PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاورهای Enermax

reza shemirani
2012/01/31, 23:18
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز

هدف از ایجاد این تاپیک معرفی پاورهای انرمکس و پاسخ به سوالات دوستان در مورد محصولات Enermax است .

Arsn
2012/01/31, 23:21
سلام میکنم خدمت شما دوست عزیز !

آقای شمیرانی شما ارتباط کاری خاصی با شرکت Enermax یا واردکننده اون (عقیق رایانه) دارید ؟

لطفا از تاپیک های بعدی مسئله برچسب را رعایت کنید !

reza shemirani
2012/01/31, 23:26
پاورهای انرمکس در خانواده های مختلفی تولید می شود و هر گروه دارای مشخصات خاصی است .
در حال حاضر گروه های زیر در بازار ایران موجود می باشد :
1- Platimax
2- MaxRevo
3- Revolution87
4- Modu87
5- Revolution85
6- Naxn82
7- PRO82
8- Eco80
9- Tomahawk & Tomahawk II

که هر کدام از گروه های فوق دارای توانهای خروجی مختلفی می باشند .

reza shemirani
2012/01/31, 23:32
با عرض سلام

در پاسخ به سوال شما : بله , مدیر شرکت عقیق رایانه هستم .

Arsn
2012/01/31, 23:44
با عرض سلام

عرض سلام و ادب !

حضور شما در فروم سخت افزار برای ما مسرت بخش خواهد بود ، امیدوارم بتونیم تعامل بیشتری با شما و شرکت عقیق رایانه داشته باشد

امیدوارم کاربرهای فروم از حضور شما استفاده شایسته را به عمل بیارن .

Beni7192
2012/01/31, 23:56
با عرض سلام

ورود شما رو به فروم سخت افزار تبریک میگم.
امیدوارم ساعات خوشی رو کنار هم داشته باشیم.

reza shemirani
2012/02/01, 00:06
عرض سلام و ادب !

حضور شما در فروم سخت افزار برای ما مسرت بخش خواهد بود ، امیدوارم بتونیم تعامل بیشتری با شما و شرکت عقیق رایانه داشته باشد

امیدوارم کاربرهای فروم از حضور شما استفاده شایسته را به عمل بیارن .

با سلام مجدد , از لطف شما متشکرم و در خدمت دوستان هستم

reza shemirani
2012/02/01, 00:08
ورود شما رو به فروم سخت افزار تبریک میگم.
امیدوارم ساعات خوشی رو کنار هم داشته باشیم.

با سلام و تشکر , از آشنایی با دوستان جدیدی مثل شما خوشحال هستم

reza shemirani
2012/02/01, 00:09
1- Platimax

شاخص اصلی این گروه دریافت گواهینامه 80Plus Platinum است . همانطور که دوستان می دانند اطلاعات مربوط به تست تمام منابع تغذیه ای
که نشان 80Plus را دارند در سایت این موسسه به آدرس :فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) قابل بازدید است .
توانهای خروجی این گروه : 1500W , 1200W , 1000W , 850W , 750W , 600W , 500W
پاورهای این گروه دارای امکانات فنی بسیار زیادی هستند که شما می توانید با مراجعه با سایت انرمکس آنها را بررسی کنید .
در صورت داشتن سوال در مورد امکانات و مشخصات فنی پاورها در همین جا در حد توان پاسخگو هستم.

توضیح گروه های بعدی انشاء ا... فردا

reza shemirani
2012/02/02, 09:33
2- Revolution87

شاخص اصلی این گروه دریافت گواهینامه 80Plus Gold است .
توانهای خروجی این گروه : 1000W , 850W , 750W , 650W , 550W
ماکزیمم بازده پاورهای این گروه 93% است . مانند اکثر پاورهای انرمکس این پاورهای دارای امکانات زیر هستند :

* Heat Guard : بعد از خاموش شدن سیستم فن پاور 30 تا 60 ثانیه جهت تخلیه حرارت مجتمع کار می کند .
* Safe Guard : که همان مدارات محافظتی است در این پاور شامل OCP , OVP , UVP , OPP , OTP , SCP ,SIP
* Speed Guard : کنترل سرعت فن با استفاده از منطق فازی ( هوشمند ) برای نویز صوتی کمتر و خنک کنندگی بهتر
قابل توجه دوستانی که نویز صوتی سیستم برایشان مهم است , پاورهای انرمکس کاملا" بدون صدا هستند
* Cord Guard : قفل کابل برق پاور جهت جلوگیری از جداشدن اتفاقی کابل برق حین کار از پاور
* Active PFC : افزایش راندمان و طول عمر قطعات با توجه به اصلاح موج ورودی
* 50@ 24/7 : تمام پاور های انرمکس قابلیت روشن بودن بدون وقفه برای بیش از یازده سال را دارند . این مطلب با درج جمله :
Non-Stop industrial class performance بر روی جعبه پاور ذکر گردیده .
نکته قابل توجه دیگر درجه حرارتی است که سازنده پاور برای عمر مفید ذکر مینماید . به عنوان مثال در این گروه
درجه حرارت 50 سانتی گراد ذکر شده , یعنی اگر درجه حرارت پاور بالای 50 شود عمر کمتر و اگر کمتر باشد عمر پاور
بیشتر می شود . حال برای پاورهایی که این درجه حرارت 25 سانتی گراد ذکر میگردد باتوجه به این که میدانیم معمولا"
درجه حرارت داخل کیس وپاور بیشتر از این عدد است , یعنی عمر پاور کمتر از چیزیست که سازنده اعلام کرده !!!!!

ادامه مطالب را سعی میکنم امشب تکمیل کنم

doom2009
2012/02/02, 09:46
پیوستن شما دوست عزیزو گرامی را به جامعه سخت افزار پیشاپیش تبریک می گویم وامیدوارم لحظات خوب وخوشی را در فروم سخت افزارتجربه کنید موفق باشید سپاس

reza shemirani
2012/02/04, 08:32
مطلب بسیار مهم بعدی در رابطه با پاورهای این گروه و دیگر گروهای انرمکس توان خروجی پاور است.

هنگام خرید یک پاور , اگر بر روی پاور مثلا" میزان خروجی 850 وات ذکر شده باشد , شما چگونه از درستی و واقعی بودن آن مطمئن هستید ؟
علمی ترین راه تست با ابزارهایی است که پاور زیر بار میبرند و خروجی پاور مشخص می شود . ولی شما هنگام خرید این امکان را ندارید پس :

اگر پاور شما از مارک های معتبر نباشد و اطلاحا" متفرقه و بی نام باشد تقریبا" واقعی بودن
آن بر اساس مقایسه قیمت منتفی است مثلا پاور 1000 وات فلان مارک 40000 تومان !!!!!!!

ولی اگر از مارکهای معتبر باشد شما می توانید خروجی واقعی را بدانید و مقایسه کنید .

reza shemirani
2012/02/04, 08:43
بر روی تمام پاورها جدولی وجود دارد که میزان خروجی تمام شاخه ها را نوشته است .
همانطور که میدانید پاور شما پنج خروجی بر اساس ولتاژ دارد :
3.3V , 5V , +12V , -12V , 5 Vsb

مهمترین خروجی همان شاخه یا شاخه های 12 ولت است . چرا که بیشترین مصرف قطعات شما
بر روی این ولتاژ 12 است . حال شما میتوانید میزان توان خروجی شاخه های 12 ولت را بر روی
جدول ببنید و دریابید که وات پاور انتخابی شما واقعی است و آن را با انتخاب های دیگر مقایسه
نمایید . در همین مثال پاور Enermax Revolution87+ 850W میزان خروجی چهار شاخه 12 ولت
840 وات و 70 آمپر است و برای Enermax Revolution87+ 1000W این عدد 996 وات و 83 آمپر است
لطفا" این اعداد را با پاورهای دیگر مقایسه نمایید.

reza shemirani
2012/02/05, 19:07
با سلام مجدد خدمت دوستان ,

3 - MaxRevo :
7264

شاخص اصلی این گروه دریافت گواهینامه 80Plus Gold است . با این تفاوت که تنها 1% تا پلاتینیوم فاصله دارد .
توانهای خروجی این گروه : 1200W , 1350W , 1500W
ماکزیمم بازده پاورهای این گروه 94% است . مانند اکثر پاورهای انرمکس این پاورهای دارای امکانات زیر هستند :

* Heat Guard
* Safe Guard
* Speed Guard
* Cord Guard
* Active PFC
* 50@ 24/7

همچنین علاوه بر امکانات عمومی فوق که تقریبا" شامل تمام مدلهای انرمکس می شود این گروه به همراه گروه Platimax از چند
ویژگی دیگر نیز به شرح زیر بهره میبرند :

* FMQ Design : استفاده کامل از چهار حالت نسبت شارمغناطیسی به شدت میدان مغناطیسی در ترانس این پاور برای
افزایش بازده به همراه ثبات در خروجی پاور

* Copper-Bridge Array : استفاده از این طراحی باعث کوتاه شدن مسیر انتقال شدت جریان از PCB پاور به قسمت
ماجولار کابلهای خروجی شده و این امر موجب جلوگیری از افت ولتاژ و بازده پاور از یکسو
و بهینه شدن جریان هوا و تهویه پاور با حذف سیم ها می شود.

7263

ادامه دارد ........

Poorya_Lion
2012/02/05, 19:22
درود جناب شمیرانی عزیز. امیدوارم روزگار و قیمت ارز بر وفق مراد باشد و قیمت محصولاتتون روز به روز کاهش یابد تا این قشر فقیر و مستضعف (منظورم خودمم) بتوانیم بالاخره و پس از سال ها یکی از محصولات شما رو تهیه کنیم.
با تشکر از حسن نظر شما .

reza shemirani
2012/02/06, 16:57
درود جناب شمیرانی عزیز. امیدوارم روزگار و قیمت ارز بر وفق مراد باشد و قیمت محصولاتتون روز به روز کاهش یابد تا این قشر فقیر و مستضعف (منظورم خودمم) بتوانیم بالاخره و پس از سال ها یکی از محصولات شما رو تهیه کنیم.
جناب شمیرانی عزیز آیا تایید می کنید که پاورهای 1500 سری Maxrevo و 1500 سری Platimax فاقد گواهی های گولد و پلاتینیوم هستند ؟
با تشکر از حسن نظر شما .

با سلام به شما دوست عزیز,
فرمایش شما درست است , 1500 وات در این دو سری فاقد نشان 80plus است . دلیل آن را می دانید ؟
آگر می دانید بفرمایید , و در غیر این صورت بنده دلیل آن را خدمتتان عرض خواهم کرد .

reza shemirani
2012/02/08, 08:54
با سلام خدمت دوستان عزیز,

من منتظر جواب آقا پوریای عزیز بودم و از وقفه پیش آمده عذرخواهی می کنم .
اما علت نداشتن 80 پلاس پاورهای 1500 وات :
هر دو پاور 1500 ذکر شده برای کار با ولتاژ ورودی 220 تا 240 طراحی شده اند و در 115 ولت ورودی کار نمی کنند .
اگر به سایت 80plus.org دقت کرده باشید پاورهای پلت فرم عادی را در ولتاژ ورودی 115 تست می کنند و پاورهای سروری
ریداندنت را در 230 ولت . به همین دلیل این دو مدل پاور برای تست 80 پلاس استفاده نشده ولی اتفاقا" اگر به بازده
پاور Platimax 1500W توجه کنید بیشتر میزان بازده را در این خانواده دارد .

اگر باز سئوالی بودن خوشحال می شوم در خدمتتان باشم

Poorya_Lion
2012/02/08, 09:59
با سلام خدمت دوستان عزیز,

من منتظر جواب آقا پوریای عزیز بودم و از وقفه پیش آمده عذرخواهی می کنم .
اما علت نداشتن 80 پلاس پاورهای 1500 وات :
هر دو پاور 1500 ذکر شده برای کار با ولتاژ ورودی 220 تا 240 طراحی شده اند و در 115 ولت ورودی کار نمی کنند .
اگر به سایت 80plus.org دقت کرده باشید پاورهای پلت فرم عادی را در ولتاژ ورودی 115 تست می کنند و پاورهای سروری
ریداندنت را در 230 ولت . به همین دلیل این دو مدل پاور برای تست 80 پلاس استفاده نشده ولی اتفاقا" اگر به بازده
پاور Platimax 1500W توجه کنید بیشتر میزان بازده را در این خانواده دارد .

اگر باز سئوالی بودن خوشحال می شوم در خدمتتان باشم

بله جناب شمیرانی. راندمان این پاورها در سطح بسیار خوبی هستش.
بنده براتون پیغام خصوصی ارسال کردم.@};-

reza shemirani
2012/02/08, 10:50
بله جناب شمیرانی. راندمان این پاورها در سطح بسیار خوبی هستش.
بنده براتون پیغام خصوصی ارسال کردم.@};-

از لطف شما و ابراز محبتتان نسبت به شرکت عقیق رایانه و محصولاتش بسیار متشکرم

Optimus
2012/02/13, 14:50
با سلام خدمت آقای شمیرانی

از طرفداران سرسخت محصولات انرمکس هستم . یه گله از شما دارم و اونم اینه که چرا کیبردهای انرمکس جزو سبد محصولاتتون نیست و همچنین اگه سایتتون رو آپدیت کنید خیلی ممنون می شم

amir1364
2012/02/16, 12:20
با سلام خدمت آقای شمیرانی عزیز اگه میشه قیمت کلیه پاورهاتون رو ذکر کنید و اینکه آیا میشه بصورت تلفنی از شرکت خرید کرد یا نه چون من دسترسی مستقیم به محصولات شما رو ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید%%-

reza shemirani
2012/02/16, 17:58
با سلام خدمت آقای شمیرانی

از طرفداران سرسخت محصولات انرمکس هستم . یه گله از شما دارم و اونم اینه که چرا کیبردهای انرمکس جزو سبد محصولاتتون نیست و همچنین اگه سایتتون رو آپدیت کنید خیلی ممنون می شم

با سلام خدمت شما و عذر خواهی به خاطر تاخیر از همه دوستان
از آشنایی با شما خوشحال هستم .

در رابطه با کیبرد و ...... انرمکس در برنامه کاریمان قرار داشت ولی با توجه به وضعیت فعلی ارز کمی صبر کردیم.
در رابطه با سایت , در حال تغییر کلی است و فکر می کنم در هفته جدید آپلود شود .

reza shemirani
2012/02/16, 18:04
با سلام خدمت آقای شمیرانی عزیز اگه میشه قیمت کلیه پاورهاتون رو ذکر کنید و اینکه آیا میشه بصورت تلفنی از شرکت خرید کرد یا نه چون من دسترسی مستقیم به محصولات شما رو ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید%%-

دوست عزیز سلام
لطفا" مدلهای مورد نظرتان را به آدرس sales@AghighRayane.com ارسال نمایید .
تلفنهای شرکت هم : 77608515 - 77602343

از حسن انتخابتان متشکرم

reza shemirani
2012/02/16, 18:25
خوب بعد از یک تاخیر تقریبا" یک هفته و عذرخواهی ادامه مطالب ....

گروه Modu87 :

پاورهای این گروه نیز دارای تائیدیه 80 پلاس طلایی هستند و حداکثر بازده در این گروه 93% است .
مانند گروههای قبلی تمام خازنها ساخت ژاپن است و قابلیت کارکرد بدون وقفه و شبانه روزی .
پاورهای این گروه امکانات زیر را دارا هستند :
* HeatGuard
* SpeedGuard
* CordGuard
*SafeGuard
* Active PFC
*50 @ 24/7

پاورهای این گروه در واتهای 500 , 600 , 700 , 800 و 900 تولید میگردد و همگی ماژولار هستند. دو مدل 800 و 900 وات دارای 4 ریل 12 ولت و
الباقی دارای 3 ریل 12 ولت هستند . پاورهای این گروه نیز از استاندارد Erplot6 پشتیبانی می کنند .
نکته آخر اینکه با ورود سری جدید پاورهای Revolution87 احتمالا" تولید این گروه متوقف خواهد شد ولی در
حال حاضر قابل تهیه میباشد .

bp1987
2012/04/29, 20:26
با سلام خدمت جناب آقای شمیرانی عزیز
آیا پاور های Redmax هم جزو پاور های Enermax هستند یا نه...

reza shemirani
2012/05/06, 11:48
با سلام خدمت جناب آقای شمیرانی عزیز
آیا پاور های Redmax هم جزو پاور های Enermax هستند یا نه...

دوست عزیز سلام,

از تاخیر در پاسخگویی عذرخواهی میکنم . مسافرت بودم و دسترسی به فروم نداشتم.
اما در مورد سوال شما redmax ارتباطی با انرمکس ندارد . ردمکس یک نام برند ایرانی است مثل گرین
که طبق اظهارات شرکتشان , پاورها را کمپانی FSP خرید می کنند .

bp1987
2012/05/10, 20:04
دوست عزیز سلام,

از تاخیر در پاسخگویی عذرخواهی میکنم . مسافرت بودم و دسترسی به فروم نداشتم.
اما در مورد سوال شما redmax ارتباطی با انرمکس ندارد . ردمکس یک نام برند ایرانی است مثل گرین
که طبق اظهارات شرکتشان , پاورها را کمپانی FSP خرید می کنند .

جناب شمیرانی . با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارید آیا کیفیت مطلوبی دارند.
با تشکر

reza shemirani
2012/05/11, 20:19
جناب شمیرانی . با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارید آیا کیفیت مطلوبی دارند.
با تشکر

آقا بابک عزیز,

با توجه به اینکه شرکت ما متولی دوبرند Enermax , Zalman هست و بقیه برندها هم همکاران ما هستند
نمی توانم در رابطه با برندهای دیگر اظهار نظر کنم . ولی سوال شما نسبی است و باید دید شما برند Redmax را
با چه برندی و مدل به مدل می خواهید مقایسه نمایید .

bp1987
2012/05/12, 18:07
ممنون جناب آقای شمیرانی
من عذر خواهی می کنم اصلا صورت سوالم غلط بود و قصد توهین و کم ارزش کردن هیچ برندی رو نداشتم.

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/05, 03:30
سلام شمیرانی .

من یه مادربورد a75 - g35 خریدم با یه CPU 3 هسته ای گرافیک مجتمع . + 4 گیگ رم .

خواستم پاور 450 یا 430 بخرم برای این سیستم . طرف به جاش گفت enermax tomhowk ii 350 رو ببر ، از اون مدلها بهتره . گفت که enermax tomhowk ii 350 قدرت و توانش بیشتر از سایر برندها ست و به اندازه 430 و 450سایر برندهاست .

( این پاور رو بر این فرض به من داد که در اینده با انداختن یه کارت گرافیک 6670 و ارتقا CPU به مدل A8 - 3870K سیستم در برق رسانی مشکلی نداره . ).

منم که اصلا از پاور هیچ چی نمیدونم !!!

دوستان این پاور به نظرتون خوب هست؟ با ارتقا سیستم به موارد ذکر شده مشکلی پیش نمیاد در اینده با این پاور ؟ فروشنده سر ما رو کلاه نذاشته ؟

مورد دیگه اینکه کسانی که استفاده کردن ، این جور پاور ها فن هاشون صدا نداره ؟ ( منظورم اینه که بی صداست ؟ )

این مورد هیچ استانداریدی هم نداره ! نه 80 PLUS نه ... و هیچ چی ! لطفا توضیح بدید که خوبه یا نه

اقای شمیرانی لطفا قیمت بازاری این کالا رو هم تا تاریخ 15 / 5 / 1391 بهم بگید ! ببینم این نامردا سر ما رو کلاه گذاشتن یا با معرفت بودن !

reza shemirani
2012/08/05, 08:40
سلام شمیرانی .

من یه مادربورد a75 - g35 خریدم با یه CPU 3 هسته ای گرافیک مجتمع . + 4 گیگ رم .

خواستم پاور 450 یا 430 بخرم برای این سیستم . طرف به جاش گفت enermax tomhowk ii 350 رو ببر ، از اون مدلها بهتره . گفت که enermax tomhowk ii 350 قدرت و توانش بیشتر از سایر برندها ست و به اندازه 430 و 450سایر برندهاست .

( این پاور رو بر این فرض به من داد که در اینده با انداختن یه کارت گرافیک 6670 و ارتقا CPU به مدل A8 - 3870K سیستم در برق رسانی مشکلی نداره . ).

منم که اصلا از پاور هیچ چی نمیدونم !!!

دوستان این پاور به نظرتون خوب هست؟ با ارتقا سیستم به موارد ذکر شده مشکلی پیش نمیاد در اینده با این پاور ؟ فروشنده سر ما رو کلاه نذاشته ؟

مورد دیگه اینکه کسانی که استفاده کردن ، این جور پاور ها فن هاشون صدا نداره ؟ ( منظورم اینه که بی صداست ؟ )

این مورد هیچ استانداریدی هم نداره ! نه 80 PLUS نه ... و هیچ چی ! لطفا توضیح بدید که خوبه یا نه

اقای شمیرانی لطفا قیمت بازاری این کالا رو هم تا تاریخ 15 / 5 / 1391 بهم بگید ! ببینم این نامردا سر ما رو کلاه گذاشتن یا با معرفت بودن !

دوست عزیز سلام

در رابطه با سیستم فعلی شما قطعا" این پاور کافیست . در خصوص وات که فروشنده گفته , توانی که پاور بر روی ریل 12 ولت میدهد بسیار مهم و ملاک میزان خروجی پاور است .
که توان خروجی ریل 12 ولت این پاور 300 وات با شدت جریان 25 آمپر است . این عدد مشابه پاور 430 وات از یک برند دیگر است و 12 وات کمتر از پاور 460 وات برند دیگر . ( اسم برند نبردم تا جنبه رقابت تجاری پیدا نکند ولی اعداد دقیق هستند )
پس فروشنده دروغ نگفته . ولی در رابطه با ارتقا سیستم به مشخصات بالاتر که نوشته اید , استفاده از این پاور لب مرز هست . چون اون سیستم حدود 340 وات مصرف داره .

قیمت مصرف کننده این پاور حدود 76000 تومان هست . یکم بالا و پایین به انصاف فروشنده مرتبت میشود .

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/05, 15:53
دوست عزیز سلام

در رابطه با سیستم فعلی شما قطعا" این پاور کافیست . در خصوص وات که فروشنده گفته , توانی که پاور بر روی ریل 12 ولت میدهد بسیار مهم و ملاک میزان خروجی پاور است .
که توان خروجی ریل 12 ولت این پاور 300 وات با شدت جریان 25 آمپر است . این عدد مشابه پاور 430 وات از یک برند دیگر است و 12 وات کمتر از پاور 460 وات برند دیگر . ( اسم برند نبردم تا جنبه رقابت تجاری پیدا نکند ولی اعداد دقیق هستند )
پس فروشنده دروغ نگفته . ولی در رابطه با ارتقا سیستم به مشخصات بالاتر که نوشته اید , استفاده از این پاور لب مرز هست . چون اون سیستم حدود 340 وات مصرف داره .

قیمت مصرف کننده این پاور حدود 76000 تومان هست . یکم بالا و پایین به انصاف فروشنده مرتبت میشود .

خیلی ممنونم از پاسختون . در رابطه با ارتقا سیستم به قطعاتی که بالا نوشم ، چه پاوری رو پیشنهاد میکنید ؟

بعدش این پاور نورهای led هم داره ؟ چون سیم های زیادی داره و گفتم شاید یکی از اون سیمها برای نور led باشه .

تا یادم نرفته :

1- یه کابل قرمز رنگ داره این پاور به اسم : 6 پین به اسم : pci -e من نفهمیدم که این کابل برای چیه و بهکجای مادربورد میخوره ! انگار مادربورد هم جا نداره !

2- یه کابل داره که سوکتش کلا (24 پسن هست ، که البته یکی از پین ها ، داخلش اون الومینیوم رو نداره !!! ) و کابل اصلی هست . در کنارش هم یه کابل 8 پین سیاه رنگ هست که طبق عکسهایدفترچه باید روی بورد ماردبورد نصب بشه ( 2 تا کابل مثل اینکه طبق عکس باید نصب بشه ) . اما مادربورد من فقط برای 24 پین جا داره .
حالا نیمدونم مشکلی پیش میاد نمیاد ! اصلا اون کابلها برای چی هستن ؟ و.....

بازم ممنونم .

reza shemirani
2012/08/06, 09:32
با سلام مجدد

در رابطه با ارتقاء سیستم به مشخصاتی که ذکر کردید مدل 450 وات از همین سری تام هاک کافی است.

هیچ کدام از پاورهای انرمکس ال-ای-دی ندارند.

کابل با سرسوکت قرمز رنک و 6 پین مربوط به کارت گرافیک است و به مادربرد ربطی ندارد .

پین خالی در سوکت 24 پین درست و طبیعی است . سوکت مشکی رنگ هشت پین در واقع برق پردازنده شماست . بعضی از مادر بردها 8 پین و بعضی 4 پین هستند. اگر مادربرد شما 4 پین است باید سوکت 8 پین پاور را از وسط باز کنید و از یک 4 پین آن
استفاده کنید.

موفق باشید

S.T.A.L.K.E.R
2012/08/06, 18:33
با سلام مجدد

در رابطه با ارتقاء سیستم به مشخصاتی که ذکر کردید مدل 450 وات از همین سری تام هاک کافی است.

هیچ کدام از پاورهای انرمکس ال-ای-دی ندارند.

کابل با سرسوکت قرمز رنک و 6 پین مربوط به کارت گرافیک است و به مادربرد ربطی ندارد .

پین خالی در سوکت 24 پین درست و طبیعی است . سوکت مشکی رنگ هشت پین در واقع برق پردازنده شماست . بعضی از مادر بردها 8 پین و بعضی 4 پین هستند. اگر مادربرد شما 4 پین است باید سوکت 8 پین پاور را از وسط باز کنید و از یک 4 پین آن
استفاده کنید.

موفق باشید

بازم ممنونم اقای شمیرانی . ببخشید که سوالاتم داره زیاد میشه . ( تا به حال سیستم اسمبل نکردم و خوب سوالاتی پیش میاد که اگر حوصله کنید و پاسخ بدید واقعا ازتون ممنون میشم )

مادربورد من اینه : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

و همونطوری که در پایینش میبینید ( چون سری جدید هست ) ، یه جای سوکت 24 پین در پایین تصویر داره و یه 4 پین هم بالای راست مادربورد داره ( که احتمالا هم برای پردازنده هست ) . چون فکر کنم که پردازنده برقش باید از طریق مادربورد تامین بشه دیگه !

- همونطور که شما گفتی کابل قرمز برای یک کارت گرافیک هست . مادربورد من کراس فایر رو هم ساپورت میکنه . اگر بخوام 2 تا کارت گرافیک بندازم باید پاور سستم 2 تا کابل قرمز داشته باشه ؟

====================

به عکس زیر لطفا نگاه کنید :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

1و 2 : طبق دفترچه نوشته بود که این قسمت ها جای سوکتی هست که مربوط به ، دکمه پاور روی کیس ، جهت خاموش و روشن کردن سیستم و مادربورد هست . من کابل مربوط به دکمه پاور رو وصل کردم به اون قسمت 1 و 2 : اما اصلا مادربورد من روشن نمیشه ! نمیدونم مشکل از کجاست ! اون کابل برق رو هم که 4 تایی بود جدا کردم !
بازم ازتون ممنونم .

reza shemirani
2012/08/07, 08:32
با سلام

در رابطه با برق گرافیک , تمام کارتهای گرافیک احتیاج به برق مستقل ندارند . ولی پاور 350 وات برای کراس فایر یا اس ال آی کافی نیست . برای همین هم تنها یک سوکت برق گرافیک دارد.

در رابطه با روشن نشدن سیستم دلایل زیاد است . اون دو پایه در عکس را با یک پیچ گوشتی یک لحظه به هم اتصال دهید , اگر سیستم روشن شد یا سیم کیس را اشتباه انتخاب کردید یا سیم قطعی دارد ( کلبد برق پاور روشن و در وضعیت 1 باشد )

ahmadreza1368
2013/02/05, 12:51
سلام قیمت naxn82 650w چند هست

reza shemirani
2013/02/06, 08:16
سلام قیمت naxn82 650w چند هست

سلام دوست عزیز

این تاپیک مربوط به خرید و فروش نیست . در قسمت تاپیک قیمت قطعات ارسال فرمایید حتما" مدیران مربوطه قیمت را به شما می دهند.

با تشکر از حسن انتخاب شما

moli_ahmad
2013/02/06, 09:01
اقای شمیرانی سلام . بین این دوپاور کدوم رو پیشنهاد میکنین هردو از انرمکس هستن
platimax 1000w و maxrevo 1350w برای سیستمس که نهایت مصرف 800 وات هست

reza shemirani
2013/02/06, 09:53
اقای شمیرانی سلام . بین این دوپاور کدوم رو پیشنهاد میکنین هردو از انرمکس هستن
platimax 1000w و maxrevo 1350w برای سیستمس که نهایت مصرف 800 وات هست

با سلام خدمت شما

لطفا" مشخصات کامل سیستم و نوع استفاده و همچنین احتمالات آینده در رابطه با ارتقاء را بفرمایید تا بتوانم درست راهنمایی کنم.

با تشکر

moli_ahmad
2013/02/07, 10:18
ممنون. مشخصات سیستم این در نظر بگیریم. cpu 3770k وram16g1600 .main p8z77v-deluxe و vga 2x6950 crossfire و پمپ و 10 تا هم فن و فن کنترلر و 2هارد 500 بارکودا و 1ssd force gt 120gb .تشکر

reza shemirani
2013/02/07, 10:50
ممنون. مشخصات سیستم این در نظر بگیریم. cpu 3770k وram16g1600 .main p8z77v-deluxe و vga 2x6950 crossfire و پمپ و 10 تا هم فن و فن کنترلر و 2هارد 500 بارکودا و 1ssd force gt 120gb .تشکر

با سلام خدمت شما

مصرف این سیستم در حالت دائما" روشن و بدون وقفه بیش از یک سال 737 وات با پاورهای انرمکس است. پس پاورهای زیر برای این سیسستم مناسب است.

* Revolution 85+ 850W, 950W
* Revolution 87+ 850W ,1000W
* Platimax 850W , 1000W

اما سئوال شما در رابطه با مکس ریوو1350 و پلاتیمکس 1000 , با توجه به اینکه دو تا گرافیک دارید پاور پلاتیمکس 1000 را پیشنهاد نمی دهم . این پاور تک ریل 12 ولت دارد و برای اورکلاکرهای مناسب است. در سری پلاتیمکس 850 وات برای شما مناسب است.
مکس ریوو 1350 برای این سیستم زیاد است ( از نظر هزینه ) ولی اگر مشکل هزینه ندارید و با دید ارتقاء نگاه کنید انتخاب لوکسی خواهد بود.

اگر سئوال دیگری داشتید بفرمایید, از حسن انتخابتان متشکرم.

magiteq
2015/01/05, 23:06
سلام
جهت سیستم زیر کدومیک از پاورهای انرمکسو پیشنهاد میدین؟
cpu : pentium G3220
main : asus H97 Pro
ram : 4G
HDD : 1T WD blue
DVD rom & DVD RW
بدون گرافیک یعنی فقط استفاده از گرافیک داخلی سی پی یو (چون استفاده گیم ندارم ولی فیلم میبینیم)
میخوام بیجهت هزینه نکنم و فقط به قدر نیاز پول بدم . با تحقیقاتی که کردم (البته بر حسب تبلیغات اینترنتی) به نظرم انرمکس برند خوبیه ولی تو انتخاب مدلش موندم.
ممنون میشم.

این تاپیک چه ربطی به پرسش شما داره؟
هدف شما مشاوره برای پاور مناسب سیستم هست
یعنی واقعا مشخص نیست برای شما چه پاوری از انرمکس مناسب این سیستم هست؟
پست شما منتقل شد به تاپیک جامع مشاوره خرید پاور و پیشنهاد هم داده شد
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.