PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام نحوه چینش بهتراست؟

darkknight
2012/03/13, 10:49
یه سوال که برای من پیش امده اینه که اگه2نوع بخواهیم رم ببیندیم کدوم نوع سرعت بهتری داره؟
1.دو تا رم 4گیگ
2.چهار تارم2گیگ
با فرض برابر بودن بقیه مشخصات

Poorya_Lion
2012/03/13, 11:28
زیادی تفاوتی نمی کنه. بستگی به پلت فورم هم داره.
رم 4 گیگ سخت تر از 2 گیگ اور می شه . در عوض 4 عدد رم هم سخت تر از 2 عدد رم (به صورت همزمان) اور می شن. اگر پلت فورم دوال چنل هستش و قصد اور دارید 2 تا 4 گیگ فکر کنم (البته شاید اینجوری که من فکر می کنم هم نباشه) بهتر هستش . ولی اگر کاربر میدرنج بخواهد برای کارهای روزانه و عادی استفاده بکنه 4 تا 2 گیگ بهتر هستش.

ya30n
2012/03/13, 11:38
یه سوال که برای من پیش امده اینه که اگه2نوع بخواهیم رم ببیندیم کدوم نوع سرعت بهتری داره؟
1.دو تا رم 4گیگ
2.چهار تارم2گیگ
با فرض برابر بودن بقیه مشخصات

ddr2 میبندی یا ِddr3 ?

Poorya_Lion
2012/03/13, 11:58
یاسین جان فکر کنم ddr3 هستش ، چون من ddr2 با حجم 4 گیگ ندیدم.

ahr
2012/03/13, 12:22
چرا 4 گيگ ddr2 موجود ميباشد

ya30n
2012/03/13, 12:30
یاسین جان فکر کنم ddr3 هستش ، چون من ddr2 با حجم 4 گیگ ندیدم.
چرا هست پوریا خان ! من پارسال کورسیر خریدم ! پک 8 گیگ 230 تومن ! 2 تا 4 گیگ بود !

Reza Y
2012/03/13, 17:47
دوست عزیز اگه از x58 قدیمی استفاده میکنی که سه کاناله ساپورت میکنه 4تا 2 گیگ ولی اگه از پلت فورم z68 مثل خیلی از کسایی که سندی بریج استفاده میکنن داری 2تا چهار گیگ بازدهی بیشتری داره!!

Reza Y
2012/03/13, 17:49
البته تمام معماری های amd بیشتر از 2 کانال ساپورت نمیکنن پس برای amd هم همون 2تا 4گیگ

darkknight
2012/03/13, 19:16
ddr3میبندم

darkknight
2012/03/13, 19:22
ممنون از دوستان که سریع جواب دادند
در ضمن16گیگ میخوام ببندم چون که برای تدوین و کار های گرافیکی برای یکی از اشناهام میخواستم سیستم ببندم این ابهام برام ایجاد شده بود که کدوم یکی سرعت بیشتری داره
راستی یه سوال دیگه
رم های کینگمکس سری نانو رم های خوبی هستند یا نه؟
همونجور که گفتم برای کار های رندر و تدوین میخوام و خیلی مهم است که رم مورد استفاده ارور نده چون تمام زحمت ادم از بین میره

Reza Y
2012/03/13, 20:51
دوسته من کلا اگه انتظار زیادی از رمت داری اول برو سراغ مارک های g.skill یا corsair کینگ مکس هم مارک خوبی ولی چون شما کارتون رندرینگ هست این برند ها توصیه میشه البته بگم که 8 گیگ هم کافیه نظر من دو ماژول 4 گیگ g.skill باس 1600 CL 9 که به صورت دو کاناله استفاده بشه

darkknight
2012/03/14, 12:27
cl9یه ذزه بالا نیست؟
اگهcl7ببندم ارزشش رو داره؟از لحاظ قیمت و کارایی؟

ya30n
2012/03/14, 12:45
پسر گل ، به نظر من به جای این همه هزینه برای رم ! به فکر ssd باش ! من خودم هم کار تدوین میکنم ! 16 گیگ رم خیلی زیاده برای این کار ! هر چقدر هم رم اضافه کنی ، سیستمت لنگ سرعت هارد میمونه ! بوس

Reza Y
2012/03/14, 13:36
تایید میشه
پسر گل ، به نظر من به جای این همه هزینه برای رم ! به فکر ssd باش ! من خودم هم کار تدوین میکنم ! 16 گیگ رم خیلی زیاده برای این کار ! هر چقدر هم رم اضافه کنی ، سیستمت لنگ سرعت هارد میمونه ! بوس

darkknight
2012/03/14, 19:52
اتفاقا دارم دنبالssdمیگردم یه مدل دیدم که سرعتش بالای550بود(اصلا یادم نمیاد مدلش چی بود)ولی فکر نکنم تو ایران گیرم بیاد یا حداقا با قیمت واقعی

darkknight
2012/03/14, 23:55
یه سوال بی ربط دیگه (اخه گفتم تا اینجا دوستان سر میزنند و لطف میکنند تمام سوالات رو جواب میدن ما هم هر چی سوال داریم بپرسیم)
اگه دو تا رم مختلف با فرکانس یکسان روی یک مادربرد که دوتا شکاف برای رم داره نصب بشه کامپیوتر هنگ میکنه؟
و اینکه نرم افزاری برای تست رم و هماهنگی رم با کامپیوتر وجود دارد؟

ya30n
2012/03/15, 00:09
یه سوال بی ربط دیگه (اخه گفتم تا اینجا دوستان سر میزنند و لطف میکنند تمام سوالات رو جواب میدن ما هم هر چی سوال داریم بپرسیم)
اگه دو تا رم مختلف با فرکانس یکسان روی یک مادربرد که دوتا شکاف برای رم داره نصب بشه کامپیوتر هنگ میکنه؟

هنگ ممکنه ! ولی شاید ، جواب بده ! باید تست کنی :دی

m1m2m3
2012/11/10, 20:10
رم جی اسکیل به تازگی مدل area اومده تو بازار چطوره؟؟؟ این مدل بهتره یا مدلهای ripjws x البته برای همون کارهای رندرینگ و .....

Arsn
2012/11/10, 20:24

حتما جواب میده فقط از بایوس CL و باس را یکی کن !

نرم افزار memtest برای فشار بر روی رم ، نرم افزار aida 64 برای تست سرعت رم و نرم افزار Maxmemm برای بنچمارک رم مورد تایید هستند !

m1m2m3
2012/11/11, 01:16
حتما جواب میده فقط از بایوس CL و باس را یکی کن !

نرم افزار memtest برای فشار بر روی رم ، نرم افزار aida 64 برای تست سرعت رم و نرم افزار Maxmemm برای بنچمارک رم مورد تایید هستند !

مادربرد p9x79 deluxe باس 2400 برای رم رو ساپورت می کنه ؟؟؟؟
رم جی اسکیل مدل ripjaws z یا مدل tridentX قویتر و سریعتر از مدل ares هست درسته؟؟؟؟؟؟؟
حدود قیمتش برای 24 گیگ رم از یکی از این دومدلی که گفتم رو می دونی چقدر میشه؟؟؟؟؟
درضمن اگر ایندو مدل پیدا نشه در بازار بین ripjaws X و ares کدوم از لحاظ نوع و کیفیت چیپ و سرعت و کارآیی و پهنای باند و خلاصه از همه لحاظ ارجحتر هست به نظر شما؟؟؟؟؟
یعنی باید 6 تا 4 گیگ بیاندازم می خوام چهار کاناله باشه ؟ میشه ؟؟؟؟؟چینش به این صورت خوبه یا نه؟؟؟؟
خیلی خیلی ببخشید سوالهام زیاد شد خواهش می کنم جواب بدین که من تکلیفم رو بدونم و تصمیم نهایی بگیرم.

Arsn
2012/11/11, 10:59
مادربرد p9x79 deluxe باس 2400 برای رم رو ساپورت می کنه ؟؟؟؟
رم جی اسکیل مدل ripjaws z یا مدل tridentX قویتر و سریعتر از مدل ares هست درسته؟؟؟؟؟؟؟
حدود قیمتش برای 24 گیگ رم از یکی از این دومدلی که گفتم رو می دونی چقدر میشه؟؟؟؟؟
درضمن اگر ایندو مدل پیدا نشه در بازار بین ripjaws X و ares کدوم از لحاظ نوع و کیفیت چیپ و سرعت و کارآیی و پهنای باند و خلاصه از همه لحاظ ارجحتر هست به نظر شما؟؟؟؟؟
یعنی باید 6 تا 4 گیگ بیاندازم می خوام چهار کاناله باشه ؟ میشه ؟؟؟؟؟چینش به این صورت خوبه یا نه؟؟؟؟
خیلی خیلی ببخشید سوالهام زیاد شد خواهش می کنم جواب بدین که من تکلیفم رو بدونم و تصمیم نهایی بگیرم.

باس بالا برای چیپ x79 خیلی سخت ست میشه و کلا برای این سری همون 2133 توصیه میشه با هزینه اضافه خودت را به زحمت ننداز
اینطور که خود سایت اسوس گفته در حالت اورکلاک 2400 مگاهرتز قابل ست کردن است !

بله هر جفتشون بهتر از ares هستند !
بنده ripjawsx را هم ارجح به ares میدونم ! هم تایمیگ و هم باس بهتری میزنه

نخیر باید 8 تا رم ، یا 4 تا رم استفاده کنید ! مثلا 4 تا 2 گیگ ، مثلا 4 تا 4 تا 4 گیگ ، مثلا 8 تا 2 گیگ ، مثلا 8 تا 4 گیگ و....

بازم اگر سوالی بود Feel free to ask

m1m2m3
2012/11/11, 11:33
باس بالا برای چیپ x79 خیلی سخت ست میشه و کلا برای این سری همون 2133 توصیه میشه با هزینه اضافه خودت را به زحمت ننداز
اینطور که خود سایت اسوس گفته در حالت اورکلاک 2400 مگاهرتز قابل ست کردن است !

بله هر جفتشون بهتر از ares هستند !
بنده ripjawsx را هم ارجح به ares میدونم ! هم تایمیگ و هم باس بهتری میزنه

نخیر باید 8 تا رم ، یا 4 تا رم استفاده کنید ! مثلا 4 تا 2 گیگ ، مثلا 4 تا 4 تا 4 گیگ ، مثلا 8 تا 2 گیگ ، مثلا 8 تا 4 گیگ و....

بازم اگر سوالی بود Feel free to ask

بازهم خیلی خیلی معذرت می خوام منظورتون اینه که رم باید اورکلاک بشه یعنی اگر باس 2400 بخریم پیش فرض رم در بایوس پایینتر از 2400 هست و باید دستی فرکانس رو بزاریم رو 2400 درسته؟؟؟؟؟ خب اینطوری اگر دائمی باشه حتما به رم فشار می آره درسته؟؟؟؟؟

شما گفتید مدلیهای دیگه بهتراز ares هست منظورتون از نظر قدرت اورکلاکینگ هست یا همه لحاظ . چون من اهل اورکلاک نیستم رم با کیفیت و باس بالا نیاز دارم منظورم اینه که مدل ares بدون اورکلاکینگ از لحاظ کیفیت چیپ اون و سرعت درحد مدلهای دیگه جی اسکیل هست یا نه؟؟؟؟

من می خواستم به خاطر گرون شدن 32 گیگ رم که بالای یک میلیون میشه 24 گیگ رم بیاندازم یعنی از 8 تا اسلاتم 6 تا پر میشه اما اینطوری که شما می گین پس قابل ست شدن به این شکل نیست یعنی بازده خوبی نداره و باید حتما 4 تا اسلات یا هر 8 تا پر بشه درست فهمیدم ؟؟؟؟؟؟هچ راهی برای ست شدن 24 گیگ نیست؟؟؟ چقدر بدشد.
اگر رم 6 گیگ تو بازار بود میشد 4 تا 6 گیگ خرید حیف که نیست.
سوال دیگه اینکه 4 تا 8 گیگ بهتر جواب میده یا 8 تا 4 گیگ یا فرقی نمی کنه؟؟؟؟
و نهایت اینکه برای سیستم حرفه ایی کدوم بهتر جواب میده ؟رم کرسیر بهتره یا جی اسکیل یا کرشیال بالستیک ؟منظورم از لحاظ به حداقل رسیدن ارورهای مربوط به رم مثل بلواسکرین و... نوع چیپ و کیفیت و سرعت و بازدهی و پهنای باند خلاصه همه لحاظ؟؟؟؟؟؟؟ این سوال آخری خیلی خیلی برام مهمه.(می خوام چپیپ اون از بهترین نوع یعنی الپیدا یا هاینکس باشه)
بازهم متشکرم از جوابهای خوب و دقیقتون.

m1m2m3
2012/11/12, 14:01
ببخشید کسی نیست جواب بده اگر سوالهام زیاد شده واقعا معذرت می خوام نکنه ناراحت شدید آقای arsn که جواب نمی دید. بازهم ببخشید قسمت بالا را جواب بدید به احتمال زیاد دیگه سوالی ندارم اگرهم داشته باشم شاید نپرسم. چون زود از پرسیدن خسته می شید. بازهم ببخشید.