PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی خرید پاور تا 70 تومن !

Yaser_Aramesh
2012/02/23, 18:33
سلام بر دوستان

بنده یه Power دارم به اسم Viera VI-600WATX (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) که الان صدای وحشتناکی میده وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم و بعد از سه یا چهار دقیقه قطع میشه ! صداش وحشتناکه (خیلی زیاده ! )

حالا میخوام یه Power تا 60 تومن بخرم و میخوام جواب CPU ها و ..... های چند سال دیگه رو بده ! فکر کنم رنج قیمتم خوبه ! حالا تا 10 تومن هم بیشتر شد عیب نداره ! پس نهایتا 70 تومن !

لطفا نکاتی که باید برای انتخاب یک پاور بهشون توجه کنم رو بگین و مدل خوب معرفی کنین !

ترجیها یا گرین یا انرمکس

متشکرم

YGH
2012/02/23, 21:03
Viera یه برند مجعول هست. البته یه سری چیزا داره که واقعا عالیه. مثل گیم پدش.
داداش! اگه میشه یه مقدار بودجتون رو بیشتر کنید و یه مدل green 530eu بخرید. شیراز حدود 86 تومان هست. خداییش خیلی پاور تمیزیه!
اگر قصد استفاده از جند کارت گرافیک یا اورکلاک رو دارید ترجیحا یه پاور با واتاژ بالاتر خریداری کنید.
در کل برای بودجه ای که شما دارید این مدل مناسب به نظر میرسه.
البته تا نظر دوستان چی باشه؟

اینم لینک مربوط به پاور:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

saeid6574598
2012/02/23, 21:41
یاسر جان ! اگر می خواهی پاوری را انتخاب کنی که جواب پردازنده های آینده را هم بدهد ، باید بیشتر از این ها خرج کنی . با این اوضاع و احوال بازار و قیمت ها ، با 70 تومن چیز خیلی خوبی نمی تونی سوا کنی !

نکاتی که در انتخاب پاور باید رعایت کنی ، به طور خلاصه عبارتند از :

1- توان پاور : اولین فاکتور هنگام خرید پاور توان آن است . انتخاب توان پاور بستگی به سیستم شما و میزان مصرف سیستم دارد. اما شما همیشه پاوری را انتخاب کنید که توان واقعی آن 20 درصد بشتر از توان مصرفی سیستمتان باشد .

2- ورژن پاور : هنگام خرید به ورژن پاور هم باید توجه شود زیرا پاورهای قدیمی قادر به تامین نیازهای قطعات سخت افزاری امروزی نیستند و پورت اتصال به آن ها را ندارند پاورهای موجود در بازار دارای نسخه های 2.1 و 2.2 هستند و با بیشتر قطعات سازگاری کامل دارند .

3- نکات امنیتی پاور : نکات ایمنی باید در مورد پاورها رعایت شده باشد تا از بروز مشکلات اساسی در قطعات جلوگیری شود یکی از این اقدامات جداسازی کابل ها به تفکیک کارایی است به این صورت که دور هر بخش یک لایه جدا کننده کشیده شده است .

پی . اف . سی ( PFC ) : وجود این نشان بر روی پاور نشاندهنده این است که که پاور شما به صورت بهینه از برق استفاده می کند و در کل باعث کاهش مصرف برق می شود .

5- طراحی پاور : پاور باید دارای طراحی مناسبی باشد تا بتواند گرمای تولیدی خود را از کیس خارج کند در غیر این صورت باعث بروز مشکلاتی می شود بنا بر این باید حداقل دارای یک فن 12*12 باشد .

6 - تا آنجایی که برایتان مقدور است ، از پاورهایی که دارای استاندارد 80Plus هستند ، استفاده نمایید . زیرا کارایی بالایی دارند .

قیمت چند مدل پاور گرین ( البته من هنوز نمی دونم برای چه نوع کاری می خوای اما در حدود بودجه ات ، برات می گذارم ) :

GREEN - GP380A-EU ..................... 60,000 Toman

GREEN - GP485B-US ................... 90,000 Toman

GREEN - GP530A-EU ................... 90,000 Toman

GREEN - GP435B-US .................. 80,000 Toman

GREEN - GP480A-EU .................. 81,000 Toman