PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دارندگان خط رند موبایل مراقب باشند

doom2009
2012/02/03, 10:48
مردان کلاهبرداری با شناسایی خط‌های رند موبایل به جعل‌های ماهرانه پرداخته و آنها را به ارزش میلیونی می‌فروختند.راز این تبهکاری‌ها زمانی فاش شد که موبایل‌های طعمه‌های باند حرفه‌ای ناگهان قطع می‌شد.

نخستین پرونده
23 خرداد ماه سال جاری مرد جوانی با مراجعه به بازپرسی 7 دادسرای ناحیه رسالت از فروخته شدن بدون اجازه خط موبایلش که بیش از 7 میلیون تومان ارزش داشت خبر داد و گفت: ساعت 3 بعدازظهر دیروز از یکی از شهرهای شمالی در حال بازگشت به تهران بودم که ناگهان تلفن همراهم قطع شد، فکر کردم که شاید در مسیر جاده موبایلم آنتن نمی‌دهد ولی وقتی به تهران رسیدم و چندبار تلفنم را خاموش و روشن کردم متوجه شدم خطم سوخته است.
امروز صبح برای تعویض سیم کارت به دفتر خدمات تلفن همراه رفتم که در کمال تعجب و ناباوری متوجه شدم خطم به فروش رسیده است. وقتی با عصبانیت دلیل آن را پرسیدم کارمند آنجا به من گفت که روز گذشته خودم آمده‌ام و خط را فروخته‌ام.
این مرد در ادامه به بازپرس پرونده گفت: وقتی با کارمند دفتر خدمات تلفن همراه موضوع را بررسی کردیم متوجه شدیم روز گذشته مرد جوانی با جعل مشخصات من و با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه جعلی خط را سوزانده و همانجا با قیمت 5 میلیون تومان به مرد دیگری واگذار کرده است.
با ادعای وی پرونده در اختیار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و کارآگاهان در پی تجسس‌های خود چند طعمه دیگر جوان شیاد را شناسایی کردند که هر کدام یک تا 3 خط رند خود را به همین شیوه و شگرد از دست داده بودند.
کارآگاهان در تحقیقات میدانی دریافتند جوان کلاهبردار با به دست آوردن اطلاعات طعمه‌هایش از راه‌های غیرقانونی، هویت آنها را جعل و با مراجعه به دفاتر مختلف امور مشترکین خط‌ها را ابتدا سوزانده و سپس به ارزش میلیونی می‌فروخت.

خط 8 میلیونی
25 شهریور ماه سال جاری نیز مرد جوانی با مراجعه به دادسرای ناحیه رسالت، پرده از کلاهبرداری مشابهی برداشت.این مرد به بازپرس گفت: ظهر سرکار بودم که ناگهان خط موبایلم قطع شد، خیلی تعجب کردم، چون بدهی نداشتم. وقتی اداره تعطیل شد به دفتر خدمات امور مشترکین رفتم و دلیل قطع شدن موبایلم را پرسیدم که یکی از کارمندان پس از چند دقیقه بررسی گفت که چند ساعت پیش خطم توسط خودم به فروش رسیده است، ابتدا فکر کردم که شوخی می‌کند ولی وقتی دوباره پرسیدم و کارمند قاطعانه گفت که خط به فروش رسیده شوکه شدم.
وی در ادامه گفت: از طریق امور مشترکین، شعبه دفتری که خط موبایلم از آنجا به فروش رسیده بود را پیدا کردم که کارمندان آنجا مدارکی را نشانم دادند که از نظر مشخصات، همان مشخصات من بود ولی عکس روی کارت ملی و شناسنامه متعلق به مرد دیگری بود، کارمندان امور مشترکین به من گفتند که این مرد ساعت 12 ظهر آمد و خط را پس از اینکه سوزاند به قیمت 8 میلیون تومان فروخت و رفت.
با این ادعا پرونده برای رسیدگی در اختیار تیمی از پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و کارآگاهان برای پیدا کردن ردی از مرد شیاد دست به تجسس‌های میدانی زدند.
کارآگاهان در بررسی‌های خود متوجه شدند مرد کلاهبردار با استفاده از این شیوه از چند طعمه دیگر که دارای خط‌های موبایل رند و گرانقیمت هستند، کلاهبرداری کرده است. در ادامه تجسس‌ها نشان داد مرد شیاد با به دست آوردن اطلاعات صاحب خط موبایل، کارت ملی و شناسنامه‌ای با نام‌های آنان تهیه می‌کند و با ظاهری شیک و فریبکارانه به دفاتر مختلف امور مشترکین تلفن همراه می‌رود و با بهانه‌های مختلف ابتدا خط را می‌سوزاند و با بالاترین پیشنهاد خط را به فروش می‌رساند.
با تلاش چند ماهه کارآگاهان برای شناسایی و به دام انداختن مرد شیک‌پوش، تحقیقات پلیس به بن‌بست رسیده است و در حال حاضر هیچ سرنخی از وی وجود ندارد.سرهنگ کارآگاه رضا مؤذن، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران درباره جزییات این پرونده به خبرنگار «شوک» گفت: این مرد شیاد با به دست آوردن مشخصات مالکان خط‌های رند و با ارزش، شناسنامه و کارت ملی آنها را جعل می‌کرده و با ارائه آن به دفاتر مشترکین همراه کلاهبرداری‌های میلیونی کرده است که تاکنون 10 نفر از طعمه‌های وی شناسایی شده‌اند.
به گزارش مشرق سرهنگ مؤذن در ادامه افزود: بازپرس پرونده با درخواست انتشار چهره دو مرد کلاهبردار از کسانی که از مخفیگاه و یا پاتوق وی اطلاعی دارند دعوت کرد تا با شماره 21866349 تماس بگیرند.

منبع خبر: آی تی آنالیز تاریخ خبر: 1390/11/13