PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی 3 سینمای خانگی پرفروش در بازار

saeid6574598
2012/02/29, 23:05
در این مقاله قصد دارم شما را با 3 سینمای خانگی محبوب در بازر کشورمان آشنا سازم . امیدوارم که مفید واقع شود . ( البته یه جورایی راهنمای خرید است ! )

سینما خانگی پاناسونیک مدل SC-PT580 :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این مدل دارای صدای واضح و پویایی است که دارای قدرت خروجی ۱۰۰۰ وات است همچنین بلندگوهای آن از جنس بامبو و دارای طراحی زیبا و پیشرفته‌ای می‌باشند که در کنار آن سابووفر کلتون آن کمک بسیاری در پخش صدای قدرتمند آن می‌کند .

پخش کننده اصلی توانایی خواندن دیسک‌های بلوری را دارد و برای ارتباط سهل و آسان‌تر با تلویزیون یک پورت HDMI در آن قرار داده شده تا کیفیت صدا و تصویر در بهترین حالت به نمایش در آید ، همانطور که می‌دانیم با وجود کابل HDMI تنها با یک کابل می‌توانیم صدا و تصویر را به صورت همزمان با پهنای باند بسیار بالا انتقال دهیم و دیگر احتیاجی به تعداد زیادی کابل نیست .

از طرف دیگر دارای یک ورودی usb است که به شما امکان پخش انواع فرمت های تصویری به خصوص Divx تا ورژن ۶ را می‌دهد و دیگر نیازی نیست برای تماشای این فرمت محبوب و بسیار پر طرفدار از کامپیوتر خود استفاده کنید . حال برای آن دسته از خوانندگانی که با فرمت محبوب Divx آشنای دارند شاید جای سوال پیش بیاید که Divx ورژن ۶ یعنی چه ؟ مگر Divx هم ورژن بندی دارد ؟ در جواب این دوستان باید عرض کنم که بله این فرمت دارای دسته بندی‌های مختلفی با یک پسوند می‌باشند و دستگاه‌های مختلف توانایی خواندن ورژن های متفاوتی را دارند مثل ورژن ۴ یا ۵ یا ۶ و به همین علت است که گاهی یک فرمت Divx در یک پلیر اجرا می‌شود ولی در دیگری خیر .

پشتیبانی از صدای دالبی :

یکی از محبوب‌ترین فناوری‌های پخش صدای فراگیر است که صدای دیجیتال را با کیفیت بسیار بالا از طریق پخش در کانال‌های مستقل از یکدیگر ممکن می‌سازد و با وجود ۵ بلندگوی مستقل از یکدیگر اگر فایل ویدیویی شما دارای صدای دالبی دیجیتال باشد با این سینما خانگی می‌توانید به آن گوش فرا دهید و از آن لذت ببرید .

پشتیبانی از DTS :

DTS یا همان Digital Surround از دیگر فرمت های مهمی است که این دستگاه پشتیبانی می‌کند که بعضی از علاقه مندان اعتقاد دارند DTS نسبت به رقیب خود یعنی دالبی دیجیتال کیفیت صدای مطلوب‌تری دارد چون در دالبی بیت ریت ها صدا ثابت ولی در DTS متغیر است و در جاهایی که نیاز به کم یا زیاد شدن صدای به یس است خوده کمپانی سازنده فیلم می‌تواند مستقیما روی فیلم اجرا کند تا شما حاصل کار با تاثیر گذاری بیشتری را شاهد باشید

این دستگاه مجهز به فناوری ویرا لینک است که به شما این امکان را می‌دهد که با یک کنترل دستگاه‌های مجهز به ویرا لینک پاناسونیک را که با کابل HDMI به هم متصل هستند را کنترل کنید و نیازی به چندین کنترل برای دستگاه مختلف نیست .

و نکته آخر برای آن دسته از کاربرانی که دستگاه‌های آیپد و آیفون دارند این است که این سینما خانگی مجهز به پایه نگهدارنده دستگاه‌های فوق می‌باشد .

سینما خانگی ال جی مدل LH-780HTS :

این دستگاه دارای ۵ بلند گو و یک ساب ووفر است که هر کدام از بلندگوها ۱۵۵ وات و ساب ووفر آن ۲۲۵ وات قدرت دارند که در مجموع ۱۰۰۰ وات قدرت خروجی صدای بلندگوها می‌باشد . این مدل نیز مانند رقیب خود دارای خروجی HDMI است که همانطور که در بالا توضیح داده شد می‌توانید با یک کابل HDMI صدا و تصاویر را با بهترین کیفیت به تلویزیون خود برسانید .

همچنین این دستگاه توانایی پخش فرمت های: MP3/DIVX/JPEG/AUDIO/WMA/DVD±/±RW/SVCD/VCD را دارد ولی بر خلاف رقیب خود یعنی پاناسونیک خبری از دیسک خوان بلوری نیست .
اما نکات قابل توجه در مورد این سینما خانگی شکل ظاهری بهتر و جذاب‌تر آن است ، بلند گوها دارای پایه‌های بلند و زمینه قرمز رنگ آن هماهنگی بسیار زیبای با تلویزیون‌های اسکارلت شرکت الی جی دارد و نکته دیگر در مورد صدای این سینما خانگی استفاده از آمپلی فایر دیجیتال XTS Pro و تبدیل صدای ۵٫۱کانال به۱۰٫۱کانال به صورت مجازی است که در مجموع صدای بسیار زیبا و فراگیری را برای شما ایجاد می‌کند . usb این دستگاه دارای قابلیت Ripping (تبدیل دیسک ازفرمت AUDIOبه فرمت MP3) می‌باشد که در پخش فایل‌های صوتی شما می‌تواند مفید واقع شود

برای پخش بهتر تصاویر از فناوری Progressive Scan استفاده شده است که تصاویر را بدون interlace پخش می‌کند تا کیفیت تصاویر اولیه حفظ شود که می‌تواند در تصاویر با سرعت بالا مثل فیلم ، مسابقات ورزشی و … که سرعت صحنه‌های زیادی دارد خودش را به خوبی نشان دهد .

سامسونگ مدل HT-C555 :

چون ملاک انتخاب ما قیمت پایه سینما خانگی می‌باشد از شرکت سامسونگ هم مدل : HT-C555 را انتخاب کردیم تا با سایر رقبایش مقایسه کنیم . در نگاه اول این سینما خانگی از چهار باند با پایه‌های بلند به رنگ مشکی براق بهره برده است که می‌تواند نظر هر خریداری را به خودش جلب کند .

این مدل نیز در مجموع توان خروجی ۱۰۰۰ وات را دارد که از ۵ بلندگو و یک ساب ووفر تشکیل شده است ، برای خروجی تصاویر آن پورت HDMI و کامپوننت در نظر گرفته شده تا بتوانید تصاویر را با بهترین کیفیت به تلویزیون خود مشاهده کنید .

این دستگاه توانایی پخش دیسک‌های DVD-Video / DVD±R / DVD±RW / CD DA / CD-R / CD-RW را دارد و از طریق پورت usb آن می‌توانید فرمت های MP3, DIVX, WMA, WMV, JPEG را تماشا کنید و از دیدن آن‌ها لذت ببرید . همچنین این مدل از سیستم صدای فراگیر ۵٫۱ کاناله و دالبی پرولاجیک ۲ بهره می‌برد که در نهایت می‌تواند برای شما صدای بسیار فراگیری را ایجاد کند .

پشتیبانی از سیستم‌های DTS و دالبی دیجیتال که پیش‌تر در مورد آن کامل توضیح داده‌ام از دیگر مزایای این دستگاه می‌باشد ولی علاوه بر آن استفاده از سیستم BD Samsung به شما این امکان را می‌دهد که نهایت کیفیت صدا در فیلم و موزیک را احساس کنید به گونه ایی که این احساس به شما دست می‌دهد که واقعا در آن محل حضور دارید .

پشتیبانی از سیستم صوتی Crystal Amp Pro :

سیستم‌های سینمای خانگی معمولی به آمپلی فایرهای دیجیتال وابسته‌اند و صدای آن‌ها غالباً متوسط و نه چندان عالی است ، اما HT-C5550 به فن آوری انحصاری و تحت پوشش رسمی ‌Crystal Amp Pro مجهز است تا شفافیت صدایی باورنکردنی برای شما ایجاد کند ، این سیستم با فیدبک‌های چند متغیره سیگنال‌های صوتی می‌تواند کیفیت صدا را در حد بسیار زیادی بهبود بخشیده تا از رقیبان خود برتری محسوس و قابل لمسی داشته باشد .

پشتیبانی از DTS HD Master Audio :

استاندارد جدید کدگذاری صوتی بدون افت صدا می‌باشد که تمام اطلاعات را به صورت کامل از روی فایل مربوطه دریافت کرده و در نتیجه صدایی که شما خواهید شنید دقیقا همان صدایی است که استودیو سازنده فیلم روی آن صدا گذاری کرده است .

فن‌آوری Full HD 1080p :

نسل جدید فایل‌های ویدیویی روز به روز در حال پیشرفت می‌باشند و هر چند وقت شاهد استانداردهای جدید ویدیویی هستیم که در حال حاضر بالاترین کیفیت آن فایل‌هایی با سایز ۱۰۸۰p است که تصاویر بسیار زیبا و حیرت انگیزی را از هر لحاظ برای شما به ارمغان می‌آورد و نکته مثبت برای سینما خانگی سامسونگ این است که می‌تواند نهایت کیفیت تصویری موجود یعنی ۱۰۸۰p را به تلویزیون شما انتقال دهد و شما از دیدن آن لذت ببرید .

صرفه جویی در انرژی و بهره گیری از فناوری ECO :

سامسونگ با توجه به سیاست‌های کلی خودش و خصوصیات‌هایی که برای این سینماخانگی قرار داده است به شما کمک بسیار زیادی در صرفه جویی مصرف برق می‌کند که باعث کاهش هزینه‌های مصرفی و نیز حفظ محیط زیست می‌گردد .

نگارش : سعید مظفری

Castiel
2012/02/29, 23:07
سینما خانگی های ال جی کیفیت خیلی خوبی دارند ولی این نور led اسپیکرها در محیط کم نور که مناسب برای تماشای فیلم است, خیلی چشم را اذیت می کند. البته پس از مدتی کوتاه عادت خواهید کرد!

Arsn
2012/02/29, 23:21
مرسی راهنمای خرید کاربردی ! قیمت تهران نداری سعید جان ؟

من از مدل پاناسونیک خوشم اومد ! کوچولو ، جمع و جور و در عین حال با کیفیت ! کاش میشد فقط بلندگو هاش را بخرم !
سینما خانگی وسیله ضروری نیست و همیشه هم قابل استفاده نیست (مزاحمت برای همسایه ها) ولی دیدن فیلم های اکشن یا استفاده به عنوان بلندگو برای بازی های اکشن واقعا لذت زیادی داره !

به خودم قول دادم دقیقا همون روز که کنکور را دادم ، سینما خانواده را بیارم تو اتاقم و وصلش کنم به کامپیوتر و به یاد قدیما cod mw 4 را از اول تا آخر با صدای دالبی بازی کنم ! وقتی نارنجک میترکید واقعا ترسناک بود !

saeid6574598
2012/02/29, 23:29
مرسی راهنمای خرید کاربردی ! قیمت تهران نداری سعید جان ؟

من از مدل پاناسونیک خوشم اومد ! کوچولو ، جمع و جور و در عین حال با کیفیت ! کاش میشد فقط بلندگو هاش را بخرم !
سینما خانگی وسیله ضروری نیست و همیشه هم قابل استفاده نیست (مزاحمت برای همسایه ها) ولی دیدن فیلم های اکشن یا استفاده به عنوان بلندگو برای بازی های اکشن واقعا لذت زیادی داره !

به خودم قول دادم دقیقا همون روز که کنکور را دادم ، سینما خانواده را بیارم تو اتاقم و وصلش کنم به کامپیوتر و به یاد قدیما cod mw 4 را از اول تا آخر با صدای دالبی بازی کنم ! وقتی نارنجک میترکید واقعا ترسناک بود !
خواهش می کنم ! متاسفانه الان قیمت ندارم ولی سعی می کنم تا فردا قیمتش رو در بیارم !