PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قدرتمندترین نوت بوک طول تاریخ :Clevo P270WM از شرکت AVADirect

rajah
2012/02/07, 01:49
AVADirectهم شاخ و شانه کشید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

شرکتAVADirect که برای ما ایرانی ها نامی نا آشناست اینبار با معرفی نوت بوک گیمینگ خود برای رقبا شاخ وشانه کشید

تا باز هم حضورش قدرتمندش را در این عرصه به همگان دیکته کند.از آنجا که اکثریت کاربران در ایران با AVADirect آشنایی ندارند

در نتیجه لزوم معارفه آن شرکت برای آشنایی بیشتر کاربران بیش از پیش از اهمیت خاص برخوردار است :

شرکت آمریکایی AVADirect در حوالی شهر Twinsburg در سال 1998بنا شده که در زمینه تامین قطعات سخت افزاری فعالیت می کند.

عمده فعالیت این شرکت را می توان به ساخت و راه اندازی سیستم های سفارشی برای شرکت مایکروسافت و سرورهای لینوکس بیان کرد.

کار روی workstation هایی در کلاس کاری high-end ،سیستم های گیمینگ و اداری و نوت بوک از دیگر فعالیت های این شرکت قلمداد

می شود.شایان بذکر است که این شرکت با سازمان GSA (General Services Administration همکاری تنگاتنگ دارد(GSA در واقع

آژانس مستقل از دولت ایالات متحده آمریکا تلقی می شود که به تامین نیاز سازمانهای اداری و فدرال امریکا کمک می کند)یر روی شانه

AVADirect نشان طلایی زیادی دیده می شود که در بین آنها نشانی را که از مایکروسافت گرفته بیش از همه خودنمایی می کند.

این شرکت که طی سالهای اخیر با ارائه نوت بوک های گیمینگ با قطعات high-end توانست نام خو را با قلم شهرت بنگارد ،در ادامه سیر

صعودی این شرکت اینبار تحفه ی دیگری را برای گیمر ها تدارک دیده نوت بوکی قدرتمند بنام Clevo P270WM .

نوت بوکی با چیپ مبتنی بر X79 و پردازنده 6 هسته و فوق العاده قدرتمند از پلتفرم LGA2011 بنام Intel® Core i7-3960X . این پردازنده

در حال حاضر قدرتمندترین پردازنده دنیاست .(البته بصورت سفارشی بر روی این نوت بوک قرار می گیرد و پردازنده دیفالت 3930K است).

پردازنده دسکتاپی 6 هسته که بصورت 12 رشته (نخ) عمل می کند، و از فرکانس هسته 3.3 گیگاهرتزی بهره می برد که به لطف قابلیت توربو

تا 3.9 گیگاهرتز ارتقاء می یابد.وجود 15 مگابایت حافظه نهان لایه سوم در کنار رابط حافظه 4 کاناله که می تواند تاثیر بسزایی بر زمان تاخیر داشته

باشد نیز بر قدرت این پردازنده نجومی صحه بگذارد.پردازندهIntel® Core i7-3960X که از تکنولوژی ساخت 32 نانومتری بهره مند است در

بالاترین دما ناشی از کارکرد پردازنده در زمان لود مصرفی برابر 130 وات خواهد داشت .برای بنده جای تعجب است که با توجه به تعداد ترانزیستورهای

این پردازنده و دما و مصرف بالای آن که حتی اینتل را به ارئه خنک کننده مایع برای آن واداشته چگونه در یک نوت بوک قرار داده شده؟؟باید منتظر ماند

ودید که چگونه این شرکت توانسته از چیپ X79 و پردازنده 3960 برای نوت بوک خود استفاده کنند و محدودیت ها را کنار بزند.باید بگویم که بنا به

ادعای این شرکت تمدیدات لازمه جهت اورکلاک این پردازنده نیز کاملا دیده شده است.(خمیر سیلیکون حرارت روی پردازنده رو هم شما می تونید

خودتون تو سایت این شرکت انتخاب کنید و کلا دست شما برای طراحی یک غول بتمام عیار بازه)

ولی این پایانی بر قدرت Clevo P270WM نخواهد بود زیرا توانایی پذیرایی از 32 گیگابایت رم DDR3 (البته بصورت سفارشی ودر حالت دیفالت 4گیگابایت

هست)در کنار هارد درایو 750 گیگابایتی(با سرعت 7200 که با قابلیت ساپورت RAID 0, 1, 5 می تواند تا3 برابر افزایش یابد یا درایو سالید 480گیگابایتی

ازOCZ را در کنار خود ببیند )و کارت گرافیک Nvidia GTX 580M 2 GB با 384 هسته CUDA که می تواند در حالت SLI به 768 هسته ارتقا یابد(

CUDA یک نوع معماری و موتور در طراحی GPU های شرکت انویدیا هست که به دلیل گستردگی و تخصصی بودن این موضوع به توضیح کوتاه کفایت

می کنم) این شرکت برای کابران 3D باز خود نیز کارت گرافیک قدرتمند NVIDIA® Quadro® 5010M نیز تدارک دیده تا این قشر از کاربران را

نیر به سوی نوت بوک خود سوق دهد.

اگر بخواهیم کمی سخت گیرانه قضاوت کنیم می توانیم بگوییم که صفحه نمایش 17.3 اینچی این نوت بوک از نقاط ضعف آن قلمداد می شود هرچند که این

نمایشگر Full HD بوده و از قابلیت glossy برخوردار است ولی به هیچ عنوان نمی تواند جای پنل 3D را برای Clevo P270WM پر کند.دومین عیب این نوت بوک

به ظاهر بی آلایش و ساده این نوت بوک برمی گردد که به مزاج گیمرها در این امر توجه نشده.و سومین مورد هم کیبورد ساده و معمولی Clevo P270WM

هستش ؟؟این همه تدارک برای گیم ولی از کیبورد گیمینگ خبری نیست کیبوردی که دکمه های اون برای گیم طراحی و چیدمان بشن.از باتری معمولی این

نوت بوک هم ناراضیم.(این معایب رو خود بنده بذهنم رسیده و گمونم بیراه نباشن)

(ناگفته نماند شاسی محکم این نوت بوک در کنار کیبورد بک لایت ،طراحی خاص سیستم تهویه و صوت آن نیز ستودنی است)

در نهایت وایرلس فوق العاده کارای فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. مخصوصا برای گیمرهایی که علاقمند بازی های آنلاین هستند نیز در کنار پورت های USB3

و خروجی HDMI و درایو نوری بلوری از دیگر مشخصات Clevo P270WM محسوب می شوند.

این نوت بوک با سیستم عامل 64 بیتی ویندوز 7 نسخه Home Premium ارائه می شود و تحت حمایت گارانتی 1 ساله AVADirect خواهد بود.

ورژن دیفالت این نوت بوک با کانفیگ زیر ارائه خواهد شد که قیمتی بالغ بر $3000.00 دارد:

Intel core i7 3930K, GTX 580M 2 GB, 4 GB of DDR3 RAM at 1333 MHz, 750 GB 7200 RPM hard disk

نگارش:سعید افرازی
.
.
.
.
.
.

rajah
2012/02/07, 01:59
با کانفیگی که خودم تو سایت انتخاب کردم قیمت تا $5730.87 بالا رفت:پردازنده 3960 ،sli برا 580و 32 گیگابایت رم پتریوت در کنار راید 480 گیگابایت درایو سالید ocz و هارد750 ،باتری 8 سلولی

Arsn
2012/02/07, 14:28
سعید جان میشه یه لینک از این لپ تاپ بدی ! راستش من تا حالا باطری لپ تاپی را سراغ ندارم که بتونه پردازنده 130 واتی راه بندازه ! احتمال میدم که 3960 و 3930 ذکر شده نسخه لپ تاپ باشند!

farjam1990
2012/02/07, 16:48
چه چیز خوبیه :دی

rajah
2012/02/07, 17:38
سعید جان میشه یه لینک از این لپ تاپ بدی ! راستش من تا حالا باطری لپ تاپی را سراغ ندارم که بتونه پردازنده 130 واتی راه بندازه ! احتمال میدم که 3960 و 3930 ذکر شده نسخه لپ تاپ باشند!

این لینک از شرکت سازنده (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

اینم لینک از سایت techpowerup (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

علیرضاجان من خودم هم شکه شدم ولی همونطور که تو متن پست گفتم پردازنده 3960 نسخه دسکتاپ هست و موبایل نیست عزیزجان همونطور که شما هم می دونی بالاترین نسخه موبایل تو پردازنده های اینتل i7 2960xm هستش اصلا این شرکت یکی از افتخاراتش کوچک کردن کامپیوتر های دسکتاپی هست

Beni7192
2012/02/07, 22:07
این دیگه چیه@-)@-)@-)
اصلا روشن میشه, باطریش چند دقیقه دووم میاره, اورکلاک هم میشه!!!!
کسی پیدا میشه رو دست این بزنه!!!