PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [مشاوره مشکلات فنی] تلویزیون ها و سینمای خانگی

صفحه ها : [1] 2 3

saeid6574598
2012/03/27, 12:47
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی

طبق برنامه ای که برای سال جدید ، در نظر گرفته بودم ، تصمیم گرفتم یک بخش با عنوان

پرسش و پاسخ

به راه اندازم تا دوستان هر سوالی در حوزه صوت و تصویر دارند ، در اینجا مطرح نمایند .

دوستان توجه داشته باشند که این تاپیک ، تاپیک " مشاوره در امر خرید " نیست !

saeid6574598
2012/03/28, 17:17
دوستان کسی نیست سوال بپرسه !!!!

سجاد
2012/03/28, 17:35
سلام آقا سعید من یه تلویزیون lcd lg دارم از چند وقت پیش یه مشکل کوچیک براش پیش اومد که گه گاهی بروز می کنه مشکل اینه که وقتی خاموشه و روشنش می کنه چراغ قرمز جلوش مثل فلاشر ماشین میشه و چشمک میزنه و بعد از چند تا چشمک تلویزون خاموش می مونه در حین چشمک زدن از بالا توشو از بین شیارهاش دیدم یه فلاشر بنفش رنگی هم فلاشر میزنه یه صدای ویز ویزی هم می ده
هر وقت اینجوری میشه بعد چند دقیقه خودش درست می شه
می دونی مشکلش کجاست؟البته چون خیلی کم پیش میاد مشکل خاصی ایجاد نمی کنه ولی همیشه پیشگیری بهتر از درمانه

saeid6574598
2012/03/29, 10:36
سلام آقا سعید من یه تلویزیون lcd lg دارم از چند وقت پیش یه مشکل کوچیک براش پیش اومد که گه گاهی بروز می کنه مشکل اینه که وقتی خاموشه و روشنش می کنه چراغ قرمز جلوش مثل فلاشر ماشین میشه و چشمک میزنه و بعد از چند تا چشمک تلویزون خاموش می مونه در حین چشمک زدن از بالا توشو از بین شیارهاش دیدم یه فلاشر بنفش رنگی هم فلاشر میزنه یه صدای ویز ویزی هم می ده
هر وقت اینجوری میشه بعد چند دقیقه خودش درست می شه
می دونی مشکلش کجاست؟البته چون خیلی کم پیش میاد مشکل خاصی ایجاد نمی کنه ولی همیشه پیشگیری بهتر از درمانه
سلام ! سجاد جان مدل تلویزیون را هم بنویس تا بهتر بتوانم راهنماییت کنم !

یک چیزی را بگویم و آن اینکه که درتلویزیون های گوناگون ، تعداد چشمک زدن led جلوی تلویزیون مشخص شده است . برای مثال در تلویزیون های led ، تعداد چشمک زدن های led جلوی تلویزیون ( لامپ قرمز رنگ ) ، بین 2 تا 15 بار چشمک می باشد که اگر بیشتر از این مقدار چشمک بزند ، نشان دهنده بروز مشکل در یکی از قسمت های تلویزیون می باشد .

سجاد
2012/03/29, 12:57
سلام ! سجاد جان مدل تلویزیون را هم بنویس تا بهتر بتوانم راهنماییت کنم !

یک چیزی را بگویم و آن اینکه که درتلویزیون های گوناگون ، تعداد چشمک زدن led جلوی تلویزیون مشخص شده است . برای مثال در تلویزیون های led ، تعداد چشمک زدن های led جلوی تلویزیون ( لامپ قرمز رنگ ) ، بین 2 تا 15 بار چشمک می باشد که اگر بیشتر از این مقدار چشمک بزند ، نشان دهنده بروز مشکل در یکی از قسمت های تلویزیون می باشد .
LCD LG model: 37LC4R-TA
در حالت عادی سه بار روشن خاموش میشه چراغ قرمز جلوش
ولی این مشکل که پیش میاد چند بار به طور لحظه ای روشن خاموش میشه و بعد خاموش میمونه

saeid6574598
2012/03/29, 13:11
سجاد جان ! شما باید خازن های ورودی و خروجی تغذیه را تعویض کنید ! البته این یکی از راه حل ها می باشد .

سجاد
2012/03/29, 15:24
سجاد جان ! شما باید خازن های ورودی و خروجی تغذیه را تعویض کنید ! البته این یکی از راه حل ها می باشد .
تاحالا از این کارا نکردم البته مشکل خاصی هم تاحالا ایجاد نکرده می ترسم بهش دست بزنم وایمیستم چند تا واحد تخصصی پاس کنم اونوقت
حالا می تونی یه توضیحی در مورد قطعات داخلی تلویزیون بدی مثلا شکلشو بذاری تا آشنا بشم ممنون میشم

saeid6574598
2012/03/29, 17:05
تاحالا از این کارا نکردم البته مشکل خاصی هم تاحالا ایجاد نکرده می ترسم بهش دست بزنم وایمیستم چند تا واحد تخصصی پاس کنم اونوقت
حالا می تونی یه توضیحی در مورد قطعات داخلی تلویزیون بدی مثلا شکلشو بذاری تا آشنا بشم ممنون میشم
سجاد جان بنده عکسی در این مورد ندارم . اگر مشکلی که دارید ، خیلی حاد نیست ، قابل تحمل است . در ضمن برای عیب یابی حتما با یک تعمیرکار که در این زمینه تخصص دارد ، مشورت کن . منظورم تعمیرکار تلویزیون است !

Castiel
2012/04/13, 00:30
سلام سعید جان
به نظرت برای خرید یک اسپیکر برای پخش با صدای بلند، اسپیکر قدی بخرم یا چند تکه؟
من خودم الان قدی دارم ولی زیاد راضی نیستم

saeid6574598
2012/04/13, 00:51
سلام سعید جان
به نظرت برای خرید یک اسپیکر برای پخش با صدای بلند، اسپیکر قدی بخرم یا چند تکه؟
من خودم الان قدی دارم ولی زیاد راضی نیستم
سلام حسام عزیزم ! بستگی داره ! بستگی داره به نیاز شما ! ببینید حسام جان معمولا کسانی که زیاد اهل دیدن فیلم و بازی بوده ، از اسپیکرهای چند تکه استفاده می کنند . در ضمن اینکه شما می گویید ازش راضی نیستم ، حتما دلیلی دارد ! خوب دلیلش رو بگویید تا بهتر بتونم کمکتون کنم !

Castiel
2012/04/13, 00:54
سلام حسام عزیزم ! بستگی داره ! بستگی داره به نیاز شما ! ببینید حسام جان معمولا کسانی که زیاد اهل دیدن فیلم و بازی بوده ، از اسپیکرهای چند تکه استفاده می کنند . در ضمن اینکه شما می گویید ازش راضی نیستم ، حتما دلیلی دارد ! خوب دلیلش رو بگویید تا بهتر بتونم کمکتون کنم !

مسئله اول اینکه تا ولوم 35 خبری از حجم صدای زیاد نیست و صدا در حالت معمولی هست. از 50 تا 63 هم که حداکثر هست، کیفیت خیلی میاد پایین. از دیروز هم که صدای فوت کردن از داخل اسپیکر میومد که بالاخره حل شد ولی مشکل از کارت صدا و کابل نبود!
یک مشکل دیگه اینه که حتی در ولوم 0 باز هم صدا از اسپیکر پخش میشه و فقط در حالت mute صدا به طور کامل قطه میشه.
خیلی از خرید این اسپیکر پشیمونم، منتها دستم خالی بود و مجبور شدم شرایطی بخرم.

saeid6574598
2012/04/13, 01:08
مسئله اول اینکه تا ولوم 35 خبری از حجم صدای زیاد نیست و صدا در حالت معمولی هست. از 50 تا 63 هم که حداکثر هست، کیفیت خیلی میاد پایین. از دیروز هم که صدای فوت کردن از داخل اسپیکر میومد که بالاخره حل شد ولی مشکل از کارت صدا و کابل نبود!
یک مشکل دیگه اینه که حتی در ولوم 0 باز هم صدا از اسپیکر پخش میشه و فقط در حالت mute صدا به طور کامل قطه میشه.
خیلی از خرید این اسپیکر پشیمونم، منتها دستم خالی بود و مجبور شدم شرایطی بخرم.
حسام جان ! من با این مسئله بارها روبرو شده ام ! این مشکل رو به اصطلاح صدای کاذب میگن ! یعنی چی ؟ یعنی اینکه شما وقتی دکمه کنترل ولوم رو به ولوم مورد نظر خود تغییر می دهید ، کیفیت صدای خروجی مطابق با تنظیم ولوم شما نیست ! این مشکل برمی گرده به کیفیت و نوع ساختار اسپیکر !بله درسته ؛ مشکل از کابل و کارت صداتون نیست ؛ مشکل برمی گرده به سخت افزار اسپیکرتون ! این هم که می گویید روی ولوم زیاد می گذارید اما باز هم کیفیت پایین است ، بر می گرده به میزان دفع نویز و میزان دسیبل اسپیکرتون !!! راستی مدلش چیه ؟؟؟!!!

Castiel
2012/04/13, 01:15
حسام جان ! من با این مسئله بارها روبرو شده ام ! این مشکل رو به اصطلاح صدای کاذب میگن ! یعنی چی ؟ یعنی اینکه شما وقتی دکمه کنترل ولوم رو به ولوم مورد نظر خود تغییر می دهید ، کیفیت صدای خروجی مطابق با تنظیم ولوم شما نیست ! این مشکل برمی گرده به کیفیت و نوع ساختار اسپیکر !بله درسته ؛ مشکل از کابل و کارت صداتون نیست ؛ مشکل برمی گرده به سخت افزار اسپیکرتون ! این هم که می گویید روی ولوم زیاد می گذارید اما باز هم کیفیت پایین است ، بر می گرده به میزان دفع نویز و میزان دسیبل اسپیکرتون !!! راستی مدلش چیه ؟؟؟!!!

در مورد کیفیت که کلا تعطیله!
این هم مدل اسپیکرم:
perfect 106U

saeid6574598
2012/04/16, 23:08
کسی نبود !!! بازم به معرفت حسام !! اون وقت میگن چرا بازدید از فروم کم شده !!!

Castiel
2012/04/16, 23:12
سعید جان یک سوال دیگر، از چه ویژگی یک هدست میشه فهمید باس خوبی داره،

saeid6574598
2012/04/16, 23:27
سعید جان یک سوال دیگر، از چه ویژگی یک هدست میشه فهمید باس خوبی داره،
مرسی حسام جان از لطفت ! همیشه در کنارت احساس آرامش می کنم !

حسام جان سوال خوبی پرسیدی ! باس صدا در هدست ها ، به توان خروجی و مدارهای تقویت کننده به کار گرفته شده در آنها ، بستگی دارد . البته میزان دفع نویز هم بی تاثیر نیست
.
به تکنولوژی صداهای به کار رفته در اونها هم بستگی دارد . مثلا تکنولوژی صدای 5.1 کاناله که کیفیت خوبی داره . همچنین کیفیت صدای 7.1 کاناله که دیگه واقعا عالیه !

البته توی بعضی از هدست ها ، فناوری های به خصوص توسط خود شرکت سازنده ، در محصول به کار میره که باعث بالا رفتن کیفیت صدا و در نهاین باس بالا می شود .

Castiel
2012/04/16, 23:40
مرسی حسام جان از لطفت ! همیشه در کنارت احساس آرامش می کنم !

حسام جان سوال خوبی پرسیدی ! باس صدا در هدست ها ، به توان خروجی و مدارهای تقویت کننده به کار گرفته شده در آنها ، بستگی دارد . البته میزان دفع نویز هم بی تاثیر نیست
.
به تکنولوژی صداهای به کار رفته در اونها هم بستگی دارد . مثلا تکنولوژی صدای 5.1 کاناله که کیفیت خوبی داره . همچنین کیفیت صدای 7.1 کاناله که دیگه واقعا عالیه !

البته توی بعضی از هدست ها ، فناوری های به خصوص توسط خود شرکت سازنده ، در محصول به کار میره که باعث بالا رفتن کیفیت صدا و در نهاین باس بالا می شود .

قربانت برادر،
پس این میزان فرکانس پاسخدهی و همچنین میزان دسیبل تاثیر زیادی نداره؟

saeid6574598
2012/04/16, 23:46
قربانت برادر،
پس این میزان فرکانس پاسخدهی و همچنین میزان دسیبل تاثیر زیادی نداره؟
درسته ! تاثیر چندانی ندارند . این دو مورد بیشتر برای شفافیت هر چه بیشتر صدا به کار گرفته می شوند . حسام جان اگر از باس هدستتون راضی نیستی ، می تونی توی ساند منیجر تنظیماتش رو دستکاری بکنی و باس صدا رو بالا ببری . تازه یه نرم افزارهایی هستند که کیفیت و باس صدا را بالا می برند .

Castiel
2012/04/16, 23:50
درسته ! تاثیر چندانی ندارند . این دو مورد بیشتر برای شفافیت هر چه بیشتر صدا به کار گرفته می شوند . حسام جان اگر از باس هدستتون راضی نیستی ، می تونی توی ساند منیجر تنظیماتش رو دستکاری بکنی و باس صدا رو بالا ببری . تازه یه نرم افزارهایی هستند که کیفیت و باس صدا را بالا می برند .

هدست من jvc ha-s600 هست که در کیفیت صدا و باس فوق العادست. بدون نیاز به تنظیمات کار خودش را خوب بلد است!

Reza Y
2012/04/17, 14:15
سلام علیکم خدمت آقا سعید میخواستم یک سیستم صوتی برای یکی از دوستان تهیه کنم 5.1 یا 7.1 باشد در کل میخوام چیز خوبی باشه بلندی صدا در مرحله آخر قرار میگیرد بیشتر میخوام کیفیت خوبی داشته باشه برای گیم هست قیمتش هم بالا نباشه زیر 200 میتونم چیزی تهیه کنم؟؟؟ چند نمونه مثال بزنید تشکر!

saeid6574598
2012/04/17, 14:59
سلام علیکم خدمت آقا سعید میخواستم یک سیستم صوتی برای یکی از دوستان تهیه کنم 5.1 یا 7.1 باشد در کل میخوام چیز خوبی باشه بلندی صدا در مرحله آخر قرار میگیرد بیشتر میخوام کیفیت خوبی داشته باشه برای گیم هست قیمتش هم بالا نباشه زیر 200 میتونم چیزی تهیه کنم؟؟؟ چند نمونه مثال بزنید تشکر
!
سلام گل پسر ! باید یه تاپیک می زدی ! من که گفتم اینجا مربوط به مشاوره نیست !

بگذریم ؛ چند مدل هست :

مدل Logitech Surround Sound G35 با قیمت 140 هزار تومان که جزو یکی از بهترین هاست . ( صدای 7.1 کاناله )

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این هم یک عکس از محیط نرم افزار این محصول که واقعا قدرتمنده !

این هم هست :

مدل PHILIPS SHC8545 که قیمتی معادل 145 هزار تومان دارد !

این هم هست : مدل Creative Digital Wireless Gaming Headset HS-1200 که قیمتی معادل 165 هزار تومان دارد .

این هم هست که جدید اومده : مدل Creative Sound BLASTER World of Warcraft با قیمت عالی 165 هزار تومان !

Castiel
2012/04/26, 12:42
سعید جان خسته نباشی عزیز دل انگیز
مدتی هست که به فکر خرید یک مدل MP3 Player هستم که ظرفیت مموری قابل ارتقا باشه و بتونم یک مموری بهش اضافه کنم. متاسفانه کیفیت پخش گوشی خوب نیست و در مسافرت ها از خیر گوش دادن به موسیقی میگذرم!
چند مدل میخواستم پیشنهاد کنی که ترجیحا کریتیو باشه و قیمت هم زیر 100 هزار تومان
پیشاپیش از فرصتی که در برای راهنمایی صرف می کنی و تلاشت برای بخش صوت و تصویر سپاسگذرام :)>-

saeid6574598
2012/04/26, 14:42
ممنون حسام جان ! تا باشه از این زحمت ها !

والله حسام جان تو رنج قیمتی شما ، پلیر درست و حسابی پیدا نمیشه . یا اگر هم پیدا بشه ، متاسفانه امکان ارتقا مموری را ندارید .

حالا من چند مدل معرفی می کنم تا شما انتخاب کنید :

مدل اول : مدل CREATIVE ZEN Style M100 4GB با قیمت 104 هزار تومان . ( پلیر خوبیه و تا 20 ساعت در حالت فول شارژ می تونه موسیقی پخش کنه ! کلا کرتیوها گرونند ! )

مدل دوم : مدل SAMSUNG YP-U4 2GB با قیمت 87 هزار تومان . ( در حالت فول شارژ ، 15 ساعت موسیقی پخش می کنه . )

مدل سوم : مدل Philips Spark 4GB ( این هم چیز خفنیه با قیمت 100 هزار تومان )

مدل چهارم : مدل Philips Spark SA2945 02 4GB ( با قیمت 80 هزار تومان - تا 22 ساعت هم بهت کار میده )

مدل پنجم : مدل Iriver N15 4GB با قیمت 90 هزار تومان ( با 130 ساعت پخش موسیقی درحالت FULL )

Castiel
2012/04/26, 14:59
ممنون حسام جان ! تا باشه از این زحمت ها !

والله حسام جان تو رنج قیمتی شما ، پلیر درست و حسابی پیدا نمیشه . یا اگر هم پیدا بشه ، متاسفانه امکان ارتقا مموری را ندارید .

حالا من چند مدل معرفی می کنم تا شما انتخاب کنید :

مدل اول : مدل CREATIVE ZEN Style M100 4GB با قیمت 104 هزار تومان . ( پلیر خوبیه و تا 20 ساعت در حالت فول شارژ می تونه موسیقی پخش کنه ! کلا کرتیوها گرونند ! )

مدل دوم : مدل SAMSUNG YP-U4 2GB با قیمت 87 هزار تومان . ( در حالت فول شارژ ، 15 ساعت موسیقی پخش می کنه . )

مدل سوم : مدل Philips Spark 4GB ( این هم چیز خفنیه با قیمت 100 هزار تومان )

مدل چهارم : مدل Philips Spark SA2945 02 4GB ( با قیمت 80 هزار تومان - تا 22 ساعت هم بهت کار میده )

مدل پنجم : مدل Iriver N15 4GB با قیمت 90 هزار تومان ( با 130 ساعت پخش موسیقی درحالت FULL )

ممنون سعید جان
من کاتالوگ کریتیو را دارم، اتفاقا Zen M100 در کاتالوگ هست و پلیر خیلی زیبا و خوبیه، ولی خب 104 هزار تومن برای من خیلی زیاده! البته میتونم برای ماه آینده روی خریدش برنامه ریزی کنم. الان Zen Muvo در بازار موجود هست؟
فکر می کنم Muvo ارزان تر باشه.

Arsn
2012/04/26, 15:37
حسام جان روی دو مدل Iriver T9 و Philips Raga و Philips Spark هم یه تحقیقی بکن ! یادت باشه چند وقت پیش میخواستم برای یکی از دوستام بخرم من T9 4GB را خریدم ! از نظر کیفیت صدا فوق العاده است ! عملکردش هم سریعه ! فکر کنم مدل خوبی باشه !

Castiel
2012/04/26, 15:53
حسام جان روی دو مدل Iriver T9 و Philips Raga و Philips Spark هم یه تحقیقی بکن ! یادت باشه چند وقت پیش میخواستم برای یکی از دوستام بخرم من T9 4GB را خریدم ! از نظر کیفیت صدا فوق العاده است ! عملکردش هم سریعه ! فکر کنم مدل خوبی باشه !

Iriver T9 هم خیلی جالبه و البته جدیدتر هم هست. از همه مهمتر مدت زمان پخش و هدست هست که به صورت In-ear کوچیک درست شده.

Arsn
2012/04/26, 15:58
Iriver T9 هم خیلی جالبه و البته جدیدتر هم هست. از همه مهمتر مدت زمان پخش و هدست هست که به صورت In-ear کوچیک درست شده.

اتفاقا میخواستم بگم اصلا هدست خودش خوب نیست !

1) من خیلی از محصولات Iriver را تجربه کردم !
2) به هیچ وجه هم خرید mp3 بدون هدست توصیه نمیشه !

پس به نظرم IriverT5 بخر (2 گیگ) + یه هدست یا هدفون تا 40-50 تومن ! (فیلیپس یه مدل هدست تو گوشی 56 تومنی داشت که دوستم خریده بود ، کیفیتش و صداش عالی بود میتونم برات مدلش را بپرسم)

ترکیب بالا به شدت با کیفیت میشه و سرعت کار Iriver t5 را من در هیچ mp3 دیگه ای ندیدم (حتی تو T9)، نگه داری باطری خوبی هم داره (عالی نیست) !

Castiel
2012/04/26, 16:13
اتفاقا میخواستم بگم اصلا هدست خودش خوب نیست !

1) من خیلی از محصولات iriver را تجربه کردم !
2) به هیچ وجه هم خرید mp3 بدون هدست توصیه نمیشه !

پس به نظرم irivert5 بخر (2 گیگ) + یه هدست یا هدفون تا 40-50 تومن ! (فیلیپس یه مدل هدست تو گوشی 56 تومنی داشت که دوستم خریده بود ، کیفیتش و صداش عالی بود میتونم برات مدلش را بپرسم)

ترکیب بالا به شدت با کیفیت میشه و سرعت کار iriver t5 را من در هیچ mp3 دیگه ای ندیدم (حتی تو t9)، نگه داری باطری خوبی هم داره (عالی نیست) !

علی جان من نهایتش بتونم 100 هزار تومن هزینه کنم که فعلا mp3 پلیر را انتخاب می کنم تا بعد یک فکری برای هدست بکنم، به نظرم هدست های کریتیو کیفیت بهتری داشته باشه

saeid6574598
2012/04/26, 16:13
مدلی که علیرضا گفته ، خیلی خوبه ! این مدل ها هم هستند ( بالاخره برای مدیر باید سنگ تمام بگذاریم ) :

مدل Archos Key 4GB با قیمت 59 هزار تومان .

مدل Samsung YP-F3 Sports Clipper 2GB با قیمت 77 هزار تومان .

مدل Philips GoGear Mix - 2GB با قیمت 80 هزار تومان .

مدل Archos 20d V***on 4GB با قیمت 70 هزار تومان .

مدل Samsung YP-U6 2GB با قیمت 85 هزار تومان .

مدل Archos 1.4 V***on 4GB با قیمت 70 هزار تومان .

kamyar
2012/04/26, 16:21
سلام هدفون یا بلندگویی هست که به خروجی spdif وصل بشه؟
ممنون

Hessam
2012/04/27, 13:55
سلام
تلتکست (پیام نما) رو چه جوری میشه فارسی کرد؟!
تلتکست تلویزیون ما، انگلیسی و نامرتبه!

saeid6574598
2012/04/27, 15:32
سلام
تلتکست (پیام نما) رو چه جوری میشه فارسی کرد؟!
تلتکست تلویزیون ما، انگلیسی و نامرتبه!
با سلام ! حسام جان شما از چه دستگاهی برای دریافت سیگنال استفاده می کنید ؟ لطفا بگید چون خیلی مهم !

Hessam
2012/04/27, 17:29
با سلام ! حسام جان شما از چه دستگاهی برای دریافت سیگنال استفاده می کنید ؟ لطفا بگید چون خیلی مهم !

Resiver...!!X_X
الان 7 ماهه که اینجوری شده. قبلاً مشکلی نداشت و خوب بود.
روی یه تلویزیون معمولی درسته. ولی ال سی دی اینجوریه!

saeid6574598
2012/04/27, 20:43
تلویزیون را از کجا گرفتید ؟ منظورم اینه اکه از فروشگاه های لوازم خانگی داخل شهر گرفتید و یا از بانه یا جای دیگه !

Hessam
2012/04/27, 20:46
تلویزیون را از کجا گرفتید ؟ منظورم اینه اکه از فروشگاه های لوازم خانگی داخل شهر گرفتید و یا از بانه یا جای دیگه !

از بانه!!! توشیبا هست!
ولی اصلاً مشکلی نداره!!! قبلاً روی همین تلویزیون تا یکسال خوب بود!

saeid6574598
2012/04/27, 20:52
از بانه!!! توشیبا هست!
ولی اصلاً مشکلی نداره!!! قبلاً روی همین تلویزیون تا یکسال خوب بود!
همین دیگه ! ما هم خودمون یک تلویزیون پلاسما از بانه آوردیم که یک مدت ، تلتکست اون خوب کار می کرد و هیچ مشکلی هم نداشت . اما بعد از مدتی انگلیسی شد و بعد از مدتی دیگه ، حروفش به هم ریخته شدند ! مشکل تلویزیون هایی که دارای ضمانت نامه نیستند ، همینه ! متاسفانه خرید وسایل به خصوص لوازم خانگی از بانه و این جور جاها ، ریسک محسوب میشه ! یکی دیگر از بچه ها هم چند وقت پیش یه تلویزیون از بانه خریده بود ، می گفت بعد از یه مدت پنلش خراب شده است . اتفاقا توی همین تاپیک هم سوالش رو مطرح کرده بود . دروغ چرا ! هنوز هم خیلی تو بحرش نرفتم که ببینم چطور میشه این مشکل رو حل کرد .

Hessam
2012/04/27, 21:30
چه جالب؟!!!
حتماً راهی داره برای درست کردنش! باید کشف کرد.

rajah
2012/04/28, 00:47
چه جالب؟!!!
حتماً راهی داره برای درست کردنش! باید کشف کرد.
زبان تلوزیون رو به عربی تغییر بدید بعد یه چک کنید
نتیجه رو اعلام کنید

Hessam
2012/04/28, 10:54
زبان تلوزیون رو به عربی تغییر بدید بعد یه چک کنید
نتیجه رو اعلام کنید

متاسفانه زبان عربی تلویزیون ساپورت نمی کنه!#:-s

m0hsenmaster
2012/04/28, 11:42
همین دیگه ! ما هم خودمون یک تلویزیون پلاسما از بانه آوردیم که یک مدت ، تلتکست اون خوب کار می کرد و هیچ مشکلی هم نداشت . اما بعد از مدتی انگلیسی شد و بعد از مدتی دیگه ، حروفش به هم ریخته شدند ! مشکل تلویزیون هایی که دارای ضمانت نامه نیستند ، همینه ! متاسفانه خرید وسایل به خصوص لوازم خانگی از بانه و این جور جاها ، ریسک محسوب میشه ! یکی دیگر از بچه ها هم چند وقت پیش یه تلویزیون از بانه خریده بود ، می گفت بعد از یه مدت پنلش خراب شده است . اتفاقا توی همین تاپیک هم سوالش رو مطرح کرده بود . دروغ چرا ! هنوز هم خیلی تو بحرش نرفتم که ببینم چطور میشه این مشکل رو حل کرد .
سلام ولی من یدونه سامسونگ گرفتم از نمایندگی اونم این مشکلو داره و پیام نما رو که میزنم حروف بهم ریخته میاد

Hessam
2012/06/24, 16:00
بعد از 7 ماه خود به خود پیام نما درست و فارسی شد!!!!!!!:-?
----------------------------------------------------------------------------------
دوستان یه مشکلی برای تلویزیون خونمون (توشیبا) پیش اومده؛
توی قسمت Inputs که TV , 1 , 2 ,3 , HDMI 1 , HDMI 2 , HDMI 3 , HDMI 4 , PC داره، از طریق رسیور، روی مورد سوم شبکه ها رو نمایش میده.
ولی امروز که تلویزیون رو روشن کردم، کنار اون مورد 3 نوشته "3C"!!!!!!!!
میام روی همون "3C" ولی تصویر اصلاً نمیاد و تصویر آبی هست!
تنظیمات تلویزیون رو کامل به حالت اولیه ی کارخانه آوردم، ولی تغییری نکرد!
لازم به ذکره که تلویزیون بانه ای هست و بدون گارانتی و البته از زبان فارسی هم پشتیبانی نمی کنه!
چکار کنم؟! لطفاً راهنمایی کنید.

saeid6574598
2012/06/24, 20:06
بعد از 7 ماه خود به خود پیام نما درست و فارسی شد!!!!!!!:-?
----------------------------------------------------------------------------------
دوستان یه مشکلی برای تلویزیون خونمون (توشیبا) پیش اومده؛
توی قسمت inputs که tv , 1 , 2 ,3 , hdmi 1 , hdmi 2 , hdmi 3 , hdmi 4 , pc داره، از طریق رسیور، روی مورد سوم شبکه ها رو نمایش میده.
ولی امروز که تلویزیون رو روشن کردم، کنار اون مورد 3 نوشته "3c"!!!!!!!!
میام روی همون "3c" ولی تصویر اصلاً نمیاد و تصویر آبی هست!
تنظیمات تلویزیون رو کامل به حالت اولیه ی کارخانه آوردم، ولی تغییری نکرد!
لازم به ذکره که تلویزیون بانه ای هست و بدون گارانتی و البته از زبان فارسی هم پشتیبانی نمی کنه!
چکار کنم؟! لطفاً راهنمایی کنید.
خب خدا را شكر !!!

حسام جان من منظورت رو درست متوجه نشدم ! الان ورودي را روي كدام گزينه تنظيم كرده اي ؟

كابل رسيور رو در يكي از ورودي هاي ديگه متصل كن ببين چي ميشه ! ( منظورم اينه كه اگر كابل hdmi است به ورودي hdmi ديگري بزن )

Hessam
2012/06/24, 20:25
گفتم رو مورد سوم یعنی 3
رسیور مستقیم به تلویزیون وصل نیست!
از طریق دستگاه* به تلویزیون وصله. (به صورت غیرمستقیم)
الان درست شد! دقیقاً درست گفتی!‌ خیلی ممنون! مستقیم کابل رسیور رو وصل کردم به تلویزیون.
-------------------------------------------------------------------------
*یه دستگاهایی هست که روش مثلاً 12 تا پورت فیش داره و فیش روش نصب میشه. از این دستگاه وصله. اسمش نمی دونم چیه!:d

Mohammad339
2012/07/02, 09:38
سلام.
قيمت يك تلويزيون led ( يا lcd ) در ابعاد كوچك ( مثلا 32 اينچ) را مي خواستم. سوني خوبه. گيرنده ديجيتال داخلي داشته باشد. ممنون

saeid6574598
2012/07/02, 09:47
سلام.
قيمت يك تلويزيون led ( يا lcd ) در ابعاد كوچك ( مثلا 32 اينچ) را مي خواستم. سوني خوبه. گيرنده ديجيتال داخلي داشته باشد. ممنون
سلام محمد جان عزیز !

آقا در سایز 32 اینچ ، دو مدل در برند سونی داریم :

مدل اول ) مدل sony 32 32ex700

مدل دوم ) مدل sony 32 32x710

نکته : هر دو محصول ، led می باشند . متاسفانه الان قیمت هایی ثابتی این دو محصول ندارند . برای همین هم الان نمی تونم قیمت درستی به شما بدهم .بهترین کار ، قیمت گرفتن از نمایندگی های مجاز است .

با تشکر .

ardavan7
2012/10/23, 11:46
من یک گیرنده دیجیتال با برند xvison دارم که از طریق usb به لب تاپ وصل میشه، برنامه ای میخوام که بتونم از طریق ان کانالهای دیجیتال ایران دریافت کنم؟

saeid6574598
2012/10/23, 11:57
من یک گیرنده دیجیتال با برند xvison دارم که از طریق usb به لب تاپ وصل میشه، برنامه ای میخوام که بتونم از طریق ان کانالهای دیجیتال ایران دریافت کنم؟
شما با دستگاه دیجیتالتون نمی تونید کانال ها رو دریافت کنید . اگر می خواهید باید کانال ها را صورت آنلاین مشاهده کنید که برای این کار هم ، نرم افزارهای متعددی وجود دارد .

اما این چیزی که شما می گویید ، به وسیله دستگاه که در زیر نشان داده شده است ، میسر خواهد بود . این دستگاه اط طریق پورت USB به دستگاه متصل شده و امواج را از طریق موج گیر خود ( آنتن موجود ) دریافت کرده و شما می توانید هم کانال های رادیویی و هم کانال های تلویزیونی را داشته باشید .

dr.zhivago
2012/10/23, 12:01
آقا سعید گفته گیرنده دیجیتال یو اس بی داره دیگه

من یه مدت از Windows Media Center استفاده میکردم ، بدک نبود اما یه نرم افزار به تازگی دانلود کردم اسمش هست Pinnacle TVCenter 6.4.0.784
فرصت نشده امتحانش کنم

آقا سعید منم X.v***on 2100 usb دارم
مشکلی که الان داره اینه که سیستم تشخیص میده ولی موقع اسکن هیچ کانالی رو نمیگیره ! خیلی هم داغ میشه ، مشکل از چی میتونه باشه ؟

saeid6574598
2012/10/23, 12:17
آقا سعید گفته گیرنده دیجیتال یو اس بی داره دیگه

من یه مدت از Windows Media Center استفاده میکردم ، بدک نبود اما یه نرم افزار به تازگی دانلود کردم اسمش هست Pinnacle TVCenter 6.4.0.784
فرصت نشده امتحانش کنم

آقا سعید منم X.v***on 2100 usb دارم
مشکلی که الان داره اینه که سیستم تشخیص میده ولی موقع اسکن هیچ کانالی رو نمیگیره ! خیلی هم داغ میشه ، مشکل از چی میتونه باشه ؟
مهدی جان ! این مشکل از گیرنده نیست از ماه**واره هایی است که کانال ها رو در اختیار شما می گذارند . متاسفانه ماه**واره های کشور ، کیفیت چندانی ندارند و اگر خوب دقت کرده باشید تصاویر با کیفیت دیجتال هم ، کیفیت چندانی نداشته و به خوبی نیازهای ما رو تامین نمی کنند . داغ کردن دستگاه هم ، امری عادی است ! در مورد اینکه کانال ها رو شناسایی نمی کنه هم باید بگم که این گیرنده ها ، تا یک مرز مشخصی می توانند فرکانس دریافت کنند . ( جنس ایرانی همین است دیگر )

dr.zhivago
2012/10/23, 12:40
آخه قبلا میگرفت !
الان نمیگیره ، بعد گیرنده خونه کانالها رو میگیره ،
در مورد کیفیتش راست میگی ، الان گیرنده خونه مینویسه کیفیت 51% خیلی بالا باشه 60%

ایرانیه یا چینی ؟

saeid6574598
2012/10/23, 12:46
آخه قبلا میگرفت !
الان نمیگیره ، بعد گیرنده خونه کانالها رو میگیره ،
در مورد کیفیتش راست میگی ، الان گیرنده خونه مینویسه کیفیت 51% خیلی بالا باشه 60%

ایرانیه یا چینی ؟
نمی دونم چی بگم مهدی جان ! بالاخره یه جوری ایرانی بودن خودش را باید ثابت کنه !!!

اکثرا چینی هستند .

wowowo
2012/11/28, 16:10
ببخشید دوستان درمورد کیفیت فیلم ها و پخش اونا یه چنتا سوال داشتم

راستش تو خیلی از سایتها فیلم های با حجم 6 و 12 گیگ پیدا میشن که کیفیت خیلی بالایی دارن
میخواستم ببینم اگه یه سیستم خوب داشته باشیم میشه از حداکثر کیفیت این نوع فیلم ها رو کامپیوتر استفاده کرد ؟؟
یعنی اگه یه مانیتور 24 اینچ موجود باشه از حداکثر کیفیت میشه استفاده کرد و یا اصلا مانیتورها نمیتونن از حداکثر کیفیت استفاده کنن و بهتره رفت سراغ تلویزیون با اینچ بالا ؟؟

راستش یکی از دوستان سوال پرسیده تفاوتی هست بین یه فیلم 3 و 12 گیگ که بخوایم رو کامپیوتر ببینیم ؟؟
راستش منم جواب دادم بهتره رو تلویزیون دیده بشه و سیستم هرچقدر هم خوب باشه فیلم بالای 6 گیگ ارزش دیدن رو یه مانیتور 24 اینچ رو نداره

یه سوال دیگه
برای دیدن یه فیلم با کیفیت رو سیستم باید جدیدترین کارت گرافیک مجهز به جدیدترین موتور ویدئویی رو داشته باشیم
حالا واسه دیدن فیلم باید فقط به کارت گرافیک اکتفا کرد یا باید به پردازنده و رم هم توجه بیشتری کرد ؟؟
اگه اینطوری هست حداقل پردازنده و رم رو بگین و یه کارت گرافیک خوب واسه دیدن فیلم معرفی کنین

یه سوال دیگه
کارت 5450 واسه دیدن فیلم چطوریه ؟؟

(( راستش سوالم درموردتصویر بود گفتم تو این انجمن مطرح کنم ))

saeid6574598
2012/11/28, 21:57
ببخشید دوستان درمورد کیفیت فیلم ها و پخش اونا یه چنتا سوال داشتم

راستش تو خیلی از سایتها فیلم های با حجم 6 و 12 گیگ پیدا میشن که کیفیت خیلی بالایی دارن
میخواستم ببینم اگه یه سیستم خوب داشته باشیم میشه از حداکثر کیفیت این نوع فیلم ها رو کامپیوتر استفاده کرد ؟؟
یعنی اگه یه مانیتور 24 اینچ موجود باشه از حداکثر کیفیت میشه استفاده کرد و یا اصلا مانیتورها نمیتونن از حداکثر کیفیت استفاده کنن و بهتره رفت سراغ تلویزیون با اینچ بالا ؟؟

راستش یکی از دوستان سوال پرسیده تفاوتی هست بین یه فیلم 3 و 12 گیگ که بخوایم رو کامپیوتر ببینیم ؟؟
راستش منم جواب دادم بهتره رو تلویزیون دیده بشه و سیستم هرچقدر هم خوب باشه فیلم بالای 6 گیگ ارزش دیدن رو یه مانیتور 24 اینچ رو نداره

یه سوال دیگه
برای دیدن یه فیلم با کیفیت رو سیستم باید جدیدترین کارت گرافیک مجهز به جدیدترین موتور ویدئویی رو داشته باشیم
حالا واسه دیدن فیلم باید فقط به کارت گرافیک اکتفا کرد یا باید به پردازنده و رم هم توجه بیشتری کرد ؟؟
اگه اینطوری هست حداقل پردازنده و رم رو بگین و یه کارت گرافیک خوب واسه دیدن فیلم معرفی کنین

یه سوال دیگه
کارت 5450 واسه دیدن فیلم چطوریه ؟؟

(( راستش سوالم درموردتصویر بود گفتم تو این انجمن مطرح کنم ))
با سلام !

مسلما کیفیت یک فیلم در حجم آن نیز بستگی خواهد داشت . به طور مثال یک فیلم با کیفیت HD نهایتا حجمی بالغ بر 750 مگابایت خواهد داشت اما یک فایل ویدئویی با کیفیت Full HD حجمی بیش از 1 گیگابایت خواهد داشت . البته اگر کارت گرافیک خوبی هم داشته باشید ، می تواند در کیفیت تصویر خروجی موثر باشد برای مثال پشتیبانی از DirectX 11 . اگر مانیتور بتواند از رزولوشن فیلم ویدئویی پشتیبانی بکند ، لازم به استفاده از تلویزیون نیست ! اما خب تلویزیون دید گسترده تری را نسبت به مانیتور ارائه می دهد و می تواند تصویر را با سایز بزرگتری به نمایش بگذارد . برای دیدن فیلم های با کیفیت نیز ، حتما نیاز به خرید یک کارت گرافیک رده بالا نیست چرا که اکثر کارت های امروزی و نسل قبل مثل Geforce 8400GS می توانند به راحتی فیلم های 1080p را پخش نمایند . البته در به نمایش گذاشتن یک فایل ویدئویی ، نوع حافظه و نوع پردازنده نیز تا حدودی موثر خواهد بود . الان پردازنده های پنتیوم هم به راحتی می توانند فیلم های HD را کدگشایی کنند . در مورد کارت گرافیک ATI Radeon HD 5450 هم باید بگویم که به واسطه پشتیبانی از دایرایکس 11 می تواند به راحتی فایل های ویدئویی با کیفیت را به نمایش بگذارد . تمامی موارد گفته شده در لپ تاپ ها و نوت بوک ها بسیار محسوس است . به طور مثال اگر یک فیلمی را با گرافیک مجتمع درون پردازنده اجرایی نمایید ، کیفیت چندانی را ارائه نخواهد داد ؛ اما اگر فیلم را با گرافیک مجزا نوت بوک اجرا نمایید ، مسلما کیفیت بالاتری را خواهید داشت .

Yaser_Aramesh
2012/12/07, 00:10
یه سوال داشتم.

ما یک تلوزیون LCD سامسونگ داریم.مدلش این هست : LA40B530P7RXSV

فلش مموری رو که وصل میکنم چراغ فلش روشن میشه اما هیچ اتفاقی نمیفته !

درضمن پیش پورت USB نوشته Service !

چجوری میشه این مشکل رو حل کرد ؟

saeid6574598
2012/12/08, 11:15
یه سوال داشتم.

ما یک تلوزیون LCD سامسونگ داریم.مدلش این هست : LA40B530P7RXSV

فلش مموری رو که وصل میکنم چراغ فلش روشن میشه اما هیچ اتفاقی نمیفته !

درضمن پیش پورت USB نوشته Service !

چجوری میشه این مشکل رو حل کرد ؟
سلام یاسر جان !

قاعدتا به محض وارد کردن کول دیسک به پورت USB تلویزیون ، پیغامی مبنی بر اجرای فلش به نمایش گذاشته می شود که با زدن دکمه OK به محتویات آن دسترسی پیدا می کنید .

کلمه Service در کنار پورت USB هم معنای خاصی نداشته و در بعضی از تلویزیون ها این واژه به چشم می خورد .

برای اطمینان از هر گونه مشکلی ، ابتدا کول دیسک را به پورت USB تلویزیون بزنید .

سپس به کنترل تلویزیون راجعه کرده و دکمه Source را فشار دهید . با زدن این دکمه می توانید به نوع محتویات خود ( حالا HDMI یا AVI یا ........... ) دسترسی پیدا کرده و به آنها سوییچ کنید .

15824

پس از آن ، منویی ظاهر می شود که در آن منابع ورودی و خروجی نمایان شده است . اگر در این لیست ، گزینه USB یا Flash Disk یا USB Flash را مشاهده کردید ، مطمئن باشید که پورت USB تلویزیون مشکلی نداشته و تلویزیون آن را شناسایی می کتد . اما اگر موارد ذکر شده وجود نداشت ، به احتمال فراوان پورت USB تلویزیون مشکل پیدا کرده است .

15825

Yaser_Aramesh
2012/12/08, 15:20
سعید جان ممنون اما این ها رو بلد بودم.

یه تلوزیون هم طبقه پایین داریم که بدون مشکل usb رو میخونه

از اول فلش رو نمیخوند این تلوزیون !

saeid6574598
2013/02/05, 12:29
سلام.
یه چند تا سوال کوچولو
1-بیت ریت بلندگو ها یا اسپیکر ها یا کارت های صدا وحتی پلیر های صوتی چرا تو مشخصاتون ذکر نمیشه؟همه چیزشون گفته میشه الا بیت ریت خروجی .

2-دیسک هایی که البوم هایی با کیفیت sacd ,a-dvd هستن از نوع cdهستن یا dvd?

3-من یه ایمیج از البوم با کیفیت sacdدانلود کردم که میخوام بریزمش رو دی وی دی.حجمش 2 گیگ و16 تا ترک وبیت ریتش 5هزار کیلو بیت بر ثانیه هستش.حالا اگه بخواهیم مقایسه داشته باشیم با اون دیسک اصلی واین دی وی دی که من ایمیج اصلی رو ریختم ینظرت چه تفاوتی با هم دارن؟

4-راستی دیسک های صوتی با کیفیت مذکور از طریق دی وی دی رام خود کامپیوتر قابل پخش هست؟مثلا اگه من اون دی وی دی که تو سوال 3 بزارم تو دی وی دی رام پخش میشه؟
وسوال آخر
5-پلیردیجیتال،کارت صدا .بحث اصلی اینه که اینا هر کدامشون با روش های خودشون وظیفه پخش یا ضبظ صدا رو دارن.اما مهم بیت ریتی هست این سخت افزار ها باید خروجی بدن که متاسفانه مشخص نیست.خوب سعید جان شما گفتی که کارت های صدای کریتیو خوب هستن ،شما به من یه کارتی معرفی کن که اولا از نزدیک مشخصاتش بررسی کرده باشی وثانیا بیت ریتش خروجیش خیلی بالا باشه ؟

لطف کنید با همون شماره سوال پاسخ وراهنمایی بفرمایید.

با تشکر

1 - به نظر من شرکت ها این کار رو لازم نمی دانند چرا که این فاکتور تنها برای محصولاتی همچون هدفون ، هدنزفری و هدست ها که قدرت به نسبت کمی نسبت به سایر محصولات صوتی ( در زمینه توان خروجی ) دارند ، بیان می شود . در ضمن لوازم صوتی ان قدر قدرات دارند تا پذیرای هر نوع بیت ریت مربوط به موسیقی باشند .

2 - SACD مخفف کلمات super audio cd می باشد . در واقع این لوح نوری ، نوع تکامل یافته CD می باشد که از طراحی چند لایه بهره برده و از ویژگیهای آن می توان به ظرفیت بیشتر نسبت به CD های معمولی ( دانسیته بیشتر ) و ضبط صدای استریو اشاره کرد .

3 - مسلما با توجه به ساختار متفاوت ، تاثیر خواهد داشت .

4 - برای دیسک های SACD پخش کننده مخصوص وجود دارد . همانند دیسک های بلوری که باید از بلوری پلیر استفاده کرد .

5 - کارت صدای X-Fi Xtreme Gamer . لینک بررسی این کارت که نوشته خود بنده است . (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

oooiuuu
2013/02/05, 22:24
1 - به نظر من شرکت ها این کار رو لازم نمی دانند چرا که این فاکتور تنها برای محصولاتی همچون هدفون ، هدنزفری و هدست ها که قدرت به نسبت کمی نسبت به سایر محصولات صوتی ( در زمینه توان خروجی ) دارند ، بیان می شود . در ضمن لوازم صوتی ان قدر قدرات دارند تا پذیرای هر نوع بیت ریت مربوط به موسیقی باشند .

2 - SACD مخفف کلمات super audio cd می باشد . در واقع این لوح نوری ، نوع تکامل یافته CD می باشد که از طراحی چند لایه بهره برده و از ویژگیهای آن می توان به ظرفیت بیشتر نسبت به CD های معمولی ( دانسیته بیشتر ) و ضبط صدای استریو اشاره کرد .

3 - مسلما با توجه به ساختار متفاوت ، تاثیر خواهد داشت .

4 - برای دیسک های SACD پخش کننده مخصوص وجود دارد . همانند دیسک های بلوری که باید از بلوری پلیر استفاده کرد .

5 - کارت صدای X-Fi Xtreme Gamer . لینک بررسی این کارت که نوشته خود بنده است . (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

نوع کدینگ این نوع دیسک ها دی اس دی هسش در صورتی که نوع کدینگ دی وی دی های صوتی وهمچنین سی دی ها پی سی ام هست.
نوع کدینگ دی وی دی های که برای فیلم استفاده میشه چیه؟

darkknight
2013/03/03, 11:22
یکی توضیح بده جریان این بیت ریت چی هست؟و چه تاثیری تو کیفیت فیلم داره
مثلا این یکی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 080p.Bluray.Sparks.jpg)
با این یکی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 080p.5.1CH.Ganool.jpg)
رو مقایسه بخواهیم بکنیم حجمشون حدود11گیگ با هم اختلاف داره ولی کیفیتشون با هم تفاوتی نداره(یا من نمیتونم تشخیص بدم)
اصلا تفاوت حجم بخاطر بیت ریت هست یا نه؟

saeid6574598
2013/03/03, 12:28
یکی توضیح بده جریان این بیت ریت چی هست؟و چه تاثیری تو کیفیت فیلم داره
مثلا این یکی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 080p.Bluray.Sparks.jpg)
با این یکی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 080p.5.1CH.Ganool.jpg)
رو مقایسه بخواهیم بکنیم حجمشون حدود11گیگ با هم اختلاف داره ولی کیفیتشون با هم تفاوتی نداره(یا من نمیتونم تشخیص بدم)
اصلا تفاوت حجم بخاطر بیت ریت هست یا نه؟

بیت ریت به تعداد بیت هایی گفته می شود که در یک واحد زمان پردازش می شود . در موسیقی، معمولا منظور کیلوبیت بر ثانیه است. برای مثال، آهنگ هایی که شما از iTunes دانلود می کندی ، ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه هستند. یعنی هر ثانیه از آهنگ به صورت ۲۵۶ کیلوبیت اطلاعات در روی حافظه ذخیره شده و جا گرفته است . بیت ریت بالاتر یک آهنگ، فضای بیشتری از حافظه کامپیوتر شما را اشغال می کند. معمولا آهنگ ها جز فایل های فضاگیر در کامپیوتر هستند . حالا مفهوم فایل های فشرده و غیر فشرده چیست ! زمانی که از فرمت حجیم صحبت می کنیم منظور این است که این فرمت فایل اصلی را تغییر نمی دهد . مثلا زمانی که ما یک سی دی آهنگ را روی کامپیوترمان کپی می کنیم ، در این فرایند هیچ اطلاعاتی از دست نرفته و آهنگ با همان کیفیت قبل در دسترس است . حالا اینکه میزان بیت ریت فایل موسیقی تا چه میزان اهمیت دارد ، باید بگم که طبق گفته قبلی ام ، بستگی به تجهیزات صوتی شما دارد . اگر از هدفن و اسپیکر های با کیفیت خوب استفاده کنید، هنگام گوش دادن به فرمت های فشرده ممکن است نقص های کوچکی در آهنگ ایجاد شود و جزییات آهنگ از دست برود . گاهس اوقات هم مشکل تشخیص بر می گردد به گوش های انسان ! بعضی افراد تفاوتی بین آهنگ های با بیت ریت متفاوت حس نمی کنند . البته می توان قابلیت حس کردن تفاوت بیت ریت های مختلف را در خود پرورش داد . در نهایت هم باید گفت که بیت ریت ، تاثیر خواهد داشت در صورتی که بستری مناسب برای آن پیاده سازی شود .

در رابطه با عکس ها و فیلم های ویدئویی از فرمت های فشرده سازی مثل H.264 استفاده می شود . البته جدیدا نسخه جدید این کدک با عنوان H.265 معرفی شده است که می تواند با پهنای باند بیشتر و بیت ریت کمتر ، فایل های با کیفیتی را بین دستگاه های مختلف ( البته با کاهش 50 درصدی حجم فایل ) انتقال نماید .

alisalehinia
2013/03/07, 23:26
سلام.
یه سوال:
من یک تلویزیون 40 اینچ ایکس ویژن دارم که فایل های ویدیویی رو از روی فلش پخش نمی کنه.عکس ها و فایل های صوتی رو مشکل نداره.حتی فایل های تصویری با کیفیت پایین(در حد 240*320) رو هم باز می کنه؛ولی وقتی یکم کیفیت بالا تر باشه نمی تونه پخش کنه.
برای آپدیت با usb هم هیچ گزینه ای تو منوش نداره.فقط یک پورت سرویس پشت دستگاه هست که شبیه پورت 3/5 میلی متری صدا هست.
پیشاپیش ممنون.

saeid6574598
2013/03/08, 11:24
سلام.
یه سوال:
من یک تلویزیون 40 اینچ ایکس ویژن دارم که فایل های ویدیویی رو از روی فلش پخش نمی کنه.عکس ها و فایل های صوتی رو مشکل نداره.حتی فایل های تصویری با کیفیت پایین(در حد 240*320) رو هم باز می کنه؛ولی وقتی یکم کیفیت بالا تر باشه نمی تونه پخش کنه.
برای آپدیت با usb هم هیچ گزینه ای تو منوش نداره.فقط یک پورت سرویس پشت دستگاه هست که شبیه پورت 3/5 میلی متری صدا هست.
پیشاپیش ممنون.
با سلام ! میشود بپرسم چرا مدل تلویزیون را ذکر نکرده اید ؟ در هر حال ، دو حالت کلی وجود دارد :

اول اینکه ممکن است تلویزیون شما از دقت تصویر آن فایل ویدئویی پشتیبانی نکند . به طور مثال اگر حداکثر رزولوشن قابل تشخیص تلویزیون شما ، 768*1024 پیکسل باشد مسلما نمی تواند فیلم های با کیفیت 1080p را به نمایش بگذارد ( من این مورد را تست کرده ام ). مورد آخر اینکه ممکن است تلویزیون شما ، از آن فرمت ویدئویی پشتیبانی نکند . به طور حتم فیلم شما با پسوند MKV.* هست و تنها تلویزیون های مدل بالا هستند که از این فرمت پشتیبانی می کنند . توصیه می کنم به هیچ عنوان نسخه نرم افزاری تلویزیون خود را آپدیت نمایید چرا که علاوه بر باطل کردن گارانتی و خدمات پس از فروش ، ممکن است به دستگاه نیز آسیب وارد نمایید .

AloneWolf
2013/03/30, 13:13
سلام آقا سعید عزیز ،

نظرتون در مورد این دو مدل هدست چیه: (در رنج 25 تا 35 تومن)

اگه مدل در همین محدوده قیمت یا کمی بالاتر سراغ دارید (موجود در بازار) ، ممنون میشم درصورت امکان معرفیشون کنید.

(راستی واسم میکروفون هم مهمه)

saeid6574598
2013/03/30, 13:42
سلام آقا سعید عزیز ،

نظرتون در مورد این دو مدل هدست چیه: (در رنج 25 تا 35 تومن)

اگه مدل در همین محدوده قیمت یا کمی بالاتر سراغ دارید (موجود در بازار) ، ممنون میشم درصورت امکان معرفیشون کنید.

(راستی واسم میکروفون هم مهمه)
سلام محسن جان !

هدست A4tech Gaming HeadSet HS-100 با توجه به مشخصاتی که دارد ( به خصوص شدت حساسیت 111 دسیبل ) ، یک محصول فوق العاده بر اساس فاکتور کارایی/قیمت است . الان خیلی از هدست های High End نیز در محدوده پاسخ دهی 20 هرتز تا 20 هزار هرتز فعالیت می کنند .

A4Tech HS-7P هم در رده محصولات میان قیمت قرار گرفته و برای مصارف خانگی و اداری مناسب است . نکته منفی در این محصول ، توان خروجی 95 میلی وات آن می باشد .

البته بر روی هدست Acron Headset HS57 نیز می توانید حساب باز کنید . الان در اکثر فروشگاه های آنلاین معتبر ، به قیمت بسیار خوبی به فروش می رسد و از مهمترین خصوصیات آن می توان به طراحی شکیل و میکروفن قدرتمند اشاره کرد .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.[dabac98aa48763b90bbdba418479abc2].jpeg

parpar385
2013/05/04, 17:52
سلام.من یه lcd سامسونگ دارم ک حالت تصویر بصورت خودکار تغییر میکنه.مثلا وقتی من روی حالت پویا میزارم بعد از چند دقیقه میره روی حالت استاندارد....نظرتون چیه؟

wowowo
2013/05/08, 19:54
با سلام

همونطور که میدونید بعضی از تلویزیون ها دارای بلوتوث هستند
میخاستم بدونم کاربردشون چیه ؟ چون تلویزیون ها اکثرا حافظه ذخیره سازی ندارن واسه همین میشد گفت که واسه ارسال فایل هست ولی همچین چیزی نیست !

wowowo
2013/05/09, 09:12
با سلام

همونطور که میدونید بعضی از تلویزیون ها دارای بلوتوث هستند
میخاستم بدونم کاربردشون چیه ؟ چون تلویزیون ها اکثرا حافظه ذخیره سازی ندارن واسه همین میشد گفت که واسه ارسال فایل هست ولی همچین چیزی نیست !

یکی جواب مارو بده لطفا

saeid6574598
2013/05/09, 10:37
یکی جواب مارو بده لطفا
با سلام! استفاده از بلوتوث مثل حالتی است که از طریق DLNA یا رابط وای فای یا Widi محتوایی را به تلویزیون ارسال کرده و تلویزیون نیز آن را پخش می نماید. در اینجا فناوری بلوتوث صرفا به جهت برقراری ارتباط با تلویزیون می باشد.

amir865
2013/05/21, 09:29
سلام.
2 تا سوال در مورد تلویزیون lg-lm66100 داشتم
1- این تلویزیون از dlna پشتیبانی میکنه؟
2- کیفیت تصویر 2d و 3d چطوره؟

wowowo
2013/05/21, 11:54
دوستان بی زحمت یه Mp3 player حدود 80 تومان معرفی میکیند ؟؟

فقط در زمینه جلو و عقب کردن آهنگ و راحتی کار باهاش مهم هست
فقط همین

ممنون میشم راهنمایی کنید

Mehrdad89
2013/06/03, 19:11
جدیدا سیستمو از چیپ p55 به چیپ z77 اینتل ارتقا دادم مدل مادربورد هم asus p8z77 v-le ولی از صدا موقع پخش موسیقی راضی نیستم میدونم دو تا مادربورد از کارت صدای آنبورد استفاده میکنن و نباید انتظار زیادی داشته باشم ولی انگار صدای سیستم قبلی هم شفاف تر بود و هم رسا تر
asus p7p55d-e Audio:VIA® VT1828S 8-Channel High Definition
asus p8z77 v-le Audio:Realtek® ALC892 8-Channel High
حالا سوال من اینه که این audio ها در چه حدی هستن نسبت به کارتهای اینترنال جدا؟
حالا اگه بخوام یه کارت صدای بهتر بگیرم با بودجه 300 چی معرفی میکنید؟کاربرد هم 95% موسیقی و فیلم5%

Mehrdad89
2013/06/07, 15:42
واقعا ممنون از راهنمایی و توضیحتون
هدف از راه اندازی این فروم چیه؟

Castiel
2013/06/07, 15:59
جدیدا سیستمو از چیپ p55 به چیپ z77 اینتل ارتقا دادم مدل مادربورد هم asus p8z77 v-le ولی از صدا موقع پخش موسیقی راضی نیستم میدونم دو تا مادربورد از کارت صدای آنبورد استفاده میکنن و نباید انتظار زیادی داشته باشم ولی انگار صدای سیستم قبلی هم شفاف تر بود و هم رسا تر
asus p7p55d-e Audio:VIA® VT1828S 8-Channel High Definition
asus p8z77 v-le Audio:Realtek® ALC892 8-Channel High
حالا سوال من اینه که این audio ها در چه حدی هستن نسبت به کارتهای اینترنال جدا؟
حالا اگه بخوام یه کارت صدای بهتر بگیرم با بودجه 300 چی معرفی میکنید؟کاربرد هم 95% موسیقی و فیلم5%

واقعا ممنون از راهنمایی و توضیحتون
هدف از راه اندازی این فروم چیه؟

هدف شما از ایجاد پست نامربوط با موضوع تاپیک چیست؟
بحث شما مربوط به مادربورد است و باید در بخش مشاوره و راهنمایی سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) ایجاد می گردید.

Mehrdad89
2013/06/07, 17:04
بله بعد از 5 روز لطف کردید جواب دادید اگه اشتباه بود چرا همون روز اول نمیاید بگید

ARMIN
2013/06/07, 18:16
بله بعد از 5 روز لطف کردید جواب دادید اگه اشتباه بود چرا همون روز اول نمیاید بگید

آقا مهران، شما خودتون باید متوجه میشدید که در محل نامناسب تاپیک زدید و به همین دلیل هم کسی پاسخ گوی شما نبوده.

Reza Eshraghi
2013/09/17, 19:22
الهی به امید تو !
با سلام خدمت همه دوستان ، اساتید و مدیران عزیز انجمن ! @};-
با مشورتی که با مدیریت کل محترم انجمن جناب آقای شالیکاریان عزیز انجام شد و با تأیید ایشان و همچنین با کسب اجازه از مدیر عزیز بخش صوت و تصویر جناب سعید آقا مظفری عزیز ، این تاپیک جامع جهت مشاوره و راهنمایی خرید و مسائل و مباحث و مشکلات تلویزیون ایجاد گردیده است تا دوستان عزیز در این تاپیک بتوانند پاسخ سؤالات ، و مشاوره های خود را دریافت کنند و از شلوغ شدن بخش مشاوره و راهنمایی صوت و تصویر جلوگیری شود !
از همکاری و مشارکت همه دوستان ، اساتید و مدیران بزرگوار در این تاپیک بی نهایت سپاسگزارم !

wowowo
2013/09/17, 20:02
با تشکر از دوست عزیز
اول از همه یه سوال بپرسم (( اومدم تو فروم سوال رو بپرسم این تاپیک رو دیدم :D ))

و اما سوال
سوالم اینه بین 3 تلویزیون Led از 3 شرکت سونی - الجی و سامسونگ کدوم گزینه نسبت به اون 2 گزینه برتری داره ؟؟
راستش یه چند وقتی هست با چند نفر از دوستان صحبت میکنم در مورد تلویزیون به هیچ جواب قانع کننده ای نمیرسم

خیلی ها میگن سونی کیفیت تصویر بهتری داره و رنگ مشکی رو بهتر نشون میده
ولی مشکلی که سونی داره تو پخش فایل های تصویری هست که متاسفانه فرمت MKv و زیرنویس رو که مهمترین گزینه واسه بخش مالتی مدیا هستن رو ساپورت نمیکنن
بعضیا هم از کیفیت الجی میگن و از نظر امکانات گزینه خوبی میدونن

الان مشکلی که دارم اینه
بین این 3 گزینه کدوم بهتره ؟؟
واقعا کیفیت سونی نسبت به اون 2 تا گزینه برتری داره ؟؟
هیچ راهی نیست رو تلویزیون سونی بشه mkv و زیرنویس فارسی رو اجرا کرد ؟؟ (( چون بعضی مواقع آزار دهنده میشه ))

یه توضیح در این مورد و مقایسه بین این 3 گزینه بدید ممنون میشم

old gamer
2013/09/17, 20:55
دوست عزیز در حال حاضر بهترین نمایشگرهای جهان توسط LG تولید میشه. دیگه اون قدیما که میگفتن سونی و آیوا بخر ژاپنی بخر تموم شد. همه کمپانیها پیشرفت کردند و این بهتر بودن LG رو مدیر و بقیه دوستان هم تایید میکنن. البته در نمونه های هم رده این مقایسه باید انجام بشه نه اینکه بهترین سونی با کمترین ال جی

javad2493
2013/09/21, 15:04
سلام
صفحه مانیتور و تلویزیون LCD رو چطوری و با چی تمیز کنیم بهتره؟

saeid6574598
2013/09/25, 11:49
سلام
صفحه مانیتور و تلویزیون LCD رو چطوری و با چی تمیز کنیم بهتره؟
با سلام! لطفا لينك زير را مطالعه بفرمائيد :

Hotaxis
2013/10/23, 20:29
درود
میخوام یه خروجی صوت وتصویر از کامپیوتر برای تلویزیون داشته باشم، ترجیحا HDMI ،مادربردهایی که پورت HDMI ندارن چه چیز میتونه این کار رو با کیفیت HDMI برای من انجام بده؟
سپاس

Shahin007
2013/10/23, 20:53
درود
میخوام یه خروجی صوت وتصویر از کامپیوتر برای تلویزیون داشته باشم، ترجیحا HDMI ،مادربردهایی که پورت HDMI ندارن چه چیز میتونه این کار رو با کیفیت HDMI برای من انجام بده؟
سپاس

درود دوست عزیز...
میتونید از تبدیل استفاده کنبد...Dvi به HDMI.

moonstar
2013/11/05, 00:13
میخواستم یه اسپیکر واسه استفاده توی خونه بخرم. تا 215-220 هم میتونم هزینه کنم.
میخوام بهترین اسپیکر تو این قیمت داشته باشم و نصبت به پولی که میدم بهترین باشه.

ARMIN
2013/11/05, 01:48

بی زحمت در این قسمت پست بدید:
مشاوره و راهنمابی برای خرید لوازم "جانبی" کامپیوتر (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Castiel
2013/11/05, 08:22

23734

Creative Inspire T6160 با قیمت حدودی 210/000 تومان

mahdi423
2013/11/19, 08:41
باسلام برای خرید تلویزیون به قیمت 3 تا 4 میلیون چه پیشنهادی میکنید باتشکر

Shahin007
2013/11/19, 09:38
باسلام برای خرید تلویزیون به قیمت 3 تا 4 میلیون چه پیشنهادی میکنید باتشکر

چه سایزی در نظر دارید دوست عزیز؟ چه امکاناتی براتون مهمه؟هوشمند بودن یا سه بعدی بودن یا هر دوش؟یا فقطکیفیت تصویر براتون مهمه؟

mahdi423
2013/11/19, 10:48
باسلام
سه بعدی باشه کیفیت تصویرش خوب باشه قیمت 3 تا 4 میایون تومان 40 یا 42 اینج باشه
مدل الجی la86000 کیفیت تصویرش چطوره 42 اینجش
باتشکر

Shahin007
2013/11/19, 11:06
باسلام
سه بعدی باشه کیفیت تصویرش خوب باشه قیمت 3 تا 4 میایون تومان 40 یا 42 اینج باشه
باتشکر

اون مدلی که در نظر گرفتین خوبه.
خواستید کمتر هزینه کنید: SHARP LED LC-40LE8300X (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
گزینه ی دیگه هم تو رنج همون LG خودتون: SHARP LED LC-46LE8300X (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
شاید از نظر طراحی مدل های شارپ به اندازه ی ال جی راضیتون نکنه ولی در کیفیت تصویر چیزی کم نمیذاره.
پنل تلویزیون های شارپ ژاپنی هستش.خودتون بین مدل های بالا و ال جی خودتون مقایسه بکنید و ببینید کدوم واسه شما مناسب تره.
موفق باشد.

mahdi423
2013/11/19, 17:14
سلام میخوام از این دومدل یکی را انتخاب کنم کیفیت تصویر هم برام مهمه کدوم پیشنهاد میکنید باتشکر

SHARP LED LC-40LE8300X (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

mahdi423
2013/12/01, 08:33
باسلام کسی میتونه بگه علت شطرنجی شدن تصویر در تلویزیون دیجیتالی چی میتونه باشه .
من یک ال سی دی سونی دارم کانالهای دیجیتالی در دو فرکانس برای شهر ما پخش میشه یکی از فرکانسها که شبکه های 1الی 5 و...پخش میکنه خوبه ولی اون یکی فرکانس شبکه نمایش و پویا و... موقع پخش شطرنجی میشه یا قطع میشه مینویسه سیگنال موجود نیست در حالی که در تنظیمات نگاه میکنی هم قدرت و هم کیفیت سیگنال بالای 90 الی 95 هست میخواستم بدونم علت از تلویزیونه یا آنتن.
آنتن برقی دارم اما مال 10 ساله پیشه

Reza Eshraghi
2013/12/01, 08:39
باسلام کسی میتونه بگه علت شطرنجی شدن تصویر در تلویزیون دیجیتالی چی میتونه باشه .
من یک ال سی دی سونی دارم کانالهای دیجیتالی در دو فرکانس برای شهر ما پخش میشه یکی از فرکانسها که شبکه های 1الی 5 و...پخش میکنه خوبه ولی اون یکی فرکانس شبکه نمایش و پویا و... موقع پخش شطرنجی میشه یا قطع میشه مینویسه سیگنال موجود نیست در حالی که در تنظیمات نگاه میکنی هم قدرت و هم کیفیت سیگنال بالای 90 الی 95 هست میخواستم بدونم علت از تلویزیونه یا آنتن.

سلام آقا مهدی عزیز ! عامل اصلیش به احتمال زیاد از آنتن یا کابل آنتن میتونه باشه ! آنتنتون تقویت کننده نداره ؟!

mahdi423
2013/12/05, 09:13
باسلام
برای خرید بین دومدل الجی la86000 , و سونی W804A موندم که کدومو انتخاب کنم هر دوتاش 42 اینجی باشه

1 کیفیت تصویر کدومش بهتره کیفیت تصویرشان زیاد باهم فرق داره
2-اسکن تصویر کدومش بهتره چقدر فرق بین 400 تا 800 تو اسکن هست
3 کیفیت سه بعدی کدومش بهتره
4-کیفیت ساخت کدومش بهتره
5-امکانات کدومش زیاده
6-به احتمال زیاد از بانه بخرم دکومش اصلش پیدا میشه
7-خوندم که میگند پنل سونی بعداز دوسال کیفیت اولی را نداره ایا درسته
خواهشا اقایانی که این مطلبو میخونند راهنماییم کنند اگه کسی هم از این دومدل خریده نظرشو در مورد تلویزیونش بنویسه باتشکر

arashlinux
2013/12/06, 03:25

اگه از اون آنتنهای چرخان دارید یه ( ولوم) قدرت سیگنال داره؟
اگر داره اونو روی حداقل بگذار
یا ازیک آنتن معمولی یعنی برقی نباشه استفاده کن چون آنتن های برقی قدرتشون بالاست و گیرنده تلوزیون مینوشت اضافه بار و صفحه میرفت

Sent from my Device using Tapatalk (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

mahdi423
2013/12/07, 07:59
باسلام
برای خرید بین دومدل الجی la86000 , و سونی W804A موندم که کدومو انتخاب کنم هر دوتاش 42 اینجی باشه

1 کیفیت تصویر کدومش بهتره کیفیت تصویرشان زیاد باهم فرق داره
2-اسکن تصویر کدومش بهتره چقدر فرق بین 400 تا 800 تو اسکن هست
3 کیفیت سه بعدی کدومش بهتره
4-کیفیت ساخت کدومش بهتره
5-امکانات کدومش زیاده
6-به احتمال زیاد از بانه بخرم دکومش اصلش پیدا میشه
7-خوندم که میگند پنل سونی بعداز دوسال کیفیت اولی را نداره ایا درسته
خواهشا اقایانی که این مطلبو میخونند راهنماییم کنند اگه کسی هم از این دومدل خریده نظرشو در مورد تلویزیونش بنویسه باتشکر

aryaiee
2013/12/07, 21:30
سلام.من توی سام سرویس تکنسین هستم توی LG هم دوره دیدم.دوستانه بگم هیچ کدوم!انصفا سامسونگ توی این رنج هم قیمت پایینتری داره و هم از امکانات و کیفیت خیلی بالاتری بهره میبره.در ضمن بیش از 2 ساله که پنلهای SONY رو سامسونگ تولید میکنه!یعنی اگه درب دستگاه رو باز کنید معمولا در پایین سمت چپ گزینه MADE BY SAMSUNG رو میبینید.در ضمن SAMSUNG در سه بعدی از فناوری ACIVE استفاده میکنه در حالی که LG از PASSIVE استفاده میکنه!!:-s

amirpers
2013/12/27, 00:28
23734

Creative Inspire T6160 با قیمت حدودی 210/000 تومان

این قیمت درسته؟ آخه تو یکی از سایت ها دویست و چل و خورده ای گذاشته.

یه سوال هم دارم. من یه هدست مایکروسافت خریدم که USB هستش.
مشکل من با USB بودنشه. آخه مثلا توی یه بازی هستم و وقتی که هدست رو وصل می کنم فعال نمیشه و باید از بازی خارج بشم و تنظیمش کنم روی هدست و بعد دوباره وارد بازی بشم.
آیا تنظیمی داره یا کلا همینجوریه؟ خب اون هدفون ها و هدست های قدیمی که راحت تر بودن!!!!

ARMIN
2013/12/27, 01:02
این قیمت درسته؟ آخه تو یکی از سایت ها دویست و چل و خورده ای گذاشته.

یه سوال هم دارم. من یه هدست مایکروسافت خریدم که USB هستش.
مشکل من با USB بودنشه. آخه مثلا توی یه بازی هستم و وقتی که هدست رو وصل می کنم فعال نمیشه و باید از بازی خارج بشم و تنظیمش کنم روی هدست و بعد دوباره وارد بازی بشم.
آیا تنظیمی داره یا کلا همینجوریه؟ خب اون هدفون ها و هدست های قدیمی که راحت تر بودن!!!!

باید قبل از ورود به بازی هدست رو تنظیم و متصل کنید.

اون قیمت هم مربوط به تاریخ همون پست هستش.

amirpers
2013/12/27, 01:10
باید قبل از ورود به بازی هدست رو تنظیم و متصل کنید.

اون قیمت هم مربوط به تاریخ همون پست هستش.

خب این که خیلی بده. اصلا مزیت USB نسبت به اون جک های قدیمی چیه؟

NeMesiS3127
2013/12/31, 22:24
دوستان نظرتون در مورد هدست Razer Tiamat 7.1 چیه؟

Dan
2013/12/31, 22:45
دوستان نظرتون در مورد هدست Razer Tiamat 7.1 چیه؟
نسبت به قیمتش ارزشش پایینه.

fr_sdgh
2014/03/08, 17:25
سلام دوستان
ایرفون لومیا رو دارم nokia wh-208 و به زحمت مشخصاتش رو از یه سایت جانبی تونستم بگیرم ایناهاش فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
200-2000 Hz همه از 20 هرتز شروع میشه این چرا 200 زده؟ هرچی این محدوده بشتر باشه بهتره؟

hamid144
2014/03/15, 18:18
سلام
لطفا نظر خودتون رو درمورد سری Pioneer MCS-535 ,636 ,737,838 بفرمایید.؟؟
قصد خرید دو مدل اول رو دارم. قیمت هاش چند هستن؟

hamid144
2014/03/17, 13:10
سلام
لطفا نظر خودتون رو درمورد سری Pioneer MCS-535 ,636 ,737,838 بفرمایید.؟؟
قصد خرید دو مدل MCS-535 ,636 رو دارم. کیفیت صدا برام مهمه و اینکه 636 و 838 هر دو قابلیت wifi هم دارن.
قیمت هاش چند هستن؟

میگم اینجا چقدر فعاله!!!
مدیر محترم که اینقدر مراقب این هستن که بچه ها پستهای اشتباه در انجمن نذارن، لطفا جواب من و بدن؟

Reza Eshraghi
2014/03/17, 18:25
میگم اینجا چقدر فعاله!!!
مدیر محترم که اینقدر مراقب این هستن که بچه ها پستهای اشتباه در انجمن نذارن، لطفا جواب من و بدن؟

حمید جان !
شما توی تاپیک قبلی سؤال پرسیدید در مورد سینمای خانگی بود ! درسته ؟!
اینجا :

بهتون چی جواب دادم ؟!
اینجاست :

حمید جان ! یه نگاهی به عنوان تاپیک بندازید لطفاً ! این تاپیک صرفاً در مورد تلویزیون هست برادر !
برای سینمای خانگی در انجمن مشاوره و راهنمایی بخش صوت و تصویر که لینکش رو براتون میزارم سؤالتون رو مطرح کنید !
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.[/QUOTE]

خب آیا من لینک به این تاپیک دادم ؟! لینک به کل انجمن صوت و تصویر دادم که تشریف بیارید توی بخش تاپیک بزنید و سؤالتون رو بپرسید !
اتفاقاً قبلش می خواستم لین همین تاپیک رو بدم ولی قبلش رفتم پست اول تاپیک رو خوندم که همیشه قوانین یک تاپیک در پست اول درج میشه
چی نوشته بود اونجا ؟!
لینک پست اول خدمت شما :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(-%D8%B5%D9%88%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-)?p=22254&viewfull=1#post22254

دوستان توجه داشته باشند که این تاپیک ، تاپیک " مشاوره در امر خرید " نیست !

پس لطف کنید اول قوانین یک تاپیک یا بخش را مطالعه کنید و بعد اینگونه طلبکارانه درخواست پاسخ کنید !

ضمن اینکه هردو پست شما جای اشتباه بوده و برای این پست هم کاملاً طلبکارانه و غیر منطقی درخواست پاسخ می کنید !
اینو به حساب ناآشنا بودنتون به محیط فروم میزارم ! در صورت تکرار بدون تذکر قبلی اخطار دریافت خواهید کرد !

hamid144
2014/03/18, 12:19
حمید جان ! شما توی تاپیک قبلی سؤال پرسیدید در مورد سینمای خانگی بود ! درسته ؟! اینجا : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. بهتون چی جواب دادم ؟! اینجاست : حمید جان ! یه نگاهی به عنوان تاپیک بندازید لطفاً ! این تاپیک صرفاً در مورد تلویزیون هست برادر ! برای سینمای خانگی در انجمن مشاوره و راهنمایی بخش صوت و تصویر که لینکش رو براتون میزارم سؤالتون رو مطرح کنید ! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. خب آیا من لینک به این تاپیک دادم ؟! لینک به کل انجمن صوت و تصویر دادم که تشریف بیارید توی بخش تاپیک بزنید و سؤالتون رو بپرسید ! اتفاقاً قبلش می خواستم لین همین تاپیک رو بدم ولی قبلش رفتم پست اول تاپیک رو خوندم که همیشه قوانین یک تاپیک در پست اول درج میشه چی نوشته بود اونجا ؟! لینک پست اول خدمت شما : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(-%D8%B5%D9%88%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-)?p=22254&viewfull=1#post22254 دوستان توجه داشته باشند که این تاپیک ، تاپیک " مشاوره در امر خرید " نیست ! پس لطف کنید اول قوانین یک تاپیک یا بخش را مطالعه کنید و بعد اینگونه طلبکارانه درخواست پاسخ کنید ! ضمن اینکه هردو پست شما جای اشتباه بوده و برای این پست هم کاملاً طلبکارانه و غیر منطقی درخواست پاسخ می کنید ! اینو به حساب ناآشنا بودنتون به محیط فروم میزارم ! در صورت تکرار بدون تذکر قبلی اخطار دریافت خواهید کرد ![/QUOTE] دوست عزیز من اصلا با لحن طلبکرانه صحبت نکردم. من در فروم های مختلف عضو هستم و تقریبا با قوانین مطلب گذاری آشنا هستم. اگه نوشتار من جوری بود که این حس رو منتقل میکرد من عذر خواهی میکنم. راستش من پست اول این تاپیک رو ندیدم. شرمنده!! ولی در مورد درخواستم بخش اولش یه جور نظر خواهی اساتید در مورد اون مدل سینمای خانگی بود. با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی طبق برنامه ای که برای سال جدید ، در نظر گرفته بودم ، تصمیم گرفتم یک بخش با عنوان پرسش و پاسخ به راه اندازم تا دوستان هر سوالی در حوزه صوت و تصویر دارند ، در اینجا مطرح نمایند . در مورد این قسمت. این جور مطلب رو میرسونه. متاسفانه مدیر انجمن مطلب رو بد عنوان کردن. بهرحال ممنون از تذکرتون من یک تاپیک مجزا برای درخواستم باز میکنم. بابت بهم ریختگی تاپیکها باز هم عذر خواهی میکنم.

vahid65
2014/05/13, 23:45
سلام و درود خدمت دوستان و اساتید. روز پدر رو هم به همه پدران عزیز تبریک میگم.
1-بنده یه تلویزیون سامسونگ مدل 40C5000 دارم و میخوام بفروشمش چند بفروشمش خوبه؟
2- میخوام یه تلویزیون جدیدتر بخرم تا سقف حدود سه میلیون (سه بعدی ، چهل الی چهل و هفت اینچ و کیفیت تصویرش هم خوب باشه دیگه) .چی بخرم به نظرتون خوبه؟
با تشکر و سپاس.

magiteq
2014/05/14, 00:22
بهترین انتخاب برای شما در این محدوده قیمت f6450 هست
کنتراست بالا و سیاه عمیق
صفحه یکدست
پشتیبانی از طیف کامل فرمت های تصویر و همچنین زیرنویس
امکانات اسمارت مناسب و عالی

vahid65
2014/05/14, 00:31
بهترین انتخاب برای شما در این محدوده قیمت f6450 هست
کنتراست بالا و سیاه عمیق
صفحه یکدست
پشتیبانی از طیف کامل فرمت های تصویر و همچنین زیرنویس
امکانات اسمارت مناسب و عالی
قیمتش چنده ؟ مارکش چیه ؟ سایزش چیه ؟

magiteq
2014/05/14, 00:42
قیمتش چنده ؟ مارکش چیه ؟ سایزش چیه ؟

سامسونگ قیمت 40 اش 2.5 هست

aryaiee
2014/05/14, 08:22
سلام و درود خدمت دوستان و اساتید. روز پدر رو هم به همه پدران عزیز تبریک میگم.
1-بنده یه تلویزیون سامسونگ مدل 40C5000 دارم و میخوام بفروشمش چند بفروشمش خوبه؟
2- میخوام یه تلویزیون جدیدتر بخرم تا سقف حدود سه میلیون (سه بعدی ، چهل الی چهل و هفت اینچ و کیفیت تصویرش هم خوب باشه دیگه) .چی بخرم به نظرتون خوبه؟
با تشکر و سپاس.

برادر بانه ایه درسته؟اگر عجله نداری یکم وایسا سری جدید سامسونگ داره میاد خانواده H اگر عجله داری 2 مدل یکی همون UA40F6450 یا UA46F6850 اولی رو که قیمت دادند دوستمون دومی نزدیک به 3میلیون هستش و 46اینچ.قیمت تلویزیون خودت هم بستگی به نمیز بودن و ساعت استفاده داره

magiteq
2014/05/14, 11:29
برادر بانه ایه درسته؟اگر عجله نداری یکم وایسا سری جدید سامسونگ داره میاد خانواده H اگر عجله داری 2 مدل یکی همون UA40F6450 یا UA46F6850 اولی رو که قیمت دادند دوستمون دومی نزدیک به 3میلیون هستش و 46اینچ.قیمت تلویزیون خودت هم بستگی به نمیز بودن و ساعت استفاده داره
امسال در سری H در بعضی فاکتورها که اتفاقا خیلی هم مهمه شاهد افت هستیم
مثل عمق رنگ سیاه و طبیعتا کنتراست
F6450 ارجعیت داره به H6400( البته هر دو صفحه یکدستی دارن و کمی hd6400 بهتره)

vahid65
2014/05/14, 14:46
بله بانه ایه. تمیز بودنش که تمیزه
حالا از کجا باید بدونم ساعت استفادش چقدره؟

aryaiee
2014/05/14, 15:27
امسال در سری H در بعضی فاکتورها که اتفاقا خیلی هم مهمه شاهد افت هستیم
مثل عمق رنگ سیاه و طبیعتا کنتراست
F6450 ارجعیت داره به H6400( البته هر دو صفحه یکدستی دارن و کمی hd6400 بهتره)

دوست عزیز باز هم بنده رو مجبور به اثبات کردید.بله چشم.اولا که کجا دیدید که سامسونگ در سری جدیدش تا به العان عقبگرد داشته باشه که این دومین بار باشه؟؟ نه سامسونگ بلکه حتی LG؟استفادهه عامه از پردازنده 4 هسته ایی تقویت شده که با ارتقای طراحی باعث بارگیری بهتر و سریعتر صفحات وب شده2_تعبیه انعکاس هوشمند در سری3H- بهره مندی از تمام امکانت هوشمند مورد استفاده در سری پیشین+تقویت حسگرهای صوتی و حرکتی4-اضافه شدن تشخیص اثر انگشت که البته در مدل های دوربین دار است!5- به روز رسانی ریموت هوشمند در این سری(حتی برای اسمارتهای میان قیمت که که آقای مدیریت انجمن صوت و تصویر تایپیک مفیدی رو در این زمینه ارائه دادند)6-ارائه پنل های جدید البته با تغییرات اندک که تمرکز طراحی بیشتر در مورد عمق تصاویر بوده است.اگر فکر میکند باز هم لازم به اطلاعات بیشتر هست در خدمتم.

aryaiee
2014/05/14, 15:34
بله بانه ایه. تمیز بودنش که تمیزه
حالا از کجا باید بدونم ساعت استفادش چقدره؟

دوست گلم ساعت استفاده رو باید در منوی مخفی ببینید اما با توصیه مدیران به بنده در مورد کدها بهتره وارد منوی مخفی نشید برای خودتون هم بهتره.با توجه به اینکه در صورت خرابی متاسفانه در تعمیر قطعا دچار مشکل میشود(ندادن قطعات به تلویزیون های غیر سام سرویسی)و اگر میگین تمییزه فکر میکنم چیزی در رنج 120000 با وجود کارتن البته.سری بدی هم نبود از پنل کریستال برایت استفاده شد

magiteq
2014/05/14, 17:25
دوست عزیز باز هم بنده رو مجبور به اثبات کردید.بله چشم.اولا که کجا دیدید که سامسونگ در سری جدیدش تا به العان عقبگرد داشته باشه که این دومین بار باشه؟؟ نه سامسونگ بلکه حتی LG؟استفادهه عامه از پردازنده 4 هسته ایی تقویت شده که با ارتقای طراحی باعث بارگیری بهتر و سریعتر صفحات وب شده2_تعبیه انعکاس هوشمند در سری3H- بهره مندی از تمام امکانت هوشمند مورد استفاده در سری پیشین+تقویت حسگرهای صوتی و حرکتی4-اضافه شدن تشخیص اثر انگشت که البته در مدل های دوربین دار است!5- به روز رسانی ریموت هوشمند در این سری(حتی برای اسمارتهای میان قیمت که که آقای مدیریت انجمن صوت و تصویر تایپیک مفیدی رو در این زمینه ارائه دادند)6-ارائه پنل های جدید البته با تغییرات اندک که تمرکز طراحی بیشتر در مورد عمق تصاویر بوده است.اگر فکر میکند باز هم لازم به اطلاعات بیشتر هست در خدمتم.

خوب این موارد چه ربطی به حرف من داره؟
h6400

f6400

مهمترین نکات به نقل از ( HDTVTEST)

1- calibreated black level ansi checkerboard (عمق رنگ سیاه پس از کالبیره در الگوی صفحه شطرنجی انسی): در hd6400 مقدار 0.041 کاندلار / در f6400 مقدار 0.0476 کاندلار: نتیجه= عمق رنگ سیاه بیشتر در f6400 و در نتیجه کنتراست بیشتر( فرمول محاسبه کنتراست رو هم که احیانا بلدید دیگه؟؟)
2- screen uniformity( یکنواختی صفحه نمایش): در h6400 فوق العاده با کم ترین میزان نشت نور / در f6400 بسیار خوب=نتیجه: نشت نور کمتر و صفحه کمی یکنواخت تر H6400 هر چند هر دو بسیار خوب عمل میکنن
3-primary chromaticity: در hd6400 فوق العاده / در f6400 بسیار خوب
4-viewing angle (زاویه دید): در هر دو پس از 45 درجه انحراف افت کنتراست و اشباع رنگ( پنل هر دو VA هست)
5- اجرا محتوای با وضوح 1080p در 24 فریم: در h6400 بدون هیچ گونه پرش در محتوای 2d و 3D / در F6400 بدون پرش تصویر در محتوای 2D
5- INPU LAG( تاخیر پردازش): در هر دو 43 میلی ثاینه

دوست من مواردی که عرض کردید به درد بازار میخوره نه یک فروم حرفه ای: اینجا براساس استدال پیش میره
موفق باشی

Reza Eshraghi
2014/05/14, 18:06

شما باید بر اساس استدلال و دلیل فنی مشاوره کنید و انتخابتون رو توجیه کنید نه در مقام یک تکنسین فنی سام سرویس و با دید متعصبانه !
هیچ کدوم از دلایلی که شما فرمودید رو اسمش اثبات نمیزارند .
وقتی روی مطلبی قصد دارید توضیح بدید باید روی همون مطلب فوکوس کنید نه اینکه به جاده خاکی بزنید و و از مطلب اصلی منحرف بشید .
اثباتی که شما اسمشو میزارید اثبات در واقع دفاع از برند هست .
لطفاً با روش علمی و براساس مستندات و ریویوها یا تجربه شخصی اثبات کنید .

aryaiee
2014/05/14, 21:16
شما باید بر اساس استدلال و دلیل فنی مشاوره کنید و انتخابتون رو توجیه کنید نه در مقام یک تکنسین فنی سام سرویس و با دید متعصبانه !
هیچ کدوم از دلایلی که شما فرمودید رو اسمش اثبات نمیزارند .
وقتی روی مطلبی قصد دارید توضیح بدید باید روی همون مطلب فوکوس کنید نه اینکه به جاده خاکی بزنید و و از مطلب اصلی منحرف بشید .
اثباتی که شما اسمشو میزارید اثبات در واقع دفاع از برند هست .
لطفاً با روش علمی و براساس مستندات و ریویوها یا تجربه شخصی اثبات کنید .

رضا جان شما قبلا هم تعصب برندی رو به بنده تذکر دادید که گفتم چشم(با اینکه تعصب خاصی هم نبود)حالا خدمتت بگم بله من تکنسین فنی هستم در سامسونگ اما اگه به ای پست ها توجه کرده باشی میبینید که دوست ما سوال پرسید من قبلا هم سامسونگ داشتم و احتمالا درخواست این رو داشت که دوباره همین برند رو بگیره و اصلا به توصیه من نبود!سامسونگ بزرگترین تولید کننده پنل در دنیاست چه من طرفداریش رو بکنم چه بگم آشغاله!!پس احتیاجی به تذکر شما در مورد تعصب نبود با عرض احترام.حالا دوست ما(mla)در راهنمایی بنده گفتند که سری H فاکتورهایی کمتر به نسبت سری F داره!رضا جان شما استاد من که تا العان عقبگرد ندیدم در برند های معروف!بنده در ابتدا سعی بر این داشتم که تفاوت امکانات رو گوشزد کنم حتی accssories که دور از حالت تخصصی بود واسه همین شما فرمودین خاکی نزن!حالا در ادامه اشاره میکنم به مواردی که حتی تعدادی از آنها رو از منبعی گرفتم که دوست ما معرفی کردند.اول بگم حتی طبق گفته دوست ما اینها فقط از یک سایت بوده و نظرات تخصصی یک سایت است.حال بنده قبول میکنم ولی حتی طبق این گفته در تقریبا اکثر مواقع که حتی دوست من ترجمه هم کردند باز سری H برتری داره!!!اگر دقیق نگاه کنید اکثر موارد H در برتری است.حالا بنده یکی یکی میرم جلو به دور از وسائل جانبی به طور کلی روی خود LED تمرکز میکنم تا از عرایضم دفاع کنم.

aryaiee
2014/05/14, 21:28
2703927040

پنمودار ظیف رنگ در هردو مورد

2704127042
مصرف برق که مشهود سری H کمتره
27043270442704527046
این نمودارهای بالانس RGB است در مدلها که به قول دوستمون احتیاج به توضیح نیست بلدید!
27047270482704927050
ایتها نتایج تست گاما هستند که بازهم نیاز به توضیح نیست!
2705127052
اینهم تست ارورهای کالیبریشن هردو در حالت تراکینگ.البته لازم به ذکر است سری h در حالت movie است

aryaiee
2014/05/14, 21:33
من از دوستان معذرت میخوام بنده از سر کار برگشتم و خواستم خیلی زود این هارو آماده کنم.اگر در پست گذاشتنم و عکس ها ایرادی هست شرمنده حق دارید.و در ضمن علی جان من میدونم اینجا تایپیک تخصصیه اما بنده گاهی مواقع سرم در کار شلوغه ممکنه حرفی رو زده باشم اما وقت در گذاشتن منابع نباشه این رو به حساب ندونستن شرایط فروم نگذارید!من از عشق به این علم یه پام سر میز کاره یه پام پای نت و مخصوصا این فروم.بنده تا ساعاتی دیگه که به دفتر برم عکسهایی از سخت افزار سری f به همراه گزینه هایی تخصصی تر رو ارائه خواهم کرد

magiteq
2014/05/14, 22:29
رضا جان شما قبلا هم تعصب برندی رو به بنده تذکر دادید که گفتم چشم(با اینکه تعصب خاصی هم نبود)حالا خدمتت بگم بله من تکنسین فنی هستم در سامسونگ اما اگه به ای پست ها توجه کرده باشی میبینید که دوست ما سوال پرسید من قبلا هم سامسونگ داشتم و احتمالا درخواست این رو داشت که دوباره همین برند رو بگیره و اصلا به توصیه من نبود!سامسونگ بزرگترین تولید کننده پنل در دنیاست چه من طرفداریش رو بکنم چه بگم آشغاله!!پس احتیاجی به تذکر شما در مورد تعصب نبود با عرض احترام.حالا دوست ما(mla)در راهنمایی بنده گفتند که سری H فاکتورهایی کمتر به نسبت سری F داره!رضا جان شما استاد من که تا العان عقبگرد ندیدم در برند های معروف!بنده در ابتدا سعی بر این داشتم که تفاوت امکانات رو گوشزد کنم حتی accssories که دور از حالت تخصصی بود واسه همین شما فرمودین خاکی نزن!حالا در ادامه اشاره میکنم به مواردی که حتی تعدادی از آنها رو از منبعی گرفتم که دوست ما معرفی کردند.اول بگم حتی طبق گفته دوست ما اینها فقط از یک سایت بوده و نظرات تخصصی یک سایت است.حال بنده قبول میکنم ولی حتی طبق این گفته در تقریبا اکثر مواقع که حتی دوست من ترجمه هم کردند باز سری H برتری داره!!!اگر دقیق نگاه کنید اکثر موارد H در برتری است.حالا بنده یکی یکی میرم جلو به دور از وسائل جانبی به طور کلی روی خود LED تمرکز میکنم تا از عرایضم دفاع کنم.

رضا جان شما استاد من که تا العان عقبگرد ندیدم در برند های معروف:

به افول فاحش سونی w955 نسبت به w904 مراجعه بشه

حالا در ادامه اشاره میکنم به مواردی که حتی تعدادی از آنها رو از منبعی گرفتم که دوست ما معرفی کردند.اول بگم حتی طبق گفته دوست ما اینها فقط از یک سایت بوده و نظرات تخصصی یک سایت است.حال بنده قبول میکنم ولی حتی طبق این گفته در تقریبا اکثر مواقع که حتی دوست من ترجمه هم کردند باز سری H برتری داره

HDTVTEST
در کنار
AVforums و CNET امریکا جزو معتبرترین هاست و پیشرفته ترین سنسورها رو دارن تنایج لابراتورهای این سه سایت هم نتایج نزدیک به هم رو ثبت میکنن
پس وقتی HDTVTEST ضعفی رو مطرح میکنه بقیه ادیتورها هم بهش اشاره میکن.
کنتراست که تقریبا مهم ترین فاکتور هست در H6400 افول کرده نسبت به F6400. شما چه جوری میگی برتری HD6400؟
تو کدوم موارد کیفی برتری داره؟ من برتری خاصی رو اشاره نکردم

(پروسه کالیبراسیون در پروفایل MOVIE انجام شده در هر دو)
(کالیبراسون در خروجی نور 120 کاندلار انجام گرفته)
گاما در H6400 پس از کالبیره مقدار 2.4 ثبت شده( هدف 2.2 هست)
گاما در F6400 پس از کالیبره مقدار 2.4 ثبت شده====نتیجه: حتی پس از کالیبره باز هم گاما از مقدار استاندارد که 2.2 هست فاصله داره در هر دو مدل

ریپورت DELTAE پس از کالیبره( هدف 0 هست و بالاتر از 2 اشباع رنگ برای چشم انسان قابل تشخیص و بالاتر از 4و5 رنگ ها کاملا اشباع)
در F6400
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

در H6400
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

تنیجه گیری: در تنظمات پیش فرض H6400 کاملا برتری داره نسبت به F6400 ولی باز هم اکثر رنگ ها اشباع هستن اما پس کالیبره رنگ ها در HD6400 دقت بهتری دارن
ولی تفاوت چندان فاحش نیست

و در نهایت برتری H6400 نسبت به F6400 از نگاه ادیتور که فک نمیکنم دیگه لازم به ترجمه باشه
With the UE40H6400, Samsung has successfully addressed our two major complaints aboutlast year’s outgoing UE40F6400 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.). The addition of a Quad-Core processor definitely made menu navigation and Smart TV applications a fair bit zippier. 3D mode was much improved too, with Samsung toning down the forced motion interpolation so effectively that judder was cured yet no soap opera effect was introduced.

aryaiee
2014/05/14, 22:50
2- screen uniformity( یکنواختی صفحه نمایش): در h6400 فوق العاده با کم ترین میزان نشت نور / در f6400 بسیار خوب=نتیجه: نشت نور کمتر و صفحه کمی یکنواخت تر H6400 هر چند هر دو بسیار خوب عمل میکنن
3-primary chromaticity: در hd6400 فوق العاده / در f6400 بسیار خوب
4-viewing angle (زاویه دید): در هر دو پس از 45 درجه انحراف افت کنتراست و اشباع رنگ( پنل هر دو VA هست)
5- اجرا محتوای با وضوح 1080p در 24 فریم: در h6400 بدون هیچ گونه پرش در محتوای 2d و 3D / در F6400 بدون پرش تصویر در محتوای 2D
5- INPU LAG( تاخیر پردازش): در هر دو 43 میلی ثاینه

اینها فرموده های شما نیست؟؟اینها برتری نسبی H نیست؟؟؟بله من هنوزم هم میگم نظرات فقط یک وب سایت هر قدر هم تخصصی باشد و مجهز کافی نیست!!

و در نهایت برتری H6400 نسبت به F6400 از نگاه ادیتور که فک نمیکنم دیگه لازم به ترجمه باشه(اینو که خودت نوشتی به قوله خودتون سایت بسیار معتبر که قبولش دارید!!)
شما میدونید که در مود دلتا اندازه گیری ها گاها تناقص دارند که؟؟؟

تنیجه گیری: در تنظمات پیش فرض H6400 کاملا برتری داره نسبت به F6400 ولی باز هم اکثر رنگ ها اشباع هستن اما پس کالیبره رنگ ها در HD6400 دقت بهتری دارن
ولی تفاوت چندان فاحش نیست
این هم که خودتون نوشتید درسته؟بله چشم انسان مثل گوشش توانایی پردازش رنگ ها در طیف خاصی رو داره!اما باز هم سری H حتی به قول این نمودار مقداری هم جلوتر هست و از اشباع کمتری برخوردار بود!
حالا اگر بخواهیم از جایی به جز نمودار این سایت چیزی رو عرض کنم:سری H با وجود داشتن CPU چهار هسته ایجاد رفرش ریت قویتر و در نهایت تاری بین تعویض تصاویر کمتری رو شاهد هستیم:27054

این مسئله هم میخواید بگید کاملا بی ربطه نه؟؟؟؟

magiteq
2014/05/15, 00:21
جناب امیر خان عزیز, من تعصب ام نسبت به سامسونگ خیلی بیشتر از شماست تو این قضیه شک نکنید
این پست ابتدایی من هست که شما بهش خورده گرفتید

امسال در سری H د

ر بعضی

فاکتورها که اتفاقا خیلی هم مهمه شاهد افت هستیم
مثل

عمق رنگ سیاه و طبیعتا کنتراست

F6450 ارجعیت داره به H6400(

البته هر دو صفحه یکدستی دارن و کمی hd6400 بهتره)

خوب حالا من کجا اشتباه کردم؟
برای یکنواختی صفحه نمایش ادیتور از کلمه fantastic استفاده کرده برای h6400 و برای f6400 هم very good. ادیتور ذکر کرده کرده h6400 کمی نشت نور در کوشه وجود داره ولی در کل خیلی خوبه
همچنین گقته شده در بحث 3d پیشرفت کرده h6400 و پرش کمتر داره
من تفاوت خاص دیگه ای نمبینم( اینها از دیدگاه hdtvtest هست و حرف من نیستن میتونید ایمیل بدید اعتراض کنید به ادیتور!!!!!
در مورد deltae هم اگر ریپورت
avforums رو هم ببینید تقریبا با hdtvtest یک شرایط رو داره در h6400 و تفاوت خاصی نداره

اما در avforum کنتراست با توجه به سخت افزارها و نرم های ادیتور مقدار 1به 2670 و عمق رنگ سیاه 0.042 در 110 کاندلار برای hd6400 ثبت شده
برای f6400 کنتراست 1580 به 1 و عمق رنگ سیاه 0.065 در 102 کاندلار
نتیجه گیری: در این فروم کنتراست و عمق رنگ سیاه بهتری برای h6400 ثبت شده و در بقیه موارد تقریبا با نظر hdtvtest یکی هست و بنده هم بهش اشاره کردم مثل صفحه یکدست تر و تنظیمات پیش فرض بهتر در h6400 و همچنین دقت رنگ بهتر

اما در digitalversus کنتراست f6400 مقدار به 3160 ثبت شده و عمق رنگ سیاه 0.06. از سری h هم که فعلا خبری در این سایت و flatpanel نیست

در مورد وضوح حرکتی یا motion res: در f6400 پس از فعال کردن motion plus مقدار 1080 خط و در حالت غیر فعال 300 خط این شرایط برای h6400 هم برابر هست
رفرش هر دو 120 هرتز و cmr هر دو هم 480 هست. حالا به چه شکل رفرش بهتری h6400 داره از نظر شما مشخص نیست

aryaiee
2014/05/15, 08:02
داداش سلام مجدد.اولا که ما داریم در باره 2 مدل صحبت میکنیم که هردو سامسونگ هستند پس تعصب در کار نیست العان بحث تخصصیه.
دوست من قراره وقتی یک مدل جدید در همون خانواده و سری معرفی میشه به همراه سوخت اتمی هم باشه؟؟بله همون مواردی که شما میگین یکم یکم جمع میشه و اسمش میشه برتری!!حالا

اما در avforum کنتراست با توجه به سخت افزارهای نرم های ادیتور مقدار 1به 2670 و عمق رنگ سیاه 0.042 در 110 کاندلار برای hd6400 ثبت شده
برای f6400 کنتراست 1580 به 1 و عمق رنگ سیاه 0.065 در 102 کاندلار
اما در digitalversus کنتراست f6400 مقدار به 3160 ثبت شده و عمق رنگ سیاه 0.06. از سری h هم که فعلا خبری در این سایت و flatpanel نیست

دوست من دیشب گفتم تفاوت سایت هارو حالا دیدی؟؟انصافا طبق گفته خودت تفاوت رو میبینید؟؟
جسارتا من العان باید برم اما تمام تلاشم بر این هست به سرعت اگر کارم کمتر بود به بحث برمیگردم و باز ادامه میدیم اما دوست من این رو العان اضافه میکنم که سایت سامسونگ فرانسه گاهی مواقع تست هایی رو انجام میدن و حتی مدل هایی معرفی میکنند ک کمتر میبینیم.این 2 عکس ماله همون سایته که فرمودین در حالت cmr نتایج یکی است:
2705727058

Reza Eshraghi
2014/05/15, 08:22
ممنون از بحث های مفید و جدی شما دو عزیز اما این تاپیک هدفش بیشتر مشاوره هست . الآن هم سؤال کننده حضور نداره و اگر هم داشته باشه بحث رو در این حد تخصصی متوجه نمیشه .
پس لطفاً ادامه بحث رو در پروفایل های یکدیگر انجام بدید .
ممنون از هردو شما

vahid65
2014/05/15, 23:38
یه سوال ساده پرسیدیم تاپیک چه رونقی گرفته ولی خوب بین علما هم اختلاف افتاده :))
به قول آقای مدیر بنده
بحث رو در این حد تخصصی متوجه نمیشم:-s ولی به نظرم ادامه داشته باشه هر کسی علاقه مند باشه و بخونه اطلاعات خوبی بدست میاره.

آقای اشراقی حالا تکلیف بنده این وسط چیه باید حرف کی رو گوش کنیم ؟ شما هیچ نظری ندارید؟

Arthur
2014/05/16, 00:58
من که به شخصه داشتم از این بحث لذت میبردم.
با تشکر از هر دو عزیز بابت این اطلاعات ناب و مفید.

capitan2
2014/06/19, 17:43
با سلام
تلویزیون سایز 46 اینچ ال ای دی میخام بگیرم
توی نمونه ها 6450 سامسونگ رو دوستم خریده و راضیه
ولی جدیدا که سامسونگ سینما خانگی هدیه میده 7770 رو مد نظر دارم
شما کدوم روتوصیه میکنین؟توی بعضی سایتا گفتن 7770 کانال های داخلی رو کیفیتش خوب نیست و تصویر محو میشه!!این دو تا رو یه مقایسه تخصصی میکنید؟

aryaiee
2014/06/19, 18:24
با سلام
تلویزیون سایز 46 اینچ ال ای دی میخام بگیرم
توی نمونه ها 6450 سامسونگ رو دوستم خریده و راضیه
ولی جدیدا که سامسونگ سینما خانگی هدیه میده 7770 رو مد نظر دارم
شما کدوم روتوصیه میکنین؟توی بعضی سایتا گفتن 7770 کانال های داخلی رو کیفیتش خوب نیست و تصویر محو میشه!!این دو تا رو یه مقایسه تخصصی میکنید؟

دوست گرامی 7770 از نظر امکانات جانبی و کیفیت از 6450 بهتره.در مورد سینمای خانگی هم که یک مزیت هستش اون سینما هم کلی قیمتش هستش.
در مورد کانال های ایران عرض کنم که سیستم پخش دیجیتال ایران کلا HD نیست و دارای رزولوشن 576i حداکثر است!یعنی در هردو کیفیت خوبی رو شاهد نیستیم در مورد تصاویر دیجیتال ایران.
در مورد مقایسه که فرمودین،7770 قابلیت ارتقا به وسیله EVOLUTION KIT V رو داراست.7770 دارای دوربین بالا جهنده هستش برای APP های مختلف و فرامین حرکتی قابل تنظیم!
27625
در قسمت بالانس رنگ نیز مقداری برتری داره دوست عزیز.این نمودار در حالت MOVIE ثبت شده البته!
27626
27627
در کل در مورد اشباع رنگ خوب عمل کرده!
این هم نتایج کلی ریویو وب سایت:hdtvtest هستش
27629
این نمودار پاییین واسه 6450 هستش دوست عزیز که میتونید مقدار اشباع رنگ رو درش ببینید:
27630
و این هم نظر نهایی ادیتور وب سایت مذکور
27631
در کل بنده با هردو کار کردم و طبق نظر شخصی بنده تفاوت ها زیاده تقریبا!از لحاظ کیفیت ساخت هم 7770 برتری داره.جنس بدنه و طراحی بردها بسیار عالیه.امکانات منو و سرعت در خواندن حافظه های جانبی مثل هارد اکسترنال،و تفاوت در منوی کاربری دستگاه هایی جانبی هم رو اضافه کنید!
نرخ رفرش تصویر در 7770 هم 800hz در حالت CMR هستش اما نرخ تصویر در 6450 400HZ در CMR هستش.در نهایت خرابی کمتری بنده به نسبت 6450 دیدم!

vahid65
2014/06/24, 21:35
دوستان گرامی لطفا نطرتون رو در مورد LG42LA66000 و Samsung F6450 بفرمایید.
آیا LG نسبت به Samsung برتری داره یا بالعکس؟ و چرا؟

aryaiee
2014/06/24, 21:44
دوستان گرامی لطفا نطرتون رو در مورد LG42LA66000 و Samsung F6450 بفرمایید.
آیا LG نسبت به Samsung برتری داره یا بالعکس؟ و چرا؟
دوست گرامی اگر پست های قبلی رو بخونید کاملا متوجه امکانات و نکات تخصصی 6450 میشوید.در مورد برتری کلی اگر بخواهید بپرسید بدون تعصب در اکثر موارد سامسونگ به LG برتری داره!اگر شما در این رنج قیمت میخواید هزینه بفرماید بنده مدل SAMSUNG 40F6850 رو پیشنهاد میدم!6450 هم ارزونتر هستش دوست عزیز!

vahid65
2014/06/24, 21:50
دوست گرامی اگر پست های قبلی رو بخونید کاملا متوجه امکانات و نکات تخصصی 6450 میشوید.در مورد برتری کلی اگر بخواهید بپرسید بدون تعصب در اکثر موارد سامسونگ به LG برتری داره!اگر شما در این رنج قیمت میخواید هزینه بفرماید بنده مدل SAMSUNG 40F6850 رو پیشنهاد میدم!6450 هم ارزونتر هستش دوست عزیز!
اگه تا سه میلیون بخوام هزینه کنم به نظرتون مدل های گرونتر از f6450 برتری قابل توجهی دارند، که ارزش هزینه کردن داشته باشه ؟
سوال بعدی هم این که سری جدید H به بازار اومده یا نه ؟

aryaiee
2014/06/24, 21:59
اگه تا سه میلیون بخوام هزینه کنم به نظرتون مدل های گرونتر از f6450 برتری قابل توجهی دارند، که ارزش هزینه کردن داشته باشه ؟
سوال بعدی هم این که سری جدید H به بازار اومده یا نه ؟
دوست من سری H فقط در خانواده 32 در بازار موجود هستش که بنده یک ریویو شخصی هم گذاشتم ازش.اگر عجله ندارید به نظر من صبر کنید تا بیاد.چون فکر نمیکنم زیاد طول بکشه.6850 برتریهایی داره بیشتر در کیفیت پنل و طراحی هستش.اگر میخواید تخصصی تر در حد توانم واسطون باز کنم اما اختلاف قیمت 6450 و 6850 نزدیک به 300 تومان هستش.فکر میکنم بهتر باشه 6850 تهیه کنید.تصمیم با شماست

aryaiee
2014/06/24, 22:10
به عنوان مثال این ریویو واسه وب سایت AVFROUMS هستش.البته در قسمت هایی اولویت امتیاز رو به 6450 داده که واسم عجیبه چون بنده الویت اونهارو به 6850 میدم!
277296450

277306850
خیلی ساده بگم اگر خودتون این 2 رو در کنار هم ببینید متوجه عرض بنده خواهید شد.

magiteq
2014/06/24, 23:12
مدل های REW شده در اکثر سایت ها مورد نظر از جمله
AVFROUMS , HDTVTEST و CNET نسخه های امریکای شمالی TV رو مورد برسی قرار میده و نه مدل های خاورمیانه. (حتی در EVENT ه
hdtv shootout هم از این ورژن های استفاده میشه برای برسی)

ممکنه تفاوت کیفی حتی وجود داشته. پس نمیشه گفت من چون فلان مدل رو دیدم در ایران , نظرم موافق یا مخالف ادیتورهای سایت های مذکور هست.
در خصوص یکنواختی صفحه نمایش که 6800 امتیاز کمتری گرفته طبیعتا نشت نور در این مدل بیشتر هست و ادیتورهای دیگه از جمله مال سایت CNET هم بهش اشاره کردن.
و همچنین یکنواختی صفحه نمایش در سری H و F برای مدل 6400 تقریبا تمام ادیتورها تحسین اش کردن

aryaiee
2014/06/24, 23:26
اگر ممکنه یک منبع به (به جز ادیتورها)رسمی معرفی کنید که پنل مدل های high end در نقاط مختلف جهان متفاوت است

magiteq
2014/06/24, 23:58
اگر ممکنه یک منبع به (به جز ادیتورها)رسمی معرفی کنید که پنل مدل های high end در نقاط مختلف جهان متفاوت است

شما یک منبع اعلام کنید که متفاوت نیست(از لحاظ کیفیت تصویر)
وقتی در برسی ذکر میشه مدل امریکای شمالی برای برسی انتخاب شده بدون دلیل نیست.
tv های موجود در خاورمانه اصلا مورد برسی قرار نگرفتن که بخوایم با قاطعیت عنوان کنیم تفاوت نمیکنه با نمونه امریکا.

aryaiee
2014/06/25, 08:12
ادعارو شما کردید پس لطفا با مدرک مستند باشد!اینجا یک فروم تخصصی هستش بدون مدرک نمیشه ادعایی کرد دوست عزیز!
من در عجبم گرامی شما که خودتون دارید میگید با مدل هایی خاورمیانه متفاوت هستش پس چرا در پست هایی پیشین به همین سایت ها اکتفا میکردید و در مورد مشاوره بنده ایراد میگرفتید؟؟و سعی داشتید نظر خودتون رو با ریویو این سایت ها به اثبات برسانید؟؟

magiteq
2014/06/25, 10:57
ادعارو شما کردید پس لطفا با مدرک مستند باشد!اینجا یک فروم تخصصی هستش بدون مدرک نمیشه ادعایی کرد دوست عزیز!
من در عجبم گرامی شما که خودتون دارید میگید با مدل هایی خاورمیانه متفاوت هستش پس چرا در پست هایی پیشین به همین سایت ها اکتفا میکردید و در مورد مشاوره بنده ایراد میگرفتید؟؟و سعی داشتید نظر خودتون رو با ریویو این سایت ها به اثبات برسانید؟؟

شما روش دیگه برای مشاوره سراغ دارید؟
شما با قاطعیت میگید من قبول ندارم نظر فلان ادیتور رو! نظرات ادیتورها بسیار مفیده و حتی تعیین کننده , ولی صد در صد نمیشه اعدا و ارقام ثبت شده ادیتور رو در بازار داخل ملاک قرار داد. به عنوان مثال اگر f7000 تو اکثر
فاکتورها از la860 بهتره از نظر یک ادیتور , پس در بازار داخل هم میتونه ملاکی برای خرید باشه , ولی معنی ایش این نیست که حتمی مقدار ثبت شده ادیتور , در نمونه داخلی هم به همون کیفیت باشه.
عقل حکم میکنه که ممکنه متفاوت باشه. وگرنه به هیچ وجه ادیتور ها ذکر نمیکردن مدل امریکای شمالی.
چون کیفیت دستگاهای منتاژ در کارخانه های مختلف فرق میکنه
دقت کنید حتی در یک مدل با سایز مختلف ممکنه کیفیت تا حدی متفاوت باشه
به عنوان مثال کنتراست در f8000 در دو سایز مختلف تا حدی متفاوت هست

Reza Eshraghi
2014/06/25, 11:26
کاربر mla (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و aryaiee (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) من تا الآن ندیدم یک بار بیام توی یک تاپیک و شما دو نفر رو در حال جنگ نبینم در بخش صوت و تصویر !!!

ARMIN
2014/06/25, 12:00
با هم ديگه دوست باشين بچه ها و سعي كنيد مباحثتون مرتبط با مشكلات مطرح شده باشه. :-bd

aryaiee
2014/06/25, 12:02
کاربر mla (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و aryaiee (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) من تا الآن ندیدم یک بار بیام توی یک تاپیک و شما دو نفر رو در حال جنگ نبینم در بخش صوت و تصویر !!!
رضا جان والا بنده حقیر به منظور راهنمایی وارد تاپیک ها میشم.منتهی دوست عزیز ما همیشه فکر میکنن نظرات برتر رو دارند که اکثرا هم با نظرات ادیتورهاست با بنده وارد بحث میشوند!در مشاوره vahid65 ایشون اومدن گفتن طبق ریویو این سایت ها نظر من اشتباهه!!حالا میفرمایند اون وب سایت ها از مدل هایی استفاده میکنند که درخاور میانه نمیاد!!!جالب نیست؟حالا بنده حقیر هم از ایشون مدرک مستند خواستم.
همیشه گفتم العان هم میگم فقط طبق نظرات ادیتورها چند سایت که گاها هم نظراتشون متفاوت هست نمیشه یک کاربر رو راهنمایی کرد!!بهتره به جای زیر سوال بردن نظریه،نظر خودمون رو بدیم بر پایه واقعیت!
ضمن اینکه نظم و انضباط فروم باید در اولویت همه قرار بگیرد.ممنون

aryaiee
2014/06/25, 12:32
شما روش دیگه برای مشاوره سراغ دارید؟
شما با قاطعیت میگید من قبول ندارم نظر فلان ادیتور رو! نظرات ادیتورها بسیار مفیده و حتی تعیین کننده , ولی صد در صد نمیشه اعدا و ارقام ثبت شده ادیتور رو در بازار داخل ملاک قرار داد. به عنوان مثال اگر f7000 تو اکثر
فاکتورها از la860 بهتره از نظر یک ادیتور , پس در بازار داخل هم میتونه ملاکی برای خرید باشه , ولی معنی ایش این نیست که حتمی مقدار ثبت شده ادیتور , در نمونه داخلی هم به همون کیفیت باشه.
عقل حکم میکنه که ممکنه متفاوت باشه. وگرنه به هیچ وجه ادیتور ها ذکر نمیکردن مدل امریکای شمالی.
چون کیفیت دستگاهای منتاژ در کارخانه های مختلف فرق میکنه
دقت کنید حتی در یک مدل با سایز مختلف ممکنه کیفیت تا حدی متفاوت باشه
به عنوان مثال کنتراست در f8000 در دو سایز مختلف تا حدی متفاوت هست
از بحث دور نشیم دوست من.
1-بله بنده روش بهتری هم سراغ دارم،اون هم تجربه های شخصی و نظرات کسانی هست که با مدل های ذکر شده کار کرده اند و معایب و مزایا رو متوجه هستند.یا حتی موقع خرابی متوجه ضعف هایی مثلا یک مدل شده اند!بله نظرات ادیتورها رو نمیشه گفت 100% غلط هستش اما در بسیاری از موارد به نظر بنده حقیر متفاوت با برخی دیدگاه هایی واقعی هستش پس به همین منظور بنده اولویت برای راهنمایی رو اونها نمیگذارم!خودت شما هم بارها به تفاوت ها پی برده اید!
2-نمیشه گفت عقل حکم میکنه که!!چون در پست هایی قبلی بنده به این شیوه عرض کردم مطالبی رو که شما از من مدرک خواستید.پس اگر ممکنه ماورای این که عقل چی حکم میکنه به بنده مدرک نشون بدید لطفا.
3-کارخانه های مونتاژ پنل در دنیا زیاد نیستند.
4-بحث ما اصلا در رابطه با سایز و رزولوشن نیست گرامی!
5-میدونید چرا میگن ذکر میکنند آمریکای شمالی مثلا؟به این علت هستش که:تلویزیون هایی که برای برخی کشورها تولید میشه دارای امکانات مختلف هستش نه پنل متفاوت مثلا f8000 در اکثر نقاط دارای ر س ی ور داخلی هستش!!ولی در ایران و چند کشور دیگه ندارد.یا استفاده از s cart که در ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.پس با سیستم دیگه جایگزین میشه.s cart رو بیشتر در کشورهایی مثل آلمان استفاده میکنند.و یا حتی تفاوت هایی دیگر در منو و امکانات جانبی.
باز هم تاکید میکنم نه در پنل!
حالا فرض رو بر این بگیریم که شما درست میفرماید پنل هایی خاورمیانه متفاوت هستش.پس چرا انقدر نظرات ادیتورها رو موقع خرید دوستان در ایران مد نظر قرار میدید؟برای نظر بنده متفاوت هستش برای شما نه؟؟؟

magiteq
2014/06/25, 12:44
بنده نظرم رو در پست 47 گفتم. و فرق امکانات جانبی و کیفیت تصویر رو قطعا درک میکنم.ولی شما درک نکردی.
به عنوان مثال در
پلاسماهای های سری VT پانا در بعضی مدل ها نمونه بدون فیلتر کنتراست تنها وارد کشورهای اسیا و حتی اروپا میشد , امکانات استریم 4K تنها در نمونه امریکا بعضی TV ها موجود هست و سیستم برق رسانی اروپای و امریکا و سازگاری با این سیسم و یکسری تفاوت های دیگه ....
ولی صحب من سر کیفیت تصویر بود و نه
s cart!!!!!!!!!!!!!!
شما شیوه مشاوره ات با من فرق میکنه.
و دیگه بهتر این بحث هم ادامه پیدا نکنه

aryaiee
2014/06/25, 12:51
بنده نظرم رو در پست 47 گفتم. و فرق امکانات جانبی و کیفیت تصویر رو قطعا درک میکنم.ولی شما درک نکردی.
به عنوان مثال در
پلاسماهای های سری VT پانا در بعضی مدل ها نمونه بدون فیلتر کنتراست تنها وارد کشورهای اسیا و حتی اروپا میشد , امکانات استریم 4K تنها در نمونه امریکا بعضی TV ها موجود هست و سیستم برق رسانی اروپای و امریکا و سازگاری با این سیسم و یکسری تفاوت های دیگه ....
ولی صحب من سر کیفیت تصویر بود و نه
s cart!!!!!!!!!!!!!!

شما شیوه مشاوره ات با من فرق میکنه.
و دیگه بهتر این بحث هم ادامه پیدا نکنه
آقای عزیز بنده امکانات جانبی رو مثال زدم!بحث ما در مورد اون مدل هایی سامسونگ بود چه ربطی به vt پاناسونیک و اصلا پلاسما داره؟؟؟؟یا مثلا برق رسانی که یک مسئله عادی هستش؟؟؟
بنده به هیچ وجه قانع نشدم و شما هم در اخر هیچ مدرکی مبنی بر ادعای خود نداشتید! پس لطفا دیگه هیچ وقت در نظرات بنده دخالت نکنید!!
آخر هم نفهمیدم بنده، اگر متفاوت هست و در ایران به گونه دیگری هستش چرا شما در مشاوره ها اونهارو مد نظر قرار میدید!!!

vahid65
2014/06/25, 13:16
به عنوان مثال این ریویو واسه وب سایت AVFROUMS هستش.البته در قسمت هایی اولویت امتیاز رو به 6450 داده که واسم عجیبه چون بنده الویت اونهارو به 6850 میدم!
277296450

277306850
خیلی ساده بگم اگر خودتون این 2 رو در کنار هم ببینید متوجه عرض بنده خواهید شد.
بنده تو سایت hdtvtest و avforums جستجو کردم هیچ کدوم از این مدل ها رو پیدا نکردم. اگه امکان داره لینک قسمتهایی رو که راجع به این دو مدل هست قرار بدید ممنون میشم.
نه اینکه فکر کنید بنده حرف شما رو در مورد برتری سامسونگ قبول ندارم ، فقط میخوام به شخص دیگه ای مطلب رو ثابت کنم.

aryaiee
2014/06/25, 13:32
بنده تو سایت hdtvtest و avforums جستجو کردم هیچ کدوم از این مدل ها رو پیدا نکردم. اگه امکان داره لینک قسمتهایی رو که راجع به این دو مدل هست قرار بدید ممنون میشم.
نه اینکه فکر کنید بنده حرف شما رو در مورد برتری سامسونگ قبول ندارم ، فقط میخوام به شخص دیگه ای مطلب رو ثابت کنم.
بله دوست گرامی لینکهارو واسطون گذاشتم.عرض کنم که بام مدل در ایران متفاوت با برخی کشورها هستش واسه همین موقع جستجو پیدا نکردید.بام مدل f6450 میشه 6400 و 6850 میشه f6800
مدل f6450 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***on-review.572) و مدل f6850 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***on-review.567)

capitan2
2014/07/03, 16:30
سلام به همگی
طبق توصیه دوستان 46 مدل 7770 سامسونگ خریداری کردم
همه عملکرد هاش خوبه فقط همونطور که گفتم تصاویر صدا و سیما بعضی وقتا محو میشه(توی صحنه های سریع اثر شطرنجی باقی میمونه)دیروز توی فیلم باج که همه اش دویدن و گرد و خاک هست واقعا اعصابم رو داغون کرد!!!!!!
توی تنظیمات motion plus رو روی روان گذاشتم(حالا ربط داشت یا نداشت) یه ذره بهتر شد--ولی هنوز اذیت میکنه!!!
به نظرتون در این حد تصاویر مشکل دار میشه ایراد دستگاه هست یا کانال های تلویزیونی داخل؟تنظیمات خاصی داره برا بهتر شدن کیفیت؟
در ضمن 3 بعدی اکتیو سامسونگ رو خیلی تعریف میکردن ولی با 76100 ال جی که همسایمون داره زیاد تفاوت نداره!!!!
بازم ممنون از راهنماییتون----خود کنترل حرکتیش دنیاییه!!!!!!

aryaiee
2014/07/03, 16:42
سلام به همگی
طبق توصیه دوستان 46 مدل 7770 سامسونگ خریداری کردم
همه عملکرد هاش خوبه فقط همونطور که گفتم تصاویر صدا و سیما بعضی وقتا محو میشه(توی صحنه های سریع اثر شطرنجی باقی میمونه)دیروز توی فیلم باج که همه اش دویدن و گرد و خاک هست واقعا اعصابم رو داغون کرد!!!!!!
توی تنظیمات motion plus رو روی روان گذاشتم(حالا ربط داشت یا نداشت) یه ذره بهتر شد--ولی هنوز اذیت میکنه!!!
به نظرتون در این حد تصاویر مشکل دار میشه ایراد دستگاه هست یا کانال های تلویزیونی داخل؟تنظیمات خاصی داره برا بهتر شدن کیفیت؟
در ضمن 3 بعدی اکتیو سامسونگ رو خیلی تعریف میکردن ولی با 76100 ال جی که همسایمون داره زیاد تفاوت نداره!!!!
بازم ممنون از راهنماییتون----خود کنترل حرکتیش دنیاییه!!!!!!

مبارکتون باشه دوست من@};-
قبلا هم عرض کردم بله دوست من متاسفانه یه علت پایین بودن سطح کیفی پخش دیجیتال این مشکل وجود داره.شما هرقدر motion رو دست کاری کنید همین مشکل ادامه داره!حتی در 8880 هم وجود داره.البته اگر تصاویر ایران رو با ر س ی و ر FHD ببینید این مشکل تا سطح بسیار زیادی حل میشه.توجه داشته باشید که قدرت پخش سیگنال ایران در حداکثر تازه 576I هستش که شاید یک سوم کیفیتی باشه که تلوزیون شما میتونه ساپورت کنه!!
در مورد 3D اگر با یک فیلم 3D خوب مقایسه کنید تفاوت هارو میبینید و در ضمن چک کنید باتری عینک شما ضعیف نباشد.امری بود در خدمتم

capitan2
2014/07/03, 21:32
ممنون از لطفتون آقای آریایی
واقعا از مطالعه نظرات کارشناسه شما چه در این تاپیک یا تاپیک های دیگه لذت میبرم---حرفتون در مورد کیفیت تصاویر کاملا درسته چون که حتی motion تصویر رو پایین تر هم آوردم این مشکل توی فیلمای 1080 که داشتم ایجاد نشد!!!
فقط باتری گفتید یادم اومد یکی از 4 تا عینک رو یکی دوبار تا روشن کردم درجه باتری که نشون میداد یه ذره خالی شد(فقط یکیشون اینجوری شد)
3d رو هم با انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2 و فیلم جاذبه و نبرد تایتان ها امتحان کردم
راستی باتری تموم بشه چه مارک یا برندی برا باتریش تهیه کنم بهتره؟
راستی یه سوال دیگه که شاید به تاپیک هم ربطی نداشته باشه!!!!بعضی از فیلما رو که میذارم زیرنویسش بهم میریزه!!ولی توی کامپیوتر کاملا درسته
و همچنین توی فیلمای سه بعدی چطوری باید تنظیم کنم زیرنویس اس آر تی رو تا به مشکل بر نخوره

aryaiee
2014/07/03, 21:36
واقعا از مطالعه نظرات کارشناسه شما چه در این تاپیک یا تاپیک های دیگه لذت میبرم---حرفتون در مورد کیفیت تصاویر کاملا درسته چون که حتی motion تصویر رو پایین تر هم آوردم این مشکل توی فیلمای 1080 که داشتم ایجاد نشد!!!
فقط باتری گفتید یادم اومد یکی از 4 تا عینک رو یکی دوبار تا روشن کردم درجه باتری که نشون میداد یه ذره خالی شد(فقط یکیشون اینجوری شد)
3d رو هم با انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2 و فیلم جاذبه و نبرد تایتان ها امتحان کردم
خواهش میکنم دوست من شرمنده میفرماید بنده رو @};-
باتری maxell و panasonic تایید میشه دوست گرامی.در خدمتون هستم

magiteq
2014/07/03, 22:07
دوست عزیز به طور کل پنل های LCD از عدم وضوح حرکتی بالا رنچ میبرن. و در تصاویر سریع ایجاد بلور کاملا طبیعی هست. حتی با فعال سازی motion plus با اینکه تا حدی تصاویر روان تر میشه ولی باز هم مشاهده میشه. motion plus بیشتر برای تصاویر زنده مثل مسابقات ورزشی و برنامه های گفتگو محور و مستند و غیره , فعال کردن اش مناسب هست و در فیلم و سریال های با 24 فریم که یک فرمت رایج هست مناسب نیست و چندان حس خوبی نمیده.
این پنل چندان هم زمان پاسخ دهی پیکسلی پایینی نداره. زمان 10 میلی ثانیه ثبت شده توسط digitalversus , دقیقا مشابه f8000.
در ضمن تصاویر صدا و سیما در هر tv ای افتضاح به نمایش در میاد و تنها مختص به این مدل نیست.
اخیرا شبکه HD صدا و سیما هم راه اندازی شده که فعلا بازی جام جهانی و والیبال رو نشون میده

Reza Eshraghi
2014/07/03, 23:16
راستی یه سوال دیگه که شاید به تاپیک هم ربطی نداشته باشه!!!!بعضی از فیلما رو که میذارم زیرنویسش بهم میریزه!!ولی توی کامپیوتر کاملا درسته
و همچنین توی فیلمای سه بعدی چطوری باید تنظیم کنم زیرنویس اس آر تی رو تا به مشکل بر نخوره

سلام دوست عزیز . به فروم سخت افزار خوش آمدید . @};-
وقتی یک پست دادید و ارسال نشد بدونید به حالت تأیید رفته و لازم نیست چندبار دیگه پشت سر هم ارسال کنید چون باز هم به احتمال زیاد به حالت تأیید خواهد رفت و اگر بار اول پستتون حاوی نقل قول بود و به حالت تأیید رفت بار بعدی نقل قول رو بردارید و پست رو بزنید به احتمال زیاد درست میشه همون طور که این اتفاق افتاد . در کل اینجور موارد یا نقل قول رو ردارید تا خودش درست بشه یا یه پیام به مدیران انجمن بدید تا براتون پست هاتون رو تأیید کنند .

Reza Majidi
2014/07/05, 14:51
با سلام خدمت اساتید .
من هرچقدر که گشتم نتوستم قابلیت ضبط این تلویزیون رو پیدا کنم . اگه کسی میدونم میخواستم بدونم که اصلا آیا این تلویزیون قابلیت ضبط روی یو اس بی رو داره ؟

aryaiee
2014/07/05, 15:01
دوست خوبم شما جای درست تاپیک نزدید.یعنی اصلا احتیاجی به تاپیک جدا نبود در تاپیک که برای این منظور در نظر گرفته شده لطفا سوالات پرسیده شود.
جناب اشراقی و یا مدیریت محترم در صورت لزوم انتقال بدهند.
بله دوست من قابلیت رکورد روی hdd و usb رو داراست.

Reza Majidi
2014/07/05, 15:04
دوست خوبم شما جای درست تاپیک نزدید.یعنی اصلا احتیاجی به تاپیک جدا نبود در تاپیک که برای این منظور در نظر گرفته شده لطفا سوالات پرسیده شود.
جناب اشراقی و یا مدیریت محترم در صورت لزوم انتقال بدهند.
بله دوست من قابلیت رکورد روی hdd و usb رو داراست.
چطوری میشه ضبط کرد ؟

Reza Eshraghi
2014/07/05, 15:11
آقا رضا خداوکیلی پیام منو توی پروفایلت خوندی یا نه ؟!
خودت بگو من چیکار کنم با شما ؟

Reza Majidi
2014/07/05, 15:13
آقا رضا خداوکیلی پیام منو توی پروفایلت خوندی یا نه ؟!
خودت بگو من چیکار کنم با شما ؟
بله خوندم . ولی فکر نمی کردم این تاپیک اشتباه باشه . ببخشید .

Reza Eshraghi
2014/07/05, 15:26
بله خوندم . ولی فکر نمی کردم این تاپیک اشتباه باشه . ببخشید .

آقا ! برادر من . زبان فروم ، زبان شیرین و روان فارسی هست . منم به زبان فارسی نوشتم 99% سؤالات مشاوره ای باید در بخش مشاوره و راهنمایی مطرح شوند ! نه به خط میخی نوشتم نه کوفی نوشتم نه ژاپنی نوشتم نه اسپانیایی نوشتم که شما نتونی متوجه بشی و موقع تاپیک زدن ندونی توی په بخشی داری تاپیک میزنی !
دلیل قانع کننده میخوام کجای پیام من و کدوم قسمت انجمن برای شما گنگ و نا مفهوم هست ؟

عکس ها رو روش کلیک کن تا بزرگ باز بشه .

27955

27956

Reza Majidi
2014/07/05, 15:29
آقا ! برادر من . زبان فروم ، زبان شیرین و روان فارسی هست . منم به زبان فارسی نوشتم 99% سؤالات مشاوره ای باید در بخش مشاوره و راهنمایی مطرح شوند ! نه به خط میخی نوشتم نه کوفی نوشتم نه ژاپنی نوشتم نه اسپانیایی نوشتم که شما نتونی متوجه بشی و موقع تاپیک زدن ندونی توی په بخشی داری تاپیک میزنی !
دلیل قانع کننده میخوام کجای پیام من و کدوم قسمت انجمن برای شما گنگ و نا مفهوم هست ؟

عکس ها رو روش کلیک کن تا بزرگ باز بشه .

27955

27956
یعنی من مشکل تلویزیون رو در بخش مشکلات نرم افزاری مطرح کنم ؟

Reza Eshraghi
2014/07/05, 15:33
یعنی من مشکل تلویزیون رو در بخش مشکلات نرم افزاری مطرح کنم ؟

شما لینکی که امیر حسین جان دادند رو باز کردی ببینی به کجا ، کدوم بخش و کدوم تاپیک باز میشه ؟!!!
و دایره ای که دور بخش صوت و تصویر در عکس دوم کشیدم رو دیدی ؟ دوربین مخفی گذاشتی نکنه ؟
سؤال مربوط به تلویزیون چه ربطی به بخش نرم افزار داره آخه ؟!!

Reza Majidi
2014/07/05, 15:38
شما لینکی که امیر حسین جان دادند رو باز کردی ببینی به کجا ، کدوم بخش و کدوم تاپیک باز میشه ؟!!!
و دایره ای که دور بخش صوت و تصویر در عکس دوم کشیدم رو دیدی ؟ دوربین مخفی گذاشتی نکنه ؟
سؤال مربوط به تلویزیون چه ربطی به بخش نرم افزار داره آخه ؟!!
بله متوجه شدم . ولی انصافا کمی پیچیده است . حالا لطفا اگه میشه تاپیک رو منتقل کنید .

Reza Eshraghi
2014/07/05, 15:43
بله متوجه شدم . ولی انصافا کمی پیچیده است . حالا لطفا اگه میشه تاپیک رو منتقل کنید .

قرار شد :

من تاپیک رو همین جور استندبای نگه میدارم تا واقعاً بدونم چه دلیلی داشته در بخش نامناسب تاپیک زدید بعد از اون پیام اگر واقعاً به دقت مطالعه کرده بودینش!

Reza Majidi
2014/07/05, 16:06
قرار شد :

من تاپیک رو همین جور استندبای نگه میدارم تا واقعاً بدونم چه دلیلی داشته در بخش نامناسب تاپیک زدید بعد از اون پیام اگر واقعاً به دقت مطالعه کرده بودینش!

خب وقتی بخشی به نام تلویزیون وجود داره. منم گفتم حتما باید تو این بخش تاپیک بزنم دیگه .

Reza Eshraghi
2014/07/05, 16:23
پس معلومه که واقعاً پیام منو نخونده بودی !
تاپیکتون در اون تاپیکی که امیر حسین جان لینک دادن ادغام و اخطار ثبت شد !

Reza Majidi
2014/07/05, 16:31
کسی میدونه چطوری باید با تلویزیون sony w670 رکورد کنم ؟

aryaiee
2014/07/05, 16:54
کسی میدونه چطوری باید ضبط کنم ؟

دوست من
ابتدا عرض کنم حضورتون که تقریبا اکثر تلوزیون ها با قابلیت ضبط کردن،فلش و یا هارد شمارو موقع اتصال فرمت میکنند و به فرمت مورد نظر خودشون در می آورند!پس اگر اطلاعات مهمی دارید مواظب باشید.
در مورد سوال شما،دوست من این قابلیت برای این مدل سونی در برخی کشورها تقریبا ممکن نیست.باید در منوی مخفی تلوزیون تغییراتی بدید که اگر ندید بهتره!یک کار طولانی هم میطلبه که قطعا کار شما نخواهد بود(با توجه به حساسیت منو مخفی)پس ضبط کردن رو اگر واقعا نیاز دارید به دستگاه دیگه بسپارید

Reza Eshraghi
2014/07/05, 17:03
دوست من
ابتدا عرض کنم حضورتون که تقریبا اکثر تلوزیون ها با قابلیت ضبط کردن،فلش و یا هارد شمارو موقع اتصال فرمت میکنند و به فرمت مورد نظر خودشون در می آورند!پس اگر اطلاعات مهمی دارید مواظب باشید.
در مورد سوال شما،دوست من این قابلیت برای این مدل سونی در برخی کشورها تقریبا ممکن نیست.باید در منوی مخفی تلوزیون تغییراتی بدید که اگر ندید بهتره!یک کار طولانی هم میطلبه که قطعا کار شما نخواهد بود(با توجه به حساسیت منو مخفی)پس ضبط کردن رو اگر واقعا نیاز دارید به دستگاه دیگه بسپارید

کاملاً تأیید میشه . در تکمیل صحبت های امیر حسین جان باید عرض کنم خیلی از تلویزیون ها ضبط رو فقط روی هارد اکسترنال می تونند انجام بدن و همون طور که امیر حسین جان فرمودند تلویزیون هارد رو فرمت می کنه . و فایل هاش قابل استفاده برای کامپیوتر نخواهد بود . البته روش ها و ترفندهایی برای برخی از مدل های برند سامسونگ زده شده که جواب داده ولی من آموزشش رو خوندم سرم گیج رفت !
فقط هرچی بررسی کردم W670 کلاً از قابلیت ضبط پشتیبانی نمی کرد !

capitan2
2014/07/06, 18:34
سلام
بنده همونطور که بارهاست مزاحمتون شدم و می دونید :| یه دونه 46 اینچ 7770 با گارانتی دو هفته هست خریداری کرده ام
و تا حالا چند بار ازتون راهنمایی گرفتم و متوجه قضیه شدم واما موضوع جدیدی که برام سوال شده!!!
همه چیز نرمال هست---فیلم های 1080 که خیلی عالیست از لحاظ کیفیت و تمام جزئیات کاملا مشخصه
و اما مشکل کار!!!! توی همین تصاویر 1080 هم بعضی وقتا احساس میکنی تصاویر روان اجرا نمیشن!!!و یک حالت غیر طبیعی بودن به آدم دست میده!!!!!
حالا این مشکل مربوط به تنظیماته؟(اگه اینطوریه بهترین تنظیمات رو لطف میکنین بگین انجام بدم)
یا مشکل سخت افزاریه و باید بازبینی بشه؟
یا اصلا توی ذات این تلویزیونه؟

SAMAN
2014/07/06, 18:37
سلام
بنده یه دونه 46 اینچ 7770 با گارانتی دو هفته هست خریداری کرده ام
همه چیز نرمال هست---فیلم های 1080 که خیلی عالیست از لحاظ کیفیت و تمام جزئیات کاملا مشخصه
و اما مشکل کار!!!! توی همین تصاویر 1080 هم بعضی وقتا احساس میکنی تصاویر روان اجرا نمیشن!!!و یک حالت غیر طبیعی بودن به آدم دست میده!!!!!
حالا این مشکل مربوط به تنظیماته؟(اگه اینطوریه بهترین تنظیمات رو لطف میکنین بگین انجام بدم)

سورس فیلم ها یکی است ؟؟؟؟!!!!
انکودر شون چطور ؟؟؟؟!!!!؟؟؟
بیت ریت تصاویر چطور ؟؟؟؟!!!

Reza Majidi
2014/07/06, 18:38
سلام . تلویزیون من Sony w670 است . وقتی کانال رو عوض می کنم اون بالا مینویسه 576i . چطوری میتونم کیفیت رو بالاتر ببرم ؟ چون قبلا ست تاپ باکس داشتم و تنظیم دستی داشت و روی 1080p گذاشته بودم .

Reza Eshraghi
2014/07/06, 18:55
سلام
بنده همونطور که بارهاست مزاحمتون شدم و می دونید :| یه دونه 46 اینچ 7770 با گارانتی دو هفته هست خریداری کرده ام
و تا حالا چند بار ازتون راهنمایی گرفتم و متوجه قضیه شدم واما موضوع جدیدی که برام سوال شده!!!

برادر تنظیمات پخش فیلمت روی چه وضعی هست ؟ چه گزینه هایی فعال و غیر فعالن ؟

capitan2
2014/07/06, 18:57
سورس فیلم ها یکی است ؟؟؟؟!!!!
انکودر شون چطور ؟؟؟؟!!!!؟؟؟
بیت ریت تصاویر چطور ؟؟؟؟!!!

من از فیلم های ریلیز شانینگ و گانول برا امتحان کیفیت استفاده کردم(روی سیستم پی سی ام کاملا روون هستن---مانیتورم سامسونگ s20A560H هست)
بیت ریت تصاویر رو زده 1898
کیفیت تصاویر عالیست--هیچ نویز و افت فریم نداره---فقط هرچند ثانیه ای احساس میکنی بعضی از برای لحظه ای تصاویر روون نیستن و غیر طبیعی معلوم میشن و دوباره روون میشه تا دوباره این مشکل پیش بیاد
گفتم شاید سرعت فلش پایین باشه این دلیلش باشه ولی از طریق هارد اکسترنال هم این کارو کردم و از درگاه یو اس بی مخصوص hdd هم استفاده کردم ولی باز به طور کامل رفع نشد

capitan2
2014/07/06, 18:58
برادر تنظیمات پخش فیلمت روی چه وضعی هست ؟ چه گزینه هایی فعال و غیر فعالن ؟

منظورتون تنظیمات بخش تصویر خود تلویزیون هست؟

Reza Eshraghi
2014/07/06, 18:59
سلام . تلویزیون من Sony w670 است . وقتی کانال رو عوض می کنم اون بالا مینویسه 576i . چطوری میتونم کیفیت رو بالاتر ببرم ؟ چون قبلا ست تاپ باکس داشتم و تنظیم دستی داشت و روی 1080p گذاشته بودم .

تلویزیون سورس و کیفیت واقعی تصویر رو تشخیص داده . برای ما هم شبکه 3 رو میزنه 576i ! الآن خودم هم در عجبم دوستان و توی تلویزیون میگن شبکه 3 واسه جام جهانی و لیگ جهانی با کیفیت HD نشون میده قضیه اش چیه ؟ واسه کل کشور اینجوریه یا واسه تهران هست فقط ؟ :-?

Reza Eshraghi
2014/07/06, 19:05
منظورتون تنظیمات بخش تصویر خود تلویزیون هست؟

آره عزیز . تنظیمات پیشرفته تصویر یا اختصاصاً پخش فیلم !
مثلاً تلویریزیون ما که ال جی هست روی خط زمان فیلم که در حال پخش هست کنارش میتونم برم توی تنظیماتش و تغییر بدم چیزی رو .

capitan2
2014/07/06, 19:06
تلویزیون سورس و کیفیت واقعی تصویر رو تشخیص داده . برای ما هم شبکه 3 رو میزنه 576i ! الآن خودم هم در عجبم دوستان و توی تلویزیون میگن شبکه 3 واسه جام جهانی و لیگ جهانی با کیفیت HD نشون میده قضیه اش چیه ؟ واسه کل کشور اینجوریه یا واسه تهران هست فقط ؟ :-?

این یه مورد اچ دی رو فکر کنم منظور شبکه اچ دی تست هست

SAMAN
2014/07/06, 19:06
واسه کل کشور اینجوریه یا واسه تهران هست فقط ؟ :-?

کیفیت یکیه برادر ما و شما نداریم ...........

SAMAN
2014/07/06, 19:10
من از فیلم های ریلیز شانینگ و گانول برا امتحان کیفیت استفاده کردم(روی سیستم پی سی ام کاملا روون هستن---مانیتورم سامسونگ s20A560H هست)
بیت ریت تصاویر رو زده 1898
کیفیت تصاویر عالیست--هیچ نویز و افت فریم نداره---فقط هرچند ثانیه ای احساس میکنی بعضی از برای لحظه ای تصاویر روون نیستن و غیر طبیعی معلوم میشن و دوباره روون میشه تا دوباره این مشکل پیش بیاد
گفتم شاید سرعت فلش پایین باشه این دلیلش باشه ولی از طریق هارد اکسترنال هم این کارو کردم و از درگاه یو اس بی مخصوص hdd هم استفاده کردم ولی باز به طور کامل رفع نشد

یحتمل با یکی از ریلیز ها مشکل داره دیگه ........... شما یلو ری یه یک بار ریپ شده دانلود کن ببین چه وضیعیتی داره ؟؟؟؟؟ حجم هاش حدود 5 الی 6 گیگ واسه 720 پیکسل ش میشه و واسه ی 1080 ش حدود 10 الی 13 گیگ ...............

magiteq
2014/07/06, 19:11

رضا جان شبکه 3 نیست. شبکه IRIB HD TEST هست که روی شبکه 32 یا 33 و یا 50 دریافت میشه برای تهرانی ها و یکسری استان های محدود دیگه. فکر نکنم منطقه شما بتونی چنین سیگنالی رو دریافت کنی. رزولیشن این شبکه 1080 از نوع
Interlace
و نسبت تصویر 16:9 هست. و فقط برای برای جام جهانی و والیبال هست

capitan2
2014/07/06, 19:15
آره عزیز . تنظیمات پیشرفته تصویر یا اختصاصاً پخش فیلم !
مثلاً تلویریزیون ما که ال جی هست روی خط زمان فیلم که در حال پخش هست کنارش میتونم برم توی تنظیماتش و تغییر بدم چیزی رو .
توی منو رفتم تصویر---گزینش های تصویر
نمای واضح دیجیتال خودکار
فیلتر نویز mpeg خودکار
حالت فیلم خودکار 1
motion plus روان
سینمای سیاه متوسط
خودم به شخصا از این بخش عیبی ندیدم!!!!خواستید به صورت انگلیسیشو هم براتون بزارم

capitan2
2014/07/06, 19:17
یحتمل با یکی از ریلیز ها مشکل داره دیگه ........... شما یلو ری یه یک بار ریپ شده دانلود کن ببین چه وضیعیتی داره ؟؟؟؟؟ حجم هاش حدود 5 الی 6 گیگ واسه 720 پیکسل ش میشه و واسه ی 1080 ش حدود 10 الی 13 گیگ ...............

حالا دیشب انیمیشن ریو 2 رو 1080 رو گذاشتم برا دانلود که حدود 8 گیگه----فردا شب کامل میشه این موضوع رو هم اطلاع رسانی میکنم
خیلی ممنون

magiteq
2014/07/06, 19:35
سلام

برای دیدن فیلم: ابتدا حالت تصویر رو بر روی سینمایی قرار بده و سپس motion plus رو غیر فعال کن.

capitan2
2014/07/06, 19:51
برای دیدن فیلم: ابتدا حالت تصویر رو بر روی سینمایی قرار بده و سپس motion plus رو غیر فعال کن.

خیلی ممنون---بهتر شد---ولی یه ذره کیفیت انگار کاهش پیدا کرد!!!!---روی واضح تنظیمش کردم بهتر شدش---باز امشب روی دو سه تا فیلم امتحان کنم باز بهترین نتیجه رو همینجا اعلام می کنم

magiteq
2014/07/06, 20:00
خیلی ممنون---بهتر شد---ولی یه ذره کیفیت انگار کاهش پیدا کرد!!!!---روی واضح تنظیمش کردم بهتر شدش---باز امشب روی دو سه تا فیلم امتحان کنم باز بهترین نتیجه رو همینجا اعلام می کنم

دوست من شما چرا دقت نمی کنید: بنده عرض کردم بر روی مد سینمایی قرار بدید و سپس motion plus رو غیر فعال کنید.
بی دلیل من به شما این توصیه نکردم. در مود سینمایی برایتنس و نور پس زمینه کاهش و دقت رنگ افزایش پیدا میکنه. همچنین motion plus برای محتوای 24 فریم مثل فیلم ها مناسب نیست. وتنها در گیم و مسابقات ورزشی و برنامه های live فعال اش کنید.
شما در حال حاضر همین تنظیمات رو اعمال کنید.
tv شما در حالت پیش فرض بر روی تنظیمات اصطلاحا فروشگاهی قرار داره که رنگ ها تقریبا تماما اشباع هستن.

capitan2
2014/07/06, 20:15
دوست من شما چرا دقت نمی کنید: بنده عرض کردم بر روی مد سینمایی قرار بدید و سپس motion plus رو غیر فعال کنید.
بی دلیل من به شما این توصیه نکردم. در مود سینمایی برایتنس و نور پس زمینه کاهش و دقت رنگ افزایش پیدا میکنه. همچنین motion plus برای محتوای 24 فریم مثل فیلم ها مناسب نیست. وتنها در گیم و مسابقات ورزشی و برنامه های live فعال اش کنید.
شما در حال حاضر همین تنظیمات رو اعمال کنید.
tv شما در حالت پیش فرض بر روی تنظیمات اصطلاحا فروشگاهی قرار داره که رنگ ها تقریبا تماما اشباع هستن.
همون رو انجام دادم---موقع فیلم با ضربه زدن به ریموت روی تنظیمات رفتم و حالت تصویر رو سینمایی کردم
بعد motion plus رو خاموش کردم--سرعت اجرای تصویر به صورت محسوس کاهش پیدا کرد!!!ولی روی واضح قرار دادم بهتر شد----به صورت کارخانه ای روی استاندارد هست
و حرف شما هم کاملا درسته---چون که توی فیلم وقتی motion plus رو روی روان میذارم اون مشکلی که اول گفتم بیشتر نمود پیدا میکنه

Reza Eshraghi
2014/07/06, 20:24
همون رو انجام دادم---موقع فیلم با ضربه زدن به ریموت روی تنظیمات رفتم و حالت تصویر رو سینمایی کردم
بعد motion plus رو خاموش کردم--سرعت اجرای تصویر به صورت محسوس کاهش پیدا کرد!!!ولی روی واضح قرار دادم بهتر شد----به صورت کارخانه ای روی استاندارد هست
و حرف شما هم کاملا درسته---چون که توی فیلم وقتی motion plus رو روی روان میذارم اون مشکلی که اول گفتم بیشتر نمود پیدا میکنه

این گزینه بیشتر در مورد تصاویر سریع مثل برنامه های ورزشی کاربرد داره و در تلویزیون های ال جی به Truemotion معروفه و استفاده کلی از اون در بالاترین سطح جالب نیست و نتیجه عکس میده ! چون به اصطلاحات تلویزیون های سامسونگ آشنایی نداشتم عمداً مستقیم چیزی نگفتم تا شاید خودتون در جواب سؤالم اسمی از این هم ببرید که نگفتید . کلاً مربوط به میزان انطباق هست که هرچی بالاتر میره لرزش و سایه در تصویر متحرک کمتر میشه .

magiteq
2014/07/06, 20:33

دوست من شما در حال تماشای فیلم های 24 فریم هستید که به خودی خود یک فرمت قدیمی و رایج هست و البته بی روح و کند. جالب
اینجاست حتی افکت ها مورد استفاده در فیلم ها هم برای 24 فریم بهینه شده. پنل این مدل 200 هرتز هست و sttuter در اش کاهش پیدا کرده و در تصاویر سریع خوب عمل میکنه در مقایسه با سایر lcd ها.
شما motion plus رو روی هر حالتی به غیر از خاموش قرار بدید تفاوتی برای فیلم نمی کنه و همچنان اون حالت مستند مانند رو به وجود میاره. انگار در حال تماشای پشت صحنه فیلم هستید , نه خود فیلم.

aryaiee
2014/07/06, 20:37
دوست من
motion plus یک تنظیم است که به قول آقا رضا در هر جا ممکن است یک تاثیر بگذارد!7770 در فیلم های fhd نباید همچین مشکلی داشته باشه یا تا این حد محسوس!فقط در موقع تعویض تصاویر سریع اینطوری میشه؟پیشنهاد میکنم motion رو روی حالت خودکار بگذارید دوست من.با یک فیلم مطمئن هم امتحان بفرماید.گاهی حالت motion باعث تاری در تصاویر هم میشود!

magiteq
2014/07/06, 21:03
من تاری تصویر رو بعضی فقط در تصاویر SD صدا و سیما دیدم در حالت MP روان.

aryaiee
2014/07/06, 21:17
من تاری تصویر رو بعضی فقط در تصاویر SD صدا و سیما دیدم در حالت MP روان.
آره البته به اونی که گفتی برخی شبکه های sd و مگاپیکسلی ر س ی و ر هم اضافه کن!

capitan2
2014/07/06, 21:45
دوست من
motion plus یک تنظیم است که به قول آقا رضا در هر جا ممکن است یک تاثیر بگذارد!7770 در فیلم های fhd نباید همچین مشکلی داشته باشه یا تا این حد محسوس!فقط در موقع تعویض تصاویر سریع اینطوری میشه؟پیشنهاد میکنم motion رو روی حالت خودکار بگذارید دوست من.با یک فیلم مطمئن هم امتحان بفرماید.گاهی حالت motion باعث تاری در تصاویر هم میشود!

من این حالت رو همین حالا با هابیت 1080 ریلیز شانینگ امتحان کردم(هنوز با بلوری نسخه اورجینال امتحان نکردم)
توی تصاویر مبارزه اون سرعت کافی رو به نظرم نداره---توی صحنه های معمولی هم به قول آقا عطا حالت مستند وار میشه(اون سرعت کافی رو نداره)---محو شدن نداره ها!!!!همون کاهش سرعت منظورمه!!!!

capitan2
2014/07/06, 21:46
آره البته به اونی که گفتی برخی شبکه های sd و مگاپیکسلی ر س ی و ر هم اضافه کن!
درسته توی فول اچ دی هیچ تاری تصویری ندیدم

capitan2
2014/07/06, 23:22
دوستان 40 یا 42 اینچ تا سقف 2 میلیون(نهایت 2 میلیون) چه پیشنهاد میدین؟

magiteq
2014/07/06, 23:54
f6350 مناسب ترین گزینه. با 300 هزینه بیشتر f6450.

capitan2
2014/07/09, 18:17
سلام
جهت اطلاع برا دوستان فقط عرض میکنم
با انیمیشن ریو 2 با کیفیت اورجینال 1080 تلویزیون 7770 رو امتحان کردم و هیچ کم و کاستی نداشت
از دوستان هم بابت توضیحات ممنونم----حالت تصویر رو سینمایی گذاشتم و motion plus رو هم روی واضح قرار دادم بهترین نتیجه رو داد
قرار دادن motion plus روی استاندارد هم در بسیاری از فیلم ها جواب داد----ولی روی فیلم های خود تلویزیون قرار دادن روی گزینه واضح بیشتر جواب داد و بیشتر به خاطر کیفیت پایین تصاویر تاری تصویر داشتم ولی محو شدن تصاویر کمتر شد:">

HaM3D
2014/08/13, 19:19
درود

وقتی تو تنظیمات تلویزیون ، گوشی رو از طریق میراکست می خوام وصل کنم گوشی شناسایی می شه و کانکت می شه ولی تلویزیون رو میراکست سیگنال دیتکشن گیر می کنه و وصل نمی شه !!
مشکل چیه ؟؟نیاز به ان اف سی داره ؟؟

مدل تلویزیون LG LA62100

مرسی

aryaiee
2014/08/13, 20:26
درود

وقتی تو تنظیمات تلویزیون ، گوشی رو از طریق میراکست می خوام وصل کنم گوشی شناسایی می شه و کانکت می شه ولی تلویزیون رو میراکست سیگنال دیتکشن گیر می کنه و وصل نمی شه !!
مشکل چیه ؟؟نیاز به ان اف سی داره ؟؟

مدل تلویزیون LG LA62100

مرسی

دوست خوبم یک مقدار توضیح شفاف تر بدید اگر ممکن هستش.ببینید برای اتصال خوب میراکست اندروید شما باید ورژن 4 به بالا باشد!
یک کار هم امتحان کنید لطفا،در تنظیمات تلوزیون یک بار تنظیمات رو بگذارید روی ad hoc
اگر باز هم نشد با یک موبایل یا تبلت دیگه هم امتحان کنید.

HaM3D
2014/08/13, 22:15
ورژن اندروید که 4.4.4 هست !!

مشکل اینجاست که گوشی وصل نمی شه ! تو
تلویزیون و گوشی هر دو هم دیگه رو شناسایی می کنن ، وقتی کانکت می زنم پیغام miracast signal detcting میاد و بعد پیغام دیزکانکت میده !!

aryaiee
2014/08/13, 22:26
برادر شما تنظیمات رو در حالت ad hoc تست بفرمایید به همراه تست با یک device اندرویدی دیگر.اگر نشد نتیجه رو بفرمایید

hamid144
2014/08/20, 03:16
سلام
من تازه یه la6600 گرفتم. برچسب nfc رو کجا باید بچسبونم؟
دوم اینکه وقتی لپ تاپ یا dvd player رو از طریق کابل hdmi وصل میکنم . پیغام هیچ سیگنالی دریافت نمیشود، می دهد. تمام پورتهای hdmi رو امتحان کردم نشده. چه باید کرد؟؟

aryaiee
2014/08/20, 08:48
سلام
من تازه یه la6600 گرفتم. برچسب nfc رو کجا باید بچسبونم؟
دوم اینکه وقتی لپ تاپ یا dvd player رو از طریق کابل hdmi وصل میکنم . پیغام هیچ سیگنالی دریافت نمیشود، می دهد. تمام پورتهای hdmi رو امتحان کردم نشده. چه باید کرد؟؟
دوست عزیز شما حتما با یک کابل HDMI دیگر تست کنید لطفا.
در مورد برچسب NFC هم خوب مشخصه باید بچسبونید به دستگاهی که میخواهید به تلوزیون وصل کنید.مثلا موبایل

hamid144
2014/08/20, 14:41
دوست عزیز شما حتما با یک کابل HDMI دیگر تست کنید لطفا.
در مورد برچسب NFC هم خوب مشخصه باید بچسبونید به دستگاهی که میخواهید به تلوزیون وصل کنید.مثلا موبایل

آخه همین کابل رو من رو تلویزیون قبلی(Dewoo) استفاده میکردم . دستگاه dvd و لپ تاپ رو براحتی میشناخت. براحتی و سریع . ولی رو این تلویزیون الجی نمی آره. بازم ممنون امتحان میکنم.
اگه فکر میکنید راه دیگه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنید چون خیلی نیاز دارم.
این تلویزیون فقط دستگاه های اندروید رو با nfc میشناسه. من میخواستم گوشی لومیا 920 رو با هاش مچ کنم که خودش nfc داخلی داره. که هرکاری کردم نشد.
در مورد برچسب هم کاشی زودتر پرسیده بودم . چون اون رو پشت tv چسبوندم.=))

aryaiee
2014/08/20, 20:15
آخه همین کابل رو من رو تلویزیون قبلی(Dewoo) استفاده میکردم . دستگاه dvd و لپ تاپ رو براحتی میشناخت. براحتی و سریع . ولی رو این تلویزیون الجی نمی آره. بازم ممنون امتحان میکنم.
اگه فکر میکنید راه دیگه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنید چون خیلی نیاز دارم.
این تلویزیون فقط دستگاه های اندروید رو با nfc میشناسه. من میخواستم گوشی لومیا 920 رو با هاش مچ کنم که خودش nfc داخلی داره. که هرکاری کردم نشد.
در مورد برچسب هم کاشی زودتر پرسیده بودم . چون اون رو پشت tv چسبوندم.=))
اگر تلوزیون شما مدلش پایین بود میگفتم چون رزولوشن رو پشتیبانی نمیکنه اون حالت پیش میاد!اما تلوزیون جدید و با قابلیت های خوبی هستش پس عیب کار جای دیگریست.شما باید در مرحله اول با یک کابل دیگر تست بفرمایید تا بعد اگر نشد در خدمتتون هستم.

vahid75
2014/08/23, 00:22
سلام دوستان
یه Smart Tv تا قیمت 3.800 میخواستم
حتما سه بعدی باشه-کیفیت تصویرش نسبت به رقبا خوب باشه-وای فای داشته باشه
نظرم روی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)48H6490 سامسونگ هست
میشه H6390 و h6490 رو مقایسه بکنید؟

aryaiee
2014/08/23, 09:03
سلام دوستان
یه Smart Tv تا قیمت 3.800 میخواستم
حتما سه بعدی باشه-کیفیت تصویرش نسبت به رقبا خوب باشه-وای فای داشته باشه
نظرم روی 48H6490 سامسونگ هست
میشه H6390 و h6490 رو مقایسه بکنید؟

دوست عزیزم مدل خودتون که انتخاب کردید بهترین هستش.
مزایای H6490
1-استفاده از پنل سری 6400 سری 2014 که تغییرات در آن انجام شده.بهبود سرعت تعویض تصاویر نیز محسوس است.
2-استفاده از بلندگو های BASS BOSST برای این مدل.
3-استفاده از ریموت کنترل هوشمند که مثل دسته بازی WII میمونه!
4-محیط SMART HUB جدید با صدها دستور فارسی و سیستم جالب و جدید SPORT که در فوتبال 10 ثانیه قبل از گل و 10 ثانیه بعد از گل رو هوشمند ضبط میکند!
مدل 6390 مقداری نشت نور و مشکل عمق رنگ مشکی در HDMI دارد که 6490 تقریبا فاقد این مشکل است.تلوزیون های اسمارت خوبیشون اینه که پردازنده قویتری دارند که در نرخ بارگذاری تصویر هم موثر است.
البته اشباع رنگ گرم در پنل های 3D قیمت متوسط سامسونگ نیز وجود دارد.(اشاره به 6350)
بنده به صورت ساده توضیح دادم خدمتتون.اگر تخصصی تر رو متوجه میشوید بحث مقایسه تخصصی رو باز کنیم خدمتت

vahid75
2014/08/25, 23:21
ممنونم عزیزم
خودم lg la62100 دارم مدل 42 اینچ
خیلی خوبه و امکاناتش هم خوبه
مدل های LB الجی چطوره؟ LG 47LB65200
6490 نشت نورش کمه؟اختلاف قیمتش با 6390 به خاطر همین موضوعه؟
پردازنده این تلویزیون 4 هسته ای یا 2؟چون تو یه بررسی دیدم یه جاش نوشته 4 یه جا 2
واسه ی ضبط کردن روی فلش یا هارد حتما فرمت میکنه؟راهی نداره که نشه فرمت کنه؟
قابلیت اتصال بی سیم به گوشی یا لپتاپ رو داره؟
در ضمن تخصصی هم سرم میشه
ممنون

aryaiee
2014/08/26, 11:44
مدل 6490 نشت نورش کمه؟اختلاف قیمتش با 6390 به خاطر همین موضوعه؟
به نسبت مدل 6390 بله کمتره.نه خیر اختلاف قیمت به دلایلی زیادی هستش.شما فکر کنم امکانات این 2 رو کامل نخوندین دوست من!

پردازنده این تلویزیون 4 هسته ای یا 2؟چون تو یه بررسی دیدم یه جاش نوشته 4 یه جا 2
پردازنده سری F که میشد محصول 2013-2014 رو 2 هسته ایی استفاده کرده اند اما خانواده H رو که 2014-2015 طراحی کردند 4 هسته ای قرار داده اند.شما باید سرچ بفرمایید H6490

واسه ی ضبط کردن روی فلش یا هارد حتما فرمت میکنه؟راهی نداره که نشه فرمت کنه؟
قابلیت اتصال بی سیم به گوشی یا لپتاپ رو داره؟
بله دوست عزیزم فرمت میکنه تا ابتدا هارد یا فلش رو به فرمت مورد نظر خودش در بیاره و سپس ضبط میکنه.
بله قابلیت اتصال بیسیم به اینترنت،لپ تاپ کامپیوتر و موبایل،تبلت رو هم دارد.
بابت بررسی تخصصی چند لینک بهتون میدم ببینید و یک بررسی هم در امضای خودم پایین موجود هستش که در مورد خانواده H هستش میتونید مطالعه بفرمایید.
مدل:H6490 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
مدل:H6490 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
مدل:F6390 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
مدل:F6390 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***ons.reviewed.com/content/samsung-un46f6300-review)

aryanf
2014/08/28, 00:21
سلام
من میخواهم یه مانیتور یا تلویزیون بگیرم برای بازی میخوام نمیدونم چی بگیرم لطفا راهنماییم کنید
قیمتش بیشتر از 600 نشه 21یا 22 اینج باشه

OMiD.1080p
2014/08/31, 15:44
درود .

قصـــد خرید یک TV برای خانواده رو دارم .
اول اینکه نمیخوام خیلی حرفه ایی باشه . در اصل فقط میخوان باهاش شبکه های استانی رو ببینن .
ولی خب این منم که طمع دارم :> و میخوام یک چند تا قابلیت مهم هم داشته باشه .
با این حال کمی جستجو کردم و به مدل LG 32LN5720BFG رســیدم . ( 32 اینچ )
قیمتش هم خوبه . امکاناتش هم خوبه . هر چند فول اچ دی نیست و .... ولی خب اینجوری که مشخصه از لحاظ امکانات محدودیتی نداره .
ایا فایل های ویدیویی رایج رو میتونه پخش کنه ؟ با زیرنویس مشکلی نداره ؟

نظر دوستان عزیر چیه ؟
راســتی نهایت بودجه هم همون 1400 ـه

MEHRIAN
2014/08/31, 16:15
درود .

اول اینکه نمیخوام خیلی حرفه ایی باشه . در اصل فقط میخوان باهاش شبکه های استانی رو ببینن .
قیمتش هم خوبه . امکاناتش هم خوبه . هر چند فول اچ دی نیست و .... ولی خب اینجوری که مشخصه از لحاظ امکانات محدودیتی نداره .

نظر دوستان عزیر چیه ؟

به نظر من انتخاب خودتون عالیه

tranceyou
2014/08/31, 16:20
درود .

نظر دوستان عزیر چیه ؟

سلام دوست عزیز ، به نظر بنده البته به نظر من مدل 32 اینچ سامسونگ F4590 انتخاب عالی هست و امکانات
خیلی خوبه من خودم دارم و راضی هستم ازش قیمت معمولی حدود 1150 هست اما از پیشنهاد ویژه تا 965
تومن هم میتونی بخری

29973

aryaiee
2014/08/31, 21:18
درود .

نظر دوستان عزیر چیه ؟
با توجه به زیبایی و پنل قابل قبول به نسبت قیمت + زیرنویس و فرمت های مختلف و تیونر دیجیتال قوی به همراه پردازنده پر سرعت بنده هم مدل 32f4950 رو پیشنهاد میدم خدمتتون

MR.POORSUNI
2014/10/15, 18:07
سلام به همه عزیزان @};-
جناب اقای اریایی عزیز چون این سوال به حرفه شما مربوط میشه و اشنایی کامل دارید از شما میپرسم ایا این مشکل قابل حله !؟
پیش هرکس میبریم جالبه میگه ایرادی نداره که بخوام تعمیرش کنم ! :| LCD تولید 2006 هست مدل سامسونگ LA40R81 HD که نسبت به عمر و تکنولوژی قدیمی واقعا تصویر خوبی هم داره ولی متاسفانه یک ساله به این شکل درومده برای تعمیر برد اصلی اون یکی LCD 42 که با کیسم اسیب دید اینم بردم اون با 300 درست شد ولی اینو جواب کردن ! توی رنگهای تیره و قهوه ای خاکستری و ابی بیشتر خودشو نشون میده .
فقط اینو هم عرض کنم که این lcd یکسال دست فامیل بنده بود و طبق اخرین امار کمه کمش 10 ساعت یک سره روشن بوده ... پیکسلهاش هم رنگ میده هم نور ولی کم و تیره انگار که دوده گرفته باشه !
متاسفانه این مشکل با اموزشی که توی تاپیک جدیدتون زدید یکی نیست که متوجه بشم

324343243532436

aryaiee
2014/10/15, 20:44
محمد رضا جان بله این مشکل متاسفانه بیشتر در خانواده LCD ها اتفاق می افتد.یک علت فشار به خود پنل است.یعنی مثلا وقتی خانوم ها میخوان تمیز کنند و صفحه روشن یا هنوز گرم هستش یک مقدار فشار که میارند اینجوری میشه!علت بعدی استفاده مستمر بدون استراحت است که ربطی به گرمای زیاد نداره چندان.در هر صورت متاسفانه تنها راهش تعویض پنل هستش چون حتی backlight سالمه عزیز

MR.POORSUNI
2014/10/15, 20:48
محمد رضا جان بله این مشکل متاسفانه بیشتر در خانواده LCD ها اتفاق می افتد.یک علت فشار به خود پنل است.یعنی مثلا وقتی خانوم ها میخوان تمیز کنند و صفحه روشن یا هنوز گرم هستش یک مقدار فشار که میارند اینجوری میشه!علت بعدی استفاده مستمر بدون استراحت است که ربطی به گرمای زیاد نداره چندان.در هر صورت متاسفانه تنها راهش تعویض پنل هستش چون حتی backlight سالمه عزیز

خیلی ممنون برادر عزیزم فقط یک مسئله منظور از پنل همون قاب پلاستیکی مات صفحه است دیگه !؟ هزینه تقریبی چقدره عزیز ارزش داره ؟!

aryaiee
2014/10/15, 20:53
خیلی ممنون برادر عزیزم فقط یک مسئله منظور از پنل همون قاب پلاستیکی مات صفحه است دیگه !؟ هزینه تقریبی چقدره عزیز ارزش داره ؟!
نه منظور کلا صفحه نمایش هستش.امکان موجود بودنش کمه اما فردا صبح قیمت دقیق رو از منشی میگیرم میدم خدمتت.اما خوب کم نخواهد بود

MR.POORSUNI
2014/10/15, 20:57
نه منظور کلا صفحه نمایش هستش.امکان موجود بودنش کمه اما فردا صبح قیمت دقیق رو از منشی میگیرم میدم خدمتت.اما خوب کم نخواهد بود

خیلی ممنون امیر حسین جان لطف میکنی عزیز پس من منتظر خبرت هستم توی پیام @};-

MoHamMAD_jOon
2014/10/28, 13:15
سلام دوستان
قصد خرید یه TV خوب تا 5-6 تومان دارم
از 42 تا 46 اینچ باشه و کیفت تصوبر خیلی خوبی داشته باشه(باقی این جنگولک بازی هاش زیاد مهم نی)
به این چنتا سایتم یه نگاهی انداختم می خواستم ببینم مدل های پاناسونیک تو کشور موجودهست؟
اگه هست حدود قیمت لطفا؟(با تووجه به مطالبی که تو این چنتا سایت خوندم و همین طور اینجا, فهمیدم پلاسما ها هم خیلی خوب و حاضر به خرید پلاسما هم هستم)
دست گلتونم بابت وقت گذاشت و راهنمایی درد نکنه

aryaiee
2014/10/28, 13:52
با این بودجه و سایز مد نظر چندان احتیاجی به خرید PDP نیست و بهتره که از LED استفاده شود.بودجه دقیق بین 6 تا 5 میلیون؟چه امکاناتی دقیقا مد نظر شماست؟

magiteq
2014/10/28, 14:38
سایت هایی که رنک میدن به انواع tv ها , اصلا نمیشه انتخاب هاشون رو ملاک قرار داد
با این بودجه من به شما sony w904 پیشنهاد میدم( اگر گیر اوردی) در غیر اینصورت f8000.
پانا هم بخوای بگیری , همه بدون گارانتی و بانه ای هست و طبیعتا 6 تومن پول رو نباید پای جنس بدون گارانتی داد

MoHamMAD_jOon
2014/10/28, 17:35
با این بودجه و سایز مد نظر چندان احتیاجی به خرید PDP نیست و بهتره که از LED استفاده شود.بودجه دقیق بین 6 تا 5 میلیون؟چه امکاناتی دقیقا مد نظر شماست؟

مرسی که جواب دادید
از نظر بودجه که سقف سقفشو گفتم بیشتر نمی خوام هزینه کنم (نه که نخوام ندارم که بکنم :))
از نظر امکانات که کیفت تصور خوب باشه FULL HD به بالا دیگه
ورودی خروجی چنتا داشته باشم اخه یه دیجیتال هست یه دی وی دی و یه روم به دیوار غلط اضافه خوردم یه ری س یو ر:)
3D-SMART که بود چه بهتر نیود که فدا سرت
فقط کیفت تصویر خوبی داشه باشه و همه جور ردیف باشه فکر کن میخوای برا خودت بخری یه چیز ابرو دار بگو سر جدت

سایت هایی که رنک میدن به انواع tv ها , اصلا نمیشه انتخاب هاشون رو ملاک قرار داد
با این بودجه من به شما sony w904 پیشنهاد میدم( اگر گیر اوردی) در غیر اینصورت f8000.
پانا هم بخوای بگیری , همه بدون گارانتی و بانه ای هست و طبیعتا 6 تومن پول رو نباید پای جنس بدون گارانتی داد

از شما هم تشکر میکنم بابت راهنمایی
این مدل سونی که گفتی همه جور ردیف دیگه
اون یکی که گفتی سامسونگ درست
این پانا که فرمودید چیه؟

aryaiee
2014/10/28, 18:56
مرسی که جواب دادید
از نظر بودجه که سقف سقفشو گفتم بیشتر نمی خوام هزینه کنم (نه که نخوام ندارم که بکنم :))
از نظر امکانات که کیفت تصور خوب باشه FULL HD به بالا دیگه
ورودی خروجی چنتا داشته باشم اخه یه دیجیتال هست یه دی وی دی و یه روم به دیوار غلط اضافه خوردم یه ری س یو ر:)
3D-SMART که بود چه بهتر نیود که فدا سرت
فقط کیفت تصویر خوبی داشه باشه و همه جور ردیف باشه فکر کن میخوای برا خودت بخری یه چیز ابرو دار بگو سر جدت

از شما هم تشکر میکنم بابت راهنمایی
این مدل سونی که گفتی همه جور ردیف دیگه
اون یکی که گفتی سامسونگ درست
این پانا که فرمودید چیه؟

پس ابتدا ببینید اون مدل های عطا جان رو میتونید پیدا کنید در الویت هستند.البته مدل در ایران میشه f8880.مدل های عطا فعلا بهترین هستند.پاناسونیک متاسفانه مشکلات داره جدیدا.جنسهاش کم میرسند،قیمت مقداری کاذب هستش،قطعات و بخش تعمیرات ضعیف عمل میکند.

MoHamMAD_jOon
2014/10/28, 21:16
دوستان می شه یه 42 خوبم پیشنهاد بدید که اگه گیر دادن این بزرگ اونو بخرم

واس خرید کسی یا جایی سراغ دارد که ادم درست درمونی باشه که بخرم

الان امار گرفتم اینا که پیشنهاد دادید که از 6 تومن بیشتر در می یاد نامردا:)

Reza Eshraghi
2014/10/28, 21:20

در مورد محل خرید یا از نمایندگ مجاز بخرید یا فوقش اینترنتی

aryaiee
2014/10/28, 21:34

الان امار گرفتم اینا که پیشنهاد دادید که از 6 تومن بیشتر در می یاد نامردا:)

در مورد خرید که جناب اشراقی فرمودند.اما در مورد قیمت اشتباه میکنید.سامسونگ 46f8880 زیر این مبلغ هستش دوست من.در مورد سایز هم میتونید سایز 40 اینچ رو بخرید.
مدل های زیر هم سری بزنید مورد تائید هستند:
sony 48w600
samsung 48h6490

MoHamMAD_jOon
2014/11/09, 16:57
سلام 2 باره
شرمنده مزاحم شدم
دوستان من بنا به دلایلی در هفته پیش خرید نکردم و انداختم به این هفته
می خواسنم ببینم این سری f که از سامسونگ گفتید بخرم یا همون سونی w904 یا گزینه بهتری وجود داره واس خرید
از یکی از دوستان که تو این کار هست پرسیدم گفت lg هم اگه کیفیت این دو برند نداشته باشه از این ها پایین تر نیست
ولی خدمات پس از فروش عالی داره پس بهتر از lg بخری
یه مقدار در رابطه با اندازه مشکل دارم چون tv قبلی 39 بود ولی از این مدل قدیمی یا که پشت داشت که الان به رحمت خدا رفت تقریبا
می ترسم 47 سونی خیلی بزرگ باشه و یه جورایی بد بشه(به نظر شما اگه بخوام 47 بذارم جاش ضایع نمی شه )
خلاصه الان موندم کدوم بهتر سامسونگ /الجی یا سونی

یه سوال کردم عصاب نداری یا WTF
شرمنده مزاحم شدم دوستان

Reza Eshraghi
2014/11/09, 17:26
سلام 2 باره
شرمنده مزاحم شدم
می خواسنم ببینم این سری f که از سامسونگ گفتید بخرم یا همون سونی w904 یا گزینه بهتری وجود داره واس خرید
از یکی از دوستان که تو این کار هست پرسیدم گفت lg هم اگه کیفیت این دو برند نداشته باشه از این ها پایین تر نیست
یه مقدار در رابطه با اندازه مشکل دارم چون tv قبلی 39 بود ولی از این مدل قدیمی یا که پشت داشت که الان به رحمت خدا رفت تقریبا
می ترسم 47 سونی خیلی بزرگ باشه و یه جورایی بد بشه(به نظر شما اگه بخوام 47 بذارم جاش ضایع نمی شه )

می خواستم بدونم در ضمینه ماشین لباس شویی هم تخصصی دارید چون بدبختانه اونم ریق رحمت سر کشید
میخواستم ببینم 7/8 کیلیویی چی بخرم بهتر بوش خوب یا ااگ یا سامی و ...
شرمنده مزاحم شدم دوستان

دو خط آخر این پست که Bold کردم تا ساعت 7 امشب حذف نکرده باشید یک اخطار ناز از مدیران می گیرید تا عنوان تاپیک رو خوب بخونید بعد سؤال طرح کنید !!

aryaiee
2014/11/09, 19:31
سلام 2 باره
شرمنده مزاحم شدم

یه سوال کردم عصاب نداری یا WTF
شرمنده مزاحم شدم دوستان

1-مشاوره هفته پیش مشکلی نداره میتونید خرید کنید.
2-دیگه حالا بیرون چه به عرض شما میرسونند دیگه مشکل خودتون هستش که کدام رو باور کنید!
3-در زمان مشاوره لطفا از ادبیات مناسب استفاده کنید.این جا 3 راه امین حضور نیست که دوستان به بخار شوی هم وارد باشند!محیط علمی و تخصصی در رشته های خاص است.
4-خدمات های پس از فروش در کشور دارای رتبه بندی خاصی هستند و به شخصه تفاوت چندانی بین سام سرویس و گلدیران ندیدم.

MoHamMAD_jOon
2014/11/09, 21:05
سونی پیدا کردم ولی بدوم گارانتی باقیمت 5980
بدون گارانتی بخرم ایا؟

aryaiee
2014/11/09, 21:09
سونی پیدا کردم ولی بدوم گارانتی باقیمت 5980
بدون گارانتی بخرم ایا؟

به هیچ وجه مدل بدون گارانتی رو توصیه نمیکنم!

MoHamMAD_jOon
2014/11/09, 21:19
پس چه کنم نمایندگی که میگه دیگه تولید نمشه سری W
پس همون سامسونگ بخرم
اونم میگه سری جدید بخر سری F مال 2013
نمی دونم چه کنم شما بودی کدوم میخریدی

aryaiee
2014/11/09, 21:25
پس چه کنم نمایندگی که میگه دیگه تولید نمشه سری W
پس همون سامسونگ بخرم
اونم میگه سری جدید بخر سری F مال 2013
نمی دونم چه کنم شما بودی کدوم میخریدی

دقیقا بودجه شما چقدر هستش؟

MoHamMAD_jOon
2014/11/09, 21:32
دقیق 5500

aryaiee
2014/11/09, 21:51
دقیق 5500

یک مدل هست خیلی جدید هم هستش.
SAMSUNG 48HU8890 این حتی از یک سری مدل های هم قیمت خودش هم بهتره.مشکل اینه که موجودی HIGH END های سونی و پاناسونیک به شدت کم شده.

MoHamMAD_jOon
2014/11/09, 21:55
می شه یه خواهشی کنم
شما چند مدل که 100 در صد مورد تایید تون هست رو بگید حتی اگه کم یاب باشه
تا من ببینم میتونم پیدا کنم
مرسی

magiteq
2014/11/10, 00:34
می شه یه خواهشی کنم
شما چند مدل که 100 در صد مورد تایید تون هست رو بگید حتی اگه کم یاب باشه
تا من ببینم میتونم پیدا کنم
مرسی

توجه کنید که HU8890 یک 4K هست و به غیر از بازی , کاربرد دیگه ای به دلیل عدم دسترسی به محتوای 4K در ایران نداره , مگر اینکه رس...ی..ور 4K داشته باشید!
ولی خب بهترین انتخاب برای شماست
مدل های دیگه شامل F8000 و سونی W904 هست!! و یا موجودی تموم شده یا کمیابه
انتخاب دیگه برای این رده قیمت نداری
پیشنهاد خود من همون HU8000 هست

MoHamMAD_jOon
2014/11/10, 00:48
توجه کنید که HU8890 یک 4K هست و به غیر از بازی , کاربرد دیگه ای به دلیل عدم دسترسی به محتوای 4K در ایران نداره , مگر اینکه رس...ی..ور 4K داشته باشید!
ولی خب بهترین انتخاب برای شماست
مدل های دیگه شامل F8000 و سونی W904 هست!! و یا موجودی تموم شده یا کمیابه
انتخاب دیگه برای این رده قیمت نداری
پیشنهاد خود من همون HU8000 هست

مرسی دوست من
چون فردا قصد دارم خرید کنم داشتم تو سایت ها به کوب جست جو میکردم نوشته شده سونی با زیر نویس فارسی مشکله داره
همچین چیزی درست

دوستان من محدود اننتخابم بین 42 تا 46 نه 48

magiteq
2014/11/10, 01:27
مرسی دوست من
چون فردا قصد دارم خرید کنم داشتم تو سایت ها به کوب جست جو میکردم نوشته شده سونی با زیر نویس فارسی مشکله داره
همچین چیزی درست

بله مشکل داره
شما بودجه رو 5.5 اعلام کردی!
برای این بودجه هم گزینه مناسب گفته شد

aryaiee
2014/11/10, 08:21
مرسی دوست من
همچین چیزی درست

همانطور که عطا جان هم فرمودند بله مشکل زیادی نه تنها با زیر نویس داره بلکه با فرمت هم دارد.دورم اینکه مدل پیشنهادی 48 اینچ هستش و کلا تفاوت چندانی با 46 ندارد!!2 اینچ اون هم از ضلع گوشه به گوشه.و اینکه عزیز باید با توجه به موجودی کشور پیشنهاد داد.وضعیت برندهای بازار چندان مناسب نیست.بیشتر سامسونگ و الجی هستند که تنوع مدل مناسبی دارند.در هر صورت بهترین پیشنهاد شده.

MoHamMAD_jOon
2014/11/10, 15:53
امروز رفتم بازار 48 اینچ سامسونگ پیدا نکردم کلا تمام نمایندگی ها 55 اینچ به بالا داشت
نمایندگی سونی سری های w800B و W600B داشت و یه سری TV غول پیکر
نمایندگی الجی که نرفتم
سامسونگم یا 40 داشت یا 48 به بالا و اکثر مدل سری H بود
پاناسونیک سری ET60 قیمت کردم 42 3500 و اندازه های بزرگ ترشم که گرون تر بود (این خوب نیست)
هیچ TV نیست که اندازه کوچیکش خوب باشه فقط بزرگا خوبن !!!!!!!!!!!

aryaiee
2014/11/10, 16:08
امروز رفتم بازار 48 اینچ سامسونگ پیدا نکردم کلا تمام نمایندگی ها 55 اینچ به بالا داشت
نمایندگی سونی سری های w800B و W600B داشت و یه سری TV غول پیکر
نمایندگی الجی که نرفتم
سامسونگم یا 40 داشت یا 48 به بالا و اکثر مدل سری H بود
پاناسونیک سری ET60 قیمت کردم 42 3500 و اندازه های بزرگ ترشم که گرون تر بود (این خوب نیست)
هیچ TV نیست که اندازه کوچیکش خوب باشه فقط بزرگا خوبن !!!!!!!!!!!
دوست عزیز مطمئنید؟؟فروشگاه های کوچک اطراف ما هم کلی مدل 48 دارند!کدوم شهر هستید شما؟نمیتونستید سفارش بدید؟

MoHamMAD_jOon
2014/11/10, 16:38
تهران
به نمایندگی های بزرگش سر زدم 55 داشت
مشکل من این که 48 احساس میکنم بزرگ
فاصله نشستن تا TV حدود 3 متر
امروز که رفتم دیدم به نظرم بد میشه

magiteq
2014/11/10, 18:47
تهران
به نمایندگی های بزرگش سر زدم 55 داشت
مشکل من این که 48 احساس میکنم بزرگ
فاصله نشستن تا TV حدود 3 متر
امروز که رفتم دیدم به نظرم بد میشه

اتفاقا به نظر من خیلی خوب هست و فاصله 3متر هم کاملا استاندارد هست برای تقریبا هر محتوایی ,حتی SD!
ابتدا فکر میکنید بزرگ هست ولی بعد از مدتی کاملا عادت میکنید و حتی پشیمون میشید از اینکه سایز بزرگتر نگرفتید
برای 3D سایز بزرگتر بهتره

MoHamMAD_jOon
2014/11/10, 21:39
مرسی که راهنمایی میکنید
ببینم میشه خانم بچه ها رو رازی کرد یا نه
یکی از دوستان می گه میتونه یه f8000 ردیف کنم برام اگه ردیف شد
اون بگیرم یا این
میشه در رابطه با مشکل سونی یه توضیحی بدبد میخوام به این دوست بگم که میگه مشکلی نداره

aryaiee
2014/11/10, 22:04
مرسی که راهنمایی میکنید
اون بگیرم یا این
میشه در رابطه با مشکل سونی یه توضیحی بدبد میخوام به این دوست بگم که میگه مشکلی نداره
f8880 رو بعید میدونم پیدا کنید اما اگر پیدا بشه عالیه.سونی در زمینه زیرنویس و گوناگونی فرمت ضعف دارد.یعنی زیاد روی پخش media از روی usb سونی حساب نکنید.

magiteq
2014/11/10, 23:12
مرسی که راهنمایی میکنید
اون بگیرم یا این

دوست عزیز من همین 4k رو پیشنهاد میکنم

Tiik_Taak24
2014/11/11, 15:36
سلام خسته نباشین
ببخشید من چند تا سوال داشتم
من چند وقت پیش ها خونه یکی از دوستان 46F8880 رو دیدم خیلی مجذوبش شدم تصمیم گرفتم تا حدود بعد عید همین مدل رو بگیرم
امروز تو سایت ها درموردش تحقیق کردم متوجه شدم که بعضی ها مشکل ریسرت شدن موقع پخش فیلم فول اچ دی بودن یا بعضی ها میگفتن بعد آپدیت فرمان صوتی غیر فعال شده و یه جای دیگه هم خوندم تو سری جدیدش کلا قابلیت فرمان صوتی رو حذف کردن تو این مدل ، میخواستم در مورد صحت این موضوع برام یه توضیح کوچیک بدین ممنون میشم
و این اخرین چیزی که دیدم این بود که دیگه این مدل تو بازار نیست میخواستم بدونم چند ماه دیگه مثلا همون عید یا بعدش هم امکانش هست دوباره زیاد شه یا به کل تولیدش متوقف شده و دیگk

aryaiee
2014/11/11, 16:07
سلام خسته نباشین
من چند وقت پیش ها خونه یکی از دوستان 46F8880 رو دیدم خیلی مجذوبش شدم تصمیم گرفتم تا حدود بعد عید همین مدل رو بگیرم
امروز تو سایت ها درموردش تحقیق کردم متوجه شدم که بعضی ها مشکل ریسرت شدن موقع پخش فیلم فول اچ دی بودن یا بعضی ها میگفتن بعد آپدیت فرمان صوتی غیر فعال شده و یه جای دیگه هم خوندم تو سری جدیدش کلا قابلیت فرمان صوتی رو حذف کردن تو این مدل ، میخواستم در مورد صحت این موضوع برام یه توضیح کوچیک بدین ممنون میشم
و این اخرین چیزی که دیدم این بود که دیگه این مدل تو بازار نیست میخواستم بدونم چند ماه دیگه مثلا همون عید یا بعدش هم امکانش هست دوباره زیاد شه یا به کل تولیدش متوقف شده و دیگk

دوست عزیز به انجمن سخت افزار خوش آمدید :-bd
خیر تا به حال حتی یک مورد مشابه فرمایش شما که در زمان پخش fhd ریست بشود هم نداشتیم.آپدیت ها متفاوت هستش و هر آپدیت موارد خاص خودش رو دارد.در مورد برخی سری ها،بله ممکن است دستورات صوتی بپرد ولی با دانگرید دوباره میشه برگردوند.علت دقیق رو هنوز سامسونگ اعلام رسمی نکرده است!البته این مورد برای ورژن های جدید بوده نه قدیمی ظاهرا.
سامسونگ هر مدل را فقط چند ماه تولید میکند.بین 6 تا 9 ماه.و پس از آن تولید آن مدل متوقف و مدل جدید جایگزین میشود.شما هر زمان که قصد خرید داشتید بوجه رو اعلام کنید تا بهترین مدل را به شما پیشنهاد دهیم.

magiteq
2014/11/11, 17:03
سلام خسته نباشین

اون مورد ریست مربوط میشه به زیرنویس و نرم افزاری بوده