PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت میان هاست رایگان و استیجاری چیه ؟

s@j@d
2012/02/17, 23:03
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان گرامی .
یه سوال ازتون داشتم هرچند خودم تقریبا جوبشا بلدم ولی میخوام کاملا برام روشن بشه و کامل بدونم .
تفاوت میان هاست رایگان و استیجاری چیه ؟
لطفا کامل بگید
با تشکر از همه شما @};-

*hit m@n*
2012/02/17, 23:15
منظورتان هاست بر روی مدیا فایر و یا آپلود باز می باشد ؟؟؟؟؟

dr.zhivago
2012/02/17, 23:48
مدیا فایر و آپلودباز فایل شیرینگ هستن

*hit m@n*
2012/02/17, 23:59
مدیا فایر و آپلودباز فایل شیرینگ هستن

پس الان به نظر شما
این رفیقمون منظورش چیه ؟؟
یه توضیح کوچیک میدید

با تشکر

s@j@d
2012/02/18, 00:19
ببینید من میخوام یه سایت برا یه شرکتی طراحی کنم ولی نمیدونم هاست بخرم بهتره یا وبلاگ مثلا بلاگ فا درست کنم . فقط میخوام بدونم چه تفاوت هایی با هم دارن ؟ آیا اگر وبلاگ مثلا بلاگ فا طراحی کنم بعدا دچار مشکل نمیشوم ؟

s@j@d
2012/02/18, 00:20
منظورتان هاست بر روی مدیا فایر و یا آپلود باز می باشد ؟؟؟؟؟

ببخشید من اصلا این هار رو نمیدونم . میشه یه توضیح بدین ؟

s@j@d
2012/02/18, 00:24
یه سوال دیگه : تفاوت این سه تا دقیقا چیه
لینک های مفید و پیوند های روزانه و لینک دوستان . میخوام بدونم دقیقا تفاوت این سه تا با هم چین که هر سه تاشون هم زمان تو صفحه وبلاگ هستن . با تشکر

Arsn
2012/02/18, 00:29
ببینید من میخوام یه سایت برا یه شرکتی طراحی کنم ولی نمیدونم هاست بخرم بهتره یا وبلاگ مثلا بلاگ فا درست کنم . فقط میخوام بدونم چه تفاوت هایی با هم دارن ؟ آیا اگر وبلاگ مثلا بلاگ فا طراحی کنم بعدا دچار مشکل نمیشوم ؟

من تجربیات و دانشم در این زمینه محدوده ولی معمولا ارائه یه سایت یا بلاگ توسط یه شرکت به اعتبار و وسعت کار یه شرکت مرتبط است !
هیج وقت از یه شرکت مثل سایبر نمیتونید انتظار داشته باشید که وبلاگ داشته باشه و هیچ وقت از سوپرمارکت سر کوچه هم نمیتونید انتظار داشته باشید که سایت داشته باشد !(چه مثالی)!

تفاوت هاشون بستگی داره به این که با چی میخوای سایت را بنویسی ! دیدم کسانی را که وبلاگ ثبت کردند و به دامین متصلش کردند و با دانش خوبشون از یه سایت بهتر ازش کار کشیدن !

در کل ثبت دامین و استفاده از هاست تجاری کلاس کار بالاتری داره ولی اگر تجربه اول است میتونید از همین سایت های هاست استیجاری به عنوان هاست فعلی استفاده کنید ! و با جوملا و publisher بنویسید و آپلود کنید

شما اگر قالب وبلاگ را خودت بنویسی و روش زحمت بکشی میتونه شکیل باشه و باید آدرس x.blogfa را با خرید یه دامین و اتصالش به اون به x.com تبدیل کنی تا خیلی بی کلاس نباشه !

خرید هاست به شما اطمینان خاطر از لود همیشگی هاست و سرعت بالای ترنسفر را میده ولی درباره بقیه سرویس ها اطلاعی ندارم

آخر هم منظورتون را از هاست استیجاری نفهمیدم !

s@j@d
2012/02/18, 00:47
هیج وقت از یه شرکت مثل سایبر نمیتونید انتظار داشته باشید که وبلاگ داشته باشه و هیچ وقت از سوپرمارکت سر کوچه هم نمیتونید انتظار داشته باشید که سایت داشته باشد !(چه مثالی)!

اتفاقا مثال خیلی جالبی بود دقیقا عمق مطلبتون رو گرفتم

شما اگر قالب وبلاگ را خودت بنویسی و روش زحمت بکشی میتونه شکیل باشه و باید آدرس x.blogfa را با خرید یه دامین و اتصالش به اون به x.com تبدیل کنی تا خیلی بی کلاس نباشه !

با فرونت پیج میشه دیگه درسته ؟

آخر هم منظورتون را از هاست استیجاری نفهمیدم !
منظورم همون دامین پولی هستش داداش .
من شاید آخرین باری که طراحی صفحات وب داشتم حدود 6 .7 سال پیش بوده که تازه اول دبیرستان بودم و فقط هم با فرونت پیج کار میکردم چون اون موقع ها اصلا از وبلاگ های رایگان (بلاگ فا و ...) خوشم نمیومد در نتیجه اطلاعات زیادی درموردشون هم ندارم از این رو بود که پرسیدم ازتون .الانم که دارم این اطلاعات رو از شما میگیرم به خاطر اینه که طرف ازم خواسته تو بلاگ فا و پرشین بلاگ براش ایجاد کنم و منم چون زیاد با این سایت ها سروکار نداشتم نمیدونستم که تا چه اندازه میتونه جواب گوی این شرکت باشه .
با تشکر از شما .

s@j@d
2012/02/18, 00:50
دوستان کسی نیست جواب منو بده ؟

لینک های مفید و پیوند های روزانه و لینک دوستان . میخوام بدونم دقیقا تفاوت این سه تا با هم چین که هر سه تاشون هم زمان تو صفحه وبلاگ هستن . با تشکر

saeid6574598
2012/02/18, 01:17
هاست رایگان :

این هاست ، یک فضای مناسب و کاملاً رایگان است برای کسانیکه می خواهند یک وب سایت داشته باشند و یا کسانی که آدرس دومین دارند و به دنبال یک هاست خوب و هاست مجانی می گردند.

از امکانات دیگر هاست رایگان امکان نصب تمام سیستم های مدیریت محتوا مانند: سیستم فروشگاه اینترنتی ، ورد پرس ، بولتین ، تالار گفتگو ، چت آنلاین ، گالری عکس ، سایت دانلود ، دانلود عکس و سایت دانلود فیلم ، سیستم ای کامرس و سایر برنامه ها با پشتیبانی کامل می باشد .

هاست استیجاری :

از مزایای این نوع هاست، این است که پهنای باند درخواستی مشترک منحصرا " متعلق به مشترک خواهد بود و میزان پهنای باند، مطابق با نیاز سازمان قابل افزایش یا کاهش است. "

s@j@d
2012/02/18, 01:36

saeid6574598
2012/02/18, 01:50

سجاد جان این لینک ها تفاوت چندانی با هم ندارند . در واقع این نوع ترکیب بندی لینک ها ، جهت مرتب سازی آنان به کار رفته می شود .

از "پیوندهای روزانه" برای قرار دادن لینکهای مفید (به صورت یک طرفه) و لینکهایی که می خواین برای خودتون نگه دارین تا آدرسش رو فراموش نکنین یا اونو به عنوان یه لینک مفید به کاربرانتون معرفی کنین استفاده میشود .

لینک های مفید هم شامل لینک هایی می شوند که شما تشخیص داده اید این لینک ها برای خوانندگان وبلاگ یا وب سایتتان ، مفید بوده و دارای بار علمی خوبی می باشند .

لینک دوستان هم مربوط می شه به معرفی دوستانتان به دیگر خوانندگان وبلاگ یا وب سایت از طریق لینک وبلاگ یا وب سایت یا آدرس ایمیل و ......... دوستانتان .

doom2009
2012/02/18, 02:07
سجاد جان اینجانب اطلاعات کمی دارم که در اختیار شما می گذارم اولا هاست چی هست هاست فضایی هست برای ذخیره اطلاعات حالا این اطلاعات میتونه نوشتاری باشه که حجم کمی رو اشغال میکنه یا عکس فیلم بازی و هر فایلی که شما فکرشو کنی وبشه اون رو در آن فضای ذخیره سازی آپلود یا از اون دانلود نمود خوب هاست دو نوع داریم سرور مجازی و هاست اشتراکی

فرق سرور مجازی و هاست اشتراکی چیست؟

سرور اختصاصی مجازی چیست؟
وی پی اس یا همان سرور خصوصی مجازی "Virtual Private Server" نوعی میزبانی وب است و شیوه*ای است که در آن یک سرور واحد به چند قسمت تقسیم شده و هر قسمت به عنوان یک سرور مجازی می*تواند مانند یک سرور اختصاصی عمل کند.سرور مجازی اساسا ترکیبی است از سرورهای میزبانی اختصاصی (Dedicated)و سرورهای میزبانی اشتراکی (Shared).ویژگی*های خوب سرور مجازی باعث شده تا بتواند یک جایگزین بسیار ایده*آل و با قیمت ارزانتر برای اهدافی که سرورهای میزبانی مشترک برای آن*ها مناسب نیستند و سرورهای اختصاصی و مجزا هم هزینه*های سنگینی را به دنبال دارد باشد.
در VPS به مدد تکنولوژی مجازی سازی (virtualization) نرم افزاری هر قسمت می تواند به طور کاملا مستقل سیستم عامل خود را داشته و آن را اجرا کند و مستقلا ریبوت کند.
برای راه اندازی این نوع سرورها روی سرور فیزیکی hypervisor اجرا میشود و به سیستم عامل*های متعدد اجازه اجرا شدن بر روی کامپیوتر میزبان را میدهد.

سرور مجازی اختصاصی برای چه کسانی میتواند مفید باشد؟

سرور اختصاصی مجازی برای صاحبان وبسایت*هایی که به منابع بیشتر و قابل اطمینان*تر نیاز دارند و یا به ترافیک بیشتری احتیاج دارند و قصد دارند تا سایت و یا کسب و کار خود را گسترش داده و به تجارت الکترونیک بپردازند انتخابی ایده آل است.VPS با در اختیار گذاشتن قابلیت استفاده از سیستم عامل*های مجزا و مستقل و شخصی سازی*ها میتواند برای صاحبان کسب و کار امنیت بالاتری به ارمغان بیاورد.

از مزایای دیگر وی*پی*اس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

پهنای باند بالا:
در سرورهای اختصاصی Dedicated و اشتراکی اگر قصد دارید ترافیک بیشتری برای وبسایت خود در اختیار داشته باشید باید برای آن بهای بیشتری بپردازید و مدیران سایت*های پرطرفدار دائما با نگرانی تمام شدن پهنای باند و افزایش هزینه*ها روبرو هستند.سرورهای اختصاصی مجازی پهنای باند بالایی را برای شما فراهم میکند و نگرانی*های شما را برطرف میکند.اگر سایت شما در وبسایت*های بزرگ اشتراک گذاری مانند Digg و دیگر سرویس*های اشتراک گذاری پر بازدید لینک شود و سایت شما بر روی یک سرور اشتراکی میزبانی می*شود حتما با مشکل مواجه خواهید شد و پهنای باند شما به سرعت مصرف میشود و سایت ممکن است از دسترس خارج شود.اما در میزبانی*های سرور اختصاصی مجازی با در نظر گرفته شدن حافظه رزرو شده برای مواقع مورد نیاز و استفاده* غیر قابل پیش*بینی در مواقع بحرانی مانند مواقعی که ترافیک سایت بسیار بالاست این نگرانی بر طرف میشود.
ایمیل سرور اختصاصی:
شما با داشتن VPS به ایمیل سرور خود که که فقط مختص به دامنه شما است و فقط ایمیل*های از دامنه شما را هندل میکند دسترسی دارید و این به شما کنترل بیشتر میدهد و کارایی را افزایش میدهد و امنیت بیشتری را فراهم میکند.

دسترسی ریشه (root) و SSH:
VPS به شما یک سفارشی سازی سطح سرور ارائه میکند که قبلا به دلایل امنیتی فقط به وسیله یک سرور اختصاصی Dedicated میتوانستید ان را در اختیار داشته باشید.علاوه بر آن می توانید با خط فرمان دسترسی ریشه را در اختیار داشته باشید و به عنوان کاربر ریشه به سرور لاگین کنید.

امنیت:
با یک سرور مجازی اختصاصی از یک شرکت خوب که بوسیله فایروال امن شده است کنترل کاملی در اختیار خواهید داشت و میتوانید شخصی سازی*اش کنید و نیازتان را برطرف کنید.برای مثال شما میتوانید دسترسی به محیط*های حساس مانند کنترل پنل را برای آدرس*های آی*پی خاص محدود کنید.

نتیجه:
میزبانی وب سرور مجازی مزایای زیادی از قبیل کنترل کامل*تر و بیشتر، امکان اختصاصی سازی سرور و تنظیمات،سطح بالاتری از امنیت و عملکرد عالی برای وب*سایت*های دارای ترافیک بالا را در اختیار میگذارد.VPS یک گزینه* مناسب و ایده*آل برای میزبانی کسب و کارهای کوچک و متوسط و وب*سایت/وبلاگ*های محبوب است و باعث صرفه جویی در هزینه*های میزبانی در عین بالا بردن کارایی آن*ها میشود.

یه پیشنهاد:
همیشه سعی کنین سرور مجازی ای که میگیرید از شرکت معتبر خریداری شده باشه
توجه داشته باشید که همیشه مجوز فعالیت و... مهم نیست بلکه تعداد سال فعالیت شرکت هم در این زمینه خیلی مهمه
بهرحال فکر نکنم برای سایت های فعلی ما که روزانه فوق فوقش 10 الی 20 هزار بازدید روزانه داریم این روش (خرید وی پی اس ) آن هم با قیمت های بسیار بالایی که باید به صورت ماهانه پرداخت شود(هزینه ماهیانه بعضی سرویس ها مساوی با هزینه ی سالیانه یه هاست اشتراکی کاملا ایده آله!) بهرحال میتونین در این مورد تحقیق بیشتر کنین

اینجانب هیچوقت توصیه نمی کنم برای شرکت اگر کار خیلی مهمی هست از وبلاگ مجانی استفاده کنی این مثل یک ماشینی میشه که شما صاحب اون نباشی و فقط در اختیار شما گذاشته شده مطمئن باش یک روز میاد صاحب ماشین سویچ ماشین رو از دست شما می گیره اونوقت شما هم حق اعتراض نداری اینجانب سایت مجانی داشتم که از دست رفت ولی الآن وبلاگ مجانی دارم که خوشبختانه تا به الآن مشکلی پیدا نکردم ولی می خواهم یک هاست مناسب برای یک سال سفارش نمایم فعلا مردد هستم از کدوم شرکت باشه بهتر هست البته یک چندتایی در نظرم هست ولی انتخاب سخته و یک مساله که وجود داره وقتی شما یک هاست سفارش مینمایی همه امکانات اون در دست شماست شما میشی مدیر تام الاختیار درمورد این سه گزینه که نگاشتی باید عرض کنم از اسمشون معلوم هست چی هستند عزیز برادر وقتی یک مطلبی که خیلی بدرد بخور باشه که همون مفید البته مفید تا به نظر شما چی باشه بعد از نوشتن مطلب لینک اون رو در قسمت تنظیمات لینک مفید قرار میدهی و پیوندهای روزانه مثلا یک مطلبی باشه که شما بخواهی برای چند روز در وبلاگ قرار بگیره بعد حذف بشه لینک دوستان هم معلوم هست چیه مثلا شما عنوان یک وبلاگ ولینک آدرس وبلاگ و موضوع اون رو در وبلاگ یا سایت شما ثبت میکنی و دوستانی که به وبلاگ شما وارد می شوند از اون لینک استفاده کرده و وارد وبلاگ دوست شما که آدرس اون رو در لینک دوستان قرار دادی می شوند به همین راحتی البته فکر نکنی اینجانب حرفه ای هستم اینجانب هم مثل شما تازه وارد این عرصه شدم البته برای کسب درآمد موفق و پیروز باشید سپاس

Arsn
2012/02/18, 02:17

لینک های مفید یعنی مطالبی که خود نویسنده حس میکنه برای کاربر ها مفید است (از معرفی سایت گرفته تا معرفی یه مقاله )

پیوندهای روزانه میتونه لینک به مقالاتی از سایت های دیگه باشه که هر روز آپدیت میشه

لینک دوستان هم منظور اینه که شما با سایتی که باهاش روابط کاری لینک میده و اون سایت هم همین کار را میکنه ! البته این کار ضوابط خودش را داره و هیچ وقت سافت گذر به وبلاگی تازه تاسیس لینک نمیده ، چون یکی از فاکتور های رنکینگ گوگل اینه که ببینه شما به چه سایت هایی لینک دادی و ایا اونها هم به تو لینک دادند یا نه ! اگر شما به یه سایت معتبر هایپر لینک بدی و اون هم همین کار را بکنه رتبه شما را افزایش و رتبه اون را کاهش میده !

شما باید یه دامین بخری ! حدود 10 تومن میشه (فکر کنم .com همون 10 تومنه و .ir حدود 5 تومنه )! باید یه هاست بخری که هاست لینوکس هم سالی 45 تومن هزینه داره ! چی میگیری ؟ یه هاست با ظرفیت 1GB و 600 گیگ ترافیک در سال و پنل کاربری ،و 50 تا ایمیل پاپ3 ، دیتا سنتر برای سایتت ! البته ارزون تر هم میتونی بخری مثلا 25 تومن ! ویندوز همه این سرویس ها هم 20 درصد گرون تره !

اگر اشتباه نکنم front page همون نسخه قبلی publisher است و الان معمولا طراح های غیر حرفه ای از پکیج های CMS یا نرم افزار joomla استفاده میکنند ! شما میتونی اگر html بلدی یواش یواش خودت بنویسی و از ساده شروع کنی ! ولی چیزی که مسلمه مثل اورکلاک شما یه پیش شرط هایی میخوای مثل فن که اینجا هاست نقش همون فن را بازی میکنه !

راهنمای استفاده از این نرم افزار ها هم به زبان فارسی روی نت هست و بنده در این زمینه سر رشته ندارم ! امیدوارم مفید بوده باشه ! سعی میکنم یکی از دوستان که دستی در طراحی سایت داره را بهتون لینک کنم تا از اول بهتون بگه چی کار کنید !

doom2009
2012/02/18, 02:22
دوستانی که می خواهند دامین مجانی برای یک سال تهیه کنند با پسوند tk می توانند طبق نوشته زیر عمل کنن اینجانب 1 دامنه یا همون دامین مجانی درست کردم صددرصد عملی هست حتی می تونید dns دامنه رو به دلخواه تنظیم کنیدالبته از قبل یک وبلاگ یا سایت باید داشته باشید که این دامنه رو به اون متصل کنید سپاس

ایجاد سایت رایگان با پسوند اختصاصى TK

اگر شما داراى یك وبلاگ یا سایتى در میزبانهاى رایگان هستید كه نشانى آن بصورت خیلى طولانى و زیر مجموعه اى از اسم اصلى سایت وبلاگ است با روش
زیر مى‌توانید یك نشانى اختصاصى و ساده براى خود دست و پا كنید . براى مثال اگر نشانى وبلاگ شما فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. باشد با روش زیر نشانى اختصاصى فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. را براى وبلاگ خود مى‌توانید تنظیم و بطور رایگان از آن استفاده كنید .

ابتدا وارد سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. شوید . در كادر Register a domain name نشانى مورد نظر خود را بررسى كنید كه آیا شخص دیگرى قبلا از آن استفاده كرده یا نه ؟ در صورتى كه كلمه مورد نظر شما آزاد و قابل استفاده بود در صفحه بعدى روى Continue كلیك كنید .سپس باید نام كشور و نشانى صحیح ایمیل خود را وارد كرده و گزینه Free domain name را فعال و با زدن Continue به مرحله بعد بروید
.
در این مرحله باید نشانى اصلى وبلاگ یا سایت اصلى خود را به همراه سایر مشخصات درخواستى از قبیل نام ، سن ، شغل ، موضوع وبلاگ ، كلمه رمز و … را وارد كنید .

در پایان از طرف سایت یك ایمیل براى شما ارسال مى‌شود كه كدى براى فعال كردن نام سایت در آن وجود دارد . با اتصال مجدد با سایت Dot.tk و وارد كردن كد فوق سایت اختصاصى شما فعال خواهد شد .
از این به بعد مى‌توانید با راحتى و بدون هیچ هزینه‌اى سایت خود را با كلمات كمتر و پسوند
اختصاصى و بدون اشاره تبلیغاتى به نام میزبان وبلاگ به دیگران ارائه كنید .
این كار را اگر داراى سایت هستید یا وبلاگ ، حتما انجام دهید تا از شر نشانى‌هاى دراز و غیر
اختصاصى خلاص شوید . خیلى جالب است . روش ایجاد وب سایت رایگان و همچنین ایجاد وبلاگ در جلد اول كتاب كامپیوتر براى همه بطور كامل تشریح شده است

منبع : 20 دى 1383 - آی تی ایران

s@j@d
2012/02/18, 02:29
واقعا مرسی از همگی saeid6574598 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و arsn (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)و doom2009 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و ... صددرصد مفید .
با تشکر

Arsn
2012/02/18, 02:34
مطلب دوستمون doom 2009 متین و درسته ولی Vps برای کار شما مثل خرید بازوکا برای کشتن پشه است !
با یه هاست 25 تومنی استارت بزن و دامنه را هم تر جیحا بخر (5 تومنه دیگه) ! چرا ؟ چون زمانی که شما سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. را میزنی به وبلاگ هدایت میشی اولا ظاهر و قالب وبلاگ داد میزنه و کار را بی کلاس نشون میده دوما با این روش زمانی که فرد به وبلاگ شما اومد تبلیغات وبلاگ و آدرس اصلی وبلاگ را میبینه و اونجا شما اگر برای یه شرکت کار کرده باشی شرمنده میشی!

s@j@d
2012/02/18, 02:39
دوستانی که می خواهند دامین مجانی برای یک سال تهیه کنند با پسوند tk می توانند طبق نوشته زیر عمل کنن اینجانب 1 دامنه یا همون دامین مجانی درست کردم صددرصد عملی هست حتی می تونید dns دامنه رو به دلخواه تنظیم کنیدالبته از قبل یک وبلاگ یا سایت باید داشته باشید که این دامنه رو به اون متصل کنید سپاس

ایجاد سایت رایگان با پسوند اختصاصى TK

اگر شما داراى یك وبلاگ یا سایتى در میزبانهاى رایگان هستید كه نشانى آن بصورت خیلى طولانى و زیر مجموعه اى از اسم اصلى سایت وبلاگ است با روش
زیر مى‌توانید یك نشانى اختصاصى و ساده براى خود دست و پا كنید . براى مثال اگر نشانى وبلاگ شما فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) باشد با روش زیر نشانى اختصاصى فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) را براى وبلاگ خود مى‌توانید تنظیم و بطور رایگان از آن استفاده كنید .

ابتدا وارد سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) شوید . در كادر Register a domain name نشانى مورد نظر خود را بررسى كنید كه آیا شخص دیگرى قبلا از آن استفاده كرده یا نه ؟ در صورتى كه كلمه مورد نظر شما آزاد و قابل استفاده بود در صفحه بعدى روى Continue كلیك كنید .سپس باید نام كشور و نشانى صحیح ایمیل خود را وارد كرده و گزینه Free domain name را فعال و با زدن Continue به مرحله بعد بروید
.
در این مرحله باید نشانى اصلى وبلاگ یا سایت اصلى خود را به همراه سایر مشخصات درخواستى از قبیل نام ، سن ، شغل ، موضوع وبلاگ ، كلمه رمز و … را وارد كنید .

در پایان از طرف سایت یك ایمیل براى شما ارسال مى‌شود كه كدى براى فعال كردن نام سایت در آن وجود دارد . با اتصال مجدد با سایت Dot.tk و وارد كردن كد فوق سایت اختصاصى شما فعال خواهد شد .
از این به بعد مى‌توانید با راحتى و بدون هیچ هزینه‌اى سایت خود را با كلمات كمتر و پسوند
اختصاصى و بدون اشاره تبلیغاتى به نام میزبان وبلاگ به دیگران ارائه كنید .
این كار را اگر داراى سایت هستید یا وبلاگ ، حتما انجام دهید تا از شر نشانى‌هاى دراز و غیر
اختصاصى خلاص شوید . خیلى جالب است . روش ایجاد وب سایت رایگان و همچنین ایجاد وبلاگ در جلد اول كتاب كامپیوتر براى همه بطور كامل تشریح شده است

منبع : 20 دى 1383 - آی تی ایران

واقعا مرسی این حتما بدردم میخوره

s@j@d
2012/02/18, 02:46
مطلب دوستمون doom 2009 متین و درسته ولی Vps برای کار شما مثل خرید بازوکا برای کشتن پشه است !
با یه هاست 25 تومنی استارت بزن و دامنه را هم تر جیحا بخر (5 تومنه دیگه) ! چرا ؟ چون زمانی که شما سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) را میزنی به وبلاگ هدایت میشی اولا ظاهر و قالب وبلاگ داد میزنه و کار را بی کلاس نشون میده دوما با این روش زمانی که فرد به وبلاگ شما اومد تبلیغات وبلاگ و آدرس اصلی وبلاگ را میبینه و اونجا شما اگر برای یه شرکت کار کرده باشی شرمنده میشی!

مرسی از نظرت . i didn't know that

doom2009
2012/02/18, 02:47
علیرضا جان واقعا مطالبی که مطرح نمودی مفید بودن بعضی چیزها رو نمیدونستم که به جوابم رسیدم تا مسائل مطرح نشه بحث کامل نمیشه سپاس

doom2009
2012/02/19, 00:42
ثبت دامنه های رایگان com ، net ، org

سلام.
یک خبر خیلی با حال برای وبلاگ نویس ها J
شما میتونید وبلاگتونو به یک سایت 100% رایگان تبدیل کنید.به این صورت : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. آدرس دلخواه شما . com

اما چه طوری؟ روی عضویت کلیک کنید.

عضویت (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

حالا بروی گزینه اول کلیک کنید. مانند عکس:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

حالا email و password دلخواه را وارد کرده و گزینه زیر آنها را تیک دار کنید و رویregister کلیک کنید.

حالا جاهای خالی را پر کنید. طبق عکس:

روی register کلیک کنید.

بالایی لینک اختصاصی شما است، هر کسی با این لینک ثبت نام کند یک نفر به افراد معرفی شده توسط شما اضافه میشه و هر وقت یک نفر رو به لینکتون ثبت نام کردید تو قسمت پایینی که مشخص شده یک نفر اضافه میشه و وقتی به 9 رسید دیگه تمومه و شما میتونید آدرس سایتونو انتخاب کنید :)

حالا مثل من از طریق با کامنت (نظر) گذاشتن تو وبلاگ ها و با لینک اختصاصی تون 9 نفر رو به سایت دعوت کنید. اگه بازدید وبلاگ تون بالاست از وبلاگتون برای تبلیغات استفاده کنید.
نگران نباشید خیلی زود اونا هم عضو میشن چون داشتن سایت مجانی خیلی حال میده...

موفق باشید

doom2009
2012/02/19, 01:04
سجاد جان دامنه رو باید متصل کنی به وبلاگت اولا باید تنظیمات dns سرویسی که از اون وبلاگ تهیه نمودی رو بدونی چی هست و در همون سایتی که دامنه رو مجانی تهیه نمودی انجام بدی بعد بیای تو وبلاگت در قسمت اتصال دامین به وبلاگ دامنه رو به وبلاگت معرفی کنی ودر آخر باید یک ایمیل بفرستی برای کسی که بهتون وبلاگ داده که اسم دامنه رو به اون ابلاغ کنی که بعد از تایید فعال میشه

doom2009
2012/02/23, 07:58
ببین سجاد جان تمام این دردسرها برای اینه که من وشما رفتیم وبلاگ مجانی درست کردیم اگر یک هاست با پول خودت تهیه کنی هر بلایی رو میتونی سرش بیاری کسی نمیتونه بگه نه خوب حالا ببین طبق عکسهایی که برات گذاشتم برو جلو انشالله که به نتیجه میرسی

7743
در این عکس مشاهده مینمایی که در قسمت مدیریت وبلاگ اولین کار انتخاب گزینه اتصال دامنه به وبلاگ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بعد از اون یاد داشت DNS هست که در این عکس برای لوکس بلاگ نوشته شده NS1.Mahtarin.com و NS2.Mahtarin.com خوب اینهارو یادداشت کن و برو به آدرسی که از اون دامنه رو مجانی گرفتی فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بعد ازورود به حساب کاربری گزینه Domain Panel رو انتخاب کن ودر این صفحه نوشته کنار مداد Modify رو انتخاب ودر صفحه بعدی
7744
7745
گزینه Custom DNS و درفیلد Host Name اون آدرسی که از وبلاگ یادداشت کردی رو وارد کن وروی گزینه Add New + کلیک کن و آدرس بعدی رو هم وارد کن وبعد تنظیمات رو Save کن وبه وبلاگ برگرد و دامنه رو به وبلاگ متصل کن یعنی درقسمت مربوطه وارد کن البته این تنظیمات برای لوکس بلاگ هست که فکرکنم فقط تنظیمات داخل وبلاگ کمی فرق کنه وبعد منتظر تایید دامنه باش که در لوکس بلاگ باید یک ایمیل به مدیریت ارسال کنی و منتظر تایید باشی امیدوارم مفید باشه با تشکر