PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه یک مک پرو ۱۳.۳ اینچی اپل بخریم ؟

Ali Fatehi
2011/11/04, 20:23
سلام

بعد از ۳ و ۴ ماه تحقیق و جستجو البته با در نظر گرفتن جیب کوچلو خودم تصمیم گرفتم این مدل MacBook Pro MC724 را خریدم.

در این تاپیک داستان خودم را از ابتدا تا اخر خرید برای شما عزیزان تعریف می کنم . البته قابل ذکر هست که این یک رمان نیست بلکه مجموعه تجربباتم هست که به طور خالصاته در اختیار شما ایرانیان عزیز می ذارم . بلکه کمی کوچکی بشود برای ان دسته افراد که نیاز به راهنمایی های خاصی دارند . راستش خودم که وارد شدم برای خرید به منبعی خوبی برخورد نکردم فقط یه جستجو پرداختم .حالا تصمیم دارم تمام سوالاتم را با پاسخ در اختیار شما قرار بدهم که خرید خوبی داشته باشد و ( البته خودم فکر می کنم خرید خوبی کردم.)

پس ما همراه شوید.

500

sezar
2011/11/05, 09:22
بسیار مبارکه !!! من هم دنبال macbook pro بودم !!منهای امر چون جیب مبارک خالی بود و اون کانفیگی که میخواستم را نمیتونستم بخرم !(حدودا 3500000میشد)نهایتا بعد از جستجو فراوان وایو گرفتم!!! اما خیلی با مک بوک کار کردم !! کلا اپل را دوست دارم

Ali Fatehi
2011/11/06, 12:49
قبل از خرید مکبوک پرو می خواستم یک لتیتیوت ۱۴ اینج بگیرم فکر می کنم قیتش ۱۸۶۰ بودش با گارانتی زیگورات. بعد به طور اتفاقی مجله mac user را مطالعه کردم که نطرم بکلی تغییر کرد و تصمیم گرفتم به مک سویج کنم بعدش شروع کردم به تحقیق اول از فرم های فارسی زبان شروع کردم .
برخی از فرم های فارسی زبان
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
بعدش جستجو ها داخل فرم های خارجی شروع شد. ( راستش این کلی وقتم را گرفت )
برخی از فرم های خارجی
forum mac (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.=en&sa=X&ei=cV-2TsH1Ocf18QOE45ntBA&ved=0CBkQvwUoAQ&q=forum+mac&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.,cf.osb&fp=9528f04b9964aa0a&biw=1280&bih=722)

اما ربع کلام همه می گفتند که مک فوق العاده است دنیای دیگه است و کلی دیگر . همه راسش را بخواهی تعریف می کردند. خیلی برام جالب بود فقط یکی از نقد هایی که می شد که بدرد بازی نمی خوره . البته بیشتر مانور نقد ها بروی مدل ۱۵ اینچی و مدل ۱۳ اینچی MC700 بودش . البته قابل ذکر من پولی که باید ۷۲۴ دادم اگر در خارج از ایران بودم یه مدل ۱۵ اینچی می خریدم .

بعدش در حل تحقیقات به این سایت کشیده شدم که کارت گرافیک های لب تاپ ها را مورد انالیز قرار داده بود .

همچنین این سایت فوق العاده ای برای انالیز لب تاپ ها . برای مثال می توانید نقد های زیر در مورد لب تاپ من را ببیند. یکی از نکات جالبش اینکه می توانید نقدهای بیشتر مجلات و سایت های معتبر را د خود جا داده است . پیشنهاد می کنم قبل از خرید یه نگاهی به این سایت بیاندازید.

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
بقیه اش سری بعد

sezar
2011/11/07, 12:35
منم واقعا دوست دارم مک بگیرم ولی جیب مبارک اصلا اجازه خرید ایپاد نانو را هم نمیده چه رسد به مکپرو!!!
زمانی که دنبال لپ تاپ بودم فرصتی پیش امد تا یک روز با مک پرو 373 که قویترین مک پرو هست کار کنم و یک روز هم با مک ایر کار کردم !!! فوقالعاده تنها کلمه ای بود که میشه توصیفش کرد!!! واقعا برام جالب بود !! طراحی بسیار جالبی بود ! هیچ لپتاپی را ندیده ام تاحالا تا دربش را بخوای باز کنی نخواد پایینش را بگیری !!! حتی در سبک ترین مدل ایر هم این مشکل وجود نداشت !!!
هنوز که هنوزه با حسرت مک را نگاه میکنم !!!! شاید اگر زمان برمیگشت انتخابم چیزه دیگری بود !

Pesar khooob
2011/11/07, 14:29
من هنوز هم دلیلی نمیبینم که بخوام یه لپ تاپ اپل بخرم!
هر چقدر که فکر میکنم فقط به این نتیجه میرسم که اپل فقط به درد خود نمایی میخوره (نظر منه دیگه کاریش نمیشه کرد!)
چون اگه یه مواردی مثل سبکی و کیفیت عالی رو کنار بزاریم میشه از مارک های دیگه یه لپ تاپ یکمی سنگین تر و با کیفیت خیلی خوب (حالا عالی هم نبود، نبود) بگیریم!

Ali Fatehi
2011/11/09, 00:07
بعد از تصمیم گرفتن در مورد نوع مک بوک پرو . نحوی خرید این نوت بوک بیشترین دغدغه من بود .

اصلا علاقه ای به خرید از بازار تاریک و گنگ ایران را نداشتم ( ناراحت نشید همه کلاه می زارن سر هم برای تست می توانید یک روز ۱۰ صبح به پایتخت برید و بعد از ظهر با ذهنی داغ از اون بیاید بیرون فقط دروغ و دادن اطلاعات غیر منطقی که ظاهرش با حرف های شکل زیبا کرده اند اما در اصل چنین چیزی نیست . سابقه این کار را قبلا در خرید نکسوس وانم داشتم که مجبور سفارش از خارج شدم ) .

خوب بیریم سر اصل قضیه . تصمیم گرفتم که دیگه سفارش بدم از کانادا یا اروپا برام بفرستن . اما به طور اتفاقی در یکی از فرم هایی فارسی که گفته بودم یکی از ایرانیان تجربه اش را به این صورت گفت که من یک مک پرو خریدم اما بعد از چند روزی که منتظر بودم به دست رسید بعد از مدتی پایین صفحه نمایش ان یک نوار سبز پیدا شد طبق گفته ی این هموطنمان روزگار سختی گذرونه تا توانتست این نوت بوک به دست نمایندگان اصلی اپل در خارج ایران برساندتا یک نوت بوک جدید به ان بدهند . طبق گقته هاش می گفت از هر ۱۰۰۰ نفر یکی از انها به این مشکل برمی خورد. در جایی دیگر نیز دوستان دیگر هم به بالابودن ریسک خرید و از همه مهمتر ایا در حمل نقل نکات ایمنی رعایت می شود ذهن ادمی را قلقلک می داد.

بعد از همه این گفته ها تصمیم گرفتم روی بازار ترسناک ایران تمرکز بعدش شروع به تحقیق کردم البته در این جا هم باید از اقای محمد رضا پناهی عزیز تشکر کنم هم فکری خوبی کردند.

در بازار ازاد و مغازه ای همه می گفتند که با گارانتی نخرید همش دروغه و این حرفها . نکته جالبش این هست اینها که می گفتند گارانتی دروغ است پس چرا خودشان زمانی که می خواهند دستگاهی بفروشند اینقدر روی گارانتی مانور می دهند. بگذریم تحقیقات شروع شد در نتیجه برای محصولات اپل دو نوع گارانتی معتبر است تا انجا که من تحقیق کردم البته ممکن فردا یا همین الان یه مغازه یا شرکت جدید بیاد و محصولات اپل را گارانتی کند. یکی نقش با سه گارانتی و دیگری شاب سان با یک سال گارانتی .

زمانی که من mc724 را خریدم دلار ۱۳۴۰ بودش و قیمت بدون گارانتی ش طی سه چهار روز گذشته قبل خرید تا روز خرید ۱۹۵۰ تومان بود و روز چهارشنبه من این ۷۲۴ را خریدم همین قیمت بودش و با گارانتی نقش ۳ ساله ۲۰۴۰ و شاب سان ۲۰۲۰ . حالا به نظر شما کدامش بهتره . یه ریسکه ادم بیاد ۱۹۵۰ بده یه اتفاقی بیافتد نباید فراموش کنیم که نوت بوک هم یک وسیله الکترونیکی است که ممکن است هر اتفاقی براش بیافتد با این که هرچه صاحبش ادمی مواظبی و چیز نگه داری باشد. تصمیم گرفتم ۱۰۰ تومان بیشتر بدم و از نقش بگیرم . چون ظاهرا پیکسل صفحه نمایش هم گارانتی می کند و توی بازار هم گارانتی معتبری است . حالا دیگه توکل به خدا انشاالله که مشکلی پیش نیاد .

در مطلب بعدی توضیح می دم باید از کجا فهمید که مک پرو شما به سفارش کجاست و آیا تفاوت دارد که مال کجا باشد یا خیر ؟
و هنگام خرید برای اینکه بفهمیم اصل هست یا نو باید از کجا بفهمیم ؟
و ...

Ali Fatehi
2011/12/02, 23:58
ببخشید یه کم دیر شد.

اما در زمان خرید چگونه بفهمیم که اپل ما اصل است یا خیر ؟ ( این نکات برگرفته از تحقیق های من تا ابان 90 است . و موارد در مورد مک بوک پرو 13 اینچی است که مدل MC724 است (

تا انجا که ما تحقیق کردیم و از بنک دار های ( وارد کننده های اصلی ) این محصول پرس و جو کردیم مک بوک پرو ها که در دنیا پخش می شود هر کدام داخل یک بسته مقوایی معمولی هستند و هر چند تا از انها یک پک را شامل می شوند. ( مثل بکس های سیگار )

هر کدام از مک بوک پرو های 2011 داخل یک جعبه مقوایی معمولی (تصویر 001 ) که بعد از باز کردن جعبه شما یک جعبه شکیل سفید رنگ با کاور پلاستیکی مشاهده می کنید. تصویر (002)

2179

2181

اما این جعبه دارای چه جغرافیایی ،موارد و نکاتی است

روی جعبه شما یک تصویر از مکبوک پرو را در حالت بسته می بینید (تصویر 003). پشت جعبه یک مک بوک پرو باز خواهید دید که این مک بوک پرو دارای یک تصویر از کهکشان است . که این یک مشخصه خوب در مورد شناسایی نوع سیستم عامل نصب شده بروی مک بوک پرو شماست. ( مکبوک پروهای جدید 2011 دارای دو نسخه سیستم عامل هستند Lion و Snow Leopard )که مشخصه بالا که گفتم برای شناسایی لیون است(تصویر004).

2185
2184

اما دورتادور جعبه چه محتوایی قرار گرفته است. جعبه دارای دو برچسب است یکی مشخصات محصول قرار گرفته و دیگری که یکی از نکات مهم در مورد محصول است که دارای نکات مبهم زیادی که متاسفانه چون کشور عزیزمان طبق قوانین ایالات متحده امریکا ، ایران اجازه استفاده از فناوری ایالات متحده را ندارد . پس بعضی از ایتم ها این برچسب را نمی توانیم از ان استفاده کرد.
برای مثال شما با فرستادن شماره خرید ( که در ایران مفهوم ندارد) با کمک پشتیبانی اپل متوجه می شوید که نوت بوک شما سفارش کجاست .
مورد دیگر با کمک شماره قطعه ( پارت نامبر ) می توانید متوجه بشوید که سفارش کدام کشور است. (که من منبع خاصی را برای این کار پیدا نکردم) همچنین با کمک تصویر زیر می توانید کمی اطلاعات بدست بیاورید . منبع (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

2180

تصاویر کنار جعبه

218721882189

بعد از باز کردن پلاستیک دور جعبه و باز کردن جعبه نوت بوک عزیز خود را می بینید . اما اولین بار که نوت بوک را می بینید باید دارای چه ویژگی هایی باشد برای اصل بودن و نو بودن.

در اصل طبق گفته های شرکت اپل و مشاهدات ما مکبوک پرو توسط یک تلق خاص دو تادو نوت بوک کشانده شده است که توسط یک برچست محل تقاطع به هم وصل شده است که زمانی که باز شود نمی توان آنرا چسباند پس سعی کنید زمان خرید به این موضوع دقت کنید .

تصاویر از این موضوع

21902191

Ali Fatehi
2011/12/04, 10:35
اما در کل اگر به دنیال بازی می گردید سری 13 اینچی مک بوک پرو اندازه یه دوزاری بیشتر ارزش نداره . ( تستهای من در ویندوز بوده)
در کل اگر عملکرد ان در ویندوز به خواهم به ان درصد بدهم از 100 درصد به 60 درصد می دهم . واقعا بعضی موقعه می خوام بزنمش توی دیوار.

یکی از بدی های این مک برنامه هاش خیلی گرون هستند . چه کرک شده و چه اصلیش. اما داخل مک ضریب اطمینانش بالاست.

اگر سوالی در مورد مک بود من در خدمتم.

Castiel
2011/12/04, 11:10
علی جان در خصوص قطعات و فناوری به کار رفته در لولای درب نوت بوکهای اپل اطلاعاتی داری؟

Ali Fatehi
2011/12/09, 23:22
علی جان در خصوص قطعات و فناوری به کار رفته در لولای درب نوت بوکهای اپل اطلاعاتی داری؟

راستش اطلاعات خاصی ندارم و نمی دونم از چه فناوری استفاده می کنند اما در کنار زیبای اپل نارضایتی هایی هم در بر داشته است برای مثال چون لولا ها کنار تهویه هوا قرار دارند بعد از داغ کردن بر اساس گقته های کسانی که مورد اسیب قرار گرفته اند محافظ سیاه رنگ انها می شکند. تصویر زیر

3033

3034
3035

همچنین می توانید از این فایل PDF هم استفاده کنید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Ali Fatehi
2011/12/10, 00:03
راستی یه موضوع دیگر با وارد شدن به این سایت و تایپ شماره سریال مک بوک پرو برخی اطلاعات دیگر را نیز بدست اورید.