PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی درباره خرید کیس

YGH
2012/02/19, 22:07
با سلام خدمت همه دوستان عزیز!
یه سوال از دوستان داشتم. میخوام یه کیس جدید بگیرم. سه مدل زیر نظرم رو جلب کرد. شما راهنمایی کنید و بگید کدوم بهتره و چرا؟! (امروز بالاخره یه کولر Tuniq Tower 120 Extreme گرفتم. ولی بدبختانه توی کیسم جا نمیشه.)

ملاک اصلی واسه من جادار بودن و با کیفیت بودن هست.

Green Falcon

7641

قیمت: 124 تومان

Green X5

7642

قیمت: 133 تومان

Green X3

7643

قیمت: 96 تومان

darklord
2012/02/19, 22:35
شکل ظاهری فالکون را من خودم دوست دارم اما به هر کسی که نشان دادم خوشش نیومد و یک کیس معمولی را به آن ترجیح داد در حالی که همانند x3 یک کیس حرفه ای است (اون زمان که x3 در بازار نایاب بود هم فروش خوبی نداشت ) به عقیده من x3 بهتر از فالکون هست.
در مورد x3 در بعضی موارد از کیفیت فن های آن شکایت داشتند.
به عقیده من کیس x7 cougar با توجه به قیمتش انتخاب بسیار خوبی است در حالی که بسیار زیبا است . بسیار با کیفیت هم هست .(با توجه به کیفیتش به عقیده من دو برابر x3 ارزش دارد)
اما x5 که برادر دوقولوی کیس fusion (که یک مدت کوتاه توسط گرین عرضه شد ) است. به عقیده من همان x3 است که یک lcd نه چندان مجهز به آن اضافه شده است و یکمی زیبا تر شده است .

YGH
2012/02/19, 22:43
شکل ظاهری فالکون را من خودم دوست دارم اما به هر کسی که نشان دادم خوشش نیومد و یک کیس معمولی را به آن ترجیح داد در حالی که همانند x3 یک کیس حرفه ای است (اون زمان که x3 در بازار نایاب بود هم فروش خوبی نداشت ) به عقیده من x3 بهتر از فالکون هست.
در مورد x3 در بعضی موارد از کیفیت فن های آن شکایت داشتند.
به عقیده من کیس x7 cougar با توجه به قیمتش انتخاب بسیار خوبی است در حالی که بسیار زیبا است . بسیار با کیفیت هم هست .(با توجه به کیفیتش به عقیده من دو برابر x3 ارزش دارد)
اما x5 که برادر دوقولوی کیس fusion (که یک مدت کوتاه توسط گرین عرضه شد ) است. به عقیده من همان x3 است که یک lcd نه چندان مجهز به آن اضافه شده است و یکمی زیبا تر شده است .

راستش به نظر من x7 به قول معروف از سر ما زیاده. فکر نکنم نیازی به همچین کیسی داشته باشم.

Arsn
2012/02/19, 23:17
راستش به نظر من x7 به قول معروف از سر ما زیاده. فکر نکنم نیازی به همچین کیسی داشته باشم.

با توجه به این که شما تمام قطعاتت را خریدی و 40 تومن اضافه تر برای X7 به خرید های دیگه اتون آسیبی نمیزنه ، اگر جیب مبارک اجازه داد بنده هم مثل دارک لورد عزیز کیس X7 را پیشنهاد میکنم !

قابلیت های ویژه و کارایی دارد ! در ضمن میزان خنک کنندگی اون هم بالاست !

اما اگر توان خریدش فعلا مقدور نیست میتونید از X3 به عنوان پیشنهاد ارزون قیمت و از x5 یه عنوان گزینه گران استفاده کنید !

راستی تونیک را چند خریدید ؟ مبارک باشه، به خوشی استفاده کنید

YGH
2012/02/19, 23:23
با توجه به این که شما تمام قطعاتت را خریدی و 40 تومن اضافه تر برای x7 به خرید های دیگه اتون آسیبی نمیزنه ، اگر جیب مبارک اجازه داد بنده هم مثل دارک لورد عزیز کیس x7 را پیشنهاد میکنم !

قابلیت های ویژه و کارایی دارد ! در ضمن میزان خنک کنندگی اون هم بالاست !

اما اگر توان خریدش فعلا مقدور نیست میتونید از x3 به عنوان پیشنهاد ارزون قیمت و از x5 یه عنوان گزینه گران استفاده کنید !

راستی تونیک را چند خریدید ؟ مبارک باشه، به خوشی استفاده کنید

راستش کولر تونیک رو شیراز گرفتم 87 تومان. قیمتش خوبه؟ فکر کنم تقریبا همه جا همین قیمت باشه. دو روز پیش به فروشگاه آریانا توی پاساژ ولی عصر که زنگ زدم گفت 80 تومان. چند بار تا حالا ازشون خرید کردم واسم فرستادن.

از لحاظ کیس هم مشکلی ندارم. بودجه کاملا اجازه میده. خودم نظرم روی x5 بود ولی خب به توجه به قیمت نه چندان بالای x7(البته به نسبت x5)، خب خریدش منطقی تره. از طرفی کیس x7 خیلی حرفه ای هست. به نظر شما واسه من زیاد نیست؟
قیمت x7 توی شیراز 171 تومان هست.
در کل ممنون از راهنمایی.

MftFM
2012/02/20, 15:30
X9 چیز تمیزیه !

YGH
2012/02/20, 18:38
X9 چیز تمیزیه !

x9 دیگه نه! این دیگه واقعا شاخه.
به نظر من واسه استفاده از X9 باید یه سیستم داشت در حد المپیک. موقعی که از اون به همراه یه سیستم معمولی استفاده کنیم در واقع استعدادش رو حروم کردیم.

YGH
2012/02/22, 19:49
آقا بالاخره به کیسX7 گرین رضایت دادم. خدایی خیلی شاخه. فردا میخوام قطعات زیر رو تو دلش جا بدم!
ماردبورد: GIGABYTE 990XA-UD3
پردازنده: AMD FX-8120
کولر پردازنده: Tuniq Tower 120 Extreme
رم: Corsair Vengeance 8GB
کارت گرافیک: msi R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC
پاور: GREEN 535A

به نظر دوستان حالا سیستمم جور شد یا نه؟

darklord
2012/02/22, 23:20
آقا بالاخره به کیسX7 گرین رضایت دادم. خدایی خیلی شاخه. فردا میخوام قطعات زیر رو تو دلش جا بدم!
ماردبورد: GIGABYTE 990XA-UD3
پردازنده: AMD FX-8120
کولر پردازنده: Tuniq Tower 120 Extreme
رم: Corsair Vengeance 8GB
کارت گرافیک: msi R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC
پاور: GREEN 535A

به نظر دوستان حالا سیستمم جور شد یا نه؟

مبارک باشه آقا =D> به عنوان شیرنی این سیستم جدید یک عکس از کیس بزار تا ما هم لذت ببریم :-bd

YGH
2012/02/23, 21:57
مبارک باشه آقا =D> به عنوان شیرنی این سیستم جدید یک عکس از کیس بزار تا ما هم لذت ببریم :-bd

به روی چشم!
راستی یه سوال داشتم. این همه سوکت 3 پین فن ها رو باید چه جوری وصل کنم که کار کنه؟ تعدادشون زیاده. اینها روی مادربورد وصل میشن.

darklord
2012/02/24, 00:24
به روی چشم!
راستی یه سوال داشتم. این همه سوکت 3 پین فن ها رو باید چه جوری وصل کنم که کار کنه؟ تعدادشون زیاده. اینها روی مادربورد وصل میشن.

روی مادربورد تعدادی کانکتور 3 پین نری هست که می توانی به آن متصل کنید . فکر کنم یکی رو هم میتونی به خود کیس (ولوم کنترل) وصل کنید .

این روش استاندارد هست . از سه سیم فن یک سیم مثبت یک سیم منفی و سیم سوم که عموما زرد است اطلاعات سرعت چرخش فن را به مادربورد میده . یعنی هنگامی که هر فن سه سیمی را به ماربورد متصل کنید میتوانید در بایوس یا توسط نرم افزار فقط سرعت آن را مشاهده کنید .

در حالی که در فن های چهار سیمه مانند فن cpu سیم چهارم وظیفه کنترل دور فن را بر عهده دارد .

rre_za
2012/02/24, 17:58
مبارکه دوست عزیز X7 واقعا طراحی زیبایی داره توی سایت گرین چیزی راجع به Anti Dust بودن X7 ننوشته , شما چیزی نپرسیدی از فروشنده ؟

منکه بدجوری این X9 تو گلوم گیر کرده :( ( این منطقه ما خاک خیلی زیاده :دی ترجیحا کیس بعدیم رو انتی داست میگیرم )

بعد شما گفتین X9 نگرفتین چون خیلی حرفه ای هست , از نظر بنده X9 رو میگرفتی سیستم بعدی رو هم توی همین میبستی راستی قیمت X9 رو نگرفتی ؟

YGH
2012/02/24, 23:57
مبارکه دوست عزیز x7 واقعا طراحی زیبایی داره توی سایت گرین چیزی راجع به anti dust بودن x7 ننوشته , شما چیزی نپرسیدی از فروشنده ؟

منکه بدجوری این x9 تو گلوم گیر کرده :( ( این منطقه ما خاک خیلی زیاده :دی ترجیحا کیس بعدیم رو انتی داست میگیرم )

بعد شما گفتین x9 نگرفتین چون خیلی حرفه ای هست , از نظر بنده x9 رو میگرفتی سیستم بعدی رو هم توی همین میبستی راستی قیمت x9 رو نگرفتی ؟

x7 هم مجهز به فیلتر گرد و خاک هست. هم زیرش و هم جلوش. اتفاقا منطقه ما هم کم گرد و خاک نداره.
به نظر من کیس x9 به درد کسی میخوره که بتونه از تمام بازدهیش استفاده کنه. کیس حرفه ای، کاربر حرفه ای میخواد. کلا واسه من که همین x7 کافیه. (البته اگر فک و فامیل این سیستمی که دارم رو برام بزارن)
قیمت x9 توی شیراز، 218 تومان هست.

rre_za
2012/02/25, 00:47
اون فن بقل دیگه فیلتر نداره ؟

شکسته نفسی میفرمایید قربان... اگز شما این حرف را بزنید ما x7 هم نباید تهیه کنیم :دی

شما دقیقا از کدام قابلیت x9 صحبت میکنیدکه برای شما استفاده ای نداره ؟

Pesar khooob
2012/02/25, 17:38
دوستان من در مشخصات کیس X3 دیدم نوشته: قابلیت پشتیبانی از خنک کننده cpu تا 140mm بدون نیاز به جدا کردن فن کناری!

یعنی Tuniq Tower 120 Extreme رو که بخوایم نصب کنیم باید فن کناری رو برداریم؟

Arsn
2012/02/25, 18:04
دوستان من در مشخصات کیس X3 دیدم نوشته: قابلیت پشتیبانی از خنک کننده cpu تا 140mm بدون نیاز به جدا کردن فن کناری!

یعنی Tuniq Tower 120 Extreme رو که بخوایم نصب کنیم باید فن کناری رو برداریم؟

بله ! چون اگر اشتباه نکنم ارتفاع تونیک 154 میلیمتر است !

YGH
2012/02/25, 23:21
اون فن بقل دیگه فیلتر نداره ؟

شکسته نفسی میفرمایید قربان... اگز شما این حرف را بزنید ما x7 هم نباید تهیه کنیم :دی

شما دقیقا از کدام قابلیت x9 صحبت میکنیدکه برای شما استفاده ای نداره ؟

آره! فن کناری هم فیلتر داره. از 6 تا فنی که این کیس داره، فقط فن پشت کیس هست که فیلتر نداره.

rre_za
2012/02/25, 23:53
خوب واسه اونم یه فیلتربزار وخلاص