PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد سیستم جهت رندر و کار با تری دی مکس و نرم افزارهای سه بعدی تا حد2.5 تا 3

rafighetanha
2012/03/11, 18:11
سلام دوستان
می خواستم یه سیستمی پیشنهاد کنید تا بشه به راحتی برای تری دی مکس رندر گیری داشته باشم و با نرم افزارهای سه بعدی بشه روان کار کنم
حدود قیمتی هم 1 تا2.5 ماکزیمم تا 3 میلیون مسئله ای نیست
البته با طبع هرچی کمتر بشه بهتره :)*-:)

rafighetanha
2012/03/11, 18:22
یه زحمت دیگه
پیشنهاد برای خرید لپ تاپ با کارایی بالا تا قیمت 1.700.000 نهایت 1.800.000 ; نمایشگرش 14 اینچ باشه تا وزنش پایین تر بیاد عالیه
برند ایسوس تعریفای زیادی ازش شنیدم
نظر دوستان چی هست

dell

5110

i7-2670-(2.2-3.1)
6m
نمایشگر15.6

8رم

750
gt-525-1gb
وزن2.7

asus
k43sa-vx096
i7-2670-(2.2-3.1)
6m
14
4
750
amd-2gb
2.4

saeid6574598
2012/03/11, 20:08
سلام دوستان
می خواستم یه سیستمی پیشنهاد کنید تا بشه به راحتی برای تری دی مکس رندر گیری داشته باشم و با نرم افزارهای سه بعدی بشه روان کار کنم
حدود قیمتی هم 1 تا2.5 ماکزیمم تا 3 میلیون مسئله ای نیست
البته با طبع هرچی کمتر بشه بهتره :)*-:)

پردازنده : Intel Core i5 3.3GHz 2500K / Intel Core i7 2600K

مادربورد : ASUS Maximus IV Extreme

حافظه : G.SKILL Dual Channel 8GB DDR3 1600 ( دو ماژول 4 گیگابایتی )

هارددیسک : Western Digital SATA ii 1 TB - 64MB Buffer Caviar Green

کارت گرافیک : ATI FirePro V4800

پاور : GREEN - GP635B-US

این سیستم پیشنهادی بنده است ! چون فرمودید رندرینگ و 3D MAX ، سیستمی رو معرفی کردم که بتونه به راحتی از پسش بر بیاد .

پردازنده رو که تا حد مطلوبی می توانید اورکلاک کنید . ( البته ویژگی Turbo Boost رو هم فراموش نکنید ! )

مادربرودی رو هم که معرفی کردم ، می تونه به خوبی از پس سیستم های قدرتمند بربیاد . ( در اکثر تست هایی که در سایت های مختلف انجام می شود ، این مادربرود حاضر است زیرا قابلیت اورکلاک بالایی دارد . )

در مورد حافظه هم باید بگویم که حافظه های GsKill ، از بهترین برندهای حافظه می باشند . ( تنها شرکت حافظه ساز در دنیا که توانسته حافظه 4 کاناله با فرکانس 2666 تولید نماید ! )

هارد یک ترابایت هم که فکر کنم براتون کافی باشه ! درورد کارت گرافیک هم فقط یک کلام می گویم : " همه چیز تمام " . اگر مانیتور هم خواستید ، به سراغ IPS226V الجی بروید چون مخصوص کار شماست ! ; کیس هم اگر خواستید ، می تونید به سراغ X5 ویا X7 گرین بروید .

البته از کارت های گرافیکی سری Nvidia Quadro هم میشه استفاده کرد که مخصوص این کار بوده و قدرت بالایی دارند و البته قیمتشان هم بالاست .

از سری Quadro فقط مارک PNY را سراغ دارم . ( ای کاش می گفتید چقدر برای کارت گرافیک ، بودجه کنار گذاشته اید ! )

با تشکر

ya30n
2012/03/11, 20:51
اگه برای کارهای 3D می خوای استفاده کنی به نظرم از کارت های Nvidia Quadro انتخاب کن ! حرف نداره برای این کار !

saeid6574598
2012/03/11, 21:58
سلام علیرضا خان !

کارتش رو عوض کردم ! تغییرش دادم به ASUS Geforce GTX 580 DirectCU II . ( این یکی دیگه تو کار رندرینگ سه بعدیه ! )

البته از کارت های گرافیکی سری ATI FirePro هم میشه استفاده کرد .

saeid6574598
2012/03/11, 22:02
اگه برای کارهای 3D می خوای استفاده کنی به نظرم از کارت های Nvidia Quadro انتخاب کن ! حرف نداره برای این کار !
یاسین جان ! کارتهای سری Nvidia Quadro خیلی خوب هستند ، اما قسمت بد ماجرا اینه که تو بازار خیلی کم گیر میان !

shahi
2012/03/11, 23:07
اگه ممکنه قیمت محصولات پیشنهادی رو هم بنویسید؟

rajah
2012/03/11, 23:13
اینم یه پیشنهاد از بنده

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

saeid6574598
2012/03/11, 23:20
اگه ممکنه قیمت محصولات پیشنهادی رو هم بنویسید؟
بابا یک تشکر بکنید مگر چه میشود ؟! ( شوخی کردم ؛ به دل نگیر ! )

قیمت پردازنده : حدود 440 هزار تومان

قیمت مادربرود : حدود 430 هزار تومان

قیمت حافظه : حدود 140 هزار تومان

قیمت کارت گرافیک ATi Firepro V4800 : حدود 355 هزار تومان

قیمت هارددیسک : 257 هزار تومان

rajah
2012/03/11, 23:20
می تونی کارت گرافیک رو از لیون کامپیوتر بخری در ضمن اگه بخوای قیمت پایین تر بیاد می تونی از درایو سالید بزنی ویه 30 یا 40 گیگ بردارین

درباره کارت کواردو پیشنهادی

96 واحد پردازشگر کودا
1 گیگابایت حجم حافظه گرافيکيDDR3
رابط حافظه128 بيتي به همراه پهناي باند 25.6 GB/s
2 پورت خروجي استاندارد
حداکثر فرکانس خروجي تصوير 2560*1600@60HZ
شتاب دهنده گرافيکي نسخه11
سايه زن نسخه 5
حداکثر توان مصرفي 40 وات

لینک محصول در سایت کمپانی سازنده (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

API support includes CUDA C, CUDA C++, DirectCompute 5.0, OpenCL, Java, Python, and Fortran
NVIDIA® Parallel DataCache™ hierarchy (configurable L1 and unified L2 caches)
64 KB of RAM (configurable partitioning of shared memory and L1 cache)
Fully IEEE 754-2008 compliant fast 32- and 64-bit double prec***on floating point computation
Dual Warp Scheduler (schedules and dispatches simultaneously instructions from two independent

rajah
2012/03/11, 23:22
بابا یک تشر بکنید مگر چه میشود ؟! ( شوخی کردم ؛ به دل نگیر ! )

قیمت پردازنده : حدود 250 هزار تومان

قیمت مادربرود : حدود 43 هزار تومان

قیمت کارت گرافیک ATi Firepro V4800 : حدود 355 هزار تومان

سعیدجان قیمت پردازنده و مادربرد رو اشتباه ننوشتی؟؟؟؟

saeid6574598
2012/03/11, 23:27
سعیدجان قیمت پردازنده و مادربرد رو اشتباه ننوشتی؟؟؟؟
سعید جان تصحیح شد ! از بس تند تایپ می کنم ، استباه می نویسم ! ممنون از توجهت !

shahi
2012/03/11, 23:28
بابا یک تشکر بکنید مگر چه میشود ؟! ( شوخی کردم ؛ به دل نگیر ! )

قیمت پردازنده : حدود 440 هزار تومان

قیمت مادربرود : حدود 430 هزار تومان

قیمت کارت گرافیک ati firepro v4800 : حدود 355 هزار تومان

به نظرتون از این به بعد شاهد کاهش قیمتها باشیم یا افزایش؟

Arsn
2012/03/11, 23:29
اینم یه پیشنهاد از بنده

این شد ! عالی ! بی نقص ! هماهنگی کامل ! کارت مناسب رندرینگ ! پردازنده مناسب ! سالید سریع !

فقط اشتباه تایپی وجود داره ! رم CL6 تو محصولات Ripjaws 8GB دوال با باس 1600 نداریم که اون هم اشتباه تایپی است و فکر میکنم زمان تاخیرش8-8-8-24 است ! (طبق سایت جی اسکیل)
فقط این سیستم یه کولر خوب کم داره که با توجه به بودجه میتونید گزینه های Corsair H100 و Noctua D14 و Tuniq tower 120 extreme و Coolemaster Hyper 212 + را در نظر داشته باشید !

saeid6574598
2012/03/11, 23:31
سعید جان ! سیستم خیلی خوبی را پیشنهاد داده اید ! من یک سیستم معرفی کردم که بیشتر از 2 میلیون تومن نشه والا می خواستم پردازندش رو 2600K بذارم ! در ضمن ، فکر نمی کنی قیمت کارت گرافیک رو یکمی کم نوشتی ! در ضمن این کارتی که معرفی کردی ، در مقابل ATIFire Pro V4800 هیچ شانسی نداره !

shahi
2012/03/11, 23:44
نگفتین به نظرتون از این به بعد قیمت سخت افزار کاهش پیدا می کنه یا افزایش؟

rajah
2012/03/11, 23:46
این شد ! عالی ! بی نقص ! هماهنگی کامل ! کارت مناسب رندرینگ ! پردازنده مناسب ! سالید سریع !

فقط اشتباه تایپی وجود داره ! رم CL6 تو محصولات Ripjaws 8GB دوال با باس 1600 نداریم که اون هم اشتباه تایپی است و فکر میکنم زمان تاخیرش8-8-8-24 است ! (طبق سایت جی اسکیل)
فقط این سیستم یه کولر خوب کم داره که با توجه به بودجه میتونید گزینه های Corsair H100 و Noctua D14 و Tuniq tower 120 extreme و Coolemaster Hyper 212 + را در نظر داشته باشید !

[ RipjawsX ] F3-12800CL6D-4GBXH

4*2 دو پک 2*2 منظورم بوده

[ RipjawsX ] F3-12800CL6D-4GBXH (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

saeid6574598
2012/03/11, 23:46
نگفتین به نظرتون از این به بعد قیمت سخت افزار کاهش پیدا می کنه یا افزایش؟
شما دعا بفرمایید قیمت ها ، بیش از این نشوند ؛ ارزانی پیشکش ! توی برنامه صفر و یک هم بهش اشاره شد : اصلا قیمت ها پایین نخواهند آمد .

shahi
2012/03/11, 23:51
قیمت ارز به این قیمتها تاثیر گذاشته اگه قیمت ارز بیاد پایین(که فکر نکنم پایین بیاد) اونوقت شاید قیمت سخت افزار هم ارزونتر بشه

saeid6574598
2012/03/11, 23:57
قیمت ارز به این قیمتها تاثیر گذاشته اگه قیمت ارز بیاد پایین(که فکر نکنم پایین بیاد) اونوقت شاید قیمت سخت افزار هم ارزونتر بشه
دوست عزیزم ! اینهایی که همش بالا رفتن قیمت رو ، گردن افزایش نرخ ارز می اندازند ، انسان های سودجو و کلاهبرداری هستند ! ( دور از جان شما ) . آخه افزایش تا چه حد ؟؟؟!!! قیمت یک جنس تا 3 برابر افزایش پیدا کنه ، تقصیره ارزه یا تقصیر خود ما ؟؟!!

shahi
2012/03/12, 00:13
آخه گناه ما چیه که با این قیمت های نجومی باید بریم کامپیوتر خرید کنیم؟ باور کنید با سیستم 11 سال پیش دارم رندر می گیرم. اینم مشخصات سیستم:
cpu: celeron 2 ghz
graphic card: 128 msi
ram: 1.25GB
hard: IDE 320 seagate
همه بهم میگن تو دیگه کی هستی؟

saeid6574598
2012/03/12, 00:19
در کل مدل کارت گرافیکی که من پیشنهاد کردم ، خیلی بهتره ! ( منظورم ATIFire Pro V4800 است )

کارتی که سعید جان معرفی کرد ، دارای 1 گیگابایت حافظه از نوع DDR3 بود اما مدل بنده DDR5 بود !

Beni7192
2012/03/12, 00:35
سعید جان اگه میشه یه چند تا بنچمارک از این کارت ها بزار.

saeid6574598
2012/03/12, 00:38
سعید جان اگه میشه یه چند تا بنچمارک از این کارت ها بزار.

البته بهنام جان ! من نمی گویم که FirePro بهتر از Quadro هستش . این دو سری ، هر دو عالی هستند و رقابت تنگاتنگی با هم دارند .

جالب اینجاست که اونی که این تاپیک رو زده ، خوش غیبت کبری کرده !

ya30n
2012/03/12, 00:50
من که همون اول گفتم Quadro بخره :دی
به نظرم با این پول به Lenovo W series (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بخره ! بهترین گزیده است !

ya30n
2012/03/12, 00:58
سعید خدایی نیاید توی خرید Quadro شک کرد !
فایر پرو تخته گاز از سلوی Quadro جلو زده ! :دی !
علیرضا F1

rafighetanha
2012/03/12, 20:03
با سلام و تشکر فراوان از دوستانی که به زیبایی هر چه تمام تر پاسخ جامع و کاملی رو دادند.
عذرخواهی می کنم اگه دیر پاسخ دادم دلیلش هم کار زیاد و دسترسی نداشتن به اینترنت هستش دیگه تو پروژه های عمرانی سخت میشه کانکت شد :)
خلاصه ببخشید
از دوستان خوبم ya30n-saeid6574598-rajah-arsn
بابت راهنمایی تشکر می کنم
اما نکته ای در مورد رم هست
بهتر نیست به جای پر کردن 4 اسلات رم برای آینده (ارتقاء) هم فکری کرد وقتی هر 4 اسلات پر بشه برای ارتقاء مجبور به فروش رم می شیم چون اونجور که من فهمیدم تو سیستم پیشنهادی آقای rajah
این مسئله بود که باید از 4 عدد رم 2 گیگ Ripjaws استفاده کرد!
ولی در کل هر دو سیستم فوق العادس مخصوصا سیستم دوست گرامی rajah
ایشاالله بتونیم قطعات رو با قیمت مناسب تهیه کنیم و استفاده کنیم :)
---------------------------------
در مورد لپ تاپ نظر دوستان چیه ؟
کار من بیشتر با اتوکد و 3دی مکس و نرم افزارهای عمرانی سه بعدی و طراحی هست
لپ تاپی که آقا ya30n پیشنهاد کردن لپ تاپ های سری w lenovo هست
دوستان دیگه پشنهادی ندارن؟
یکی از دوستانم لپ تاپ دل ایکس پی اس رو خرید 2تومن
ولی به نظرم چیز با قابلیتی نبود ، درسته که قطعات بالایی داشت ولی به نظرم کارایی پایینی داره
----------------
لپ تاپ سری w lenovo رو از کجا میشه مدل هایی که تو ایران هست رو تهیه کرد؟ ( پاساژ پایتخت-ایران-رضا-یا پارسیان)؟

rafighetanha
2012/03/12, 20:33
من که همون اول گفتم Quadro بخره :دی
به نظرم با این پول به Lenovo W series (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بخره ! بهترین گزیده است !
مدل خوبش با قیمت 1.700.000 میشه خرید.

darklord
2012/03/12, 21:11

Arsn
2012/03/12, 21:44
با سلام و تشکر فراوان از دوستانی که به زیبایی هر چه تمام تر پاسخ جامع و کاملی رو دادند.
عذرخواهی می کنم اگه دیر پاسخ دادم دلیلش هم کار زیاد و دسترسی نداشتن به اینترنت هستش دیگه تو پروژه های عمرانی سخت میشه کانکت شد :)
خلاصه ببخشید
از دوستان خوبم ya30n-saeid6574598-rajah-arsn
بابت راهنمایی تشکر می کنم
اما نکته ای در مورد رم هست
بهتر نیست به جای پر کردن 4 اسلات رم برای آینده (ارتقاء) هم فکری کرد وقتی هر 4 اسلات پر بشه برای ارتقاء مجبور به فروش رم می شیم چون اونجور که من فهمیدم تو سیستم پیشنهادی آقای rajah
این مسئله بود که باید از 4 عدد رم 2 گیگ Ripjaws استفاده کرد!
ولی در کل هر دو سیستم فوق العادس مخصوصا سیستم دوست گرامی rajah
ایشاالله بتونیم قطعات رو با قیمت مناسب تهیه کنیم و استفاده کنیم :)
---------------------------------
در مورد لپ تاپ نظر دوستان چیه ؟
کار من بیشتر با اتوکد و 3دی مکس و نرم افزارهای عمرانی سه بعدی و طراحی هست
لپ تاپی که آقا ya30n پیشنهاد کردن لپ تاپ های سری w lenovo هست
دوستان دیگه پشنهادی ندارن؟
یکی از دوستانم لپ تاپ دل ایکس پی اس رو خرید 2تومن
ولی به نظرم چیز با قابلیتی نبود ، درسته که قطعات بالایی داشت ولی به نظرم کارایی پایینی داره
----------------
لپ تاپ سری w lenovo رو از کجا میشه مدل هایی که تو ایران هست رو تهیه کرد؟ ( پاساژ پایتخت-ایران-رضا-یا پارسیان)؟

خواهش میکنم !

اون رم هایی که سعید افرازی عزیز (rajah) پیشنهاد دادند ارزش دارند ! درسته که رم ها تمام اسلات ها را پر میکنند (مدل 4 گیگ ندارد) ولی به خاطر چیپ هاینیکس قدرت اورکلاک خوبی دارند و از مزیت های فوق العاده این رم ها زمان تاخیر پایین است ! یعنی احتمال زیاد شما میتونی این رم ها را با باس 1866 و زمان تاخیر 6 استیبل کنی که عالیه !
البته شما هم بد نمیگید ! راه حل دیگه استفاده از دو ماژول Gskill Ripjawz 4GB باس 2133 است که عملکرد فوق العاده ای را در سندی بریج رقم میزنه ولی هزینه گزافی هم باید بپردازید ! (ارزش دارد)
چون تو سندی بریج باس رم تعیین کننده است !

rafighetanha
2012/03/12, 22:18
خواهش میکنم !

چون تو سندی بریج باس رم تعیین کننده است !

ممنون از توجه شما
این مادربرد ASUS-P8Z68-VPro این مدل رم با باس 2133 رو ساپورت نمیکنه فکر کنم!
میشه این موضوع رو ""چون تو سندی بریج باس رم تعیین کننده است !"" کمی توضیح بدید؟!

saeid6574598
2012/03/12, 22:25
ممنون از توجه شما
میشه این موضوع رو ""چون تو سندی بریج باس رم تعیین کننده است !"" کمی توضیح بدید؟!
با سلام ! ببینید دوست عزیز در سیستم های مبتنی بر سندی بریج ، هر چه میزان باس ( فرکانس ) حافظه افزایش پیدا نماید و یا بیشتر باشد ، در نتیجه کارایی سیستم ( کارایی پردازنده ) بالا خواهد رفت .

Arsn
2012/03/12, 22:33
ممنون از توجه شما
این مادربرد asus-p8z68-vpro این مدل رم با باس 2133 رو ساپورت نمیکنه فکر کنم!

این مادربورد از رم باس 2133 در حالت اورکلاک پشتیبانی میکنه و با یه تنظیم کوچیک رم به صورت 2133 شناخته میشه ! نگران نباشید ! (برای بیشتر از این هم راه هست)

همانوطور که آقا سعید گفتند ، باس ماژول های حافظه در پلتفورم سندی بریج خیلی بیشتر از زمان تاخیر تاثیر دارند (بلعکس در amd) و خب عقلانی است که ما هزینه را روی قسمتی که سرعت را بیشتر بالا میبره انجام بدیم !

rajah
2012/03/12, 23:17
البته بحث تایمینگ و زمان تاخیر هم بنظر بنده در اجرای نرم افزارها دست کمی از باس نداره وتاثیرش خیلیه

دوست عزیز اگر شما تا حدودی با اورکلاک آشنایی داشته باشید همین رم ها رو هم می تونید تا باس 2133 اور کنید
با این تایمینگ ها این رم اور شده
قابلیت اورکلاک بالا از دیگر مزایای این حافظه هست تفاوت اورکلاکر با یه کاربر آماتور تو همینه :اورکلاکر رم با چیپ خوب و با باس وتایمینگ پایین می خره بعد با اور کارایی اون رو تا حد زیادی بالا می بره اساسا شرکت ها هم همینکار رو می کنن
6-8-6-24 1T DDR3 1600 @ 1.5vفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

7-9-7-24 1T DDR3 1866 @ 1.5vفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

9-10-9-28 1T DDR3 2133 @ 1.5vفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

7-10-8-27 1T DDR3 2133 @ 1.65vفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

[Review] G.Skill RipJawsX 4GB PC12800 6-8-6-24 (F3-12800CL6D-4GBXH)

Einleitung

Da ich noch den alten Ram von meinem Sockel 775 System verwendet habe, der normalerweise mit 1,9 V läuft, wurde es Zeit für neuen Speicher. Meine Wahl fiel auf das 2x 2GB Kit von G.Skill mit den Latenzen von 6-8-6-24 bei 1,5 V Spannung. Ich habe mich für den Speicher entschieden, da er niedrige Latenzen bei einem niedrigen Preis bietet und auch optisch überzeugen konnte. Da ich mit dem Speicher sehr zufrieden bin, habe ich mich dazu entschieden, ein Review zu schreiben.

- (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
Impressionen

Auf den ersten Blick fallen die massiven Heatspreader auf, die nicht wie viele Module viele Lammellen hat, sondern wenige massive Kühlstreben, die an Sägezähne errinnern. Passend dazu sind farblich sehr gut passende Aufkleber angebracht, die die Optik aufwerten. Die Module sind 4 cm Hoch und der Heatspreader ragt 1 cm über die Module heraus.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Spezifikation

Die Testmodule liefen bereits mit 1,425V stabil mit 800 MHz 6-8-6-24 1T.

Overclocking

Die Latenzen und Taktraten wurden jeweils mit 10 Durchgängen LinX auf Stabilität geprüft.

Max. Takt nach Latenzen

Mit Standard Timings und Spannung konnte mit den Testmodulen ein Takt von 872 MHz erreicht werden, was deutlich über der Spezifikation liegt.

Max. Latenzen nach Takt

Der Takt von 2133 MHz mit Timings von 7-10-9-24 1T bei 1,65 V ist beeindruckend für die Preisklasse. Je höher der Ramtakt ist, desto mehr Spielraum gibt es bei den Latenzen.

Benchmarks

Während es bei den synthetischen Benchmarks noch deutliche Unterschiede gibt, liegen die Werte bei den Spielen fast gleich auf. Mit 2133 MHz liegt das System in jeder Disziplin zum Teil sehr deutlich auf dem 1. Platz.

Temperatur

Die Temperatur wurde mit einem externen Temperaturfühler zwischen Modul und Heatspreader gemessen. Der Speicher wurde dabei mit 20 Minuten LinX unter Last gesetzt.

Raumtemperatur 26°C

rafighetanha
2012/03/13, 16:17
با سلام و تشکر
با صحبت هایی که با دوستانم کردم به این نتیجه رسیدیم که مقدار هزینه رو بالاتر ببریم تا کارایی و کیفیت بالاتری داشته باشیم
آیا پیشنهاد دوستان برای پی سی تا قیمت 3 و ماکزیمم 4 میلیون تومان با کلیه قطعات نظیر (ال ای دی-موس-کیبرد-اسپیکر) همین سیستم معرفی شده است؟؟؟
یا سیستم جدیدی رو پیشنهاد می کنید؟!
ممنون از توجه شما و توضیحات فوق العاده عالی دوستان

rajah
2012/03/13, 17:17
بفرما دوست عزیز دیگه بهتر از این ؟؟

موس و کیبورد و نمایشگر رو هم با آقا مظفری هماهنگی کنید که فکر کنم حدود 600 بیافته

rafighetanha
2012/03/13, 19:09
ممنون و متشکرم
به نظرتون پاور مناسب برای این وضعیته؟؟؟؟
بهتر نیست اندکی بیافزایم
بهتر نیست سی پی یو را بالاتر ببریم البته اون وقت مادربردهم باید عوض بشه :)

Arsn
2012/03/13, 22:43
ممنون و متشکرم
به نظرتون پاور مناسب برای این وضعیته؟؟؟؟
بهتر نیست اندکی بیافزایم
بهتر نیست سی پی یو را بالاتر ببریم البته اون وقت مادربردهم باید عوض بشه :)

یه راه حل برای کار شما و بودجه شما هست به نام X79 !

ولی تفاوت سرعت و عملکرد اونقدر نیست که نزدیک 2 برابر به صورت حداقل برای پردازنده هزینه کنیم !

سیستمی که تا این جا به نتیجه رسیده و آقا سعید حجتش را تمام کرد از نظر کارایی به قیمت رقیب نداره ! البته کارت گرافیک ها را میتونید در صورتی که نیاز فوق العاده حرفه ای ندارید به مدل های ارزان تر 500-600 تومنی تنزل بدید !

نگران پاور هم نباشید ! حتی با اورکلاک پردازنده تا 5 گیگاهرتز هم مسئله ای نخواهد بود !

توصیه اکید میکنم استفاده از خنک کننده جداگانه را فراموش نکنید ! اگر جای شما بودم با این هزینه سرسام آور که شما دارید میکنید حتما و حتما یه واتر کولر یا خنک کننده خوب خریداری میکردم و حتما 2600K را تا لااقل 4.5 گیگاهرتز اورکلاک میکردم ! از واتر کولر های خوب بازار میشه به Larkooler 241 و از محصولات خنک کننده بادی خوب میشه به Noctua D14 اشاره کرد که اولی حدود 220 تومنه و دومی حدود 160 تومن !

Optimus
2012/03/15, 00:13
به نظرمن اگه یه مادربرد dual socket با دو تا پردازنده زئون بگیرن می تونه کارایی بهتری نسبت به x79 به ایشون بده و خریدش هم به صرفه تره . این در صورتیه که ایشون بخوان از پلتفرم x79 استفاده کنن.

در مورد گرافیک با توجه به اینکه quadro 2000 کارایی بهتری نسبت به quadro fx 1800 داره بهتره quadro 2000 بگیرن. البته فکر کنم چون نتونستن این مدل رو قیمت بگیرن 1800 رو پیشنهاد دادن.

میشه بجای بلوری یه دی وی دی رایتر گرفت و به جای ssd 60g یه ssd 120g گرفت .

Optimus
2012/03/15, 00:25
"یکی از دوستانم لپ تاپ دل ایکس پی اس رو خرید 2تومن
ولی به نظرم چیز با قابلیتی نبود ، درسته که قطعات بالایی داشت ولی به نظرم کارایی پایینی داره"
----------------
به این دلیل که گرافیک این لپتاپ گرافیک بازیست و گرافیکهای بازی کارایی پایین تری نسبت به گرافیکهای ورک استیشن یا همون کوادرو و فایرپرو تو نرم افزارهای 3 بعدی دارن .

rajah
2012/03/15, 00:54
به نظرمن اگه یه مادربرد dual socket با دو تا پردازنده زئون بگیرن می تونه کارایی بهتری نسبت به x79 به ایشون بده و خریدش هم به صرفه تره . این در صورتیه که ایشون بخوان از پلتفرم x79 استفاده کنن.

در مورد گرافیک با توجه به اینکه quadro 2000 کارایی بهتری نسبت به quadro fx 1800 داره بهتره quadro 2000 بگیرن. البته فکر کنم چون نتونستن این مدل رو قیمت بگیرن 1800 رو پیشنهاد دادن.

میشه بجای بلوری یه دی وی دی رایتر گرفت و به جای ssd 60g یه ssd 120g گرفت .
با توجه به بودجه ایشون که 4 میلیون بوده خرید مادربرد دوال سوکت با پردازنده های زئون اصلا شدنی نبود
راجع به درایو بلوری هم چون ایشون قصد انجام کارهای 3d رو داشتند به احتمال قوی دیسک های بلوری هم بکارشون میاد
60 گیگابایت درایو سالید پرسرعت در راید با هارد 1 ترابایتی هم بنظر براشون کافی میاد،120گیگ اصولا بیشتر بکار گیمرهای حرفه ای میاد که نیاز به فضای بیشتری دارن
کارت کواردو 2000 هم کم پیداست و اگه هم گیر بیاد حدود 1300-1400 باشه ،که اینطور که مشخصه همون کارت 1800 هم براشون زیاده

rajah
2012/03/15, 00:57
"یکی از دوستانم لپ تاپ دل ایکس پی اس رو خرید 2تومن
ولی به نظرم چیز با قابلیتی نبود ، درسته که قطعات بالایی داشت ولی به نظرم کارایی پایینی داره"
----------------
به این دلیل که گرافیک این لپتاپ گرافیک بازیست و گرافیکهای بازی کارایی پایین تری نسبت به گرافیکهای ورک استیشن یا همون کوادرو و فایرپرو تو نرم افزارهای 3 بعدی دارن .

دوست عزیز برای رندر سری نوت بوک Latitude
از برند دل بکارتون میادکه کارت گرافیک کواردو برای رندر کردن دارند و از پردازنده و رم کافی برای این کار هم بهره می برند

DELL Latitude E6520 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

مشخصات :

پارامترها
مشخصات

Model
DELL Latitude E6420

CPU & L2 Cache
i7-2620M (2.7 , 4M Cache)

RAM
8GB DDR3

HDD
500GB++

Optical
DVDRW

Screen
15.6" WXGA LED

Graphic
NVS 4200

VRAM
2.2

Modem
ندارد

LAN
1000

Wi-Fi
دارد

BT
دارد

VGA
دارد

TV Tuner
ندارد

Camera
دارد

USB
4

USB 3
دارد

HDMI
دارد

1394
ندارد

eSata
دارد

C-Reader
دارد

Backlit
دارد

Docking
دارد

Battery
6 Cell

Finger
دارد

Weight
2.5

Windows
7/P

Made
China

گارانتی دلیران
17,500,000 Rial

DELL Latitude E6420 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
مشخصات:

پارامترها
مشخصات

Model
DELL Latitude E6420

CPU & L2 Cache
i5-2410M (2.3 , 4M Cache)

RAM
8GB DDR3

HDD
500GB++

Optical
DVDRW

Screen
14.1" WXGA LED

Graphic
NVS 4200

VRAM
2.2

Modem
ندارد

LAN
1000

Wi-Fi
دارد

BT
دارد

VGA
دارد

TV Tuner
ندارد

Camera
دارد

USB
4

USB 3
دارد

HDMI
دارد

1394
ندارد

eSata
دارد

C-Reader
دارد

Backlit
دارد

Docking
دارد

Battery
6 Cell

Finger
دارد

Weight
2

Windows
Dos

Made
China

گارانتی دلیران
16,000,000 Rial

ولی مسلما قیمت ها بالاتر از این چیزیه که اینجا قید کردن شما می تونید قیمت ها رو از نمایندگی های زیگورات ودلیران بگیرید یا با سایت دلیران تماس بگیرید ولی احتمالا DELL Latitude E6420 رو با قیمت حدود 1.8-2 میلیون بتونید گیر بیارید که برای کار شما فوقالعاده هستش

این هم آدرس ها و تلفن های دلیران برای گرفتن اطلاعات خرید وقیمت:

دفتر مركزي فروش و تعمیرگاه تخصصی و نمايشگاه دائمي : تهران – خ فلسطين - ساختمان دليران شماره 247 قدیم، 399 جدید تلفن : 88800247 (10 خط ) – فكس : 88800372
فروشگاه دلتام : تهران – خ فلسطين – شماره 399- تلفن 88905199 (10 خط) – فكس : 88908327
فروشگاه باينري : تهران – خ وليعصر – تقاطع طالقاني –مجتمع تجاري نورتهران – طبقه همكف اول – واحد 1 تلفن : 5- 88226373 فاكس 88226376 فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فروشگاه پايتخت : تهران- ميرداماد- مجتمع پايتخت – طبقه زيرهمكف – واحد B7 تلفن : 4-88665063

Optimus
2012/03/15, 01:22
با تشکر از شما

در مورد استفاده از مادربردهای dual socket همون طور که گفتم اگه قصد خرید پلتفرم x79 رو دارن استفاده از این مادربردها چون قیمت تقریبا یکسانی دارن بهتره . به نظر من بجای پرداخت 2 ملیون واسه مادربرد و پردازنده دسکتاپ سوکت 2011 خرید مادربردو پردازنده سرور به صرفه تره. البته این فقط نظره و بنده اصراری به استفاده ایشون به این مادربردها ندارم.

در مورد گرافیک هم گفتم احتمالا نتونستید قیمت بگیرید این یعنی اگه بود بجای 1800 مدل 2000 رو می نوشتید.

در مورد لپ تاپ اینرو در جواب ایشون ( raphigetanha) که گفته بودن دوستشون لپتاب xps گرفتن نوشتم . گرافیکهای کوادرو nvs بیشتر برای کسایی هست که به تعداد خروجی بیش از 2تا نیاز دارن و برای کاربردهای 3بعدی ضعیفتر از دیگر کوادروها هستند.

rajah
2012/03/15, 01:32
در مورد لپ تاپ اینرو در جواب ایشون ( raphigetanha) که گفته بودن دوستشون لپتاب xps گرفتن نوشتم . گرافیکهای کوادرو nvs بیشتر برای کسایی هست که به تعداد خروجی بیش از 2تا نیاز دارن و برای کاربردهای 3بعدی ضعیفتر از دیگر کوادروها هستند.

شما درست می فرمایید
ذر حال حاضر و در ایران گزینه بهتری برای ایشون نیست و با توجه به بودجه ایشون همین مدل کفایت می کنه

dr.zhivago
2012/03/15, 11:39
سلام
آقا چرا iMac نمی خری ؟

dr.zhivago
2012/03/15, 12:35
یادم رفت
3ِds max نسخه مک نداره

Optimus
2012/03/15, 15:02
3dmax روی کامپیوتر های مک هم میشه استفاده کرد به شرط اینکه روی اون "ویندوز "هم نصب شده باشه

rafighetanha
2012/03/15, 19:17
سلام
از زحمات دوستان تشکر میکنم
در مورد لپ تاپ می خواستم بدونم از برندهای دیگه مثل asus یا hp هیچ موردی پیشنهاد ندارید
البته با دوستان مشورت کردیم نظرشون روی
asus-k43sa-vx096
asus-n43sn-i7-2630
بود

Optimus
2012/03/17, 04:23
دوست عزیز اگه از لحاظ بودجه محدودیت ندارید همون سیستمی که جناب افرازی پیشنهاد دادن رو بگیرید.

تو رندر کردن 2 قطعه تاثیر زیادی داره که به ترتیب اول پردازنده و بعد رم هست . هرچه فرکانس پردازنده و رم بیشتر باشه صحنه ها سریعتر رندر میشن . فرکانس پردازنده این دو نوت بوک به ترتیب 2.4 و 2 گیگاهرتز هست در صورتیکه 2600 از فرکانس 3.4g برخوردار هست که با اورکلاک کردن آن می تونید سرعت بیشتری در رندر کردن داشته باشید .

کاربرد رم در برنامه های 3بعدی در دو قسمت است یکی تو رندر کردن و دیگری ( بعد از گرافیک ) در ویوپورت. مزیت رم این سیستم نسبت به نوت بوک ظرفیت بالای رم - تایمینگ پایین و 4 کاناله بودن آن هست که در صورت نیاز به 32g هم قابل ارتقا هست در صورتیکه رم این دو لپ تاپ رو نهایتا تا 8 میشه افزایش داد .

یکی دیگه از مواردی که باید بهش توجه کنید گرافیکه . ویوپورت نرم افزارهای 3بعدی وابسته به کارت گرافیکه. مدلینگ - تکسچرینگ - لایتینگ - ریگینگ و.... و کلا تمام کارهایی که در ویوپورت انجام میشه وابسته به گرافیک سیستمه . گرافیک این دو لپ تاپ به ترتیب رادئون 6730 و جیفورس 425 هست و که مدل اولی می تونه کارایی بهتری تو ویوپورت بتون بده . ولی این سیستم پیشنهادی از گرافیکهای ورک استیشن و حرفه ای برخورداره . مزیت این گرافیکها یکی رمشون - دیگری داریورها و مورد آخر شتابدهنده هایی است که برای مکس و اتوکد وجود داره . عملا این گرافیکها باعث افزایش سرعت کار نسبت به گرافیک های بازی در ویوپورت برنامه های 3بعدی سازی میشن . جزئیات رو بهتر نشون میدن و از پایداری بیشتری نسبت به گرافیکهای بازی در این برنامه ها برخوردارن . یک گرافیک سطح پایین کوادرو یا فایر پرو کارایی به مراتب بیشتری نسبت به یک گرافیک سطح بالای بازی داره . البته منظورم این نیست که نمی شه از گرافیکهای بازی برای این نوع کاربردها استفاده کرد .

بعضی وقتا واسه باز کردن فایلهای سنگین باید مدت زمان زیادی رو منتظر موند. . این مشکل با یک داریو سالید به راحتی حل میشه . کاری که سالید برای شما تو این نرم افزارها انجام میده اینه که همون طور که گفتم صحنه ها رو به مراتب سریعتر از هارد معمولی باز می کنه . همچنین اگه هارد نوت بوک پر بشه مجبورید از هاردهای اکسترنال استفاده کنید.

این سیستم رو براحتی میشه ارتقا داد در صورتیکه که با خرید نوت بوک این قابلیت محدود میشه. در صورتیکه قصد خرید لپ تاپ رو دارید بهتره یکی از اون دو مدل که جناب افرازی پیشنهاد دادن رو بگیرید.

اگه روان بودن ویوپورت - سریعتر رندر شدن صحنه ها - سریعتر لود شدن فایلها و کلا افزایش سرعت و کارایی براتون مهمه همون سیستم پیشنهادی رو بخرید.