PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دمای amd 955

mahdi karimi
2012/02/14, 01:49
دمای پردازنده در محیط ویندوز توسط برنامه های occt -amdoverdrive چهل و هشت در حالت بیکاری می باشد,و در محیط بایوس از 55تا 60 متغیر می باشد .لطفا دلیل اختلاف دمای پردازنده را برایم توضیح دهید؟
مشخصات سیستم:
CPU : AMD 955 X4 3200MHZ
MB : MSI 970A-G45

_Tokhs_
2012/02/14, 02:55
دلیلش قیمت دلاره :d

VSH-Katana
2012/02/14, 07:32
به این دلیله که در محیط بایوس سی پی یو در حداکثر فشار کاری قرار میگیره

Arsn
2012/02/14, 15:13
به این دلیله که در محیط بایوس سی پی یو در حداکثر فشار کاری قرار میگیره

نه دوستان ! بایوس به پردازنده فشار وارد نمیکنه !

دلیل اختلاف دما به چندین عامل وابسته است که در این مورد شما میتونه خطای نرم افزار ها باشه !
در ضمن اکثر نرم افزار ها دمای هسته های پردازنده را نشون میدن و بایوس دمای کل پردازنده را نشون میده ! همیشه هم دما هسته ها کمتر از دمای Die است

Castiel
2012/02/14, 19:35
دمای پردازنده من در بایوس بین 35 تا 40 است و در محیط نرم افزار Core Temp روی +293 است و در نرم افزار Core Temp هم -60!
اینها فقط باگ نرم افزاری است و معمولا زمانی که پردازنده به TJ Max نزدیک تر بشه، این اتفاق بیشتر خواهد افتاد
تنها منبع معتبر و دقیق برای دمای پردازنده ترمومتر است.

VSH-Katana
2012/02/14, 20:30
پس چرا وقتی وارد محیط بایوس میشم فن روی آخرین دور خودش کار میکنه و مولتی پلایر روی حد اکثر خدش قرار میگیره ( وقتی سی پی یو زد رو باز میکنم مولتی پلایر کم و زیاد میشه)
منظورم این نیست که به سی پی یو فشار کاری وارد بشه و بایوس سنگین باشه بلکه منظورم اینه که سی پیو رو حد اکثر توان خودش کار میکنه یعنی با همون فرکانسی که براش نوشته شده و با تمام هسته هاش

Arsn
2012/02/14, 21:10
پس چرا وقتی وارد محیط بایوس میشم فن روی آخرین دور خودش کار میکنه و مولتی پلایر روی حد اکثر خدش قرار میگیره ( وقتی سی پی یو زد رو باز میکنم مولتی پلایر کم و زیاد میشه)
منظورم این نیست که به سی پی یو فشار کاری وارد بشه و بایوس سنگین باشه بلکه منظورم اینه که سی پیو رو حد اکثر توان خودش کار میکنه یعنی با همون فرکانسی که براش نوشته شده و با تمام هسته هاش

مسئله ای که شما میفرمایید به خاطر اینه که توی محیط ویندوز فناوری های مختلف پردازنده ها برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کنترل دما با مولتی پلایر فرکانس CPu را کنترل میکنند
مثلا فناوری Speed step تو اینتل یا فناوری Amd Cool and Quite توی پردازنده AMD !

دلیل بالا تر بودن دما تو محیط بایوس به خاطر مسئله ای است که توی پست 4 ام مطرح کردم و البته به قول آقا حسام باگ نرم افزار ها هم میتونه عاملش باشه (البته نه در این مورد خاص)!

اصلا اگر به قول شما فرکانس پردازنده روی حداکثر هم باشه چون فشار کاری نیست پس گرما تولید نمیشه !