PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بنچمارکهای amd fx 8150

rajah
2011/11/01, 00:37
بفرما عزیزم اینم تست ها

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

rajah
2011/11/01, 00:40

rajah
2011/11/01, 00:50
اینم تست گیم

rajah
2011/11/01, 00:53

rajah
2011/11/01, 00:58

rajah
2011/11/01, 01:02

rajah
2011/11/01, 01:06

rajah
2011/11/01, 01:10
Processor
System Idle Power
AMD FX-8150 (Zambezi) 8C/8T, 3.6 GHz Base
107 W
AMD Phenom II X6 1100T (Thuban) 6C/6T, 3.3 GHz Base
114 W
AMD Phenom II X4 980 BE (Deneb) 4C/4T, 3.7 GHz
100 W
Intel Core i7-2600K (Sandy Bridge) 4C/8T, 3.4 GHz Base
90 W
Intel Core i5-2500K (Sandy Bridge) 4C/4T, 3.3 GHz Base
90 W
Intel Core i7-920 (Bloomfield) 4C/8T, 2.66 GHz Base
130 W

Arsn
2011/11/01, 22:14
به وضوح خود تست ها دارن خودشون را زیر سوال میبرن !

تو مواردی میبینی که 980 که 3.7 است داره از 8150 که 3.6 است ولی 8 هسته جلو میزنه ؟

من نمیدونم شما این را چی تفسیر میکنید؟

برای شما جالب نیست 8150 با یه اختلاف جزیی از x6 1100t در تست Cinebench multi thread جلو تره ؟ در صورتی که از همه نظر (کلاک ، کش ، تعداد هسته ، رابط HT ) پردازنده 8150 قوی تر است ؟

واقعا شما این ها را چی تفسیر میکنید ؟ (یادتون نره رکورد اور دنیا دست 8150 است)

تا زمانی که بنچمارک ها بروز نشن تمام این چیز هایی که بنام بنچمارک این جا میبینیم قصه است !

من فقط دو سه تا را نگاه کردم ! چرا ؟ نتیجه از قبل معلومه ! بننچمارک هایی که مال عهد شاه عباس است .

تمام این حرف های من به وضوح توی فروم های خارجی و anandtech و overclockersclub بعد از بررسی ها یا توی فروم با تایید مدیران این سایت ها همراه شده

واقعا از سخت افزار بعیده که بیاد قضاوتش یا کاربرگ قضاوتش را از یه سری نتایج بلکل غلط نتیجه بگیره

نرم افزار 7 zip چون پردازش داره و کد گذاری میکنه دقت کنید میبیند به همون ترتیبی که cpu ها باید مرتب بشن مرتب شدن .
یا civilization در حالت full render که cpu هم مجبور چند نخی پردازش کنی به خوبی ترتیب cpu ها را نشون میده
حتی cine bench 11.5 نسبت به 10 داره کارایی ها را واقعی تر نشون میده ولی هنوز هم جای کار داره

rajah
2011/11/01, 23:14
برادر عزیز چرا ناراحت می شی این تست ها که از دو سایت معتبر دنیاست سایت تامزهاردوار رو هم قبول نداری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است ما که از خودمون نمی گیم این تست ها از نرم افزار های کاربردی و معمول برای تست هستن تازه برادر من 980 طراحی معماریش کلا با 8150فرق می کنه و نمی شه بصورت اسمی و از روی تعداد هسته و فرکانس با8150قیاسش کرد و تنها راه قیاس همین بنچمارک های موجوده که تو حالت برابر گرفته بشه رکورد اور هم درست می گی تو اور خوب کار کرده ولی همه چیز اور نمی شه و همه کاربر ها هم اور نمی کنن و بصورت کلی امتیاز دهی باید کرد سایت تامزهاردوار هم کارشناسی هاش همیشه معتبره ،واین نوشته من قضاوت سخت افزار نیست بلکه تست هایی که این دو سایت مشهور گذاشتن ،تازه ما نمردیم تا یکی دو ماهه دیگه همچی مشخص می شه من به خاک پای شما هم نمیرسم و فقط خواستم بچه ها تست ها رو دیده باشن
ممنون

rajah
2011/11/02, 00:26
برا اثبات حرف هام می تونی این بنچمارک ها رو هم نگاه کنی که سایت مشهور فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. معرفی کرده ،عزیزم همه که اشتباه نمی کنن باید قبول کنیم اینتل سره

حتمی ببین
دوستت سعید افرازی

Arsn
2011/11/02, 00:36
شکسته بندی نکنید خواهشن من آب میشم میرم تو زمین حالا بیا جمعش کن

نه که تامز هاردور را قبول ندارم ! حرفی که اشتباهه نباید قبول کرد . در ضمن تامز یه سایت بررسی است و زمانی که میخوایم خیلی حرفه ای کار کنیم بهترین حالت استفاده از سایت هایی که در زمینه اورکلاک هستند مثل اورکلاکرز کلاب !

حرف های من را درباره ی اشتباه هاتی که تو بنچ مارک ها است را قبول نداری ؟ (مثلا فاصله نزدیک 1100t با 8150 که اصلا معقول نیست)

اتفاقا اتفاقا من میگم آدم (به خصوص بچه های سایت ویزین سخت افزار) باید خودش کلاش را قاضی کنه ! که چرا انقدر این بنچمارک ها دارن چیزی را نشان میدند که عقلانی نیست

سایت toms اشتباه نکرده و نمیکنه ولی سنگ محکی که استفاده کرده غلطه ؟

چقدر تامز باهوشه ! برداشته توی بازی تست کرده (بازی هایی که دارن به زور با 4 هسته کار میکنن)

شما منظور من را متوجه نشدی ، میگم که خود نرم افزار بنچمارک داره غلط نشون میده چون به نظر من بهینه سازی نشده برای پردازنده 8 هسته ای یا شاید معماری را نمیتونه ازش استفاده کنه

مثالش همین cinebech 10.5 که کلا نمیتونه 1090 من را که 4.5 گیگاهرتز است را روی فول لود بزاره ! پس مطمنن توی 1050 هم نمیتونه ، پس مطمنن وقتی از کل قدرتش نمیتونه بهره ببره نمیتونه نمره ی درستی بهش بده

به نظر من کاش الان یه تست مولتی ترید که بعد از عرضه زامبزی اومده باشه داشتیم تا اون موقع مقایسه درست میشد یعنی مشکل اینه که شرایط برابر نیست !
ولی ای کاش خود سخت افزار میتونست بنویسه و از نظر یه سری نرم افزار که نمیتونن بسنجن نمینوشت: همونجور که گفتم توی تست هایی که واقعا cpu را به چالش کشیده میبینیم که 8150 برتره!
تکراری :

نرم افزار 7 zip چون پردازش داره و کد گذاری میکنه دقت کنید میبیند به همون ترتیبی که cpu ها باید مرتب بشن مرتب شدن .
یا civilization در حالت full render که cpu هم مجبور چند نخی پردازش کنی به خوبی ترتیب cpu ها را نشون میده
حتی cine bench 11.5 نسبت به 10 داره کارایی ها را واقعی تر نشون میده ولی هنوز هم جای کار داره

در ضمن شما بزرگ مایی ، و انشالله سایه ات بالای سر سخت افزار باشه

ولی ای کاش خود سخت افزار میتونست بنویسه و از نظر یه سری نرم افزار که نمیتونن بسنجن نمینوشت: همونجور که گفتم توی تست هایی که واقعا cpu را به چالش کشیده میبینیم که 8150 برتره!
ولی خودمونیم اگه AMD و INtel میدونستند همچین مبلغ های بزرگی دارند حتما یه حقوقی بهمون میدادند

Arsn
2011/11/02, 00:52
برا اثبات حرف هام می تونی این بنچمارک ها رو هم نگاه کنی که سایت مشهور فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. معرفی کرده ،عزیزم همه که اشتباه نمی کنن باید قبول کنیم اینتل سره

حتمی ببین
دوستت سعید افرازی

سعید جان عزیز

من مرغم یه پا نداره ! ولی

حالا اگه سه هزار میلیارد دیگه سایت بیاری ! همشون چی کار کردند ؟
غیر از اینه که گفتن ما cpu را نصب کردیم، تست گرفتیم ، و توی بنچمارک ها ی ما ضعیف تر بود !

پس احتمالا حتی اگه 8150 و 2600k دست من و شما هم باشه قاعدتا همین را میگیم چون فرق خاصی با این سایت ها نداریم !

حالا من میگم اشتباه سایت ها چیه ؟ این بنچمارک های بهینه سازی نشده است

اصلا تو همین لینکی که خودت دادی نگاه کن نرم افزاری که داره از قدرت cpu بهره میبره دیدی؟ لینک خودته ها

این یکی لینک که دیگه جکه یعینی 1090 از 8150 انقدر سر تره ؟ تست غلط را میبینی

چقدر جالب cpu لپ تاپ از 2500K سریعتره ! چقدر منطقی

راستی قیمت 8150 برابر با 260 دلاره شما دارید با اینتل 999 دلاری یا 2700 حدودا 370 تایی مقایسه میکنی تازه با تست غلط بعد میگی اینتل سره ! چقدر خوبه این بحث

rajah
2011/11/02, 01:35
نه دوست عزیز شما فقط2600kاونم یه تست کلی بود مثل اینکه ما به جایی نمی رسیم پس بهتره همه خودشون قضاوت کنن دوست عزیز پیروز باشی

VSH-Katana
2011/11/02, 22:55
به نظر من حق با هر دوی شماست علیرضا و سعید عزیز
ببینید 8150 از هشت هسته اسفاده میکنه و 960 از چهار تا تا اینجا برتری با 8150 هست اما همونطور که تست ها نشون میده برتی با پردازنده اینتله چون معماری 4 هسته ای اینتل از 8150 بالاتره اما نکته اینجاست که تستهای مذکور فقط از چهار هسته پردازنده استفاده میکنن و اگر میتونستن از تمام هسته ها استفاده کنن مساله فرق میکرد ونتیجه قابل پیشبینی نیست گرچه اون موقع به نظر من کفه ترازو به سمت 8150 سنگینی میکنه
اما نکته مهم اینجاست که ما برنامه ای رو پیدا کنیم که بتونه از این هشت هسته استفاده کامل رو ببره

rajah
2011/11/02, 23:19
برادر من آقای arsn از شما این حرف بعیده:(این یکی لینک که دیگه جکه یعینی 1090 از 8150 انقدر سر تره ؟ تست غلط را میبینی) بابا ممکن یه پردازنده قدیمی تر برا گیم بهتر باشه همونطور که در عکس زیر که رده بندی پردازنده ها ی گیم هست975از1100بالاتر زده با وجود اینکه 1100جدیدتره کش بالا تری هم داره و... ولی برای گیم 975بهتر شده اونم بخاطر مسایل طراحی وساختارشه.
468

Dan
2011/11/02, 23:42
بچه ها انقدر دعوا نکنید اگه 2600k بهتر باشه هنر کرده! چون قیمت 8150 در رده 2500k هست نه 2600k!
8150 با این قیمت,این کارایی!

rajah
2011/11/03, 00:32
خوب حلا به این لینک از سایت معتبرفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.برید

اگه یه مقدار انگلیسی بلد باشین میبینید که اینگونه نوشته که 8150با قیمت 244یورو در این تست بیشتر در رویا رویی با2500kبا قیمت 180یوررست بوده واین در حالی است که1100 با قیمت 170یورو تقریبا همتراز یا کمی پایین تر از 8150 بوده و در برخی از تست ها نیز از آن پیشی گرفته است.وبا 2600kقابل قیاس نیست حتی در قسمتی 8150 را به تمسخر گرفته که آیا این همان پردازنده ایت که تصور کی شدقدرمتمندترین پردازنده amd هست.

در قسمتی دیگر از این نتیجه گیری در تست های گیم اینطور بیان میکند که باز هم همان شد که 8150 ضعیف عمل کرده و پردازنده های 2500و2600kبا وجود اینکه 4هسته هستند نتایج بهتری را از آن خود کرده اند.

خوب باید نتیجه گرفت که 8150نمی تواند جاد2600kرا در بین گیمرها بگیرد و باید منتظر ماند ودید که amdتا به کی باید در پشت سرintelحرکت کند.

rajah
2011/11/03, 00:36
بچه ها انقدر دعوا نکنید اگه 2600k بهتر باشه هنر کرده! چون قیمت 8150 در رده 2500k هست نه 2600k!
8150 با این قیمت,این کارایی!
اشتباه نکن

دوست عزیز قیمت 2500 به یورو180و8150 به یورو244هستو2600kنیز260یورو اشتباه نکن

حالا قضاوت با شما

Dan
2011/11/03, 10:52
همین الان توی سایت Amazon قیمت 2500k به دلار 220 و 8150 به دلار 260 هست در حالی که 2600k قیمتش 320 دلاره.هر جور حساب کنیم بازم 8150 به صرفه تره.

Arsn
2011/11/03, 15:20
برادر من آقای arsn از شما این حرف بعیده:(این یکی لینک که دیگه جکه یعینی 1090 از 8150 انقدر سر تره ؟ تست غلط را میبینی) بابا ممکن یه پردازنده قدیمی تر برا گیم بهتر باشه همونطور که در عکس زیر که رده بندی پردازنده ها ی گیم هست975از1100بالاتر زده با وجود اینکه 1100جدیدتره کش بالا تری هم داره و... ولی برای گیم 975بهتر شده اونم بخاطر مسایل طراحی وساختارشه.
468

من دارم به ططنه حرف میزنم یعنی یه جورایی مسخره میکنم اون تستی را که داره نشون میده 1090 از 8150 بهتره!
چون در واقعیت 8150 از 1090 بهتره ولی تست داره برعکس نشون میدم

مشکلت همین جاست ؟ 975 چرا توی AMD ها بهتر دونسته شده و کلا بهتر بوده !
چون اکثر بازی ها نمیتونن از بیش از 4 هسته پشتیبانی کنن
این حرف که خیلی خنده داره 975 که مال نسل پیش خود AMD از 1090 که نسل جدیده معماری بهتری داشته باشه

تمام بحث کل این تاپیک داره به اینجا ختم میشه که شما نمیخوای قبول کنی تو تمام Process هایی که تو سیستم انجام میشه باید کدنویسی اون پروسه بتونه از تعداد هسته های پردازنده کامل استفاده کنه حالا تا الان برای تست گیم ها کمترین استفاده را از تعداد هسته میکردند (برتری 975 نسبت به 1090 تو گیم) و بنچمارک ها بیشترین

حالا حرفی که من از اول بحثم گفتم و هستش اینه که بنچمارک ها هم نتونستند بیشترین استفاده را از تعداد هسته داشته باشند!

نمونه هم براتون اوردم که تست Cinebench 11.5 توی پردازنده 1090 اورکلاک شده من هم نمیتونه 6 هسته را پرکنه (utilization 100%) و حدود 60 پر میکنه پس جوری میخواد یه 8150 که از من هم قوی تره را پشتیبانی و کارایی سنجی کنه ؟

فقط هم محدود به Cinebench نیست و اکثر تست ها همینن و تازه این حرف من هم نیست به تعداد تو oc club ها گفته شده که تست ها موجود دیگه روی Cpu های خیلی جدید جوابگو نیست!

شما اگه کل نوشته های من را نخونی همین یه جمله را بخونی کافیه : قدرت بنچمارک های حال حاضر برای استفاده کافی از 8 هسته در معماری جدید بلدوزر کافی نیست!

amir1364
2011/11/20, 15:14
درود
fx8150 تا به این جا خیلی ناامید کننده ظاهر شده این مشکل میتونه به خاطر هسته های زیاد باشه چون تمامی برنامه ها فعلاً توانایی پشتیبانی کامل از تمامی هسته های این پردازنده رو ندارند

amd1090
2011/11/22, 22:23
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. یا هر جا دیگه. وقتی در عمل اینو نمی بینیم چرا حرف مفت دیگرانو گوش کنیم.من amd x4 965 با i7 920 مقایسه کردم که بدون تعصب بگم amd سر تر بود. نا واسم amd نه intel مهمه من یه فروشندم که می خوام چیزا خوب به مشتریم بدم. در کل پردازنه ها amd نسبت به همتای خودشون در intel خیلی سر تر هستند. منن یه amd1090t به یه mb خوب دارم به خدا تا حالا هنگ نکرده هیچ از سرمم زیاده. اگه خواستید screen shot میزام یا فیلم می گیرم ثابت می کنم. تازه این فقط از لحاظ کاراییه وقتی پای $ میاد وسط intel باید بره بووووووووووووووق بزنه

hamidparsafar
2011/11/24, 20:04
آقای رجا مدیر انجمن ، دوستمون واقعا حق داره ، نتیجه بنچمارک ها واقعا خنده داره !!! و حرف دوستمون درسته و اکثر سایت ها در جواب به 6 و 8 هسته بودن سی پی یو های amd اشاره و به عدم تست درست آنها مخصوصا در بازی ها اشاره کردن .
محض اطلاع دوستان اینم یه لینک از sandra :

Advanced Micro Devices
2011/12/23, 15:33
با سلام خدمت دوستان عزیزان و مدیران گل
اصلا مقایسه کردن یه CPU هشت هسته ای که همتا نداره با CPU های 4 هسته ای که اصلا مثل اون نیست و معماری اونها با هم فرق داره صحیح نیست
اگر شما خیلی براتون این مدل CPU جالب شده باید بگم که 6200 opteronکه 16 هسته داره از نسل بولدوزر هست داره به راحتی کار میکنه
میدونید چرا ؟ چون اون نسل سرو های AMDهست وAMD با قرار دادن CPU هشت هسته ای خودش که از نسل آپترون های قدیم هست اونم با اصلاحاتی که بتونه روی دستکتاپ بالا بیاد خواسته یه نو آوری کم هزینه کنه وبه بازار و کار بران یه حالی بده !!! توی سایت AMD که برید فلشی از آپترون می بینید که یک دسته دنده هست و به شکلی داره به شما کاربران نشون میده که همه شما در اشتباه هستید اونم اینکه اعداد از 4-8-12-16 شروع شده فکر نمیکنید که شما اصلا پردازش بولدوزر ها رو با سرو ها باید مقایسه کنید ؟ بخاطرهمین هست که تمامی نرم افزار های موجود با اون مشکل دارند ولی کسی نگفته با ویندوز سرور مشکل داره ؟ یا نرمافزار های مربوط به این سیستم عامل ؟ مطمئناً هر کس با ویندوز سرور اینرو استفاده کنه مشکلی نخواهد داشت ! در ثانی وقتی سیستم پردازش 64 بیتی آمد همه با اون درگیر بودن کما اینکه الان هم بعضی شرکتها درایور براش نتونستند بزنند !! ولی ماکروسافت اومدویندوز هفت رو با چند نسخه بیرون داد که کار بیشتر کار بران رو حل کرد و به گفته ماکروسافت خود ویندوز 8شت و8شت سرور با بولدوزر وپردازش اون مشکل ندارن مشکل فقط برای کاربرانی هست که میخوان نسخ قبلی رو با این پردازنده استفاده کنند!!! از همه جا و همه بنچ مارک ها بگردیم به شما خبری از تائید باگ واصلاح پردازنده AMD بولدوزر توسط خود کمپانی یا نیوز سندرش که توی سایتش هم هست نمی بینید پس بدونید بدون شک اصلا مشکل باگ در کار نبوده ونیست بخاطر همین هم خود کمپانی اینرو تایید نکرده وداره صبر میکنه کمپانی های بزرگ مثل آدمهای احمق وجاهل عمل نمی کنند چون به ضرر خودشون ومحصولاتشون هست و اگر مشکلی هم باشه خود کمپانی تمام پردازنده هاشو از بازار جمع میکنه و یه عذر خواهی هم مینویسه در ضمن بنچ مارک تحقیق یه شرکته کدوم شرکت تولد کننده پردازنده گفته همه این ها مورد تائید منه ؟؟؟؟؟؟ صحت اینها رو کدوم شرکت تائید کرده خود اینتل و ای ام دی برای خودشون پنچ مارک میزنند ولی صحت الباقی رو تائید نمی کنند !! این مسئله کلا بو داره اینطور نیست ؟
بخاطر همین پردازنده های سری FX اصلا محبوب نبودن در ضمن شما الان داخل سایتهای معتبر اور کلاک سر بزنید نمی بینید که به مشکلات و سیستم باگ یاد شده بپردازندا!!!!ون مشکل فقط در حد یک خبره !!! ولی تا دلتو ن بخواد می تونید اخبار راجع به اون که اورکلاک شده رو ببینید !!
راستی از علمای ایرانی که الکی با هم بحث و مجادله میکنند سوال دارم وقتی یه قطعه باگ داره و مشکل پردازش داره وقتی اورکلاک میشه چرا نمی سوزه ؟ چرا فرکانسش تا 8.429 بالا میاد ؟ مگه باگ نداره ؟ مگه ضعف اون 800 هزار ترانزیستور کمتر نیست ؟ وقتی ترانزیستور کمتر باشه یعنی توی یک جاهاییش ضعف نشون میده ولی چرا توی اورکلاک ضعف نداره ؟ چرا توی اورکلاک فرکانسش در حد فنون شش هسته ای نیست یعنی تا 6500 گیگا هرتز نشون نمیده و 8.429 میزنه ؟ توی اورکلاک کمتر قطعه معیوبی وجود داره که دوام اون تست های سخت روبیاره !!!!
در ثانی شما از هیچ کس نشنیدید که اصلا کار نکنه فقط می بینید که میگه با سیستم های قدیمی مثل phenom X6 نمایش داده میشه و تمام برنامه ها نمی تونند از تمام قدرتش استفاده کنند و فقط تا 6 هسته اون رو استفاده می کنند و دو هسته اون عملا در پروسس ویندوز بدون گراف نمایش داده میشه نه اینکه نمایش داده نشه !!!!!
یه سری به سایت خودفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ; که مطعلق به این پردازنده هست بزندی بجای عذر خواهی برای شما آرم و لوگوی رکورد گینس رو میزاره نه اینکه (ببخشید من باگ داشتم اصلاح میکنم !! سری جدید بی باگ من به بازار میاد !! )
با تمام احترامی برای تمام دوستان عزیز قا ئل هستم ( ما در حدی نیستم که بتونیم چیزی رو به طور کامل بررسی و با استفاده و استناد به چنتا نرم افزار که خودمون هنوز از درست کار کردن اونها مطمئن نیستم نتیجه گیری کنیم و محصول شرکتی رو زیر سوال ببریم از کشور یا چیز دفاع نمی کنم اگر ما در آون حد بودیم الان بجای اینکه بحث کنیم یک پردازنده شبیهه به این در ایران می سا ختیم نه اینکه با بت محصول یک شرکت تو سر وکله هم بزنیم !!!!)

اینتل توی ایران هست صبر کنید 8150 هم بیاد بعد خودتون مقایسه ونتیجه گیری کنید!!!!

بنچ مارک هم ملاک عمل پردازنده نیست 500 تا سایت بنچ مارک دادن ولی AMD امد و با اورکلاک کردن اون تا فرکانس 8.429 بر تمامی دهان ها مهر زد که فعلا چیزی نگیدو بنچ مارک درست نکنید من در گینس هستم !!!!!
یک سر به سایت بزنید

تشکر از تمام دوستان و مدیران و متفکران سخت افزار