PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بلندترین آسمان خراش جهان با ارتفاع 1,050 متر در دریای خزر بنا می شود

saeid6574598
2012/02/11, 20:49
بلندترین برج جهان، Kingdom Tower را فراموش کنید، برج 189 طبقه آذربایجان قرار است از برج پادشاهی عربستان نیز بلند تر باشد. برج آذربایجان در کشور آذربایجان و در دریاچه خزر با معماری بسیار خاصی بنا خواهد شد. جزئیات بیشتر و تصاویر مربوط به این بنای فوق العاده را در ادامه مشاهده کنید.

آذربایجان قصد دارد در دریاچه خزر یک جزیره مصنوعی بنا کند که در آن بلندترین آسمان خراش دنیا نیز جای خواهد گرفت. این بنا در جنوب غربی باکو، پایتخت آذربایجان ساخته خواهد شد.

آسمان خراش آذربایجان حدود 50 متر بلندتر از بلندترین برج دنیا یعنی برج پادشاهی عربستان خواهد بود. ارتفاع این بنای 189 طبقه 1,050 متر برآورد شده است.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

جزیره مصنوعی خزر، پس از تکمیل حدود 100 میلیارد دلار ارزش خواهد داشت و ساخت آن حدود 2 میلیارد دلار هزینه به همراه دارد. این مجموعه از ترکیب 41 جزیره مصنوعی کوچک و به مساحت 2,000 هکتار بنا خواهد شد. پس از تکمیل این طرح، یک میلیون نفر قادر به زندگی در این جزیره مصنوعی خواهند بود.

طراح این بنا حاج ابراهیم نحرابی رئیس گروه شرکت های آوستا است. شروع ساخت این بنا از سال 2015 آغاز و در سال 2019 بهره برداری خواهد شد.

به نقل از : زومیت

Beni7192
2012/02/11, 20:59
چی میشد به جای اونور دریای خزر اینورش بود ما بچه های شمال هم یه حالی میکردیم!!!

saeid6574598
2012/02/11, 21:01
چی میشد به جای اونور دریای خزر اینورش بود ما بچه های شمال هم یه حالی میکردیم!!!
ای بابا بهنام جان ما رو چه به این حرف ها ! ما همین برج میلاد رو هم زدیم تا دهن این و اون رو ببندیم ! 8-}

Castiel
2012/02/11, 22:31
برج میلاد که آدم بدش میاد نگاش کنه، معلوم نیست اگه بتن اختراع نشده بود، توی ایران با چی ساختمون و پل میساختن!
روی هر چیزی باید سه تن بتن خالی کنیم!
پروژه اولین مرکز تفریحی، ورزشی، توریستی، تجاری و اقامتی 5 ستاره که قرار است بزگترین مرکز در خاورمیانه باشه، در بابلسر شروع به کار کرده.

Arsn
2012/02/11, 22:36
برج میلاد که آدم بدش میاد نگاش کنه، معلوم نیست اگه بتن اختراع نشده بود، توی ایران با چی ساختمون و پل میساختن!
روی هر چیزی باید سه تن بتن خالی کنیم!
پروژه اولین مرکز تفریحی، ورزشی، توریستی، تجاری و اقامتی 5 ستاره که قرار است بزگترین مرکز در خاورمیانه باشه، در بابلسر شروع به کار کرده.

انشالله 3 هزار میلیارد سال دیگه افتتاح میشه !

Castiel
2012/02/11, 22:42
انشالله 3 هزار میلیارد سال دیگه افتتاح میشه !
علیرضا خدا را صد هزار مرتبه شکر هیچ نهاد دولتی در این پروژه وجود نداره و توسط یکی از ساکنین بابلسر با هزینه شخصی ساخته خواهد شد. امیدواریم در زمان حیات ما افتتاح بشه!

*hit m@n*
2012/02/11, 22:50
علیرضا خدا را صد هزار مرتبه شکر هیچ نهاد دولتی در این پروژه وجود نداره و توسط یکی از ساکنین بابلسر با هزینه شخصی ساخته خواهد شد. امیدواریم در زمان حیات ما افتتاح بشه!

حسام جان اولین مرکز تفریحی، ورزشی، توریستی، تجاری و اقامتی 5 ستاره در خاورمیانه قراره تو بابلسر ساخته بشه
بعد با هزینه شخصی ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بزرگترین تو خاورمیانه یعنی دوبی و کشورهای عربی رو هم حساب کردن دیگه ؟؟؟
یا فقط ایران - افغانستان - پاکستان - عراق و. .....

با تشکر

Castiel
2012/02/11, 22:53
حسام جان اولین مرکز تفریحی، ورزشی، توریستی، تجاری و اقامتی 5 ستاره در خاورمیانه قراره تو بابلسر ساخته بشه
بعد با هزینه شخصی ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بزرگترین تو خاورمیانه یعنی دوبی و کشورهای عربی رو هم حساب کردن دیگه ؟؟؟
یا فقط ایران - افغانستان - پاکستان - عراق و. .....

با تشکر
مگه ما با جای دیگه ای هم مقایسه میشیم؟؟
همین عراق و افغانستان هست فکر کنم!

dr.zhivago
2012/02/12, 11:57
حالا مثلا اون 5 ستاره هم ساخته باشه
مال از ما بهترونه !! حالشو اونا میبرن
اون 7 ستاره رامسر چی شد ؟
اصلا دولت که نباید ساخت و سازهای تزیینی انجام بده بخش خصوصی باید انجام بده
اصلا این بخش خصوصی تو ایران چیکار میکنه ؟ کسی میدونه ؟

Castiel
2012/02/12, 12:02
حالا مثلا اون 5 ستاره هم ساخته باشه
مال از ما بهترونه !! حالشو اونا میبرن
اون 7 ستاره رامسر چی شد ؟
اصلا دولت که نباید ساخت و سازهای تزیینی انجام بده بخش خصوصی باید انجام بده
اصلا این بخش خصوصی تو ایران چیکار میکنه ؟ کسی میدونه ؟

آخه اون دو ستاره اخرش توی کشور ما اصلا قابل اجرا نیست! استغفرالله!

farjam1990
2012/02/12, 12:14
تمام مزش به همون 2 ستاره آخره =)))))

ولی آذربایجان همینطوری سرمایه گذاری کنه میتونه تبدیل به قطب گردشگری بشه :دی همین الانش خیلی از ما جلوتره :دی

Yaser_Aramesh
2012/02/12, 12:21
اولا درباره ی این برج Kingdom Tower بهتون بگم که عمرا اگه آذربایجان بتونه این کار رو بکنه ! البته منظورم هیچ وقت نیست ! از سال 2015 تا 2025 هم نمیتونه ! حالا ببینید !
آذربایجان یه کشور داغونه !
من الان لبه مرزش هستم !
با فاصله ی حدود 500 متر !!!!!!!
خاله,دایی,عمو و ..... من هم رفتن ! اصلا کشور خوبی نیست ! بدبختن ! حکومتش هم خوب نیست !
ما اینجا اخبارشون رو میبینم ! قدرت خبر دادن ندارن ! فیلم هاشون هم داغون و مسخره ! صداگذار هم ندارن ! شما اگه ده تا فیلم دوبله شده ی آذربایجانی ببینی میبینی تو 8 تاش صدا ها یکی ان ! باور کنین مبالغه نمیکنم ! واقعا اینطوره !
بیش از 80 درصد سربازها ,گمرکی یا .... رشوه میگیرن ! من خودم نمیگم.نه رفتم و نه دیدم ! میشنوم ! از فامیل ها و باربر های گمرک ! اگه ندی اذیتت میکنن و اگه بخوان مواد میذارن تو جیبت و میگیرن میبیرنت زندان ! هیشکی هم نمیفهمه ! زندان هاشون هم وحشتناکه ! بعد از چند روز تازه پرونده درست میشه ! هر ماه هم به زور یه بار ملاقاتی میدن !

در کل وحشتناک اندر وحشتناکه !!! خدا نصیب ما نکنه اونجا زندگی کنیم !

مقاله نوشتم ! آخه میدونین ! عقده ی تایپ داشتم ! 5 روزه اینترنت سرعتش وحشتناک بود نمیومدم ! ولی الان اینجا هستم و در خدمت شما !

بگذریم !

درباره ی اون پروژه اولین مرکز تجاری , ورزشی, توریستی, اقامتی و تفریحی 5 ستاره هم بگم که حتما حداقل 10 سال طول میکشه ! تازه قیمت هاش هم نجومی خواهد بود چون شخصی هست و 5 ستاره !

یه سوال هم بپرسم که............

آخرش چند ستاره داریم ؟؟؟!!!!

من تا الان 7 ستاره نشنیده بودم که dr.zhivago گفت ! آخرش تا 5 ستاره شنیده بودم !

farjam1990
2012/02/12, 12:23
یاسر جان 2 ستاره ی آخر در کشور ما حرام است :دی مگرنه تا 7 تا هم میشه رفت

dr.zhivago
2012/02/12, 12:32
تعداد 7 ستاره ها تو دنیا خیلی کمه اگه تو رامسر بسازن میشه اولی تو خاورمیانه ( البته اون زمان که تصمیم گرفتن اینطوری میگفتن )
این آدربایجانم که میگی خیلی باحاله پس ، مثل کلمبیاست ! موادم مثل اینکه فراوونه ، دم دست دارن همه !
البته یه بنده خدایی میگفت رفتم باکو عجب چیزی بود از دبی باحالتره ( البته ساحلشو میگفت ! )
در مورد فیلماشون راست میگی آدم گیج میشه نمیدونه چی به چیه کلا تو هر فیلم دو تا دوبلورن که یکی صدای همه مردا رو دوبله میکنه یکی صدای زنها رو مگه اینکه قرار باشه دو تا مرد یا زن تو حرف هم بپرن که هزینه دوبلشون میره بالا !
حاجی میگن آستارا جنس منس ارزونه راست میگن ؟

Yaser_Aramesh
2012/02/12, 12:43
تعداد 7 ستاره ها تو دنیا خیلی کمه اگه تو رامسر بسازن میشه اولی تو خاورمیانه ( البته اون زمان که تصمیم گرفتن اینطوری میگفتن )
این آدربایجانم که میگی خیلی باحاله پس ، مثل کلمبیاست ! موادم مثل اینکه فراوونه ، دم دست دارن همه !
البته یه بنده خدایی میگفت رفتم باکو عجب چیزی بود از دبی باحالتره ( البته ساحلشو میگفت ! )
در مورد فیلماشون راست میگی آدم گیج میشه نمیدونه چی به چیه کلا تو هر فیلم دو تا دوبلورن که یکی صدای همه مردا رو دوبله میکنه یکی صدای زنها رو مگه اینکه قرار باشه دو تا مرد یا زن تو حرف هم بپرن که هزینه دوبلشون میره بالا !
حاجی میگن آستارا جنس منس ارزونه راست میگن ؟
مونده به اینکه چی بخوای !
اگه منظورت قطعات الکترونیکی و ... هست باید بم نه بابا ! گرونه ! ولی لباس ارزونه ! 5,4 تومن ارزونتر از جاهای دیگه چون اینجا مرز و از آذربایجان میاد بیشتر از %80 لباس ها ! وسایل دیگه هم میاد مثل لوازم خانگی و .... که البته اونا ساخت خود آذربایجان نیستن و فقط از اونجا وارد آستارا میشن !

در کل باید بگم برای کسانی که میخوان خرید زیاد بکنن و پول تو جیبشون بیشتر بمونه باید برن بسات ! نمیدونم شنیدی یا نه ولی بسات آستارا تو زبون هاست ! البته اسمی هست که مردم بهش میگن ! اسم اصلی و رسمیش بازارچه ساحلی هست ! چون با دریا کمتر از 500 متر فاصله داره ! بسات متشکل از صدها (تخمین میزنم 500 بیشتر ) مغازه که تقریبا هر چیزی پیدا میشه ! به خصوص لباس !

Beni7192
2012/02/12, 12:51
تا حدود زیادی دلمون رو بردی یاسرجان شاید تابستون خدا خواست اودیم!!!

dr.zhivago
2012/02/12, 13:02
آستارا قطار نداره ؟

Yaser_Aramesh
2012/02/12, 13:16
آستارا قطار نداره ؟
نه...چند سالی هست شروع شده ساختش ولی .............. البته من هنوز خودم ندیدم !