PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای انتخاب مادربوردی برای گیم و بازی

ATA
2012/02/21, 02:35
با عرض سلام مجدد به دوستان و مدیران سایت بزرگ سخت افزار بنده میخواستم از مادربوردهای ذکر شده مادربوردی رو واسه بازیهای کامپیوتری و گیم انتخاب کنم واین رو هم گفته باشم که مادربوردی الان رو کیسه از سری p67 sabertooth هست که میخوام یه تغییراتی رو کیسم بدم و از بزرگواران درخواست میکنم راهنمایی کنید که کدوم یک از اینا از لحاظ قدرت و عملکرد بهترن البته مشکلی نباشه با توضیح مختصر . با تشکر
GIGABYTE = GA-Z68XP-UD3
GIGABYTE = GA-X58A-UD3R

ASUS = P8Z68-V PRO این مادربوردو نتونستم پیدا کنم
ASUS = Sabertooth X58

و در اخر اگر شما هم پیشنهادی دارین من با جانو دل پذیرا هستم البته توضیحات و دلیل انتخابتون یادتون نره.... یا حق

darklord
2012/02/21, 09:07
P67 sabertooth :-B

از این مادربورد بهتر دیگه چی میخواهی !!!!!!

با p8z68-v pro کار کردم اصلا با sabertooth قایل مقایسه نیست چه برسه بهتر !

اگر هم بخواهی از x58 استفاده کنید با توجه به معماری سندی بریج که هم اکنون از آن استفاده میکنید عملکرد کارت گرافیکتون کاهش پیدا میکند.(x58 سندی بریج نیست ! از آن 2 سال عقب تر هست)

کاش مدل کارت گرافیک و cpu را هم ذکر میکردید .

saeid6574598
2012/02/21, 13:42
به نظر بنده حقیر هم مادربورد p67 sabertooth می تونه تمام نیازهای کوچک و بزرگ شما رو برآورده کنه . از کارهای ساده گرافیکی تا رندرینگ حرفه ای .

به شکل پایین توجه کن ! همونطور که در شکل می بینی ، این مادربرود از یک قاب که وظیفه خنک کنندگی پنل مادربرود ( شامل چیپست ها و دیگر اجزا ) رو بر عهده داره ، تشکیل شده است . شرکت اسوس با استفاده از قاب TUF ، سعی خود را بر این داشته است تا حرارت تولید شده توسط کارت گرافیک ، پردازنده و همچنین حرارت تولید ناشی از خود مادربرود را به صورت حرفه ای و به صورت فشرده ، از مادربرود دور سازد . این سیستم خنک کننده با استفاده از کانال های هوای خود ، حرارت و گرما را از چیپست های مادربرود و سایر قطعات ، دور ساخته و همین امر موجب پایداری و طول عمر قطعات و به خصوص مادربورد ، خواهد شد .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

به این شکل هم یک نگاهی بنداز :

تمامی اجزا این مادربرود ، به سنسورهای حرارتی مجهز می باشد . یعنی شما می توانید به راحتی بر روی دمای سیستم خود ، نظارت کامل داشته باشد . ( الته بیشتر به کار اورکلاک ها میباد تا کاربرای ساده . )

پشتیبانی از فناوری هایی همچون SLI شرکت انویدیا و Crossfire شرکت AMD / پشتیبانی کامل از پردازنده های سندی بریج و همچنین فناوری Turbo Boost جهت افزایش فرکانس پردازنده و بالابردن کارایی و غیره و غیره ........ .

دیگه چی می خوای عطا جان ! اگر آینده نگر هستی و می خواهی مادربوردی عمری داشته باشی ، به نظر از بین مادربرودهایی که مد نظرت هست ، همین مادربرود P67 sabertooth بهترین هست . هم قدرتمنده و هم قابلیت اورکلاک بالایی دارد . / اگه سوال دیگه ای هم داشتی ، بگو .

Arsn
2012/02/21, 13:56
عطا جان سوالت مثل اینه که : من مرسدس بنز دارم و میخوام ارتقاش بدم ، کدوم را بگیرم ؟
1) ژیان
2) پراید
3) فراری 20 سال پیش (چیپ x58)
4) هیچ کدام !

ما الان چی بگیم ؟

saeid6574598
2012/02/21, 13:59
عطا جان سوالت مثل اینه که : من مرسدس بنز دارم و میخوام ارتقاش بدم ، کدوم را بگیرم ؟
1) ژیان
2) پراید
3) فراری 20 سال پیش (چیپ x58)
4) هیچ کدام !

ما الان چی بگیم ؟
خیلی زیبا و قشنگ ، وصف کردی علیرضا جان ! من هم خودم اول شک کردم . با خودم گفتم مادربرود به این خوبی داره ! چرا می خواهد با مدل های پایین تر تعویض کنه ! خیالت راحت ! من مجابش کردم که همین مادربرود خودش رو نگهداره .

bsireza
2012/02/21, 15:47
وقتی مادربرد به این خوبی داری چه کاریه که عوضش کنی:-o

ATA
2012/02/21, 20:35
اولا از همه شما دوستان و مدیران که اینقدر به بنده حقیر توجه دارین خیلی خیلی خیلی تشکر میکنم که این باعث شد که پیشونیم پر عرق بشه دوم اینکه من میخواستم یه تازگی تو کیسم ایجاد کنم ولی امیدوارم کردین و همین مادربورد خودمو نگه میدارم و عمرا عوضش کنم و از اقا علیرضاجان هم بابت اون مثال واقعا قشنگشون قدردانی میکنم و تا ورود سری x79 که فکر میکنم بشه روش حساب کرد صبر میکنم ^:)^

YGH
2012/02/21, 20:52
اولا از همه شما دوستان و مدیران که اینقدر به بنده حقیر توجه دارین خیلی خیلی خیلی تشکر میکنم که این باعث شد که پیشونیم پر عرق بشه دوم اینکه من میخواستم یه تازگی تو کیسم ایجاد کنم ولی امیدوارم کردین و همین مادربورد خودمو نگه میدارم و عمرا عوضش کنم و از اقا علیرضاجان هم بابت اون مثال واقعا قشنگشون قدردانی میکنم و تا ورود سری x79 که فکر میکنم بشه روش حساب کرد صبر میکنم ^:)^

اگر راشتباه نکنم، مادربوردهای X79، سوکت 2011 هستند(Sandy Bridge E) و فکر کنم به نسبت Sandy Bridge قیمت بالاتری دارند و طبعا به اینجا که میرسه قیمتشون وحشتناک زیاد میشه. سری Ivy Bridge هم هستند که میتونید روی اونها هم حساب کنید.
ولی این مادربوردی که شما دارید تقریبا حکم خدای مادربوردها رو داره!!!

ATA
2012/02/21, 21:39
بابا ما اورانیوم داشتیمو خبر نداشتیم اونم از نوع غنی شده.....

ATA
2012/02/21, 21:42
منظورتون از سری Ivy Bridge چیه کمی بیشتر توضیح بدین.
اگر راشتباه نکنم، مادربوردهای X79، سوکت 2011 هستند(Sandy Bridge E) و فکر کنم به نسبت Sandy Bridge قیمت بالاتری دارند و طبعا به اینجا که میرسه قیمتشون وحشتناک زیاد میشه. سری Ivy Bridge هم هستند که میتونید روی اونها هم حساب کنید.
ولی این مادربوردی که شما دارید تقریبا حکم خدای مادربوردها رو داره!!!

YGH
2012/02/21, 22:11

همونطور که میدونید، شرکت اینتل از یک چرخه جهت معرفی محصولات خودش استفاده میکنه که به Tick Tock معروف هست. در هر Tick، شرکت اینتل از فرآیند جدید تولید تراشه با سایز کوچکتر رونمایی میکنه. در این فرآیند، اینتل همون پردازنده های قبلی رو با اندازه کوچکتر تولید و به بازار میفرسته. مثلا آخرین چرخه این روال رو در پردازنده های Nehalem اینتل شاهد بودیم که ابتدا با تکنولوژی 45 نانومتری ساخته شدند و سپس در فرآیند Tick، همون پردازنده ها با اندازه کوچکتر، یعنی 32 نانومتری به بازار اومدند. در واقع در این فرآیند، معماری پردازنده تقریبا عوض نمیشه و فقط اندازه اون به جهت مصرف پایین تر برق و راندمان بالاتر تغییر میکنه. و اما چرخه Tock. همیشه در این چرخه، اینتل یک معماری جدید از پردازنده هاش رو رو میکنه. در واقع این مرحله قبل از Tick هست. مثلا همون معماری Nehalem یا Sandy Bridge در این چرخه معرفی شدند که هر دو در واقع معماری جدید پردازنده بودند. در سال 2011 چرخه Tock اتفاق افتاد، که حاصل این چرخه تولد نسل جدید پردازنده های اینتل با معماری جدیدی به نام Sandy Bridge بود. و اما امسال یعنی سال 2012 نوبت چرخه Tick هست.
از لحاظ معماری، پردازنده های Ivy Bridge در واقع همون Sandy Bridge هستند. ولی همونطور که درباره چرخه Tick گفته شد، فقط اندازه تراشه تغییر کرده و از 32 نانومتر به 22 نانومتر تغییر کرده که باعث مصرف کمتر انرژی از طرف پردازنده و افزایش راندمان اون میشه.

امیدوارم این مطلبی که نوشتم گنگ نبوده باشه و شما منظور بنده را فهمیده باشید.

این هم نقشه راه پردازنده های اینتل:

7668

darklord
2012/02/21, 22:27

نسل بعدی پردازنده های سندی بریج هست که تا یک ماه دیگه وارد بازار میشه .

سوکت این پردازنده ها همان 1155 هست . و مادربورد شما از این cpu ها پشتیبانی میکند.

تفاوت ivy bridge با sandy bridge این است که پردازنده های جدید دارای فناوری ساخت 22 نانو متری هستند و از گرافیک مجتمع قویتری استفاده میکنند .

22 نانومتری شدن ترانزیستور های پردازده مزایایی همچون مصرف کمتر و دمای کمتر را دارد و این برای لب تاپ ها بسیار مهم است .

اما در دسکتاپ به عقیده من در مدل های مشابه تفاوت چندانی ندارند (اگر قصد استفاده از گرافیک آنبرد را ندارید )

در کل اگر قصد خرید سیستم جدید دارید خوب در صورت موجود بودن ivy bridge را انتخاب کنید . اما اگر قصد ارتقا دارید یعنی مثلا 2600 را بفروشید و 3770 بخرید. فقط در مصرف برق صرفه جویی میکنید و در مصرف ریال اسراف میکنید !!

saeid6574598
2012/02/21, 22:50
پردازنده های Ivy Bridge در یک نگاه ( سومین تیک ایتل ) :

تکنولوژی ساخت پیشرفته تر ( 22 نانومتری که در نسل قبلی خود یعنی SNB ، سی و دو نانومتری بود . ) و مصرف انرژی پایین .

پشتیبانی از حداکثر 8 مگابایت حافظه از نوع کاشه 3 ( L3 ) .

پشتیبانی از حافظه های DDR3 تا فرکانس 2800 مگاهرتز ( جهت اورکلاکینگ )

تجهیز به پردازنده گرافیک مجتمع قدرتمند ( HD 4000 ) نسبت به نسل قبلی و همچنین پشتیبانی از Directx 11.1 ، OpenCL 1.1 و OpenGL 3.1 .

و خیلی موارد دیگه که نمیشه اینجا توضیح داد .

ATA
2012/02/22, 00:19
خیلی ممنون بله منظورتون رو فهمیدم اینم که شما میگین به نظر من خوبه حالا ببینیم تو اینده چی پیش میاد.ممنون از توضیحتون
همونطور که میدونید، شرکت اینتل از یک چرخه جهت معرفی محصولات خودش استفاده میکنه که به Tick Tock معروف هست. در هر Tick، شرکت اینتل از فرآیند جدید تولید تراشه با سایز کوچکتر رونمایی میکنه. در این فرآیند، اینتل همون پردازنده های قبلی رو با اندازه کوچکتر تولید و به بازار میفرسته. مثلا آخرین چرخه این روال رو در پردازنده های Nehalem اینتل شاهد بودیم که ابتدا با تکنولوژی 45 نانومتری ساخته شدند و سپس در فرآیند Tick، همون پردازنده ها با اندازه کوچکتر، یعنی 32 نانومتری به بازار اومدند. در واقع در این فرآیند، معماری پردازنده تقریبا عوض نمیشه و فقط اندازه اون به جهت مصرف پایین تر برق و راندمان بالاتر تغییر میکنه. و اما چرخه Tock. همیشه در این چرخه، اینتل یک معماری جدید از پردازنده هاش رو رو میکنه. در واقع این مرحله قبل از Tick هست. مثلا همون معماری Nehalem یا Sandy Bridge در این چرخه معرفی شدند که هر دو در واقع معماری جدید پردازنده بودند. در سال 2011 چرخه Tock اتفاق افتاد، که حاصل این چرخه تولد نسل جدید پردازنده های اینتل با معماری جدیدی به نام Sandy Bridge بود. و اما امسال یعنی سال 2012 نوبت چرخه Tick هست.
از لحاظ معماری، پردازنده های Ivy Bridge در واقع همون Sandy Bridge هستند. ولی همونطور که درباره چرخه Tick گفته شد، فقط اندازه تراشه تغییر کرده و از 32 نانومتر به 22 نانومتر تغییر کرده که باعث مصرف کمتر انرژی از طرف پردازنده و افزایش راندمان اون میشه.

امیدوارم این مطلبی که نوشتم گنگ نبوده باشه و شما منظور بنده را فهمیده باشید.

این هم نقشه راه پردازنده های اینتل:

7668

ATA
2012/02/22, 00:22
اقا مارو خوشحال کردین امیدوارم که این یک ماه که گفتین یک سال نشه که اونوقت حالم گرفته میشه
نسل بعدی پردازنده های سندی بریج هست که تا یک ماه دیگه وارد بازار میشه .

سوکت این پردازنده ها همان 1155 هست . و مادربورد شما از این cpu ها پشتیبانی میکند.

تفاوت ivy bridge با sandy bridge این است که پردازنده های جدید دارای فناوری ساخت 22 نانو متری هستند و از گرافیک مجتمع قویتری استفاده میکنند .

22 نانومتری شدن ترانزیستور های پردازده مزایایی همچون مصرف کمتر و دمای کمتر را دارد و این برای لب تاپ ها بسیار مهم است .

اما در دسکتاپ به عقیده من در مدل های مشابه تفاوت چندانی ندارند (اگر قصد استفاده از گرافیک آنبرد را ندارید )

در کل اگر قصد خرید سیستم جدید دارید خوب در صورت موجود بودن ivy bridge را انتخاب کنید . اما اگر قصد ارتقا دارید یعنی مثلا 2600 را بفروشید و 3770 بخرید. فقط در مصرف برق صرفه جویی میکنید و در مصرف ریال اسراف میکنید !!

ATA
2012/02/22, 00:25
از سعید جان هم بابت توضیحات کلیدیشون تشکر میکنم واقعا من دارم زیر سایه اطلاعات شما مهندس کامپیوتر میشم
پردازنده های Ivy Bridge در یک نگاه ( سومین تیک ایتل ) :

تکنولوژی ساخت پیشرفته تر ( 22 نانومتری که در نسل قبلی خود یعنی SNB ، سی و دو نانومتری بود . ) و مصرف انرژی پایین .

پشتیبانی از حداکثر 8 مگابایت حافظه از نوع کاشه 3 ( L3 ) .

پشتیبانی از حافظه های DDR3 تا فرکانس 2800 مگاهرتز ( جهت اورکلاکینگ )

تجهیز به پردازنده گرافیک مجتمع قدرتمند ( HD 4000 ) نسبت به نسل قبلی و همچنین پشتیبانی از Directx 11.1 ، OpenCL 1.1 و OpenGL 3.1 .

و خیلی موارد دیگه که نمیشه اینجا توضیح داد .