PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Travian

Arsn
2011/11/03, 23:50
سلام
میدونید با خودم میگفتم اولین پستی که توی این تاپیک میاد درباره تراویان است ولی انگار هیچ کس تو این سایت تا حالا تراویان بازی نکرده ! :دی
مگه میشه آخه ؟ یکی از بهترین بازی های آنلاین که داره تو کل دنیا میترکونه و معمولا استراتژی بازها را خیلی سریع به سمت خودش میکشونه!
لااقل خودم دست به کار بشم

این را سایت راسخون نوشته و خب جالبه (اینبار سنت شکنی میکنم و حرکت قبیح کپی پیست را انجام میدم - من را عفو کنید)

ممکن است هنگام چک کردن ایمیل، زمانی که سرگرم جستجو در اینترنت هستید یا در یاهو مسنجر با تبلیغاتی که شما را برای ورود به بازی تراوین ترغیب می‌کنند مواجه شده باشید، با پذیرفتن دعوت می‌توانید ساعتی خود را سرگرم یک بازی آنلاین و مهیج کنید یا بی‌علاقه از کنار آن بگذرید و به آن پاسخ منفی دهید. اما این بازی سرگرم‌کننده ویژگی‌هایی دارد که شما را برای رد کردنش دو دل خواهد کرد.

یکی از دلیل اصلی مبنی بر اینکه این بازی تبدیل به یکی از بهترین و پرطرفدار ترین بازی انلاین تحت وب شد واقع گرایانه بودن ان است (گویا – ای تی)

تقریبا بازی تراویان را همه می شناسند و کسانی هم که تا به حال در مورد این بازی چیزی نشنیده اند حتما با تبلیغات بسیار زیاد و فراگیر و در حالت کلی نوعی اجبار برای ثبت نام در سرور های مختلف بازی با این اثر اشنا شده اند.

سرور های اصلی این بازی ایرانی نیست ولی به جرات می تونم بگم که بیش از ۹۰ درصد کاربران ان ایرانی هستند .البته مدتی است که سرور های فارسی سازی شده ی این بازی هم در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

بازی حال و هوایی قدیمی و باستانی دارد به این مفهوم که جنگ در بین قبای مختلف و بیشتر کشاورزان و انسان هایی که در حومه شهر زندگی می کنند را به تصویر می کشد.

بازی تراویان از بازی بسیار معروف Civilization الهام گرفته است و در بسیاری از موارد با این بازی استراتژی نقطه ی مشترک دارد.

در ابتدای کار بازی به شما دهکده ای به عنوان سرمایه اولیه می دهد . وظیفه ی اصلی بازیکن پیشرفت و به روز کردن این دهکده با انواع ابزار و لوازم گوناگون است .هدف اصلی در بازی فتح کردن منابع دشمن و به نوعی کشور گشایی و تصرف کل نقشه ها در بازی توسط بازی کنان است.البته برای رسیدن به این هدف بلند مدت حداقل چند سالی را باید صبر کنید زیرا که تحقق این کار ابدا راحت نیست و دیگر بازیکنان سخت کوش تر این اجازه را به شما نخواهند داد(گویا – ای تی)

سبک بازی از نوع Browser –Base است و تمام حوادث و اتفاقات توسط سری نوشته ها و اعلامیه ها به بازیکن ابلاغ می شود.

در این بازی فرد کار خود را به عنوان رییس یک دهکده کوچک در یک فضای مجازی آغاز می‌کند و در این میان آبادانی یا خرابی این دهکده در دستان تصمیمات این مغر استراتژیست خواهد بود.
در شروع بازی بازیکن قادر خواهد بود از میان سه نژاد رومی‏ها، گل‏ها و توتن‏ها یکی را برای سربازان خود انتخاب کند که البته هر یک از این نژادها دارای مزایا و و یژگی‌های منفی و مثبت مخصوص به خود هستند.

از جمله ویژگی‌هایی که این بازی را متمایز از بازی‌های دیگر کرده حمله کردن و جمع‌آوری غنایم دیگر دهکده‌ها می‌توان بر شمرد که با این عمل فرد دارای امتیازات بیشتری برای ساخت و ساز خواهد بود، چراکه انبار غنایم وی برای گسترش پر می‌شود.

تراوین نیازی به دانلود ندارد و از دیگر مزیت‌های آن می‌توان به افزایش قدرت مدیریتی استراتژیک و تئوری‌پردازی آن اشاره کرد(گویا – ای تی)

در این بازی شما باید به نوعی مدیریت داشته باشید که بتوانید یک دهکده یا حتی چندین دهکده را با یک اتحاد واحد کنترل و هدایت کرده تا این گونه در مقابل حملات و نقشه‌های دشمن ایستادگی کنید.

به گفته سازند گان دلیل اصلی تراوین برای جذب بیشتر فکری‌بودن این بازی تحت وب است و باعث شده در میان بازیکنان و رهبران این بازی در ایران حتی افرادی با سنینی بالای چهل سال نیز به چشم بخورند. هرچند معتقدند سن چندان در این میان حایز اهمیت نیست و تجربه است که در دنیای بازی‌های مجازی حرف اول را می‌زند.

به اعتقاد این سازندگان شباهت زیاد بازی تراوین به زندگی واقعی از دیگر محاسن آن محسوب می‌شود، چراکه در روند بازی هر کسی با داشتن یک اکانت یا حساب، بی‌توجه به آنکه شاید حتی بهترین دوستش مقابلش هست و همبازی او شده برای ماندن و بردن به ستیز می‌پردازد و این حقیقتی است که هر فردی در بستر حقایق روزمره با آن مواجه می‌شود.

این بازی آنلاین نکات ریز و درشت فراوانی را داراست که به جذابیت بازی و اشتیاق بازیکن می‌افزاید. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به بالا و پایین شدن‌های زندگی در روند بازی، نبود یک روال ساده و بی‌محتوا و ایجاد خلاقیت و نظم در حین بازی اشاره کرد(گویا – ای تی)

جالب است که او معتقد تراوین به مهارت‌های فرد در زندگی حقیقی هم کمک می‌کند و ادامه می‌دهد: «در این بازی فرد پول درآوردن و مدیریت اقتصاد را فرا می‌گیرد و نظم و برنامه‌ریزی جزیی از زندگی او خواهد شد. بازیکن یاد می‌گیرد که در حین بازی با داشتن صبر و استقامت موفقیت‌های بیشتری را به دست خواهد آورد.

از دیگر ویژگی های این بازی پر طرفدار برخلاف دیگر بازی‌های آنلاین، ملاقات‌هایی است که بین رهبران و سران بازی صورت می‌گیرد، اگرچه تعداد این ا زیاد نیست اما شاید یک بار در ماه فرصتی پیش بیاید تا انها در صورت تمایل با هم ملاقاتی داشته باشند.در این بازی افراد کم‌ سن و سال که تجربه کمتری دارند از شانس متقابلا کمتری برای موفقیت برخوردار هستند چراکه جوان‌تر‌ها به دلیل گرفتن تصمیمات عجولانه و نداشتن صبرمعمولا شکست خواهند خورد.

این گروه سنی از کاربران بیشتر با هیجان بازی درگیر می شوند چراکه سرگرم یک بازی استراتژیک‌اند و به همین دلیل باید با فکر و سیاست جنگی بازی کنند که این مهم‌ترین ویژگی و حسن تراوین است. بنابراین فرد به دلیل مواجه شدن با نوع دیگری از جامعه که شکل تازه‌ای دارد هر چه بیشتر سرد و گرم روزگار را چشیده باشد، انتخاب‌های بهتر و شانس موفقیت بیشتری خواهد داشت.
افراد تازه‌کار برای بالا بردن رشدشان اکانت می‌سازند تا با بردن منابع به بازار سریع‌تر پیشرفت کنند که این امر در نهایت به ضرر آنهاست چراکه در روند بازی تراوین تعداد اکانتها مهم نیست بلکه میزان مقاومت و برنامه‌ریزی از درجه اهمیت برخوردار است. مثلا برای احداث ساختمان‌ها و ایجاد گندم‌زارها باید سطح منابع بالاتر برود تا فرد رشد بیشتری کند. در این میان کسانی که تجربه کمتری دارند به سمت مولتی‌اکانت شدن پیش می‌روند اما باتجربه‌ها، در اولین لحظه چند سرباز می‌سازند و سعی می‌کنند اموال همسایه‌هایشان را غارت کنند. در واقع بازیکنان باتجربه هیچ‌گاه مرتکب خطا نمی‌شوند چون دلشان برای اکانتشان می‌سوزد پس کاری نمی‌کنند که جریمه سنگینی بپردازند.
منبع : کویا ای تی

این مطلب هم جاب بود و از فروم تراویان برداشت شده (با تدوین)

از کنارشان راحت نمي توان گذشت ؛ صفحه هاي سفيد با يک دايره سبز وسطشان و کارتون يک سرباز قرون وسطايي در گوشه سمت چپ . شايد « تراويان » از ديد ناظر بيروني چيزي بيشتر از اين نداشته باشد ولي همين صفحه سفيد ساده الان مدتي است که خيلي از جوانهاي ما را اير خودش کرده است . چيز سختي نيست ؛ يک دهکده مي سازي و با راهنمايي هاي يک شخصيت مجازي به اسم « کاردان » ، دهکده ات را توسعه مي دهي ؛ سرباز مي گيري ، منابعت را گسترش مي دهي و بعد که شاخ شدي و احساس کردي کشاورزي و آجرسازي راضي ات نمي کنند ، لشکر کشي مي کني و دهکده هاي اطرافت را غارت مي کني ؛ اتخاذ مي سازي و آدم هاي ديگر را با خودت زير يک پرچم جمع مي کني ؛ شايد هم بروي زير لواي يک اتحاد قديمي تر و بزرگ تر . منابعت که زياد شد ، بايد از خودت دفاع کني چون آدمهاي ديگر با سربازهايشان که هيچ وقت نمي فهمي چند تا بوده اند به تو حمله مي کنند تا مال مفتي که تو برايش وقت گذاشته اي را از دستت در بياورند . هنوز چند ماه از رسمي شدن سايت تراويان فارسي ، با پسوند « ir » نمي گذرد ولي اين بازي با تبليغات وسيع در ياهو و فيس بوک ، خيلي از عشاق سينه چاک بازي هاي کامپيوتري آن لاين را به خودش جذب کرده است . تراوياني که خيلي هاي ما هنوز آن را نمي شناسيم براي بازي کننده هاي با سابقه اش چنان مهم شده است که گهگاه رابطه هاي آنها در زندگي واقعي شان را هم تحت تاثير قرار مي دهد ؛ تاثيري که الزاماً منفي نيست . تجربه اداره يک فرمانروايي و توسعه آن ، روش هاي حفظ منابع ، اتحاد و زيرآب زني و از همه مهمتر تقابل با انسان هاي هوشمند ، تراويان را تراويان کرده است . شاخ هاي تراويان در هفته هاي اخير ، دو سالي هست که سر از اين سرزمين آن لاين درآورده اند ؛ وقتي با آنها حرف بزنيد ، دستتان مي آيد که تراويان براي خودش چه بروبيايي دارد .
اردشير و سيامک با هم يک اکانت تراويان را در دست دارند ؛ اکانتي که الان چند هفته اي است در رتبه ي اول دزدان هفته قرار دارد . دلشان مي خواهد لشکرکشي کنند و منابعي را که امثال شما برايش خون دل خورده اند ، بگيرند . آيدين هم از دوستان آنهاست و از مهاجم هاي خفني است که به راحتي نمي توانيد در مقابلش مقاومت کنيد . تيام به قول بچه ها پاپ ( جمعيت ) باز است ؛ 10 دهکده دارد و تا دلتان بخواهد جمعيت . همه شان هم در يک خصوصيت مشترک هستند ؛ دلشان براي اين بازي آن لاين ضعف مي رود .
« در بقيه ي بازي هاي استراتژيک بايد با PC و هوش مصنوعي بازي کني . در اين صورت با پيدا کردن يک سري روش خاص مي تواني برنده شوي ولي در تراويان چون با افراد انساني مسابقه مي دهي ، ممکن است فريب بخوري يا فريب بدهي .
کلاً مثل زندگي واقعي است » .

اين را سيامک مي گويد و معتقد است که تراويان ، تفريح سالمي است . آيدين مي گويد که چون تفريح ديگري نداشته 2 سال است که پاي کامپيوتر مي نشيند و در دنياي مجازي با افرادي که هيچوقت ممکن نبوده با آنها برخورد داشته باشد ، بازي مي کند . اردشير از آن عشق کل کل هاي تير است ؛ اصلاً سراغ اين بازي آمده چون بيشتر از هر بازي اينترنتي ديگري کار برداشته و مي توانسته با افراد بيشتري کل بيندازد . از آمار و ارقام سايت هم مي شود فهميد که در اين کري خواني موفق بوده و خواب راحت را از چشم دهکده هاي دور و نزديک ربوده است .
اين خط ، اين نشان :

وقتي بچه ها با هم رو به رو مي شوند ، بازار کُري و کَل کَل داغ مي شود . آيدين به تيام مي گويد که منتظر حمله آنها باشد . سيامک که مختصات دهکده هاي ده گانه تيام را حفظ است ، مي گويد تا مقر او 24 ساعت راه است و اصلاً به راه رفتنش نمي ارزد . اما آيدين که حسابي دندان تيز کرده ، نظر ديگري دارد ؛ مي گويد چون مقدار منابع تيام ( معروف به پاپ باز ) زياد است و از « اتحاد » آنها نيست ، لاجرم بايد به او حمله کنند . در بين اين همه خط و نشان کشيدن ، اردشير يادآور مي شود که در هيچ سروري به اندازه ي سرور ايران با هم کَل کَل نمي کنند . کافي است چند درصد از منابع يک طرف را بالا بکشي تا هزار تا پيام تهديد و حرف مفت برايت بفرستند . از ديگر اخلاق ايراني ها اين است که بعد از يک شکست سنگين ، اکانت خود را به طور کامل مسدود مي کنند ؛ « آن موقع که در سرور سوئد بازي مي کرديم ، همه منابع طرف را مي دزديديم ولي باز مي ماند و از نو شروع مي کرد » .
کلاً دامنه ي تراويان در ايران ، 3 سرور مجزا دارد . پيشنهاد بچه ها اين است که کاربران مبتدي از سرور 3 شروع کنند و با بالا رفتن تجربه شان ، به سرور 2 و سپس به سرور يک بيايند . يادتان باشد در هر کدام از دامنه ها يا سرورها که دهکده هاي خود را بسازيد ، مجبوريد تا آخربازي در همان سطح باقي بمانيد . آخر بازي دقيقاً وقتي است که شما لول يک W-W را به 100 برسانيد .
با اين وضعيت درگيري که در سرورهاي ايران رخ مي دهد کسي به ديگري رحم نمي کند تا خود را بالا بکشاند . اين لول 100 يک موفقيت براي يک اتحاد بزرگ است و اگر در 60 هفته مدت بازي اتفاق نيفتد ، نژاد خود سرور به لول 100 مي رسد و کل بازي را جمع مي کند و توي قيف مي گذارد .
عشق بورز ولي اعتماد نکن :

بچه ها آنقدر در فضاي بازي فرو رفته اند که قبل از برقراري هر ارتباط جديدي سبک سنگين مي کنند که براي منافع آنلاين شان خطري نداشته باشد . بعد از اينکه به تيام پيغام داديم که براي عکاسي به مجله بيايد ، اولين کاري که کرده اين بوده که جمعيت اکانت را کنترل کند ؛ مبادا دشمناني باشيم که از اين طريق بخواهيم اطلاعات نظامي او را به دست آورده و به او حمله کنيم . اردشير هم بعداً رو مي کند که اگر مصاحبه ي حضوري نبوده ، به صحت خبرنگار بودن ما شک مي کرد و اطلاعات درست و کاملي در اختيار ما نمي گذاشت .
بچه ها قبل از آمدن به دفتر مجله شرط مي گذارند که اکانت خود را جلوي همديگر باز نکنند ؛ حتي از ما مي خواهند که تعداد سربازها يا منابعشان را در مجله چاپ نکنيم . اين توهم توطئه از خصوصيات بارز تمام تراويان بازي هاي با سابقه است .
گر چه ، محيط تراويان به علت درگير کردن آدم هايي از سنين مختلف و شخصيت هاي اجتماعي گوناگون پتانسيل اتفاقات نامطلوب اجتماعي زيادي را دارد اما وجود مسئولاني که مي توان رفتارهاي غير اخلاقي اعضا را به آنها گزارش کرد ، به امنيت اين فضاي مجازي کمک زيادي مي کند . شما مي توانيد رفتار خلاف اخلاق يکي از متحدين يا محتواي پيام او را به ادمين هاي تراويان فوروارد کنيد تا در فرصت مناسب با کاستن از منابع يا ارتش يا حذف اکانت ، آنها را جريمه کنند .
« امان نامه » يکي از ابداعات ايراني هاست . شما به يک قدرت بزرگ منطقه نامه مي زنيد که « تو رو خدا به من حمله نکن » آن آدم هم تا يک جايي به قولش وفادار مي ماند . البته وقتي منابع روستاي شما که تحت حمايت آن قدرت است به حد وسوسه انگيزي رسيد ، ممکن است امان نامه را بي خيال شود و به شما حمله کند و تا جا دارد از منابع شما بخورد . چون امان نامه رسميت ندارد دستتان به هيچ جا بند نيست . اين جوري مي شود که بايد به بچه ها حق بدهيم به هيچ کس اعتماد نکنند .
پيرمرد دزد :

اين همه وقت گذاشتن روي بازي ، طبعاً خاطره ساز است . بچه ها روزي چند ساعت پاي کامپيوتر هستند و تا 2 ساعت هم تلفني برنامه هاي اتحادشان را هماهنگ مي کنند . اردشير از خاطره يکي از غارت هايش مي گويد : « در هفته ششم به يکي از دهکده هاي قوي حمله کرديم . چون صاحب اکانت پاي کامپيوتر نبود ، همه سربازهايش را کشتيم و منابع را کمپلت دزديديم . صبح طرف از همه جا بي خبر پاي کامپيوتر نشسته بود و ديده بود جا تَره و بچه نيست ، به من مسيج داد : « پيرمرد دزد !! از سنت خجالت نمي کشي ؟! » آن قدر با اين ترکيب پيرمرد دزد حال کردم که ديگر هيچ کدام از بچه هاي اتحاد به دهکده آن بدبخت حمله نکرد !» .
تيام از يک باباي ديگري تعريف مي کند که صندوق پيغام او را ترکانده است . دائم مسيج مي داده که « مرا جانشينت بکن » بعد کاشف به عمل مي آيد که اين آقاي خوشحال به نصف بچه هاي اتحاد چنين پيغامي فرستاده بوده و تقاضاي جانشيني مي کرده است . آخرش هم کفر همه را در مي آورد و بالاخره پسورد چندتايشان را مي گيرد و يک عالمه از منابع و سربازها و دهکده هاي بچه هاي آن اتحاد را به باد فنا مي دهد . خاطره ديگر بچه ها مربوط به يک جنگ بزرگ است . يک گروه *** بوده اند که از اول ثبت دومين « ir » به جمع آوري منابع مشغول بوده اند و خودشان را حسابي تحويل مي گرفته اند . اين بچه ها هم به آنها حمله مي کنند و طي يک جنگ هفتاد ساعته که خيلي هم در تراويان معروف شده ، آنها را تار و مار مي کنند .
تراويان بازها ، خاطرات ريز و درشتي از بازي آنلاين دارند . حالا براي آنها تراويان ، از حد يک بازي ساده گذشته و پاي خيلي چيزهاي ديگر را به زندگي آنلاين شان باز کرده ؛ مثل خيلي ديگر از تراويان بازهاي تير که در حال حاضر بيش از 95 هزار نفر هستند . سرور يک اين بازي ، 40 هزار ، سرور 2 ، 30 هزار و سرور 3 ، 25 هزار عضو دارند .
منبع: همشهري جوان 212 /س

حتما حتما منتظر نظرات ، خاطرات ، سبک وراهنمایی بازی(به خصوص توی بخش متفرقه ) هستم

Arsn
2011/11/04, 00:36
راستی آقایون - خانما یا بلعکس خانما - آقایون عزیز و گرامی یه لینکی دیدم که جالب بود آموزش تراویان به صورت قدم به قدم !!!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

راستی خود من را هم همچین دست کم نگیرید . نباشه نباشه حداقل 2 -3 سال بازی کردم و سرور 2 ایران پارسال رتبه 157 شدم و دو تا مدال داشتم با همین نام کاربری !

هر گونه سوال ، Walk trough ، معضل ! ، ... بود میتونم کمک کنم ! حتی اگه به دیدن اکانتتون برسه ! (دلم تنگه)

یه خاطرات از انتهای نامردی خودم بگم

آقا ما با همین نام arsn تو همون server 2 پارسال بازی میکردم . خب من هنوز دبیرستانی بودم و خب هر روز " روز درس و مدرسه ---- بوی معلم های بد مدرسه " ( من مینویسم بد شما هر چی دوست داری بخون ، من در معذوریتم شما که نیستی! ) به هر حال برای اینکه تو مدرسه هم از قافله عقب نباشیم یه دونه سررسید را خیلی حرفه ای سوراخ کرده بودم و گوشی میزاشتم داخلش میرفتم مدرسه - حالا اصلا مهم نبود که معلم حسابان داره درس میده یا معلم دینی داره قصه میگه من به کار خودم بودم (بعد ها هم نتیجش را دیدم شما نمیخواد امتحان کنید) ، به هر حال روزی 5-6 ساعت را درگیر بودم و باقیش هم اون ته ذهنم تو فکرش که مثلا باید فلان ساعت به فلان کس حمله کنم و خب اضطراب و حالا چی میشه و ...

یه دوستی داشتیم که من بهش خیانت کردم ، نام کاربریش هنوز یادمه fam بود ! آقا این از اون بی تجربه ها ی روزگار و من گرگ بیابون (چه کنیم شرایط تراویان و رنک من اقتضا میکرد)
این آقا یه جمعیت حدود 2000-3000 داشت ( برای دوستان غیر تراویانی این جمعیت کمه برای آخرای سرور) و من رتبم زیر 200 و لااقل 15000 جمعیت و 20 تا دهکده و کلی سپاه و تشکیلات !
خب این آقا هم تو 5 خونگی من بود (غیر تراویانی ها - این فاصله خیلی کمه) ولی از اون جایی که پایتختش بود و دهکده های دیگش دور بود مصادره (چیف) این دهکده که 800-900 تا جمعیت داشت خیلی برای من به صرفه و شیرین بود . عرضم به خدمت شما که ما با این fam طرح دوستی ریختیم و خب گفتم جانشینت میشم ! بعد ها با هزار دوز و کلک پسورد ازش گرفتم !
چشمتون من را هیج وقت نبینه (گرگ بیابون ) که بعد از چند تا دوست بازی براش در اوردن زدم قصرش را توی یه دهکده دیگه ساختم و قبلی را تخریب کردم (یعنی دهی که من میخواستم قابل مصادره شد) و من هم امونش ندادم و خیلی سریع تو 3 حمله با 6 تا سناتور (دهکده های مختلف) خیلی سریع و در یه شب ترتیبش را دادم !

ولی فرداش تو کلاس شیمی داشتم اکانت را رصد میکردم و به خود میبالیدم (بچه بودم دیگه ) که یه 10 تا پیغام تو اکانتم دیدم ! که نصیب شما نشه همون fam هر چی فحش بلد بود (خواب آور ) به من داده بود ! من هم که یه ذره بیشتر از یه ذره بی اعصاب زدم باقی دهاش را داغون کردم و بهش پیغام دادم که اولا بازیه ! دوما جنبه داشته باش ! من هم ناسزا هات را ندید میگیرم !
ولی همون موقع که ناسزا هاش را میدیدم ، خب آدم جوش میاره من هر چی گفته بود را دوبل میکردم با صدایی که بغل دستیم میشنید جوابش را میدادم
حال جالبش اینجا بود که بعد کلاس که معلم شیمی را دیدم آقا برگشت به ما گفت یه بار دیگه ببینم داری به من بد و بی راه میگی از کلاس میندازمت بیرون ! (من عجیب با معملمه رفیق بودم)
بعدش به خودم اومدم و خودم را گذاشتم جاش ، تحمل نکردم و رفتم توی سرور جدید یه اکانت رومن ساختم و خودم 72 ساعت گرانبها روش وقت گذاشتم و کمتر به اکانتم رسیدم و 15000 تومن طلا تراویان براش خریدم و بعد دادمش به همون fam ، هنوز که هنوزه به من ایمیل میزنه سوالاش را میپرسه و خب الان راه افتاده ولی من دیگه از این کارا نکردم ! (نتیجه اخلاقی)

ولی بگما اونجوری به اسم اکانتم نگاه نکنید ! انقدر هام نامردی نکردم ! من 45*45 را به زانو در اورده بودم و پادشاهی میکردم ولی فکر نکنم بیش از 5 میلیون توی کل سرور غارت کرده باشم (یعنی خیلی خیلی کم ) و خب به همه کمک میکردم ، این استثنا بود و خب خاطره هم شد

من خاطره زیاد دارم ولی به تقاضای 7-8 نفر به بالا بعدیش را میزارم چون یه ذره سخته ! منتظرم خاطرات شما را هم بشنوم راستی این به اون کپی-پیستم در شد!

قربانتان علیرضا

+Aren
2011/11/04, 02:06
از ادبیاتت خیلی خوشم میاد علیرضا!
ولی من نمیدونم چرا از این بازی خوشم نمیاد!

Arsn
2011/11/04, 02:10
از ادبیاتت خیلی خوشم میاد علیرضا!
ولی من نمیدونم چرا از این بازی خوشم نمیاد!

لطف دارید ! نظرتون را عوض میکنم ! خیلی ساده ! یوزر و پسورد یکی از دوستان قوی که الان تو مراحل بالا داره بازی میکنه را بهتون میدم و میگم اگه مردی 3 ساعت بگردونش!
مطمن باش عوض میشه ! چون شما رفتی اول بازی ، یه بازی کسل کننده ، اولش با ایده مسخره و ... دیدی ولی وای بر هیجان مراحل بالاش!

فقط خدا اون روز را نیاره که معتادش بشی چون اعتیادش یه ترم مشروطت میکنه ! (دانشگاهی اگه باشی)

+Aren
2011/11/04, 02:21
همین که معتاد cod هستم برا هفت دست بازیم بسته!
راستشو بخوای من اصلا ثبت نام نکردم! دوستم داشت بازی میکرد و من نگاه می کردم!
ولی خب دوست دارم رو در رو بجنگم!
کجایی گوش بر!!
بیا تو پروفایل چون اینجوری بحث تاپیک منحرف می شه!