PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ عمومی / سخت افزار

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Arsn
2012/02/18, 22:37
سلام و عرض ادب خدمت سخت افزاری های عزیز !

دوستان برای جلوگیری از شلوغ شدن انجمن سخت افزار از تاپیک هایی که محتوای سوالی دارند ، تصمیم گرفتیم که سوالات شما عزیزان را در دو بخش پرسش و پاسخ در زمینه اورکلاک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.پرسش-و-پاسخ-(سوالات-شما-درباره-اورکلاک)?p=7487#post7487) و پرسش و پاسخ عمومی پاسخ دهیم !

این تاپیک مختص هر گونه پرسش سخت افزاری از جانب شماست !

این پرسش ها میتوانند شامل هرگونه سوالی درباره ی مفاهیم ، مشکلات ، مشاوره و... باشند (خلاصه هر چیزی که مربوط به سخت افزار است)

امیدوارم بتونه کمکی به شما عزیزان بکنه !

21550

peon
2012/02/23, 20:09
سلام arsn جان
من یه 6850 cyclone خریدم دیدم 6850 ای که میخواستی بفروشی گفتی بایوس 6870 روش میریزی
من شنیده بودم بعضی از 69502gig به 6970 تبدیل میشن در مورد 6850 یه توضیحی بدی ممنون میشم

Arsn
2012/02/23, 20:15
سلام arsn جان
من یه 6850 cyclone خریدم دیدم 6850 ای که میخواستی بفروشی گفتی بایوس 6870 روش میریزی
من شنیده بودم بعضی از 69502gig به 6970 تبدیل میشن در مورد 6850 یه توضیحی بدی ممنون میشم

با سلام دوست عزیز !

اکثر کارت های بازار قابلیت فلش شدن دارند ! یعنی بایوسی که به صورت غیر دیفالت است را میشه روش نصب کرد ! در مورد کارت 6950 نسخه های اولیه این کار باعث میشد که Shader های غیرفعال شده 6950 باز بشن و عملا از نظر مشخصات با 6970 هیچ تفاوتی نداشته باشد !

اما در باره 6850 (مثل خیلی از کارت های دیگه) دلیل فلش کردن میتونه دو چیز باشه : 1) اورکلاک Gpu Clock و Mem Clock از طریف فلش بایوس 2) باز کردن رنج ولتاژ یا تغییر در سرعت فن ها

اورکلاکر ها برای اینکه به رنج وسیعتر ولتاژ قابل تزریق به کارت دسترسی داشته باشند کارت را به مدلی بالاتر فلش میکنند یا در بایوس اصلی دست میبرند و رنج ولتاژ را زیاد میکنند

اورکلاک فلش از طریق بایوس خیلی رایج نیست ، جایی کاربرد داره که شما میخوای کارت همیشه توی اورکلاک بمونه و دیفالت کارت را تغییر بدی

کارت 6850 شما قابلیت اورکلاک خوبی داره که میتونید با استفاده از Msi Afterburner اون را تا فرکانس هسته 1000 و فرکانس مموری 1100 بدون فشار به کارت اورکلاک کنید !

peon
2012/02/23, 20:33
بسیار ممنون از توضیحات زیبات این دو گزینه ای که گفتیو انجام بدم به چیزه دیگهای دست نزنم؟

Arsn
2012/02/23, 20:43
بسیار ممنون از توضیحات زیبات این دو گزینه ای که گفتیو انجام بدم به چیزه دیگهای دست نزنم؟

دقیقا ! نرم افزار Afterburner را دانلود و نصب کن ! ولتاژ را تا 1250 اون نرم افزار بالا ببر و Gpu clock را تا 1000 و mem Clock را تا 1100 ببر بالا!

7817

Beni7192
2012/02/23, 21:00
علیرضا جان 6770 رو با نرم افزار خود AMD تا 960 مگاهرتز اور میکنم برا بیشتر از این میشه Afterburner استفاده کنم ؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟

Arsn
2012/02/23, 21:37
علیرضا جان 6770 رو با نرم افزار خود AMD تا 960 مگاهرتز اور میکنم برا بیشتر از این میشه Afterburner استفاده کنم ؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟

اگر منظورتون AMD OverDrive است که اون هم نرم افزار خوبیه !

کلا همه ی این نرم افزار زمانی که ویندوز بالا میاد تنظیمات خودشون را اعمال میکنند و فرق خاصی در قابلیت ها ندارد ولی معمولا msi afterburner پیشنهاد میشه ! هم محیط کاربری بهتری دارد هم اگر محدودیت هاش را بردارید میتونید ولتاژ بالاتری بدید ! کور 960 خیلی محافظه کارانه است و شما میتونید روی فرکانس ها بالاتر هم حساب کنید !

به صورت پله ای 10 تا 10 با Afterburner بالا ببرید و با msi kombuster تست بگیرید ! در نهایت هم میتونید با گذاشتن نتیجه 3d mark خودتون توی تاپیک مسابقه 3d Mark (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.×××-مسابقه-بزرگ-3D-Mark-با-جوایز-نفیس-×××) برنده باشید !

Beni7192
2012/02/23, 22:54
علیرضا جان توی Afterburner هم فرکانس بالا تر از 960 نداره البته تیکهای قسمت unlock توی تنظیمات رو هم زدم ولی بازم نشد!
چه باید کرد؟

Arsn
2012/02/23, 23:00
علیرضا جان توی Afterburner هم فرکانس بالا تر از 960 نداره البته تیکهای قسمت unlock توی تنظیمات رو هم زدم ولی بازم نشد!
چه باید کرد؟

به مسیر اصلی نصب برنامه afterburner برو ! فایل msiafterburner.cfg را با notepad باز کن و طبق عکس گزینه Unofficial overclocking mode یا گزینه های مشابه را به حالت 1 در بیار و فایل را Save کن ! احتمالا حل میشه !

7819

Yaser_Aramesh
2012/02/24, 07:34
سلام بر دوستان سخت افزاری و متخصصین !

ببخشید اگر من دو تا رم داشته باشم که یکی حالت Dual Channel نداره و یکی داره اونی که داره از این حالت استفاده میکنه یا نه ؟؟!!

(این سوال بعد از فکر کردن به این مسئله برام پیش اومد!
اگر مثلا تو تا رم داشته باشیم که یکی 800 و دیگری 1066 باشه اون 1066 همون کارایی 800 رو میده ! آیا تو مقوله ی دو کاناله بودن هم اینطوریه ؟؟!!!)

Arsn
2012/02/24, 10:37
سلام بر دوستان سخت افزاری و متخصصین !

ببخشید اگر من دو تا رم داشته باشم که یکی حالت Dual Channel نداره و یکی داره اونی که داره از این حالت استفاده میکنه یا نه ؟؟!!

(این سوال بعد از فکر کردن به این مسئله برام پیش اومد!
اگر مثلا تو تا رم داشته باشیم که یکی 800 و دیگری 1066 باشه اون 1066 همون کارایی 800 رو میده ! آیا تو مقوله ی دو کاناله بودن هم اینطوریه ؟؟!!!)

سوالت اشتباهه یاسر جان ! ویژگی Dual Channel بودن از امکانات یا ویژگی های ماژول رم نیست ! به زبان ساده شما وقتی دو ماژول با هر ظرفیتی و زمان تاخیر و باس را کنار هم ، روی اسلات های یک رنگ قرار میدی ویژگی دوال چنل از مادربورد روشن میشه و اطلاعاتی که قراره روی یک ماژول ریخته بشه تا پر بشه و سپس به ماژول بعدی برسه (توضیح Single Channel) ، به جای این حالت هر دو رم با هم پر میشن (توضیح Dual Channel) و کارایی بالاتر میره !

*hit m@n*
2012/02/26, 17:53
با سلام خدمت شما دوستان گرامی

راستش من تعداد درایو های سیستمم به L رسیده
دیروز یه دونه فلش به سیستم وصل کردم و اونو به طور معمول درایو M شناسایی کرد
ولی وقتی یه فلش دیگه به سیستم وصل کردم سیستم اونو نشناخت
یعنی تعداد درایو های سیستم از M بالاتر نرفت
دوستان کسی میدونه دلیل این مشکل چیه ؟؟؟
یعنی سیستم اجازه ساخت درایو بالاتر از M رو نمیده ؟؟؟
ویندوز هم xp هست

با تشکر

Arsn
2012/02/26, 19:04
با سلام خدمت شما دوستان گرامی

راستش من تعداد درایو های سیستمم به L رسیده
دیروز یه دونه فلش به سیستم وصل کردم و اونو به طور معمول درایو M شناسایی کرد
ولی وقتی یه فلش دیگه به سیستم وصل کردم سیستم اونو نشناخت
یعنی تعداد درایو های سیستم از M بالاتر نرفت
دوستان کسی میدونه دلیل این مشکل چیه ؟؟؟
یعنی سیستم اجازه ساخت درایو بالاتر از M رو نمیده ؟؟؟
ویندوز هم xp هست

با تشکر

مسئله ای نداره !

تعداد درایو ها تا z میتونه پیش بره ! فلش مموری اول را در بیار و دومی را جاش امتحان کن

*hit m@n*
2012/02/26, 19:08
مسئله ای نداره !

تعداد درایو ها تا z میتونه پیش بره ! فلش مموری اول را در بیار و دومی را جاش امتحان کن

من هر کدوم رو اول زدم
بعد جاشونو عوض کردم
ولی از m به بعد رو نمیشناخت
یعنی در هر حال از m جلوتر نمیرفت

با تشکر

Arsn
2012/02/26, 19:12
من هر کدوم رو اول زدم
بعد جاشونو عوض کردم
ولی از m به بعد رو نمیشناخت
یعنی در هر حال از m جلوتر نمیرفت

با تشکر

راستش من تا الان با همچین مشکلی برخورد نکردم !

اگر فکر میکنید خیلی واجب است که هر دو فلش متصل باشند میتونید با یک نرم افزار پیکربندی مثل partition magic و ... دو تا از درایو های هارد های اینترنال را به هم متصل کنید و سپس هر دو فلش را وصل کنید !

من تو ویندوز 7 با clone Cd حتی 10 تا درایو را هم شبیه سازی کردم و مسئله ای نبود

*hit m@n*
2012/02/26, 19:22
راستش من تا الان با همچین مشکلی برخورد نکردم !

اگر فکر میکنید خیلی واجب است که هر دو فلش متصل باشند میتونید با یک نرم افزار پیکربندی مثل partition magic و ... دو تا از درایو های هارد های اینترنال را به هم متصل کنید و سپس هر دو فلش را وصل کنید !

من تو ویندوز 7 با clone Cd حتی 10 تا درایو را هم شبیه سازی کردم و مسئله ای نبود

علی جان اینو نگاه کن

8045

در زمینه درایو مجازی مشکل ندارم
فقط بحث درایو سخت افزاری هست
الان احتمالا تعجب کردی اساسی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با تشکر

Arsn
2012/02/26, 19:28
علی جان اینو نگاه کن

8045

در زمینه درایو مجازی مشکل ندارم
فقط بحث درایو سخت افزاری هست
الان احتمالا تعجب کردی اساسی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با تشکر

تعجب که کردم ولی

مطمئنی مشکل از اون نرم افزاری که نصب کردی تا ظرفیت درایو ها را نشون بده نیست ؟ (ویندوز xp اصلی اون را نداره )

*hit m@n*
2012/02/26, 19:36
تعجب که کردم ولی

مطمئنی مشکل از اون نرم افزاری که نصب کردی تا ظرفیت درایو ها را نشون بده نیست ؟ (ویندوز xp اصلی اون را نداره )

vista icon رو میگی ؟؟
یعنی مشکل از اونو ؟؟؟
فکر نکنم علیرضا جان
اگه اون مشکل داشت - مطمعا باش اجازه ساخت درایو مجازی هم نمیداد
؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

با تشکر

saeid6574598
2012/02/27, 00:02
جواد جان ! کول دیسکهات رو با یک hub usb به سیستم متصل کن ! ببین باز هم شناساییشون نمی کنه ؟!

*hit m@n*
2012/02/27, 00:06
جواد جان ! کول دیسکهات رو با یک hub usb به سیستم متصل کن ! ببین باز هم شناساییشون نمی کنه ؟!

اینو امتحان نکردم
ولی مشکل اینجاست هاب ندارم :d
مثل اینکه هاب لازم شدم
باید در اولیت خرید قرار بگیره

سعید جان ممنون

با تشکر

Reza Y
2012/03/03, 22:00
سلام یک سوال داشتم:من AMD 8120 دارم تو گرونی هم خریدم اما یکی بهم گفته که یک CPU ارزون تر با فرکانس بالا تر برای بازی بهتر جواب میده این درسته؟در کل مناسب ترین CPU برای گیم چیه؟(Just AMD)

Arsn
2012/03/03, 22:09
سلام یک سوال داشتم:من AMD 8120 دارم تو گرونی هم خریدم اما یکی بهم گفته که یک CPU ارزون تر با فرکانس بالا تر برای بازی بهتر جواب میده این درسته؟در کل مناسب ترین CPU برای گیم چیه؟(Just AMD)

میشه گفت درسته ولی همه استفاده که بازی نیست !!!

مثلا x4 965 برای بازی فوق العاده است و شاید 2-3 فریم بهتر بده ولی 8120 از 965 در عملکرد کلی خیلی بهتره ! برای بازی بهترین پردازنده ها دست اینتل است و برای گیم با قیمت معقول در Amd بهترین گزینه x4 965 است !

*hit m@n*
2012/03/04, 06:04
من نمیدونستم این سوالمو تو کدوم قسمت باید مطرح کنم
واسه همین همینجا به فکرم رسید -

کارت گرافیک آنبور Radeon سری 3200 -- نیازی به آپدیت درایور کاتالیست داره ؟؟

اینم کارت

8344

آخرین شماره درایور کاتالیست رو کجا باید دانلود کنم ؟؟

با تشکر

Arsn
2012/03/04, 17:34
من نمیدونستم این سوالمو تو کدوم قسمت باید مطرح کنم
واسه همین همینجا به فکرم رسید -

کارت گرافیک آنبور Radeon سری 3200 -- نیازی به آپدیت درایور کاتالیست داره ؟؟

اینم کارت

8344

آخرین شماره درایور کاتالیست رو کجا باید دانلود کنم ؟؟

با تشکر

نه نیازی نیست

برای اینکه هر وقت خواستی مطمئن بشی به device manager برو

*hit m@n*
2012/03/07, 18:47
ببخشید دوستان
در ویندوز در قسمت display properties >> سربرگ setting >> گزینه advance >> قسمت monitor
مقدار screen refresh rate باید روی مقدار حداقل باشد یا حداکثر ؟؟
در کدام حالت باید تنظیم شود تا بهترین کارایی را داشته باشد ؟؟؟
برای من از مقدار 60 هرتز شروع می شود و تا مقدار 75 هرتز می رود ( کارت گرافیک geforce 8400 می باشد )

با تشکر

Castiel
2012/03/07, 19:00
ببخشید دوستان
در ویندوز در قسمت display properties >> سربرگ setting >> گزینه advance >> قسمت monitor
برای من از مقدار 60 هرتز شروع می شود و تا مقدار 75 هرتز می رود ( کارت گرافیک geforce 8400 می باشد )

با تشکر

باید از روی جعبه یا مشخصات مانیتور این مقدار را به دست بیاری، معمولا همون 60 هرتز هست.

Arsn
2012/03/07, 19:03
ببخشید دوستان

با تشکر

جواد جان مگه شما این تاپیک را آپ کنی وگرنه بقیه دوستان کلا این تاپیک را دوست ندارند !!!

رفرش ریت با توجه به رزولیشن مانیتور و فناوری ساخت اون ست میشه !

شما باید ماکزیمم رزولیشن و ماکزیمم رفرش ریت ممکن را انتخاب کنی ! فکر میکنم برای شما 1280*1024 و 60Hz مناسب باشه !

اگر تو تنظیمات مشکلی بود ، یه عکس بزار !

saeid6574598
2012/03/07, 19:03
ببخشید دوستان

با تشکر
روی حداکثر ( یعنی همون 75 هرتز ) تنظیم کن . هر چه این مقدار بیشتر باشه ، تعداد دفعات بروز رسانی تصویر هم بیشتر خواهد شد و در نتیجه تصاویر با کیفیت بهتری ، نمایش داده می شوند . ( البته قبلش مشخصات مانیتورت رو ببین )

راستی مانیتور ت روی چه رزولوشنی است ؟ در ضمن اگر می خواهی بدانی که در هر زولوشن ، چه مقدار Refresh Rate می توانی اعمال کنی ، گزینه Hide Modes That this Monitor Cannot Display رو فعال کن .

VSH-Katana
2012/03/07, 19:22
من رو کارت گرافیکی که گرفتم یه کانکتور فن هم روش داره gtx560ti hawk از برند msi میخوام بدونم به چه درد میخوره؟
وهمچنین به همراه کارنت چند تا فیش یه سر سفید و یه سر دیگه اش هم دو تای سیاه رنگه این واسه چیه راستی خیلی هم کوتاست!

*hit m@n*
2012/03/07, 19:26
دوستان نظرات متفاوت هست
منم کل مشخصات رو میزارم
مانیتور : samsung 17"
SyncMaster ax1743
contrast 15000 : 1

اینم عکس

8468

الان چیکار کنم ؟؟

با تشکر

farjam1990
2012/03/07, 19:27
اون سیم کوچولوها به بغل کارت گرافیکت وصل میشه :دی نگاه کنی جای اتصالش هست :دی
میتونی با دستگاه مخصوص میزان ولتاژ رو باش اندازه بگیری :دی

saeid6574598
2012/03/07, 19:33
دوستان نظرات متفاوت هست
منم کل مشخصات رو میزارم
مانیتور : samsung 17"
SyncMaster ax1743
contrast 15000 : 1

اینم عکس

8468

الان چیکار کنم ؟؟

با تشکر
من قبلا هم گفتم . اگر می خواهی بدانی که در هر زولوشن ، چه مقدار Refresh Rate می توانی اعمال کنی ، گزینه Hide Modes That this Monitor Cannot Display رو فعال کن . الان هم که در عکس ، این گزینه را فعال کرده ای ! الان با خیال راحت ، می توانی میزان رفرش ریت رو با توجه به رزولوشن موجود بر روی مانیتورت ، تنظیم کنی ! ببین توی رزولوشنی که هستی ، تا چه میزان می تونی رفرش ریت رو اعمال کنی !

*hit m@n*
2012/03/07, 19:39
من قبلا هم گفتم . اگر می خواهی بدانی که در هر زولوشن ، چه مقدار Refresh Rate می توانی اعمال کنی ، گزینه Hide Modes That this Monitor Cannot Display رو فعال کن . الان هم که در عکس ، این گزینه را فعال کرده ای ! الان با خیال راحت ، می توانی میزان رفرش ریت رو با توجه به رزولوشن موجود بر روی مانیتورت ، تنظیم کنی ! ببین توی رزولوشنی که هستی ، تا چه میزان می تونی رفرش ریت رو اعمال کنی !

الان گذاشتم رو 75 ( آخرین مقدار )
اون گزینه هم فعال هست -- هیچ مشکلی پیش نیومد
ولی تصویر داره میلرزه !!!!!!!!!!!!!!
مشکلی داره یا نه ؟

با تشکر

saeid6574598
2012/03/07, 19:42
الان گذاشتم رو 75 ( آخرین مقدار )
اون گزینه هم فعال هست -- هیچ مشکلی پیش نیومد
ولی تصویر داره میلرزه !!!!!!!!!!!!!!
مشکلی داره یا نه ؟

با تشکر
اگر داره می لرزه به خاطر اینه که روی رزولوشن واقعی خود مانیتور تنظیم نشده است ! درست نمی گم ؟! راستی نگفتی مانیتورت از چه رزولوشنی پشتیبانی می کنه ؟! ( بالاترین روزلوشن )

*hit m@n*
2012/03/07, 19:46
تو عکس که بود -- 1280 * 1024

همین الان یه اتفاق جالب افتاد
تو همون فرکانس 75 و رزولوشن اصلی مانیتور رو نگه داشتم
بعد رو مانیتورم یه کلید هست به اسم auto
وقتی اونو زدم مانیتور تو همون فرکانس 75 و رزولوشن اصلی موند ولی لرزش تصویر از بین رفت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با زدن این کلید یه کادر میاد که توش نوشته auto adjustment
یعد یه نواری پر میشه و در بعضی از مواقع تصویر بالا یا پایین و چپ یا راست میشه ( مخصوصا بعد از تنظیم تنظیمات یه بازی )
ولی الان فقط لرزش رفت !!!!!!!!!!!!!

با تشکر

saeid6574598
2012/03/07, 19:51
تو عکس که بود -- 1280 * 1024

همین الان یه اتفاق جالب افتاد
تو همون فرکانس 75 و رزولوشن اصلی مانیتور رو نگه داشتم
بعد رو مانیتورم یه کلید هست به اسم auto
وقتی اونو زدم مانیتور تو همون فرکانس 75 و رزولوشن اصلی موند ولی لرزش تصویر از بین رفت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با زدن این کلید یه کادر میاد که توش نوشته auto adjustment
یعد یه نواری پر میشه و در بعضی از مواقع تصویر بالا یا پایین و چپ یا راست میشه ( مخصوصا بعد از تنظیم تنظیمات یه بازی )
ولی الان فقط لرزش رفت !!!!!!!!!!!!!

با تشکر
درسته جواد جان ! بر روی اکثر مانیتورها یک همچین دکمه ای وجود دارد . این دکمه مخصوص حالت دیفالت است و مانیتور را در حالت خودکار تنظیم می کند ! ( البته با توجه به مشخصات مانیتور )

*hit m@n*
2012/03/07, 20:00
سعید جان
الان چیکار کنم
پرش تصویر رفت
رو همین حداکثر رزولوشن بزارم ( 1280 * 1024 )
با فرکانس 75 ؟؟

با تشکر

saeid6574598
2012/03/07, 22:03
سعید جان
الان چیکار کنم
پرش تصویر رفت
رو همین حداکثر رزولوشن بزارم ( 1280 * 1024 )
با فرکانس 75 ؟؟

با تشکر
جواد جان اگر توی رزولوشن ( 1280 * 1024 ) با فرکانس 75 هرتز مشکلی نداری ، بزار روی همین رزولوشن باشه اما اگر اذیتت می کنه و تصویر می لرزد ، روی همان رزولوشن اصلی خود مانیتور تنظیمش کن . / با تشکر

Reza Y
2012/03/15, 16:33
آقایون این پروسسور تو بازار هست؟ چنده؟ کاراییش چه طوره؟ AMD FX 4-Core Black Edition FX-4170

*hit m@n*
2012/03/15, 17:16
با سلام به دوستان گرامی

ببخشید دوستان کسی از شما تجربه کار کردن با dvd های Kodak رو داشته ؟؟
الان رفتم dvd خام بخرم - طرف DVD هایی که من میخاستم رو نداشت ( همیشه T-Gate میگرفتم و تقریبا راضی بودم )
واسه همین اینو بهم داد -- منم نپرسیدم خوبه یا نه
حالا جنسش چطوره ؟؟ به درد میخوره ؟؟ آخه میخام 90 گیگ از اطلاعات هارد رو بریزم رو dvd و هارد رو خالی کنم -- واسه همین میخام اطلاعات جاش امن باشه
البته حدودا 1 سال - چون بعدش حتما یه هارد میگیرم

8573

با تشکر

Reza Y
2012/03/15, 17:43
با سلام به دوستان گرامی

ببخشید دوستان کسی از شما تجربه کار کردن با dvd های Kodak رو داشته ؟؟
الان رفتم dvd خام بخرم - طرف DVD هایی که من میخاستم رو نداشت ( همیشه T-Gate میگرفتم و تقریبا راضی بودم )
واسه همین اینو بهم داد -- منم نپرسیدم خوبه یا نه
حالا جنسش چطوره ؟؟ به درد میخوره ؟؟ آخه میخام 90 گیگ از اطلاعات هارد رو بریزم رو dvd و هارد رو خالی کنم -- واسه همین میخام اطلاعات جاش امن باشه
البته حدودا 1 سال - چون بعدش حتما یه هارد میگیرم

8573

با تشکر از نظر من بیشتر این DVD های توی بازار جنس خوبی ندارن(از انواعش استفاده کردم البته اونایی که تو هر مغازه ای پیدا میشه) البته شما به عنوان آرشیو به موضوع نگاه میکنی پس هر چی که باشه کارتو راه میندازه اما اینا رو رعایت کن:
1.از نرم افزار های معروف استفاده کن (برای افزایش کیفیت رایت)+دور مناسب رایت 8x توصیه میشه
2.بعد از رایت DVD ها رو به هیچ وجه روی هم قرار نده عمرشون کم میشه تو کیف CD بزار و در مکان تاریک(نور شدید اطلاعات دیسک را به سرعت نابود میکند)
3.در این صورت جنس DVD هر چی هم که باشه(همه کار برادران چین هستن) برات حفظ میشه!

doom2009
2012/03/15, 18:00
با عرض سلام دوستان خواستم بدونم میشه از خط adsl یکی از دوستان برروی خط خودم استفاده کنم البته برای همیشه برای اینکه دوستم خط خودشو که 512 هستش و مجوز هم گذاشته نمیخواد اون وایرلس گرفته لطفا راهنمایی بفرمایید کارخاصی باید انجام بشه یا نه با تشکر
undefined

*hit m@n*
2012/03/15, 18:03
از نظر من بیشتر این DVD های توی بازار جنس خوبی ندارن

تاحالا با T-Gate کار کردی ؟؟ من ازش استفاده میکردم راضی بودم
شما باهاش کار کردی ؟؟

1.از نرم افزار های معروف استفاده کن (برای افزایش کیفیت رایت)+دور مناسب رایت 8x توصیه میشه

من از ashampoo burning studio و nero استفاده میکنم
از daemon tools lite هم استفاده میکنم --( فقط واسه ایمیج گرفتن و رایتش )
شما نرم افزار دیگه مد نظرتون هست ؟؟

دور مناسب رایت 8x توصیه میشه

من از لرد ایمیج دارم ( 24 تا دی وی دی )
میخام این ایمیج هارو رایت کنم -- 8x کم نیست ؟؟
من با 12 میزدم !!

با تشکر

darkknight
2012/03/15, 18:14
با عرض سلام دوستان خواستم بدونم میشه از خط adsl یکی از دوستان برروی خط خودم استفاده کنم البته برای همیشه برای اینکه دوستم خط خودشو که 512 هستش و مجوز هم گذاشته نمیخواد اون وایرلس گرفته لطفا راهنمایی بفرمایید کارخاصی باید انجام بشه یا نه با تشکر
undefined
تو کرمان که مجوز نمی خواد
در هر صورت اگه دوستتون بره تو شرکت و بگه که میخوان از اینجا جابجا بشن به یه جای دیگه احتمالش زیاده که خط رو منتقل کنن

doom2009
2012/03/15, 18:29
دوست من حاضرهست هرکاری برای اینجانب که لازمه راه انداختن این خط هست رو انجام بده البته بعضی از دوستان که adsl گرفته بودند فرمودند که با خط دیگری نیز ارتباط برقرارنموده اند شارژکه اینترنتی انجام میشه فقط بعدا برای خودم یا دوستم مشکل ایجادنشه سپاس

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Reza Y
2012/03/15, 19:12
تاحالا با T-Gate کار کردی ؟؟ من ازش استفاده میکردم راضی بودم
شما باهاش کار کردی ؟؟

من از ashampoo burning studio و nero استفاده میکنم
از daemon tools lite هم استفاده میکنم --( فقط واسه ایمیج گرفتن و رایتش )
شما نرم افزار دیگه مد نظرتون هست ؟؟

من از لرد ایمیج دارم ( 24 تا دی وی دی )
میخام این ایمیج هارو رایت کنم -- 8x کم نیست ؟؟
من با 12 میزدم !!

با تشکر
نرم افزار هایی که گفتی خیلی خوبن دور 12 هم خوبه

Arsn
2012/03/15, 20:39
آقایون این پروسسور تو بازار هست؟ چنده؟ کاراییش چه طوره؟ AMD FX 4-Core Black Edition FX-4170

سری Fx فقط و فقط 6000 به بالا را باید خرید ! سری های قدیمی تر مثل x6 ها به FX X4 ارجح هستند !

Reza Y
2012/03/15, 21:17
سری Fx فقط و فقط 6000 به بالا را باید خرید ! سری های قدیمی تر مثل x6 ها به FX X4 ارجح هستند ! نکته جالبی بود چون اینو واسه یک سیستم مید ریج میخواستم

farjam1990
2012/03/15, 21:31
فکر کنم سری fx 4000
هم قیمت یک 6 هسته ای مثل 1100 باید باشه
اما 1100 خیلی قویتره :دی

*hit m@n*
2012/03/15, 22:33
بازم یه سوال دیگه

یکی از بچه ها تبدیل دسته ps2 به usb گرفته
بعد از اینکه درایوشو نصب کرد
pc دسته رو نخوند !!!!!!!!!!!!!!
مشکل از کجاست ؟؟
ویندوز هم 7 هست

با تشکر

Reza Y
2012/03/15, 22:49
من خودم این قضیه رو امتحان کردم مشکلی نداشتم ولی چیزی که هست اصلا به کسی توصیه انجام این کارو نمیکنم چون با طیف کثیری از بازی ها مچ نمیشه!! تنها بازی که دیدم درست و درمون برام اجرا کرد فوتبال ها بودن و اما مشکلتون دلایل زیادی میتونه داشته باشه باید تست کنی کسی جواب مشخصی نمیتونه بت بده مثلا ممکنه اتصالی کابل تبدیل باشه و یا قعطی از دسته و یا هر دو!!! :)) نکته:اگه تبدیل مشکل نداشته باشه چه دسته وصل باشه یا نه خود تبدیل تو کنترل پنل بخش گیم پد به صورت 2 تا دسته شناسایی میشه!!

*hit m@n*
2012/03/15, 22:56
من خودم این قضیه رو امتحان کردم مشکلی نداشتم ولی چیزی که هست اصلا به کسی توصیه انجام این کارو نمیکنم چون با طیف کثیری از بازی ها مچ نمیشه!! تنها بازی که دیدم درست و درمون برام اجرا کرد فوتبال ها بودن و اما مشکلتون دلایل زیادی میتونه داشته باشه باید تست کنی کسی جواب مشخصی نمیتونه بت بده مثلا ممکنه اتصالی کابل تبدیل باشه و یا قعطی از دسته و یا هر دو!!! :)) نکته:اگه تبدیل مشکل نداشته باشه چه دسته وصل باشه یا نه خود تبدیل تو کنترل پنل بخش گیم پد به صورت 2 تا دسته شناسایی میشه!!

دوست عزیز ممنون
ولی در مورد این آخرش یه توضیح میدی
نفهمیدم چی شد ؟؟

مدل venuos PV301

با تشکر

Reza Y
2012/03/16, 00:34
مشخصه منظورم اینه که شما تبدیلو وصل کردی اما دسته بش نزدی و تو کنترل پنل دوتا دسته شناسایی میشه و این به ما میگه که تبدیل سالمه!وقتی از سالم بودن تبدیل اطمینان حاصل شد میری تازه دسته رو چک میکنی ببینی ایرادی نداشته باشه!!

*hit m@n*
2012/03/16, 09:51
ببخشید دوستان
جدیدا میخام cd یا dvd رایت کنم - دستگاه رایت مسخره بازی در میاره
یه صدایی ازش میاد انگار لنز دستگاه خودشو با سرعت هی عقب جلو میکنه -- همین الانم زد 2 تا dvd رو نابود کرد
البته بعضی از مواقع اینجوریه -- خوب کار میکنه ولی یهو بهم میریزه
مشکل از کجاست ؟؟
دستگاه مدل AD 7200A-OB واسه سونی هست -- حدود 2 سال هم هست این رایتر رو دارم -- کلی هم باهاش رایت زدم
رایتر مشکل داره ؟؟

یا dvd جنس خوب نیست ؟؟

با تشکر

farjam1990
2012/03/16, 10:20
والا من شنیدم! البته نمیدونم درسته یا اشتباهه
این DVD Writer های سونی کلا بعد از یکسال و اندی دچار این مشکلات میشن

*hit m@n*
2012/03/16, 10:42
ببخشید دوستان
یه صدایی ازش میاد انگار لنز دستگاه خودشو با سرعت هی عقب جلو میکنه -- همین الانم زد 2 تا dvd رو نابود کرد
مشکل از کجاست ؟؟
دستگاه مدل AD 7200A-OB واسه سونی هست -- حدود 2 سال هم هست این رایتر رو دارم -- کلی هم باهاش رایت زدم
رایتر مشکل داره ؟؟

یا dvd جنس خوب نیست ؟؟

با تشکر

دوستان الان چهارمی dvd هم سوخت -- یه حالی به این پست میدین
اگه رایتر مشکل داره عوضش کنم

با تشکر

saeid6574598
2012/03/16, 10:45
دوستان الان چهارمی dvd هم سوخت -- یه حالی به این پست میدین
اگه رایتر مشکل داره عوضش کنم

با تشکر
جواد جان عوضش کن بره ! خیال خودت رو راحت کن !=))

Reza Y
2012/03/16, 11:10
ببخشید دوستان
مشکل از کجاست ؟؟
رایتر مشکل داره ؟؟

یا dvd جنس خوب نیست ؟؟

با تشکر DVD رایتر ها که تو بازار هست همه کار بروبچ چینه و همه هم یکی هست ساختار درونیشون من خودم یک Lite on داشتم خراب که شد بازش کردم توش فوزولی کنم باور نمیکند تا 80 درصد موارد مکانیزم درونیش همون چیزی بود که تو یک درایو ایسوس دیدم نتیجه اخلاقی:اینا همشون یکی هستن و همه هم بی کیفیت و تنها مارک مورد تایید که واقعا از این قضیه حسابش جداست مارک PLEXTOR هست دو سه تا مدل هم بیشتر تو بازار ازش نیست

ya30n
2012/03/16, 13:49
آقا اسم سونی رو نیارید که دلوم خینه ! امتحان کنید و سونی رو ببرید گارانتی ! تو خیابون سمیه ! تا میبینه دی وی دی رایتر هست ، دیگه نمی پرسه که مشکل چیه ! خودشون میدونن ! یه برچسب نمی دونم چی چی ارور میزنه روش ، یعده سه روز هم میری یه نو بهت میده الیته با گارانتی دوباره ! و این میشه زندگی مسالمت آمیز با سونی و رایتر هایش !
یه زمانی که یاماها غول بازار بود ، یعد اومد دست اسوس ! حالا هم به قوله لر جدیدمون که همشون یکی شدنو ، فقط اسماشون رو عوض میکنن ، ولی خدایی پلکستور یه چیز دیگه هست ! من دارم استفاده می کنم و خیلی هم راضی هستم !

*hit m@n*
2012/03/16, 13:56
از بد شانسیم گارانتیشم تمام شده

حالا این پلکستور جنس خوبش چنده ؟؟؟

با تشکر

ya30n
2012/03/16, 14:06
از بد شانسیم گارانتیشم تمام شده

حالا این پلکستور جنس خوبش چنده ؟؟؟

با تشکر

فکر کنم لایت اسکریب دارش حدوده 45 تومن باشه !

Reza Y
2012/03/16, 17:00
فکر کنم لایت اسکریب دارش حدوده 45 تومن باشه ! بله قیمت زیادی نداره و کیفیت بالاش رو حتی میتونی تو جنس پلاستیکش هم ببینی البته فکر کنم بردران چینی در حال طراحی نقشه برای نابودی این هم باشن!! البته من CD Drive Asus داشتم 10 سال پیش واقعا در حد این اسم بزرگ هم بود اما نه این ایسوز اون ایسوزه ونه سونی سونی سابق این موضوع چیزی که متاسفانه داریم تو قطعات جزئی میبینیم من خودم چند روز پیش رفتم وب کم بگیرم که چشم افتاد به مارک دل رفتم پرسیدم چنده گفت 8 تومن (عجب فروشنده خوش حسابی بهترین مارکه.....) منم از خدا بی خبر گرفتمش اودم خونه وصل کردم نمیدونید با چه کیفیتی مواجه شدم.....(8 تومن در عمل تو آب ریخته بودم)

*hit m@n*
2012/03/16, 17:14
ببخشید دوستان
لایت اسکریب یعنی چی ؟؟
همونیه که رو cd یا dvd چیز میز چاپ میکنه ؟؟

با تشکر

farjam1990
2012/03/16, 17:23
آره همونه :دی

Reza Y
2012/03/16, 22:05
آقا فرجام یک سوال شما که x9 داری این امکان که تو x7 هست که هارد اینترنال رو از بالا بش وصل میکنن تو x9 هم هست؟؟؟

farjam1990
2012/03/17, 06:41
سلام
نه ایکس 9 این قابلیت رو نداره
:دی

Castiel
2012/03/17, 08:25
فرجام x9 تو بازار ایران نمایندگی گرین دیدم 210!!
ولی واقعا کیس فوق العاده ای هست.

farjam1990
2012/03/17, 09:24
شانسه منه :دی هرچیزی که خواستم بخرم تو نمایندگیش کمیاب میشه :دی
ولی به قول آقا حسام واقعا کیس خوبیه با اون قیمت
به به شخصه فضای جادار داخلش رو با x7 با فنهای کوگارش عوض نمیکنم :دی

Reza Y
2012/03/19, 14:40
سلام اطلاعاتی درباره z68 میخواستم مدل های خوبشو معرفی کنید برای من اولویت با گیم و اورکلاک هست بعد چیزای دیگه!!چه برتری نسبت به P67 داره؟؟؟از نظر پشتیبانی از CPU متفاوتند؟؟

farjam1990
2012/03/19, 14:48
سلام اطلاعاتی درباره z68 میخواستم مدل های خوبشو معرفی کنید برای من اولویت با گیم و اورکلاک هست بعد چیزای دیگه!!چه برتری نسبت به P67 داره؟؟؟از نظر پشتیبانی از CPU متفاوتند؟؟
شما در z68 میتونی از گرافیک داخلی پردازنده استفاده کنی و اورکلاکش هم کنی
که در p67 این امکان وجود نداره
هر دو هم پردازنده های sandy bridge Ivy bridge رو پشتیبانی میکنند
در z68 از ssd بصورت خیلی بهتری میشه استفاده کرد

امکانات و ویژگیهاشون رو بصورت جدول اینجا ببین
جدول اولی

Reza Y
2012/03/20, 18:02
شما در z68 میتونی از گرافیک داخلی پردازنده استفاده کنی و اورکلاکش هم کنی
که در p67 این امکان وجود نداره
هر دو هم پردازنده های sandy bridge Ivy bridge رو پشتیبانی میکنند
در z68 از ssd بصورت خیلی بهتری میشه استفاده کرد

امکانات و ویژگیهاشون رو بصورت جدول اینجا ببین
جدول اولی
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. آقا حالا ما چه مدلی بگیریم؟؟؟ مثلا برامن که گیم الویت داره بعدم اورکلاک پایدار میخوام در آینده چی خوبه مثلا فرق Sabertoth با سری rog چیه ؟؟ با تشکر

farjam1990
2012/03/20, 18:13
خیلی خیلی خیلی خیلی کم در گیم ها مممکنه بهتر عمل کنه این سری Rog :دی که اونم در حدی هستش که به نظر من ارزش نداره :دی فوقش 1 فریم بیشتر :دی
سری Rog برای اورکلاکینگ اکستریم عملکرد بهتری دارند فکر کنم :دی زیر LN2 رفتن و اینچیزا :دی که البته با زیر LN2 بردن sabertooth در آینده ثابت میکنم که اونم خیلی فرقی نیست :دی
البته در سری rog تنظیمات و امکانات حرفه ای تری برای اورکلاک هست!

فعلا که این مادربورد از سرمم زیاد بوده :دی

Arsn
2012/03/20, 22:16
میگم خوب چشم ما را دور دیدید ، تاپیک پرسش و پاسخ را گردگیری میکنید ها !

رضا جان همونطور که فرجام گفتند سری Rog فقط در زمینه گیم و اورکلاک برتری دارند ! برای اورکلاک تاثیر کوچکترین برتری میتونه واقعا تاثیر گذار باشه ولی در گیم من هم توصیه میکنم سراغ سابرتوث یا p8p67 معمولی برید ! نیازی به هزینه اضافی نیست !

kamyar
2012/03/21, 13:22
سلام ببخشید کارت 6870 با 6870toxic چه فرقی داره؟با فرق 50 تومن میرضه برای بازی مدل اورکلاک شده را خرید؟یا در بازی تفاوت زیادی با هم ندارند؟

kamyar
2012/03/21, 13:26
یک سوال دیگه مارک های مختلفی کارت 6870 رو تولید می کنند که به عنوان مثال سافایر گرون تر از afox.gigabyte است مگه هر دو 6870 نیستند پس چرا اختلاف قیمت وجود دارد ؟

Castiel
2012/03/21, 13:57
یک سوال دیگه مارک های مختلفی کارت 6870 رو تولید می کنند که به عنوان مثال سافایر گرون تر از afox.gigabyte است مگه هر دو 6870 نیستند پس چرا اختلاف قیمت وجود دارد ؟

تفاوت روی خنک کننده هست و Toxic تونایی بهتری روی اورکلاک داره.

در مورد گران تر بودن برخی برندها، برمیگرده به کیفیت و سیستم کولینگ
البته برخی برندها کارت گرافیک اختصاصی تولید می کنند که به عنوان مثال فرکانس هسته و مموری بیشتر از نمونه مرجع هست. در ضمن سافایر بزرگترین شریک تجاری AMD هم هست!

Rezasam1
2012/03/21, 20:55
سلام سال نو مبارک

ببخشید یک سوالی داشتم . قیمت پردازنده Core i7 950 شده 650 هزار تومن یا اشتباه قیمتی در سایتها هست کسی از دوستان قیمت داره ؟

آخرین باری که دیدم 460 بوده قبل از عید

خیلی ممنون

farjam1990
2012/03/21, 21:02
سلام سال نو مبارک

ببخشید یک سوالی داشتم . قیمت پردازنده Core i7 950 شده 650 هزار تومن یا اشتباه قیمتی در سایتها هست کسی از دوستان قیمت داره ؟

آخرین باری که دیدم 460 بوده قبل از عید

خیلی ممنون

سلام رضا جان
650 تومن رو رایان صبا دیدی؟ اون سایت کلا" همه جنساش گرونتر از بقیه جاها هستش

بیشترین قیمتی که جاهای دیگه دیدم 580 بوده
متوسط باید 550 تومن باشه! :دی

یادش به خیر 2600k قیمتش 370 تومن بود :دی core i7 960 هم همون حدودا

Rezasam1
2012/03/21, 21:10
خیلی ممنون

580 هم که باز برای من بالاست پردازنده من یک فنوم 1055 هست با سرعت اورکلاک 3400 مگاهرتز ارزش داره بفروشم یک بلدوزر 6100 بگیرم ؟

YGH
2012/03/21, 21:56
خیلی ممنون

580 هم که باز برای من بالاست پردازنده من یک فنوم 1055 هست با سرعت اورکلاک 3400 مگاهرتز ارزش داره بفروشم یک بلدوزر 6100 بگیرم ؟

به نظر من فعلا خرید قطعه به صرف نیست و همین مدل پردازنده ای که داری رو فعلا نگه دار. اگر هم خواستی بخری، به جای 6100، یه مدل 8120 بگیر. البته بازم میگم که خرید قطعه فعلا به صرف نیست. تا ببینیم خدا چی میخواد.

farjam1990
2012/03/21, 22:07
خیلی ممنون

آره خب واقعا" 580 تومن ارزش نداره
من هم فنوم 1055 داشتم رو فرکانس 3500 ثابتش کرده بودم

6100 حدود 360تومن قیمتش هست شاید هم بیشتر بشه :دی در حالی که کاراییش با 1100 مساوی هستش!

پردازنده 1055 هم با فرکانس 3.4 یا 3.5 راحت در حد یک 1100 بدون اورکلاک کارایی داره
اما مثلا شما میتونی 1100 رو با یک کولر خوب روی فرکانس 4200 یا 4000 ثابت کنی(چون ضریب پردازنده باز هست) و استفاده کنی با کارایی بهتر
اما 1055 دیگه بالاتر از 3500 برای استفاده همیشگی بیشتر راه نداره چون ضریبش بسته هست و سخته روی ایر بیس کلاک رو زیادی افزایش دادن برای 1055

اما اگه قصد خرید اینتل دارید برای شما یک 2500k هم مناسبه که با یک کولر خوب میتونید روی فرکانس 4.2 ثابتش کنید! که البته مادربورد جدید هم نیازه :دی
اما فکر کنم 1100 برای کار شما جوابگو باشه! البته اگه اختلاف قیمتش با 6100 خیلی کم بود 6100 رو بردارید! که این هم مستلزم مادربورد am3+ ساپورت هست
مادربودتون همون بایوستار هست دیگه؟ روی همین مادربورد با 1100 مشکلی نخواهد بود

مثلا این تست فیزیکس هست برای پردازنده های مختلف! چون 2-3 تاشو تست کردم خودم نتایج رو تقریبا" تایید میکنم شخصا"

kamyar
2012/03/24, 10:46
سلام دوستان من یک سوال دارم ممنون میشم زود جواب بدین چون میخوام هرچه زود تر کارت گرافیکم رو بخرم :کارت گرافیک 6870 مارک vtx خوبه یا نه؟ 2سال هم گارانتی تعویض دریا کامپیوتر داره.

البته گارانتی رو مطمءن نیستم

آقا هیشکی در مورد vtx اطلاعات نداره؟

Reza Y
2012/03/24, 16:39
چند قیمت بهتون دادن من زیاد قبولش ندارم اگه عامل قیمت خیلی براتون مهمه کارایی مناسب هم میخواهید برید سراغ 6870 سافایر معمولی با این که معمولی هست اما سافایر از برد غیر رفرنس توش استفاده کرده که باعث بهبود توانایی کات در تغییر فرکانس میشود

سلام من آپدیت این مین رو از سایتش دانلود کردم حالا مسئله اینه که بلد نیستم نصبش کنم لطفا راهنمایی کنید:x
ECS 945PT-A2

*hit m@n*
2012/03/24, 22:09
سلام من آپدیت این مین رو از سایتش دانلود کردم حالا مسئله اینه که بلد نیستم نصبش کنم لطفا راهنمایی کنید:x
ECS 945PT-A2

دوست عزیز منم مادربوردم الایت گروپ هست و چند وقت پیش آپدیتش کردم
بعد از دانلود یه فایل هست که باید اجراش کنید -- فقط باید فایل اجرایی رو که دانلود کردین رو اجرا کنین و نیاز به هیچ نرم افزار و یا سی دی مادربورد نیست
بعد از اجرا شدن در عرض چند ثانیه آپدیت میشه
فقط یادت باشه در زمان آپدیت شدن اگه برق بره و یا هر مشکل دیگه ای پیش بیاد باید با مادربورد خداحافظی کنین ( البته اینو پوریا جان به من گفت -- البته خودشم گفت تاحالا 1000 بار مادربورد آپدیت کرده و مشکلی واسش پیش نیومده -- ولی محظ احتیاط همینو یادت باشه )

با تشکر

Reza Y
2012/03/24, 22:53
دوست عزیز منم مادربوردم الایت گروپ هست و چند وقت پیش آپدیتش کردم
بعد از دانلود یه فایل هست که باید اجراش کنید -- فقط باید فایل اجرایی رو که دانلود کردین رو اجرا کنین و نیاز به هیچ نرم افزار و یا سی دی مادربورد نیست
بعد از اجرا شدن در عرض چند ثانیه آپدیت میشه
فقط یادت باشه در زمان آپدیت شدن اگه برق بره و یا هر مشکل دیگه ای پیش بیاد باید با مادربورد خداحافظی کنین ( البته اینو پوریا جان به من گفت -- البته خودشم گفت تاحالا 1000 بار مادربورد آپدیت کرده و مشکلی واسش پیش نیومده -- ولی محظ احتیاط همینو یادت باشه )

با تشکر آره من تو سایت هم درایور دانلود کردم هم بایوس درایور که همون جور که گفتید به روز شد تا زدم نصب شد(فکر کنم خودش به روز بود!!)اما منظورم در مورد بایوس هست

oooiuuu
2012/03/24, 23:07
من می خواستم از اساتید کمکی بگیرم .برای آشنایی با سخت افزار ها یه ایده خوب می خواستم.تو انجمن خوب مطالب گسترده هست وازیه جای مشخص برای شناخت سخت افزار ها شروع نکرده.من فقط اینو می خواهم که برای اینکه بتونی با اصطلاحات ابتدایی سخت افزار ها آشنا بشی و کم کم وارد بحث های قوی تر شد واز همه مهمتر تو جریان جدیدترین محصولات باشی شما چه پیشنهاد میکنی.

saeid6574598
2012/03/25, 10:37
من می خواستم از اساتید کمکی بگیرم .برای آشنایی با سخت افزار ها یه ایده خوب می خواستم.تو انجمن خوب مطالب گسترده هست وازیه جای مشخص برای شناخت سخت افزار ها شروع نکرده.من فقط اینو می خواهم که برای اینکه بتونی با اصطلاحات ابتدایی سخت افزار ها آشنا بشی و کم کم وارد بحث های قوی تر شد واز همه مهمتر تو جریان جدیدترین محصولات باشی شما چه پیشنهاد میکنی
.
سلام دوست عزیز ! طبق فرمایشات جناب پناهی در برنامه صفر و یک ، شما با پیگیری اخبار سخت افزار ( چه اخبار سایت های داخلی و چه اخبار سایت های خارجی ) ، مطالعه مجلات گوناگون مرتبط با سخت افزار ، تسلط کافی بر روی زبان انگلیسی ، شرکت در گفتگوها و بحث های سخت افزاری در فروم سخت افزار و ............ چنیدن راه دیگر ، می توانید کم کم شروع کنید . البته برای آشنایی با اصطلاحات کامپیوتری ، بد نیست فایل های " اصطلاحات کامپیوتری " را از خود سایت سخت افزار دانلود نمایید .

با تشکر

kamyar
2012/03/25, 13:26
سلام من یه کارت 6870 سافایر خریدم میخواستم بدونم ایا پاور 460 وات کولر مستر که یه 6پین داره ساپورتش میکنه یا نه؟

saeid6574598
2012/03/26, 06:05
سلام من یه کارت 6870 سافایر خریدم میخواستم بدونم ایا پاور 460 وات کولر مستر که یه 6پین داره ساپورتش میکنه یا نه؟
با سلام ! دوست عزیز کارت 6870 سافایر ، برای تامین توان مورد نیاز خود ، از دو رابط 6 پین استفاده می کند . چک کنید ببینید پاورتون دو تا کابل 6 پین داره یا خیر ! به خاطر این گفتم چک کنید که مدل دقیق پاورتون رو ذکر نکرده بودید .

مدل های سری 460 وات به شرح ذیل می باشند :

Elite Power 460W / eXtreme Power Plus 460W (120mm fan) / eXtreme Power Plus 460W (80mm fan) / Real Power Pro 460W

8713

kamyar
2012/03/26, 07:47
سلام مدل مال من(eXtreme Power Plus 460W (120mm fan است که یک 6پین داره به دلیل این که داخل جعبه گرافیک تبدیل مولکس به 6پین بود پرسیدم.فرق پاور هم با پاور ذکر شده(500وات)کمه ایا میشه یا باید پاور دیگری بخرم؟ممنون

saeid6574598
2012/03/26, 11:08
سلام مدل مال من(eXtreme Power Plus 460W (120mm fan است که یک 6پین داره به دلیل این که داخل جعبه گرافیک تبدیل مولکس به 6پین بود پرسیدم.فرق پاور هم با پاور ذکر شده(500وات)کمه ایا میشه یا باید پاور دیگری بخرم؟ممنون

با سلام ! مشخصات کلی سیستمتان را بگویید تا بتوانم دقیق تر راهنماییتان کنم !

kamyar
2012/03/26, 11:57
سلام سیستم من: ram:8g ddr3 gskill
cpu:amd phenom2 x4 965 3.4
mb:foxcon A7DAS-3.0
hdd:seagate 250g
ATI HD6870 ممنون از اینکه راهنماییم می کنید.

rajah
2012/03/26, 12:29
سلام سیستم من: Ram:8g ddr3 gskill
cpu:amd phenom2 x4 965 3.4
mb:foxcon a7das-3.0
hdd:seagate 250g
ati hd6870 ممنون از اینکه راهنماییم می کنید.
دوست عزیز تحت هیچ شرایطی خروجی 12 ولت پاور شما جوابگو نخواهد بود
خروجی 12 ولت شما 312 وات است درصورتی که فقط برق مورد نیاز برای پردازنده و کارت گرافیک شما در زمان لود قریب بر 340-350 وات است
پس به فکر خرید یه پاور دیگه باشید مثلا پاورهای گرین :gp585b -gp635b-us

kamyar
2012/03/26, 16:24
ممنون از راهنمایی خوبتون

سلام ببخشید پاور Memonex MOD EX Game 600W چطوره خوب هست؟کلا این مارک خوبه؟وبه سیستم من جواب میده؟

لطفا من را راهنمایی کنید

rajah
2012/03/26, 18:47
سلام ببخشید پاور Memonex MOD EX Game 600W چطوره خوب هست؟کلا این مارک خوبه؟وبه سیستم من جواب میده؟

برند ممونکس چند سالیه که رو ساختن منبع تغذیه زوم کرده و برند خوبیه و این مدل هم برا شما کفایت می کنه ولی یکی از ضعف هایی که داره کارایی پایین در زمان لود و بارگذاری هستش و متاسفانه دو کانکتور ساتا بیشتر نداره
اگه پول برا خرید پاورهای گرین معرفی شده gp585b -gp635b-us رو دارین که چه بهتر وگرنه همین مدل هم می تونه کارتون رو راه بندازه

kamyar
2012/03/26, 19:13
ممنون از راهنمایی خوبتون پس همون گرین رو میگیرم

سلام ببخشید یک سوال دیگه از کجا بفهمم پاور دست دوم سالم یا نه؟

rajah
2012/03/26, 19:29
سلام ببخشید یک سوال دیگه از کجا بفهمم پاور دست دوم سالم یا نه؟
ابتدا:دوست خوبم سعی کن همون 635B-US یا نهایتا اگه می خوای اورکلاک کنی 685B رو بگیری بهتره تفاوت قیمتیشون هم 15 تومانه

با یه تستر می تونی بفهمی (بصورت فیزیکی)
البته با نرم افزارهم میشه تست کرد و تو لود خروجی ها رو چک کرد

kamyar
2012/03/26, 20:05
ممنون از راهنماییتون یعنی هیچ راه ساده ای نداره که بشه تو مغازه فهمید البته اون مغازه دار وصل میکنه به یه سیستم.

rajah
2012/03/26, 21:48
ممنون از راهنماییتون یعنی هیچ راه ساده ای نداره که بشه تو مغازه فهمید البته اون مغازه دار وصل میکنه به یه سیستم.
یعنی بلحاظ ظاهری؟؟
نه دوست عزیز

kamyar
2012/03/26, 21:56
مرسی ممنون از کمک خوبتون

apirhosseinlo
2012/03/27, 00:12
با سلام.
1.این مشخصات سیستم منه چقدر میخرنش؟
Intel(R) core(TM)2 duo CPU E8400 @ 3.00 GHz
gigabyte ga-p31-es3g
nvidia geforec 8500gt
ram 2(1*1)
power pascal 500w
2.برای بازی amd بهتره یا nvidia؟چرا؟
(از هر کدوم بهترینو معرفی کنید.)
3.سری جدید کارت گرافیک های انویدیا کی وارد و قیمت حدودی ان چقدر است.
4.ASUS - Maximus IV Extreme بهتره یا ASUS - Maximus IV GENE-Z؟
5.یه cpu قوی با یه مادربرد متوسط بهتره یا یه cpu متوسط با یه مادربرد قوی؟
6.یه cpu و مادربرد تا سقف یک و دویست معرفی کنید.
(cpu=2600k)
با تشکر.
سال نو مبارک

Optimus
2012/03/27, 02:12
یعنی بلحاظ ظاهری؟؟
نه دوست عزیز

----------------------------------------

واسه اینکه پاور رو تست کنی که بفهمی سالمه یا نه بایدسیمهای سبز و مشکی کابل 24 پین پاور رو یه اتصال کوتاه بدید ینی باید دو سر شی فلزی مثلا دو سر یه کابل رو اول به سیم مشکی بعد به سیم سبز وصل کنی ( منظور پینهایی هست که این دو کابل بهش وصل شدن ) با این کار باید پاور روشن بشه در غیر این صورت پاور سوخته . البته نیازی نیست که پاور به کیس بسته باشه و تموم کابلاش وصل باشه . واسه اینکه مطئن بشید پاور سالمه و تصویر میده می تونید به فروشنده بگید پاور رو رو یه کیس تست کنه.

ya30n
2012/03/27, 02:34
با سلام.
1.این مشخصات سیستم منه چقدر میخرنش؟
Intel(R) core(TM)2 duo CPU E8400 @ 3.00 GHz
gigabyte ga-p31-es3g
nvidia geforec 8500gt
ram 2(1*1)
power pascal 500w
300 البته توی حالت خیلی خوبش ! قطعاتت رو بتونی تک تک بفروشی بیشتر سود میکنی !

2.برای بازی amd بهتره یا nvidia؟چرا؟ به بازیت بستگی داره !
(از هر کدوم بهترینو معرفی کنید.) در حالت ساده گرون ترین ها بهترین هستند ، پس دنبال گرونترین باش !
3.سری جدید کارت گرافیک های انویدیا کی وارد و قیمت حدودی ان چقدر است. این که کی وارد میشن دست خداست ، قیمتش هم دسته بنده ی خدا ! باید صبر کرد !
4.ASUS - Maximus IV Extreme بهتره یا ASUS - Maximus IV GENE-Z؟ شک نکن که ASUS - Maximus IV Extreme بهتره ! ولی بازم به کاربری بستگی داره !
5.یه cpu قوی با یه مادربرد متوسط بهتره یا یه cpu متوسط با یه مادربرد قوی؟ به نظر من cpu قوی با یه مادربرد متوسط + یه هارد قوی (ترجیحا ssd)
6.یه cpu و مادربرد تا سقف یک و دویست معرفی کنید. متاسفانه در مورد قیمت اطلاعات دقیقی ندارم !
(cpu=2600k)
با تشکر.
سال نو مبارک سال نو ی شما هم مبارک

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ya30n
2012/03/27, 02:38
----------------------------------------

واسه اینکه پاور رو تست کنی که بفهمی سالمه یا نه بایدسیمهای سبز و مشکی کابل 24 پین پاور رو یه اتصال کوتاه بدید ینی باید دو سر شی فلزی مثلا دو سر یه کابل رو اول به سیم مشکی بعد به سیم سبز وصل کنی ( منظور پینهایی هست که این دو کابل بهش وصل شدن ) با این کار باید پاور روشن بشه در غیر این صورت پاور سوخته . البته نیازی نیست که پاور به کیس بسته باشه و تموم کابلاش وصل باشه . واسه اینکه مطئن بشید پاور سالمه و تصویر میده می تونید به فروشنده بگید پاور رو رو یه کیس تست کنه.
عزیز دل ، این کار فقط پاور رو روشن میکنه و مسلما روشن شدن دلیلی بر سلامت پاور نیست ، چون اگه یکی از تغذیه ها هم مشکل داشته باشه ، پاور روشن میشه !

Optimus
2012/03/27, 03:14
عزیز دل ، این کار فقط پاور رو روشن میکنه و مسلما روشن شدن دلیلی بر سلامت پاور نیست ، چون اگه یکی از تغذیه ها هم مشکل داشته باشه ، پاور روشن میشه !

بله درسته و واسه همین گفتم پاور رو رو یه کیس امتحان کنن تا از سالم بودنش مطمئن بشن

*hit m@n*
2012/03/27, 17:17
با سلام به دوستان گرامی
ببخشید دوستان یه هارد 500 گیگ وسترن دیجیتال دارم
اگه الان بخام بفروشم چقدر میخرن ؟؟ پورت usb 3 -- حدود 9 ماه دارم
(البته این عکس واسه 1 ترا هست-- آخه از اینترنت برداشتم )

آخه اگه بخام یه 2 ترابایت بخرم باید اینو بفروشم -- واسه همین میخام یه قیمتی داشته باشم

با تشکر

Castiel
2012/03/27, 19:36
با سلام به دوستان گرامی
ببخشید دوستان یه هارد 500 گیگ وسترن دیجیتال دارم
اگه الان بخام بفروشم چقدر میخرن ؟؟ پورت usb 3 -- حدود 9 ماه دارم
(البته این عکس واسه 1 ترا هست-- آخه از اینترنت برداشتم )

آخه اگه بخام یه 2 ترابایت بخرم باید اینو بفروشم -- واسه همین میخام یه قیمتی داشته باشم

با تشکر

قیمت نو بالای 200 هزار تومن هست.

*hit m@n*
2012/03/27, 21:35
حالا يه قيمتي بگو که اگه فروختم ضرر نکنم
همينجوري يه حدود قيمتي بده

ضمنا يه سوال
من اگه بخام هارد رو بفروشم بايد واسه طرف ثابت بشه هارد سالمه
نرم افزاری هست که بشه باهاش هارد رو تست کرد
بد سکتور هارد رو میشه تشخیص داد ؟؟

با تشکر

Castiel
2012/03/27, 22:24
حالا يه قيمتي بگو که اگه فروختم ضرر نکنم
همينجوري يه حدود قيمتي بده

ضمنا يه سوال
من اگه بخام هارد رو بفروشم بايد واسه طرف ثابت بشه هارد سالمه
نرم افزاری هست که بشه باهاش هارد رو تست کرد
بد سکتور هارد رو میشه تشخیص داد ؟؟

با تشکر

قیمت دست دوم فکر کنم تا حدود 110 یا 120 بسته به سالم بودن هارد بفروشی
نرم افزار atto disk benchmark میتونه کمک کنه

*hit m@n*
2012/03/27, 22:30
شرمنده حسام جان
یه زحمت میکشی میگی باید تو این کادر هایی که مشخص کردم کدوم گزینه رو انتخاب کنم

8734

Castiel
2012/03/27, 22:44
شرمنده حسام جان
یه زحمت میکشی میگی باید تو این کادر هایی که مشخص کردم کدوم گزینه رو انتخاب کنم

8734

جواد جان نیازی به تغییرات در این موارد نیست، تست را در حالت استاندارد بگیر

saranipedram
2012/03/27, 22:52
ببخشید من یه سوال دارم:
مگ کارت گرافیک ها رو دو تا شرکت Nvidia و AMD نمیسازن؟.
پس چرا میگن گرافیک ASus یا گیگابایت یا ام اس ای یا ...؟

Castiel
2012/03/27, 22:56
ببخشید من یه سوال دارم:
مگ کارت گرافیک ها رو دو تا شرکت Nvidia و AMD نمیسازن؟.
پس چرا میگن گرافیک ASus یا گیگابایت یا ام اس ای یا ...؟

این دو شرکت پردازنده و بورد مرجع میسازن و شرکتهایی مثل Asus با استفاده از بورد و پردازنده، کارت گرافیک تولید می کنند.

*hit m@n*
2012/03/27, 23:49
حسام جان این واسه هارد اکسترنالم هست -- خوبه یا بد ؟

8736

نمیشه فهمید هارد بد سکتور داره یا نه ؟؟

با تشکر

Castiel
2012/03/27, 23:57
حسام جان این واسه هارد اکسترنالم هست -- خوبه یا بد ؟

8736

نمیشه فهمید هارد بد سکتور داره یا نه ؟؟

با تشکر

پورت usb 3.0 نداری؟

*hit m@n*
2012/03/28, 00:03
نه - قرار بود اسلات 3 usb بگیرم ولی هنوز نگرفتم :D
رو همون پورت usb 2 مادربورد نصب کردم

مشکلی تو نتایج بود ؟؟؟

Castiel
2012/03/28, 00:15
نه - قرار بود اسلات 3 usb بگیرم ولی هنوز نگرفتم :d
رو همون پورت usb 2 مادربورد نصب کردم

مشکلی تو نتایج بود ؟؟؟

با پورت usb 2.0 نتیجه خوبیه

kamyar
2012/03/28, 22:09
سلام دوستان کسی می دونه چجوری میشه فریم ریت(فریم بر ثانیه) گرافیک در یک بازی رو فهمید؟

Castiel
2012/03/28, 23:27
سلام دوستان کسی می دونه چجوری میشه فریم ریت(فریم بر ثانیه) گرافیک در یک بازی رو فهمید؟

نرم افزار Fraps

kamyar
2012/03/30, 19:11
سلام دوستان من درمورد نصب فن های کیسم از شما راهنمایی می خوام(جهت باد زدن فن ها)-طرز کار کردن فن قطعاتم: فن پاور که در بالای کیس قرار دارد باد را به سمت تو می کشد-فن سیپیو هم که در روبروی در قرار دارد هوا را نیز به تو می کشد-فن کارت گرافیک هم همینطور
فن های قاب کیس:دو فن روی در روبروی سیپیو و گرافیک قرار دارد 12 در پایین 8سانتی در بالا-یک فن 8سانتی هم در پشت کیس قرار دارد
حالا به نظر شما من این فن ها را به چه سمتی (جهت باد)وصل کنم تا قطعات داغ نکند؟

ya30n
2012/03/30, 21:18
سلام دوستان من درمورد نصب فن های کیسم از شما راهنمایی می خوام(جهت باد زدن فن ها)-طرز کار کردن فن قطعاتم: فن پاور که در بالای کیس قرار دارد باد را به سمت تو می کشد-فن سیپیو هم که در روبروی در قرار دارد هوا را نیز به تو می کشد-فن کارت گرافیک هم همینطور
فن های قاب کیس:دو فن روی در روبروی سیپیو و گرافیک قرار دارد 12 در پایین 8سانتی در بالا-یک فن 8سانتی هم در پشت کیس قرار دارد
حالا به نظر شما من این فن ها را به چه سمتی (جهت باد)وصل کنم تا قطعات داغ نکند؟

کامیار جان طبق اصول ترمو دینامیک کیسی :دی ! چون هوای گرم به سمت بالا حرکت میکنه ! فن های که پایین کیس قرار دارند باید هوا دو داخل کیس بدمند ، و فن های که بالا قرار دارن هوای گرم رو بیرون بدن ! فنی هم که جلوی فن سی پی یو هست ، باد رو اگه رو داخل بده خیلی یهتره !

kamyar
2012/03/31, 12:07
سلام من اول فن هارو به همین شکل بستم و کارت گرافیک و سیپیو مشکلی نداشت ولی پاورم به طرز عجیبی داغ می کرد!

ya30n
2012/03/31, 12:12
سلام من اول فن هارو به همین شکل بستم و کارت گرافیک و سیپیو مشکلی نداشت ولی پاورم به طرز عجیبی داغ می کرد!

داغ میکرد یعنی چطوری؟ از روی حرارتی که فن میداد بیرون اینو متوجه شدی ؟

apirhosseinlo
2012/04/01, 00:09
با سلام.
اقا اورکلاک یعنی چی؟
همه جا رو گشتم ولی خیلی تخصصی گفته بود
به درد بازی میخوره یا نه؟
ممنون

kamyar
2012/04/01, 08:46
سلام ببخشید دیر جواب دادم:بله هم از روی دمایی که از پشت پاور خارج می شد هم اینکه دور فن پاور خیلی بالاتر از حالت ادی بود

Castiel
2012/04/01, 08:55
سلام ببخشید دیر جواب دادم:بله هم از روی دمایی که از پشت پاور خارج می شد هم اینکه دور فن پاور خیلی بالاتر از حالت ادی بود

مدل پاورت را بگو کامیار جان؟
البته پاورها زمانی که سیستم زیر لود میره, حرارت بیشتری تولید می کنند.

kamyar
2012/04/01, 09:08
پاور من greenGP600A-EU است. بله ولی پاور من در حالت عادی داغ می کرد.که دیگه وقتی مثلا به مدت 15 دقیقه زیر لود می رفت دما انقدر بالا میرفت که سیستم را برای مدتی خاموش-اسلیپ ویا قطعات را از زیر فشار خارج میکردم

Castiel
2012/04/01, 09:15
پاور من greenGP600A-EU است. بله ولی پاور من در حالت عادی داغ می کرد.که دیگه وقتی مثلا به مدت 15 دقیقه زیر لود می رفت دما انقدر بالا میرفت که سیستم را برای مدتی خاموش-اسلیپ ویا قطعات را از زیر فشار خارج میکردم

چند وقته این مشکل را داری؟
مشکلی در تهویه کیس و پاور وجود نداره؟

kamyar
2012/04/01, 09:21
حدود یک هفته که فن های کیسم رو به این شکل بستم- نه هم فن های کیسم به خوبی کار می کنند هم پاورم به نظر من مشکل در طرز بستن فن های کیس است چون وقتی در کیس را باز می کنم بهتر می شه به نظر شما فن های کیسم را به چه شکل ببندم بهتره؟

Castiel
2012/04/01, 09:53
ورودی هوا از طریق فن ها از سمت جلو و پایین کیس به داخل
و از بالا و پشت کیس به خارج

kamyar
2012/04/01, 10:20
بله دقیقا به همین شکل بستم ولی پاور داغ می کنه

saeid6574598
2012/04/01, 11:24
با سلام.
اقا اورکلاک یعنی چی؟
همه جا رو گشتم ولی خیلی تخصصی گفته بود
به درد بازی میخوره یا نه؟
ممنون
به زبان ساده باید بگم که اورکلاک پردازنده را وادار می کند تا در سرعتی بیش از حد استاندارد خود فعالیت نماید. تنظیمات اصلی که تعیین کننده سرعت پردازنده شما می باشند و همچنین بر سرعت رم شما نیز تاثیر می گذارند، به عنوان کلاک پایه شناخته می شوند . بنابراین در اورکلاک ، کمی افزایش سرعت برای بالانس شدن سرعت رم و پردازنده مورد نیاز است. همچنین شما نیاز دارید که سطح ولتاژ را کمی بالا تر ببرید تا پردازنده به قدرت کافی دست پیدا کند. زیرا بدون قدرت مناسب، به سرعت مناسب نیز دست نخواهید یافت. افزایش ولتاژ هم برابر است با افزایش دما ؛ اگر مراقب نباشید ، در بهترین حالت پردازنده شما بیش از حد گرم شده و عمر مفید آن کاهش می یابد و اگر بی خیال این موضوع شوید ، ممکن است پردازنده را به طور کامل بسوزانید و آن را از دست بدهید !

فکر می کنم که با خواندن نوشته مختصر بنده ، متوجه شده باشید که اورکلاک فقط یک کلیک یا فشار دادن یک دکمه نیست، بلکه به مهارت و دانش کافی نیز نیاز دارد.

اصلا تمام حال اورکلاک ، برای اجرای هر چه بهتر بازی و ثبت رکورد در نرم افزارهای تست می باشد . خدا رو شکر که در فروم خودمان ، اورکلاکر حرفه ای زیاد داریم ؛ یکیش فرجام و علیرضا خودمان !!!

darklord
2012/04/01, 12:02

saeid6574598
2012/04/01, 13:51
سعید جان منبع رو هم ذکر میکردی تا هم دوستمون اطلاعات بیشتری کسب کند و هم حق نویسنده اصلی مطلب ضایع نشود !

من از روی نارنجی کپی نکردم که !!! این دست نوشته خودمه ! در ضمن از عکس پروفایلتان هم مشخص است که حافظ منافع هستید !!! نگران نباشید ؛ من همه مسئولیتش رو بر عهده می گیرم !

ya30n
2012/04/01, 19:31

کامیار جان این نشون میده که کیس تو داره به درستی حرارت رو دفع میکنه !
اگه میتونی یه فن پایین پاورت بزار که کمکش کنه !

kamyar
2012/04/04, 17:18
سلام ببخشید یک سوال برای من پیش اومده من از فن استوک(2لوله انتقال حرارت) استفاده می کنم سیپیو من خیلی داغ میکنه مثلا وقتی nfs hotpursuitرو بازی میکنم پس از 45دقیقه الی یک ساعت سیپیو به شدت داغ می کنه مثلا دیروز اینقدر بالا رفت که صوت خطرش روشن شد(دما رو توی بایوس روی60درجه قرار دادم) ایا فن من مشکل داره؟

saeid6574598
2012/04/04, 17:23
سلام ببخشید یک سوال برای من پیش اومده من از فن استوک(2لوله انتقال حرارت) استفاده می کنم سیپیو من خیلی داغ میکنه مثلا وقتی nfs hotpursuitرو بازی میکنم پس از 45دقیقه الی یک ساعت سیپیو به شدت داغ می کنه مثلا دیروز اینقدر بالا رفت که صوت خطرش روشن شد(دما رو توی بایوس روی60درجه قرار دادم) ایا فن من مشکل داره؟

کامیار جان ! بازی کردن در طولانی مدت ، باعث افزایش دمای cpu می شود اما نه در حدی که هشدار افزایش بیش از حد دما ، داده شود ! این مشکل چند تا دلیل می تونه داشته باشه : یکی اینکه فنتون مشکل داره ؛ دیگری اینه که ممکنه فن رو خوب جا ننداخته باشید ! پردازندتون رو که اورکلاک نکرده اید !!! راستی خمیر سیلیکون زدید !!!

kamyar
2012/04/04, 17:30
فن رو چک کردم هیچ مشکلی نداره!این رو هم چک کردم یکی دیگه هم حتی چک کرده!خیر در هنگام اورکلاک وارد بازی نمی شم چون فن استوک است-بله خمیر سیلیکون هم زدم(deep cool z5)-البته فکر کنم فن ضعیف است چون وقتی سیپیوم تحت فشاره با اخرین دور از 50درجه پایین تر نمیاد!

saeid6574598
2012/04/04, 17:34
فن رو چک کردم هیچ مشکلی نداره!این رو هم چک کردم یکی دیگه هم حتی چک کرده!خیر در هنگام اورکلاک وارد بازی نمی شم چون فن استوک است-بله خمیر سیلیکون هم زدم(deep cool z5)-البته فکر کنم فن ضعیف است چون وقتی سیپیوم تحت فشاره با اخرین دور از 50درجه پایین تر نمیاد!
فن های استوک همین گونه هستند کامیار جان ! از نظر کارایی ضعیف بوده و بعد از مدتی ، مدار تغذیشون ضعیف میشه و به مرور زمان ، خراب می شن ! بهرته به فکر خرید یک فن دیگه باشی ! به نظرم Transformer 3 گزینه خوبی باشه !

ya30n
2012/04/04, 23:10
کامیار خان اولا 60 درجه نزار ! بزار 70 ! برای پردازنده مشکلی پیش نمیاد ! اگه خیلی بهش فشار بیاد خودش خاموش میشه ! فنت رو هم اگه میبینی مشکل داره یه کمی روغن چرخ خیاطی بریز داخلش خوب میشه برای یه مدتی !

kamyar
2012/04/07, 18:06
سلام دوستان با چه برنامه ای میشه از دسکتاب شات تهیه کرد؟

muhakh
2012/04/07, 18:54
fast stone capture

saeid6574598
2012/04/07, 19:49
برنامه Snagit واقعا عالیه ! امکان فیلمبرداری هم وجود داره !

Arsn
2012/04/07, 19:49

دکمه Print screen را روی کیبورد بزن ! بعد توی Paint ویندوز Ctrl + V را بزن !

saeid6574598
2012/04/07, 19:56
دکمه Print screen را روی کیبورد بزن ! بعد توی Paint ویندوز Ctrl + V را بزن !
با این یک مورد اصلا حال نمی کنم ! ( نظر شخصی )

Arsn
2012/04/07, 20:36
با این یک مورد اصلا حال نمی کنم ! ( نظر شخصی )

خب از Sniping tool ویندوز 7 استفاده کن !

saeid6574598
2012/04/07, 22:22
خب از Sniping tool ویندوز 7 استفاده کن !
باریکلا ! این رو که خیلی قبول دارم !

Groobez
2012/04/15, 17:37
دوستان من میخوام یک پردازنده قوی از amd بخرم ... شما چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟

Reza Y
2012/04/15, 19:04
والا تو رنجی که شما میخواهید فقط تو بازار الان 8120 موجوده (با این که 8150 قویتره تو بازار ایران نیست) تازه اونم اگه گیرتون بیاد

apirhosseinlo
2012/04/15, 21:28
Intel Core i7 - 3.4GHz - 2600K
ASUS - Maximus IV Extreme-Z
G.SKILL - Quad Channel 16GB - 2133-(4x4GB) - CL11
asus 6990
GREEN - GP885B
GREEN - X-9
ASUS - 24" - ML248H - LED
با سالم قصد خرید اینو دارم
اگه عیبو ایرادی داره بگید
یه مانیتور تا سقف 500 هزار تومن از مارک های LG یا ASUS معرفی کنید
با تشکر

Reza Y
2012/04/15, 21:31
6990 گیر نمیاد!!! استفاده ازش تو حالت تک کارت هم منطقی نیست به نظر من مین کمی زیادی حرفه ای است

Arsn
2012/04/15, 22:06
Intel Core i7 - 3.4GHz - 2600K
ASUS - Maximus IV Extreme-Z
G.SKILL - Quad Channel 16GB - 2133-(4x4GB) - CL11
asus 6990
GREEN - GP885B
GREEN - X-9
ASUS - 24" - ML248H - LED
با سالم قصد خرید اینو دارم
اگه عیبو ایرادی داره بگید
یه مانیتور تا سقف 500 هزار تومن از مارک های LG یا ASUS معرفی کنید
با تشکر

همونطور که دوستمون رضا هم گفت بنده هم با 6990 موافق نیستم ! ترکیب دو عدد 6950 بهتره !

سیستم در مجموع خوبیه ولی واقعا حیف که سالید و کولر نداره !

میتونید از مادربوردتون بزنید و با صرفه جویی که میکنید و هزینه بیشتر فکر سالید و کولر باشید ! (مادربوردی که انتخاب کردید عالیه ولی برای اورکلاکر های خیلی حرفه ای کاربرد داره ! من از سطح اطلاعات شما خبر ندارم ولی بعید میدونم خیلی از گزینه های ولتاژی Uefi این بورد را بتونید تشخیص بدید ! من که خودم هنگ میکنم ! بسیار کامل و دقیق است و باید استفاده خاص داشته باشید تا این بورد توجیح خرید داشته باشه)

مانیتور هم تا 500 تومن همین که خودتون انتخاب کردید خوبه !

ATA
2012/04/15, 22:14
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و سروران گرامی اگه مشکلی نباشه یه پنچمارکی از دو کارت گرافیکی 6970 و gtx 560 ti قرار بدین میخوام بدونم کدوم یکی پرقدرتتره...ممنون از لطفتون

saeid6574598
2012/04/15, 22:19
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و سروران گرامی اگه مشکلی نباشه یه پنچمارکی از دو کارت گرافیکی 6970 و gtx 560 ti قرار بدین میخوام بدونم کدوم یکی پرقدرتتره...ممنون از لطفتون

البته عطا جان در عکس بالا کارت gtx 560 ti مقداری اورکلاک شده است .

ATA
2012/04/15, 22:54
با تشکر از سعید جان عزیز پس با این مقایسه ها کارت گرافیک 6970 بهتره یا gtx 560ti البته بدون اورکلاک ؟ نظر خودتون مهمتره

saeid6574598
2012/04/15, 23:00
با تشکر از سعید جان عزیز پس با این مقایسه ها کارت گرافیک 6970 بهتره یا gtx 560ti البته بدون اورکلاک ؟ نظر خودتون مهمتره
مسلما 6970 بهتره ! اگر تو تست نگاه کنی ، GTX 560 Ti ( در حالت oc ) ، تنها با تفاضل چند فریم از 6970 ( اورکلاک نشده ) جلوتره ! به نظر حقیر ، برو سراغ 6970 !!! کلا سری 6000 ، از قابلیت اورکلاک خوبی برخوردارند .

ATA
2012/04/16, 00:27
جناب سعید جان این 6970 از 570 هم قویتره ؟ بدون اورکلاک

Groobez
2012/04/16, 11:19
والا تو رنجی که شما میخواهید فقط تو بازار الان 8120 موجوده (با این که 8150 قویتره تو بازار ایران نیست) تازه اونم اگه گیرتون بیاد

8120 با قیمت 625 هزار تومن بازده خوبی داره یا نه؟
یعنی خریدش به صرفه هست؟

Arsn
2012/04/16, 11:26
یعنی خریدش به صرفه هست؟

625 هزار تومان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مطمئنید قیمت درسته ؟ اگر واقعا درست باشه اصلا به صرفه نیست!

این حدود قیمت 2600k است که بازده بالاتری داره !

در ضمن قیمت ارز داره پایین میاد برای خرید عجله نکنید!

Reza Y
2012/04/16, 12:36
یعنی خریدش به صرفه هست؟ به هیچ وج چنین اشتباه بزرگی نکن 8120 در حد 2500k هم نیست 2600k که جای خود دارد

Reza Y
2012/04/16, 12:40
جناب سعید جان این 6970 از 570 هم قویتره ؟ بدون اورکلاک بله اما از 580 خیلی ضعیفتر

Groobez
2012/04/16, 12:42
625 هزار تومان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مطمئنید قیمت درسته ؟ اگر واقعا درست باشه اصلا به صرفه نیست!

این حدود قیمت 2600k است که بازده بالاتری داره !

در ضمن قیمت ارز داره پایین میاد برای خرید عجله نکنید!

بله قیمت رو از سایت رایان صبا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گرفتم.

من یک پردازنده از AMD میخوام که بازده بالایی داشته باشه. البته قیمتش هم برام مهمه.
FX-6100 - 3.3GHz - X6 با قیمت 350 تومن چطوره ؟؟؟با این قیمت کارایی مناسبی داره؟

saeid6574598
2012/04/16, 12:51
بله قیمت رو از سایت رایان صبا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گرفتم.

من یک پردازنده از AMD میخوام که بازده بالایی داشته باشه. البته قیمتش هم برام مهمه.
FX-6100 - 3.3GHz - X6 با قیمت 350 تومن چطوره ؟؟؟با این قیمت کارایی مناسبی داره؟
شما اول بگید از پردازنده ی انتخابیتون چه انتظاری دارید !!!

Groobez
2012/04/16, 13:08
شما اول بگید از پردازنده ی انتخابیتون چه انتظاری دارید !!!

من میخوام یک سیستم گیم تهیه کنم و برای پردازنده هم حداکثر میتونم تا 400 تومن هزینه کنم.
فن بوی هیچ برندی هم نیستم فقط برام کارایی بالا توی این رنج قیمت مهمه.

saeid6574598
2012/04/16, 14:59
من میخوام یک سیستم گیم تهیه کنم و برای پردازنده هم حداکثر میتونم تا 400 تومن هزینه کنم.
همون fx 6100 خیلی خوبه !

Arsn
2012/04/16, 15:29

توصیه میکنم با 430 تومن Core I5 2500k را تهیه کنید ! احتمال زیاد با ارزون تر شدن قیمت دلار میتونید زیر 400 تومن هم بخریدش !

پردازنده fx6100 حتی از x6 1100T هم بعضا بدتر عمل میکنه و ثابت کرده که به هیچ وجه پردازنده گیم مناسبی نیست ! همون 2500k یا 2500 معمولی بهترین گزینه است !

Reza Y
2012/04/16, 15:34
من هم با اقا علیرضا موافقم

saeid6574598
2012/04/16, 19:12
توصیه میکنم با 430 تومن Core I5 2500k را تهیه کنید ! احتمال زیاد با ارزون تر شدن قیمت دلار میتونید زیر 400 تومن هم بخریدش !

پردازنده fx6100 حتی از x6 1100T هم بعضا بدتر عمل میکنه و ثابت کرده که به هیچ وجه پردازنده گیم مناسبی نیست ! همون 2500k یا 2500 معمولی بهترین گزینه است !
چون گفت AMD می خوام بهش گفتم ! منم با نظرت کاملا موافقم ! 6100 اونقدرها هم جالب نیست !

Groobez
2012/04/16, 20:57
خیلی ممنون از توضیحات دوستان

ممنون میشم بگید مزیت خرید سالید درایو در کنار هارد معمولی چیه؟
یعنی اینکه مثلا چطور یه سالید 60 گیگابایتی و هارد 500 گیگ رو میشه به یک سیستم وصل کرد تا کارایی بهتری داشته باشه؟

Arsn
2012/04/16, 21:08
خیلی ممنون از توضیحات دوستان

ممنون میشم بگید مزیت خرید سالید درایو در کنار هارد معمولی چیه؟
یعنی اینکه مثلا چطور یه سالید 60 گیگابایتی و هارد 500 گیگ رو میشه به یک سیستم وصل کرد تا کارایی بهتری داشته باشه؟

تماما مزیته ! من خودم هم از ترکیب سالید + هارد استفاده میکنم !

دوست من برای استفاده از هارد در کنار سالید دو راه وجود داره !

1) به صورت عادی هر دو را وصل میکنیم و حالت اون را میزاریم روی AHCI و استفاده میکنیم ! سالید را به عنوان درایو بوت ویندوز و برنامه های کاربردی یا برنامه های سنگین استفاده میکنیم و اینجوری زمان بوت و لود ویندوز و سرعت عملکرد ویندوز تفاوت فاحشی پیدا میکنه ، برنامه ها به شدت سریعتر باز میشند و کلا سیستم سریعتر میشه چون هارددیسک کند کننده سیستم های قوی امروزی است !
آرشیو موسیقی و فیلم و ... را هم میریزیم روی هارد و استفاده میکنیم نکته : حداقل سالید توصیه شده 40 گیگ است و به نظر من حداکثرش 120 گیگ !

2)استفاده از تکنولوژی SRt که فقط در z68 قابل استفاده است ! این فن آوری مثل کش عمل میکنه ! یعنی بین هارد و رم واسطه میشه ، به این صورت که بعد از چند بار استفاده از سیستم شناسایی میکنه که شما چه فایل ها و برنامه هایی را بیشتر نیاز دارید و روی سالید میریزه تا زمان دسترسی رم به اون اطلاعات کم تر بشه ! مسلما بخش زیادی از این اطلاعات را ویندوز و مشتقاتش در بر میگیره و در اجرای سریعتر ویندوز و برنامه ها کمک میکنه ! نکته : برای Srt سالید با ظرفیت 20 گیگ هم مناسب است

مقایسه : روش اول توصیه میشه ! SRt زمانی مناسبه که شما با حجم انبوهی از اطلاعات سر و کار دارید و هر روز هم اونها را با بالاترین سرعت ممکن میخواید و البته نمیخواهید برای خرید سالید با ظرفیت بالا هزینه کنید !

روش اول سرعت بوت ویندوز و لود برنامه ها و بازی ها را بیشتر میکنه (بیشتر از Srt) و اطلاعات آرشیوی شما هم که از روی هارد خونده میشه و معمولا این اطلاعات نیاز به سرعت خیلی بالا ندارند ! پس روش اول به نظر بنده به صرفه تره

ATA
2012/04/17, 00:55
با عرض سلام خدمت سروران گرامی بنده میخواستم یه درایو سالید تهیه کنم که با کاهش قیمت دلار کمی ترس ورم داشت که اگه دلار بیاد پایین ما میتونیم این سالید رو با قیت پایین تهیه کنیم یا دلار هیچ تاثیری نخواهد گذاشت روی قیمتها ؟ یا ساده تر بگم الان درایو سالید بگیرم یا کمی صبر کنم که قیمتها کمی پایین بیاد؟

JOZI
2012/04/17, 01:05
سلام دوستان چندی است میخواهم یه سیستم جمع کنم خیلی وقته پول رو هم گذاشتم تا یه سیستم مناسب بخرم لطفا یه راهنمایی به این داداشتون بدید ممنون میشم
بودجه ی من حدود یک و هشتصد الی یک و نهصد نهایت هستش
این پولم میخواهم باهاش مانیتور هم بگیرم
لطفا یه سیستم عالی که تمام گیم های روز رو های کوالیتی جواب بده بهم معرفی کنید
ایا اصلا با این مبلغ میشه یه سیستم خوب جمع کرد؟
دوستان بازم تاکید میکنم سیستم رو فقط برای گیم میخواهم پس اگرم با هزینه ی کمتر بشه چه بهتر نشدم شما معرفی کنید اگر پولم نرسه بازم وایمیسم جمع میکنم
منتظرم ممنون از کمک دوستی گلم
منتظرم @};-

ATA
2012/04/17, 02:14
انگار بازم تنها شدیم ها....

Castiel
2012/04/17, 02:55
با عرض سلام خدمت سروران گرامی بنده میخواستم یه درایو سالید تهیه کنم که با کاهش قیمت دلار کمی ترس ورم داشت که اگه دلار بیاد پایین ما میتونیم این سالید رو با قیت پایین تهیه کنیم یا دلار هیچ تاثیری نخواهد گذاشت روی قیمتها ؟ یا ساده تر بگم الان درایو سالید بگیرم یا کمی صبر کنم که قیمتها کمی پایین بیاد؟

عطا جان ساعت را نگاه کن، الان همه خوابن که جواب نمیدن
به نظرم کمی صبر کن عزیز تا این ارزان شدن دلار تاثیرش را روی بازار بزاره. ولی اگه پول کافی داری و اون چیزی که میخوای توی بازار هست، همین امروز بگیر.

rajah
2012/04/17, 12:01
متاسفانه تو کشور ما نرخ ها با افزایش قیمت دلار بلافاصله بالا می رن ولی موقع نزول اینطور نیست تنها قطعه ای که تو 10 روز گذشته کاهش قیمت داشته هارد بوده که اون هم حدود 14-15 درصد بود با نظر حسام موافقم صبر کن

Groobez
2012/04/17, 18:30
دوستان یک مادربرد z68 خوب و با قیمت مناسب ( 300 تا 400 ) به بنده معرفی کنید.

در ضمن الان لازمه که برای PCIe 3 پول بیشتری هزینه کرد و مادربردی با این اسلات تهیه کرد؟

Castiel
2012/04/17, 20:22
دوستان یک مادربرد z68 خوب و با قیمت مناسب ( 300 تا 400 ) به بنده معرفی کنید.

در ضمن الان لازمه که برای PCIe 3 پول بیشتری هزینه کرد و مادربردی با این اسلات تهیه کرد؟

مادربورد Asrock Z68 Extreme4 Gen3 به قیمت 351 هزار تومن
الان بهتره با آینده نگری برای کارت گرافیک این مادربورد را بخرید ولی در آینده قصد خرید کارت PCI 3.0 دارید؟

ATA
2012/04/17, 20:34
حسام جان عزیز ظمن تشکر از راهنماییون و عذرخواهی از شما که هر وقتو بی وقت مزاحم شما میشیم / جناب حسام جان میترسم پایین اومدن دلار تاثیر منفی بزاره و مهم اینکه اصلا من درایو سالید نمیتونم پیدا کنم به چند شرکت بزرگ از جمله انفورماتیک ایران و سازگار و دریا کامپیوتر که با این شرکتها هم اکثرا خرید میکنیم موجود نداشتند حالا اگه شرکتی رو سراغ دارین معرفی کنین که ببینین میتونیم پیدا کنیم .....بدرود
عطا جان ساعت را نگاه کن، الان همه خوابن که جواب نمیدن
به نظرم کمی صبر کن عزیز تا این ارزان شدن دلار تاثیرش را روی بازار بزاره. ولی اگه پول کافی داری و اون چیزی که میخوای توی بازار هست، همین امروز بگیر.

Castiel
2012/04/17, 20:45
حسام جان عزیز ظمن تشکر از راهنماییون و عذرخواهی از شما که هر وقتو بی وقت مزاحم شما میشیم / جناب حسام جان میترسم پایین اومدن دلار تاثیر منفی بزاره و مهم اینکه اصلا من درایو سالید نمیتونم پیدا کنم به چند شرکت بزرگ از جمله انفورماتیک ایران و سازگار و دریا کامپیوتر که با این شرکتها هم اکثرا خرید میکنیم موجود نداشتند حالا اگه شرکتی رو سراغ دارین معرفی کنین که ببینین میتونیم پیدا کنیم .....بدرود

فکر می کنم الان ocz موجود باشه که قیمتش هم بالاست، چقدر بودجه داری؟

ATA
2012/04/17, 20:58
حدود 450 هزار تومان حسام جان عزیز ده بیست تومنی هم اینور اونور شد مشکلی نداره

saeid6574598
2012/04/17, 21:51
حدود 450 هزار تومان حسام جان عزیز ده بیست تومنی هم اینور اونور شد مشکلی نداره
سلام عطا جان ! آقا ظرفیتش رو نگفتی ؟! یه Vortex3 از برند ocz هستش با ظرفیت 60 گیگ به قیمت : 320 هزار تومان

یه S511 از برند ADATA هم هست با ظرفیت 120 گیگ با قیمت : 430 هزار تومان

ATA
2012/04/17, 22:02
با سلام خدمت مدیر عزیز و تلاشگر من با ظرفیت 120 گیگشو انتخاب کردم البته اولویت اصلی با ocz هست و اگر نشد با همین مدل adata که 60 گیگش برای من خیلی کمه ...بدرود

saeid6574598
2012/04/17, 22:14
با سلام خدمت مدیر عزیز و تلاشگر من با ظرفیت 120 گیگشو انتخاب کردم البته اولویت اصلی با ocz هست و اگر نشد با همین مدل adata که 60 گیگش برای من خیلی کمه ...بدرود
عطا جان اگر مادربوردت Z68 است ، یه srt بزن تنگش اون وقت ببین چی میشه ! دیگه لازمم نیست سالید با ظرفیت بالا تهیه کنی ! سالیدت رو بزار برای بوت ( برای بوت سریع ویندوزت ) و هاردت رو هم بگذار برای فایل هایت . به همین راحتی ؛ به همین خوشمزگی .

ATA
2012/04/17, 23:02
نه مادربردم p67 sabertooth هست و از کجا میتونم تهیه کنم کدوم شرکت یا کدوم سایت رو پیشنهاد میدین؟ چون من سه چهار شرکت جستجو کردم نداشتن

saeid6574598
2012/04/17, 23:23
نه مادربردم p67 sabertooth هست و از کجا میتونم تهیه کنم کدوم شرکت یا کدوم سایت رو پیشنهاد میدین؟ چون من سه چهار شرکت جستجو کردم نداشتن
مدلZ68 Extreme3 Gen3 از برند ازراک با قیمت 315 هزار تومان ! برای خودش کسیه ! البته اگر قصد تعویض مین رو داری !

تازه منظورم مادربورد مبتنی برچیپست Z68 بود !

ATA
2012/04/18, 00:40
جناب سعید جان من منظورم مادربرد نبود منظورم درایو سالید بود که از کجا میتونم تهیه کنم کدوم شرکت یا کدوم سایت رو پیشنهاد میدین؟ چون من سه چهار شرکت جستجو کردم نداشتن
مادربردمو نمیخوام عوض کنم

Castiel
2012/04/18, 01:00
جناب سعید جان من منظورم مادربرد نبود منظورم درایو سالید بود که از کجا میتونم تهیه کنم کدوم شرکت یا کدوم سایت رو پیشنهاد میدین؟ چون من سه چهار شرکت جستجو کردم نداشتن
مادربردمو نمیخوام عوض کنم

سایت رایان صبا سالید دیسک داره تا حدودی ولی قیمت های خیلی پرتی داره، عطا جان تهران هستی؟

ATA
2012/04/18, 01:10
با سلام خدمت حسام جان نه طهرانی نیستم مطعصفانه....

Castiel
2012/04/18, 01:35
با سلام خدمت حسام جان نه طهرانی نیستم مطعصفانه....

صبر کن فردا از طریق آقای پناهی پیگیری می کنم

Groobez
2012/04/18, 09:44
مادربورد Asrock Z68 Extreme4 Gen3 به قیمت 351 هزار تومن
الان بهتره با آینده نگری برای کارت گرافیک این مادربورد را بخرید ولی در آینده قصد خرید کارت PCI 3.0 دارید؟

مشخصاتش رو دیدم ، از نظر طراحی هم خوب بود. فقط اینکه تا چه حد پتانسیل اورکلاک داره؟
البته الان که نه ولی شاید خواستم مقداری قطعاتم رو اورکلاک کنم.

به نظرم بد نیست که مادربردی که میخرم PCIe 3 رو ساپورت کنه ... یه جورایی به قول شما آینده نگری محسوب میشه.

saeid6574598
2012/04/18, 11:12
مشخصاتش رو دیدم ، از نظر طراحی هم خوب بود. فقط اینکه تا چه حد پتانسیل اورکلاک داره؟
البته الان که نه ولی شاید خواستم مقداری قطعاتم رو اورکلاک کنم.

به نظرم بد نیست که مادربردی که میخرم PCIe 3 رو ساپورت کنه ... یه جورایی به قول شما آینده نگری محسوب میشه.
دوست عزیز برای اینکه به نتایج تست این مادربورد پی ببرید ، به لینک زیر بروید :

LINK (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Groobez
2012/04/18, 13:16
با تشکر از دوستان عزیز

یه کولر خوب هم معرفی کنید که نه قیمتش کمرشکن باشه و اینکه کارایی خوبی هم داشته باشه.

saeid6574598
2012/04/18, 13:42
با تشکر از دوستان عزیز

یه کولر خوب هم معرفی کنید که نه قیمتش کمرشکن باشه و اینکه کارایی خوبی هم داشته باشه.
چقدر می خوای هزینه کنی ! من بارها گفتم بازم می گم ! حتما بودجه خودتون رو برای خرید قطعه مشخص کنید تا دوستان بهتر بتونند کمکتون کنند .

راستی مادربوردتون چیه !!!

این هست ! با توجه به قیمتش خیلی عالیه ! همه سوکت ها رو هم پشتیبانی می کنه !

مدل DEEP COOL ICEEDGE 400 XT با قیمت 45 هزار تومان :

ICEEDGE 400 XT ,راه حلی فوق العاده برای خنک کردن پردازنده های High END هستش و شما رو از وجود سرو صدا و نویز در زیر سخت ترین فشارهای پردازنده نجات میده .

ویژگیهاش هم اینه :

پشتیبانی از سوکت های Intel LGA1366/1155/1156/775 و AMD AM3/AM2+/AM2/K8.
بیس نقره اندود صیقلی ،که نهایت تماس را با سطح IHS پردازنده برقرار میکند.
4 لوله انتقال حرارت مسی، که به سرعت حرارت تولید شده از پردازنده را به هیتسینک منتقل میکند.
براکت جدید که براحتی میتوان فن به خنک کننده اضافه کرد یا فن را تغییر داد.
شامل یک فن 92 میلیمتری با تکنولوِی چرخش Hydro Bearing .
جلد TPE (لاستیکی) که لرزش های ریز فن را، به دلیل تماس مستقیم با هیتسینک ،رفع میکند.
سرعت چرخش متغیر بین 900 تا 2000 دور در دقیقه.
نویز بسیار پایین بین 17.8~28.1dB(A) بین سرعت های 900 تا 2200
نصب آسان

Groobez
2012/04/18, 15:08
چقدر می خوای هزینه کنی ! من بارها گفتم بازم می گم ! حتما بودجه خودتون رو برای خرید قطعه مشخص کنید تا دوستان بهتر بتونند کمکتون کنند .

راستی مادربوردتون چیه !!!

این هست ! با توجه به قیمتش خیلی عالیه ! همه سوکت ها رو هم پشتیبانی می کنه !

مدل DEEP COOL ICEEDGE 400 XT با قیمت 45 هزار تومان :

ICEEDGE 400 XT ,راه حلی فوق العاده برای خنک کردن پردازنده های High END هستش و شما رو از وجود سرو صدا و نویز در زیر سخت ترین فشارهای پردازنده نجات میده .

ویژگیهاش هم اینه :

پشتیبانی از سوکت های Intel LGA1366/1155/1156/775 و AMD AM3/AM2+/AM2/K8.
بیس نقره اندود صیقلی ،که نهایت تماس را با سطح IHS پردازنده برقرار میکند.
4 لوله انتقال حرارت مسی، که به سرعت حرارت تولید شده از پردازنده را به هیتسینک منتقل میکند.
براکت جدید که براحتی میتوان فن به خنک کننده اضافه کرد یا فن را تغییر داد.
شامل یک فن 92 میلیمتری با تکنولوِی چرخش Hydro Bearing .
جلد TPE (لاستیکی) که لرزش های ریز فن را، به دلیل تماس مستقیم با هیتسینک ،رفع میکند.
سرعت چرخش متغیر بین 900 تا 2000 دور در دقیقه.
نویز بسیار پایین بین 17.8~28.1dB(A) بین سرعت های 900 تا 2200
نصب آسان

تا 70 هزار تومن رو مشکلی نیست. مادربرد رو هم شاید همون ازراک z68 رو بگیرم.
کلا برای سوکت 1155 کولر میخوام که یه اورکلاک ابتدایی هم بشه باهاش کرد. البته از 70 تومن کمتر هم بشه که خیلی بهتره.

saeid6574598
2012/04/18, 17:42
تا 70 هزار تومن رو مشکلی نیست. مادربرد رو هم شاید همون ازراک z68 رو بگیرم.
کلا برای سوکت 1155 کولر میخوام که یه اورکلاک ابتدایی هم بشه باهاش کرد. البته از 70 تومن کمتر هم بشه که خیلی بهتره.
به نظر من همین خوبه !

AmirMahmood
2012/04/21, 18:30
سلام
دوستان من یه GTX 680 گرفتم . الان دنبال یه مادر بردم که PCI 3.0 رو ساپرت کنه . دوستان چند تا مدل معرفی می کنند؟ در ضمن cpu هم i7 2600k است . هارد هم Seagate Sata3 2TB 64Mb است .

saeid6574598
2012/04/21, 19:12
سلام
دوستان من یه GTX 680 گرفتم . الان دنبال یه مادر بردم که PCI 3.0 رو ساپرت کنه . دوستان چند تا مدل معرفی می کنند؟ در ضمن cpu هم i7 2600k است . هارد هم Seagate Sata3 2TB 64Mb است .
مبارک باشه دوست خوبم ! راستی GTX 680 از کجا گیر آوردید !!!

چقدر می خواهید هزینه کنید ! البته با توجه به سیستمی که شما دارید ، فکر نکنم از نظر مالی ، با مشکلی مواجه باشید .

من یک چند مدل معرفی خواهم کرد که امیدوارم مورد رضایتتان قرار بگیرد :

مادربورد ASROCK Z68 Extreme4 Gen3 با قیمت 440 هزار تومان . ( قابلیت پشتیبانی از PCI Express 3.0 )

مادربورد P8Z68 DELUXE GEN3 با قیمت 570 هزار تومان . ( قابلیت پشتیبانی از PCI Express 3.0 )

مادربرود ASROCK Z68 Extreme3 Gen3 با قیمت 350 هزار تومان . ( قابلیت پشتیبانی از PCI Express 3.0 )

farjam1990
2012/04/21, 19:22
سلام

دوست عزیز شما حتی مادربورد z77 هم بخرید نمیتونید از امکان PCI ex 3 استفاده کنید! درسته که مادربورد PCI express 3 داره اما پردازندت کنترلر PCiex 3 نداره چون پردازنده سندی بریج ساپورت نمیکنه ورژن 3 pci express رو

یعنی تا پردازنده آیویبریج نداشته باشی پی سی آی اکسپرس 3 هم پر :دی

saeid6574598
2012/04/21, 19:33
دوست عزیز شما حتی مادربورد z77 هم بخرید نمیتونید از امکان pci ex 3 استفاده کنید! درسته که مادربورد pci express 3 داره اما پردازندت کنترلر pciex 3 نداره چون پردازنده سندی بریج ساپورت نمیکنه ورژن 3 pci express رو

یعنی تا پردازنده آیویبریج نداشته باشی پی سی آی اکسپرس 3 هم پر :دی
فرجام جان ! طبق تست هایی که دیدم ، pci نسخه 3 ، همچین آش دهن سوزی هم نیست ! تنها با اختلاف اندکی از pci نسخه 2 جلو است .

farjam1990
2012/04/21, 19:36
وقتی این همه بند و بساط میخواد معلومه که بیخوده :دی
هم مادربورد پی سی آی 3 باید باشه هم پردازنده ای که ساپورتش کنه :دی هم کارتی که بر طبق ورژن 3 ساخته شده :دی

AmirMahmood
2012/04/21, 20:27
مبارک باشه دوست خوبم ! راستی GTX 680 از کجا گیر آوردید !!!

چقدر می خواهید هزینه کنید ! البته با توجه به سیستمی که شما دارید ، فکر نکنم از نظر مالی ، با مشکلی مواجه باشید .

من یک چند مدل معرفی خواهم کرد که امیدوارم مورد رضایتتان قرار بگیرد :

مادربورد ASROCK Z68 Extreme4 Gen3 با قیمت 440 هزار تومان . ( قابلیت پشتیبانی از PCI Express 3.0 )

مادربورد P8Z68 DELUXE GEN3 با قیمت 570 هزار تومان . ( قابلیت پشتیبانی از PCI Express 3.0 )

مادربرود ASROCK Z68 Extreme3 Gen3 با قیمت 350 هزار تومان . ( قابلیت پشتیبانی از PCI Express 3.0 )

قابل شما رو نداره بلاخره با چه بد بختی تونستم 2 تا دونه 680 از خارج کشور بیارم . خیلی ممنون که راهنمایی کردین .

AmirMahmood
2012/04/21, 20:29
آیویبریج رو سوکت 1155 نصب می شه یا نه ؟؟؟ ما که اینو گرفتیم . حالا می تونیم اینو رو مادربورد های pci 2 نصب کنیم؟

Arsn
2012/04/21, 20:33
آیویبریج رو سوکت 1155 نصب می شه یا نه ؟؟؟ ما که اینو گرفتیم . حالا می تونیم اینو رو مادربورد های pci 2 نصب کنیم؟

بله ! دوست من فعلا بین pci2 و pci3 تفاوت خاصی وجود نداره ! چون پهنای باندی که PCI2 X16 داره حتی برای کارتی با دو برابر قدرت Gtx680 کفایت میکنه ! در ضمن گفته دوستانمون درباره اینکه پردازنده پشتیبانی نمیکنه ، پس PCI 3 به درد نمیخوره را قبول ندارم ، مادربورد ها با قرار دادن چیپست های خاصی روی برد عدم پشتیبانی اون را جبران میکنند ! ولی باز هم تاکید میکنم اگر دوست داشتید مادربورد PCIe 3 بخرید ، ولی تفاوت کارایی را نخواهید دید !

AmirMahmood
2012/04/21, 20:37
یعنی هر وقت که آیویبریج بیاد من می تونم اونو جایگزین cpu فعلیم کنم ؟؟ اگر این طوریه می رم یه pci 3.0 می گیرم هر وقتم که این سی پی یو جدیده اومد میرم اونو میگیرم می زارم رو سیستم . بعد این مادر برد های pci 3.0 با اور کلاک مشکلی ندارند ؟

Arsn
2012/04/21, 20:41
یعنی هر وقت که آیویبریج بیاد من می تونم اونو جایگزین cpu فعلیم کنم ؟؟ اگر این طوریه می رم یه pci 3.0 می گیرم هر وقتم که این سی پی یو جدیده اومد میرم اونو میگیرم می زارم رو سیستم . بعد این مادر برد های pci 3.0 با اور کلاک مشکلی ندارند ؟

در صورتی که پردازنده فعلی شما سندی بریج و سوکت 1155 باشه ، بله ! چرا انقدر عجله میکنید ! صبر کنید Ivy bridge عرضه بشه (8 روز مونده) ، هم قیمت های این پردازنده ها و هم کاراییشون معلوم میشه و هم احتمالش هست که شاید قیمت سندی های موجود ارزون تر بشه !

در ضمن Pcie3 بودن ربطی به اورکلاک نداره ، شما دستتون بازه ! این تاپیک پرسش و پاسخ عمومی سعی میکنه راه حلی را به شما پیشنهاد بده که آینده نگری هم در اون شده باشه و توصیه بنده فعلا صبر کردن تا عرضه ایوی بریج است !

AmirMahmood
2012/04/21, 20:47
در صورتی که پردازنده فعلی شما سندی بریج و سوکت 1155 باشه ، بله ! چرا انقدر عجله میکنید ! صبر کنید Ivy bridge عرضه بشه (8 روز مونده) ، هم قیمت های این پردازنده ها و هم کاراییشون معلوم میشه و هم احتمالش هست که شاید قیمت سندی های موجود ارزون تر بشه !

در ضمن Pcie3 بودن ربطی به اورکلاک نداره ، شما دستتون بازه ! این تاپیک پرسش و پاسخ عمومی سعی میکنه راه حلی را به شما پیشنهاد بده که آینده نگری هم در اون شده باشه و توصیه بنده فعلا صبر کردن تا عرضه ایوی بریج است !
من شنیده بود که برای PC هاش دیرتر عرضه میشه !!! قیمت برام در رده دوم مهمه بیشتر این مهمه که بیشترین کارایی و بروز ترین چیز بازار رو کیسم باشه و قیمتش هم خیلی پرت نباشه . مثلا cpu هه 2 میلیون نباشه .

farjam1990
2012/04/21, 23:46
والا قیمتش که به دلار در حد همون 2600k هستش یکمی بیشتر! البته چون جدید داره میاد میرسه ایران گرونتر میشه :دی

Type CPU / Microprocessor
Market segment Desktop
Family Intel Core i7
Model number ? i7-3770K
CPU part numbers CM8063701211700 is an OEM/tray microprocessor
BX80637I73770K is a boxed processor (English version)
BXC80637I73770K is a boxed processor (Chinese version)
Frequency ? 3500 MHz
Turbo frequency 3900 MHz
Clock multiplier ? 35
Package 1155-land Flip-Chip Land Grid Array
Socket Socket 1155 (Socket H2)
Size 1.48" x 1.48" / 3.75cm x 3.75cm
Estimated release date April 2012
Price at introduction $332

2600k هم 320 دلاره فک کنم

AmirMahmood
2012/04/22, 00:24
والا قیمتش که به دلار در حد همون 2600k هستش یکمی بیشتر! البته چون جدید داره میاد میرسه ایران گرونتر میشه :دی

Type CPU / Microprocessor
Market segment Desktop
Family Intel Core i7
Model number ? i7-3770K
CPU part numbers CM8063701211700 is an OEM/tray microprocessor
BX80637I73770K is a boxed processor (English version)
BXC80637I73770K is a boxed processor (Chinese version)
Frequency ? 3500 MHz
Turbo frequency 3900 MHz
Clock multiplier ? 35
Package 1155-land Flip-Chip Land Grid Array
Socket Socket 1155 (Socket H2)
Size 1.48" x 1.48" / 3.75cm x 3.75cm
Price at introduction $332

2600k هم 320 دلاره فک کنم
این قراره کی وارد بازار جهانی شه ؟

farjam1990
2012/04/22, 00:33
والا دقیق نمیدونم ولی همین ماهه! چون یه اشاره کرده

Arsn
2012/04/22, 00:42
اگر اشتباه نکنم 29 آپریل ! یعنی 8 روز دیگه !

AmirMahmood
2012/04/22, 14:07
8 روز دیگه قراره واسه چیش بیاد ؟ اخه من شنیدم واسه pc هاش دیرتر از لپ تاپ هاش منتشر میشه . تا اونجایی که من شنیدم قرار نیست تا اواخر اخر سال 2012 واسه pc هاش بیاد. این چیزایی که من شنیدم درسته یا نه ؟

Arsn
2012/04/22, 14:37
8 روز دیگه قراره واسه چیش بیاد ؟ اخه من شنیدم واسه pc هاش دیرتر از لپ تاپ هاش منتشر میشه . تا اونجایی که من شنیدم قرار نیست تا اواخر اخر سال 2012 واسه pc هاش بیاد. این چیزایی که من شنیدم درسته یا نه ؟

عزیزم عرضه پردازنده های ایوی بریج نسخه دسکتاپ !

saeid6574598
2012/04/22, 16:21
عرضه پردازنده های Ive Bridge اینتل از 22 آپریل ( 3 اردیبهشت ) آغاز خواهد شد .

اونطور که بنده حقیر اطلاع دارم قراره که ابتدا پردازنده های چهار هسته ای به بازار وارد شوند و سپس پردازنده های دو هسته ای .

kamyar
2012/04/22, 18:51
سلام ایا به مادربورد با سوکت am3+ سیپیو amd phenom2 می خوره؟

farjam1990
2012/04/22, 18:56
سلام!
کامیار جان برعکس اینتل مادربوردهای amd از نسل قبلی پردازنده هاشون هم میتونن استفاده کنن!
یک مادربورد am3+ هم میتونه پردازنده am3+ و هم am3 am2 هم ساپورت کنه! حتی سمپرون
خیالت تخت :دی

amir90
2012/04/22, 18:56
آره به سوکت am3+می خوره اینم چند تا از مدلهاش
Phenom II X2 Callisto HDX545WFK2DGI x545 200 3.00 1M 6M C2 80
Phenom II X2 Callisto HDX545WFK2DGM x545 200 3.00 1M 6M C3 80
Phenom II X2 Callisto HDX550WFK2DGM x550 200 3.10 1M 6M C3 80
Phenom II X2 Callisto HDXB59WFK2DGM XB59 200 3.40 1M 6M C3 80
Phenom II X2 Callisto HDZ550WFK2DGI z550 200 3.10 1M 6M C2 80
Phenom II X2 Callisto HDZ555WFK2DGM z555 200 3.20 1M 6M C3 80
Phenom II X2 Callisto HDZ560WFK2DGM z560 200 3.30 1M 6M C3 80
Phenom II X2 Callisto HDZ565WFK2DGM z565 200 3.40 1M 6M C3 80
Phenom II X2 Callisto HDZ570WFK2DGM z570 200 3.50 1M 6M C3 80

Hessam
2012/04/22, 19:07
دوستان؛ این متن (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو می تونید تجزیه و تحلیل کنید که اصلاً یعنی چی؟!:-??
کلاس یک؟!:-??
کلاس دو؟!:-??
کلاس سه؟!:-??
یعنی چی اینا؟!! این مربوط به نظر یکی از کاربران در مورد لب تاپ ایسوز K53SD هست!
چطور گرافیک 1 گیگ 555 ، از گرافیک 2 گیگ 610 قویتر هست؟!!!
ممنون. تاپیک خیلی خوبیه!

saeid6574598
2012/04/22, 19:27
دوستان؛ این متن (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو می تونید تجزیه و تحلیل کنید که اصلاً یعنی چی؟!:-??
ممنون. تاپیک خیلی خوبیه!
این حرف ها یعنی چی ! چیه ! چیـــــــــــــه !!! چرا منو تو این موقعیت قرار می دین !

حسام جان همیشه در نظر داشته باش که همه چیز کارت گرافیک ، به میزان حافظه بستگی نداره ! خیلی فاکتورهای دیگه هستند که عملکرد گرافیک بهشون بستگی داره !

مثل فرکانس پردازنده گرفیکی / فرکانس حافظه گرافیکی / پهنای باند گرافیکی / تعداد واحدهای سایه زنی / تعداد ترانزیستور های به کار رفته در ساخت گرافیک / تکنولوژی ساخت و ............. .

یا دمه عیلرضا یک تاپیک در این مورد ایجاد کرد که اکثر بچه ها قدرت کارت گرافیک رو در پهنای باند می دونستند .

Arsn
2012/04/22, 20:24
این حرف ها یعنی چی ! چیه ! چیـــــــــــــه !!! چرا منو تو این موقعیت قرار می دین !

حسام جان همیشه در نظر داشته باش که همه چیز کارت گرافیک ، به میزان حافظه بستگی نداره ! خیلی فاکتورهای دیگه هستند که عملکرد گرافیک بهشون بستگی داره !

مثل فرکانس پردازنده گرفیکی / فرکانس حافظه گرافیکی / پهنای باند گرافیکی / تعداد واحدهای سایه زنی / تعداد ترانزیستور های به کار رفته در ساخت گرافیک / تکنولوژی ساخت و ............. .

یا دمه عیلرضا یک تاپیک در این مورد ایجاد کرد که اکثر بچه ها قدرت کارت گرافیک رو در پهنای باند می دونستند .

که البته اشتباه هم بود !

farjam1990
2012/04/22, 20:32
ممنون. تاپیک خیلی خوبیه!

کلا" در کد گذاری کارتهای انویدیا:
رقم اول نسل کارت رو نشون میده یعنی هرچه بالاتر باشه جدیدتره!
دو رقم سمت راستی هم برای کد گذاری کارتهای همون نسل استفاده میشه!
555 تفریبا" برای لپتاپ یک کارت میان رده هستش! از سری 5
اما 610 یک کارت گرافیک سطح پایین هستش از سری 6 انویدیا!
درسته که 610 جدیدتره اما نسبت به 555 فکر نمیکنم برتری داشته باشه!
معمولا یک میان رده در یک نسل میتونه از یک "رده پایین" نسل جدید هم بهتر باشه!

اون کلاسها هم منظور همون رده هستش که من گفتم
یعنی !رده بالا !میان رده! سطح پایین!
همون میدرنج و های اند و....

Hessam
2012/04/22, 22:15

ولی توی بازیی مثل جی تی ای iv احتیاج زیادی به حافظه ی گرافیکی داشت! (فکر کنم تا حداکثر 1600 مگاهرتز میخواست تا بازی به نهایت نمایش کیفیتی برسه). اونجاست که مهم بودن یا نبودن حافظه ی گرافیکی احساس میشه! نمی دونم چرا همه میگن مهم نیست حافظه ی گرافیکی؟!! این حافظه فقط توی بازی هایی امثال جی تی ای iv احساس میشه که احتیاج به حافظه ی زیادی داره!
در حالی که 1024 مگاهرتز بود حافظه ی گرافیکم، ولی برای روان اجرا شدن بازی، باید روی حداکثر 500 مگاهرتز می ذاشتم و البته تا 980 مگاهرتز هم بیشتر قابل ارتقاء نبود (با اینکه 1024 مگاهرتز ظرفیتش بود) که از 500 به بالا که میذاشتم، بازی تیک داشت که البته به سایر جزییات کارت گرافیک به جز حافظه، هم قطعاً بستگی داشت.

rajah
2012/04/22, 23:27
ممنون. تاپیک خیلی خوبیه!

دوست عریر برای بار دوم عرض می کنم کارت 610 عملا همون کارت 520 نسل پیشنه و میشه گفت برادر دوقولوش پس با 555 قیاس نکن ،کارت 635 در سری کارت های 600 انویدیا به 555 شباهت زیادی داره و با اون برابری می کنه
میزان حافظه هم ملاک بر بهتر بودن نیست
کلاس بندی کارت ها نیز طبق قدرت پردازشی گرافیک هاست در واقع بصورت نزولی کلاس بندی شده اند سری high-end در کلاس 1 قرار دارند و بترتیب هر چه پایین تر بیایم از قدرت کارت ها کاسته می شه
جدول کلی کلاس بندی رو هم که در نتیجه میزان عملکرد کارت ها در تست های مشهور چیدمان شده در این صفحه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) می تونی مشاهده کنی

kamyar
2012/04/23, 04:51
سلام دوستان ببخشید چرا کارت گرافیک من(sapphire 6870) 9342 این هست چرا فقط یک خروجی دیسپلی پورت داره مگه نباید 2تا داشته باشه؟

Hessam
2012/04/23, 08:54
دوست عریر برای بار دوم عرض می کنم کارت 610 عملا همون کارت 520 نسل پیشنه و میشه گفت برادر دوقولوش پس با 555 قیاس نکن ،کارت 635 در سری کارت های 600 انویدیا به 555 شباهت زیادی داره و با اون برابری می کنه
میزان حافظه هم ملاک بر بهتر بودن نیست
کلاس بندی کارت ها نیز طبق قدرت پردازشی گرافیک هاست در واقع بصورت نزولی کلاس بندی شده اند سری high-end در کلاس 1 قرار دارند و بترتیب هر چه پایین تر بیایم از قدرت کارت ها کاسته می شه
جدول کلی کلاس بندی رو هم که در نتیجه میزان عملکرد کارت ها در تست های مشهور چیدمان شده در این صفحه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) می تونی مشاهده کنی

خیلی ممنون. اطلاعات خیلی خوبی بود. ولی ظاهراً درک کلاس بندی این کارت های گرافیک، خیلی سخت و تخصصیه و در افکارمون نمی گنجه!
ولی ختم کلام اینکه جی تی 610 از بعضی از سری های 500 ضعیف تره و سری 500 به مراتب راندمان کاری بهتری داره!

rajah
2012/04/23, 12:34
خیلی ممنون. اطلاعات خیلی خوبی بود. ولی ظاهراً درک کلاس بندی این کارت های گرافیک، خیلی سخت و تخصصیه و در افکارمون نمی گنجه!
ولی ختم کلام اینکه جی تی 610 از بعضی از سری های 500 ضعیف تره و سری 500 به مراتب راندمان کاری بهتری داره!
دوست خوبم توی هرسری از گرافیک ها :بسته به نیاز کاربران مختلف جامعه کارت ها در قدرت های مختلف ساخته می شن برخی افراد نیاز به کارت قوی ندارند و برخی دیگه نیازمندند وبرخی هم حد وسط
پس تو هر سری چندین چیپ ساخته می شه
همونطور که گفتم کارت 555 با 635 برابری می کنه یعنی اگه به کد نامش نگاه کنی بلحاظ قدرت 55 =35 شده پس سری 600 از سری 500 قوی تر شدند ولی دیگه نمی شه کارت 555 رو با 610 قیاس کرد

Arsn
2012/04/23, 13:48
سلام دوستان ببخشید چرا کارت گرافیک من(sapphire 6870) 9342 این هست چرا فقط یک خروجی دیسپلی پورت داره مگه نباید 2تا داشته باشه؟

نه ! همه ی 6870 سافایر هم دو تا DP ندارند ! بر حسب پارت نامبر های مختلف ، یک یا دوتا mini Display port دارند !

پارت نامبر پشت PCb و روی جعبه است !

kamyar
2012/04/25, 10:15
سلام مرسی که اون پست ها رو پاک کردین واقعا اینجا جاش نبود ببخشید خودم می خواستم پاکشون کنم ولی نمیتونستم
یک سوال دارم:آیا cpu:phenom2 x4 965 هسته پنهان دارد؟

kamyar
2012/04/26, 11:08
سلام ببخشید AMD Phenom II X4 965 BE باAMD Phenom II X4 965 چه فرقی داره؟

Arsn
2012/04/26, 11:21
سلام ببخشید AMD Phenom II X4 965 BE باAMD Phenom II X4 965 چه فرقی داره؟

اسمشون روشه ! یکیشون نسخه Black Edition است و دیگری نیست ! ویرایش سیاه بودن در پردازنده های AMD به معنی باز بودن مولتی پلایر است و امکان اورکلاک راحت تر و بیشتر را فراهم میکنه !

Arsn
2012/04/26, 11:22
سلام مرسی که اون پست ها رو پاک کردین واقعا اینجا جاش نبود ببخشید خودم می خواستم پاکشون کنم ولی نمیتونستم
یک سوال دارم:آیا cpu:phenom2 x4 965 هسته پنهان دارد؟

965 هسته قابل قعال سازی نداره ! کلا 4 هسته است که هر 4 تاش هم فعاله ! جای 2 هسته اضافه توی معماریش هست (که بشه سری x6 ) ولی همون 4 هسته استفاده شده

kamyar
2012/04/27, 15:12
سلام دوستان کسی میدونه حداکثر حرارت مطمئن و بی خطر و حداکثر ولتاژ تعیین شده برای سیپیو phenom ll x4 965 be چقدره؟

Arsn
2012/04/27, 15:26
سلام دوستان کسی میدونه حداکثر حرارت مطمئن و بی خطر و حداکثر ولتاژ تعیین شده برای سیپیو phenom ll x4 965 be چقدره؟

62 درجه ! دمای امن این پردازنده است اما ...
شاید تا 90 درجه هم مشکلی برای پردازنده شما پیش نیاد ولی مسلما باید همون 62 درجه را رعایت کنید

میتونید با Coretemp گزینه tjmax را چک کنید ، چون نسخه های مختلفی از 965 وجود داره

m0hsenmaster
2012/04/28, 14:27
سلام من یه هارد 500 maxtorدارم داشتم دانلود میکردم 1ساعت رهاش کردم تا دانلودش تموم شه اومدم دیدم کامپیوتر از این هاردم رفته رو اون یکی هارد 250 و دیگه درایو های هارد500رو نمیشناسه
وقتی هم به تنهایی وصلش میکنم نمیشناستش دیگه
هرجا هم بردم ببینم چش شده هیچی متوجه نشدن
میشه راهنمایی کنید ببینم چش شده و قابل تعمیر هست یا دیگه سوخته؟
اگه سوخته میشه اطلاعاتمو ازش استخراج کنم؟

ya30n
2012/04/28, 16:36
سلام من یه هارد 500 maxtorدارم داشتم دانلود میکردم 1ساعت رهاش کردم تا دانلودش تموم شه اومدم دیدم کامپیوتر از این هاردم رفته رو اون یکی هارد 250 و دیگه درایو های هارد500رو نمیشناسه
وقتی هم به تنهایی وصلش میکنم نمیشناستش دیگه
هرجا هم بردم ببینم چش شده هیچی متوجه نشدن
میشه راهنمایی کنید ببینم چش شده و قابل تعمیر هست یا دیگه سوخته؟
اگه سوخته میشه اطلاعاتمو ازش استخراج کنم؟

هاردت رو تنها نصب کن رو سیستم بعد سعی کن که یه ویندوز نصب کنی ! ببین توی محیط نصب هاردت رو نشون میده ! نتیجه رو بزار !

m0hsenmaster
2012/04/28, 16:46
هاردت رو تنها نصب کن رو سیستم بعد سعی کن که یه ویندوز نصب کنی ! ببین توی محیط نصب هاردت رو نشون میده ! نتیجه رو بزار !
نه نمیشناستش
اصلا پیداش نمیکنه

ya30n
2012/04/28, 16:51
نه نمیشناستش
اصلا پیداش نمیکنه
اگه از اتصالاتت مطمئنی ، احتمال زیاد هاردت سوخته باشه ! البته بزار بقیه دوستان هم بیان نظر بدن ! انشالله که درست میشه !

m0hsenmaster
2012/04/28, 17:58
بله اتصالاتش درسته
هاردم کار میکنه و روشنه ولی سیستم اصلا نمیشناستش
ضمناُ وقتی وصلش میکنم صدای خرخر میده

ya30n
2012/04/29, 09:41
بله اتصالاتش درسته
یه چنتا ضربه بزن به هاردت ببین راه میوفته !

m0hsenmaster
2012/04/29, 13:15
یه چنتا ضربه بزن به هاردت ببین راه میوفته !
وقتی ضربه میزنم خرخرش قطع میشه ولی بازم نمیشناستش!

amir90
2012/04/29, 13:32
سلام من هم حدودا 8 سال پیش هارد مکستور داشتم همینطور صدا میداد و سیستم هنگ می کرد تا اینکه کلا از کار افتاد
هاردتو تکی به سیستم وصل کن بقیه هارد ها رو رو قطع کن بعد برو توبایوس سیستمت ببین تشخیص میده یا نه

Hessam
2012/04/29, 14:15
بله اتصالاتش درسته

منم یه ماه پیش با یه همچین هارد اکسترنالی مواجه شدم (وسترن دیجیتال 500 گیگ یو اس بی 2)!
که دادم بیرون، یارو کامل فرمتش کرد!!!! بدون اینکه بهم بگه و می گفت سی هزار تومن باید بدی!!!!!!!!! درست هم شد!
تمام اطلاعاتم رو پاک کرد، بی خبر؛ یه چیزی هم بدهکار شدم و برای فرمت کردن خواست سی هزار تومن ازم بگیره!!!!
ولی خلاصه اینکه درست شد! یکی، دو بار اینجوری شد ولی باز خود به خود درست شد! تا کابلش رو دادم پسرخالم، نمونه اش رو بخره. گفتم شاید از کابل باشه!

m0hsenmaster
2012/04/29, 18:25
سلام من هم حدودا 8 سال پیش هارد مکستور داشتم همینطور صدا میداد و سیستم هنگ می کرد تا اینکه کلا از کار افتاد
هاردتو تکی به سیستم وصل کن بقیه هارد ها رو رو قطع کن بعد برو توبایوس سیستمت ببین تشخیص میده یا نه
بار اول که کامپیوتر رو روشن میکنم میشناسه ولی عملاَ کاری نمیتونی انجام بدی چون وقتی اومدم ویندوز بریزم اصلا پیداش نکرد!
با boot اومدم c رو فرمت کنم که ارور داد
ولی اگر بعد اولین باری که روشن میکنم ریست کنم دیگه حتی اسمی هاردم که زده نمیاد!
تو هر سیستم دیگه ای هم که امتحان کردم همینجوریه
به نظر شما چرا اینجوری شده؟
اینم از مشخصات سیستمم:
power:GP300A green
Motherboard:m2n-xe
ram:2*1gb kingeston
cpu:amd 2.81ghz *2
nvidia geforce 8400gs
hdd:500gb maxtor
hdd:250gb maxtor
+
4تا فن 8cm
+
2 تا دی وی دی رام +مودم+کارت tv tuner.video capture) tv)
البته الان کارت tv و مودم رو برداشتم
اگه درست نمیشه میتونم اطلاعاتمو یجوری ازش بازیابی کنم
(مهم برام اطلاعات توشه)

amir90
2012/04/29, 19:12
بار اول که کامپیوتر رو روشن میکنم میشناسه ولی عملاَ کاری نمیتونی انجام بدی چون وقتی اومدم ویندوز بریزم اصلا پیداش نکرد!
با boot اومدم c رو فرمت کنم که ارور داد
ولی اگر بعد اولین باری که روشن میکنم ریست کنم دیگه حتی اسمی هاردم که زده نمیاد!
تو هر سیستم دیگه ای هم که امتحان کردم همینجوریه
به نظر شما چرا اینجوری شده؟
اینم از مشخصات سیستمم:
power:GP300A green
Motherboard:m2n-xe
ram:2*1gb kingeston
cpu:amd 2.81ghz *2
nvidia geforce 8400gs
hdd:500gb maxtor
hdd:250gb maxtor
+
4تا فن 8cm
+
2 تا دی وی دی رام +مودم+کارت tv tuner.video capture) tv)
البته الان کارت tv و مودم رو برداشتم
اگه درست نمیشه میتونم اطلاعاتمو یجوری ازش بازیابی کنم
(مهم برام اطلاعات توشه)

دوست عزیز کابل دیتا ساتا یا اگه آی دی هستش عوض کن ببین چی میشه اگه هم از مبدل برق برای هاردت استفاده می کنی اون رو هم چک کن در ضمن اگه ساتا هستش تو اسلایت های دیگه هاردتو وصل کن ببین چی میشه اگه با اینها درست نشه دیگه فکر نکنم بشه کاری کرد

m0hsenmaster
2012/04/29, 19:33
دوست عزیز کابل دیتا ساتا یا اگه آی دی هستش عوض کن ببین چی میشه اگه هم از مبدل برق برای هاردت استفاده می کنی اون رو هم چک کن در ضمن اگه ساتا هستش تو اسلایت های دیگه هاردتو وصل کن ببین چی میشه اگه با اینها درست نشه دیگه فکر نکنم بشه کاری کرد
همه رو چک کردم ولی بازم همونجوریه کابل ساتاشم عوض کردم و یکی دیگه گذاشتم!
به نظر شما پاورم اتصالی نکرده به خاطر تعداد قطعاتی که روش بوده و کم اورده باشه؟
اگه درست نمیشه میتونم اطلاعاتمو یجوری ازش بازیابی کنم؟
با تعویض برد درست نمیشه؟

m0hsenmaster
2012/04/30, 06:46
به نظر شما پاورم اتصالی نکرده به خاطر تعداد قطعاتی که روش بوده و کم اورده باشه؟
اگه درست نمیشه میتونم اطلاعاتمو یجوری ازش بازیابی کنم؟
با تعویض برد درست نمیشه؟

ATA
2012/04/30, 23:29
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و سروران گرامی :
اگه امکان داشته باشه یه توضیحی در مورد استفاده از دو کارت گرافیک ati و nvidia که کارت nvidia به عنوان فیزیک و کارت گرافیک ati به عنوان پردازشگر رو به عهده داره رو بگین که چه جوری میشه فعال کرد و ایا در بازیها که مشکلی بوجود نمیاره و کلا به صرفه هست البته بنده مطالب جزئی میدونم که میخواستم با کمک دوستان کامل بشه و رو سیستم یکی از دوستان پیاده بشه ...با تشکر

Reza Y
2012/05/01, 14:30
داداش امکان استفاده از کارت های این دو شرکت به صورت هم زمان وجود نداره

Arsn
2012/05/01, 15:56
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و سروران گرامی :
اگه امکان داشته باشه یه توضیحی در مورد استفاده از دو کارت گرافیک ati و nvidia که کارت nvidia به عنوان فیزیک و کارت گرافیک ati به عنوان پردازشگر رو به عهده داره رو بگین که چه جوری میشه فعال کرد و ایا در بازیها که مشکلی بوجود نمیاره و کلا به صرفه هست البته بنده مطالب جزئی میدونم که میخواستم با کمک دوستان کامل بشه و رو سیستم یکی از دوستان پیاده بشه ...با تشکر

رفتم از بزرگترم پرسیدم ! :دی
خودم هم با این مشکل داشتم و امیدوارم با این روش شما نتیجه بگیری !

1- اول کارت گرافیک رادئون را برروی اسلات اول(Master)و کارت گرافیک جیفورس را بروی اسلات بعدی(Slave)نصب میکنی
2-درایورها و Catalyst/Forceware و فیزیکس را unistall کن دقت داشته باشید درایو ها کاملا پاک بشن
3-بعد از ری استارت ، درایو Catalyst رادئون نصب کن و سیستم را مجددا ریستارت کنید
4-حالا درایو انویدیا از نسخه 258 به بالا باشه بهتر
5-حالا نوبت پچ در ویندوز سون با راست کلیک و Run administrator میزنی

اینم پچ
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Arsn
2012/05/01, 15:57
داداش امکان استفاده از کارت های این دو شرکت به صورت هم زمان وجود نداره

رضا جان منظورشون استفاده از کارت رادون به عنوان کارت اصلی و استفاده از کارت انویدیا به عنوان فیزیکس پروسسور است و این کار ممکنه !

ATA
2012/05/01, 20:41
با تشکر از سعید جان عزیز بابت راهنمایی مفیدتون این کارهایی که گفتین رو سیستم دوستمون انجام میدیم و اگه مشکلی هم باشه که مطمئنم نیست بهتون اطلاع میدیم...با تشکر