PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای طرز کنفرانس دادن !

Yaser_Aramesh
2012/02/23, 19:21
سلام

بنده آخر فروردین ماه یه کنفرانس قراره داشته باشم درباره ی لیزر ! لطفا کسانی که تجربه ی کنفرانس دادن داشتن منو راهنمایی کنن ! هر چیزی که میدونن و تجربه کردن بگن ! چون من اولین بارم هست و از معلم فیزیک در صورت عالی بودن کنفرانس قول دو تا 20 ناقابل رو گرفتم !

متشکرم

+Aren
2012/02/23, 22:47
اول از همه باید همه رو ... فرض کنی! و خودتو عالم همه فن حریف لیزر!
نتیجه برات مهم نباشه! فکرت رو فقط بذار برای نحوه اجرا!
به همکلاسی و معلمت بگو اگه سوالی بود بذارن آخر(معمولا کسی سوال نداره یا یادش می ره)
از کلمات قلمبه اصلا استفاده نکن! ساده و گویا!
اگر می تونی از تصاویر استفاده کن!
تن صدا خیلی مهمه! مثلا وقتی می گی: " این لیزر حتی می تونه آینه رو سوراخ کنه " (که دروغه!) با یک حس هیجانی بگو!
از معلم سوال نپرس! نگو درسته یا... فکر کن اون کمتر از تو می دونه!
سپاس

sajjadsa
2012/02/23, 22:54
من اولین بار که کنفرانس داشتم افتضاح کردم. دلیلش این بود همش سعی میکردم جملاتی رو که از قبل حفظ کرده بودم پشت سر هم ردیف کنم و این باعث شده بود خیلی خشک باشه کنفرانسم.
بعدا یه نکته ای رو یاد گرفتم و اونم این بود که با مخاطبم راحت باشم ... شما هم با مخاطبت راحت باش ... جلوشون سعی نکن خیلی رسمی باشی ... اینجوری اونها هم با تو راحت ترن
سعی نکن جملات رو از قبل آماده کنی و 100 دفعه با خودت تکرار کنی تا یادت نره به جاش:
سعی کن به مفاهیمی که میخوای انتقال بدی مسلط بشی و در موقع کنفرانس با زبون خودت و جملاتی که اون موقع به ذهنت میرسه همه چیز رو توضیح بدی نه چیزی که از قبل جفظ کردی...

این کارو بکن ایشالا 20 رو میگیری ...

sajjadsa
2012/02/23, 22:57
راستی اگر از پروژکتور استفاده میکنی من یه ایده دارم که باعث میشه کارت خیلی تاثیر گذار باشه
همونطور که میدونی پروژکتور برای رنگ سیاه چیزی ساطع نمیکنه
زمینه کارت رو سیاه کن و عکس ها و نوشته هات رو با رنگ روشن کار کن و بعد افکت بذار
تصور کن همه دارن یه پرده معمولی رو میبینن که یه دفعه جملات با رنگ سفید روش نقش میبنده ... اینجوری مثل کارای دیگه کارت یه کادر مشخص نداره ... ایده های زیادی رو میشه اینجوری پیاده کرد ...

saeid6574598
2012/02/23, 23:00
سعی کن شب قبلش موضوعی را که می خواهی کنفرانس بدهی ، یک بار مرور کرده باشی تا در هنگام سخنرانی ، با مشکل مواجه نشی .

وقتی که می خواهی کنفرانس بدی ، اول به همه افرادی که دارن به تو توجه می کنن ، یک نگاهی بینداز . ( این کار باعث میشه تا بر روی افراد اونجا تسلط داشته باشی )

بعدش یک نفس عمیق بکش و با خیالت راحت و اعتماد به نفس کامل ، شروع به کنفرانس دادن کن !

سعی کن از جملات ساده و رسا در جملات خود استفاده کنی . ( اگر بخوای خیلی قلمبه سلمبه حرف بزنی ، گیج می شی . بعضی موقع ها هم ممکنه فشارت بیفته! این چیزی که گفتم شوخی نبود ! با چشمهای خودم دیدم .)

در حین سخنرانیت ، از حرکات دست هم استفاده کن . ( جهت تایید مطلب ! جواب میده ! )

جوری سخنرانی کن که هیچ کس وسط حرفهات ، نپره وسط . ( البته این کار با تسلط کامل بر روی موضوع امکان پذیره . )

سخنرانیت هم که تمام شد ، اگر کسی سوال داشت ، در نهایت آرامش و شیوایی تمام ، به سوالات پاسخ بده !

با تشکر

Arsn
2012/02/23, 23:05
من تجربه کنفرانس ، تدریس زیادی دارم ! (البته به نسبت سنم)
اگر سوال خاصی داری میتونم کمکت کنم ! (تو پاورپوینت هم میتونم کمکت کنم )

این هم به دردت میخوره :

How to give a good speechEvery speech or presentation has two main aspects:

WHAT you say (content)
HOW you say it (delivery)
You obviously have a lot of control over the content, because you can plan out exactly what you want to say. But you can also do a lot to make sure your delivery is effective too. The advice that follows will help you deliver a powerful speech:

Remember that a listener usually only has one chance to understand what you are saying. So you must do everything you can to make it easy for him or her to follow your ideas.
The best way to do this is to “signpost” your speech. At the beginning, say how your speech will be divided up. During the speech, make it clear when one part has finished and the next part has started. (For example, “Now that I have explained some of the causes of air pollution, I want to tell you what we can do to reduce the problem.”) At the end of your speech, make it clear that you are finished (e.g. by simply saying “Thank you!”).
The most important parts of a speech are the beginning and the end. Think about a strong first sentence that will capture the attention of the listener. Be calm and confident; give the impression that you are well-prepared and have something interesting to say. End with a strong sentence: make people laugh or give them something provocative to think about.
Practise your speech before the big day. In particular it is useful to think about how and where you will stand/sit, and where you will put your materials before and after you have used them. Practise using your speech cards.
Speak loudly and clearly. Remember that your voice (your intonation) must do the job that punctuation does in your writing. Try not to speak too fast. Never just read full sentence notes - it is boring and makes your speech very difficult to follow.
Make sure you can be seen as well as heard. Don’t hide behind your sheets or the overhead projector. It is important that every listener feels you are talking to him or her personally. Therefore look round the room and try to make eye contact with everyone in the audience at least once during your speech.
Be careful not to distract your listeners by swinging on a chair, tapping your feet etc.
It is useful to include visual material with your speech. For example, if you are talking about places, show a map. If you are using numbers, write them for all to see. (It’s very difficult for listeners to keep large or many numbers in their head.)
If you are going to have audience participation be very clear exactly what you want from them. If you ask a question, be ready for strange answers, and expect to have to answer it yourself.

Ali Fatehi
2012/02/24, 00:14
سلام من در دوره کاردانی در دانشگاه اراک دولتی هفت و هشت باری کنفرانس دادم . کنفرانس دادن خیلی جالبه . و مهیج چون رشته من نرم افزار بود هم رشته نرم افزار امده بودند و هم رشته سخت افزار و چندتایی (=10)هم از رشته معماری در حدود 80 نفری می شدند . هر سمینار بر طبق گفته های استاد راهنما 15 دقیقه و حداکثر 20 دقیقه بودش اما من چه کردم . سمینار دونفری بود که همه کارش رو خودم کردم . و در مورد انتی ویروس ها بود . چون با همه رفیق و اشنا بودم دختر و پسر اولین سمینار به من خورد بعد از عید نوروز بود اولین جلسه بود که به من خورد البته قرار بود یک 20 دقیقه باشد که به یک 30 دقیقه یک مرحلش و مرحله بعدش 45 دقیقه هفت بعدش بود. البته اولش 20 دقیقه را توصیح دادم بنا به درخواست دوستان و مشاهده کنندگان افزایش یافت به همان که گفتم . به صورت کامل به موضوع اشراف داشتم و بعضی از موقه ها به نوشته ها مراجعه می کردم و هم چنین سر کلاس راه می رفتم . و بعضی از موقه ها خیره می شدم به چشم های مشاهده کنندگان . راستش بعد از سمیناری 10دقیقه سوال سرایز می شد به سمتم. راستش اون زمان اون سمینار برای من در حدود 50 هزار اب خورد ( چند سال پیش) .

اما پزیرایی من به چه صورت بود : رفتم یک جعبه پلاستیکی خریدم یک عدد سنیچ و 2 عدد گل سوهان و ورقه هایی برای سوال پرسیدم ( طوری طراحی کردم شماره اسلاید کنار سوال بود برای مشخص شدن شماره اسلایدو موضوع ) و همه مهمتر یک dvd پر از برنامه های امنیتی قرار داده بودم.

Yaser_Aramesh
2012/02/24, 07:37
ممنون از همگی

یه سوال : توی کنفرانس حق سوال کردن دارن ؟؟ (منظورم کلا هست,نه اول و وسط و آخر ) . کلا سوال نباید بپرسن ! درسته ؟؟!!

+Aren
2012/02/24, 11:23
چرا، حق سوال هست!
اگر نکته گنگی رو بیان کنی دیگران حق سوال دارند! بخاطر همین می گم از کلمات قلمبه استفاده نکن!
ساده و روان بگو تا حدی که همه بفهمند. مثال زدن رو فراموش نکن!
"مثال یک راه آموزش نیست، تنها راه آموزش است!"
سپاس

Pesar khooob
2012/02/24, 12:06
کنفرانس عین درس دادن می مونه و اگه کسی سوال داشت میتونه بپرسه.

البته بهتر اینه که قبل کنفرانس همه سوالهای احتمالی رو از خودت بپرسی تا اگه کسی یکی از این سوال ها رو ازت پرسید کم نیاری!