PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید یک سیستم

nima007
2012/03/24, 18:24
سلام
دوستان عزیز سال نو مبارک و خسته نباشید
از عزیزان متخصص درخواستی داشتم که لازم می دونم قبل از بیان آن کمی شرایط را باز کنم.
من در حال حاضر خارج از ایران هستم و قصد دارم یک سیستم خوب خریداری کنم.
مورد مصرفم بازی به صورت حرفه ای هست.
اصولا سیستم من خاموشی ندارد و تمام طول روز مورد استفاده هست.
چند پیشنهاد از اینجا دارم اما به خاطر اینکه زندگی من به مقدار زیادی به سیستم کامپیوترم بستگی داره، دوستدارم نظر چند حرفه ای را در این زمینه داشته باشم.
چندین ماه است که با سایت و گروه شما آشنا شدم و از مباحث سیستمی در اینجا نهایت استفاده را کرده ام. امروز تصمیمی مهم برای خریداری قطعات دارم که می خواهم شما مرا یاری کنید.
مابین لپ تاپ و پی سی معلومات من می گوید می توانم سیستم پی سی با مشخصات مشابه یک لپ تاپ را با قیمت بسیار کمتر بخرم. (این درست است؟)
از تمامی دوستان حرفه ای سخت افزار می خواهم که یک سیستم ( تنها کیس ) به من پیشنهاد دهند که نهایت کارایی و هماهنگی فطعات با توجه به تجربه آنها در آن لحاظ شده باشد.
بودجه : نه یک عدد نجومی و نه کم
با تشکر از همه شما
دوست شما نیما
@};-

Reza Y
2012/03/24, 18:40
سیستم خوب زیاده کاش بوجه تونو میگفتید ولی با توجه به اینکه گفتید نه نجومی نه ارزون اینو میگم:
CPU:core i7 2600k
MB:p8z68-v Pro
Graphic:EVGA GTX 560Ti x2 SLI
RAM:2x4GB 1600 vengeance
SSD:A-DATA 120 GB s511
HDD:1TB WD black caviar
Cooler CPU:thermalright silver arrow
DVD RW: PLEXTOR PX-L890SA
Power:1000W هر مارک خوبی که گیرت اومد!!
Case:Cooler master HAF X
برای این که دستتون برای بروز رسانی سیستم باز باشه پاور را زیاد گفتم همچنین با خنک کننده ای که گفتم میتونید از CPU نهایت بازدهی را بگیرید!!

YGH
2012/03/24, 18:52
نظر آقا رضا محترمه ولی اگر خواستید از این مدل مادربوردها خریداری کنید که چیپست Z68 دارند، به نظر من بهتره از رم های G.SKILL Ripjaws استفاده کنید. چون بازدهی بالاتری دارند.

Reza Y
2012/03/24, 19:08
نظر آقا رضا محترمه ولی اگر خواستید از این مدل مادربوردها خریداری کنید که چیپست Z68 دارند، به نظر من بهتره از رم های G.SKILL Ripjaws استفاده کنید. چون بازدهی بالاتری دارند. درسته میتونید رم ها رو با G.skill تغییر بدید اگه هم بودجه اجازه داد از باس 1866 استفاده کنید اما باس های بالاتر از این دیگه برای اورکلاکر های حرفه ای هست پس چیزی تو همین رنج کافیه اضافه کنم اگه کمی قیمتش بالا زد برای صرفه جویی کیس ارزون تر بردارید و قطعات دیگه رو دس نزنید

rajah
2012/03/24, 19:09
در ابتدا باید بگم اگه می خواید بصورت حرفه ای گیم بازی کنید بهتره که پردازنده اور کنید پس نیاز به یه خنک کننده خوب دارید که در این صورت بهتره که از خنک کننده آبی استفاده کنید
پیشنهاد بنده برای خنک کننده Antec KUHLER H2O 620

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Reza Y
2012/03/24, 19:19
سیستم جالبی هست البته خنک کننده ای که من گفتم نمیدونم ولی فکر کنم از این قوی تر باشه؟! میگم حالا که مین رو MSI گفتید نظرتون چیه گرافیک ها هم Crossfire:MSI 6970 Lighting باشد؟؟؟ اما قیمتش سر به آسمون میزاره8702

rajah
2012/03/24, 20:48
سیستم جالبی هست البته خنک کننده ای که من گفتم نمیدونم ولی فکر کنم از این قوی تر باشه؟! میگم حالا که مین رو msi گفتید نظرتون چیه گرافیک ها هم crossfire:msi 6970 lighting باشد؟؟؟ اما قیمتش سر به آسمون میزاره
خنک کننده ای که بنده پیشنهاد دادم از نوع آبی و قویتره البته قیمتش هم بالاتره ولی تو رنج قیمتیش خیلی خوبه کاراییش ازh50 هم می شه گفت بهتره
کارت گرافیک سری لایتنینگ مخصوص اورکلاک هستند و از مدار تغذیه فوق العاده بهمراه خنک کننده عالی بهره می بره ولی همونطور که گفتید قیمتشون خیلی گرون میشه

nima007
2012/03/25, 09:40
سلام
تشکر از پیشنهاد هایی که داشتید.
برای CPU پیشنهاد اکثر دوستان 2600K هست که پیشنهاد خوبی هست. اما برای بورد یکی از دوستانم اسرار داشت که Intel بهترین گزینه هست و بهترین بازدهی را با CPU این برند خواهد داشت.
نظر شما چیست؟
مابین چیپست های Z68 و X79 فرق ارزش داری هست ؟
برای هارد SSD کدام برند قابل قبول هست؟
رجای عزیز شما گفتید برای اجرای بهتر بازی باید اور کنم. من واقعا هیچ نظری درباره اور کردن ندارم. اور کردن برای یک کاربر نه چندن حرفه ای امکان پذبر هست؟
مرسی

rajah
2012/03/25, 12:18
برای CPU پیشنهاد اکثر دوستان 2600K هست که پیشنهاد خوبی هست. اما برای بورد یکی از دوستانم اسرار داشت که Intel بهترین گزینه هست و بهترین بازدهی را با CPU این برند خواهد داشت.
نظر شما چیستدوست عزیز به هیچ وجه بردهای اینتل به سایر برندها مثل اسوس ام اس آی و گیگا نمی رسه حتما دوستتون منظورش برد با سوکت اینتل بوده و برد معرفی شده هم با قیمت مناسب و کارایی بالایی که داره فوق العاده هستش

مابین چیپست های Z68 و X79 فرق ارزش داری هست ما بین 1155 ,lga2011 مسلما 2011 قویتره ولی برای اجرای گیم تفاوت ها زیاد محسوس نیست خوب باید قیمت ها رو هم در نظر گرفت یعنی فاکتور کارایی به قیمت ،شما باید برای این برد+پردازنده قریب به 1.8 تا 2 میلیون هزینه کنید در صورتی که با همین چیپ z68 و پردازنده 2600k می تونید براحتی تمام گیم ها را با بالاترین کیفیت انجام بدید و تفاوت کارایی بخصوص در گیم بین این دو سری پردازنده زیاد نیست تازه در بیشتر تست ها به عمل اومده تفاوت به چند درصد می رسه که با توجه به قیمت مناسب تر سوکت z68و پردازنده 2600k پس مسلما نیازی به هزینه دو برابری نخواهد بود آن هم برای چند درصد
قیمت پردازنده 2600k و مادربرد z68a-gd80 b3 نهایت 1.6 میلیونه تازه تو ایران

برای هارد SSD کدام برند قابل قبول هست برای درایو سالید هم باید سعی کنید ساتا 3 بخرید البته قیمت ها بسته به ظرفیت و سرعت خواندن و نوشتن ، رابط و...با هم تفاوت دارند برندهای a-data وocz وکروشیال و کینگستون و البته کورسایر

رجای عزیز شما گفتید برای اجرای بهتر بازی باید اور کنم. من واقعا هیچ نظری درباره اور کردن ندارم. اور کردن برای یک کاربر نه چندن حرفه ای امکان پذبر هست؟دوست عزیز با این مادربرد و خنک کننده مایع ،شما براحتی می تونید پردازنده 2600k رو اور کنید چون پردازنده unloackedهست و برای اور دست کاربر بازه و شما با یه مقدار مطالعه و راهنمایی براحتی می تونید این پردازنده رو تا فرکانس بالاتر از 4.2 استیل کنیبرای اورکلاک هم نگران نباش بچه ها کمکت میکنند و تا این حدی که شما نیاز دارید کار زیاد سختی هم نیست

nima007
2012/03/30, 19:23
سلام دوباره
چندتا مورد دارم رجا عزیز
اول اینکه اینجا MSI سخت پیدا میشه ،لطفا دو گزینه مناسب از کمپانی ASUS مطرح کنید.
برای کارت گرافیک چرا شما از AMD پیشنهاد دادی؟ و اگر می خواستی از GForce پیشنهاد کنی پیشنهادت چه بود؟
اگر ممکن هست قیمت های تقریبی قطعات پبشنهادیت را در ایران برایم بگذار.
با تشکر
نیما

Reza Y
2012/03/30, 20:57
احتمالا جایی که شما هستید خارج از آسیاست چون MSI برندی آسیایی است برای z68 میتوانی Asus p8z68-v Pro رو ورداری برای گرافیک هم:Sapphire 6950 Toxic *2 Crossfire یا EVGA GTX 560Ti x2 SLI یا asus GTX 560Ti Direct CU II x2 SLI

FALCON
2012/04/10, 15:42
سلام دوستان
قصد خرید سیستم زیر رو دارم ولی تو خرید بعضیاش شک دارم
CPU : AMD Phenom II X6 1100T 3.3 Ghz
Main : ?
RAM : CorsAir Vengeance 4GB 1600
VGA : AMD Radeon HD 6870 XFX
CASE : Green Falcon
POWER : ?
CPU COOLER : ?
تو این مواردی که علامت سوال زدم می تونید راهنمایی کنید
خیلی گرون نباشه نسبتا ارزون می خوام

Arsn
2012/04/10, 19:32
سلام دوستان

مادربورد : msi 990Fx gd65
پاور : گرین 685 یا گرین 885 برای استفاده کراس فایر از کارت 6870
کولر : چه قیمتی ؟

darklord
2012/04/10, 19:53
سلام دوستان

خوش آمدید دوست عزیز
مهمترین سوال برای انتخاب یک سیستم این است که این سیستم را برای چه کاری میخواهید !

در انتخاب مادربورد حتما مادربوردی را انتخاب کنید که از پردازنده های جدید amd پشتیبانی میکنند یعنی سوکت پردازنده آنها +am3 است و سوکت پردازنده به رنگ مشکی است .

برای مادربورد میتوانید asus m5a97 را انتخاب کنید که قیمتی در حدود 210 هزار تومان .

1100T مصرفی برابر 125 وات دارد و با توجه به 6 هسته ای بودن مصرف این پردازنده در اورکلاک بسیار بالاتر هم می رود در انتخاب پاور حتما پاوری انتخاب کنید که توان واقعی بالاتر از 500 وات داشته باشد.

چند پیشنهاد هم دارم :

اگر سیستم را برای گیم میخواهید به جای 1100t یک پردازنده خوش قیمت تر از خوانواده Phenom II X4 انتخاب کنید و به جای آن کارت گرافیکی 6950 یا 6970 را تهیه کنید . (1100t در بازار کم یاب است و قیمت بالایی دارد )

من رم g.skill را به جای corsair پیشنهاد میکنم

FALCON
2012/04/10, 21:28
مرسی
کامپیوتر رو برای بازی میخوام و ترجیح میدم اورکلاک نکنم
برای رم هم ممنون ولی من رم از برند G.Skill با قیمت پایین پیدا نکردم اگه مدلی میشناسید معرفی کنید لطفا
سی پی یو هم اگه مدلی میشناسید که هم قدرت 1100t باشه ممنون میشم معرفی کنید.نظرتون در باره ی AMD-Phenom II-X4-980-3.7 Ghz چیه؟ قیمتشو دارین؟
ولی خیلی هم گرون نیستا حدود 270 تومان قیمت داره
برای فن هم یه فن با قیمت مناسب و قدرت خوب میخوام
یه سوال دیگه . اصلا این کیس Gree falcon خوب هست؟

darklord
2012/04/10, 22:51
مرسی
کامپیوتر رو برای بازی میخوام و ترجیح میدم اورکلاک نکنم
برای رم هم ممنون ولی من رم از برند G.Skill با قیمت پایین پیدا نکردم اگه مدلی میشناسید معرفی کنید لطفا
سی پی یو هم اگه مدلی میشناسید که هم قدرت 1100t باشه ممنون میشم معرفی کنید.نظرتون در باره ی AMD-Phenom II-X4-980-3.7 Ghz چیه؟ قیمتشو دارین؟
ولی خیلی هم گرون نیستا حدود 270 تومان قیمت داره
برای فن هم یه فن با قیمت مناسب و قدرت خوب میخوام
یه سوال دیگه . اصلا این کیس Gree falcon خوب هست؟

g.skill 2x2G ripjaws 1600 cl9 در حدود 53 تومان قیمت داره !

من قیمتش رو ندارم ولی به نظر من در بسیاری از موارد اگر بهتر از 1100 نباشه کمتر نیست مخصوصا در گیمینگ که بازهم به نظر من در گیم از 1100 سرتر هم هست !

cooler master hyper tx2 فکر کنم در حدود 40 تومن هست .

کیس فالکون هم فکر کنم در حدود 120 تومن باشه که اصلا نمی ارزه !!!

به نظر من تو عکس قشنگه ولی از نزدیک آنقر هم زیبا نیست ! کیس x3 در حدود 95 تومن هست !

ا

metall_hero
2012/04/11, 08:21
cooler master hyper tx2 فکر کنم در حدود 40 تومن هست .

{
البته Hyper TX3 هست که من همین دیروز قیمت کردم از 35 تومن قیمت داشت تا 45 تومن
}

darklord
2012/04/11, 10:43
حق با metall عزیز است .

35 تومن برای hyper TX3 خیلی خوب هست !!!

metall_hero
2012/04/11, 19:04
کوچیک شما میلاد هستم ;)