PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بعد از تنظیم بایوس ایسوس x370، سیستم مشکل POST پیدا کرده

witcher
2021/04/01, 19:16
Main: asus x370 pro
cpu:ryzen 1600x
بعد از اپدیت کردن بایوس سیستم نرمال بالا اومد، رفتم تو تنظیمات که فرکانس رم و شبیه ساز رو فعال کنم، بعد از ذخیره و ریستارت سیستم 10 دقیقه هیچی نشون نمیداد فقط روشن بود هیچ بوقی هم نمیزد بعد دیگه دستی شات دان کردم دوباره روشن کردم ولی بازPOST کار نکرد، کیس روشن میشه فن پردازنده و گرافیک کار میکنن، ولی هیچ بوقی نمیزنه، تصویر هیچی نشون نمیده. تمام قطعات اضافی هم از کیس بیرون اوردم،
حتی مادربرد گرافیک پردازنده و رم رو بیرون کیس بهم وصل کردم که شاید جایی اتصالی وجود داره. فرقی نکرد.
فقط مادربرد و پردازنده بدون گرافیک با رم و بدون رم تست کردم که شاید صدایی ایجاد کنه باز فرقی نکرد.
تو تمام مراحل بایوس رو ریست میکردم با جامپرش بدون کابل برق، بدون باطری.

ErfanDL
2021/04/01, 21:35
بعد از اپدیت کردن بایوس سیستم نرمال بالا اومد، رفتم تو تنظیمات که فرکانس رم و شبیه ساز رو فعال کنم، بعد از ذخیره و ریستارت سیستم 10 دقیقه هیچی نشون نمیداد فقط روشن بود هیچ بوقی هم نمیزد بعد دیگه دستی شات دان کردم دوباره روشن کردم ولی بازPOST کار نکرد، کیس روشن میشه فن پردازنده و گرافیک کار میکنن، ولی هیچ بوقی نمیزنه، تصویر هیچی نشون نمیده. تمام قطعات اضافی هم از کیس بیرون اوردم،
حتی مادربرد گرافیک پردازنده و رم رو بیرون کیس بهم وصل کردم که شاید جایی اتصالی وجود داره. فرقی نکرد.
فقط مادربرد و پردازنده بدون گرافیک با رم و بدون رم تست کردم که شاید صدایی ایجاد کنه باز فرقی نکرد.
از دکمه mem ok استفاده کنید

Reza Eshraghi
2021/04/03, 09:08

سلام
ببرید گارانتی براتون بایوس بزنه . بایوسش به فنا رفته .

witcher
2021/04/03, 13:16
درود
گارانتیش تموم شده دیگه مجبور شدم پروگرمر بایوس سفارش بدم. خودم هم احتمال میدم بایوس به فنا رفته باشه البته امیدوارم پردازنده طوریش نشده باشه، هرچند احتمال خرابی پردازنده خیلی خیلی کمه ولی باز وجود داره. تعمیرکار قابل اعتماد کمه گرون هم میگیرن سر همین دیگه منتظرم پروگرمر برسه دستم خودم یه کاریش بکنم. فکر نکنم کار خاصی باشه حتی کنار بایوس یه هدر 9 پین هم هست که یه اورکلاکر توضیح داده هر کدوم از پایه ها به کدوم پایه بایوس مربوط میشن. یه دونه پایه هم اضافی داره فکر کنم گفت برای ولتاژ هستش. حالا پروگرمر بیاد صحبت هاشو بیشتر بررسی میکنم

witcher
2021/04/03, 13:22
از دکمه mem ok استفاده کنید

این مادربرد اپشن خاصی نداره، اگه این بایوسش به دردسر بندازه منو بار بعد مادربرد پرچمدار با قابلیت فلش بک میگیرم