PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد تعویض سیستم نه چندان قدیمی

sina21514
2012/03/24, 19:28
با سلام خدمت تمام استادی و دوستان گرامی . من یه سیستم دارم که حدود 4 سال پیش جمع کردم (اون زمان حدود 700 فقط کیس شد) الان با توجه به یکمی اذیت کردن که نمیدونم دلیلش هم از کجاست تصمیم به تعویض گرفتم ولی نمیدونم واقعا با این شرایط آیا نیاز به تعویض این سیستم با سیستم جدید دارم یا فقط به قول معروف خرج اضافی کردنه ! نیازم در حد گیم های روز هست (مانیتورم t220p سامسونگ هست) و برنامه نویسی و تماشای فیلم و نت گردی ! مشخصات سیستمم رو اعلام میکنم از دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنن چون واقعا خودم توش موندم که عوض کنم سیستم رو یا نه !
cpu e8400
ram 4 g DDR2
MB gigabyte ep43dsl
power 580 green

در ضمن من یک هفته پیش گرافیک 6670 خریدم که از زمانی که روی سیستم بستم سیستم درست بوت نمیشه (یه بار بوت میشه و 10 بار نمیشه - منظورم از بوت نشدن اینه که حتی ضفحه post ]م نمیاد و مدام باید ریست کرد تا بوق بزنه و بالا بیاد) مشکل دیگه هم که دارم توی ویندوز 7 سیستم bluescrenn میده و با هارد هام مشکل داره یعنی وقتی میرم توی my computer و درایور ها سیستم در حد 4-5 ثانیه فریز میشه و یه صدای تق از هارد ها میاد و مجدد کارش رو میکنه ولی توی xp هیچ مشکلی ندارم !!! لطفا با این شرایط اگر میدونی این 2 تا مشکل من قابل حل هست که راهنماییم کنید و اگر ایراد داره سیستم و باید عوض کنم بهم بگید تا دست به کار بشم .
سیستمی که اگر قرار باشه بگیرم در آینده مشخصاتش اینه
cpu 6100 amd
mb asus m5a97
ram 8g ddr3 1333
power 750 green
vga 6670 که خریدم ولی بی استفاده مونده!

Arsn
2012/03/24, 20:31
درود !

عارضم به خدمت آقا سینا عزیز : سیستم خوبی دارید ! برای کار های متوسط و گیمینگ در حد تنظیمات متوسط جوابگو است ! به خصوص که پردازنده 8400 هنوز پردازنده خوبیه و با اورکلاک میشه هنوز از اون استفاده کرد !

مشکل عدم بوت و تصویر دادن و ندادن را با یه دیباگر میشه تشخیص داد ! مادربورد را ببرید آواژنگ تا براتون تست کنند چون میتونه مشکل از مادربورد و شکاف pcie باشه (با این مورد برخورد داشتم ) و شانس این که از کارت گرافیک باشه کمه !

فاتحه هاردتون را بخونید ! صدای تق هنگام زیر فشار رفتن هارد اصلا خوب نیست ! نشونه بد سکتور سخت افزاری است ! هزینه تعمیر و ارزش تعمیر بسیار پایینی دارد !

عوض کردن سیستم چیزی است که میشه روش فکر کرد ولی به نظر من حتی اگر سیستمون را عوض میکنید (اگر احساس نیاز کردید) حتما سیستم قبلی را زنده کنید و ازش کار بکشید !

درباره سیستمی که میخواین اسمبل کنید : لطفا بودجه اتون را بفرمایید ! سیستم پیشنهادی خودتون خوبه و کارایی مناسبی به قیمتش دارد ولی یه تغییراتی میخواد ! مثلا پردازنده 6100 میتونه با Fx 8120 یا X6 1100 تعویض بشه ! توصیه من X6 1100t است که با مبلغی که صرفه جویی میکنید میتونید یه کولر متوسط بخرید که واقعا ارزشمند و ضروری است !
پاور 750 برای این سیستم خیلی زیاده ! 585 جوابگو است ! اگر هم به فکر بازی کردن کمی حرفه ای هستید حتما کارت گرافیک را عوض کنید !

Reza Y
2012/03/24, 20:40
سیستم جدید شما بهتر بود که میزبان کارت گرافیکی چون6770 یا 6790 یا حد اکثر 6950 بود با 6670 بازی های روز رو حتی با رزولوشن 1280x720 هم با حد اکثر جزئیات اجرا نمیکند البته تا چه انتظاری از بازی داشته باشید در مورد کارت گرافیک هم ممکن مشکل از اسلات PCI expres باشه چون گفتید بعضی وقتا بوت میشه اضافه کنم که اگه مشکلات سخت افزاری باشه شما کاری نمیتونید بکنید پس معقول ترین راه اینه که از گارانتی کمک بگیرید

sina21514
2012/03/24, 22:04
درود !

عارضم به خدمت آقا سینا عزیز : سیستم خوبی دارید ! برای کار های متوسط و گیمینگ در حد تنظیمات متوسط جوابگو است ! به خصوص که پردازنده 8400 هنوز پردازنده خوبیه و با اورکلاک میشه هنوز از اون استفاده کرد !

مشکل عدم بوت و تصویر دادن و ندادن را با یه دیباگر میشه تشخیص داد ! مادربورد را ببرید آواژنگ تا براتون تست کنند چون میتونه مشکل از مادربورد و شکاف pcie باشه (با این مورد برخورد داشتم ) و شانس این که از کارت گرافیک باشه کمه !

فاتحه هاردتون را بخونید ! صدای تق هنگام زیر فشار رفتن هارد اصلا خوب نیست ! نشونه بد سکتور سخت افزاری است ! هزینه تعمیر و ارزش تعمیر بسیار پایینی دارد !

عوض کردن سیستم چیزی است که میشه روش فکر کرد ولی به نظر من حتی اگر سیستمون را عوض میکنید (اگر احساس نیاز کردید) حتما سیستم قبلی را زنده کنید و ازش کار بکشید !

درباره سیستمی که میخواین اسمبل کنید : لطفا بودجه اتون را بفرمایید ! سیستم پیشنهادی خودتون خوبه و کارایی مناسبی به قیمتش دارد ولی یه تغییراتی میخواد ! مثلا پردازنده 6100 میتونه با Fx 8120 یا X6 1100 تعویض بشه ! توصیه من X6 1100t است که با مبلغی که صرفه جویی میکنید میتونید یه کولر متوسط بخرید که واقعا ارزشمند و ضروری است !
پاور 750 برای این سیستم خیلی زیاده ! 585 جوابگو است ! اگر هم به فکر بازی کردن کمی حرفه ای هستید حتما کارت گرافیک را عوض کنید !

ممنون از شما که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید . من قبل از این 6670 گرافیکم 9500 جیفورس بود که بودن مشکل در بوت شدن نداشت و راحت کار میکرد با سیستم ولی از وقتی 6670 رو گذاشتم این مشکل پیش اومده!!! 8120 رو خودمم خیلی دوست دارم بگیرم ولی چون هزینه بالایی داره از خریدش منصرف شدم ولی از جهتی چون هنوز دیدم 6100 cpu شماره 4 توی amd هست اینو انتخاب کردم که حداقل تا چند سال جوابگو باشه بهم ولی اگر میدونید فرق با 1100 نداره که خوب ما هم به حرف شما هستیم که تجربه بیشتری دارید (فقط اگر ممکنه برام یکم توضیح بدید راجع به این انتخاب) ! سیستم قدیمی رو بای هارد 160 گیگ 550 تومن مشتری دارم براش با گرافیک 9500 ! به نظرم بفروشمش برام بهتره چون استفاده ای دیگه برام نداره و هزینه ای که میتونم رو برای سیستم جدید خرج کنم ! راستش من حدود 29 سالمه و شاغل هستم از صبح تا تقریبا 10 شب ولی خوب چون کارم کامپیوتر هست سر و کارم زیاده با سیستم میخوام اگر صلاح میدونید عوض کنم وگرنه وقت زیادی برای نشستن پای سیستم ندارم . هزینه تقریبی برای cpu و ram و power و MB حدود 1 تومن هست ! که حدود نیمیش رو باید خودم پرداخت کنم و بقیه رو هم از سیستم قبل میشه در آورد !!! در مورد هارد هم من 6 تا هارد دارم روی سیستمم که 2 تا 500 و 4 تا 1 دارم ! این مشکل صدا توی ویندوز 7 فقط اتفاق میافته و بلو اسکرین ولی توی xp که همین الان دارم کارم میکنم و این پست رو میزنم هیچ وقت مشکلی ندارم حتی توی اجرای بازی هایی مثل cod mw3 !!! با این شرایط شما فکر میکنید هاردی که توی xp بازی رو بدون مشکل اجرا میکنه ممکنه مشکل داشته باشه که توی 7 اون مشکل توی یه باز کردن ساده ,y computer پیش میاد ؟! من این گرافیک رو به حرف دوستان گرفتم و حدود 1 هفته هست خردیمش :( حدود 180 خردیم ولی حالا میگید که بدرد نمیخوره واقعا توی ذوقم خورد چون واقعا میخواستم بازی هایی مثل cod و bf3 و run و از این قبیل رو با رزول بالا و کیفیت خوب رو مانیتور 22 اینچم اجرا کنم ! ولی انگار توی انتخابم اشتباه کردم ! البته نا گفته نماند زیر 200 میخواستم هزینه کنم !!!ممکنه یه لطفی بفرمایید و آخرین قیمتی از قطعاتی که میخوام بگیرم رو که دارید بهم بگید چون توی این بازار آشفته خرید کردن خیلی سخته و نمیخوام اسیر قیمت های کاذب و پرت و پلا بشم .
ممنون میشم اگر مثل دفعه قبل با حوصله جوابم رو بدید . با تشکر از شما .

sina21514
2012/03/24, 22:06
سیستم جدید شما بهتر بود که میزبان کارت گرافیکی چون6770 یا 6790 یا حد اکثر 6950 بود با 6670 بازی های روز رو حتی با رزولوشن 1280x720 هم با حد اکثر جزئیات اجرا نمیکند البته تا چه انتظاری از بازی داشته باشید در مورد کارت گرافیک هم ممکن مشکل از اسلات PCI expres باشه چون گفتید بعضی وقتا بوت میشه اضافه کنم که اگه مشکلات سخت افزاری باشه شما کاری نمیتونید بکنید پس معقول ترین راه اینه که از گارانتی کمک بگیرید

حدود قیمت این کارت های گرافیکی که فرومدید رو میدونید تا در صورت امکان کارتم رو عوض کنم ؟!

Reza Y
2012/03/24, 22:40
حدود قیمت این کارت های گرافیکی که فرومدید رو میدونید تا در صورت امکان کارتم رو عوض کنم ؟! من تو بازار نیستم اما اگه سوالی داشتید تو قسمت بازارچه -تاپیک قیمت قطعات روز مطرح کنید َآقا سعید قیمت هارو داره!!

Reza Y
2012/03/24, 22:48
این بازی هایی که گفتید کارتتون همه رو به راحتی و بدون لکگ اجرا میکنه(در مورد Cod و run)ولی برای bf3 باید به کیفیت تصویر کمتر رضایت بدید کارت خیلی خوبیه خیلی از بازی هارو بهتر از کنسول اجرا میکنه ولی برای آدم های مشکل پسند درست نشده :دی