PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید تلویزیون

Pumba
2012/02/17, 19:16
سلام خدمت دوستان گرامی
قصد خرید تلویزیون دارم اما در این مورد چیز زیادی نمیدونم. اگه امکان داره راهنمایی کنید.
قیمت هم تا 2 میلیون.
با سپاس

sajjadsa
2012/02/17, 21:47
همین؟ خب دوست عزیز کاربردتون رو بگید. آیا دنبال برند خاصی هستید؟ چه سایزی؟

saeid6574598
2012/02/17, 22:34
دوست عزیز ! تلویزیونی که قصد خرید آن را دارید ، می خواهید از چه نوعی باشد ( LCD / LED / Plasma / 3D) . در ضمن برای چه کاربردی لازم دارید ؟

Pumba
2012/02/17, 23:03
دوست عزیز ! تلویزیونی که قصد خرید آن را دارید ، می خواهید از چه نوعی باشد ( lcd / led / plasma / 3d) . در ضمن برای چه کاربردی لازم دارید ؟
در مورد نوعش 3d یا led البته خودم بیشتر به led فکر میکنم. برای کاربرد خانگی می خوام. برند هم ترجیحا sony سایز 40 به بالا.

saeid6574598
2012/02/17, 23:06
نظر بنده این مدل است :

مدل:42LW57000 از شرکت الجی / محدوده قیمت تلویزیون: یک میلیون و 700 هزار تومان . ( فکر کنم الان 100 هزار تومان گرون تر شده باشد . )

البته دوست عزیز این را هم خاطر نشان کنم که به علت افزایش قیمت ارز ، ممکن است قیمت ها کمی تفاوت ( بالا یا پایین ) داشته باشند .

شما با خرید این تلویزیون ، با یک تیر ، چند نشان می زنید . هم یک LED دارید و هم یک 3D .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این تلویزیون 42 اینچ بر خلاف سایر نمونه‌هاي موجود در بازار، مبتنی بر تکنولوژی پسیو است.این تلویزیون هوشمند (Smart TV) با نسبت کنتراست 1:8000000 ،دارای قابلیت تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی ،قابلیت دسترسی به اطلاعات فایل با استفاده از مدیا لینک و... است.
تلویزیون مذکور با کمک عینک‌هاي سبک وزن 15 گرمی و ارزان قیمت پسیو تصاویر سه بعدی را نمایش مي‌دهند که این عینک‌ها به دلیل اینکه فاقد مدار الکترونیکی هستند کمتر از عینک‌های اکتیو شاتر باعث سردرد و سرگیجه و... مي‌شوند.
در مورد زاویه دید این تلویزیون هوشمند هم باید بگوییم این تلویزیون خطوط افقی را به خوبی نمایش می‌دهد. ضمن اینکه در صورت چرخش سر شاهد تصویر سیاه یا نامشخص نخواهید بود. این تلویزیون همچنین قابلیت پخش فرمت HD DivX، قابلیت DLNA/WiFi و قابلیت Time Machine Ready) DVR) را دارد.

در مورد برند سونی هم ، این مدل مد نظر بنده است :

سونی SONY "46 - 46EX520 با قیمت 1 میلیون 700 هزار تومان ( ممکن است 100 الی 200 هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده باشد . )

این هم یک تلویزیون از سری LED هست که مشخصاتش در اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)ذکر شده است .

Pumba
2012/02/18, 13:43
خیلی ممنون دوست عزیز از راهنماییتون.
من مدل sony "46 - 46ex520 انتخاب کردم که قیمتش الان 2100000 هستش.

amir143
2012/04/14, 10:55
دوستان منم قصد خرید یک Tv Led رو دارم، خودم دو مدل 40 اینچ از سامسونگ انتخاب کردم، 40D5950 که Led هست حدود 1600000 هزار تومن و 40D6940 که 3D Led هست که امروز از دفتر فروش سام سرویس قیمتشو پرسیدم گفتن 2370000 هزار تومن، به نظر شما انتخاب یکی از این دو معقوله یا برندهای دیگه بهترن؟ لطفأ راهنمایی کنید. باتشکر

saeid6574598
2012/04/14, 11:28
دوستان منم قصد خرید یک tv led رو دارم، خودم دو مدل 40 اینچ از سامسونگ انتخاب کردم، 40d5950 که led هست حدود 1600000 هزار تومن و 40d6940 که 3d led هست که امروز از دفتر فروش سام سرویس قیمتشو پرسیدم گفتن 2370000 هزار تومن، به نظر شما انتخاب یکی از این دو معقوله یا برندهای دیگه بهترن؟ لطفأ راهنمایی کنید. باتشکر

سلام امیر جان ! به نظر حقیر همون تلویزیون led مدل 40d5950 برند سامسونگ رو بگیری بهتره ! حالا بگو چرا ! چون که فناوری 3d ، هنوز اون جور که باید و شاید در کشور ما جا نیفتاده و شما باید یک هزینه ای هم بابت خرید عینک پرداخت نمایید . پس به نظر من ، همان تلویزیون led ، بهترین گزینه است . این جوری هم مقداری از پولتان را پس انداز می کنید و هم یک led دارید . / با تشکر

vahid-7
2012/07/03, 18:36
سلام به همه دوستان
میخوام یه ال ای دی 40 یا 46 اینچ بخرم.... تا 2300000 تومان میخوام هزینه کنم.(سه بعدی نباشه چون هنوز اول راهه. کاربرد خانگی, و... )لطفا راهنمایی کنید ممنون

saeid6574598
2012/07/03, 19:47
سلام به همه دوستان
میخوام یه ال ای دی 40 یا 46 اینچ بخرم.... تا 2300000 تومان میخوام هزینه کنم.(سه بعدی نباشه چون هنوز اول راهه. کاربرد خانگی, و... )لطفا راهنمایی کنید ممنون
با سلام !

به نظر حقير بهترين گزينه تلويزيون سوني مدل SONY "46 46EX520 مي باشد :

يك تلويزيون LED با كيفيت بسيار عالي كه رده مصرف انرژي آن A مي باشد .

Mohammad339
2012/07/03, 20:24
سلام. من هم تلويزيون مي خواهم!
32 اينچ ( یا کمتر!!! مثلا26 اینچ!) سوني يا سامسونگ كه گيرنده ديجيتال داخلي داشته باشد (DTV) امكانات حداقل باشه ( مثلا پخش فيلم Full HD نمي خواهم يا HDMI خيلي مهم نيست و زاويه ديد مهم نيست و ...) چون مي خواهم جايگزين تلويزيون كوچك و قديمي خانه مان بشود. خلاصه ارزانترين تلويريون را مي خواهم. (البته Refresh rate آن 100Hrz باشد)
البته قبلا سعيد جان دو مدل را پيشنهاد كردند ولي من بودجه محدودي دارم و امكانات زيادي نمي خواهم.
ممنون

saeid6574598
2012/07/04, 19:50
سلام. من هم تلويزيون مي خواهم!
32 اينچ ( یا کمتر!!! مثلا26 اینچ!) سوني يا سامسونگ كه گيرنده ديجيتال داخلي داشته باشد (DTV) امكانات حداقل باشه ( مثلا پخش فيلم Full HD نمي خواهم يا HDMI خيلي مهم نيست و زاويه ديد مهم نيست و ...) چون مي خواهم جايگزين تلويزيون كوچك و قديمي خانه مان بشود. خلاصه ارزانترين تلويريون را مي خواهم. (البته Refresh rate آن 100Hrz باشد)
البته قبلا سعيد جان دو مدل را پيشنهاد كردند ولي من بودجه محدودي دارم و امكانات زيادي نمي خواهم.
ممنون
با سلام !

محمد جان 2 مدل در سايز 26 اينچ سراغ دارم كولاك ! فقط متاسفانه در حال حاضر قيمت هاشون دستم نيست .

مدل اول ) ال جی LG "26 26LE5400

مدل دوم ) ال جي LG "26 26LV25100

نكته : هر دو محصول LED مي باشند .

dr.zhivago
2012/07/11, 11:07
یه تلویزیون سامسونگ دیدم الان لینکشو ندارم ، حدود 1200 یا 1100 که سه بعدی بود ، یعنی قیمت سه بعدی ها اینقد اومده پایین ؟

Arthur
2012/07/11, 13:53
یه تلویزیون سامسونگ دیدم الان لینکشو ندارم ، حدود 1200 یا 1100 که سه بعدی بود ، یعنی قیمت سه بعدی ها اینقد اومده پایین ؟
1200 چی؟دلار یا تومن؟
سامسونگ...شاید خواسته به کاربران ایرانی یه حالی بده قیمت رو آورده پایین:d از سامسونگ بعید نیست!:d

dr.zhivago
2012/07/11, 14:00
تومن

دو تا عینک هم داشت ، فکر کنم 32 اینچ بود

VSH-Katana
2012/07/11, 14:00
1/200 میلیون تومن؟امکان نداره اونم سامسونگ!
با1/200 crt دیگه نصیبمون نمیشه!
1/200 دلار ممکنه!

dr.zhivago
2012/07/11, 16:41
بفرمایید اینم از تلویزیون 43 اینچ سه بعدیه پلاسمای سامسونگ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.تلویزیون-پلاسما-سامسونگ-Samsung-13337.htm)با قیمت 1150 !

dr.zhivago
2012/07/13, 11:13
اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)مشخصات بیشتری هست
lan و wifi نداره

قیمتشم اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)نوشته 550 $

dr.zhivago
2012/07/13, 11:16
البته قیمت مربوط به یه مدل دیگست ، اشتب شد

saeid6574598
2012/07/13, 12:15
به طور کلی ، تلویزیون های سامسونگ به خصوص پلاسما ها ، ارزان قیمت هستند . به تازگی هم که سامسونگ تصمیم گرفته سه بعدی را وارد سری پلاسما نماید .

ما هم در خانه یک تلویزیون در این سایز داریم . فقط 3 بعدی نیست ! همه مشخصاتش هم شبیه به این مدل هستش ! خریدیم 850 هزارتومان .

من اگر بودجه اش را داشتم ، حتما می خریدم ! البته نه به عنوان تلویزیون ؛ بلکه به عنوان مانیتور برای سیستم خانه !!!

dr.zhivago
2012/07/13, 12:26
چیزی در مورد Full HD بودنش ننوشنه

عینکش پسیو هست یا اکتیو ؟

Soheil.DVBHS
2012/07/13, 17:32
سلام.دوست عزیز سونی بگیر تا یه عمری برات تلوزیون باشه.یه موقع اشتباه نکنی بری سامسونگ یا ال جی بگیری،اون موقعست که یه عمر پشیمون میشی که چرا سامسونگ یا ال جی خریدم.سامسونگ و ال جی مثل دستگاه کپی میمونن هیچی از خودشون ندارن.یه جور اسباب بازین...
سونی بگیر که تو کیفیت و نوآوری همیشه اول بوده و هست.
سلامت و موفق باشی.

kurtav
2012/07/13, 19:12
اگر 3ی میخواهی باید ال جی بخری چون الجی قیمت عینک هایش 1/10 بقیه برند ها است و تکلونوژی پسیو دارد که واقعا از تکلونوژی اکتیو بقیه شرکت ها بهتر است (همه 3دی ها به جز ال جی اکتیو دارند) تازه عینک هایشم مانند تلوزیون های اکتیو شارژی نیست.
اگر هم 3دی نمیخواهی باید پلاسما بخری که واقا کیفیتش بهتر است مخصوصا در رنگ سیاه که ال ای دی اصلا سیاه خوبی ندارد ولی مصرف انرژی اش کمی کمی بیشتر است و گرمای اندکی نیز تولید میکند در کل هم از نظر کیفیت و رنگ سیاه پلاسما بهتر است خیلی خیلی!

dr.zhivago
2012/07/13, 21:45
یه قضیه ای شنیدم مبنی بر اینکه بعضی از تلویزیون ها در حالت 3 بعدی به جای فول اچ دی در حالت اچ دی فیلم پخش میکنن ، درسته ؟

dr.zhivago
2012/07/13, 22:20
بازار فناوری تصویر سه بعدی اگرچه هنوز در مراحل پیشرفت به سر می برد اما همچنان به دلیل استفاده از دو فناوری مختلف در ساخت این گونه پنل ها به محملی برای نبرد میان برندهای فعال این حوزه تبدیل شده است. برخلاف تصور بیشتر کاربران، نمایش فیلم سه بعدی سابقه ای بسیار طولانی داشته ولی در دو سال اخیر با پیشرفت فناوری و کاهش قیمت تمام شده آن، جنبه خانگی پیدا کرده و کیفیت آن نیز پذیرفتنی تر شده است. علاوه بر این روش های مختلفی نیز برای تولید تصاویر سه بعدی ابدا شده که نشان از سرعت بالای حرکت در این مسیر است.تصمیم گیری در مورد کارآیی و درک روش های مختلف نمایش سه بعدی برای مصرف کنندگان به حدی دشوار گردیده که صرفا هر تصویری را که با تصویر معمولی دو بعدی تلویزیون آنها تفاوت داشته باشد را جالب و جذاب قلمداد خواهند کرد. به همین دلیل قبل از خرید تلویزیون سه بعدی باید با روش های مختلف تصویر سازی آشنا شد و آن را تجربه کرد تا تصمیمی بر مبنای اطلاعات کامل و صحیح از این فناوری گرفته شود .نمایش تصاویر سه بعدی بر مبنای نمایش هم زمان تصاویر مخصوص چشمان چپ و راست است و تلویزیون سه بعدی وظیفه رساندن جداگانه این تصاویر را به چشم بر عهده دارد. در حال حاضر از دو روش برای این کار استفاده میگردد که یکی از آنها از عمومیت و محبوبیت چندانی برخوردار نمیباشد. در این روش که Passive یا غیر فعال نامیده میشود، پیکسل های تصویر سه بعدی از میان یک فیلتر مشبک عبور داده شده که خطوط افقی آن به زوج و فرد تمیز داده میشوند. این خطوط سپس با استفاده از عینک پلاریزر به چشم مربوطه (خطوط چپ برای چشم چپ و خطوط راست برای چشم راست) فرستاده میشوند. بدین ترتیب بدیهی است که در این روش بیننده تنها نصف رزلوشن ارسالی توسط دستگاه را را دریافت می کند و به عبارتی اگر تصویر تلویزیون Full HD باشد تنها نیمی از آن (تصویر HD) توسط هر چشم دیده می شود. از طرف دیگر، وجود فیلتر مشبک بر روی صفحه تلویزیون باعث افت کیفیت و شفافیت تصویر در هنگام تماشای تصاویر دوبعدی معمول خواهد شد.در روش دیگر ساخت تصاویر سه بعدی که روش Active یا فعال نام دارد بنیان کار رساندن پی در پی تصاویرکامل و3D Full HD به هر چشم است. در این روش ارتباط عینک با تلویزیون از طریق امواج مادون قرمز و یا بلوتوث انجام شده و از آنجایی که شیشه اینگونه عینکها حادی جریان برق میباشند، توانایی این را دارند که با ارسال جریان به آن تنها ورود یک تصویر به چشم را در یک لحظه ممکن سازند و در نتیجه تصویر ارسالی برای چشم چپ فقط توسط آن چشم قابل رویت میباشد. بلافاصله جریان به شیشه سمت چپ وارد شده و در آن هنگام تصویر مختص چشم راست میتوان توسط آن چشم دیده شود. این فرآیند آن قدر سریع صورت می گیرد که مغز ما آن را پیاپی و پشت سر هم درک کرده و نتیجه کلی به صورت یک قطعه تصویر متحرک سه بعدی باورپذیر و دقیقا مطابق رزلوشن دستگاه تفسیر می شود. بنا بر این در هر لحظه تصویری کامل به کیفیت Full HD 3D به چشم بیننده رسیده که این لذت دیدن تصاویر سه بعدی را دو چندان میکند.علاوه بر این به دلیل عدم استفاده از فیلتر مشبک در این روش تبیعطا تصویر تلویزون در حالت دو بعدی معمولی بسیار شفافتر بوده و از وضوح بیشتری برخوردار خواهد بود. بار دیگر عدم استفاده از فیلتر مشبک هزینه تمام شده دستگاه را کاهش داده که این در کنار قیمت معقول عینکهای Active نکته مثبتی برای مشتریان به حساب می آید.این اختلاف در نحوه تولید تصاویر سه بعدی و ارسال آن به چشم به حدی رسیده که بعضی شرکت ها بارها مطالبی در خصوص عدم توانایی بیننده در تمایز میان تصویر با وضوح HD کامل و نیمه را ارایه داده اند که این خلاف واقع میباشد و مغز انسان به خوبی می تواند این اختلاف کیفیت را تشخیص دهد. بررسی های آزمایشگاهی نشان می دهد که فناوری Passive در حال حاضر یارای رقابت از نظر کیفیت و وضوح تصویر را با تکنولوژی Active ندارد.

به نقل از سام سرویس

VSH-Katana
2012/07/13, 22:57
بررسی های آزمایشگاهی نشان می دهد که فناوری Passive در حال حاضر یارای رقابت از نظر کیفیت و وضوح تصویر را با تکنولوژی Active ندارد.

به نقل از سام سرویس
هرگز همچین چیزی با این شدت نیست! در واقع وقتی شما از طریق یه تلویزیون led بخواهید سه بعدی رو به صورت اکتیو نگاه کنی تداخل تصویر همچنین flicer امکان تماشای درست تصویر رو از شما میگیره
اما اکتیو در پلاسما قضیه اش فرق میکنه و کراستاک و flicer در این تلویزیونها خیلی کم هست(البته به دلیل ماهیت این فناوری هنوز هم مقداری اذیت میکنه)و نصبت به led های پسیو شاید تنها 5تا10 درصد تفاوت کیفیت ایجاد کنه والبته باز هم نور صفحه با این فناوری کمتر عبور داده میشه +عینک هایی که هنوزم چشم رو آزار میدن
که البته اگه ریویو های جدید سایتایی مثل fltspanelhd رو بخونی متوجه خواهی شد که از نظر کیفیت هم پسیو دیگه حتی تفاوت 5 درصدی رو نداره

Editor In chief
2012/07/13, 23:02
دوستان عزیز من خودم در خانه سری ex520 سونی را دارم و واقعا راضی هستم. راستش پولش را نداشتم سه بعدی بخرم. البته اینچش هم 32 است فکر نکنید خیلی بزرگ است اما من راضی هستم

VSH-Katana
2012/07/13, 23:13
ایشالا led اش صد سال براتون روشنایی داشته باشه!

dr.zhivago
2012/07/19, 08:58
سید وحید جان
در مورد کنترل جادویی هم یه توضیحی بده ببینیم چیه

VSH-Katana
2012/07/19, 14:47
راستش من مجیک موشن رو ندارم! ولی این دستگاه مثل یه موس نشانگر داره و تو اینترنت بروزینگ مثل موس عمل میکنه البته نثل جدیدشون کنترلر صوتی هم دارن و تایپ کردن باهاش مثل تایپ با موس از روی کی برد مجازی هست!
کلا به نظرم بهترین کنترلری که میشه واسه ویژگی های هوشمند یه تلویزیون به کار برد!

shinobi
2012/08/29, 12:23
مدل lm 96000 LG 1080p کابل hdmi 1.3a داره که 1080i پخش میکنه این کلاه برداری نیستش ؟
ایا میشه کابل hdmi 1.4 بهش وصل کرد؟
5600000 هزار تومن پولش رو دادم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VSH-Katana
2012/08/29, 12:28
دوست عزیز کابل hdmi 1.3 هم 1080p پخش میکنه! و اصلا همچین چیزی نیست!
در ضمن تلویزین هم مبارکه یکی از بهترین تلویزیونهای بازار رو گرفتی!

shinobi
2012/08/29, 12:35
اخیش خیالم راحت شد
نگفتی کابل hdmi 1.4 میتونم بهش وصل کنم؟
خیلی ممنونم که اینقدر زود جواب دادین

saeid6574598
2012/08/29, 14:00
اخیش خیالم راحت شد
نگفتی کابل hdmi 1.4 میتونم بهش وصل کنم؟
خیلی ممنونم که اینقدر زود جواب دادین
بله دوست عزیز ! کابل HDMI نسخه 1.4 هم می توانید وصل کنید .

برای آشنایی با کابل های HDMI و نحوه عملرکدشان ، می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید .

لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

babak_kiyani
2013/03/27, 15:05
با سلام خدمت عزیزان. خیلی خوشحالم که با این سایت عالی آشنا شدم. دوستان می خوام یه تلوزیون بگیرم تا قیمت 4 ملیون. smart باشه 3d باشه و led
مارکش زیاد مهم نیست چه مدلی رو پیشنهاد می دین؟ با مطالعه ای که تو نت داشتم خودم lg 47lm8600 انتخاب کردم. نظر دوستان چیه؟ ممنون می شم راهنمایی کنید

saeid6574598
2013/03/27, 21:02
با سلام خدمت عزیزان. خیلی خوشحالم که با این سایت عالی آشنا شدم. دوستان می خوام یه تلوزیون بگیرم تا قیمت 4 ملیون. smart باشه 3d باشه و led
مارکش زیاد مهم نیست چه مدلی رو پیشنهاد می دین؟ با مطالعه ای که تو نت داشتم خودم lg 47lm8600 انتخاب کردم. نظر دوستان چیه؟ ممنون می شم راهنمایی کنید
با سلام ! مدلی که انتخاب کرده اید ، یکی از بهترین های بازار بوده و کیفیت مناسبی را در بخش تصویر ارائه می دهد . بررسی این تلویزیون را در لینک زیر می توانید مطالعه کنید :

vampire021
2013/04/27, 19:42
سلام دوستان
الان مدتیه که دنبال یه تلوزیون اسمارت که از هر لحاظ خوب باشه میگردم . و کلا با دیدن نظرات خیلی گیج شدم .
خواستم برم سمت مدل های es ساسونگ که بعضی ها از کیفیت بد پنل ها و کیفیت پایین ساخت گفتن .
سونی هم که خوبه ولی تلویزیون اسمارت همانند ساسونگ نداره با این قیمت .
دوستان نظرتون در مورد مارک های دیگه هم بگین .
ممنون

نهایت قیمت هم 5 میلیون تومان هستش .

saeid6574598
2013/04/28, 10:35
سلام دوستان
الان مدتیه که دنبال یه تلوزیون اسمارت که از هر لحاظ خوب باشه میگردم . و کلا با دیدن نظرات خیلی گیج شدم .
خواستم برم سمت مدل های es ساسونگ که بعضی ها از کیفیت بد پنل ها و کیفیت پایین ساخت گفتن .
سونی هم که خوبه ولی تلویزیون اسمارت همانند ساسونگ نداره با این قیمت .
دوستان نظرتون در مورد مارک های دیگه هم بگین .
ممنون

نهایت قیمت هم 5 میلیون تومان هستش .
بزرگترین راهنمای خرید تلویزیون و سینمای خانگی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)