PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید مودم

mtostar
2021/08/02, 03:10
سلام دوستان خسته نباشید

می خواستم یه مودم بخرم ، که شیار سیمکارت داشته باشه برای شبکه های 4G 4.5G 5G .

و هم اینکه بجای مودم روتر خونگی استفاده کنم .

البته یکی به من پیشنهاد مودم روتر HUAWEI 4G/TD-LTE مدل Router 2 Pro B612 رو داده هرچند از شبکه های 4.5 و 5G پشتیبانی نمیکنه ولی گفته کارش خوبه .

میدونم که هنوز 5G فراگیر نشده ولی می خوام بعدا دو خرجه نشم ( دیگه حداقل از 4.5G ) پشتیبانی کنه.

اگر مودمی مد نظرتونه تا قیمت 2.5 لطفا اطلاع بدین.

ملاک بعدی اینکه یه مودمی باشه که حداقل در برابر نویز مقداری جون سخت هم باشه ، نویز خط من تا سرخط 14 هستش و با اینکه یه سیم مستقیم تا اتاق من اومده ، نویز خط شده 8 الی 6 ، البته مودم دیگه ای تست نکردم ببینم ولی مودم فعلی TD-W8901N V2 که فک کنم از سال 93 یا 94 تا الان یکسره داره کار میکنه.

ErfanDL
2021/08/02, 10:16
سلام دوستان خسته نباشید

می خواستم یه مودم بخرم ، که شیار سیمکارت داشته باشه برای شبکه های 4G 4.5G 5G .

و هم اینکه بجای مودم روتر خونگی استفاده کنم .

البته یکی به من پیشنهاد مودم روتر HUAWEI 4G/TD-LTE مدل Router 2 Pro B612 رو داده هرچند از شبکه های 4.5 و 5G پشتیبانی نمیکنه ولی گفته کارش خوبه .

میدونم که هنوز 5G فراگیر نشده ولی می خوام بعدا دو خرجه نشم ( دیگه حداقل از 4.5G ) پشتیبانی کنه.

اگر مودمی مد نظرتونه تا قیمت 2.5 لطفا اطلاع بدین.

ملاک بعدی اینکه یه مودمی باشه که حداقل در برابر نویز مقداری جون سخت هم باشه ، نویز خط من تا سرخط 14 هستش و با اینکه یه سیم مستقیم تا اتاق من اومده ، نویز خط شده 8 الی 6 ، البته مودم دیگه ای تست نکردم ببینم ولی مودم فعلی TD-W8901N V2 که فک کنم از سال 93 یا 94 تا الان یکسره داره کار میکنه.
مودم 5G زیر 17 میلیون پیدا نمیشه دوست عزیز تازه این قیمت برای مودم های قابل حمل هست. برای ثابتش باید 30 میلیون بدی.

TP-Link W9970 V2 میتونه بهترین انتخاب باشه.

mtostar
2021/08/02, 13:08
مودم 5G زیر 17 میلیون پیدا نمیشه دوست عزیز تازه این قیمت برای مودم های قابل حمل هست. برای ثابتش باید 30 میلیون بدی.

TP-Link W9970 V2 میتونه بهترین انتخاب باشه.

عرفان جان سلام

ممنون از معرفی ولی توی سایت خودت تی پی لینک رفتم و دیدم اصلا سیمکارتی نیست ، فقط به عنوان مودم روتر میشه استفاده کرد ،مودمی می خواستم که حداقل از شبکه های ( 4G , 4.5G ) پشتیبانی کنه و مشکلی با سیمکارت های همراه اول و ایرانسل نداشته باشه

منبع : اینم اون منبعی که من دیدم
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ErfanDL
2021/08/02, 14:22
عرفان جان سلام

ممنون از معرفی ولی توی سایت خودت تی پی لینک رفتم و دیدم اصلا سیمکارتی نیست ، فقط به عنوان مودم روتر میشه استفاده کرد ،مودمی می خواستم که حداقل از شبکه های ( 4G , 4.5G ) پشتیبانی کنه و مشکلی با سیمکارت های همراه اول و ایرانسل نداشته باشه

منبع : اینم اون منبعی که من دیدم
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

خواهش میکنم. HUAWEI B612 مودم خوبیه آنتن دهیش هم قویه. مودم ADSL نداریم که سیم کارت بخوره مودم ADSL که USB داره میشه بهش دانگل 4جی وصل کرد

mtostar
2021/08/16, 23:30
خواهش میکنم. HUAWEI B612 مودم خوبیه آنتن دهیش هم قویه. مودم ADSL نداریم که سیم کارت بخوره مودم ADSL که USB داره میشه بهش دانگل 4جی وصل کرد

عرفان جان خیلی ممنون ، دلو زدم به دریا مودم mr600 تی پی لینک رو گرفتم

فقط موقع دانلود هر یکی دو ثانیه مکث میکنه ، و دوباره شروع میکنه به سرعت گرفتن ، این قضیه عادیه بنظرت ؟

ErfanDL
2021/08/17, 13:34
عرفان جان خیلی ممنون ، دلو زدم به دریا مودم mr600 تی پی لینک رو گرفتم

فقط موقع دانلود هر یکی دو ثانیه مکث میکنه ، و دوباره شروع میکنه به سرعت گرفتن ، این قضیه عادیه بنظرت ؟
من برای همین گفتم HUAWEI بخرید. کل تجهیزات ارتباطی جهان هواوی هست. نمیگم تیپیلینک بده ولی سازگاریش کمتره با دکل های شبکه LTE به نظرم firmware مودم رو آپدیت کنید شاید بهتر بشه

mtostar
2021/08/17, 14:48
من برای همین گفتم HUAWEI بخرید. کل تجهیزات ارتباطی جهان هواوی هست. نمیگم تیپیلینک بده ولی سازگاریش کمتره با دکل های شبکه LTE به نظرم firmware مودم رو آپدیت کنید شاید بهتر بشه

عرفان جان پیشنهاد اول منم هم اگه یادت بیاد Router 2 Pro B612 بود دیگه ولی چون 4.5G می خواستم رفتم سیمت این MR600 تی پی لینک ، خود به خود آپدیت شده فریم ویر به آخرین نسخه ، الانم میخوام برم یه لوکیشن دیگه ، تست کنم ، شاید بخاطر انتن دهی باشه

یه شانسی که اوردم کاربر دیجی پلاس دیجی کالا هستم ، 30 روز مهلت تست دارم

اگه دیدم باز مشکل داره پس میفرستم

عرفان جان می تونی یه مودم تا رنج 4 میلیون معرفی کنی ، اگر مشکل داشت اینو مرجوعی میفرستم و یکی دیگه میخرم یه چیزی که مشکلی تو ارتباط نداشته باشه و سرعتش پایدار باشه ؟

بنظرت اینو مرجوع کنم اینو بگیرم مدل Router 2 Pro B612

ErfanDL
2021/08/18, 11:33
عرفان جان پیشنهاد اول منم هم اگه یادت بیاد Router 2 Pro B612 بود دیگه ولی چون 4.5G می خواستم رفتم سیمت این MR600 تی پی لینک ، خود به خود آپدیت شده فریم ویر به آخرین نسخه ، الانم میخوام برم یه لوکیشن دیگه ، تست کنم ، شاید بخاطر انتن دهی باشه

یه شانسی که اوردم کاربر دیجی پلاس دیجی کالا هستم ، 30 روز مهلت تست دارم

اگه دیدم باز مشکل داره پس میفرستم

عرفان جان می تونی یه مودم تا رنج 4 میلیون معرفی کنی ، اگر مشکل داشت اینو مرجوعی میفرستم و یکی دیگه میخرم یه چیزی که مشکلی تو ارتباط نداشته باشه و سرعتش پایدار باشه ؟

بنظرت اینو مرجوع کنم اینو بگیرم مدل Router 2 Pro B612

B612 مودم خوبیه اگه میتونی بیشتر هزینه کنی B315 هم خوبه. 4G با 4.5G فرقی تو سرعت ندارن بیشتر جنبه تبلیغاتی داره

mtostar
2021/08/18, 13:23
B612 مودم خوبیه اگه میتونی بیشتر هزینه کنی B315 هم خوبه. 4G با 4.5G فرقی تو سرعت ندارن بیشتر جنبه تبلیغاتی داره

عرفان جان سلام

منظورت این مودمه ؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

میشه لطف کنی بگی چه برتری ای b315 در مقابل b612 داره ؟

می خوام همراه یه مودم 4 جی ، یه مودم ( TP-Link W9970 V2 ) ADSL هم بگیرم که چیپ برادکام هم داشته باشه ، واقعا مشکل نویز دارم تو خونه ، که سرهم بشه 4 میلیون

ErfanDL
2021/08/18, 15:41
عرفان جان سلام

منظورت این مودمه ؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

میشه لطف کنی بگی چه برتری ای b315 در مقابل b612 داره ؟

می خوام همراه یه مودم 4 جی ، یه مودم ( TP-Link W9970 V2 ) ADSL هم بگیرم که چیپ برادکام هم داشته باشه ، واقعا مشکل نویز دارم تو خونه ، که سرهم بشه 4 میلیون

از نظر آنتن دهی بهتره البته نزدیک دکل باشی زیاد محسوس نیست. 9970 مودم خوبیه چیپ BCM6303 داره حتی اگر نویز هم داشته باشی ارتباط پایدار هست.

mtostar
2021/08/18, 15:52
از نظر آنتن دهی بهتره البته نزدیک دکل باشی زیاد محسوس نیست. 9970 مودم خوبیه چیپ BCM6303 داره حتی اگر نویز هم داشته باشی ارتباط پایدار هست.

عرفان جان ، کل اینترنت رو زیرو رو کردم اصلا این مودم ورژن 2 تو بازار نیست ، ورژن 3 و 4 هستش که چیپ اونها مدیا تک هستش ، خودت بجز این مودم9970 ، مودم دیگه ای سراغ داری که تا قیمت 1 تومن چیپ برادکام داشته باشه ؟؟؟؟

دکل ایرانسل 1.4 کیلومتر فاصله داره تا خونه ما

ErfanDL
2021/08/18, 16:09
عرفان جان ، کل اینترنت رو زیرو رو کردم اصلا این مودم ورژن 2 تو بازار نیست ، ورژن 3 و 4 هستش که چیپ اونها مدیا تک هستش ، خودت بجز این مودم9970 ، مودم دیگه ای سراغ داری که تا قیمت 1 تومن چیپ برادکام داشته باشه ؟؟؟؟

دکل ایرانسل 1.4 کیلومتر فاصله داره تا خونه ما

9970v2 دیجی موجود داره الان دیدم. آنتن گوشیت چندتا خطش پره ؟

mtostar
2021/08/18, 16:16
9970v2 دیجی موجود داره الان دیدم. آنتن گوشیت چندتا خطش پره ؟

موضوع تو نظرات بیشتر گفتن 9970v2 ورژن 4 ارسال کرده براشون ، گوشی من sony z2 هستش ، ایرانسل داخل خونه 2تا خط LTE دارم اگه برم بالا پشت بوم ( بالا پشت بوم خونه ما بتنی هستش انتظار گذاشتن برای طبقه دوم ) 4 خط LTE پر میشه با گوشی تست کردم سرعت دانلود تا 10 الی 16 مگ هم رسید

ErfanDL
2021/08/18, 16:28
موضوع تو نظرات بیشتر گفتن ورژن 4 ارسال کرده براشون ، گوشی من sony z2 هستش ، ایرانسل داخل خونه 2تا خط LTE دارم اگه برم بالا پشت بوم ( بالا پشت بوم خونه ما بتنی هستش انتظار گذاشتن برای طبقه دوم ) 4 خط LTE پر میشه با گوشی تست کردم سرعت دانلود تا 10 الی 16 مگ هم رسید
تنها مودم broadcom که دیدم موجوده فعلا Tenda D151 V2 هست دیجی هم داره.
برای 4G یه پیشنهاد خوب دارم اونم خرید MikroTik SXT LTE هست روی پشت بام اگه بتونید به سمت دکل نصبش کنید عالیه

mtostar
2021/08/18, 16:39
برای 4G یه پیشنهاد خوب دارم اونم خرید MikroTik SXT LTE هست روی پشت بام اگه بتونید به سمت دکل نصبش کنید عالیه

حقیقتش من تا حالا با میکروتیک کار نکردم بدونم کار کردش چطوری هستش ولی این مدلی که گفتی دیجی کالا نداره فقط این مدل رادیو وایرلس میکروتیک مدل SXT Lite5 که این هم فک کنم برای p2p باشه

این مودم 9970v2 رو از دیجی کالا سفارش میدم امیدوارم که ورژن 2 باشه

ErfanDL
2021/08/18, 16:44
حقیقتش من تا حالا با میکروتیک کار نکردم بدونم کار کردش چطوری هستش ولی این مدلی که گفتی دیجی کالا نداره فقط این مدل رادیو وایرلس میکروتیک مدل SXT Lite5 که این هم فک کنم برای p2p باشه

این مودم 9970v2 رو از دیجی کالا سفارش میدم امیدوارم که ورژن 2 باشهبا این فاصله ای که شما تا دکل دارید ایجاد packet loss میشه برای همین موقع دانلود با مکس مواجه میشید‌.
همون b612 رو تهیه کنید انشاءالله که مشکلتون حل بشه.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

mtostar
2021/08/18, 17:02
با این فاصله ای که شما تا دکل دارید ایجاد packet loss میشه برای همین موقع دانلود با مکس مواجه میشید‌.
همون b612 رو تهیه کنید انشاءالله که مشکلتون حل بشه.

من از خدامه مشکل حل بشه اگر نشد ، همین lteمیکروتیک رو گفتی میخرم

فقط این lte میکروتیک نیازی به مجوز اینا نداره که ؟ چون همسایه های خوبی نداریم سرعت به همه اطلاع میدن

ErfanDL
2021/08/18, 17:09
من از خدامه مشکل حل بشه اگر نشد ، همین lteمیکروتیک رو گفتی میخرم

فقط این lte میکروتیک نیازی به مجوز اینا نداره که ؟ چون همسایه های خوبی نداریم سرعت به همه اطلاع میدنخیر عزیز کاملا قانونی هست. همه فروشگاه های تجهیزات شبکه ای دارن

mtostar
2021/08/18, 17:14
خیر عزیز کاملا قانونی هست. همه فروشگاه های تجهیزات شبکه ای دارن

آقا عرفان عزیز ، خیلی ممنون از اینکه راهنمایی کرد ، یک دنیا ممنون از شما

ErfanDL
2021/08/18, 17:47
آقا عرفان عزیز ، خیلی ممنون از اینکه راهنمایی کرد ، یک دنیا ممنون از شما

خواهش میکنم دوست عزیز. موفق باشید.

mtostar
2021/08/23, 15:11

سلام عرفان جان امیدوارم خوب باشی

ببخش که دارم تاپیک رو ادامه میدم ، ولی وجدانا حرف اون روزت ، یکسره تو ذهنم هستش و هر روز دارم بهش فکر میکنم در مورد MikroTik SXT LTE ، یه مقدار تحقیق کردم تا جایی که من متوجه شدم ، دو نمونه هستن مثل هم یکی MikroTik SXT 4G و یکی MikroTik SXT LTE

این دوتا رو باهم مقایسه کردم

در مدل MikroTik SXT 4G

مشخصات باند LTE نوع FDD

فرکانس های 3 و 7 و 20 و 31 رو پشتیبانی میکنه

===================

مشخصات باند LTE نوع TDD

فرکانس 41 و 42 و 43 رو پشتیبانی میکنه

البته تا جایی که من میدونم ایرانسل روی فرکانس 42 سرویس TD-LTE ارائه میده ولی ((( شهرستان ما تحت پوش TD-LTE ایرانسل و اینترنت ثابت همراه اول و تمامی اپراتور هایی که TD-LTE ارائه میدن نیست )))

در مدل MikroTik SXT LTE

مشخصات باند LTE نوع FDD

فرکانس های 1 و 2 و 3 و 7 و 8 و 31

===================

مشخصات باند LTE نوع TDD

فرکانس 38 و 40 رو پشتیبانی میکنه

عکس تفاوتشون رو پیوست کردم

میشه راهنمایی کنی لطفا

پ.ن : من یه سیمکارت 4G ، از های وب سفارش دادم و به زودی به دستم میرسه ، از پشتیبانیشون درباره فرکانس پرسیدم این جواب زیر رو دادن

سیمکارت را داخل هر دستگاه که فرکانس 20 و 4g ,lte رو ساپورت کند بزارید میتوانید استفاده کنید . مودم نباید از طرف شرکتی قفل باشد ( مثل مودم های ایرانسل که از سمت آن شرکت قفل میشود )اگر میخواهید از گوشی استفاده کنید لطفا مدل گوشی خود را در لیست چک بفرمایید

50534

ErfanDL
2021/08/23, 19:49
سلام دوست عزیز، ممنون
نسخه 4G فقط از شبکه 4G پشتیبانی میکنه نسخه LTE شبکه های 2G, 3G, 4G رو ساپورت میکنه. حالا بستگی به تصمیم خودتون داره کدوم نسخه رو انتخاب کنید.

mtostar
2021/08/23, 21:42
سلام دوست عزیز، ممنون
نسخه 4G فقط از شبکه 4G پشتیبانی میکنه نسخه LTE شبکه های 2G, 3G, 4G رو ساپورت میکنه. حالا بستگی به تصمیم خودتون داره کدوم نسخه رو انتخاب کنید.

عرفان جان سلامی دوباره

اینو میدونم من فعلا تصمیمی برای استفاده از TD-LTE ندارم ( چون پشتیبانی نمیشه تو شهرستان ما ) فرکانس 42 فعلا بلا استفاده هستش ، بنظرت ضرورت داره این فرکانس در آینده ؟؟؟

بنظرت آپشن TD-LTE یه نیاز ضروری میشه برای من در آینده یا مهم نیست با توجه به اینکه می خوام از سیمکارت های وب استفاده کنم و نیاز ، به فرکانس 3 و 7 و 20 داره ، اصلا نیازی به فرکانس 42 نداره

ممنون میشم اگه کمک کنی تو این زمینه به جمع بندی برسیم

برای من فقط سرعت آپلود بالا مهم ترین ملاک هستش

ErfanDL
2021/08/24, 08:39
عرفان جان سلامی دوباره

اینو میدونم من فعلا تصمیمی برای استفاده از TD-LTE ندارم ( چون پشتیبانی نمیشه تو شهرستان ما ) فرکانس 42 فعلا بلا استفاده هستش ، بنظرت ضرورت داره این فرکانس در آینده ؟؟؟

بنظرت آپشن TD-LTE یه نیاز ضروری میشه برای من در آینده یا مهم نیست با توجه به اینکه می خوام از سیمکارت های وب استفاده کنم و نیاز ، به فرکانس 3 و 7 و 20 داره ، اصلا نیازی به فرکانس 42 نداره

ممنون میشم اگه کمک کنی تو این زمینه به جمع بندی برسیم

برای من فقط سرعت آپلود بالا مهم ترین ملاک هستشوالا این مودمو تو شرکت استفاده میکنیم سرعت دانلود ۵۰ الی ۷۰ مگابیت هست آپلود هم بین ۴۰ تا ۶۰ مگابیت از نظر سرعت مشکلی نداره. به نظرم همون نسخه LTE رو تهیه کنید

mtostar
2021/08/24, 13:26
والا این مودمو تو شرکت استفاده میکنیم سرعت دانلود ۵۰ الی ۷۰ مگابیت هست آپلود هم بین ۴۰ تا ۶۰ مگابیت از نظر سرعت مشکلی نداره. به نظرم همون نسخه LTE رو تهیه کنید

خیلی ممنون از راهنماییت پس شد MikroTik SXT LTE این مدل

بابت جمع بندی خیلی خیلی ممنون

mtostar
2021/08/27, 14:55
والا این مودمو تو شرکت استفاده میکنیم سرعت دانلود ۵۰ الی ۷۰ مگابیت هست آپلود هم بین ۴۰ تا ۶۰ مگابیت از نظر سرعت مشکلی نداره. به نظرم همون نسخه LTE رو تهیه کنید

سلام آقا عرفان

امروز مودم روتر 2 پرو b612-233 به دستم رسید ، درکل می تونم بگم ، خیلی بیشتر از آرچر 600 دیسکانکتی داره ، دریک کلام می تونم بگم واقعا بده

چه روی فرکانس 3G و چه روی فرکانس 4G

الان باید یه تصمیم مهم بگیرم اونم خرید MikroTik SXT LTE فقط یه موضوع مهم اینجاست که آیا این مودم میکروتیک هم ممکنه مثل این مودم های تی پی لینک آرچر و هوآوی packet loss داشته باشه؟ با توجه به اینکه این مودم ها بیرون از خونه نصب میشن

چون اگر داشته باشه و هی بخواد موقع دانلود و آپلود مکث کنه و سرعت کم بشه و بعد از دو ثانیه دوباره سرعت زیاد بشه شرکتی که ازش میخرم پس نمیگیره مگر اینکه مشکل فنی داشته باشه

نظرم شما چیه ؟

ErfanDL
2021/08/27, 22:30
سلام آقا عرفان

امروز مودم روتر 2 پرو b612-233 به دستم رسید ، درکل می تونم بگم ، خیلی بیشتر از آرچر 600 دیسکانکتی داره ، دریک کلام می تونم بگم واقعا بده

چه روی فرکانس 3G و چه روی فرکانس 4G

الان باید یه تصمیم مهم بگیرم اونم خرید MikroTik SXT LTE فقط یه موضوع مهم اینجاست که آیا این مودم میکروتیک هم ممکنه مثل این مودم های تی پی لینک آرچر و هوآوی packet loss داشته باشه؟ با توجه به اینکه این مودم ها بیرون از خونه نصب میشن

چون اگر داشته باشه و هی بخواد موقع دانلود و آپلود مکث کنه و سرعت کم بشه و بعد از دو ثانیه دوباره سرعت زیاد بشه شرکتی که ازش میخرم پس نمیگیره مگر اینکه مشکل فنی داشته باشه

نظرم شما چیه ؟

سلام، اگه مستقیم به سمت دکل تنظیم بشه و مانعی جلوش نباشه خیر مشکلی نداره، کلا این نسخه برای تقویت شبکه 4G طراحی شده.

mtostar
2021/08/27, 23:22
سلام، اگه مستقیم به سمت دکل تنظیم بشه و مانعی جلوش نباشه خیر مشکلی نداره، کلا این نسخه برای تقویت شبکه 4G طراحی شده.

مانع که فقط چند تا ساختمون سه چهار طبقه اونم به تعداد انگشت های دسته

خودتون سایتی رو میشناسی مورد اطمینان باشه ازش خرید کنم ؟

ErfanDL
2021/08/28, 10:50
مانع که فقط چند تا ساختمون سه چهار طبقه اونم به تعداد انگشت های دسته

خودتون سایتی رو میشناسی مورد اطمینان باشه ازش خرید کنم ؟
در اون حد ساختمون مشکلی نیست.
سایت hezarsoo.com مورد تاییده ولی مسئولیت خریدش با خودتون.

mtostar
2021/08/28, 14:05

یه دنیا ممنون بابت راهنمایی های خوبتون :emoji_smiley-07:

mtostar
2021/11/01, 15:43

سلام آقا عرفان عزیز ، برای این رادیو وایرلس MikroTik SXT LTE ، کابل اوت دوور نیاز دارم به متراژ 20 متر که از پشت بام بیارم تا داخل خونه و وصلش کنم به اداپتور POE جایی رو میشناسین از اونجا بگیرم ، هزارسو ، یاس ارتباط ، لیون کامپیوتر موجود ندارن و اگر اشتباه نکنم باید کابل sftp بگیرم براش

ErfanDL
2021/11/01, 20:20
سلام آقا عرفان عزیز ، برای این رادیو وایرلس MikroTik SXT LTE ، کابل اوت دوور نیاز دارم به متراژ 20 متر که از پشت بام بیارم تا داخل خونه و وصلش کنم به اداپتور POE جایی رو میشناسین از اونجا بگیرم ، هزارسو ، یاس ارتباط ، لیون کامپیوتر موجود ندارن و اگر اشتباه نکنم باید کابل sftp بگیرم براش

سلام. کابل outdoor SFTP حلقه ای به فروش میره. ولی تو بازار کامپیوتر یا تجهیزات الکتریکی بگردی میتونی متری هم خرید کنی.