PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی برای خرید سیستم

Gone
2012/02/13, 10:24
درود بر اساتید.

قصد مونتاژ کیس یک کامپیوتر رومیزی (1.700.000~1.800.000)، بهینه شده برای

1 : پرداخت های سه بعدی Autodest 3Ds-Max تحت موتور پردازشی V-RAY
2 : پرداخت و تولید تصاویر با کيفيت با وضوح زياد در Adobe Photoshop
3 : اجرا و پیاده سازی پلان های گسترده تحت Autodesk Autocad

را دارم.

نکته ی جالب اینکه در بیشتر مواقع، تمام موارد بالا، همزمان o:-)

در حال اجرای پرداخت تصویر با نوردهی (3Ds-Max)،
ایجاد و تغییر تصویر با افکت و پلاگین های مختلف (َAdobe Photoshop)،
در دسترس بودن نقشه های با حجم بالا (Autodesk Autocad)

هستند.

استاندارد بودن طراحی و نوع آلیاژ و هوادهی شاسی برای برخورداری از حداکثر توان خنک کنندگی تهویه های استوک و یا سیستم تهویه کارآمد و پــایدارتر در صورت تشخیص دوستان گرامی.
منبع تغذیه با حداکثر ضریب بازدهی توان و پــایداری و رده استاندارد و رتبه ی (80-Plus)، بازدهی با احتساب * و ممکن در دامنه ی قیمت اشاره شده.
و جسارتا نیاز به حافظه رم در کمترین حالت هشت گیگا بایت هست.
ViewPort ها کار اصلی نیستند ولی اگر چنانچه GPU بتونه تأثیری در کار پرداخت تصویر و کلیات یادشده در بالا داشته باشه، خوبه. :)
حد متعادلی از زمان تاخیر حافظه و فرکانس بالای آنها با کمی تمرکز بیشتر روی زمان تاخیر کمتر ( اگر اشتباه نکنم ) صد البته با توجه به نظر ارزشمند دوستان.
قصد تغییر درضریب ها و تایمینگ های هیچ قسمتی را ندارم، البته سوادش رو هم ندارم. :-<
گارانتی قطعات درصورتیکه طرف گارانتی کننده، پشتیبانی کم عذابی رو ارایه کنه، به نظر بنده حقیر بدک نیست که لحاظ بشه.
جسارتا خواهش میکنم، اگر امکان پذیر بود و مناسب دیدید، پیشنهادات مبتنی بر دیسک های حالت جامد و حالت RAID با تنظیم ( Performance ) برای H.D.D های احتمالی
رو هم در نظر بگیرید.
شاید گفتن مانیتور فعلی و موقتی من که مربوط به کمپانی ال جی هست و مدل آن هم W1934S، خالی از لطف نباشه.

البته در ابتدا قصد پست کردن موضوع جدیدی رو داشتم که با گشت و گذاری کوتاه موفق به پیدا کردن این موضوع شدم و دلیل افزودن پستم در اینجا هم نوسانات
اخیر قیمت ها و گذشتن زمان نسبی از آخرین پست در این موضوع بود و البته نیاز خودم به اشاره ریز تر به موارد مورد نیاز.
از همه ی سروران نهایت سپاسگزاری رو دارم و به خاطر نارسایی های متن و اشتباهات احتمالی خودم عذر میخوام.
سپاس.
Gone
@};-

* :
TDP = 95%
System Load = 100%
Cap. Aging = 50%

Arsn
2012/02/13, 13:14
با سلام خدمت شما دوست عزیز!

باید عرض کنم که شما از برچسب (تگ) استفاده نکردید پس فاعدتا باید تاپیک شما طبق قوانین فروم حذف میشد ولی با توجه به نوع نگارش و نحوه درخواستتون دلم راضی نشد که حذفش کنم !

خب بریم سر بحثمون ! خیلی دوست داشتم برای این سیستم از x79 استفاده کنم ولی با توجه به قیمت 3930K که حدود 1250 است ، امکان استفاده از پلتفورم X79 نیست !

پس سریعترین راه حل شما Intel 2600K است که من توصیه میکنم با اورکلاک تا 4.5 الی 5 گیگاهرتز همراهش کنید تا کارایی غیر قابل وصفی را تجربه کنید که قیمت حدودی اون 480 است

برای مادربورد ترجیح میدم سراغ برند Asus برم و چون به قابلیت های سری Z68 نیازی نداریم پس از چیپ p67 مادربورد Sabertooth را انتخاب میکنیم ، حدودا 280 برای این مادربورد باید هزینه کنید

برای کارت گرافیک با وصفی که شما از نیازهاتون داشتید ترجیح میدم که از Quadro یا Firepro استفاده نکنیم چون نیاز های view port شما کمه و ارزش هزینه ی بالای کارت گرافیک های این سری ها را نداره ! ولی اگر احساس کردید که واقعا کارتون با نرم افزار های با موتور i ray زیاده میتونید از کارت Nvidia Quadro Fx600 استفاده کنید ، قیمت این کارت هم معقول است و با حدود 400 هزار تومان قابل تهیه است!

برای رم سیستمتون من توصیه میکنم از برند Gskill و 4 ماژول 4 گیگابایتی سری XtremeX را با باس 1866 و زمان تاخیر 7 تهیه کنید تا کارایی و ظرفیت بالا رم را در اختیار داشته باشید
البته برای سندی بریج توصیه میشه که از رم های باس بالا استفاده بشه ولی این مموری ها نسبت خوبی بین فرکانس کاری و زمان تاخیر برقرار کرده است ، فکر میکنم قیمت رم ها در کل حدود 360 هزینه داشته باشد !

برای سیستم خنک کننده به سراغ واتر کولر Larkooler و مدل BA2 241 میریم قیمت حدودی این محصول هم 220 است

برای SSD سراغ AData S511 میریم که سرعتش از Ocz Vertex3 شاید 5 درصد کمتر باشه ولی از نظر قیمت خیلی به صرفه تر است ! این کالا هم 260 قیمتشه !

برای پاور سراغ مدل Green Gp 535 B US میریم که هم فوق العاده کم صداست و واتیج مورد نیاز شما را تامین میکنه ! قیمت حدودی اون هم 95 است

برای کیس سراغ Green X3 میریم که الان با قیمت 90 تومن به فروش میره

پاورقی : قیمت کل این سیستم بدون هارد دیسک (قیمت نداشتم و خرید هارد را هم در حالت غیر ضروری توصیه نمیکنم) حدود 2185 هزار تومان میشه که از قیمت درخواستی ما بالاتره ولی حالت ایده آل است !

شما با توجه به نیازتون و بودجه اتون میتونید کارت گرافیک و 8 گیگ از رم ها و یا خنک کننده را حذف کنید !

اما توصیه من برای خرید تو همون بودجه 1800 اینه که کارت گرافیک و 8 گیگ رم را حذف کنید تا 580 صرفه جویی کرده باشید تا با 200 تومن باقیمانده از 1600 بتونید یک عدد هارد تهیه کنید !

با این صورت شما پردازنده ای با 4 + 4 هسته در اختیار دارید که با اورکلاک کاربردی در فرکانس 4.8 کار میکنه ! مادربوردی بسیار با کیفیت و کارا خواهید داشت که میتونه 24/7 رندرینگ را با دمایی خوب پشت سر بزاره !
میزان رم شما (8 گیگ) و سرعت آن فعلا کفاف گو خواهد بود و در صورت نیاز قابل ارتقا است
کارت گرافیک نیاز اصلی شما نیست ، پس بعدا هم قابل خرید است (به خصوص که سری جدید انویدیا هم نزدیک عرضه به بازار است) البته شما به یک کارت گرافیک خیلی ضعیف برای گرفتن تصویر نیاز دارید (میتونید یه کارت دست دوم ضعیف را با کمتر از 20 تومن تهیه کنید )
در زمینه ذخیره سازی با وجود SSD 60 گیگ Adata سرعت بالایی خواهید داشت و هارد دیسکی که تهیه میکنید اگر از سری caviar Black باشد کارایی عالی خواهد داشت
از نظر پاور و کیس هم هیچ مشکلی برای ارتقا وجود ندارد !

Arsn
2012/02/13, 13:15
البته برای گرفتن تصویر از خود مادربورد راه حل دیگر استفاده از چیپ Z68 است ولی خرید p67 با توجه به بودجتون بهتره

Optimus
2012/02/13, 15:26
دوست عزیز فقط می خوای با مکس رندر کنی یا اینکه در کنار رندر کردن مدلینگ تکسچر و لایتینگ و ریگینگ و...هم هست .اگه این کارا هم قرار باشه انجام بدی حتما
گرافیک تو کارت اونم تو ویو پورت تاثیر داره . چون می خوای ار اتوکد هم استفاده کنی بهتره به فکر گرافیک باشی اونم یه quadro400-600 یا firepro 4800 . با توجه به
بودجه ای که داری .

البته فکر کنم بیشتر واسه کارای معماری بخوای . اگه قرار باشه پلانو تو اتوکد بکشی و بعد بیاری تو مکس و از رو پلان بسازی به کارت گرافیک نیاز داری . اگه بیشتر
کارت با اتوکد انجام می شه حتما یه گرافیک اونم اون دو مدلی که گفتم رو بگیر می تونی quadro 400 رو بگیری که حدودا 100 تومن از مدل 600 ارزونتره . fire pro 4800 هم حدودا 350 تومنه که جوابگوی کارت هست

هم واسه استفاده از مکس و هم اتوکد به یه گرافیک نیاز داری و گرافیک آنبرد جوابگو نیست .

Gone
2012/02/15, 23:51
جناب سجادی نیا :

درود.

عذرخواهی میکنم بابت موضوع برچسب، اتفاق پیش اومده بخاطر بی اطلاعی، کم کاری و سهل انگاری بنده بود.
و بازهم عذرخواهی میکنم که برای پاسخ دادن، وقت زیادی گذشت. اینترنت مرتد! دیار ما، طی دو شبانه روز گذشته، تبدیل به پودر الکتریسیته ساکن شده بود و ما آنـــچنان سرعت ارسال و دریافتی داشتیم، که من
حیرت زده و گریان پشت کامپیوتر حسرت گذران این لحظات روحانی و ناتکرار شدنی را میخوردم ! :)

متشکرم بخاطر پاسخ سریع، کامل و دقیقتون، بسیار خوب و عالی.

چند نکته :

یکم : ( * * ) ممنونم بابت پیشنهاد خوب در مورد اورکلاک، ولی متأسفانه من، علم و تسلط کافی برای اینکار رو ندارم و از جهتی چون یک کاربر سنتی حساب میشم و علاقه و احتیاج فزاینده ای به پایداری سیستم
دارم، تا حالا به این موضوع فکر نکردم، البته که علاقه به فراگیری اصولی این مورد جالب رو دارم و امیدوارم بتونم سریع تر مرجع مناسبی برای یادگیری پایه ای اورکلاک رو پیدا کنم.
با این وجود اگر هنوز هم با دانستن این وضعیت در مورد اورکلاک و پایداری، به نظر شما و بقیه اساتید انتخاب ها همان ها باشند، من سریعا اقدام به خرید خواهم کرد.

دوم : در خصوص پورت های نمایش تصویر، چون بعضا فراوانی جزییات به کار رفته، متــریال ها و نورپردازی ها در نهایت باعث بالاتر رفتن حجم کلی مدل یا نقشه ( بیشتر از صدهزار چندضلعی "از زاویه دید موازی با
- سیستم پردازش و ساخت تصویر" ) میشه و با توجه به اینکه روزگار سختی را تابحال از هم نشینی با انواع چیپ ها و پردازشگر گرافیک مجتمع ( در معماری x86 ) داشتم و
با درنظر داشتن موضوع بودجه و اینکه آیا میتوان در صورت استفاده از کارت گرافیک ارزان هزینه را به سمت هرچه بهتر کردن پرازشگر اصلی بردو آیا اینکار ارزش و بازدهی خوبی به نسبت مقدار پول هزینه شده رو دارد؟ خواهش میکنم که اگر امکان داره، نظر نهایی و ارزشمند خودتون رو با توجه به توضیحات اضافه شده ی من، در این مورد بفرمایید.

سوم : به نظر شما آیا با درنظر گرفتن زمان استفاده طولانی مدت در صورت اضافه کردن فن های کلاسیک با بازدها بالا و بهینه شده، میتوان نصب سیستم خنک کننده جداگانه را فراموش کرد
( * * : فکر میکنم برای انجام اورکلاک به خنک کننده ی پیشنهاد شده از طرف شما احتیاج باشه و اصولا پیشنهاد شما با این پیش فرض بوده ) ؟

چهارم : اگر تصمیم به بکارگیری تکنولوژی ذخیره سازی RAID-0 رو هم داشته باشم، آیا شما این وضعیت را مناسب می بینید؟

پنجم : آیا استفاده از پردازنده اینتل 2600K ، اگر نتوانم از قابلیت های بازبودن ضریب ها استفاده خوب و درستی کنم، هنوز هم توجیه داره؟

ششم : جسارتا از توانایی شما در معرفی سیستم های مبتنی بر AMD آگاه شدم، اگر صلاح دونستید، کمال استفاده را از شنیدن آنها خواهم برد.

به خاطر طولانی شدن این بحث معذرت میخوام.
پرچانگی من رو ببخشید، ممنونم.

جناب اپتیمس :

درود.

عذرمیخوام بابت تأخیر در پاسخ دادن.
از شما به خاطر جواب خوب و دقیقتون و هم چنین نگاه ریزبینانه به قسمت گرافیک ممنونم!
میبخشید که دوباره مطرح میکنم اما از شما چه پنهان که فکر میکنم متوجه سؤالتون نشدم، چون من قبل از کار پرداخت وساخت تصویر نهایی به سراغ مدل سازی، نوردهی و بافت دهی آن میرم، تابحال با چیپ مجتمع اینتل G45 سر کردم و تصمیم جدی به جدایی دارم، آما نه به سبک اصغر فرهادی! خیلی سریع و بی دردسر تر... :)
البته من همونطور که درست حدس زدین، با CAD هم کار میکنم و عمدتا کارها مربوط به معماری ساختمان و داخلی است.

ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

تقدیم احترام و سپاس به هر دوی بزرگواران.
@};-

Optimus
2012/02/19, 03:19
با سلام خدمت شما دوست عزیز.

ببینید یه اشتباهی که عمده کاربرا دارن اینه که فکر می کنن گرافیک تو رندر کردن تاثیر داره . البته قصد جسارت به دیگر عزیزان رو ندارم و امیدوارم که فکر نکنن دارم بشون توهین می کنم. گرافیک به هیچ عنوان تو رندر کردن تاثیر نداره مگر اینکه اون رندر کننده ای که ازش استفاده می کنید قدرت پردازشیش رو از گرافیک بگیره . مثال می زنم.
iray یه رندر کننده ایه که قدرت پردازشیش رو از گرافیک می گیره . این رندر کننده فقط از هسته های کودای گرافیک های انویدیا استفاده می کنه ( با گرافیکهای amd و اینتل سازگار نیست و فقط از هسته های کودا استفاده می کنه نه رم گرافیک پس اگه می خواین از این رندر کننده استفاده کنید باید به سراغ گرافیکهای انویدیا با تعداد هسته های بالای کودا برید ) . و اگه موقع رندر نتونه هسته کودایی رو شناسایی کنه میاد از پردازنده استفاده می کنه . vray قدرت پردازشش رو از پردازنده می گیره نه از گرافیک .

حالا کار گرافیک تو نرم افزارهای 3بعدی سازی چیه ؟

ویو پورت نرم افزارهای 3بعدی سازی وابسته به کارت گرافیک هستن . وظیفه پردازش تعداد پلی گانها - بافتها - نورها- صحنه های حجیم به عهده کارت گرافیک هست . و میشه گفت مهمترین چیز تو این نرم افزارا تو ویو پورت اول گرافیک اول گرافیک بعد رمه .دوست عزیز گرافیک رو بی خیال نشو چون در اون صورت همون مشکلی که با گرافیکهای انبرد داشتید با این گرافیک ارزون قیمت هم پیدا می کنید .
پیشنهاد می کنم بجای خرید ssd که جناب سجادی نیا گفتن پولت رو اون گرافیکهایی که گفتم سرمایه گذاری کنی . این هاردها همون طور که خودتون می دونید سرعت خوندن و نوشتنشون نسبت به هاردهای معمولی بیشتره و تنها تاثیری که براتون داره اینه که برنامه ها رو سریعتر اجرا می کنه و صحنه های سنگین رو سریعترلود میکنه و کار خاص دیگه ای چه تو ویوپورت چه تو رندرکردن انجام نمی ده و هیچ تاثیری تو این کارهایی که شما میخواین انجام بدید به غیر از اون دو موردی که گفتم نداره . می تونید از خرید ssd صرف نظر کنید و رو گرافیک سرمایه گذاری کنید . مطمئن باشید که ضرر نمی کنید .
یه کوادرو 600 جوابگوی کارتون هست و مطئن باشید کاراییش از گرافیکهای گیم به خاطر نوع درایور و همچنین تفاوتهای سخت افزاری که با گرافیکهای گیم دارن و همچنین شتابدهنده هایی که amd و انویدیا واسه برنامه های مکس و اتوکد قرار می دن بیشتره .(این نرم افزارها به طور ذاتی از این نوع گرافیکها پشتیبانی می کنن . همچنین نسبت به گرافیک های بازی از پایداری بیشتری تو این برنامه ها برخودارند). همچنین در صورتی که مشکلی با این گرافیکها تو نرم افزارهای مورد استفاده پیش بیاد هردو شرکت amd و انویدیا جوابگو هستن در صورتی که اگه همون مشکلا رو با گرافیک های بازی داشته باشید هیچ کدوم جوابگو نیستن . ( منظورم از مشکل مثل به هم ریختن تصویر موقع پن و ترک و دالی یا انتخاب چند جسم تو ویو پورت یا به اصطلاح همون lagging است).
چون رندر کردن فشار زیادی به پردازنده میاره و دمای اونو تقریبا دو برابر موقع بیکاری می کنه (طبق تجربه ای که خودم با فن استوک 2600 داشتم دما از 40 درجه موقع رندر می رسید به 100 درجه) . پس پیشنهاد میکنم فن پردازنده رو عوض کنید . البته اون فنی که جناب سجادی نیا گفتن نیاز نیست و یه فن زیر 100 تومن هم کافیه. ( اگه اورکلاک نمی کنید(در مورد 2600 هم خیالتون راحت باشه که خریدش به صرفه هست و حتما نیاز نیس که شما از ضریب باز بتونید استفاده کنید یا نه . هر چه تعداد هسته - سرعت و کش L3 پردازنده بیشتر باشه تاثیر بیشتری تو رندر کردن داره . بر خلاف بازی و نرم افزارهای عمومی نرم افزارهای 3بعدی سازی تعداد هسته بیشترو ساپورت می کنن.
همچنین اگه قراره سیستم واسه طولانی مدت روشن باشه پیشنهاد می کنم موقع خرید پاور یه چند وات بیشتر از نیاز بخرید تا در طولانی مدت به مشکل بر نخورید
( منظورم این نیست که مثلا اگه پاور مورد نیازتون 500 وات هست شما بیای یه 1000 وات بگیری نه . چون تو استفاده طولانی مدت و همچنین کارایی از این قبیل که فشار زیادی به سیستم میاره بعد از مدتی معمولا یک سال به بالا کارایی پاور میاد پایین . پس اگه یه 40-50 وات بیشتر بگیرید هم آینده نگریه هم خیلی بهتره ). رم هم همون 8گیگ DUAL CHANNEL (البته اگه تایمینگش پایین باشه بهتره ) فعلا جوابگو هست.
در مورد raid 0 یه چیز رو باید مد نظر داشته باشید و اونم اینه که اگه واسه یکی از هاردها مشکلی پیش بیاد دیگه نمی تونید ازاون اطلاعات استفاده کنید چون هردو هارد به مشکل برخورد می کنن

دوست عزیز ببخشید طولانی شد. خلاصش می کنم . تو رندر کردن مخصوصا اون رندررهایی که شما استفاده می کنید ( فکر نکنم از iray یا quick silver hardware renderer مکس استفاده می کنید.) پردازنده و رم تاثیر دارن و ویو پورت که می شه گفت مهمترین کار 3بعدی تو اون انجام میشه اول به گرافیک وابسته است بعد به رم . همچنین تو فتوشاپ هم تاثیر گذاره. البته شاید بگید من تا الان با گرافیک آنبرد کار می کردم چرا متوجه تاثیر گرافیک تو فتوشاپ نشدم . پس باز تاکید می کنم گرافیک رو دست کم نگیرید . بله گرافیک ارزش خریدن داره . خیلی هم ارزش داره.
چون قطعات گرما تولید می کنن .این گرما خودش باعث پایین اومدن کارایی می شه . کیفیت قطعات رو هم میاره پایین .پس این گرمایی که تولید می شه باید یه جوری از کیس بره بیرون و جای اون رو هوای تازه پر کنه . پس اینجاسیستم کولینگ کیس هم یادتون نره .
دوست عزیزخریدار شمایید نه من پس تا هنوز نخریدید یه خورده سبک سنگین کنید تا بعدا پشیمون نشید . اگه تصمیم به جدایی بدون دردسر گرفتید پس به فکر یه گرافیک حرفه ای باشید .
واسه اطلاعات بیشتر در مورد فرق گرافیکهای بازی با حرفه ای یه سری به این لینک بزنید . تو این لینک انویدیا گفته این دو دسته از گرافیک ها چه فرقایی باهم دارن

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم . بازم اگه سوالی بود در خدمتم.

با آرزوی موفقیت برای شما.

Gone
2012/02/19, 09:12
جناب اپتیمس عزیز و گرامی .

بسیار بسیار عالی و کافی و دقیق و مستدل و علمی.
ای کاش میتوانستم مانند شما باشم و این چنین خوب به دیگران کمک رسانی کنم.
من شرمنده ی شما و همه ی دوستانی گرانقدری هستم که به هر شکل به من یا دیگر تشنگان، حتی یک کلمه آگاهی بدهند، چه برسد به این چنین پاسخ های عالی و کوبنده ای.

حرف و کلامی جز سپاس بی پایان از شما ندارم و نیز وسیله ای که بتوانم تشکر کافی کنم و یا راهی برای جبران بیابم.
فقط همین انرژی خوب و مثبتی که بواسطه ی حضور خودتان به وجود آمده را با فکر خودم، همراه راه شما و تمامی دوستان، خوش فکر بکنم.

حتما باز هم مزاحم اوقات شما خواهم شد.

از شما سپاسگزارم اپتیمس عزیز.
@};-

darklord
2012/02/19, 11:21
ATI FirePro V7800

7632

Nvidia quardo 4000

7633
76347635

Gone
2012/02/19, 13:21
درود.

@};-
سپاسگزارم دارک لرد.

( مدیران گرامی می بخشید اگر تشکر ها را می نویسم. اگر لازم بود پاک شود، اخطار بدهید،پست های اضافی خودم رو حذف خواهم کرد.)

میبخشید که دوباره مطرح میکنم، آیا نظر اساتید فن، در مورد مشابه AMD برای این کیس مثبت هست ؟ آیا مشابه قیمتی از AMD کارایی بیشتری در صرفا فرآیند پرداخت تصویر در نرم افزار 3D's Max خواهد داشت ؟ ( فرض من، تا بحال برای جواب به این سؤال "منفی" هست. )

اساتید جسارت من رو میبخشید، ولی اگر امکان داشت، نمونه های کارآمد و مناسب برای خنک کننده های پردازنده ( حدود یکصد هزار تومان ) رو معرفی بفرمایید.
و اینکه اگر کسی از اساتید فروشندگان و یا نمایندگان این کالا ها ( مطرح شده در پست های بالا ) را میشناخت، ممنون خواهم بود اگر کمکی در این زمینه هم ارزانی بفرمایید.

سپاس فراوان.
Gone. ( کاربر مزاحم )

Arsn
2012/02/19, 14:16
با سلام دوباره ! بنده علیرضا هستم ! (با اسم کوچک هم راحت ترم !)

در زمینه اورکلاک نگران نباشید ! اونقدر ها هم سخت نیست ! فروم سخت افزار و بنده کمکتون میکنه حتی اگر به صورت متنی نشد راه ارتباط تلفنی باز میکنیم تا حتما و حتما 2600K را اورکلاک کنید ! (2600K بدون اورکلاک مثل زنبور بدون عسل است ! و با توجه به فاصله قیمت 20-30 نسخه معمولی 2600 من همون 2600K را توصیه میکنم !)

شما در پست اولتون ذکر کردید که خیلی نیاز به GpGpu Processing ندارید و معمولا کارهای شما تحت V ray انجام میشه و با این تفاسیر من توصیه کردم که کارت گرافیک نخرید !

اما اگر واقعا احساس میکنید که ممکنه از طرف VGa لطمه بخورید از سیستم زیر استفاده کنید !

7636

من منظور شما در باره ی خنک کننده جداگانه متوجه نشدم ولی مسلما کیس X3 کارایی عالی داره (حتی با نیاز شما) و خرید یک عدد خنک کننده برای پردازنده تقریبا الزامی است ! (حتی اگر اورکلاک هم نگنید که این موضوع را اپتیموس عزیز هم اشاره کرد)

در ضمن درباره SSD که دوستمون بهش اشاره کرد باید ذکر کنم : بعضی اوقات همین هارد دیسک چون با اطلاعات سنگینی رو به رو هستید باعث گلوگاه پردازنده میشه به خصوص اگر اون پردازنده 2600 باشه و مموری ها زمان تاخیر پایینی داشته باشند ! خرید سالید دیسک انکار ناپذیره ولی نسبت به گرافیک قابلیت تاخیر پذیری بیشتری دارد

چهارم : خیر ، تکنولوژی رید 0 الان به صرفه نیست ! رید زمانی کاربرد داشت که کاربری با حجم سنگین اطلاعات به سرعتی قابل قبول نیاز داشت و از خرید SSD هم طفره میرفت ! اما وضع الان خرید سالید دیسک + هارد به صرفه تره ! ولی شما میتونید خرید سالید دیسک را به تاخیر بیندازید و فعلا از یک هارد سریع مثل Caviar Black استفاده کنید ! و بعدا سالید بخرید

پنجم : بله ! ما شما را مجبور میکنیم (:دی) از 2600K به نحو احسنت استفاده کنید ! ناسلامتی دارید هزینه بالایی میکنید و حیف است که به خاطر 20-30 تومن از اورکلاک 2600K محروم بشید !

ششم : شما لطف دارید و علاقه باعث شده من AMD را زیاد دنبال کنم ولی اگر خودم احساس میکردم پلتفورم AMD برای شما مناسب تره مطمئن باشید AMD معرفی میکردم ولی با استفاده شما اینتل غیر قابل رقابت است ! (این جمله را از من نشنیده بگیرید ! بعدا برام حرف در میارن)

این جدایی شما هزینه زیادی براتون دارد و خواهد داشت ! پس سعیمون را میکنیم که شما را با کیسی مناسب تر روانه خانه بخت کنیم ! (دو پهلو در حد تیم ملی)

در ضمن با توجه به تغییرات لحظه ای قیمت ها من توصیه عکسی که گذاشتم خنک کننده را اختیاری در نظر گرفتم ! چون شاید خرید هارد 1 ترابایت و خنک کننده با هم باعث رد شدن از مرز 1800 بودجه شما بشه ! پس شما سعی کن کمی بودجه ات را افزایش بدی و در ضمن اگر دیدید که با خرید خنک کننده از نظر ذخیره سازی ضعف پیدا میکنید حتما هارد را به خنک کننده ترجیح بدید !

ولی به خودتون قول بدید که بعدا حتما یک دستگاه SSD و کولر مناسب تهیه میکنید ! (شاید رم هم بخواید !)

Optimus
2012/02/19, 16:02
با سلام خدمت شما دوست عزیز

جناب سجادی نیا در مورد گرافیک چیزی به اسم quadro fx 600 وجود نداره و درست آن quadro 600 است . quadro fx نسل قبلی گرافیک های حرفه ای انویدیا بود که الان با اومدن سری فرمی به quadro تغییر نام پیدا کرد و کلا از لحاظ کارایی اگه بخواین این دو دسته رو باهم مقایسه کنید نسل جدید کوادروها کارایی به مراتب خیلی بهتری از نسل قبلشون دارن.
در مورد کولر پیشنهاد من اینه که همون موقع به فکر تعویض فن پردازنده باشن بهتره .
در مورد گرافیک همون طور که گفتم گرافیک تاثیر بسیار زیادی تو ویو پورت نرم افزارهای 3بعدی سازی داره و ایشون حتما به اون نیاز دارن ( خریدش از نون شب هم واجب تره ....دی: ).
جناب دارک لرد اون گرافیکهایی که گفتید قیمت بالایی دارن و ایشون می خوان قیمت کل سیستم 1800 بشه نه اینکه 2 ملیون پول واسه کوادرو 4000 یا 1 ملیون واسه fire pro 7800 بدن .
جناب Gone دونستن عیب نیست و ندونستن عیب هست . و این فروم واسه افرادی مثل منو شما ساخته شده تا به جواب سوالاتشون برسن . پس تا اونجایی که می تونید بپرسید.

در مورد فروشگاه که فرمودید می تونید به سایت رایان صبا یا لیون کامپیوتر مراجعه کنید. 2 شرکت ( تا اونجا که من می دونم ) گرافیکهای کوادرو رو وارد می کنن . یکی آلبالو و دیگری اهتمام . می تونید با این دو شرکت تماس بگیرید و قیمت بگیرید حالا یا از خودشون یا از نمایندشون بخرید . در مورد گرافیکهای fire pro وارد کننده اون شرکت رائیکا هست . البته رایان صبا و لیون خودشون این گرافیکها رو وارد می کنن و گارانتی هم می کنن و از لحاظ اعتبار هم خیالتون راحت باشه
شماره تلفن آلبالو کامپیوتر 88957903- 8302 (Quadro)

شماره تلفن مهندسی اهتمام 88929200 (Quadro)

شماره تلفن رائیکا 88978223-7 88978304-7 (firepro)

در مورد رایان صبا و مهندسی اهتمام یه چیزی رو باید بدونید اونم اینه که قیمتاشون نسبت به لیون و آلبالو گرونتره.

darklord
2012/02/19, 16:47
جناب دارک لرد اون گرافیکهایی که گفتید قیمت بالایی دارن و ایشون می خوان قیمت کل سیستم 1800 بشه نه اینکه 2 ملیون پول واسه کوادرو 4000 یا 1 ملیون واسه fire pro 7800 بدن .

حق با شماست راستش را بخواهید من هیچ تجربه ای در مورد استفاده از کارتهای firepro و quardo ندارم برای همین دوست دارم بیشتر در باره آنها بدانم.

در جستجو و مقایسه هایی که کردم (از نظر زمان معرفی و فرکانس هسته و حافظه و قیمت و نتایج تست ) این دو کارت با توجه به قیمت کارایی بسیار عالی دارند .

در پستی که این کارتها را قرار دادم خواستم پیشنهاد بدم که cpu و رم ارزانتری انتخاب کنند در عوض اگر یکی از کارت های بالا را اگر در محدوده قیمت 1 میلیون تومان پیدا کردند را

انتخاب کنند . چون شاید cpu و رم به راحتی قابل فروش یا ارتقا باشد اما گرافیک شاید کمتر .

البته چون نمیخواستم دوستمون را دودل کنم اظهار نظر نکردم . ;;)

Arsn
2012/02/19, 17:29
با سلام خدمت شما دوست عزیز

جناب سجادی نیا در مورد گرافیک چیزی به اسم quadro fx 600 وجود نداره و درست آن quadro 600 است . quadro fx نسل قبلی گرافیک های حرفه ای انویدیا بود که الان با اومدن سری فرمی به quadro تغییر نام پیدا کرد و کلا از لحاظ کارایی اگه بخواین این دو دسته رو باهم مقایسه کنید نسل جدید کوادروها کارایی به مراتب خیلی بهتری از نسل قبلشون دارن.
در مورد کولر پیشنهاد من اینه که همون موقع به فکر تعویض فن پردازنده باشن بهتره .
در مورد گرافیک همون طور که گفتم گرافیک تاثیر بسیار زیادی تو ویو پورت نرم افزارهای 3بعدی سازی داره و ایشون حتما به اون نیاز دارن ( خریدش از نون شب هم واجب تره ....دی: ).
جناب Gone دونستن عیب نیست و ندونستن عیب هست . و این فروم واسه افرادی مثل منو شما ساخته شده تا به جواب سوالاتشون برسن . پس تا اونجایی که می تونید بپرسید.

در مورد فروشگاه که فرمودید می تونید به سایت رایان صبا یا لیون کامپیوتر مراجعه کنید. 2 شرکت ( تا اونجا که من می دونم ) گرافیکهای کوادرو رو وارد می کنن . یکی آلبالو و دیگری اهتمام . می تونید با این دو شرکت تماس بگیرید و قیمت بگیرید حالا یا از خودشون یا از نمایندشون بخرید . در مورد گرافیکهای fire pro وارد کننده اون شرکت رائیکا هست . البته رایان صبا و لیون خودشون این گرافیکها رو وارد می کنن و گارانتی هم می کنن و از لحاظ اعتبار هم خیالتون راحت باشه
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
شماره تلفن آلبالو کامپیوتر 88957903- 8302 (Quadro)

شماره تلفن مهندسی اهتمام 88929200 (Quadro)

شماره تلفن رائیکا 88978223-7 88978304-7 (firepro)

در مورد رایان صبا و مهندسی اهتمام یه چیزی رو باید بدونید اونم اینه که قیمتاشون نسبت به لیون و آلبالو گرونتره.

درباره ی مدل گرافیک ضمیر ناخودآگاه من به سمت مدل خاطره انگیز Fx5500 رفت که این اشتباه را کردم وگرنه با معماری فرمی آشنا هستم ، البته من به ایشون توصیه کردم که صبر کنند تا سری جدید از راه برسه !

افراد باید با توجه به نیازشون الویت خرید را مشخص کنند ! در مورد ایشون زمانی که با محدودیت خرید هارد مواجه بشن لازمه که فن را از لیستشون خارج کنند ! احیانا 2600K با فن استاک هم کار میکنه و وقت برای خرید فن بسیاره ولی اگر هارد را برای فن فدا کنند قابل جبران نیست !

کار ایشون ویو پورت سنگین نیست و خودشون اشاره کردند که V ray بیشتر کارشون ! باز هم مسئله اولویت پیش میاد ! به نظر شخصی من همونطور که در اولین پستم گفتم خرید یک سالید و واتر کولر به ایشون سرعت کار بیشتری را نسبت به خرید یک کارت رندر میده ! با واتر کولری که من معرفی کردم 2600K میتونه روی 5 گیگاهرتز استیبل بشه ولی با خرید فن ماکزیمم میتونه روی 4.2 استیبل بشه حتی اگر مدل اون فن تونیک باشه !

حتی توی حرف هاتون توی پست 6 خودتون هم به این نکته اذعان داشتید که کار ایشون بیشتر به Vray برمیگرد تا Gpu Processing و از نظر من خرید گرافیک فعلا هزینه اضافه است !
در موقعیت ایشون اولویت فعلی پردازنده سریعتر و ذخیرساز های سریعتر و رم با باس بالاتر است ! (تصمیم داشتم برای اورکلاک رم و ست کردن تایمینگ بهشون کمک کنم !)
کارایی 2600K زمانی که در فرکانس 5 گیگاهرتز فعال باشه خیلی قابل اتکا تر از خرید کارت گرافیکی است که خیلی به ندرت استفاده داشته باشد !
به حدی که من معتقدم زیر رندرینگ این فرکانس هسته ها به صورت حدودی حتی توی ویو پورت هم میتونه نیاز فعلی را پوشش بده تا بعد که کارت کوادرو بخرند !

تجربه فروم های قبل از سخت افزار به من ثابت کرده اکثر کاربرها موقع تشریح نیاز هاشون برای اینکه معرفی کننده سیستم ، سیستمی همه کاره بهشون معرفی کنه ، سعی میکنند حجم کارهای رندرینگ تحت Gpu خودشون را زیاد نشون بدن که معمولا اینطور نیست !

با این حال در آخرین پستم شرایط را به دست ایشون دادم و کارت را تو سیستم معرفی شده اضافه کنم با این که فکر نمیکنم ایده خوبی بوده باشه !

Optimus
2012/02/19, 19:40
شما متوجه منظور من در مورد ویو پورت و رندرکننده نشدی. تمام کارها از قبیل مدلینگ تکسچرینگ- لایتینگ- حرکات دوربین - داینامیکس-ریگینگ و... در ویو پورت انجام می شه نه در رندر کننده. رندرینگ آخرین مرحله کار در مبحث تولید یا production هست . رندر کردن برای گرفتن خروجی نهایی کار یا گرفتن تست در حین کار هست نه برای ساخت.

برای پردازش تعداد پلی گانها -تکسچر و تمام کارهایی که تو ویو پورت انجام می شن اول گرافیک و بعد رم تاثیر گزاره و cpu فقط تو رندر کردن تاثیر میزاره نه تو ویو پورت.
ایشون برای ساخت مدلهاشون از مکس استفاده می کنن و در کنار اون از اتوکد هم استفاده می کنن.

من در اون پست گفتم vray مبتنی بر گرافیک نیست و قدرت پردازشیش رو از پردازنده می گیره . باید مدل رو تو مکس باز کنن اگه اون مدل تو کد ساخته شده باشه یا تو خود مکس.بایدزاویه دوربین رو انتخاب کنن . و این کار تو ویو پورت انجام می شه نه تو رندر کننده.

در مورد هارد باید صحنه های خیلی حجیم با جزئیات بالا و بافتهای با رزولوشن بالا داشته باشید. تا بتونه یه هارد 1 ترا رو با چند تا مدل ساختن پر کنید .همچنین اگه ایشون بخوان کار نهایی رو به صورت فیلم تحویل مشتری بدن این فیلم در حدیه که مشتری با کار آشنا بشه ونمونه کارو ببینه .مگه اینکه بخوان این دمو رو با رزولوشن 4k انجام بدن و بعد از اون برن واسه کامپوزیت کردن و تدوین . خلاصه واسه یه کار چند ثانیه ای یا نهایتا 1-2 دقیقه ای 1 سال وقت بزارن. ایشون فکر نکنم بخوان شهر بسازن که حجم صحنه شون بره بالا. بابا آواتار که نمی خوای بسازی .

وقتی صحنه های سنگین رو باز می کنی واسه اینکه بتونی زاویه مناسب واسه رندر کردن از سوژت پیدا کنی باید دوربین حالا چه دوربین پیش فرض خود ویو پورت چه دوربینی که خودتون ساختید رو جابه جا کنید . واسه این کار نه سالید تاثیر داره نه پردازنده بلکه گرافیک تاثیر داره و تو این جور مواقع وقتی نتونی این کار ساده هم رو انجام بدی اون وقت باید به فکر گرافیک باشی و اون موقع می فهمی که گرافیک چقدر تاثیر داره .
تو رندر کردن جزئیات مدل -حجم بافت و تعداد نورها و ... تاثیر داره هرچه این موارد گفته شده سنگین تر باشه مدت زمان رندر کردن هم طولانی تر می شه . این کار باعث فشار بیشتر به پردازنده می شه در نتیجه دمای پردازنده می ره بالا . بله فن استوک واسه رندر 5 دقیقه ای جوابگو هست ولی وقتی زمان رندر برسه به مثلا به 50 دقیقه یا حتی چند ساعت اونوقت فکر نکنم فن استوک جوابگو باشه چون تو این کارا دما رو شدیدا می بره بالا .البته این انتخاب فن دست خودشونه . باید ببینن اگه زمان رندرشون طولانیه فن رو عوض کنن در غیر این صورت همون استوک هم جوابگو هست.

خیر اینجانب حجم کارهای رندرینگ تحت gpu رو به رخ اینو اون نمی کشم چون تمام رندر کننده هایی که ازشون استفاده می کنم مبتنی بر پردازنده هستن.

جناب سجادی نیا فرکانس پردازنده حالا هر چقدر هم که باشه تو ویو پورت تاثیر نداره. مطمئن باشید اگه این جوری بود شرکتهای سازنده فیلم - انیمیشن و غیره از مادربردهای آنبرد استفاده می کردند . نه اینکه چندین هزار دلار فقط صرف خریدن گرافیک بکنن.

Arsn
2012/02/19, 22:12
شما متوجه منظور من در مورد ویو پورت و رندرکننده نشدی. تمام کارها از قبیل مدلینگ تکسچرینگ- لایتینگ- حرکات دوربین - داینامیکس-ریگینگ و... در ویو پورت انجام می شه نه در رندر کننده. رندرینگ آخرین مرحله کار در مبحث تولید یا production هست . رندر کردن برای گرفتن خروجی نهایی کار یا گرفتن تست در حین کار هست نه برای ساخت.

برای پردازش تعداد پلی گانها -تکسچر و تمام کارهایی که تو ویو پورت انجام می شن اول گرافیک و بعد رم تاثیر گزاره و cpu فقط تو رندر کردن تاثیر میزاره نه تو ویو پورت.
ایشون برای ساخت مدلهاشون از مکس استفاده می کنن و در کنار اون از اتوکد هم استفاده می کنن.

من در اون پست گفتم vray مبتنی بر گرافیک نیست و قدرت پردازشیش رو از پردازنده می گیره . باید مدل رو تو مکس باز کنن اگه اون مدل تو کد ساخته شده باشه یا تو خود مکس.بایدزاویه دوربین رو انتخاب کنن . و این کار تو ویو پورت انجام می شه نه تو رندر کننده.

در مورد هارد باید صحنه های خیلی حجیم با جزئیات بالا و بافتهای با رزولوشن بالا داشته باشید. تا بتونه یه هارد 1 ترا رو با چند تا مدل ساختن پر کنید .همچنین اگه ایشون بخوان کار نهایی رو به صورت فیلم تحویل مشتری بدن این فیلم در حدیه که مشتری با کار آشنا بشه ونمونه کارو ببینه .مگه اینکه بخوان این دمو رو با رزولوشن 4k انجام بدن و بعد از اون برن واسه کامپوزیت کردن و تدوین . خلاصه واسه یه کار چند ثانیه ای یا نهایتا 1-2 دقیقه ای 1 سال وقت بزارن. ایشون فکر نکنم بخوان شهر بسازن که حجم صحنه شون بره بالا. بابا آواتار که نمی خوای بسازی .

وقتی صحنه های سنگین رو باز می کنی واسه اینکه بتونی زاویه مناسب واسه رندر کردن از سوژت پیدا کنی باید دوربین حالا چه دوربین پیش فرض خود ویو پورت چه دوربینی که خودتون ساختید رو جابه جا کنید . واسه این کار نه سالید تاثیر داره نه پردازنده بلکه گرافیک تاثیر داره و تو این جور مواقع وقتی نتونی این کار ساده هم رو انجام بدی اون وقت باید به فکر گرافیک باشی و اون موقع می فهمی که گرافیک چقدر تاثیر داره .
تو رندر کردن جزئیات مدل -حجم بافت و تعداد نورها و ... تاثیر داره هرچه این موارد گفته شده سنگین تر باشه مدت زمان رندر کردن هم طولانی تر می شه . این کار باعث فشار بیشتر به پردازنده می شه در نتیجه دمای پردازنده می ره بالا . بله فن استوک واسه رندر 5 دقیقه ای جوابگو هست ولی وقتی زمان رندر برسه به مثلا به 50 دقیقه یا حتی چند ساعت اونوقت فکر نکنم فن استوک جوابگو باشه چون تو این کارا دما رو شدیدا می بره بالا .البته این انتخاب فن دست خودشونه . باید ببینن اگه زمان رندرشون طولانیه فن رو عوض کنن در غیر این صورت همون استوک هم جوابگو هست.

خیر اینجانب حجم کارهای رندرینگ تحت gpu رو به رخ اینو اون نمی کشم چون تمام رندر کننده هایی که ازشون استفاده می کنم مبتنی بر پردازنده هستن.

جناب سجادی نیا فرکانس پردازنده حالا هر چقدر هم که باشه تو ویو پورت تاثیر نداره. مطمئن باشید اگه این جوری بود شرکتهای سازنده فیلم - انیمیشن و غیره از مادربردهای آنبرد استفاده می کردند . نه اینکه چندین هزار دلار فقط صرف خریدن گرافیک بکنن.

عزیز دل نرم افزاری که ایشون برای کار سه بعدی استفاده میکنه 3ds است و باقی نرم افزار مثل اتوکد نیازی به گرافیک کوادرو نداره !
بله رندر برای خروج کار است ولی بعضا با فایل هایی طرف هستیم که 30 گیگ حجم دارند و خوندن این حجم اطلاعات و ویرایش اونها سالید دیسک نیاز داره !

فکر میکنم قبول دارید که سنگین ترین مرحله کار همون رندرینگ است!
حالت ویرایش و پرداخت نیست که یه پروژه را سنگین میکنه بلکه معمولا رندرینگ نهایی است که مدت طولانی طول میکشه پس اینجاست که لزوم فرکانس بالای پردازنده پیش میاد !
در ضمن ایشون استودیو ندارند که بخواند هر دقیقه کار پرداخت انجام بدند پس چیزی که اولویت پیدا میکنه تحویل نهایی یا رندر است !
در ضمن بخشی از کار ایشون با کارت گرافیک مربوطه و نرم افزارهای کد دیگه ای که استفاده میکنند مستقیما با پردازنده در ارتباط هست!
ما الان بحثمون سر اولویت هاست که من معتقدم توی کار ایشون (به جز 3ds) تاثیر پردازنده بیشتره ! و خرید کارت را میشه به تاخیر انداخت !

با این که به نظر شخصی شما احترام میزام اما به عنوان کسی معمولا به دما اهمیت میده و بخش مستقیمی از تفریح و وقت گذاشتنش کولینگ است نشنیدم که حتما برای استفاده 24/7 نیاز به فن اضافه باشه ! شرکت های اینتل و AMD فن را برای استفاده 24/7 طراحی میکنند و 2600K در نهایت فشار هم دور از این قاعده نیست ! شاید بهتر باشه یه خمیر سیلیکون خوب استفاده کنند مثل CF2
ولی چیزی که مسلمه حتی برای 24/7 هم فن کافیه و میتونن هزینه های واجب تر را در اولویت قرار بدند !

من حرفی از این که شما چیزی را به رخ میکشین زدم ؟؟؟
هر کس نظر شخصی خودش را داره و بر اساس همون قضاوت میکنه پس لزومی نداره برای یه بحث سالم کسی ، کس دیگر را زیر سوال ببره !

Arsn
2012/02/19, 22:38
دوست من Gone شما یه لطفی کن و استفاده اصلی خودت را از این سیستم بیشتر تشریح کن تا من و اپتیموس عزیز این تاپیک را تا صفحه n ام ادامه ندهیم !

لطفا سطح فعالیت و نیازت را هم بنویس!

نظر خودتون چیه ؟ چی فکر میکنید ؟ خرید گرافیک را صلاح میدونید یا واتر کولر + سالید ؟ (به هر حال شما خریدار هستید و نیازهاتون را بهتر از ما میدونید و درضمن نظرات ما را شنیدید)

Optimus
2012/02/19, 23:19
بله 3ds یا همون مکس هردو یکی اند و هیچ تفاوتی ندارن . حالا شما اون می گی و من اینو می گم. اسم کاملشم 3dsmax که قبلا 3dstudio max بوده.

دراینکه می گید نرم افزاری مثل اتوکد نیاز به کوادرو نداره پس می شه بگید چرا اتودسک این گرافیکها رو واسه این برنامه recommend کرده و هر دو شرکت amd و انویدیا واسه این برنامه شتابدهنده همراه با گرافیکهای حرفه ایشون می دن. البته با گرافیک گیم هم می تونن کار کنن.

بله واسه خوندن 30 گیگ اطلاعات سالید خیلی بهتره ولی تو ویرایش تاثیری نداره. یه تست واستون می زارم که وقتی اونو دیدید متوجه می شید که کدوم تاثیر دارن .
بله قبول دارم سنگین ترین مرحله کار و طولانی ترین همون رندرینگ است و همون طور که گفتم پردازنده تو رندرینگ جوابگو هست . لطفا تاپیک رو با دقت بخونید . من تو همه تاپیک هایی که زدم به این اشاره کردم که پردازنده فقط تو رندرینگ تاثیر داره . در تاپیک شماره 6 گفتم تعداد هسته و سرعت و مقدار کش L3 تو رندر کردن تاثیر داره .

حالت ویرایش و ساختن هست که مدت زمان رندر کردن رو افزایش می ده . یه صحنه که فقط از یه مکعب تشکیل شده باشه با صحنه ای که مثلا یه محدوده شهری است زمان رندرش زمین تا آسمون فرق می کنه . شما همون شهر رو در نظر بگیر . وقتی فقط مدل شهر رو با شیدر پیشفرض بدون هیچ گونه متریال و بافت و نور دارید اون صحنه به مراتب سریعتر از همون صحنه با uv شدن- بافت و نور . لنز فلر- سایه ها - حالت مه - عمق میدان دوربین و... رندر میشه . و به مراتب حجم صحنه بالا می ره .واسه ساختن صحنه 30 گیگ سالید کمکی نمی کنه بلکه اون گرافیک هست.

در ضمن من نگفتم حتما فن رو عوض کنن گفتم بهتره که بجای فن استوک از یه فن دیگه استفاده کنن .

خیر در اون مورد چیزی نگفتید ولی گفتید " سعی میکنند حجم کارهای رندرینگ تحت Gpu خودشون را زیاد نشون بدن که معمولا اینطور نیست !"

7644764576467647764876497650765176527653

Arsn
2012/02/19, 23:41
میشه یه لطفی کنید و برای بنده بدیهیات و نام کامل برنامه را توضیح ندید !

1) میشه بگید کجا recommend کرده ؟ من الات تو سایت خود autodesk در هر دو حالت 32 - 64 بیت و حتی حالت ریکامند و additional needs برای کارت گرافیک تنها به داشتن pixel shader3 و پشتیبانی از رزولیشن 1024*768 اشاره کرده است !

2)میدونید یه دیتا 30 گیگ که مثلا طراحی یه مجتمع آموزشی است چقدر روی هارد طول میکشه ؟ خوندن و نوشتن این سطح اطلاعات برای همچین سیستم لازم است

3)بحث ما سر همین است که من معتقدم تو رندرینگ نیاز به فرکانس بالا زیاد است ! و شما این را قبول ندارد و فقط به تعداد هسته و کش بسنده میکنید !

4) من از مدل سازی و نحوه کار خیلی با اطلاع نیستم و تجربه ام در سطح دیدن مراحل انجام کار چند پروژه محدود است ولی چیزی که به عینه مسلم است نیاز به قدرت بالا در رندر خیلی بیشتر از اینسرت کردن آبجکت و نور و سایه و بقیه عرایض شماست !

در ضمن تو همون 3ds مگه نمیشه پروسه را به پردازنده داد ؟ مگر نه اینکه پردازنده با وجود واترکولر قدرتمند است ، پس نیاز فعلی را با اون رفع میکنیم و میتونیم بعدا گرافیک را تهیه کنیم

البته این نظر من است و قابل تعمیم به همه نیست ! چون من معتقدم باید در همه پروسه ها و برنامه سرعت را حفظ کرد و با خرید کارت گرافیک فقط سرعت را تو یه برنامه میگیریم

Optimus
2012/02/20, 01:03
جناب سجادی نیا قصد توهین وجسارت به شما رو ندارم و امیدوارم که ناراحت نشید.

تو سایت اتودسک در همون قسمت که گفتید فقط زده پیکسل شیدر پایین اون این جمله بود

1,280 x 1,024 true color video display adapter 128 MB or greater, Pixel Shader 3.0 or greater, Microsoft® Direct3D®-capable workstation-class graphics card
گرافیکهای ورک استیشن منظور همون کوادرو و فایر پرو هستن. به لینک زیر برید
به بخش دانلود سایت انویدیا برید و از اون قسمت کوادرو رو انتخاب کنید تو گزینه 4 می تونید شتاب دهنده این گرافیک ها رو واسه مکس و اتوکد ببینید.

حالا به لینک زیر از سایت اتودسک برید .اتوکد یا مکس رو انتخاب کنید و یکی از گرافیکهای بازی رو انتخاب کنید هیچ نتیجه ای نداره حالا یه کوادرو یا فایر پرو رو انتخاب کنید تا متوجه بشید
خیر بسنده نکردم .تو یه پست نوشتم هسته - فرکانس و کش و تو بقیه پستها فقط پردازنده
رندر کردن طولانی ترین پروسه کار هست و حتی تو شرکتهایی مثل وتا و... ممکنه رندر کردن یه صحنه 3روز طول بکشه. اینو خودم می دونم ولی با این قضیه که می گید گرافیک نمی خواد نمی تونم کنار بیام .

خیر تو مکس و هیچ کدوم از نرم افزارهای 3 بعدی سازی (حداقل اونایی که خودم استفاده می کنم و در موردشون می دونم) نمی شه پروسه ساخت و پردازش ویو پورت رو به پردازنده داد . اون رندر کننده هست که میشه بجای گرافیک از پردازنده استفاده کرد و اونو تغییر داد .

در مکس وقتی می خواید نوع درایور رو عوض کنید3تا گزینه بیشتر ندارید nitrous-opengl-direct3d . به نظر شما اینها مربوط به گرافیک هست یا پردازنده.

بله خوندن ونوشتن نه ساختن و ویرایش کردن. پردازش 30 گیگ اطلاعات در ویو پورت جزو وظایف اول گرافیک و بعد رم است . ولی در رندرکردن مربوط به پردازنده و رم سیستم هست. برای ساختن یک محیط آموزشی با اون حجم یا کمتر یه گرافیک آنبرد یا ارزون قیمت جوابگو نیست .

شما می گی از نحوه مدل سازی و طرز کار اطلاع ندارم ولی من هم اطلاع دارم و هم 5 ساله کارم اینه . هم با مکس هم با مایا هم با زی براش کار می کنم . از گرافیک 40تومنی بگیر تا 2 ملیون تومن که الان دارم استفاده می کنم تاثیرشون رو تو کار دیدم و می دونم . دوست عزیر قبل از رندر باید نما و زاویه دوربین رو انتخاب کرد واسه اینکار یا باید دوربین پیش فرض اون نمای کاری که داری رو دور سوژه بچرخونی یا اون دوربینی که خودت ساختی . وقتی صحنه سنگین باشه و گرافیک هم پایین باشه همین یه کار ساده رو هم نمی تونی انجام بدی در نتیجه اون ویو پورت یا حتی نرم افزار هنگ می کنه یا برای مدتی بسته به حجم فایل غیر قابل استفاده می شه . و برای یه زوم کردن باید یه روز وقت بزاری . این جا چندتا کار می تونی انجام بدی . یکی اینکه کلا بی خیال اون صحنه بشی و یه کار جدید رو شروع کنی یا اینکه رو یه فایل دیگه که حجمش پایینه کار کنی یا اینکه همین جوری و از هر نمایی که بود بزاری رندر کنه.

Arsn
2012/02/20, 19:35
جناب سجادی نیا قصد توهین وجسارت به شما رو ندارم و امیدوارم که ناراحت نشید.

تو سایت اتودسک در همون قسمت که گفتید فقط زده پیکسل شیدر پایین اون این جمله بود

1,280 x 1,024 true color video display adapter 128 MB or greater, Pixel Shader 3.0 or greater, Microsoft® Direct3D®-capable workstation-class graphics card
گرافیکهای ورک استیشن منظور همون کوادرو و فایر پرو هستن. به لینک زیر برید
به بخش دانلود سایت انویدیا برید و از اون قسمت کوادرو رو انتخاب کنید تو گزینه 4 می تونید شتاب دهنده این گرافیک ها رو واسه مکس و اتوکد ببینید.

حالا به لینک زیر از سایت اتودسک برید .اتوکد یا مکس رو انتخاب کنید و یکی از گرافیکهای بازی رو انتخاب کنید هیچ نتیجه ای نداره حالا یه کوادرو یا فایر پرو رو انتخاب کنید تا متوجه بشید
خیر بسنده نکردم .تو یه پست نوشتم هسته - فرکانس و کش و تو بقیه پستها فقط پردازنده
رندر کردن طولانی ترین پروسه کار هست و حتی تو شرکتهایی مثل وتا و... ممکنه رندر کردن یه صحنه 3روز طول بکشه. اینو خودم می دونم ولی با این قضیه که می گید گرافیک نمی خواد نمی تونم کنار بیام .

خیر تو مکس و هیچ کدوم از نرم افزارهای 3 بعدی سازی (حداقل اونایی که خودم استفاده می کنم و در موردشون می دونم) نمی شه پروسه ساخت و پردازش ویو پورت رو به پردازنده داد . اون رندر کننده هست که میشه بجای گرافیک از پردازنده استفاده کرد و اونو تغییر داد .

در مکس وقتی می خواید نوع درایور رو عوض کنید3تا گزینه بیشتر ندارید nitrous-opengl-direct3d . به نظر شما اینها مربوط به گرافیک هست یا پردازنده.

بله خوندن ونوشتن نه ساختن و ویرایش کردن. پردازش 30 گیگ اطلاعات در ویو پورت جزو وظایف اول گرافیک و بعد رم است . ولی در رندرکردن مربوط به پردازنده و رم سیستم هست. برای ساختن یک محیط آموزشی با اون حجم یا کمتر یه گرافیک آنبرد یا ارزون قیمت جوابگو نیست .

شما می گی از نحوه مدل سازی و طرز کار اطلاع ندارم ولی من هم اطلاع دارم و هم 5 ساله کارم اینه . هم با مکس هم با مایا هم با زی براش کار می کنم . از گرافیک 40تومنی بگیر تا 2 ملیون تومن که الان دارم استفاده می کنم تاثیرشون رو تو کار دیدم و می دونم . دوست عزیر قبل از رندر باید نما و زاویه دوربین رو انتخاب کرد واسه اینکار یا باید دوربین پیش فرض اون نمای کاری که داری رو دور سوژه بچرخونی یا اون دوربینی که خودت ساختی . وقتی صحنه سنگین باشه و گرافیک هم پایین باشه همین یه کار ساده رو هم نمی تونی انجام بدی در نتیجه اون ویو پورت یا حتی نرم افزار هنگ می کنه یا برای مدتی بسته به حجم فایل غیر قابل استفاده می شه . و برای یه زوم کردن باید یه روز وقت بزاری . این جا چندتا کار می تونی انجام بدی . یکی اینکه کلا بی خیال اون صحنه بشی و یه کار جدید رو شروع کنی یا اینکه رو یه فایل دیگه که حجمش پایینه کار کنی یا اینکه همین جوری و از هر نمایی که بود بزاری رندر کنه.

دوست من تو قسمت 64 بیت همون صفحه را اگر نگاه کنید هیچ حرفی از کارت ورک استیشن زده نشده و تو بخش Additional requirement شاهد وجود اون گزینه هستیم ! به عبارتی برای استفاده از نرم افزار، استفاده از کارت کوادرو و فایر پرو به عنوان نیاز های اضافی است ! یعنی لزومی نداره حتما استفاده بشه !

شما تو پستت داری فقط به گرافیک اشاره میکنی و اصلا فرکانس بالای پردازنده را زیر سوال میبرید ! من نمیدونم چه جوری همچین نتیجه ای میگیرید که فقط کش و تعداد هسته مهمه ! (تو اون پس شما فقط از کش و تعداد هسته نام بردید نه فرکانس)

عزیز دل شما به یه سوال من جواب بده تا کل این بحث تموم بشه ! سرعت یعنی چی ؟ معنیش غیر از اینه که کمترین زمان تلف شده را داشته باشیم ؟
حالا وقتی بیشترین زمان سر رندر نهایی تلف میشه و پردازنده این مسئله را پوشش میده پس اولویت در سرعت به پردازنده برمیگریده !

من دوستی دارم که در شهرداری اصفهان برای کار های اتوکد و 3ds شهرداری کار میکنه ! از سیستم 600 تومنی تا سیستم 2 میلیونی هم اونجا موجوده و حجم کاری بالایی دارد مثل همون پروژه مجتمع آموزشی ! تو هیچ کدوم از این سیستم ها به علت محدودیت بودجه از کارت های Quadro استفاده نشده (با این که استفادشون زیاده) ولی همه کارمند های اونجا از سرعت بالای سیستم ها حتی توی پروژه به اون سنگینی راضی هستند ! و صد البته پروسه ساخت و پردازش تحت ویوپورت را با همون پردازنده انجام میدند ! پس قابلیت استفاده از پردازنده در این نرم افزارها هست !

حالت direct 3d توسط پردازنده هم قابل پردازش است ! حتی حالت Open Gl توسط کارت آنبورد هم قابل پردازش ولی خب سرعت خوبی نداره !

من شاید درباره نحوه مدل سازی و طرز کار اطلاع نداشته باشم ولی 12 سال است که زندگی من وقف سخت افزار و اورکلاک است پس لطفا طرف خودتون بهتر بشناسید و توانایی کار با نرم افزار های 3 بعدی خودتون را به رخ نکشید !

در ضمن برای همچین سیستمی کارت quadro که 400 تومن قیمت داره قابل توصیه نیست و حداقل کارت های 800 تومنی توصیه میشه !

در ضمن من هیچ جای پست هام نگفتم اصلا کارت لازم نیست ! همیشه اشاره کردم که میشه بعدا خریداری بشه و الان خرید کولر برای رسیدن به بالاترین فرکانس پردازنده واجب تره !
شما مثل این که برای اینکه بحث را ادامه بدی نمیخوای جمله بالا را بخونی !

من دارم حالت ایده آل بالاترین سرعت را در نظر میگیریم و با توجه به بودجه پایین ایشون من نمیتونستم از هیچ کارت رندری استفاده کنم !
در ضمن من اختیار نهایی را به کاربر دادم و نهایتا به ایشون خرید کارت را تو چندین پست پیش توصیه کردم ولی نظر شخصی خودم اینه که بهتره از پردازنده با فرکانس 5 گیگاهرتز استفاده بشه ! و بعدا کارت درست و حسابی خریداری بشه ! شما هم اگر فکر میکنی سیستم پیشنهادی من مناسب نیست یا مشکل داره و شما بهتر میتونی معرفی کنی : یا علی ! دست به کار شوید ! نه این که به کار دیگران ایراد بگیرید !

Arsn
2012/02/20, 19:41
با توجه به این که کاربر Gone به نتیجه و سیستم دلخواهش رسیده است و تاپیک داره گرایش به صرفا بحث پیدا میکنه ، پس طبق سیاست های فروم لزومی به ادامه تاپیک نیست و تاپیک بسته اعلام میشه !

البته اگر کاربر اپتیموس علاقه داشته باشد ادامه این بحث را دوستان میتونند را صفحه پروفایل شخصی بنده ببینند