PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در شناسایی فلش مموری

سجاد
2012/03/10, 00:00
سلام دوستان من مشکلی دارم که به هر دری زدم درست نشد.رایانه من حافظه فلش رو شناسایی نمی کنه ولی بقیه دستگاه ها رو مثل چاپگر گوشی بلوتوث و ... رو به راحتی شناسایی می کنه.فقط مشکل با فلشه
خیلی کارا کردم ولی درست نشد نکته اینکه با سه نوع فلش مختلف و با هر پنج پرت usb این کارو کردم ولی نشد در ادامه یک سری اقداماتی که کردمو می نویسم تا کسانی که می توانند به حل این مشکل من کمک کنند راهکار های تکراری ندم
با هر پنج پرت امتحان کردم و با توجه به این که سخت افزارهای دیگه رو شناسایی میکنه نباید مشکل از پرت ها باشه
دانلود درایور ها از سایت گیگابایت(مادربردم گیگابایته)
اسکن کل رایانه با ضدویروس کسپر پیور به روز شده.سیستمم چند تا ویروس داشت که پیدا کرد ولی بی فایده بود
تعویض سیستم عامل (ویندوز 7)
یه نکته هست که شاید مهم باشه این مشکل چند ماه پیش به وجود اومد قبل از اون مشکلی نداشتم تا این که یه شب گوشی نوکیا 5530 رو به رایانم وصل کردم که گوشی رو نتونست شناسایی کنه از اون موقع بود که این مشکل پیش اومد
اگه می تونین کمکم کنین چون من دانشجو هستم و نیاز زیادی به حافظه فلش دارم و این مشکل داره خیلی اذیتم می کنه اگه راه حلی دارین کمکم کنید متشکرم

ya30n
2012/03/10, 00:07
بهترین گزینه که از سلامت پورت هات مطمئن بشی اینه که با یه لینوکس لایو (مثل Ubuntu) سیستمت رو راه اندازی کنی ، و ببنی توی اون فلشت رو شناسایی می کنه یا نه ! این کار رو بکن ! اگه جواب نداد یه فکره دیگه ای مکنیم !

سجاد
2012/03/10, 00:09
ممنون از راهنماییتون ولی میشه در مورد لینوکس لایو توضیح بدین اطلاعی در این مورد ندارم

ya30n
2012/03/10, 00:13
ممنون از راهنماییتون ولی میشه در مورد لینوکس لایو توضیح بدین اطلاعی در این مورد ندارم
بله حتما !
لینوکس لایو ! سیستم عاملی هست که نیاز به نصب نداره ! و از روی سی دی لود میشه ! و خیلی سریع میتونی ایرادات سیستم رو متوجه بشی !
اینترنت پر سرعت داری ؟

سجاد
2012/03/10, 00:14
بله 512دارم

ya30n
2012/03/10, 00:20
آقا قبلش ممکنه یه ریویو از سیستمت بگی !

سجاد
2012/03/10, 00:33
البته
cpu intel core 2 duo E7300 2.66 ghz
moderboard gigabyte ep31-ds3L
Ram ddr2 2 gig
graphic nvidia gforce 9400gt

ya30n
2012/03/10, 00:46
یه حرکتی بزن !
برو توی نتظیمات بایوس ! قسمت مربوط یه usb اونجا همه رو Enable کن ! بعد یه فلش یه پورت usb وصل کن ! و بعد توی quick boot ببین فلشت رو شناسایی می کنه یا نه ؟
.
اگه نتونستی این کار رو انجام بدی لینوکس رو از لینکه زیر دانلود کن !
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

سجاد
2012/03/10, 00:51
ممنون از راهنماییتون ولی ببخشید من یه کم در مورد اصطلاحات پرتم بایوس کدوم قسمت میشه شاید قبلا رفته باشم ولی اسمشو نمی دونستم در مورد quick boot هم یه کم تو ضیح بدین ممنون میشم

ya30n
2012/03/10, 00:54
ممنون از راهنماییتون ولی ببخشید من یه کم در مورد اصطلاحات پرتم بایوس کدوم قسمت میشه شاید قبلا رفته باشم ولی اسمشو نمی دونستم در مورد quick boot هم یه کم تو ضیح بدین ممنون میشم
وقتی سیستمت رو ریست می کنی ! کلید del رو که میزنی وارد محیط بایوس می شی ! برای Quick Boot هم همون موقع که ریست میکنی ! مینویسه برای بوت سریع چه کلیدی رو بزنی ! برای مادر برد های گیکا رو نمی دونم ! ولی احتمالا F12 یا F11 باشه !

سجاد
2012/03/10, 00:59
وقتی سیستمت رو ریست می کنی ! کلید del رو که میزنی وارد محیط بایوس می شی ! برای Quick Boot هم همون موقع که ریست میکنی ! مینویسه برای بوت سریع چه کلیدی رو بزنی ! برای مادر برد های گیکا رو نمی دونم ! ولی احتمالا F12 یا F11 باشه !
گفتم تو اصطلاحات پرتم پس من قبلا تو بایوس رفته بودم خبر نداشتم فهمیدم ممنون که راهنمایی کردین این کارو انجام می دم و فردا نتیجشو میگم امیدوارم درست بشه
در آخر یه سوال داشتم که یادم رفت قبل تر بپرسم یه نفر به من پیشنهاد کرد کارت یو اس بی بگیرم و مطمئن بود با این کار حتما درست میشه نظر شما چیه؟

ya30n
2012/03/10, 01:12
گفتم تو اصطلاحات پرتم پس من قبلا تو بایوس رفته بودم خبر نداشتم فهمیدم ممنون که راهنمایی کردین این کارو انجام می دم و فردا نتیجشو میگم امیدوارم درست بشه
در آخر یه سوال داشتم که یادم رفت قبل تر بپرسم یه نفر به من پیشنهاد کرد کارت یو اس بی بگیرم و مطمئن بود با این کار حتما درست میشه نظر شما چیه؟

کارت usb ماله وقتیه که دیگه هیچ امیدی به usb های سیستمت نداشته باشیم ! ولی اگه حالو حوصله عیب یابی نداری می تونی با 6 هزار تومن یه کارت usb بخری ! 4 تا پورت هم بهت میده !

سجاد
2012/03/10, 01:14
خیلی ممنون که وقت گذاشتین کارایی که گفتینو امتحان میکنم امیدوارم جواب بده تا بعد یا علی

ya30n
2012/03/10, 01:16
8515
الان برو توی بایوست ! اینجارو پیدا کن ! همه رو enable کن مخصوصا اون آخری که با فلش مشخص کردم !
بعد امتحان کن ببین جواب میده فلشت !

سجاد
2012/03/10, 01:19
باشه خیلی ممنون تا بعد یاعلی

8515
الان برو توی بایوست ! اینجارو پیدا کن ! همه رو enable کن مخصوصا اون آخری که با فلش مشخص کردم !
بعد امتحان کن ببین جواب میده فلشت !
سلام من اون کارا رو کردم توی quickboot شناسایی کرد
دو تا گزینه بود update bios... save bios ...
من تو سیو رفتم و ادرس درایو سی رو دادم بعد از اتمام کار ریست کردم ولی تو ویندوز باز شناسایی نکرد؟

rre_za
2012/03/10, 14:47
توی ریجستری windows همچین گزینه ای هست که باعث میشه فلش مموری و هارد اکسترنال روی سیستم شناسایی نشه اما وسایل دیگه مثل موس یا کیبورد USB بدون مشکل کار کنه... ( ما برای شرکت هایی که میخوان یوزر ها نتونن با USB اطلاعات جابجا کنن این کارو انجام میدیم :دی )

احتمال میدم مشکل از همین تنظیمات باشه
چون زیاد وارد نیستین با تنظیمات ریجستری اذیتتون نمیکنم...

فایل پیوست رو دانلود کنید بسیار سادست برنامه , برنامه رو باز کنین Enable رو انتخاب کنین و Apply بزنین حالا فلش مموریتون رو تست کنین

سجاد
2012/03/10, 15:17
توی ریجستری windows همچین گزینه ای هست که باعث میشه فلش مموری و هارد اکسترنال روی سیستم شناسایی نشه اما وسایل دیگه مثل موس یا کیبورد usb بدون مشکل کار کنه... ( ما برای شرکت هایی که میخوان یوزر ها نتونن با usb اطلاعات جابجا کنن این کارو انجام میدیم :دی )

احتمال میدم مشکل از همین تنظیمات باشه
چون زیاد وارد نیستین با تنظیمات ریجستری اذیتتون نمیکنم...

فایل پیوست رو دانلود کنید بسیار سادست برنامه , برنامه رو باز کنین enable رو انتخاب کنین و apply بزنین حالا فلش مموریتون رو تست کنین
این کارو کردم ولی جواب نداد فایلی که ضمیمه کردم خطایی که میده رو نشون میده شاید کمکی بکنه
8520

ya30n
2012/03/10, 15:22
سجاد خان شما ویندوزت رو عوض کردی هم همین مشکل رو داشت ؟

سجاد
2012/03/10, 15:24
سجاد خان شما ویندوزت رو عوض کردی هم همین مشکل رو داشت ؟
بله ویندوز جدیدتر گرفتم با آپدیت های جدید ولی نشد

ya30n
2012/03/10, 15:28
بله ویندوز جدیدتر گرفتم با آپدیت های جدید ولی نشد
لینوکس رو تست کردی ؟
کیست رو باز کن ! از برق بکش بیرون ، باطری روی مادربوردت رو در بیار ! دوباره جا بزن ! این روش احتمالا جواب میده !

سجاد
2012/03/10, 15:41
لینوکسو هنوز امتحان نکردم به خاطر حجم 600مگابایتیش باید ساعت 1 به بعد دانلود کنم تا اینترنتم رایگان باشه اینجوری ترافیکم خیلی میره
اگه زحمتی نیست یه آموزش نحوه شروع به کار لینوکسو بذارین ممنون میشم چون تاحالا باهاش کار نکردم ممنون

ya30n
2012/03/10, 15:49
شما ، اون راه حل دومی (باطری مادربورد ) رو تست کن.ببین اگه درست نشد ! اون موقع لینوکس رو دانلود کن !

سجاد
2012/03/10, 15:51
شما ، اون راه حل دومی (باطری مادربورد ) رو تست کن.ببین اگه درست نشد ! اون موقع لینوکس رو دانلود کن !
چشم ممنون از راهنماییتون هر وقت انجام دادم نتیجه رو می گم

سجاد
2012/03/14, 23:34
سلام من باتری روی مادربوردو در اوردم و دوباره جازدم بعد از بالا اومدن ویندوز با تاخیر حدود 10 ثانیه ای ویندوز شروع کرد به شناسایی و این پیغام در پایین سمت چپ نشان داده شد installing the device اما ناگهان این پیغام اومد install not complete a problem reported
یعنی روز از نو روزی از نو حالا می خوام لینوکسو امتحان کنم اگه میشه یه توضیح مختصری در باره شروع به کار با لینوکس بهم بدید .آیا بعد از دانلود لینوکس که خودتون لینکشو برام گذاشتین باید اونو تو سی دی رایت کنم و بعد استفاده کنم یا از روی خود هارد قابل استفاده هست.من تا حالا با لینوکس کار نکردم!ممنون میشم راهنمایی کنید.
در ضمن وقتی توی propertis کنترل پنل قسمت devices & printers می رم حافظه فلش رو نشون میده و عنوانش نوشته unknown device او نو که باز می کنم این پیغام نوشته
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)
اینو گفتم شاید کمکی بکنه

ya30n
2012/03/15, 00:06
شما دانلود کن ! الان یه کمی Busy هستم ! نزدیکه صبح کاملا راهنماییت می کنم !

ya30n
2012/03/15, 00:11
یه چیز دیگه خوشتیپ ! شاید کیست اتصالی داره ! بلدی قطعات رو باز کنی ؟

سجاد
2012/03/15, 00:25
یه چیز دیگه خوشتیپ ! شاید کیست اتصالی داره ! بلدی قطعات رو باز کنی ؟
تا حالا چند بار باز کردم ولی تا حد کارت گرافیکو رمو ...

ya30n
2012/03/15, 00:40
خوب این بار همین کار رو باید انجام بدی + مادر بردت ! البته فقط پیچارو باز کنی و از داخل کیس بیاری بیرون ! بعد او این حالت فلشت رو تست کنی !

سجاد
2012/03/15, 00:42
وای دارم وحشت می کنم یعنی با مادربورد باز رایانه رو روشن کنم؟

ya30n
2012/03/15, 00:45
آری ! نترس ! بیا یاهو ! اینجا فایده نداره ! بعدا گزارش عیب یابی سیستمت رو اینجا قرار میدیم !

سجاد
2012/03/15, 14:11
سلام آقا یاسین نشد که نشد

8568

کار دیگه ای هست که انجام بدم یا اینکه دوباره جمش کنم؟

pejmanzq91
2012/03/15, 20:30
شما با فلشهای دیگه تست کردید ؟
اول برید تو device manager بعد فلسو بزنید ببینید اروری تو پرتهای usb نشون میده

سجاد
2012/03/16, 00:52
با چهار نوع مختلف امتحان کردم تو device manager هم میزنه unknown device
راستی آقا یاسین من رفتم کارت یو اس بی بگیرم pci نداشت یه مدل کارت ریدر داشت که انواع کارت های حافظه و فلش رو می خوند بدیش این بود که پورتی که با هاش به مادر بورد وصل میشد مثل همون یو اس بی جلوی کیس بود باید بعدا چند جا دیگه سر بزنم تا pci پیدا کنم

سلام آقا یاسین من هنوز کارت usb رو نخریدم ولی حداقل لینوکسو از لینکی که برام گذاشته بودی دانلود کردم .حالا باید صبر کنیم تا کارتو بخرم یا میشه با لینوکس یه کارایی کرد راستی یه توضیحاتی در باره شروع کار با لینوکس بهم بده دانلودش که تموم شد یه آیکون اومد با این اسم ubuntu-11.10-desktop-i386 تو propertis ش که میرم image file هستش چی کار باید باهاش بکنم؟

سلام یاسین مژده درستش کردم بگو چطوری؟o:-)

ya30n
2012/03/16, 09:55
سلام آقا یاسین من هنوز کارت usb رو نخریدم ولی حداقل لینوکسو از لینکی که برام گذاشته بودی دانلود کردم .حالا باید صبر کنیم تا کارتو بخرم یا میشه با لینوکس یه کارایی کرد راستی یه توضیحاتی در باره شروع کار با لینوکس بهم بده دانلودش که تموم شد یه آیکون اومد با این اسم ubuntu-11.10-desktop-i386 تو propertis ش که میرم image file هستش چی کار باید باهاش بکنم؟

خوب ! این که دانلود کردی یه فایل Iso هست ! که باید رایتش کنی ! یعد مثل نصب ویندوز ، کامپیوترت رو از روی DVD بوت کن ! یقیش خیلی ساه هست ! فقط Try Which out installing یا یه چیز تو این مایه ها بزن ! نباید نصبش کنی !
یعد که اومد بالا فلشت رو یزن ! ببین جواب میده یا نه !

سجاد
2012/03/16, 09:58
میگم درستش کردم بدون استفاده از لینوکس<:-p

ya30n
2012/03/16, 09:59
چطوری؟ چش یود ؟

سجاد
2012/03/16, 10:04
آره درست شد درود بر سایت سخت افزار درود
همینجوری تو سایت می چرخیدم از تولبار قسمتی که نوشته سخت افزارو زدم دیدم زده دانلود صفحه ای باز شد که یکی از مجموعه برنامه هاش usb flashmemory tools بود اونو زدم برنامه usb safty remove رو دانلود کردم وقتی برنامه نصب شد flash memory مو نصب کردم به همون پرت جلوی کیس توی برنامه اومد ولی بازم زد unknown device ولی توی قسمت hidden from the menuبود روش راست کلیک کردم اوردمش توی قسمتdisplay in menu بعد یه دفعه فلشو شناسایی کرد

ya30n
2012/03/16, 10:17
خدا رو شکر ! خیلی خوشحال شدم ، بیشتر از این که خودت درستش کردی ! بدون کمک !
از ظاهر امر پیداست ، که یو اس بی شما گیر کرده بوده ! و اون برنامه مثل یه هندل بوده براش ! (کاری که لینوکس می خواسته انجام بده ) ، من قبلاها یه مشکل اینجوری با کارت صدا داشتم !
سجاد خان شما دیگه یه کاربر حرفه ای هستی !

سجاد
2012/03/16, 15:41
درسته چون بعد از اینکه برنامه رو فعال میکنم و یو اس بی رو وصل می کنم بازم نمی شناسه و برنامه به صورت unknown device نشونش میده بعد باید از داخل خود برنامه یو اس بی رو remove(stop) کنم و بعد دوباره از طریق برنامه یو اس بی فعال کنم (return device) بعد میشناسه البته ممکنه با بار اول نشناسه ولی تو بار دوم یا سوم بدون مشکل شناسایی میکنه سرعتشم خوبه
این برنامه همونطور که گفتی به عنوان رابط عمل می کنه یا همون هندل