PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم amd حرفه ای

Reza Y
2012/02/20, 17:37
سلامی دوباره این سومین سیستمی هست که میخوام با AMD جم کنم مشخصات به صورت زیر است:
1.لطفا از 10 نمره بدید به هماهنگی قطعات و به صرفه بودن(نمره کل سیستم)
2.اگه پیشنهاد بهتری دارید مطرح کنید!
3.قیمت کلش چند هست؟
4.تفاوت قیمت HDD که نوشتم مدل 500 با 1TB چند هست؟
5.با توجه به استفاده از سری Black نیازی به SSD هست؟اگه هست این مدل چند قیمته؟ مدل های خوش قیمت 60 و 120 در صورت نیاز معرفی کنید!
(کل سیستمو از نوشته های قبلی خودتون بدست آوردم!!:D)
CPU:AMD phenom II X6 1100T
CPU cooling:Tuniq tower extreme
Mem:Gskill Ripjaws 4 GBx2 1600 CL9
MB:Gigabyte 890GPA-UD3H
Monitor:LG IPS 226V
Graphic card:Sapphire AMD 6970 Dual fan
SDD:OCZ-vertex3-120GB-Max IOPS Edition(در صورت نیاز!!!)
DVD Drive:Asus 20X sata
Power supply:Green-g 885b(با 700 راه نمیوفته؟؟)
Case:Green X7 Cougar
HDD:Western digital black caviar 500Gb یا 1TB

YGH
2012/02/20, 18:04
اگر ممکنه پردازنده رو از سری بولدوزر انتخاب کنید. مثل مدل AMD FX-8120 مدل شاخیه.(البته خب جدیدا خیلی گرون شده حدود 480 تومان. قبلش 390 بود.)
کولر پردازنده خیلی عالیه. من دیروز گرفتم 87 تومان.
رم: اگر میشه به جای دو تا 2، دو تا 4 بگیرید.
اگر از پردازنده سری بولدوزر گرفتید، سعی کنید یه مادربورد با چیپ 990 بگیرید.(مثل مدل GIGABYTE 990XA-UD3)
مانیتور: ای مدل از مدل های جذاب! و عالی بازار هست.
گرافیک: خیلی مدل خوبیه.
DVD Drive: فرق نمیکنه چی بگیرید. معمولا همشون ساخت برادران چینی هستند و خدا میدونه چی از آب دربیاد. از مدل هایی که مشکل درب دارند نگیر. مثل LITE-ON
پاور: به نظر من 885 زیاده. یه مدل سبک وزن تر هم میتونید بگیرید.
کیس: خیلی خوبه. یعنی عالیه. خودم چند روز دیگه میخوام بگیرم.
دیسک سخت: کلا سری Black خیلی خوبن. متاسفانه قیمت ندارم، چون یه کم کمیاب شدند.

البته اینهایی که من گفتم، نظر شخصی بنده بود که ممکنه کاستی داشته باشه.
یکی از دوستانی که میتونه به شما بهتر کمک کنه، آقا علیرضا هست.(شناسه کاربری arsn)

Arsn
2012/02/20, 18:43
سلامی دوباره این سومین سیستمی هست که میخوام با AMD جم کنم مشخصات به صورت زیر است:
1.لطفا از 10 نمره بدید به هماهنگی قطعات و به صرفه بودن(نمره کل سیستم)
2.اگه پیشنهاد بهتری دارید مطرح کنید!
3.قیمت کلش چند هست؟
4.تفاوت قیمت HDD که نوشتم مدل 500 با 1TB چند هست؟
5.با توجه به استفاده از سری Black نیازی به SSD هست؟اگه هست این مدل چند قیمته؟ مدل های خوش قیمت 60 و 120 در صورت نیاز معرفی کنید!
(کل سیستمو از نوشته های قبلی خودتون بدست آوردم!!:D)
CPU:AMD phenom II X6 1100T
CPU cooling:Tuniq tower extreme
Mem:Gskill Ripjaws 4 GBx2 1600 CL9
MB:Gigabyte 890GPA-UD3H
Monitor:LG IPS 226V
Graphic card:Sapphire AMD 6970 Dual fan
SDD:OCZ-vertex3-120GB-Max IOPS Edition(در صورت نیاز!!!)
DVD Drive:Asus 20X sata
Power supply:Green-g 885b(با 700 راه نمیوفته؟؟)
Case:Green X7 Cougar
HDD:Western digital black caviar 500Gb یا 1TB

1و2) بهتره برای مادربورد از چیپ 990 استفاده کنید ! مدل انتخابی شما به خاطر داشتن گرافیک آنبورد قیمت کاذب دارد و برای استفاده بهتر و آینده نگری بیشتر من 990 را پیشنهاد میدم ! مدل های خوب الان که قیمت منطقی داشته باشند همانطور که دوستمون گفت Gigabyte 990Xa-Ud3 و Msi 990Fx GD65 است البته اسوس هم مدل Sabertooth را داره ولی گرونتر از دو تای دیگه است
رم های خیلی خوبی است ، اما اگر بودجه اتون میرسه رم های سری Xtreme X جی اسکیل را استفاده کنید چون رم برای AMD بهتره CL پایین داشته باشه و این سری در مدل باس 1866 زمان تاخیر 7 را ارائه میدند ! برای 10 هزار تومان اختلاف قیمت ارزش نداره که کیفیت و کارایی DVD write های Plextor را از دست بدید !

3) قیمت ندارم ! شرمنده !

4و5) من توصیه میکنم که اگر بودجه اجازه میده از سالید دیسک استفاده کنید ! حتی سریعترین هارد هم با سالید دیسک ها حدود 4 برابر اختلاف کارایی داره و استفاده از یه سالید به عنوان درایو بوت توصیه میشه ! مدل سالیدی که خودتون انتخاب کردید عالیه ولی میتونید برای صرفه جویی از Adata s511 استفاده کنید

Reza Y
2012/02/20, 19:29
همه موارد گفته شده اصلاح شد اما کدام Mother board بهترین بازدهی را به سیستم میدهد ؟به غیر از مدل Asus که گران تر است.

YGH
2012/02/20, 19:37
همه موارد گفته شده اصلاح شد اما کدام mother board بهترین بازدهی را به سیستم میدهد ؟به غیر از مدل asus که گران تر است.

تو انتخاب gigabyte 990xa-ud3 شک نکن. خودم دارم به همراه پردازنده fx-8120 استفاده میکنم. واقعا عالیه.

البته از ASUS مدل M5A99X EVO هم هست ولی از نظر مدار تغذیه پردازنده نسبت به مدل گیگابایت ضعیفتره. 8 فاز به 10 فاز. قیمتش هم حدودو 290 تومان هست.
کلا سعی کنید هر چی میگیرید از چیپ 990 باشه. چون آینده نگرترند.