PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطیفه ای که جهان اینترنت را برانگیخت

toxic
2012/03/05, 12:01
لطیفه ای که جهان اینترنت را برانگیخت!!

چندی پیش جوکی به زبان انگلیسی در دنیای نت زاده شد ! که نکات ارزشمندی را در خصوص سیاست های رسانه های امریکا در برداشت ترجمه ی فارسی جوک به شکل زیر است :

8422

مردی دارد در پارک مرکزی شهر نیویورک قدم میزند که ناگهان میبیند سگی به دختر بچه ای حمله کرده است مرد به طرف انها میدود و با سگ درگیر میشود . سرانجام سگ را میکشد و زندگی دختربچه ای را نجات میدهد پلیسی که صحنه را دیده بود به سمت انها می اید و میگوید : تو یک قهرمانی

فردا در روزنامه ها می نویسند :

یک نیویورکی شجاع جان دختر بچه ای را نجات داد

اما آن مرد می گوید: من نیوریورکی نیستم

پس روزنامه های صبح می نویسند:

امریکایی شجاع جان دختر بچه ای را نجات داد .

ان مرد دوباره میگوید: من امریکایی نیستم

از او میپرسند :خب پس تو کجایی هستی ؟

<من ایرانی هستم >

فردای ان روز روزنامه ها این طور می نویسند :

یک تند روی مسلمان سگ بی گناه امریکایی را کشت

source (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

doom2009
2012/03/05, 15:53
دوست عزیز این به قول شما لطیفه هست یعنی واقعیت نداره اصلا همچین اتفاقی منطقی نیست درقوانین آمریکا فرق نداره آمریکایی باشه یا ایرانی کشتن سگ جرم حساب میشه سپاس

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

dr.zhivago
2012/03/05, 16:10
خوب این بنده خدا هم گفته لطیفست دیگه
در ضمن همه جای دنیا میتونن واقعیت رو یه جور دیگه نشون بدن که باورپذیر هم باشه

Beni7192
2012/03/05, 19:11
دوست عزیز این به قول شما لطیفه هست یعنی واقعیت نداره اصلا همچین اتفاقی منطقی نیست درقوانین آمریکا فرق نداره آمریکایی باشه یا ایرانی کشتن سگ جرم حساب میشه سپاس

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

درسته کشتن سگ اونجا جرمه ولی نه سگی که داره ادم میکشه

سجاد
2012/03/14, 10:48
خیلی جالب بود در جایی که جان انسان در خطر باشد کشتن حیوانات اشکالی ندارد.
در ضمن کی گفته لطیفه واقعیت نداره ؟درسته شاید تو فرهنگ ما لطیفه صرفا جهت خنده باشه ولی در زبان انگلیسی برای موارد زیادی کاربرد داره اینجا میخواد واقعیت رسانه های غربی رو نشون بده

sami_1985
2012/03/14, 18:56
سلام دوستان
اما به نظر من يه جوری اين لطيفه بيان شده و بعضی از دوستان هم گفتن,که انگار اينجا اصلا اينطوری نيست رسانه هاش!!!;))