PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مانیتور برای گیمر ها

Reza Y
2012/02/18, 17:17
نمیدونم این مطلب را باید اینجا مطرح کنم یا در بخش مانیتور اما اگه اشتبها بود خودتون انتقال بدید یک مانیتور میخواستم برای گیمر ها بودجه هم 300 تا 350 تومن به این موارد هم پاسخ بدید . هم توجه کنید لطفا:
1.مانیتور سه بعدی به کارت گرافیک در اجرای بازی در حالت سه بعدی فشار بیشتری تحمیل میکنه یا نه?(کارت amd 6950) اصلا با این پول میشه به این چیزا فکر کرد :D؟ 3d بدون عینک هم هست ؟
2.پشتیبانی از Display port تو مانیتور های با این رنج قیمت هست؟
3.میخوام PC و Xbox بهش وصل کنم و بعضی وقتا بین دو تصویر سویچ کنم آیا وجود دو HDMI مشکل را حل میکند؟
4.زیر 22 اینچ نباشد:D
5.LED و LCD بودنش آیا مهمه ؟
6.راج به پنل IPS هم توضیح بدید ؟ آیا از اونم میشه استفاده کرد؟(با این پول)
7.زمان پاسخ گویی به تصویر 2ms بالا تر باعث جا ماندن تصویر در بازی های هارد کور نمیشود؟
8.نظرتون در باره مانیتور های ایسوس چیه؟(البته اساطید از هر برندی که صلاح میدونن معرفی کنن )

Arsn
2012/02/18, 17:49
نمیدونم این مطلب را باید اینجا مطرح کنم یا در بخش مانیتور اما اگه اشتبها بود خودتون انتقال بدید یک مانیتور میخواستم برای گیمر ها بودجه هم 300 تا 350 تومن به این موارد هم پاسخ بدید . هم توجه کنید لطفا:
1.مانیتور سه بعدی به کارت گرافیک در اجرای بازی در حالت سه بعدی فشار بیشتری تحمیل میکنه یا نه?(کارت amd 6950) اصلا با این پول میشه به این چیزا فکر کرد :D؟ 3d بدون عینک هم هست ؟
2.پشتیبانی از Display port تو مانیتور های با این رنج قیمت هست؟
3.میخوام PC و Xbox بهش وصل کنم و بعضی وقتا بین دو تصویر سویچ کنم آیا وجود دو HDMI مشکل را حل میکند؟
4.زیر 22 اینچ نباشد:D
5.LED و LCD بودنش آیا مهمه ؟
6.راج به پنل IPS هم توضیح بدید ؟ آیا از اونم میشه استفاده کرد؟(با این پول)
7.زمان پاسخ گویی به تصویر 2ms بالا تر باعث جا ماندن تصویر در بازی های هارد کور نمیشود؟
8.نظرتون در باره مانیتور های ایسوس چیه؟(البته اساطید از هر برندی که صلاح میدونن معرفی کنن )

برای حدود 350 تومن شما انتخاب های معقولی دارید : شاخص ترین اونها LG Ips226V و E2281 الجی هستند !

1) فناوری سه بعدی تقریبا همون فشاری را به سیستم میاره که Triple Buffering میاره ! با 6950 از این کار ها نمیشه کرد !

2) به هیچ وجه ! مگر مارک هایی که کمتر معروف هستند ! در ضمن DP استفاده های خاصی را میطلبه که بعید میدونم هیچ وقت بهش نیاز داشته باشید

3) میتونید 6950 را با DVi به کامپیوتر و از Hdmi دستگاه Xbox به مانیتور وصل کنید ! متاسفانه E2281 و ips226V هیچ کدوم 2 HDmi نیستند ولی شما چیز زیادی رو از دست نمیدین و قابلیت سوییچ را دارید و فقط نمیتونید از کارت صدا 6950 استفاده کنید

4) نیست ! 21.5 است

5) مهمه ! به خاطر کنتراست بالاتر و نوردهی بالاتر استفاده از LED پیشنهاد میشه !

6) میشه ! البته مدل های گرون Ips خیلی گرون ترند ! البته پنل Ips دو ویژگی خیلی مهم را ارائه میده که شامل : گستره دید وسیع و واقعی بودن رنگ است ! مدل Lg e226V که معرفی کردم ips است
البته اکثر گیمرها سعی میکنند به خاطر زمان پاسخگویی بالای ips ها که معمولا 14 است سراغ TN برند،ولی IPs226V زمان پاسخگویی 5 میلی ثانیه دارد

7) این بحث سر دراز دارد ! 95 درصد افراد حتی گیمر ها تفاوتی بین 5 و2 قائل نیستند ! اما هستند کسانی که معتقدند 2 ثانیه بودن تو گیم خیلی حرفه ای لازمه ! (من بهش معتقد نیستم)

8) نه ! اسوس مانیتور های خوبی مثل ML229H و VS Series داره ولی من معتقدم این 2 مدل جدید الجی شاهکارند !

مدل E2281 با پنل Tn است و کیفیتش عالیه (به چشم دیدم) و جالبه که زاویه دید عالی هم داره (حتی با این که Tn است) و قیمت حدودیش هم 370 است
مدل Ips226V با پنل Ips است و کیفیتش عالیه (به چشم دیدم) و زاویه دید و رنگ هاش عالیه ! البته ظاهرش به بالایی نمیرسه ! قیمتش هم حدودا 325 است !

LG Ips 226 V

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

LG E2281

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Reza Y
2012/02/18, 18:08
تشکر arsan جان شما نبودی ملت میخواستند چی کنند؟

Arsn
2012/02/18, 18:28
تشکر arsan جان شما نبودی ملت میخواستند چی کنند؟

علیرضا هستم ! کاری نداره ! از بقیه دوستان تو فروم کمک میگرفتند !

VSH-Katana
2012/02/19, 11:58
دوست عزیز شما میتونید از مانیتور الجی مدل d2343pn استفاده کنید که قیمتی در بازه 450 تا 480 داره که البته در این صورت باید به فکر خرید کارت 6950 دیکری هم باشید یا از خیر جزییات تصویر بگزرید و به فول اچدی بودن بسنده کنید .
این مانیتور سینما سه بعدی هست واز عینک پسو استفاده میکنه