PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل ایست ناگهانی لپ تاپ

ali041
2021/08/18, 11:47
با سلام
چند وقتی هست که با این مشکل دارم به سر میکنم.
وقتی از لپ تاپ یکم کار میکشم مثلا یه بازی رو باز میکنم بعد 5 دقیقه کلا هنگ میکنه
و می ایسته چاره ای جز خاموش کردن با کلید پاور ندارم
ویندوزمم تازه عوض کردم بلکه تفاوتی بکنه ولی باز پا برجاست
باتری اش رو در اوردم و بایوسش رو اپدیت کردم زیرش هم فن گذاشتم باز فرقی نکرده
لطفا راهنماییم کنید خیلی درگیرش شدم
مشخصات سیستم:
dell m4800 16Gb
core i7 4700
amd r9 m200x 2Gb
hdd 750GB toshiba
hdd 2TBwd blue
windows 10 education

ARMIN
2021/08/18, 12:25
دمای بخش های مختلف رو هنگام کار سنگین با نرم افزار HWINFO چک کنید ببینید بالا نیست؟

چند ساله لپتاپ رو دارین؟ تاحالا سرویسش کردین که خمیر سیلیکنش تعویض بشه؟

ali041
2021/08/18, 16:19
دمای بخش های مختلف رو هنگام کار سنگین با نرم افزار HWINFO چک کنید ببینید بالا نیست؟

چند ساله لپتاپ رو دارین؟ تاحالا سرویسش کردین که خمیر سیلیکنش تعویض بشه؟
حدودا دو ساله دارمش نه تا حالا سرویسش نکردم چطوری باید سرویسش کرد و خمیر سیلیکون رو عوض کرد؟

ARMIN
2021/08/18, 17:51
حدودا دو ساله دارمش نه تا حالا سرویسش نکردم چطوری باید سرویسش کرد و خمیر سیلیکون رو عوض کرد؟

تو گوگل سرچ کن dell m4800 disassembly چند تا ویدیو میاد ببین کدومش شبیه لپتاپ خودته، باز کردنش رو نگاه کن ببین خودت میتونی انجامش بدی؟

ali041
2021/08/18, 21:02
تو گوگل سرچ کن dell m4800 disassembly چند تا ویدیو میاد ببین کدومش شبیه لپتاپ خودته، باز کردنش رو نگاه کن ببین خودت میتونی انجامش بدی؟
یعنی به احتمال زیاد مشکل از اینه؟
مشکلات دیگه ای برای این کار دخیل نیست؟

SAMAN
2021/08/19, 00:34
یعنی به احتمال زیاد مشکل از اینه؟
مشکلات دیگه ای برای این کار دخیل نیست؟

یا از بالا بودن دما ست ........ که در نتیجه ی خشک شدن خمیر حرارتی است ........

یا از هارد هاتون ممکنه باشه .......... سلامت هارد رو با نرم افزار hdd sentinel چک کنید ..........

ali041
2021/08/19, 11:51
یا از بالا بودن دما ست ........ که در نتیجه ی خشک شدن خمیر حرارتی است ........

یا از هارد هاتون ممکنه باشه .......... سلامت هارد رو با نرم افزار hdd sentinel چک کنید ..........
صد در صد سالم نشون داد هارد
مشکل نرم افزاری هم میتونه باشه یا قطعه دیگه ای مشکل داشته باشه
میخوام هر چی که مشکلش باشه حل کنم فعلا یدونه خمیر سیلیکون سفارش دادم بیاد ببینم مشکلش حل میشه یا نه

ErfanDL
2021/08/19, 12:09
صد در صد سالم نشون داد هارد
مشکل نرم افزاری هم میتونه باشه یا قطعه دیگه ای مشکل داشته باشه
میخوام هر چی که مشکلش باشه حل کنم فعلا یدونه خمیر سیلیکون سفارش دادم بیاد ببینم مشکلش حل میشه یا نه
مشکل میتونه نرم افزاری باشه. با نصب مجدد ویندوز ممکنه مشکل حل بشه. خمیر سیلیکون هم باید با کیفیت باشه زیر 400 تومن اصلا پیشنهاد نمیشه