PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نگاهی کوتاه به کارت صدای X-Fi Xtreme Gamer شرکت Creative

saeid6574598
2011/11/03, 11:22
همه ما شرکت Creative را به خوبی می شناسیم . شرکتی که در تولید و ساخت قطعات صوتی و تصویری از جمله پلیرها و کارت های صدا به عوان یکی از غول های بازار به شمار می رود . محصولی که مورد بررسی قرار می دهم ، کارت صدای اینترنال X-Fi Xtreme Gamer شرکت Creative می باشد . این کارت صدا ، یک محصول نسبتا تازه از این شرکت برای کسانی که عاشق صدای واقعی هستند ، می باشد . این محصول ، مجهز به پردازنده X-Fi E400 است که در کنار واحد مبدل آنالوگ به دیجیتال WM8775 شرکت Wolfson Electronics با نسبت سیگنال به نویز 102 دسی بل ، واحد پردازش دیجیتال به آنالوگ 8 کاناله CS4382 شرکت Cirrus Logic با نسبت سیگنال به نویز 114 دسی بل و 2 مگابایت حافظه شرکت سامسونگ که در فرکانس 166 مگاهرتز فعالیت می کند ، یک مجموعه کاری کاملاً حرفه ای را به وجود آورده .این کارت صدای فوق العاده ، مجهز به 8 کانال خروجی صدا ( 7.1 ) با نسبت سیگنال به نویز 109 دسی بل و مجموع اختلال هارمونیک کمتر از 004/0 درصد می باشد که در نوع خود بی نظیره . همچنین این کارت از فناوری ASIO Audio Stream Inpur / output ) ) نسخه 2 بهره می بره که این ویژگی ، ذخیره سریع و بلادرنگ صداهای از طریق پورت ورودی را ممکن می کنه . در پایین ، مشخصات این کارت صدا آمده است :

پردازنده صوتی : X – Fi ( E400 )
محدوده فرکانس : 10 تا 88 کیلوهرتز ( 24 بیت / 192 کیلوهرتز )
نسبت سیگنال به نویز : 109 دسی بل
تعداد و میزان THD کانال خروجی : 7.1 کانال با THD حدود 004/0 درصد
فناوری های به کار گرفته شده در این محصول : ASIO2 ، EAX5 ، CMSS-3D و X-Fi Crystalizer

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Dan
2011/11/03, 19:13
ولی Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series Sound Card w/ I/O یه چیز دیگست!

Arsn
2011/11/10, 15:18
خب هر کارتی جای خودش را داره من Sound Blaster X-fi ها را برای موسیقی بیشتر قبول دارم

چه شود! تفاوت یه کارت صدا مثل همینی که سعید جان معرفی کرده با realtek 890 چقدر است ؟ واقعا تو اسپیکر های زیر 50 تومن میشه حس کرد؟

Dan
2011/11/10, 22:58
من برای موسیقی Sound Blaster X-Fi Titanium HD رو انتخاب میکنم.

rajah
2011/11/14, 00:57
من که پول بابت این چیزا نمی دم چون صدا زیاد برام اهمیتی نداره بنظر من یه اسپیکر خوب داشته باشی کافیه وبقیه هزینه اضافیه ابن کارتها برا سیستم هایی که بالای25000000هستن ارزش داره نه برا ما

Arsn
2011/11/15, 15:07
مثل که اساتید نمیخوان سوال ما را جواب بدن !

پس ما به همون realtek 890 خودمون میچسبیم !

تازه دلتون بسوزه من بلندگو هام 2 تیکه فراسو است ! 12 تومن خریدم ! صداش از سرم هم زیاده !

Alexilver
2011/11/15, 15:31
خب هر کارتی جای خودش را داره من Sound Blaster X-fi ها را برای موسیقی بیشتر قبول دارم

چه شود! تفاوت یه کارت صدا مثل همینی که سعید جان معرفی کرده با realtek 890 چقدر است ؟ واقعا تو اسپیکر های زیر 50 تومن میشه حس کرد؟

البته من استاد نیستم! ولی خب گفتم جواب شما رو در حد خودم بدم!
کلا صدا و کیفیت صدا به نظر من خیلی قابل تبدیل به مقایسه عددی و نموداری نیست (یک کلام بنچمارک کردن کارت صدا و اسپیکر و اینا زیاد آسون نیست). البته یه سری مسائل رو شاید بشه برای مقایسه ملاک قرار داد ولی کلا صدا بیشتر با شنیدن و گوش متخصص کیفیتش مشخص میشه. به نظر من تو اسپیکر های ارزون شما خیلی نمی تونی مقایسه خوبی داشته باشی. و باید اسپیکرت با کارت صدات هم رنج باشه.
ضمن اینکه هر گوشی شاید قادر به تشخیص بین این کارتا نباشه.

pc hardware
2011/11/24, 23:27
سلام دوستان
اين مسله بيشتر سليقه اي هستش وهركس باتوجه بهعلاقه وشناخت وتجربه خودش اين كيفيت رو تاييد يا رد مي كنه
ولي اين رو در نظر داشته باشيد كارت صداي خوب اسپيكر خوب مي خواد وبالعكس
only logitc z 5500

doom2009
2011/11/25, 00:16
درود به شما دوستان گرامی به نظر اینجانب کارت صدا موقه ای با اهمیت میشه وکارایی خودش رونمایان میکنه که در سر راه خروجی خود اسپیکری که توان تجزیه وتحلیل سیگنالهای دریافتی از کارت رو داشته باشه قرار گرفته باشه مگرنه عملا بی فایده است و فقط هزینه اضافی میباشد

sami_1985
2011/11/25, 18:54
دوستان من يک ساله که يه z5500 خريدم با يه کارت صدا creative sound blaster x-fi titanium fatal1ty champion series ،اما از همون اول صدای خوبی ندارم نسبت به دوستم که دقيقاً همين چيزا رو داره!
به نظرتون چی ميتونه موثر باشه؟راهنمايی داريد برای اين مشکل؟:(
شاد باشيد

Dan
2011/11/25, 20:24
دوستان من يک ساله که يه z5500 خريدم با يه کارت صدا creative sound blaster x-fi titanium fatal1ty champion series ،اما از همون اول صدای خوبی ندارم نسبت به دوستم که دقيقاً همين چيزا رو داره!
شاد باشيد
چند تا حالت امکان داره:
1-کارت صدات ضعیفتره.
2-تفاوت کشورهای سازنده.
3-احتمال سوم مشکل نرم افزاریه مثل تفاوت نسخه های ویندوز یا تفاوت نرم افزار پخش کننده.

BFG
2011/11/25, 23:20
سلام
بنظرم اول اون 5500 که میگن حرف نداره رو ببر رو سیستم دوستت تست کن ببینی عیب از اوناست یا سیستمته... اگه سالمه درایور جدید کارت رو از سایتش بگیر نصب کن گاهی نسخه
بتا هم باعث رفع اشکال میشه که واسه من خوب جواب داده... یه سری هم به setting صدا ی کارت تو کنترل بنل - sound بزن با اسبیکرها هماهنگش بفرمایید.... اگه بازم نشد یا کارت صدا رو رو ی سیستم دوست طفلکی ات امتحان کن یا ویندوز دوباره بریز... آخرین چاره هم شرکت گارانتی قطعس...والسلام

pc hardware
2011/12/03, 15:40
شاد باشيد
دوست عزيز ميشه بگي دقيقا مشكلتون چيه وايا روي سيستم ديگهاي تست كرديد در ضمن چه جوري به كارت صدا وصل هستش
منظورم با كابل اپتيك يا با سيم استريو

sami_1985
2011/12/03, 23:55
ممنون از همه دوستان که راهنمايی کردند
جناب pc Hardware :
من رو سيستم ديگه ايی تست نکردم،آخه جداً حمل و نقلش سخته.هم سيم استريو و هم کابل اوپتيک.
راستش صدا اونطوری که بايد قوی باشه نيست.همون طوری که گفتم،دوستم هم دقيقاً همين کارت صدا و اسپيکر رو داره،اما وقتی يک موزيک که از خودش گرفتم رو سيستمم پخش ميکنم،بلندی صدا نصف هست تقريبا در مقايسه با اسپيکر دوستم.
يه مشکل ديگه ک دارم تو پخش صدای فيلم های بلوری اصلی هست که صدا همه چی بلند هست، جز صدای صحبت کردن افراد!مثلاً صدای انفجار ها،تصادف ها،دعوا ها،و هر چيز ديگه ايی بلند ،اما صدای بازيگران ب زور شنيده ميشه! از totalmedia theatre 5 استفاده ميکنم برای فيلم های بلوری!
ممنون که رسيدگی ميکنيد
شاد باشيد

Castiel
2011/12/04, 09:02
شما دو مورد را بررسی کنید:
1- نسخه درایور و نرم افزارهای خودتان و دوستتان
2- اگر درایور کارت صدا را دارید، یک بار درایور را unistall کنید و پس از ریست کردن سیستم، درایور را نصب کنید تا به حالت نصب استاندارد کارخانه برگردد. ممکن است در اثر تغییراتی که در تنظیمات ایجاد کردید، مشکلاتی به وجود آمده باشد.