PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل قطع شدن اینترنت موقع زنگ خوردن تلفن

mohsenz2006
2022/12/31, 20:53
سلام
من یک مشکل عجیب دارم لطفا برای حل اون کمک کنید.
یک مودم تی پی لینک دارم و از مخابرات اینترنت گرفتیم. دستگاه تلفن رو اصلا وصل نکردم اما هر بار که با گوشی موبایل به خط تلفن زنگ میزنم، اینترنت قطع میشه. چراغ اینترنت خاموش میشه و چراغ ADSL به حالت چشمکزن درمیاد و مادامی که به زنگ زدن ادامه میدم، اینترنت وصل نمیشه.
همینکه زنگ زدن رو متوقف میکنم، چراغ ADSL ثابت میشه و بعد هم اینترنت وصل میشه.
تو تنظیمات مودم میبینم SNR Margin پایین هست که نشون میده نویز خط بالاست. مشکل با اسپلیتر هم حل نمیشه. و اصلا بعضی جاها خوندم که اسپلیتر فقط برای برطرف کردن نویز اینترنت روی تلفن کارایی داره.
لطفا من رو راهنمایی کنید تا بتونم این مشکل رو حل کنم.
با تشکر

ARMIN
2023/01/01, 12:43
همونطورکه خودتون گفتین اسپلیتر برای رفع نویز روی تلفنه.

مشکل نویز خط شماست که زیاده و شاید با تغییر/از رو کشیدن سیم تلفن درست بشه اما اگر نویز از بیرون منزل باشه کار مخابراته که باید درستش کنه.

SAMAN
2023/01/01, 14:16
سلام
من یک مشکل عجیب دارم لطفا برای حل اون کمک کنید.
یک مودم تی پی لینک دارم و از مخابرات اینترنت گرفتیم. دستگاه تلفن رو اصلا وصل نکردم اما هر بار که با گوشی موبایل به خط تلفن زنگ میزنم، اینترنت قطع میشه. چراغ اینترنت خاموش میشه و چراغ ADSL به حالت چشمکزن درمیاد و مادامی که به زنگ زدن ادامه میدم، اینترنت وصل نمیشه.
همینکه زنگ زدن رو متوقف میکنم، چراغ ADSL ثابت میشه و بعد هم اینترنت وصل میشه.
تو تنظیمات مودم میبینم SNR Margin پایین هست که نشون میده نویز خط بالاست. مشکل با اسپلیتر هم حل نمیشه. و اصلا بعضی جاها خوندم که اسپلیتر فقط برای برطرف کردن نویز اینترنت روی تلفن کارایی داره.
لطفا من رو راهنمایی کنید تا بتونم این مشکل رو حل کنم.
با تشکر

الان توی خونه هیچ تلفنی متصل نیست؟

mohsenz2006
2023/01/01, 21:14
الان توی خونه هیچ تلفنی متصل نیست؟

خیر هیچ تلفنی متصل نیست

SAMAN
2023/01/01, 23:54
خیر هیچ تلفنی متصل نیست

مودم با اسپلیتر وصل شده به خط؟

Reza Eshraghi
2023/01/02, 07:19
سلام.
بی زحمت یه اسکرین شات از پنل مودم و اون بخشی که اطلاعات نویز خط رو نشون میده بفرستید.
سرویس اینترنتتون چه سرعتی داره؟ با سرعت پایینتر هم امتحان کردید ببینید تا کجا و چه سرعتی مشکل حل میشه و از چه سرعتی به بالا نویزش زیاد میشه؟
سیم از رو و از سر خط کشیدید یا مودم رو سر خط ببرید و اونجا تست کنید؟

mohsenz2006
2023/01/02, 08:15
مودم با اسپلیتر وصل شده به خط؟

مودم رو مستقیم وصل کردم ولی با اسپلیتر هم فرقی نمیکنه. موقع زنگ زدن اینترنت قطع میشه

mohsenz2006
2023/01/02, 08:16
سلام.
بی زحمت یه اسکرین شات از پنل مودم و اون بخشی که اطلاعات نویز خط رو نشون میده بفرستید.
سرویس اینترنتتون چه سرعتی داره؟ با سرعت پایینتر هم امتحان کردید ببینید تا کجا و چه سرعتی مشکل حل میشه و از چه سرعتی به بالا نویزش زیاد میشه؟
سیم از رو و از سر خط کشیدید یا مودم رو سر خط ببرید و اونجا تست کنید؟

سرویس ۱۶ مگابیت هست. با سرعت پایین تر هم این مشکل وجود داره. از سر خط امتحان نکردم

mohsenz2006
2023/01/02, 08:18
سرویس ۱۶ مگابیت هست. با سرعت پایین تر هم این مشکل وجود داره. از سر خط امتحان نکردم
50875

ErfanDL
2023/01/03, 08:17
50875

سلام. SNR شما 12.3 هست و SNR زیر 9 برای اتصال مشکل پیدا میکنه. وارد تنظیمات DSL مودم شوید و Modulation را فقط روی G.DMT تنظیم کنید. اگر مشکل حل نشد با یک مودم دیگه تست کنید.
دلیل قطعی هم موقع زنگ خوردن تلفن، قدیمی بودن تجهیزات ATM و DSLAM سرویس دهنده هست که با + ADSL2 سازگاری نداره.
موفق باشید.

mohsenz2006
2023/01/04, 20:59
سلام. SNR شما 12.3 هست و SNR زیر 9 برای اتصال مشکل پیدا میکنه. وارد تنظیمات DSL مودم شوید و Modulation را فقط روی G.DMT تنظیم کنید. اگر مشکل حل نشد با یک مودم دیگه تست کنید.
دلیل قطعی هم موقع زنگ خوردن تلفن، قدیمی بودن تجهیزات ATM و DSLAM سرویس دهنده هست که با + ADSL2 سازگاری نداره.
موفق باشید.

بعد از چندین روز کشمکش و گفتگو با پشتیبانی اینترنت مخابرات، امشب سرعت و کیفیت اینترنت ما پایدار شده و تصور میکنم هر مشکلی بوده از سمت سرویس دهنده بوده. چون ما از سمت خودمون کار خاصی نکردیم.
البته مشکل قطع شدن اینترنت موقع زنگ خوردن تلفن پابرجاست که احتمالا به دلیل همون تجهیزات قدیمی هست ولی نویز خط خوب شده، سرعت روی 16 مگابیت هست و قطع و وصلی هم تو یکی دو ساعت اخیر نداشته.
به هر حال از دوستانی که راهنمایی کردند تشکر میکنم.