PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طرفدارintel هستید یا amd

rajah
2011/11/01, 20:16
طرفدارintel هستید یا amd

intel
amd

rajah
2011/11/02, 23:30
بچه ها لطفا نظراتتون رو در مورد انتخابتون بنویسید.

majid4310
2011/11/03, 11:04
قطعا amd با محصولات خوبش بازار پردازنده رو از تک قطبی بودن نجات داد و مارو از شر قیمتهای سرسام آور intel.

Pesar khooob
2011/11/03, 14:49
اینتل همیشه محصولات با کیفیت و طول عمر بالا تولید میکرده!
اون زمانای قدیم میگفتن اگه یه پردازنده اینتل بدون خنک کننده روی مادربورد نصب باشه و سیستم رو روشن کنی تا صفحه اول ویندوز میتونه خودشو بکشه. توی شرایط سخت هم تا جایی پیش میره که بورد اطراف سوکت پردازنده رو ذوب میکنه ولی خودش کاریش نمیشه!
اینا رو اون زمان ها میگفتن!
الانم که با تست های خیلی پیشرفته میشه به این نتیجه رسید که اینتل پردازنده های قوی تر و متنوع تری داره! باز هم نباید ای ام دی رو نادیده گرفت!
این نظر شخصی منه!

VSH-Katana
2011/11/03, 15:13
اینتل فقط دوسش دارم یه دنیا

Editor In chief
2011/11/03, 17:30
هر دو مارک تجاری در کنار یکدیگر ارزشمند هستند تنهایی هیچ رقابتی وجود ندارد و این موضوع یعنی ارائه مدل جدید جذابیتی ندارد.

mrmajid
2011/11/03, 17:57
فقط اينتل - مشخصه كه قدرت بازار رو اينتل احاطه كرده.

iroonistar
2011/11/06, 07:12
دوست داشتن برند یه چیزه - قدرت خرید داشتن یه چیز دیگس
من از اینتل استفاده می کنم دلیلشم همه می دونن هرکسی هم ندونه اشتباه تو این فروم اومده اما ای ام دی رو بخاطر شکوندن قیمت ها تحسین می کنم
و معتقدم اگه ای ام دی نباشه توان استفاده از آخرین تکنولوژی ها واسه همه میسر نیست

farjam1990
2011/11/06, 10:38
من تعصب خاصی ندارم در زمینه پردازنده یا مادربورد یا کارت گرافیک
اما معمولا انتخابه من amd هستش

vali66
2011/11/06, 10:56
خودم اینتل دارم ولی amd را بیشتر میدوستم .

sajjadsa
2011/11/06, 13:41
من خودم طرفدار اینتل هستم و باید بگم اینتل همیشه از نشر ارائه تکنولوژی های جدید پیشتاز بوده و البته بازدهی پردازنده هاش فاصله زیادی تا amd داره اما این نکته اعصاب خورد کن رو هم منکر نمیشم که اینتل بیش از حد سریع سوکت عوض میکنه و منی که اینتل میخرم نمیدونم مثلا 4 سال دیگه میتونم پردازنده ارتقا بدم یا نه. در این زمینه amd بهتره و قیمت هاش هم وسوسه کننده است ...

Soheil.DVBHS
2011/11/06, 15:25
سلام.
فقط اينتل.amd سوسوله.amd فقط روي کاغذ خوبه ولي وقت عمل حرفي براي گفتن نداره.
اينتل اينتل اينتل .....

tosmachogh
2011/11/06, 18:21
من تا حالا فقط از اینتل استفاده میکرد ولی حالا amd گرفتم به نظرم فرقی با هم ندارن ولی انگار آدم فکر میکنه اینتل کم دردسرتره!

*hit m@n*
2011/11/06, 22:59
کاملا موافقم

قطعه باز
2011/11/07, 23:04
میدونی من همیشه همچین تصوری از اینتل و amd داشتم.تو صنعت پردازنده اینتل برادر بزرگه است و amd برادر کوچیکه.اینتل بخاطر بزرگتر بودنش و ارتباطات قوی ترش پول و زور بیشتری داره و در عوض amd تا دلت بخواد سخت کوشه.برادر بزرگتر بخاطر قدرتش به کوچیکه زور میگه و هر از چند گاهی از نبوغ کوچیکه میدزده!!!. اصلا هم براش مهم نیست که به چه قیمتی تحسینش کنن.کوچیکه اما نون بازوش رو میخوره وخیلی هم به فکر دوستدارانشه.ولی خب ضعیفه.اگه کمکهای پدرش ibm نبود معلوم نبود الان چه وضعی داشت.واسه همینه که مایه دارا با اینتل میپرن و بی مایه ها با amd حال میکنن.

topoli
2011/11/10, 00:30
من تقریبه 8سالamd سیستم جمع میکنم راضیم چون با جیبم دوسته فکرشو بکنین اگه amd نبود ما کی میتونستیم 6یا 8هستهای اینتل ببندیم

rajah
2011/11/10, 01:25
من تقریبه 8سالamd سیستم جمع میکنم راضیم چون با جیبم دوسته فکرشو بکنین اگه amd نبود ما کی میتونستیم 6یا 8هستهای اینتل ببندیم

دوست عزیز در مسیله قیمت حق با شماست کسانی که قصد خرید پردازنده میان قیمت دارن amdگزینه مناسب تری است البته amdدارد سیر صعودی را طی میکند

YGH
2012/02/20, 17:41
من تا الان فقط اینتل داشتم ولی الان بعد از چند سال، amd گرفتم. خیلی ازش راضیم. واقعا عالیه. مخصوصا سری بولدوزر. میدونم کولاک میکنه.

metall_hero
2012/02/20, 17:46
با توجه به اینکه کسی رو ندیدم از داشتن جفت مدل شکایتی داشته باشه و نظرات همه به نحوی سلیقه ای محصوب میشه
ولی من به شخصه اینتل رو بیشتر میپسندم به نظرم شرکت اینتل نسبت به amd جلو تره.....

Amir99
2012/02/20, 20:16
اینتل. ولی نسبت کارایی به قیمت در پردازنده های AMD بیشتره. یعنی همون قدر که پول میدی دقیقا دقیقا دقیقا دقیقا!!! همون قدر هم کارایی دریافت میکنی. و این باعث میشه کسانی که پول کافی برای خرید اینتل ندارند جذب AMD بشن.
حدود دو سه سال پیش تا اسم AMD رو میاوردی مردم میگفتن برو بابا!!! ولی امسال نظر خیلیا از جمله خودم در مورد AMD عوض شده
My CPU:Intel 2500K

Arthur
2012/02/20, 20:23
Intel
Sponsors Of Tomorrow

sniper.ghost.warrior2
2012/02/24, 13:09
من طرفدار تیم ملی هستم >:)

Beni7192
2012/02/24, 13:35
The future is the Fusion
7874

darkknight
2012/03/09, 15:43
من از اینتل استفاده میکنم ولی تو سیستم بعدی میخوام از ای ام دی استفاده کنم

bahareh1000
2012/04/06, 07:14
بعد از ورود پردازنده های سندی بریج عملن تاکنون ای ام دی میدان رو به اینتل واگذار کرده و برای بازی کردن چهار یا دو هسته ای این خیلی بهتر از 8 هسته ای ای ام دی جواب می ده در عین حال که مصرف برق .و حرارت کمتری داره.
تکنولوژی اینتل نشون داد که تعدا هسته تعیین کننده نیست

bsireza
2012/04/06, 20:45
چرا این قدر تعداد شرکت کنندگان در نظرسنجی کمه؟

HadiMax
2012/04/10, 22:47
درسته اینتل سریعتر هستش و خودمم دارمش
اما عاشق AMD هستم
با همه داره رقابت میکنه و این کار ساده ای نیست...یادتون باشه انویدیا و اینتل 2تا غول هستن و AMD مثه مرد جلوشون وایساده ...بدست گرفتن بازار گرافیک تو دنیا کار ساده ای نیست!!!!!!!
آخرین شکست AMD که اونموقه ATI بود اگه یادتون باشه کارت Geforce 8800 ULTRA روی HD2900XT رو کم کرد
اما بعدش سری HD3000 اومد و یه شوکی به بازار داد و زنگ خطری شد برای Nvidia...با اومدن کارت رویایی Radeon HD4870 انویدیا بدجور کم آورد و شکست خورد(من نمونه XFX Radeon HD4850 رو مدتی بعد خریدم و عاشقشم :*)....سال بعد سری 5000 اومد..کارتهایی که دوبرابر سریعتر شده بودند و دیگه هیچ خبری از انویدیا و دوران حکومت 8800 ایش دیده نمیشد...سری 6000 با قابلیتهای بهتر اومد...انویدیا همچنان کارتهای واقعا گرون و بیخودی میزد که همتون یادتونه چقدر گرما تولید میکرد و همشون بالای 90-100 درجه بودن....الانم که سری 7000 اومده و چیزی نگم بهتره چون دیگه انویدیا محو شده.... و تا بخواد بیاد تکونی به خودش بده دقیقا 6 ماه دیگه سری 8000 میریزه تو بازار و......
این مقاله برای این بود که فکر نکنید AMD فقط داره با اینتل رقابت میکنه..
امیدوارم خوشتون اومده باشه..هرچند شاید اینجا میتونست جاش نباشه

bahareh1000
2012/04/12, 08:38
سندی بزیج های اینتل حرفی برای گفتن نگذاشته خصوصن بازی کردن جدن چهاز هسته ای اون از ای ام دی های هشت هسته ای سرتره

iostream
2012/04/15, 14:48
سلام من یا کامپیوتر بازی نمی کنم زیاد بیشتر برنامه نویسی می کنم برا همین فقط اینتل .

amir.7
2012/04/15, 21:13
سلام

همه میدونن که اگه amd نباشه اینتل و انودیا ما رو بیچاره میکنن ، داشتن یه سیستم خوب یا یه کارت خوب میشد یه رویا هر چند حالا هم آره ............

davoodjoon
2012/05/15, 08:28
واقعیتش من سخت طرفدار amd ام چون از جاه طلبی های اینتل متنفرم عموما شرکتهای کوچیکیو که شرکتهای گنده رو یه خورده قلقلک میدن دوس دارم اما میدونم تو بحث سرعت اینتل جلوتره ، از اولین سیستمم که Athlon xp بود تا الان که Phenom 955 همیشه این CPU هارو دوس داشتم

mamad67
2012/05/17, 19:09
منم از زمان Athlon تا حالا از AMD استفاده کردم خیلی راضیم.

s@j@d
2012/05/30, 13:42
دوست داشتن برند یه چیزه - قدرت خرید داشتن یه چیز دیگس
من از اینتل استفاده می کنم دلیلشم همه می دونن هرکسی هم ندونه اشتباه تو این فروم اومده اما ای ام دی رو بخاطر شکوندن قیمت ها تحسین می کنم
و معتقدم اگه ای ام دی نباشه توان استفاده از آخرین تکنولوژی ها واسه همه میسر نیست

منم کاملا با این دوستمون موافقم
منم اینتل رو دوست دارم ولی شاید به خاطر وضعیت مالی از ای ام دی استفاده کنم
در کل این یه چیز واضح و مشخصه که اینتل خیلی بهتر از ای ام هست.

بعد از ورود پردازنده های سندی بریج عملن تاکنون ای ام دی میدان رو به اینتل واگذار کرده و برای بازی کردن چهار یا دو هسته ای این خیلی بهتر از 8 هسته ای ای ام دی جواب می ده در عین حال که مصرف برق .و حرارت کمتری داره.
تکنولوژی اینتل نشون داد که تعدا هسته تعیین کننده نیست

من نوشته شما رو لایک میزنم و موافقم

سلام

همه میدونن که اگه amd نباشه اینتل و انودیا ما رو بیچاره میکنن ، داشتن یه سیستم خوب یا یه کارت خوب میشد یه رویا هر چند حالا هم آره ............

درسته . با نظر شما کاملا موافقم اگه ای ام دی نبود قیمت های اینتل واقعا خیلی بیشتر از الان بود پس تا حدی باید از ای ام دی هم ممنون باشیم ولی در کل من اینتل رو دوست دارم و به نظر من اینتل خیلی بهتر از ای ام دی هست هرچند خودم الان دارم از ای ام دی استفاده می کنم.

AloneWolf
2012/05/30, 14:36
من از هر دوتا کمپانی ، سیستم دارم.

ولی نمیدونم چرا وقتی میشینم پای سیستم AMD یه جورایی خوشحالترم.

انگار سالهاست که با هم دوستیم و هم دیگر رو درک میکنیم ( منو سی پی یو ) !!!!

البته با کارتهای گرافیک هم عالمی دارم CrossFire x2 AMD Radeon™ HD 6770

Sam
2012/07/27, 08:34
من خودم Athlon دارم اما شدیدا از سندی بریج خوشم اومده. 2500K تو بیشتر موارد FX 6 هسته ای رو هم رد میکنه!
البت از لحاظ قیمت ( فقط تو ایران) AMD خیلی بهتره ، ولی اینتل کارایی فوق العاده ای داره.

*Intel*
2012/07/29, 07:19
من خودم Athlon دارم اما شدیدا از سندی بریج خوشم اومده. 2500K تو بیشتر موارد FX 6 هسته ای رو هم رد میکنه!
تو بازی i3 2100 که دیگه کوچولوی سندی ها حساب میشه راحت fx-8150 رو قوووووورت میده
من طرفدار اینتلم

AloneWolf
2012/07/29, 10:53
تو بازی i3 2100 که دیگه کوچولوی سندی ها حساب میشه راحت fx-8150 رو قوووووورت میده
من طرفدار اینتلم

بالاترین فرکانس ثبت شده ی پردازنده در دنیا متعلق به FX-8150 می باشد با 8709 مگاهرتز (تا اونجایی که من میدونم)

i3 2100 در بهترین حالت ، کمتر از 10 درصد آورکلاک میشود ، اگر در حد مرگ به سیستم فشار بیارید ، شاید به 3400MHz برسید.

در ضمن همه چیز که بازی نیست :

UCBench 2011 یک نرم افزار جدید و مالتی ترد* است.

* توانایی بکارگیری از تمام هسته ها را دارا میباشد.

شما بهتر است پردازنده های مورد نظرتان را با در نظر گرفتن قیمت با این گونه نرم افزارها مقایسه کنید.

kamifa1986
2012/08/05, 10:15
قبول دارم که پردازنده های amd مزیت کارایی به قیمت رو نسبت به اینتل دارن ولی چیزی که مشهوده کارایی بالا و انعطاف پذیری بیشتر پردازنده های خانواده های مختلف اینتله. شاید همین موضوع موجب قیمتای نسبتا عجیب و غریب اینتل باشه اما به نظر من همین امر باعث شده که اینتل همیشه یه سر و گردن بالاتر از رقیب دیرینش باشه.
:)>-

zelda64
2012/08/05, 14:34
در کل تاریخ این دو پردازنده مبتنی بر معماری X86 ، اینتل همیشه کیفیت و کارایی بهتری داشته به غیر فاصله زمانی 2005 تا 2006 که ضعف Pentium 4 و Pentium D در برابر AMD Dual Core باعث شد اینتل رئیس‌اش رو هم عوض کنه. اما خدا AMD رو حفظ کنه که باعث شده صنعت ساخت CPU از دست اینتل انحصار گرا خارج بشه.

farjam1990
2012/08/05, 22:34
طرفدار یک برند بودن زیاد مهم نیست مهم اینه که از هر کدوم بتونیم برای کارهای متناسب استفاده کنیم
مثلا برای یک سیستم اداری سبک و کار آمد و ارزون قیمت به هیچ وجه نمیشه apu های amd رو از محصولات رده پایین اینتل کمتر دونست
ولی مثلا برای یک سیستم highend متناسب با کار پردازش سنگین و بازیهای رزولوشن بالا و با بودجه خوب فقط باید اینتل انتخاب بشه

الان مثلا فروش و موفقیت در زمینه apu ها و پردازنده های کارآمد ارزون قیمت! کاملا در دستان amd هستش
اما فروش محصولات highend کاملا در دستان اینتله

البته قیمت های ایران خیلی مسخرست

قیمت intel 2500k به $ الان 220 $ هستش در ایران حدود 400 الی 430 داره فروخته میشه
قیمت amd fx8150 به $ الان 200$ هستش و در ایران حدود 480 هراز تومن

با اینکه پردازنده 8150 20 تا از 2500 ارزونتره اما در ایران حدود 50 تومن گرونتره که خنده داره! البته بیشتر گریه داره

mnpoorsadegh
2012/08/06, 23:39
من خودم کامپوتر amd دارم و cpu ام رو(fx6100) سیصدوپنجاه خریدم (1ماه پیش) ولی امشب سایت رو نگاه کردم (قسمت قیمت ها) دیدم 100000 تومن ارزون شده
الان داره حالم از این cpuی مذخرف بد می شه!
البته هرچی تو این قسمت فیمت دیدم تو مشهد قیمت ها فرق می کرد(سوخت و سوزم داره دیگه!!!) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)11866

102020
2012/09/06, 14:03
خودم 1090 دارم . کارای خوب قیمت مناسب. فقط فقط فقط amd
بیشتر ایرانی ها تو کف اینتل هستن.!!!

1428
2012/09/07, 21:42
منamdرامی پسندم چون درقیمت های یکسان cpuهای بهتری نسبت به اینتل ارائه میده

amirad
2012/09/07, 23:07
amd و intel هردو باید باشند قدیما تا dx5 133 یه برند دیگه ای هم بود به نام سایریکس که x86 تولید میکرد ولی وقتی سری های پنتیوم اینتل و کا5 و کا6 ای ام دی اومد اون نگونبخت محو شد!!
فقط وای به روزی که یکی از این دو برند حذف بشن ، اون روز روز بدی خواهد بود واسه ما مصرف کننده ها.
من ا ی م دی رو خیلی دوست دارم ولی این دو سال که سیاستش رو در نوع محصول تولیدیش به غلط یا درست تغییر داده و از اینتل عقب افتاده (البته منظورم در تولید محصول پیشتاز flag ship) ، خودتون دارین می بینین، intel همینطوری واسه خودش داره درجا می زنه و اصلا زحمت تولید یک محصول جدید رو به خودش نمیده. چون نیازی نمی بینه هزینه کنه واسه خط تولید جدید یا رو کردن یک معماری جدید . فقط داره سری core ix رو یه ذره یه ذره بهینه می کنه و با قیمت بالا می فروشه.
من امیدوارم ا ام دی یک کم تو سیاستش و یا هر کاری که داره می کنه یه تکونی به خودش بده و با عث بشه اینتل هم یک تکونی بخوره الان چند سال گذشته و ما هنوز یک جهش درست و حسابی نداشتیم.
اما من در کل طرفدار مصرف کننده هستم !
هورا خودمون!!!

nimatehrani3
2012/09/08, 00:42
خوب از زمان قدیم گفتن هر کی هر چهقدر پول بده همون قدر اش میخوره ... ولی به نظر من اگر خیلی هم پول بدی اخرش دهنت میسوزه و اوووووووووووووووووووووووو وووتتتتتتتتتتتتتتتتتت

خوب شما فکر کنید با 450 هزار تومن بتونید یک سی پی یوی 8 هسته ای واقعی اون هم با 4.2 gh و اگر ht هم بزنید تا 15 الی 16 هسته هم ساپورت میکنه ......
حالا شما فرظ کنید که 2میلیون و 250 هزار تومن بدین که چی یه سی پی یوی 6 هسته واقعی اون هم نهایت با 3.8 gh .......

ولی من فکر میکنم اگر یکی از این دو میلیونی هارو داشته باشی برات به اندازهی دو تا از اون 8 هسته ای amd کار میکنه ...

خوب نمیدونم که چرا amd نمیخواد رو مصرف این سی پی یو هاش خیلی توپ کار کنه ..اخه شما توجه کنید که intel داره یه 45 واتی ( شاید هم خیلی کمتر) که 14 هسته واقعی داره میسازه ولی این amd هیچی هنوز میره سی پی یوی 150 واتی میسازه که همین امر باعث گرما میشه ...

حالا به نظر شما ایا ممکنه که amd هم به فکر مصرف cpuهاش بیافتد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

expellite
2012/10/01, 20:02
من خودم Core i5 3450 دارم و خیلی هم از کارکردش راضی هستم و واقعا عالی هست ولی AMD رو به دلیل قیمت مناسب نسبت به بازدهی بیشتر می پسندم هر چند اینتل بازدهی بالاتری داره.

iranmanoto
2012/10/25, 01:02
من خودم اینتل 3570k ندارم ولی میخام بگیرم خیلیم ازش راضی میخام باشم!!!!:-bd
فقط اینتل

artdexigner
2012/10/25, 11:14
من هم اي ام دي رو بيشتر مي پسندم
دليل علاقه م به اي ام دي بخاطر تناسب پول پرداختي با كارايي قطعه هست.
ولي اين دليلي براي بد بودن سي پي يوهاي اينتل نيست فقط به نظرم پرداخت مبلغ بيشتر براي 10 تا 20 درصد كارايي بيشتر در حد كاربردهاي معمولي از جمله گيم مقرون به صرفه نيست

AGREEN
2012/11/17, 13:20
درود دوستان گلم .
من هم به واقع یک جورایی طرف دار اینتل هستم اونم به خاطر اینکه راهکار های پردازشی جالبی در هر معماری ارئه میکند و هم برنامه منظمی برای معرفی معماری های جدیدش دارد .

darkknight
2012/11/20, 11:02
خوب از زمان قدیم گفتن هر کی هر چهقدر پول بده همون قدر اش میخوره ... ولی به نظر من اگر خیلی هم پول بدی اخرش دهنت میسوزه و اوووووووووووووووووووووووو وووتتتتتتتتتتتتتتتتتت

خوب شما فکر کنید با 450 هزار تومن بتونید یک سی پی یوی 8 هسته ای واقعی اون هم با 4.2 gh و اگر ht هم بزنید تا 15 الی 16 هسته هم ساپورت میکنه ......
حالا شما فرظ کنید که 2میلیون و 250 هزار تومن بدین که چی یه سی پی یوی 6 هسته واقعی اون هم نهایت با 3.8 gh .......

ولی من فکر میکنم اگر یکی از این دو میلیونی هارو داشته باشی برات به اندازهی دو تا از اون 8 هسته ای amd کار میکنه ...

خوب نمیدونم که چرا amd نمیخواد رو مصرف این سی پی یو هاش خیلی توپ کار کنه ..اخه شما توجه کنید که intel داره یه 45 واتی ( شاید هم خیلی کمتر) که 14 هسته واقعی داره میسازه ولی این amd هیچی هنوز میره سی پی یوی 150 واتی میسازه که همین امر باعث گرما میشه ...

حالا به نظر شما ایا ممکنه که amd هم به فکر مصرف cpuهاش بیافتد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
الان بنچ مارک بزارم که 6هسته ای3.8 از 8هسته ای در فرکانس4.9 قدرتش بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

7777
2012/11/20, 11:32
دوستان عزیز مهمترین گزینه ی مقایسه و خرید سی پی یو قیمت هستش و شما ببین به نسبت قیمت سی پی یو ای ام دی چه کارایی میده و اینتل چه کارایی میده. کارایی در قیمت ای ام دی به مراتب بهتره
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.سی-پی-یو-برتردنیا-از-نظر-قیمت-کارایی

Roz6710
2012/11/20, 14:12
ولی در کل بستگی داره که از پردازنده توقع انجام چه کاری رو داشته باشید به عنوان مثال پردازنده های اینتل مخصوصا سری core i5&core i7 در زمینه گیم حرف اول و آخرو میزنند
البته درسته که قیمتاشون تفاوت فاحشی با رقیبشونAMD داره اما خب کارائیشون نیز نسبت به رقیب همین تفاوت رو داره که در عمل کاملا محسوس هست و این کامل به تفاوت در معماری ساختشون برمیگرده...

Dangerclose
2012/11/24, 11:45
Amd چون قیمت هاش تا به دست ما میرسه منطقی تر تا اینتل و دوم اینکه وقتی یه مادربورد کار درست am3+ بگیری دیگه برای انتخاب cpu کارت اسون تره و در عمل ارتقا اونجا معنی پیدا می کنه

hossein sedghi
2012/11/24, 15:12
intel :
1.وجود دو رشته ی پردازشی برای هر هسته ی فیزیکی که با تعاملی که اینتل با مایکروسافت دارد ویندوز هر هسته ی فیزیکی را به صورت 2 هسته ی فیزیکی می شناسد البته خود معماری هم به همین صورت است به این قابلیت هایپر زریدینگ می گویند.
2.کنترولر حافظه ی سی پی یو های اینتل پهنای باند بیشتری نسبت به سی پی یو های ای ام دی در اختیار سی پی یو قرار داده در نتیجه لتنسی کاهش پیدا کرده و قدرت پردازشی سی پی یو بالا می رود.
3.الگوریتم های پردازشی پیشرفتهتر نسبت به ای ام دی که البته ای ام دی در مدل های جدید نظیر پردازنده های fx va fm2 این قظیه را جبران کرده.
4.بچه ها میخوام علت شکست پردازنده های fx رو حتی نسبت به Phenom II واستون بگم و اون هم اینه که ای ام دی می خواست تکنولوژی هایپر زریدینگ رو به گونه ای دیگر درون پردازنده هایش قرار دهد که با شکست رو به رو شد و این هم به علت معماری غلت به کار برده شده بود. در واقع تمام پردازنده های سری fx چهار هسته ای هستند.
به نظر من زمان تاخیری که در این نوع معماری به وجود امد باعث شکست ای ام دی شد.
ممنون از همه موفق باشید.

AloneWolf
2012/11/24, 15:30
intel :
1.وجود دو رشته ی پردازشی برای هر هسته ی فیزیکی که با تعاملی که اینتل با مایکروسافت دارد ویندوز هر هسته ی فیزیکی را به صورت 2 هسته ی فیزیکی می شناسد البته خود معماری هم به همین صورت است به این قابلیت هایپر زریدینگ می گویند.
2.کنترولر حافظه ی سی پی یو های اینتل پهنای باند بیشتری نسبت به سی پی یو های ای ام دی در اختیار سی پی یو قرار داده در نتیجه لتنسی کاهش پیدا کرده و قدرت پردازشی سی پی یو بالا می رود.
3.الگوریتم های پردازشی پیشرفتهتر نسبت به ای ام دی که البته ای ام دی در مدل های جدید نظیر پردازنده های fx va fm2 این قظیه را جبران کرده.
4.بچه ها میخوام علت شکست پردازنده های fx رو حتی نسبت به Phenom II واستون بگم و اون هم اینه که ای ام دی می خواست تکنولوژی هایپر زریدینگ رو به گونه ای دیگر درون پردازنده هایش قرار دهد که با شکست رو به رو شد و این هم به علت معماری غلت به کار برده شده بود. در واقع تمام پردازنده های سری fx چهار هسته ای هستند.
به نظر من زمان تاخیری که در این نوع معماری به وجود امد باعث شکست ای ام دی شد.
ممنون از همه موفق باشید.

دوست عزیز منبعتون چیه ؟؟؟

کلا واکنش من یکی ، اینه : !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

mortalviper
2012/11/24, 18:36
اول سلام............
ببینید AMD همونه که پردازنده های Intel رو کپی میزد...........
حال اومده واسه خودش کاره ای شده..........
من اینتلیم...........تا آب هست تیمم باطله.......
حرفه ای ها سراغ اینتل میرن...........همیشه انتل پرچم دار بوده.........
اگه AMD بلد بود نمیرفت ATI رو بخره تا تو گرافیک از اینتل عقب نمونه..........

به AMD بگید حالا حالاها بدووووووووووووووووووووووو و..............

7777
2012/11/24, 18:59
اتفاقا حرفه ای ها amd الان دیگه انتخاب میکنن چون حرفه ای ها در زمین خرید قطعه به قیمت خیلی اهمیت میدن و فقط کارایی در نظر نمیگیرن و بررسی میکنن که با کمترین مبلغ بهترین بگیرن که الان این گزینه amd هستش

expellite
2012/11/24, 19:36
اتفاقا حرفه ای ها amd الان دیگه انتخاب میکنن چون حرفه ای ها در زمین خرید قطعه به قیمت خیلی اهمیت میدن و فقط کارایی در نظر نمیگیرن و بررسی میکنن که با کمترین مبلغ بهترین بگیرن که الان این گزینه amd هستش
این دیگه از اون حرفا بود! منظورتون از حرفه ای چی هست؟؟ خب اگر اینطوری بود کلا lga 2011 ساخته نمیشد چون حرفه ای میرن سراغ amd!

AloneWolf
2012/11/24, 21:01
اول سلام............
ببینید AMD همونه که پردازنده های Intel رو کپی میزد...........
حال اومده واسه خودش کاره ای شده..........
من اینتلیم...........تا آب هست تیمم باطله.......
حرفه ای ها سراغ اینتل میرن...........همیشه انتل پرچم دار بوده.........
اگه AMD بلد بود نمیرفت ATI رو بخره تا تو گرافیک از اینتل عقب نمونه..........

به AMD بگید حالا حالاها بدووووووووووووووووووووووو و..............

پیشنهاد میکنم پست شماره 15 و 20 این مبحث رو مطالعه فرمایید:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!?p=14067#post14067

ATI قبل از اینکه توسط AMD بطور کامل خریداری بشه هم ، به صورت تمام و کمال تکنولوژی GPU هاش از AMD بود.

در ضمن هر دو کمپانی(اینتل و ای ام دی) بسیار قدرتمند و پر افتخار هستند و همچنین بسیار ثروتمند (ارث پدری بنده هم نیستن) ،

و من دلیل خاصی برای تعصب روی آنها نمی بینم.

(بهتره بر اساس حقایق حرف بزنیم نه بر اساس احساسات و تعصب)

7777
2012/11/24, 22:29
الان چند نفر تو کل این فروم lga 2011 داره!!! در مورد چیزی حرف زدم که همه توانایی خریدش دارن بعدشم در جواب اون دوستمون گفتم و اینکه درمورد خرید قطعه حرفه ای کسیه که بهترین قطعه رو با کمترین قیمت بتونه بخره با اطلاعات که داره وگرنه هرکسی 2 میلیون داشته باشه میتونه بره i7 3930k بخره این که این غول اینتل خریده دلیل حرفه ای بودنش نیست

expellite
2012/11/24, 22:53
الان چند نفر تو کل این فروم lga 2011 داره!!! در مورد چیزی حرف زدم که همه توانایی خریدش دارن بعدشم در جواب اون دوستمون گفتم و اینکه درمورد خرید قطعه حرفه ای کسیه که بهترین قطعه رو با کمترین قیمت بتونه بخره با اطلاعات که داره وگرنه هرکسی 2 میلیون داشته باشه میتونه بره i7 3930k بخره این که این غول اینتل خریده دلیل حرفه ای بودنش نیست
به خاطر حرفه ای بودنشه که اینقدر گرونه دیگه. به خاطر توان پردازشیش هست. باز پردازنده های Phenom II بهتر هستند. معماری Bulldozer در کل قدرتمند نیست.

7777
2012/11/24, 23:45
کلا منظور منو اشتباه فهمیدی من نگفتم amd بهتره از اینتل گفتم کسی که اطلاعات سخت افزاری داشته باشه نمیاد اونقدر خرج کنه با مبلغ کمتر یک cpu با کیفیت میخره و کلا به گزینه ی قیمت اهمیت میده نه فقط کارایی چون هرکسی بتونه هزینه کنه میره lga 2011 میخره و اینکه مثلا 8150 در قبال کارایی که میده خیلی مبلغ کمی میگیره در رنج قیمتی خودش از تمام cpu اینتل بهتره منظورم فقط بازی نیست در کل بهتره

expellite
2012/11/25, 00:07
کلا منظور منو اشتباه فهمیدی من نگفتم amd بهتره از اینتل گفتم کسی که اطلاعات سخت افزاری داشته باشه نمیاد اونقدر خرج کنه با مبلغ کمتر یک cpu با کیفیت میخره و کلا به گزینه ی قیمت اهمیت میده نه فقط کارایی چون هرکسی بتونه هزینه کنه میره lga 2011 میخره و اینکه مثلا 8150 در قبال کارایی که میده خیلی مبلغ کمی میگیره در رنج قیمتی خودش از تمام cpu اینتل بهتره منظورم فقط بازی نیست در کل بهتره
علی جان شما فقط منظورت اینه که پردازنده های AMD قیمتشون مناسبه و اینتل قیمت مناسب نمیده. والا اینتلم در قبال کاراییش پول میگیره! یکی از علل قیمت پایین تر AMD اینه که ویندوز همچین درست و حسابس ساپورتش نمی کنه! والا FX 8150 هم Multi-Threading داره ولی تو ویندوز اصلا خوب جواب نمیده.

hossein sedghi
2012/11/25, 03:05
alonewolf عزیز دلیل بهتر اورکلاک شدن جهت ثبت رکورد سری fx نسبت به lvy brige اینه که در برابر cold eror مقاومت بیشتری از خودشون نشون میدن.
cold eror وقتی صورت می گیره که سی پی یو تحت سرمای زیادی قرار بگیره.
ممنون و موفق باشید.

shahidamlaki
2012/11/25, 07:22
فقط اینتل

fari2
2012/11/30, 19:37
سلام . من اینتل میپسندم .چه نسل قدیم چه جدید....لرای همین اطلاعات زیادی در مورد ام دی ندارم ولی در مورد سی پیو ای ام دی یه سوال دارم
sempron3400+ ازنظر سرعت و قدرت با کدوم ازسری سی پیو های اینتل میشه مقایسه کرد ؟

fari2
2012/11/30, 19:48
سلام . من اینتل میپسندم .چه نسل قدیم چه جدید....لرای همین اطلاعات زیادی در مورد ام دی ندارم ولی در مورد سی پیو ای ام دی یه سوال دارم
sempron3400+ ازنظر سرعت و قدرت با کدوم ازسری سی پیو های اینتل میشه مقایسه کرد ؟

KingSpeed
2012/12/01, 09:56
من که یه fx 6100 دارم خیلی راضیم واقعا پردازش یعنی amd -عین قند اور میشه تازه بافن def...

s@j@d
2012/12/18, 13:26
منamdرامی پسندم چون درقیمت های یکسان cpuهای بهتری نسبت به اینتل ارائه میده

در مورد قیمت شاید فرمایش شما درسته باشه . اگه قیمت یکی باشه، مثلا 6 هسته ای amd با 2 هسته ای های intel هم قیمته پس در نتیجه این یه چیز مسلمیه که 6 هسته ای amd شاید بهتر از 2 هسته ای های intel باشه و عمل کنه. ولی به جای مقایسه بین قیمت یکسان بیا کانفیگ یکسان رو در نظر بگیر ببین amd اصلا حرفی واسه گفتن نداره و این یه چیز مشخصه که در کانفیگ یکسان intel خیلی قوی تره.

البته این فقط نظر منه.

hip_hop5029
2012/12/29, 13:29
intel فقط بدیش اینه که قیمتش بالاست ولی توضیح پایین رو داشته باشین
قیمت= کارای بالا
amd قیمت خوب
ولی سوالم اینجاست برای اورکلاک کدوم برند خوبه؟

Roz6710
2013/01/04, 20:36
همه میدونن که اینتل یعنی مصرف کمتر = بازدهی بیشتر و بر همین اساس هم تکنولوزیش همیشه یه قدم از رقیبش جلوتر بوده
حالا قیمت بالاترش رو هم بذارید به حساب هنرش (کچلیش کم آوازش)ولی ای ام دی خداییش فقط ارزونه چیزی نداره در مقابل رقیبش رو کنه ولی انصافا تو رنج خودش گزینه ایده عالیه:d

amir1364
2013/01/18, 08:11
درود
فقط intel

bahram20002002
2013/01/26, 18:02
سلام دوستان عزیز

من خودم Core I7 دارم ولی واقعا ازش ناراضی هستم

دلیلش میدونید چیه ؟؟

چون من کارم گرافیستی هست و با برنامه های 3dMax و Revit و فتوشاپ کار میکنم ولی این سی پی یو بدرد من نمیخوره شاید تو بازی مشکلی براش پیش نیاد ولی تو رند گرفتن و کارهای گرافیکی واقعا کم میاره من خودم یه تستی کردم دیدم رندر رویتی که با سیستم من در عرض 72 ساعت (درست شنیدید 72 ساعت) میگره با یه سیستم با تمامه مشخصات سیستم من ولی سی پی یوش AMD بود در عرض 7 ساعت گرفت

به قول یه بنده خدایی بهم میگفت سیستم برای چی میخوای اگه برای کارهای گرافیکی و رندری میخوای برو دنبال AMD ولی اگه دنبال کارهای محاسباتی هستی برو دنبال Intel

من همیشه میگم هر دو مارک واقعا عالی هستش و نمیتونید بگید این بهتره یا بدتره بلکه شخصی که ازش داره استفاده میکنه باید ببینه دنبال چی هست و بعد بره یکی از این مارک ها رو خریداری کنه

نمونش خودم چون روی تعصبی که قبلا داشتم رفتم اینتل خریدم و الان دارم چوبش رو میخرم چون کار من طوری هست که باید AMD میخریدم ولی یکی دیگه بسته به کارش باید بره Intel بخره

ان شاالله که متوجه حرفم شده باشید و با دیدی باز و بدون تعصب و بسته به نوع کاری که میخواهید بکنید سی پی یو خودتون رو انتخاب کنید

7777
2013/01/26, 19:07
من الان amd fx 8120 black edition 16 mb دارم توی گیم عالیه ولی انقدر باگ تو ویندوز ازش دیدم که خسته شدم

lastshepherd
2013/02/13, 16:45
یک ماه پیش اومدم که AMD بخرم. قرار بود سفارش 8350 بدم برام بیارن. روزی که قرار بود برم و سفارش بدم، نزدیک ظهر بود. برای ناهار بسته بودن. سرتونو درد نیارم رفتم مغازه ی بغلی که برای رم و هارد سوال کنم با یه 3770k اومدم بیرون!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D

hesam_mm
2013/02/13, 19:02
سلام دوستان عزیز

من خودم Core I7 دارم ولی واقعا ازش ناراضی هستم

دلیلش میدونید چیه ؟؟

چون من کارم گرافیستی هست و با برنامه های 3dMax و Revit و فتوشاپ کار میکنم ولی این سی پی یو بدرد من نمیخوره شاید تو بازی مشکلی براش پیش نیاد ولی تو رند گرفتن و کارهای گرافیکی واقعا کم میاره من خودم یه تستی کردم دیدم رندر رویتی که با سیستم من در عرض 72 ساعت (درست شنیدید 72 ساعت) میگره با یه سیستم با تمامه مشخصات سیستم من ولی سی پی یوش AMD بود در عرض 7 ساعت گرفت

به قول یه بنده خدایی بهم میگفت سیستم برای چی میخوای اگه برای کارهای گرافیکی و رندری میخوای برو دنبال AMD ولی اگه دنبال کارهای محاسباتی هستی برو دنبال Intel

من همیشه میگم هر دو مارک واقعا عالی هستش و نمیتونید بگید این بهتره یا بدتره بلکه شخصی که ازش داره استفاده میکنه باید ببینه دنبال چی هست و بعد بره یکی از این مارک ها رو خریداری کنه

نمونش خودم چون روی تعصبی که قبلا داشتم رفتم اینتل خریدم و الان دارم چوبش رو میخرم چون کار من طوری هست که باید AMD میخریدم ولی یکی دیگه بسته به کارش باید بره Intel بخره

ان شاالله که متوجه حرفم شده باشید و با دیدی باز و بدون تعصب و بسته به نوع کاری که میخواهید بکنید سی پی یو خودتون رو انتخاب کنید

سلام .
شما اگر رندر 3دی مکس میگیری ، اگه بری و رنکینگ و زمان رندرینگ یک عکس رو ببینی که تو همین سایت تو forums.sakhtafzarmag.com/threads/7085-***فهرست-برترین-سی-پی-یو-های-دنیا-تا-پایان-سال-2012*** ببینی ، متوجه میشی که اینتل برای رندرینگ بهتر از ای ام دی عمل میکنه . و شاید مشکل شما از بقیه ی قطعاتتون باشه .
مدل سی پی یو ی ای ام دی که راجع بهش صحبت میکنید رو بزارید ، تا ما هم با این سی پی یو آشنا بشیم :)
دقیقا مدل سی پی یو و قطعات سیستم خودتون رو هم بزارید تا اساتید نظر بدن !

darkknight
2013/03/15, 19:51
یک ماه پیش اومدم که AMD بخرم. قرار بود سفارش 8350 بدم برام بیارن. روزی که قرار بود برم و سفارش بدم، نزدیک ظهر بود. برای ناهار بسته بودن. سرتونو درد نیارم رفتم مغازه ی بغلی که برای رم و هارد سوال کنم با یه 3770k اومدم بیرون!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D
کلا همه خرید هاتون اینجوریه؟:))
یا اینکه فروشنده خیلی فروشنده بوده؟

darkknight
2013/03/15, 19:54
سلام .
شما اگر رندر 3دی مکس میگیری ، اگه بری و رنکینگ و زمان رندرینگ یک عکس رو ببینی که تو همین سایت تو forums.sakhtafzarmag.com/threads/7085-***فهرست-برترین-سی-پی-یو-های-دنیا-تا-پایان-سال-2012*** ببینی ، متوجه میشی که اینتل برای رندرینگ بهتر از ای ام دی عمل میکنه . و شاید مشکل شما از بقیه ی قطعاتتون باشه .
مدل سی پی یو ی ای ام دی که راجع بهش صحبت میکنید رو بزارید ، تا ما هم با این سی پی یو آشنا بشیم :)
دقیقا مدل سی پی یو و قطعات سیستم خودتون رو هم بزارید تا اساتید نظر بدن !
کلا توی این فروم تا جایی که من دیدم میگن برای رندر ای ام دی برای گیم اینتل(نه100%)
دیگه برمیگرده به وابستگی نرم افزار مورد استفاده از سی پی یو(یکی به هسته گیر میده یکی به فرکانس )البته بقیه قطعات هم موثر هستن

Beni7192
2013/03/15, 21:08
تو فروم همه میدونند من طرفدار AMD هستم!
ولی هیچکدوم از پردازنده های AMD در کلاس دسکتاپ در هیچ کاربردی از گیم تا پردازش سه بعدی و رندرینگ به پای 3970x نمیرسند!
ولی در نسبت کارایی به قیمت همیشه برنده مطلقی بین دو سازنده وجود نداره!
چند سال اخیر هم لقب قویترین از آن اینتل بوده!

iSteve
2013/03/16, 21:27
توی قیمت های متوسط رو به پایین و پایین در کل AMD بهتره ولی در قیمت ها و کارایی های خیلی بالا intel.
انتخاب از بین این دو تا حد خیلی زیادی به نوع استفاده و توقع کاربر از سیستم بستگی داره.

sh_2500K
2013/04/18, 00:28
سلام و شب بخیر دوستان عزیز والا من خودم جزو کسانی بودم که amd رای دادم ولی الان پشیمونم. چون قدرت و عملکرد درست و ... رو با intel تجربه کردم.

amir1364
2013/04/18, 07:25
فقط اینتل

Mamall
2013/05/07, 23:45
معلومه اینتل

نگاهی به بنچمارک ها بیندازید :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

old gamer
2013/05/21, 17:11
فقط amd مارو از شر قیمتهای بالای اینتل و کارایی بد اینتل نجات داد.

Mr.Kourosh
2013/05/21, 17:33
معمولا انتخاب من intelهست !

Hessam
2013/05/30, 08:18
فقط amd مارو از شر قیمتهای بالای اینتل و کارایی بد اینتل نجات داد.

فقط Intel....!
ما را از کارایی ضعیف و ظاهر گول زن نجات داد...!
پردازنده های اینتل در عمل قدرتشون رو نشون میدن! نه در حرف و روی کاغذ اونم با ترفندهای تبلیغاتی! علتش دقیقاً همینه که اینتل طرفداران بیشتری داره!
باعث افتخاره که همیشه یک قدم جلوتر از AMD حرکت می کنه...!

milad.sanandaj
2013/05/30, 08:51
من طرفدار اينتل هستم... ولي اشتباهي اي ام دي رو زدم.
خخخخخ

vandelin v
2013/05/30, 09:24
الان به شخصه اینتل رو ترجیح میدم با .amd از لحاظ قدرتی واقعا اینتل این روز بیشتر کار کرده و amd با هسته های بالا و... داره یکم مردم رو گول میزنه !! ولی از طرفی به نظرم amd اگه نبود اینتل هم الان تو این جایگاه نبود !!هردو تکمیل کننده هم هستن ! از طری قیمت های معقول amd هم ترمزی بر قیمت گذاری اینتل هست ( البته تو ایران فرقی ندارن !)و یادمون نره یه وقتی هم amd سردم دار پردازنده ها بوود !!

Hessam
2013/05/30, 09:43
دقیقاً همینطوره... سیاست کمپانی AMD دقیقاً همین بوده! بزرگنمایی کلیات و کوچک شمردن جزئیات!
اینا کارشناساشون می شینن جلسه می ذارن که خریدار به چه آیتم هایی روی خوش نشون میده و از نظرش مهم هست و ویژگی اصلیش برای خرید یک پردازنده چی می تونه باشه؟!
نتیجه جلساتون شد فرکانس و هسته ی پردازنده! اومدن تا جایی که تونستن این دو ویژگی پردازنده رو به بهترین نحو ممکن ساختن! یعنی تعداد هسته بالا (دو برابر اینتل) و فرکانس بالا و با قیمت بی نظیر!
مشتری هام میگه: اههههههههه! عجب پردازنده ای ساخته ای ام دی؟!!!!!!!!!!! =P~ =P~ =P~ به به و چه چه و اینها...!
اونم با این قیمت؛ دو برابر از اینتل قوی تره!!!! با قیمت پایین تر! آخ جون! از امروز بهترین پردازنده فقطططططططططططط AMD!
امثال ساده لوح ها هم باور می کنن!!!
اما غافل از اینکه جمله ای به نام: "هیچ ارزونیی بی دلیل نیست!" رو گذاشتن پشت گوششون و انگار که هرگز چنین چیزی وجود نداشته!!!
برای همین کمپانی اینتل هیچ واکنشی به خریدارن از این جهت نسبت قیمت به کارایی نداشت و به خدا واگذارشون کرد! :D

اگر تمام این موارد رو یک خریدار با منطق و دقیق بشینه بررسی کنه؛ می بینه نه تنها اینتل گران قیمت نیست؛ بلکه با توجه به کارایی که ارائه میده قیمت عالی و بعضاً ارزان قیمت هم هست!!!
دقیقاً اینتل می دونسته که کاربران با منطق و دقیق اش به امثال نتایج و تست روی میارن و بهره وری رو در تست ها می بینن! بنابراین اومدن هسته و فرکانس رو به صورت استاندارد ساختن و به جزئیات پردازنده دقت ویژه ای کردن! چون می دونستن جزئیات، بسیار راندمان به مراتب قدرتمندتری داره تا کلیات (مثل تعداد هسته و میزان فرکانس) رو افزایش بدن!
دقیقاً شرکت Apple اومده همین سیاست بسیار عالی اینتل رو در پیش گرفته که حالا با توجه به اینکه خیلی کیفیت عالی داره، قیمتش دیگه برای ما ایرانی ها سرسام آور شده!

ما هیچ طرفداری رو از AMD ندیدم که مغز متفکر باشه و بیاد این موارد رو تجزیه و تحلیل کنه! اکثراً از روی احساسات شیرین نوجوانی تصمیم گیری می کنن و به ظاهر امر بسنده می کنن! (البته جسارت نباشه به بعضی ها که استاد ما هستن.)

طرف وقتی میگه 8350 بهتر از 3930 اینتل هست، باید فاتحه اش رو خوند که کارت 800 تومنی رو داره با کارت 2 میلیون تومنی مقایسه می کنه!!!
اِ اِ اِ اِ اِ...!!!!!! من صبر کردم ببینم دوستان حرفه ای و مدعی دیگه پاسخی درخور و شایسته ی اظهار نظر ایشون صادر می کنن؟!! دیدم گویا همه سرشون رو مثل کبک کردن زیر برف و از همه بی سواد تر خودشونن! :D
دو شبانه روز خوابم نبرد به خاطر این مقایسه ی بی حساب و کتاب!!!!
آخه دوست عزیز؛ پردازنده ی 8350 800 هزار تومنی رو که با پردازنده ی 2 میلیون تومنی و صنعتی 3930 مقایسه نمی کنن!!
پردازنده 8350 فقط و فقط با کارت 3570 اینتل قابل مقایسه هست! همین!
اما این پرازنده رو با تمام پردازنده های اینتل مقایسه می کنن!! (از جمله سوکت 1155: 3570 و 3770 و سوکت 2011: 3820 و 3930 و ...)
چرا؟! چون دو کلیت بزرگ به نام تعداد هسته و فرکانس بالا داره که 3930 که سهله! از این حیث پوز 3970 اکسترم اینتل 4 میلیونی رو هم به خاک می ماله!!!!!!
به هر حال دلشون به همین خوشه دیگه... ما هم برای اینکه دلشون رو نشکونیم و از جنگ و درگیری لفظی جلوگیری کنیم، در مقابل چنین اظهار نظر های بی منطق و حساب و کتابی اکثر اوقات سکوت می کنیم! :D

امیدوارم طرفداران AMD کمی منطقی تر به این موضوع فکر کنن و بعد با دلایل موثق بگن کدوم برتره!

h_esfahanian
2013/06/06, 20:27
امیدوارم طرفداران AMD کمی منطقی تر به این موضوع فکر کنن و بعد با دلایل موثق بگن کدوم برتره!

نمی گذارید من دهنم بسته باشه حرف نزنم!:)
دوستان بد نیست یکمی انصاف داشته باشیما. کلا اینجا یا دارن ایسوز رو می کوبن یا AMD رو! اگه بحث سخت افزار هست پس چرا انقدر تبعیض نژاد قائلید؟!
اولا چرا زود یادمون میره که AMD بود که بحث دوهسته ای ها رو با ضعف هاش راه انداخت و حدود 1 سال و اندی اینتل سردرگم بود.! الانم که اینتل چهار هسته ای ساخته با ترکیب 2 تا Core 2 Duo!
البته اشکالی نداره ها ولی هشت هسته فیزیکی AMD کجا؟ چها هسته فیزیکی و چهار هسته مجازی INTEL کجا؟
در ثانی اینجا CPU های 32 نانومتری AMD داره با 22 نانومتری سه بعدی INTEL مقایسه می شه آخه اینا چه ربطی به هم دارن؟!
ما کاری نباید به کاغذ و آمارها داشته باشیم. اون مصرف کننده هست که بسته به نیازش پردازنده و مین رو انتخاب می کنه. قرار نیست آپولو هوا کنیم که!

Nemouneh
2013/06/06, 22:14
در اینکه اینتل قدرتی کار می کنه شکی نیست ولی با نظر دوستمون vandelin v دقیقا موافقم که اگه amd نبود شاید اینتل این همه قدرتمند نبود.

pouya-16
2013/06/06, 23:12
amd رو انتخاب کردم چون قبلآ amd داشتم خیلی ازش راضی بودم چون داغ نمیکردم وقتی سیستم رو intel کردم داغ میکنه.

navidbeta
2013/06/14, 21:02
ترکیبی از هر دو!!
ولی واقعا اگه این دوتا شرکت باهم همکاری میکردن یه محصول مشترک میدادن هم خیال ما راحت میشد هم خیال اونا(شرکت دیگه ای نبود که بخوای ازش خرید کنی!)
اما به صورت جدا intel رو ترجیح میدم
cpu هاش باجنبه ترن(تحمل اورشون بالاس)

APA
2013/07/02, 10:52
پرچم اینتل بالاست!!(مثل همیشه!)

amir.h
2013/07/02, 10:52
تو اين وضع گروني و قيمت ها ، من آخرين سيستمي كه بستم از fx-6100 بوده ، به نظر من در حال حاضر ، براي ارتقا سيستم هاتون amd الان مناسب تره

Shahin007
2013/07/02, 10:58
amd رو دوس دارم ولی متاسفانه اینتل بهتره:دی

البته یادش بخیر دو هسته ای های amd رقیب نداشتن واقعا...بهترین بودن زمان خودشون.

در کل اینتل بهتر و موفق تره.

Amin224
2013/08/18, 21:00
amd رو دوس دارم ولی متاسفانه اینتل بهتره:دی

البته یادش بخیر دو هسته ای های amd رقیب نداشتن واقعا...بهترین بودن زمان خودشون.

در کل اینتل بهتر و موفق تره.

در کل اینتل بهتره اما گرون فروشه !

old gamer
2013/08/19, 00:36
AMD همیشه فکر کاربران و جیب اونهارو میکنه برخلاف intel که فقط داره جیب مشتری هاشو خالی میکنه. تغییر سوکت و پشتیبانی نکردن از محصولات قدیمی در سوکتهای جدید برای دوستداران اینتل تبدیل به کابوسی شده که اونهارو مجبور میکنه هرسال سیستمهای جدید بخرند و باز نگران قدیمی شدن سیستمشون باشند.
اینجاست که جمله : AMDدوست داشتنی مفهوم پیدا میکنه

yaser_206
2013/08/20, 10:59
امیدوارم طرفداران AMD کمی منطقی تر به این موضوع فکر کنن و بعد با دلایل موثق بگن کدوم برتره![/SIZE]

دوست گرامی در اینکه اینتل cpu های پرقدرت تولید میکنه شکی نیست ولی باید قبول کنی که خودتم داری از روی تعصب به چند تا cpu اینتل حرف میزنی وقتی صحبت از cpu های 3930k و 3960 و 3970 میکنی اینها جز بالاترین تکنولوژی اینتل هستش ولی هیچوقت اینتل به خواسته مشتریهای کم درامد فکر نکرده و تو خیلی از جاها از شرکت amd جا مونده که فکر میکنم خودتم به این موضوع واقفی در هر صورت amd شرکت بسیار دوست داشتنی هستش با تمام احترام به اینتل شما

aaa666
2013/08/21, 21:12
من قبول دارم intelبهترینه چون بهش ایمان دارم .چون رو سیستم نصبه و 7ساله شده, بیشتر گیمهای که دوست داشتمو جواب داده. از اون اول میدونستم cpu بنامa mdهست. ولی اینترنت نداشته نظره خیلیها را بدونم فقط شنیده بودم AMD شانسیه منم شانس نداشتم پس inteliشدم پشیمونم نیستم.وولی 2 ماه دارم تحقیق میکنم کدوم بهتره. کسی نگفتهcpu amd سوخته یا اذیت میکنه بنظر من اگه کسی میخواد cpu برداره 1_هدفشو انتخاب کنه 2_سعی نکنه این 2تا رو با هم مقایسه کنه . من مثله بعض از شماها درس نخوندم تا بدونم کار کرد یعنی چی کدوم بهتر intel>amd ولی میدونم این دو باید باشن مثله سوسک و مگسبرایه من فرقی نداره طرف هر دو هستم. اینقدر نگید amd اینجوری intelاینجوری همه میدونن چی به چین مردم که مثله من بی ثواد که نیستن.

Emoji
2013/08/21, 21:17
اینتل ...
با AMD هم تاحالا کار نکردم :-?

m.J
2013/09/01, 09:55
AMD
تا حالا که ازش راضیم خوب جواب میده

من تقریبا 7 سال پیش بود که دیگه پاییه سیستمم رو amd گذاشتم تا الان
و تا الانم 4 بار سی پی یو amd خریدم

mashkanis
2013/09/01, 10:32
براي من بي پول :(( فقط AMD البته يكي دوسال هست كه دارم پول جمع مي كنم كه اينتلي بشم .

m.J
2013/09/01, 10:42
حالا amd هم دیگه انقدر اشغالی نیست :-?

easa1325
2013/09/07, 06:31
الآن که intel از نسل چهارمش رونمایی کرده خیلی جلو افتاده.امیدوارم amd خودش رو برسونه چون ارزون تره.اگه پول داشته باشم 100 % یه haswell میخرم.

tik tak
2013/09/22, 18:53
من طرفدار مطلق هیچ کدوم از اونها نیستم. هر کدوم ویژگی های خودشون رو دارن. مثلا پردازنده های موسوم به APU محصول AMD "نسبت کارایی به قیمت" خوبی دارن با توجه به وجود گرافیک مجتمع به نسبت قوی میتونن برای گیمرهای با بودجه کم مناسب باشن. با این انتخاب شما هم در هزینه صرفه جویی کرده اید و هم سر ماه پول کمتری واسه برق میدین! ولی از گرافیک مجتمع اونا نباید انتظار کارایی برابر کارت های گرافیک قوی داشت. حدودا کارایی اونا در حد GT 630 است. اگه هم بعد از مدتی احساس کردید گرافیک مجتمع جوابگوی نیازتون نیست میتونید کارت گرافیک HD6670 تهیه کنید و با فعال کردن حالت دوال همزمان از قدرت کارت گرافیک و پردازنده مجتمع استفاه کنید. اما در زمینه پردازش اینتل قویتره ولی به نسبت قیمتشون هم بیشتره.

shadow313
2013/09/29, 21:20
هر چی رقابت بینشون بیشتر برای خریدار بهتر هر چند........ واقعا توی کشور ما خیلی معدود بتونن قدرت خرید پردازنده های سطح اول را داشته باشند ....و ماباید همیشه چند نسل عقبتر باشیم

NVIDIA Love
2013/10/01, 07:59
اصلا هم انیطو نیست ک ما پردازنده های قدیمی بخریم ! میدونی تو همین هفته چند تا پیشنهاد i7 4770K شده ؟
اینتل 100% اصلا قال مقایسه نیست !!! دمای پردازنده های ای ام دی افتضحا ه نمیشه ازش دفاع کرد قدرت پردازشی جدید ترین های AMD شاید به i5 4570 برسه!
اما ای ام دی گرافیک های مجتمع خیلی قوی داره و برای بودجه های پایین مناسب هست

TOP OverclocKER
2013/10/01, 20:35
اصلا هم انیطو نیست ک ما پردازنده های قدیمی بخریم ! میدونی تو همین هفته چند تا پیشنهاد i7 4770K شده ؟
اینتل 100% اصلا قال مقایسه نیست !!! دمای پردازنده های ای ام دی افتضحا ه نمیشه ازش دفاع کرد قدرت پردازشی جدید ترین های AMD شاید به i5 4570 برسه!
اما ای ام دی گرافیک های مجتمع خیلی قوی داره و برای بودجه های پایین مناسب هست

دوست عزیزم چند نفر میتونند پردازنده 1 میلیونی بخرند وقتی اکثریت درامدی زیر این مبلغ دارند .....قیمت جهانی این سی پی یو تقریبا 350دلاره اونم با درامد اوناکه شاید 10درصددرامدشون باشه حالا شما بگو کی میتونه بخره

در مورد پردازنده در سطح بالا اینتل برتر مطلقه ...ولی در متوسط و پایین کفه AMD سنگینتره

KAMANDCO
2013/10/02, 00:14
به نظر من اینتل ظاهرا میخواد بگه یه سرو گردن از amdبالاتر هستش که واقعا از نظر مشخصات بالاتره...ولی من سالهاست با این دو برند به طور مساوی کار کردم سیستمهای زیادی رو مونتاژ کردم ولی amd واقعا در عمل یه چیز دیگست واقعا علاقه خواصی به amdدارم intelداره پول کلاس تکنولوژی بالاشو میخوره ولی اگه از من بپرسن میگمamd ........

momo000000
2013/10/02, 02:07
با سلام
بزارید یجور دیگه بگم
عجب غلطی کردم اومدم سمت اینتل
واقعاً AMD یه چیز دیگه هست
زورشم کم باشه یه چیز دیگه هست واقعاً

yaser_206
2013/11/07, 16:59
هر دو رو داشتم الان amd دارم و راضیم از اون . همیشه به فکر جیب مصرف کننده بوده و هست به افتخار این شرکت دوس داشتنی هورا ..........

Beni7192
2013/11/13, 04:42
همیشه AMD رو دوست داشتم!
ولی هیچ وقت نباید بازار تک قطبی بشه اون جوری فقط کلاه مشتری پس معرکست!
پیشرفت haswell نسبت به ivy bridge رو مقایسه کنید با پیشرفت kepler نسبت به Fermi کل قضیه دستتون میاد!

aminminooei
2013/11/13, 09:52
تا چند سال پیش Intel برتری مطلق نسبت به AMD داشت ولی الان دیگه اینطور نیست و AMD با عرضه پردازنده های جدید بر پایه معماری های جدید و همچنین قیمت فوق الاده پایین نسبت به Intel تونسته سهم زیادی از بازار رو بگیره .
البته من خودم شخصا اگر مسائل مالی بزاریم کنار Intel انتخاب میکنم .

aminminooei
2013/11/13, 09:56
همیشه AMD رو دوست داشتم!
ولی هیچ وقت نباید بازار تک قطبی بشه اون جوری فقط کلاه مشتری پس معرکست!
پیشرفت haswell نسبت به ivy bridge رو مقایسه کنید با پیشرفت kepler نسبت به Fermi کل قضیه دستتون میاد!
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدبد .

Aliover
2014/02/26, 09:31
ایشون درست میگه.
اگر بازار تک قطبی بشه دیگه مثل جریان کارت های انویدیا میشه که سری 600 و 700 رو داشت خداتومن به مردم میفروخت.
اگر ای ام دی کارت های جدید رو عرضه نمیکرد انویدیا بازم داشت جیب مردم رو خالی میکرد.
این جریان در بازار پردازنده هم وجود داره.
اگر ای ام دی نباشه ، اینتل دیگه به خودش زحمت پیشرفت رو نمیده.
همیشه رقابت به نفع مشتری هست.
الان ای ام دی بازار ارزان قیمت رو هدف قرار داده و اینتل هم بازار بالاتر رو.
این رقابت خوبه.

mspforg
2014/02/26, 23:42
من وقتی خواستم سیستم قبلمو ارتقا بدم اونم نه همه قسمتاشو فقط پردازنده و پیرو اون مجبورا برد رو ارتقا دادم جمعا 1 میلیونو 70 هزار تومن هزینه کردم برا سیستم جدید
در حالیکه به بالاترین کارایی تو این محدوده قیمت رسیدم
اگه میخواستم سیستم رو با این هزینه بر پایه اینتل بروز رسانی کنم شاید نزدیک 40 درصد باید بیشتر هزینه میکردم
الان نمره ای که ویندوز 7 تو حالت استاندارد پردازنده به اون میده 7.8 و این منو کاملا قانع میکنه که انتخابم درست بوده و در حالت چند هسته ای که مسلما بیشتر نرم افزارهای جدیدتر
اونو پشتیبانی میکنن برای چند سال با این امتیاز به امید خدا خیالم راحته :)>-

Amin224
2014/06/03, 17:53
در رده متوسط ( کاربر خانگی ) از نظر قیمت به کارایی کاملا AMD مقرونه به صرفه تر از اینتل هست ..

Aliover
2014/06/04, 00:46
در رده متوسط ( کاربر خانگی ) از نظر قیمت به کارایی کاملا AMD مقرونه به صرفه تر از اینتل هست ..
مخصوصا سری A4 که نسبت به قیمتشون عالییی هستن.
ضمن این که سری A4 3400 با بورد های A55 ام اس آی راحت و بدون ولتآژ از 2.7 به 3.7 اورکلاک میشه حتی با کولر استوک دما از 35 درحه تجاوز نمیکنه.

Amin224
2014/06/04, 10:38
مخصوصا سری A4 که نسبت به قیمتشون عالییی هستن.
ضمن این که سری A4 3400 با بورد های A55 ام اس آی راحت و بدون ولتآژ از 2.7 به 3.7 اورکلاک میشه حتی با کولر استوک دما از 35 درحه تجاوز نمیکنه.

سری پردازنده های خانواده Vishera هم به نسبت قیمت به کارایی از نمونه اینتل بهتر عمل مبکنند ! و به همون نسبت مادربردهای amd قیمت بسیار مناسبتری دارند .

Viper95
2014/06/05, 16:08
من خودم تا مدتی قبل طرفدار amd بودم .

ولی خدارو شکر از عید پارسال ب راه راست هدایت شدم :)

الان ب این نتیجه رسیدم ک واقعا amd چرته ! ب هیچ دردی نمیخوره .

سری پردازنده های core i واقعا شاهکارن . از نظر ساختار و چیپست ها کاملا اینتل رو برتر میدونم .

apu ها ک اصلا ب درد کار درست حسابی نمیخوره :| و amd روز ب روز بیشتر بر اونا تاکید میکنه .

واقعا intel بهترینه تو هر پلتفرمی .

ولی یکم کلی تر ببینیم حظور amd در بازار ضروریه تا رقابت ببخشه ب بازار .

Aliover
2014/06/05, 18:22
من خودم تا مدتی قبل طرفدار amd بودم .

ولی خدارو شکر از عید پارسال ب راه راست هدایت شدم :)

الان ب این نتیجه رسیدم ک واقعا amd چرته ! ب هیچ دردی نمیخوره .

سری پردازنده های core i واقعا شاهکارن . از نظر ساختار و چیپست ها کاملا اینتل رو برتر میدونم .

apu ها ک اصلا ب درد کار درست حسابی نمیخوره :| و amd روز ب روز بیشتر بر اونا تاکید میکنه .

واقعا intel بهترینه تو هر پلتفرمی .

ولی یکم کلی تر ببینیم حظور amd در بازار ضروریه تا رقابت ببخشه ب بازار .

البته با بخشی موافقم ولی این که چرته توهین به برند محسوب میشه ! دقت بفرمایید.
شما قیمت به کارایی رو در نظر بگیرید به نتیجه میرسید.
سری APU رو باید با این شکل در نظر گرفت که دارای کارت گرافیک مجزا هستش.
سری هایدند APU ها چندان مناسب نیستن ضمن اینکه گران هم هستش.
7850K حدود 750 تومن واقعا گرونه.
ولی سری رده پایین نسبت به قیمت کارایی خوبی رو داره.
A4 3400 , A4 4000 نسبت به قیمت بهترین کارایی رو دارن.
الان بالای 600 تومن باید بدون شک از سری 4XXX اینتل پردازنده رو انتخاب کرد.
ولی زیر این قیمت میشه نیم نگاهی هم به محصولات AMD کرد.

king-baxx
2014/06/05, 18:48
من تا حالا 4 تا سیستم عوض کردم و هر چهار تاش بر مبنای سی پی یو های AMD بوده

ازش راضی ام ولی میخوام اینتل هم تجربه کنم - برای همین دارم سیستم جدیدم رو بر مبنای cpu اینتل میبندم - سری هاسول رفرش

Amd دوست داریم ;)

Amin224
2014/06/05, 19:39
اگر بحث معماری و تعداد هسته ها رو کنار بگذاریم و فقط نسبت کارایی به قیمت مد نظر داشته باشیم .
برای بودجه های متوسط سیستم AMD پایه از نظر قیمت به کارایی مقرونه به صرفه تر هست ، بازار هدف AMD محسوب میشه .
برای بودجه ها متوسط به بالا به اصطلاح هایدند اینتل حرف اول میزنه .

hossein.asghari
2014/06/11, 15:37
من دو تا سیستم دارم که هر دوتاش از سی پی یو ی اینتل استفاده میکنن
اما من خیلی دوس دارم amd رو هم تست کنم!!!

Sent from my memo pad 10 using Tapatalk

ABS92
2014/06/11, 22:01
عاشق AMD هستم.چون واقعا قیمت محصولاتش با کارایی که ارائه میده واقعا قابل ستایشه
اولین سیستمم AMD بود که یه Sempron 2.6GHZ بود.یه سرعتی داشت که اصلا آدم توش میموند

بعد از اون اینتل گرفتم که اینتل هم خوب بود.
الانم یه Athlon II X3 خریدم که با یه آنلاک ساده یه هسته ی دیگه هم اضافه شد و با 120 تومنی که براش هزینه کردم خداوکیلی خیلی خیلی بیش از پولش داره کار میکنه.

منکر اینتل و محصولات عالیش نیستم ولی قیمت بالاشون یکم دست طبقات متوسط درآمدی رو بی نصیب میذاره ولی AMD با قیمت مناسبی که حتی قوی ترین پردازنده هاش دارن هر شخصی میتونه داشته باشتشون.
ان شاالله , گوش شیطون کر , تابستون هم پردازنده رو به FX ارتقا میدم.

visegrip
2014/06/28, 17:53
اقا جواب هر چی باشه باز هم از همه جهات اینتل سروره و دیگه ای ام دی نمیتونه به گردپای اینتل برسه!فففققققط اینتل جون!
راستی امروزه از لحاظ قیمت کی میگه ای ام دی بهتره؟9590هست یه تومن 4770kهست یه تومن!اینتل که کلا با 4770kای ام دی رو داغون کرده!دیگه اون روز ها گذشته!
بخاری برقی نمیخواهیم;پردازنده خواستاریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!=))

Mostafa98
2014/06/29, 17:36
از بخری برقی گرون تره لامصب
آخه 9590 با8350 چه فرقی ا ز نظر ساختار داره؟

visegrip
2014/06/29, 19:20
هیچی همان اش و همون کاسه

yaser_206
2014/07/22, 14:30
ولی در کل بستگی داره که از پردازنده توقع انجام چه کاری رو داشته باشید به عنوان مثال پردازنده های اینتل مخصوصا سری core i5&core i7 در زمینه گیم حرف اول و آخرو میزنند
البته درسته که قیمتاشون تفاوت فاحشی با رقیبشونAMD داره اما خب کارائیشون نیز نسبت به رقیب همین تفاوت رو داره که در عمل کاملا محسوس هست و این کامل به تفاوت در معماری ساختشون برمیگرده...

داداش خیلی هم بالاتر نیستن تازه بعضی وقتا پایینترن میان amd رو باید خوب ببندی ...