PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی محصول Cooler Master HAF-X

Amir99
2012/03/18, 02:08
در این پست می خواهیم نگاهی بیندازیم به Cooler Master HAF-X که به نظر بسیاری از متخصصان چیزی فراتر از یک کیس است.8591

به نظر می رسد که ما هر موقع به محصولات کولر مستر نگاهی بیندازیم به این نتیجه می رسیم که این کمپانی در زمینه ی کیس و خنک کننده ها یکه تاز میدان است! کیس HAF-X در واقع نسخه ارتقاء یافته ی HAF 932 است. طبق روال نامگذاری این کیس باید نام HAF-942 را به خود می گرفت ولی شد HAF-X . به طور کلی در سری کیس های HAF این شرکت یک نکته ی کلیدی دنبال می شود و آن هم تکنولوژی High Air Flow است، یعنی هوای دمیده شده ی بیشتر! همانطور که خود کولرمستر ادعا می کند این کیس برای کسانی طراحی شده که قطعات گرانقیمتی دارند و برای هر چه بیشتر خنک نگه داشتن آن ها دست به هر کاری می زنند. در ابتدا ظاهر صنعتی و مستحکم این کیس نظر هر کسی را جلب می کند، در ساخت آن از فولاد سیاه استفاده شده که استحکام آن را چندین برابر می کند! همچنین در ادامه خواهید فهمید که کمپانی کولرمستر برای کارت گرافیک چه تدبیری اندیشیده است. این کیس از سری کیس های full-tower PC case است.

خوب حالا به چند مورد از ویژگی های این کیس می پردازیم:
جنس -------» استیل+پلاستیک
ابعاد ---------» طول 590 عرض 230 ارتفاع 550 میلیمتر
مادربرد های پشتیبانی شونده --------» Micro-ATX ATX E-ATX
فن ها ----------» روبرو: 23 سانتی با نور قرمز بالا: 2 عدد 20 سانتی جانبی: 20 سانتی پشت: 14 سانتی برای کارت گرافیک: یک 12 سانتی و یک 8 سانتی
آهان اینجا رو می گفتم ها! کولرمستر دو فن برای دمیدن هوای اضافی به کارت گرافیک در نظر گرفته است.
8593859485958596 این کیس به خاطر داشتن 9 جای PCI می تواند از Crossfire و SLI به صورت 3way پشتیبانی کند.

نمایی نزدیکتر از این کیس زیبا:
8597859885998600 همانطور که در عکس آخر مشاهده می کنید جای دو عدد فن 20 سانتیمتری در بالای کیس مشخص است.

در این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم می توانید تصاویر کلید ها، فن ها و براکت های HAF-X را مشاهده کنید.

در ایران خیلی ها رقیب HAF-X را GREEN-X9 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) می دانند آیا شما هم اینگونه فکر می کنید؟
در HAF-X براکت های مخصوصی برای نگهداری و سهل الوصول بودن SSD ها و HDD ها تعبیه شده این هم تصاویر (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.). واقعا این کیس جلوه زیبایی دارد به این تصاویر (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نگاه کنید. در قسمت روبروی کیس فیلتر گرد و خاکی وجود دارد که شما می توانید آن را جدا نموده و بشویید! در ضمن چهار چرخ هم برای اتصال آماده شده که شما می توانید در حرکت دادن کیس از آن ها استفاده کنید. در پایان می توان گفت که این کیس از هر لحاظ کامل به نظر می رسد ولی خوب قیمت بالایی هم دارد حدود 325000 تومان. اما خوب برای کسی که حاضر است هزینه زیادی کند گزینه ی خوبی است.=D>

برگرفته شده از سایت guru3d.com ولی با تصرّف و تلخیص :دی:P

rre_za
2012/03/18, 09:01
یه نکته دیگه که ففط من توی این کیس دیدم اینه که پشت پاور یه کاور در نظر گرفته که باعث میشه کابل ها حتی قبل از هدایت به فضای پشتی کیس دیده نشن که زیبایی خاصی به کیس میده... اما در کل قیمت بالایی داره :(

Amir99
2012/03/18, 10:31
بله کیس گرونی هست ولی ارزش داره!

Arsn
2012/03/18, 21:51
کیس فوق العاده ارزشمندی است به خصوص برای Modding ! قابلیت ارتقا و ویرایش تو خون این کیس است به طوری که شما میتونید با کمی تغییرات در ساختار بدنه اون را به 3 خنک کننده آبی مجهز کنید ! به هیچ وجه نباید با Green X9 مقایسه بشه چون اصلا هم سنگ هم نیستند ، نه از نظر قیمت ، نه از نظر کیفیت !

Amir99
2012/03/18, 21:57
منم همین نظر رو دارم علیرضا جان، ولی 1 ماه پیش یه نظر سنجی بین کیس X9 و HAF-X در فروم سخت افزار گذاشته شده بود و خیلی از افراد از روی تعصّب و عرق ملّی به X9 رأی دادند که واقعا عجیب بود.:-o

Arsn
2012/03/18, 22:20
منم همین نظر رو دارم علیرضا جان، ولی 1 ماه پیش یه نظر سنجی بین کیس X9 و HAF-X در فروم سخت افزار گذاشته شده بود و خیلی از افراد از روی تعصّب و عرق ملّی به X9 رأی دادند که واقعا عجیب بود.:-o

جالب تر اینه که شرکت گرین را نماینده ایران میدونند ! و کیس گرین را ایرانی ! بدنه کیس X9 را وقتی با Hafx یک جا مقایسه میکنی به کیفیت کار کولرمستر پی میبری ! مثل مقایسه الماس و طلا است !

farjam1990
2012/03/19, 09:51
کیس کولر مستر رو واقعا قبول دارم مخصوصا" haf x
اگه اون موقع پول داشتم haf-x میگرفتم
البته یه امتیازاتی این x9 داره در مقابل کولر مستر! البته فقط برای من:دی