PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مخفی شدن درایو هارد دیسک

taha.h
2021/04/11, 14:19
سلام
دیشب داشتم با کامپیوتر کار میکردم که متوجه شدم که نمیتونم وارد یکی از درایوها بشم و باز نمیشه و خطای The file or Directory is Corrupted and Unreadable میداد در حالی که چند ساعت قبلش مشکلی نبود. ولی از روشی میشد فایل ویدیویی داخل درایو رو اجر کرد و پخش میشد و فایل ها سالم بود. اما وقتی سیستم رو ریستارت کردم متاسفانه درایو ناپدید شده بود و به شکل تصویر زیر تبدیل شده بود. و تقریبا کل حجم این درایو فایل و اطلاعات داشتم و تا حالا این مشکل رو نداشتم و نمیدونم چرا اینطوری شده. الان چیکار کنم که این درایو برگرده و به اطلاعاتم دسترسی پیدا کنم؟ هارد هم 2 ترابایت سیگیت هست.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 1.jpg)
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 2.jpg)

ARMIN
2021/04/11, 18:44
سلام
دیشب داشتم با کامپیوتر کار میکردم که متوجه شدم که نمیتونم وارد یکی از درایوها بشم و باز نمیشه و خطای The file or Directory is Corrupted and Unreadable میداد در حالی که چند ساعت قبلش مشکلی نبود. ولی از روشی میشد فایل ویدیویی داخل درایو رو اجر کرد و پخش میشد و فایل ها سالم بود. اما وقتی سیستم رو ریستارت کردم متاسفانه درایو ناپدید شده بود و به شکل تصویر زیر تبدیل شده بود. و تقریبا کل حجم این درایو فایل و اطلاعات داشتم و تا حالا این مشکل رو نداشتم و نمیدونم چرا اینطوری شده. الان چیکار کنم که این درایو برگرده و به اطلاعاتم دسترسی پیدا کنم؟ هارد هم 2 ترابایت سیگیت هست.

با استفاده از نرم افزار HD Sentinel سلامت هاردتون رو چک کنید و گزارشش رو اینجا قرار بدین. اگر خراب شده باشه کار زیادی نمیشه کرد.

taha.h
2021/04/11, 20:29
با استفاده از نرم افزار HD Sentinel سلامت هاردتون رو چک کنید و گزارشش رو اینجا قرار بدین. اگر خراب شده باشه کار زیادی نمیشه کرد.

سلامت هارد

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ARMIN
2021/04/12, 00:07
سلامت هارد

تب Overview رو قرار میدی؟

taha.h
2021/04/12, 12:45
تب Overview رو قرار میدی؟

تب Overview

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ARMIN
2021/04/12, 20:39
هاردتون سالمه ولی چه کسی روز اول این هارد رو پارتیشن بندی کرده؟

هر کسی روز اول اینو پارتیشن کرده، خراب کرده، بسیار نادرست و غلط پارتیشن شده.

اگر با خود ویندوز اینو پارتیشن می کردین چنین وضع فجیعی پیش نمیومد. احتمالا از نرم افزاری غیر از ویندوز برای پارتیشن سازی استفاده کردین و همونم خراب کرده.

برای بازیابی اطلاعات، هارد رو به یک سیستم دیگری وصل کنید با نرم افزار Active Undelete ببنید چیزی پیدا می کنه برای ریکاوری یا نه.

برای حل مشکل هارد هم، باید کل پارتیشن ها رو دیلیت کنید، و از صفر با خود ویندوز (نه با نرم افزار) شروع به پارتیشن بندی مجدد کنید.

taha.h
2021/04/13, 17:56
هاردتون سالمه ولی چه کسی روز اول این هارد رو پارتیشن بندی کرده؟

هر کسی روز اول اینو پارتیشن کرده، خراب کرده، بسیار نادرست و غلط پارتیشن شده.

اگر با خود ویندوز اینو پارتیشن می کردین چنین وضع فجیعی پیش نمیومد. احتمالا از نرم افزاری غیر از ویندوز برای پارتیشن سازی استفاده کردین و همونم خراب کرده.

برای بازیابی اطلاعات، هارد رو به یک سیستم دیگری وصل کنید با نرم افزار Active Undelete ببنید چیزی پیدا می کنه برای ریکاوری یا نه.

برای حل مشکل هارد هم، باید کل پارتیشن ها رو دیلیت کنید، و از صفر با خود ویندوز (نه با نرم افزار) شروع به پارتیشن بندی مجدد کنید.

در ویندوز از کدوم ابزارش باید استفاده کنم؟ و لطفا نکات مورد نظر برای این مورد رو بگید مثل تعداد پارتیشن، ایجاد پارتیشن ویندوز و ...

ARMIN
2021/04/14, 00:44
در ویندوز از کدوم ابزارش باید استفاده کنم؟ و لطفا نکات مورد نظر برای این مورد رو بگید مثل تعداد پارتیشن، ایجاد پارتیشن ویندوز و ...

از داخل ویندوز میتونید با Disk Management که تصویرش رو در همون پیام اول برام فرستادید.

ولی هنگام نصب ویندوز، وقتی ازتون می پرسه ویندوز رو آپگرید میخواید کنید یا Custom، شما باید Custom رو انتخاب کنید، سپس تمام پارتیشن های روی هارد رو دیلیت کنید. تا اینکه فقط یک گزینه باقی بمونه، Disk 0 Unallocatex، همین. بعدش روی همین کلیک می کنید و Next می زنید، صبر می کنید خود ویندوز کار نصب رو انجام بده.

بعد میایید داخل ویندوز، از بخش Disk Management از باقی مانده فضای Unallocated، راست کلیک می کنید، New Drive می سازید، مثلا 2 تا درایو با سایز برابر.