PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بعد از آپدیت Bios

M.Sadegh.M
2022/11/03, 19:40
سلام وقت دوستان بخیر؛

یک HP ProDesk 400 G4 SFF (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بایوسش را آپدیت کردم و پیام 100% داد و با موفقیت سیستم ریست شد.
بعد از آپدیت چند بار سیستم خاموش شد و روشن شد (که طبیعیه بعد آپدیت بایوس قبلا تجربه داشتم) ولی بعد چند بار ریست چراغ پاورش 2 بار قرمز 4 بار سفید می‌شد.
help همراه فایل راخواندم و فهمیدم که گویا بایوس ناقص آپدیت شده و بریک شده.
عکس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

CMOS Clear کردم تا دوباره بایوس را آپدیت کنم ولی الان سیستم 10 ثانیه روشن میشه و دوباره خاموش میشه و دوباره خودکار روشن میشه و این سیکل ادامه داره که مجبورم پاور را نگه دارم تا خاموش بشه.
الان نه روشن میمونه نه تصویر میده که بتونم دوباره بایوس بزنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

iSteve
2022/11/05, 08:25
درود دوست گرامی،
همیشه پیشنهاد میشه تا زمانی که واقعاً نیازمند آپدیت بایوس نیستید، این کار رو انجام ندید. با توجه به اینکه دیگه تصویر ندارید، مادربرد رو به تعمیرکار خبره بسپارید تا با پروگرمر، بایوس مادربرد رو ریپروگرم کنه. پیش از اینکار، مادربرد رو کاملاً لخت کنید (باتری مادربرد و CPU و رم و کابل ها و... رو ازش جدا کنید و از کیس بیرون بیاریدش) و چند لحظه بذارید توی همین حالت بمونه، سپس دوباره باتری و CPU و... رو جا بزنید و تست کنید ببینید تصویر میاره یا خیر. اگه نیاورد به تعمیرکار بسپارید.