PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لپ تاپ های dell واسه چی اینقدر ارزوونن !

miladlaky
2012/03/27, 02:18
سلام دوستان میخواستم لپ تاپ بخرم و ازتون یه مشت سوال داشتم . دی:
سوال اینه چرا لپتاپ های DELL نسبت به مشخصات سخت افزاریشون قیمتشون پایینه نمونش همین DELL 5110

DELL - Inspiron N5110 / i7
CPU : Intel Core i7-2630QM Processor (2.00GHz, 6MB Cache, Quad Core) / RAM: 6GBDDR3 / HDD: 640 GB SATA / LED: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: NVIDIA GeForce GT525M - 1GB / PORTS: LAN + WiFi + eSATA + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.7 Kg / DOS / 360 View
1280,000 Toman
راسته که میگن لپ تاپ های دل باتریشون اصلآ بدرد نمیخورن ؟ یا اینکه میگن بعد از 6-7 ماه کارایش پایین میاد ! اصلآ همین 5110 چطوره؟ شما قبولش دارین ؟ مثل این لپ تاپ برند دیگه ای هم هست که بهتر باشه ؟ یا اصلآ توو رنج قیمت 1,000,000 +-300 چی خوبه؟ چی پیشنهاد میکنین ؟ حقیقتآ واسه کارای گرافیکی مثله فتوشاپ و پریمیر و اگه شد یه دوتا بازی رووش نصب بشه که خیلی عالیه ! راستی یه سوال دیگه داشت یادم میرفت ، دی: میگن بعد عید قیمت لپ تاپا میاد پایین راسته ؟
شرمنده سوالام زیاد شد!

Castiel
2012/03/27, 02:34
سلام دوست عزیز
لپ تاپ های دل به خاطر طراحی ظاهری ارزون تر هستند و در کل کیفیت بدنه خوبی ندارند. ولی مشخصات سخت افزاری واقعا خوبه و قیمت هم که خودتون گفتید ارزون تر از برندهای دیگر هست. اما 5110 لپ تاپ پر فروشی هست و انصافا کارکرد خوبی داره. برای کاربردی که شما مطرح کردید هم خیالتان راحت باشد و مشکلی نخواهید داشت. یکی از دوستان نزدیک بنده هم این مدل را خریده و کاملا راضی است.

miladlaky
2012/03/27, 18:38
سلام دوست عزیز
لپ تاپ های دل به خاطر طراحی ظاهری ارزون تر هستند و در کل کیفیت بدنه خوبی ندارند. ولی مشخصات سخت افزاری واقعا خوبه و قیمت هم که خودتون گفتید ارزون تر از برندهای دیگر هست. اما 5110 لپ تاپ پر فروشی هست و انصافا کارکرد خوبی داره. برای کاربردی که شما مطرح کردید هم خیالتان راحت باشد و مشکلی نخواهید داشت. یکی از دوستان نزدیک بنده هم این مدل را خریده و کاملا راضی است.
ممنون فقط میخواستم بدونم باتریشون چطوره ؟! و قیمت ها کی پایین میاد یا اصلآ پایین میاد !!!!!!!! و میخواستم نظر بقیه دوستان و رو هم بدونم . بازم ممنون ;)

sajad0936
2012/03/27, 19:05
سلام
اولا اینکه لپ تاپای دل ارزون نیستن و تنها یک سری از اونها ب نام inspiron ارزونه در حالی ک سری vostro یا xps مدلهایی ک دارن قیمت پایینی ندارن.

خود شرکت دل هم اعلام کرده ک سری inspiron سری اقتصادی این شرکته و از کیفیت پایینی برخورداره.

در ضمن اینجور سوالا رو تو تاپیکای تخصصی لپ تاپ مثل اینجا مطرح کنید:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Castiel
2012/03/27, 19:10
سلام
اولا اینکه لپ تاپای دل ارزون نیستن و تنها یک سری از اونها ب نام inspiron ارزونه در حالی ک سری vostro یا xps مدلهایی ک دارن قیمت پایینی ندارن.

خود شرکت دل هم اعلام کرده ک سری inspiron سری اقتصادی این شرکته و از کیفیت پایینی برخورداره.

خوشحالم که یک انجمن تخصصی به ما معرفی کردید!
سری xps هم نسبت به سایر برندها و حتی از نوت بوکهای مشابه از لحاظ سخت افزاری در برند اچ پی هم ارزان تره. در این مورد میشه سری g شرکت اچ پی هم که سری صنعتی هستند را ارزان قیمت دانست. هیچ شرکت تولید کننده ای بازار کاربران عادی و با پس انداز کم را فراموش نمی کنند.

saranipedram
2012/03/27, 21:13
خوشحالم که یک انجمن تخصصی به ما معرفی کردید!
سری xps هم نسبت به سایر برندها و حتی از نوت بوکهای مشابه از لحاظ سخت افزاری در برند اچ پی هم ارزان تره. در این مورد میشه سری g شرکت اچ پی هم که سری صنعتی هستند را ارزان قیمت دانست. هیچ شرکت تولید کننده ای بازار کاربران عادی و با پس انداز کم را فراموش نمی کنند.
البته این موضوع در مورد اپل صدق نمیکنه یا حداقل تو کشور ما صدق نمیکنه

Castiel
2012/03/27, 21:21
البته این موضوع در مورد اپل صدق نمیکنه یا حداقل تو کشور ما صدق نمیکنه

اپل هم مک بوک 999 دلاری داره که در مقابل سایر تولیداتش ارزونه!
البته همین مک بوک 999 دلاری پردازنده core i5 و چهار گیگ رم داره.

saranipedram
2012/03/27, 21:23
سلام

به نظر شما تخصصی تر از اینجا هم وجود داره؟

saranipedram
2012/03/27, 21:25
اپل هم مک بوک 999 دلاری داره که در مقابل سایر تولیداتش ارزونه!
البته همین مک بوک 999 دلاری پردازنده core i5 و چهار گیگ رم داره.
الان mc700 که پایین ترین کانفیگه حدود 2 تومن قیمت داره.البته این موضوع بیشتر تو کشور ماست.
در عوض گرافیکش فقط اینتل هست.

Castiel
2012/03/27, 21:31
الان mc700 که پایین ترین کانفیگه حدود 2 تومن قیمت داره.البته این موضوع بیشتر تو کشور ماست.

دقیقا همینطوره
همون مک بوک 999 دلاری فقط برای دانشگاه ها و مدارس تولید میشه و وارد بازار آزاد نمیشه.

Ali Fatehi
2012/03/27, 23:52

عزیزان شما نباید محصولات اپل را با دیگر نوت بوک ها مقایسه کنید . من خودم mc724 دارم زمانی که توی ویندوز ( بوت کمپ ) هستم باطریشو حداکثر با وایرلس روشن 4:30 تا 5 ساعت با نور کم روشنه و این موضوع در لیون به 5:30 تا 6 ساعت هم می رسه . اما گرافیک اینتل در نوع خودش در رتبه های گرافیک لب تاپ ها 235 رتبه ای بود که گرفتش . توی ویندوز با این گرافیک خیلی نمی تونی کار کنی برای مثال من بازی بترلفید 3 ( همین که به ایران حمله می شود) را تست کردم بازی رون نبود و در وسط بازی گرافیک هم اورد و قفل شد. اما در لیون شما می توانید با برنامه های حرفه ای مثل Final Cut X pr0 10.3 , Motion 5.0.2 به راحتی کار کنید البته اگر گرافیکش را در حدود 1080p یا FULL HD بذارید کمی رندرش کم می اورد.

در کل لب تاپ های خوبی است ما به قیمتیی که در ایران توضیح می شود نمی ارزد.

اما در مورد دل ببینید لبتهای دل به چند صورت است برای مثال کیفیت inspairon به دو صورت است کیفیت نوع A و کیفیت نوع B که در ایران برای سود بیشتر نوع دوم را می اورند.

saranipedram
2012/03/28, 00:00
عزیزان شما نباید محصولات اپل را با دیگر نوت بوک ها مقایسه کنید . من خودم mc724 دارم زمانی که توی ویندوز ( بوت کمپ ) هستم باطریشو حداکثر با وایرلس روشن 4:30 تا 5 ساعت با نور کم روشنه و این موضوع در لیون به 5:30 تا 6 ساعت هم می رسه . اما گرافیک اینتل در نوع خودش در رتبه های گرافیک لب تاپ ها 235 رتبه ای بود که گرفتش . توی ویندوز با این گرافیک خیلی نمی تونی کار کنی برای مثال من بازی بترلفید 3 ( همین که به ایران حمله می شود) را تست کردم بازی رون نبود و در وسط بازی گرافیک هم اورد و قفل شد. اما در لیون شما می توانید با برنامه های حرفه ای مثل Final Cut X pr0 10.3 , Motion 5.0.2 به راحتی کار کنید البته اگر گرافیکش را در حدود 1080p یا FULL HD بذارید کمی رندرش کم می اورد.

در کل لب تاپ های خوبی است ما به قیمتیی که در ایران توضیح می شود نمی ارزد.

اما در مورد دل ببینید لبتهای دل به چند صورت است برای مثال کیفیت inspairon به دو صورت است کیفیت نوع A و کیفیت نوع B که در ایران برای سود بیشتر نوع دوم را می اورند.

من برادرم مک ایر داره و میدونم چقدر سخت افزار و نرم افزار اپل مچ هست.
ولی ما در مورد قیمت مک بوک ضحبت کردیم.یعنی بحث اصلی قیمت بود والا در مورد کیفیت ساخت قطعات بدون شک دو برند از همه سرترن.اپل و سونی(نظر شخصی منه و شاید مال دوستان متفاوت باشه)

miladlaky
2012/03/28, 09:20
خیلی ممنون که به سوالاتم جواب دادین و یکمی هم از بحث جدا شدیم دی: حالا من این dell 5110 رو بگیرم یا نه ؟ یا مدل بهتری سراغ دارید! :-/ من با بودجه 1200000 چی بگیرم؟

sajjadsa
2012/03/28, 10:04
من خودم الان یه وایو دارم. وقتی با دل 5110 دوستم کار کردم خیلی زد تو ذوقم. اگر این مدل رو از نزدیک ندیدی حتما برو ببین. وقتی یه کلید اینور کیبور فشار میدی میبینی اونورش بالا پایین میره! معلومه اون زیر صفحه کلید پیوسته ای داره. کلا هم با جنس بدنه اش و کیفیت ال سی دیش اصلا حال نکردم. اما حالا که لپ تاپ خیلی گرون شده شاید این چیزا اصلا مهم نباشه و آدم باید با همین بسازه ...

saranipedram
2012/03/28, 13:19
اگر ظاهر لپ تاپ اصلا براتون مهم نیست دل گزینه ای خوبیه والا به نظر من حتی سری xps هم خیلی طراحی بدی داره.

miladlaky
2012/03/28, 15:55
اگر ظاهر لپ تاپ اصلا براتون مهم نیست دل گزینه ای خوبیه والا به نظر من حتی سری xps هم خیلی طراحی بدی داره.
نه واسه من ظاهر لپ تاپ زیاد مهم نیست ، بیشتر واسه من کارایی و کیفیت ساختش مهمه ! حالا این 5110 رو بگیرم یانه یا گزینه دیگه ای هست ! d:

saranipedram
2012/03/29, 00:46
اگر ظاهر برات مهم نیست خوب سخت افزار خیلی خوبی داره به نسبت قیمتش.ولی اگر بتونی یه مقدار دیگه هزینه کنی میتونی یه ایسوس بگیری که جداقل از دل خوشگلتره.
من به شخصه هیچ وقت دل نمیگیرم چون حتی از ارمش هم بدم میاد