PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پريدن بايوس بعد از اپديت

eq-sun
2012/03/24, 10:20
سلام
يه نوت بوك مدل
ACer/spire/5349
بايوسش ناقص اپديت شد
صفحه مانيتور مشكي بود و فقط دستگاه روشن ميشد
كلا كار نميكرد
از همه جا پرسيدم گفتند بايد بايوس بيرون بياريد با پروگرامر دوباره فايل بايوس بريزيد توش
بردم پيش تعمير كار گفت تو سايتش فايل بايوسش بصورت ROM نيست
گفت بايد عين همين مدل نوت بوك پيدا كنيد فايل بايوسش رو استخراج كنيم
----------
خواستم بدونم با چه برنامه اي ميشه فايل بايوس رو استخراج كرد
يا اينكه بايد خود بايوس نوت بوك بفرستم؟

Castiel
2012/03/24, 10:27
فایل آپدیت بایوس این مدل نوت بوک به صورت exe هست که در توضیحش نوشته باید در محیط ویندوز اجرا کنید تا خودش آپدیت بشود. شما چه مراحلی انجام دادید؟

eq-sun
2012/03/24, 11:17
من واسه اولين بار كه ميخواستم اپديت كنم همون فايل EXE رو اجرا كردم و Write Error داد
و از خير اپديت گذشتم چون Write Errorداد

بعد چند ساعت كار كردن شات دان كردم ديدم نوت بوك بعد از چند دقيق خاموش نشد باطريشو در اوردم بعد دوباره جا زدم بعد كه خواستم روشن كنم مانيتورش صفحه نمياد و كلا كار نميكنه فقط فن تنها روشن ميشه
------------------------
تعمير كاره ميگه عين همين مدل فايل بايوسش مي خواهد كه با دستگاه پروگرامر فلشش كنه
يعني اي سي بايوس بيرون اورده حالا من عين همين مدل پيدا كردم چطور ميتونم ازش بك اپ بگيريم واسش بفرستم

rajah
2012/03/24, 13:06
من واسه اولين بار كه ميخواستم اپديت كنم همون فايل EXE رو اجرا كردم و Write Error داد
و از خير اپديت گذشتم چون Write Errorداد

بعد چند ساعت كار كردن شات دان كردم ديدم نوت بوك بعد از چند دقيق خاموش نشد باطريشو در اوردم بعد دوباره جا زدم بعد كه خواستم روشن كنم مانيتورش صفحه نمياد و كلا كار نميكنه فقط فن تنها روشن ميشه
------------------------
تعمير كاره ميگه عين همين مدل فايل بايوسش مي خواهد كه با دستگاه پروگرامر فلشش كنه
يعني اي سي بايوس بيرون اورده حالا من عين همين مدل پيدا كردم چطور ميتونم ازش بك اپ بگيريم واسش بفرستم

راستی شما بعد از باز کردن نوت بوک با نگه داشتن جامپرها cmos رو ریست نکردید؟؟؟
8700

darklord
2012/03/24, 13:36
باید اون لپ تاپ دومی رو هم ببری پیش تعمیر کار اون چیپ بایوسش را در در می آورد و با استفاده از پروگرمر برنامه بایوس رو از چیپ استخراج میکنه !

rajah
2012/03/24, 13:48
ایشون الان برنامه بکاپ گیری از فایل رام بایوس را داره ولی نوت بوکی رو که ازش اون فایل رو بگیره نداره

rajah
2012/03/24, 14:07
اینجا لازم می دونم این نکته رو به تمام کاربران هشدار بدم
اگر نوت بوکتون به همچین مشکلی برخورد کرد حتما
پس از خاموش کردن نوت بوک باتری را جدا کرده و یک دقیقه صبر کنید تا مظمئن برق تمام خازن ها و قطعات خالی شده باشه
پس از باز کردن نوت بوک:
بوسیله نگه داشتن جامپر ها cmos رو ریست کنید
بعد باتری رو از برد جدا کنید
این دوستمون متاسفانه این امر رو فراموش کرده بودند
در ضمن بروزآوری بایوس در خود محیط بایوس از طریق بوت فلش بسیار امن تر هستش و نکته ای که تمام شرکت های سخت افزاری اشاره کردند بکاپ گیری از بایوس قبل از بروزآوریه

eq-sun
2012/05/03, 16:33
سلام مجدد
دوستان هنوز لپ تاپ ما درست نشده عجيب ماجرايي داريم
حدود ده روزي هست بردم پيش يه تعميركار كار واردتر ميگن كه مادربوردي كه رو لپ تاپتون هست واسه مدل ايسر 5349 نيست
حالا تازه فهميدم چرا بايوس آپديت نشد و اين بلا سرم اومد چون من طبق قاب دستگاه كه روش نوشته بود ايسر 5349 بايوسو فلش كردم اين لپ تاپ رو كاملا اكبند از يه فروشگاه معتبر خريده بودم و ايشون بنام ايسر5349 بهم دادن

الان رو مادربورد هيچ اسم و نشوني از مدل مادربورد نيست كه فايل بايوسشو گير بيارم
دوستان كسي نميدونه از كجا ميشه فهميد؟