PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک فوری در مورد ویندوز...

ATA
2012/03/20, 16:35
با عرض سلام و عرض ادب و تبریک سال نو به همه دوستان و مدیران سایت تخصصی سخت افزار مشکی که وجود اومده این که بنده دو تا هارد دارم و یکیشو همین صبح باز کردم که استفاده کنم که من هر کاری مکنم ویندوز ایکس پی رو نصب نمیکنه و صفحه ابی میده ولی ویندوز هفت رو میتونم نصب کنم و هیچ مشکلی نداره لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست از هر دو هادمم مطمئن هستم که سالمن که هاردهام هم به شرح زیر میباشد :
Western Digital Caviar Black 1TB 7200 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s همین صبح باز کردم !!!
Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM SATA 3.0Gb/s

saeid6574598
2012/03/20, 16:41
سلام عطا جان ! سال نو مبارک ! میگم یه دونه از این ویندوزهای xp که sata ساپورت هستند ، بر روی هارد خود نصب کن ببین باز هم مشکل پیدا می کند یا خیر !!

ATA
2012/03/20, 16:56
با عرض سلام خدمت سعید جان عزیز و تبریک سال نو به شما خانواده عزیزتون اقا سعید من منظورتو نفهمیدم که فرمودید ویندوزو رو هاردم نصب کنم خوب مشکل من هم همینه که نصب نمیشه حالا اگه منظور دیگه ای دارین بفرمایید ؟؟؟

saeid6574598
2012/03/20, 16:59
با عرض سلام خدمت سعید جان عزیز و تبریک سال نو به شما خانواده عزیزتون اقا سعید من منظورتو نفهمیدم که فرمودید ویندوزو رو هاردم نصب کنم خوب مشکل من هم همینه که نصب نمیشه حالا اگه منظور دیگه ای دارین بفرمایید ؟؟؟

مگه دست خودشه عطا جان ! هارد رو یک بار فرمت کن بعد بازم امتحان کن ! راستی زمانی که ویندوز داری نصب می کنی ، بقیه هاردات رو غیر فعال کن !

ATA
2012/03/20, 17:05
اقا از صبح دارم تلاش میکنم که ویندوز ایکس پی رو بزنم ولی همینکه میره رو start windows که عملیات شروع بشه صفحه ابی میاد و اینجاش جالبه که با ویندوز se7en هیچ مشکلی ندارم و به راحتی روی هردو هارد نصب میشه
اینم از اروری که روی صفحه ابی میاد : 0x0000007b

ATA
2012/03/20, 17:07
دارم کلافه میشم حتی مهمونی هم نرفتم...

saeid6574598
2012/03/20, 17:09
عطا جان به احتمال زیاد اشکال از سی دی ویندوز Xp شما می باشد . با یک CD دیگر امتحان نمایید .

Arsn
2012/03/20, 17:15
این مشکل احتمال بسیار زیاد از هارد دیسک نیست ! ولی برای اطمینان از داخل بایوس هارد ها را به صورت IDE بشناسون ! یعنی گزینه AHci را غیر فعال کن یا بزن روی حالت know as ide type

مشخصات سیستمون را بگید !

ATA
2012/03/20, 17:51
با عرض سلام خدمت علیرضا جان عزیز سال نو رو هم به شما و خانواده محترمتون تبریک عرض میکنم
asus p67 saberthoot
ram 2x4 g.skill
cpu 2500k
vga asus 560 ti
دوتا هارد دارم که بالا مدلاشونو نوشتم
این مشکل احتمال بسیار زیاد از هارد دیسک نیست ! ولی برای اطمینان از داخل بایوس هارد ها را به صورت IDE بشناسون ! یعنی گزینه AHci را غیر فعال کن یا بزن روی حالت know as ide type

مشخصات سیستمون را بگید !

ATA
2012/03/20, 17:54
بزار بگردم ببینم پیدا میکنم یا نه ..... خیلی ممنون بازم اگه چیزی به ذهنتون اومد مطلع کنید
عطا جان به احتمال زیاد اشکال از سی دی ویندوز Xp شما می باشد . با یک CD دیگر امتحان نمایید .

ATA
2012/03/20, 18:36
Help mi ....please

amir90
2012/03/20, 19:48
با تبریک سال نو خدمت عطا جان و خانواده محترم دوست عزیز لطفا وارد بایوس کامپیوتر خود شوید و قسمت تنظیمات از معمولا نوشته ide control از اونجاide رو انتخاب کن راستی بعضی از مادربرد ها بایوسشون قسمت دو بار نوشته هر دو تا رو باید ide کنی
راه حل دوم هارد جدیدترو در سوکت ساتا اولیه قرار دادی یا ثانویه منظورم اینه که هارد جدیدو تو ساتا بالاتر یا پایین تر هارد قدیمتی قرار دادی یه مثال مثلا هارد قدیمتی تو ساتا 1 هستش دومی رو باید تو ساتا دو یا سه قرار بدی
راه حل سوم کابل دیتا ساتا هاردت رو عوض کن اگه اون دو تا راه حل نشد

sezar
2012/03/20, 20:16
با عرض سلام و تبریک سال نو و با امید توفیقات روز افزون برای شما و خانواده محترمتان!!!!!!!
میتونید با سورس های مختلف امتحان کنید که به احتمال زیاد مشکلتون حل خواهد شد!!!! اگرم نشد با هایرن بوت کنید و mbr را پاک کنید!
جایی خوندم که Boot-Sector Viruses ممکنه باعث شده باشه ! برای اطمینان هاردتون را با ویندوزی دیگری فرمت کرده و بعد ویروسیابی کنید!!!!!!
البته کنترلر های هارد را هم چک کنید !

rajah
2012/03/20, 21:03
با تبریک سال نو خدمت عطا جان و خانواده محترم دوست عزیز لطفا وارد بایوس کامپیوتر خود شوید و قسمت تنظیمات از معمولا نوشته ide control از اونجاide رو انتخاب کن راستی بعضی از مادربرد ها بایوسشون قسمت دو بار نوشته هر دو تا رو باید ide کنی راه حل دوم هارد جدیدترو در سوکت ساتا اولیه قرار دادی یا ثانویه منظورم اینه که هارد جدیدو تو ساتا بالاتر یا پایین تر هارد قدیمتی قرار دادی یه مثال مثلا هارد قدیمتی تو ساتا 1 هستش دومی رو باید تو ساتا دو یا سه قرار بدی راه حل سوم کابل دیتا ساتا هاردت رو عوض کن اگه اون دو تا راه حل نشد درسته دقیقا همین کار رو انجام بدید مشکلتون حل میشه بنده تا بحال چندین بار با این موضوع برخورد کردم چه در نوت بوک چه در pc و مشکل خاصی هم نیست و تنها بخاطر این صفحه آبی میاد که بصورت دیفالت تنظیمات برروی ساتا مد قراره و کافیه شما در بایوس وارد تنظیمات بشید و ساتا رو به IDE تبدیل کنید بهمین راحتی مشکلتون مرتفع میشه

Arsn
2012/03/20, 22:21
عطا جان قربونت ! عید شما هم مبارک !

به شما گفتم احتمالا مشکل از هارد نیست ! پردازنده 2500K و سندی بریج کلا میونه خوبی با Xp ندارند و خیلی از کاربر ها مشکل دارند !

حالا اون مسئله هاردی که بنده و amir90 گفتیم را تست کنید و سپس بریم سراغ عیب یابی تکمیلی !

ATA
2012/03/20, 23:44
با سلام خدمت دوستان و مدیران عزیز که بنده حقیر رو شرمنده خودشون میکنن . راستی مشکلم با تغییر دادن ساتا به ای دی حل شد و فکر میکنم مشکل همین بود اگه نظری دشتین حتما اطلاع بدین که استفاده کنیم .... یاحق

ATA
2012/03/20, 23:55
فقط یه سوال داشتم این بود که حالا میخوام ویندوز ایکس پی یکی از هادامو پاک کنم و ازش به عنوان ارشیو استفاده کنم ولی مشکل اینجاست که وقتی هر دو هاردو وصل میکنم سیستم با ایکس پی بالا میاد یعنی روی یه هاردم xp و روی هارد دیگری se7en نصب شده و من میخوام ایکس پی رو حذف کنم و البته اینکه سیستم حتی گزینه انتخاب بین xp و se7en هم نداره که من se7en رو انتخاب کنم و تو ویندوز xp رو پاک کنم ...

ATA
2012/03/21, 00:53
به این سوالم جواب بدین میرم و پشتمو نگاه نمیکنم....به خدا

amir90
2012/03/21, 09:13
سلام برای اینکه هر دوتا ویندوز رو داشته باشی باید هر دو تا ویندوزت روی یه هارد نصب باشه باید روی هارد اولیه ات نصب باشه مثلا ویندوز ایکس پی را بر روی هارد اولیه درایو c نصب کردی ویندوز سون را بر روی هارد اولیه مثلا درایو d نصب کن مشکلت حل می شود

ahr
2012/03/21, 09:39
درسته به احتمال زياد از سي دي xp كه هارد جديد رو ساپورت نميكنه يه نسخه جديد ساتا ساپورت تهيه كن احتمالا حل ميشه

ahr
2012/03/21, 09:46
به این سوالم جواب بدین میرم و پشتمو نگاه نمیکنم....به خدا
وقتي سيستم رو روشن ميكني كليد f8 روبزن بوت منو باز ميشه بعد يكي يكي هاردها رو انتخاب كن ببين رو كدوم يكي سونه وقتي ويندوز سون بالا امد توي ديسك مانجمنت اون يكي هارد كه روش xp هست رو پاك كن

ATA
2012/03/21, 15:00
با سلام خدمت علی اقای عزیز و تبریک سال نو به جنابعالی و خوانواده محترمتون مشکلم حل شد البته با راهکار شما .... یاحق