PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بوت نشدن سیستم با ماژول رم جدید

Ramin.pe
2020/10/29, 19:28
سلام و ادب خدمت همگی
من ۲ ماژول رم kingstone hyperx fury 4gb 2400 داشتم و یک ماژول دیگه دقیقا از همین مدل رو از یک فروشگاه اینترنتی خریدم و امروز بدستم رسید.
بعد از نصب ماژول روی مینبورد بار اول سیستم تصویر نداد اما با جابجایی ماژول ها سیستم بوق اوکی رو زد و ران شد.
چند دقیقه ای با سیستم کار کردم و بعد خاموش کردم سیستم رو.
بعد از چند ساعت که سیستم رو روشن کردم سیستم به حالت لوپ ریست رفت و مدام ریست میشد.
ماژول رو از روی مینبورد برداشتم حل شد اما دیگه تو هیچ حالتی با این ماژول جدید سیستم تصویر نمیده و چراغ vram دیباگ مادربورد قرمز میمونه و بوق مادربورد هم زده نمیشه.
با آپدیت بایوس به آخرین نسخه هم فرقی نکرد.
حالا سوال اینه اگه ماژول رم خرابه پس چطور یکبار ران شد سیستم؟!
دوستان راهکار دیگه ای برای حل این مشکل میشناسن؟
مادربورد gigabyte h370 hd3
سی پی یو i5 8400

_abbas_glv
2020/10/29, 19:36
سلام و ادب خدمت همگی
من ۲ ماژول رم kingstone hyperx fury 4gb 2400 داشتم و یک ماژول دیگه دقیقا از همین مدل رو از یک فروشگاه اینترنتی خریدم و امروز بدستم رسید.
بعد از نصب ماژول روی مینبورد بار اول سیستم تصویر نداد اما با جابجایی ماژول ها سیستم بوق اوکی رو زد و ران شد.
بعد از چند ساعت که سیستم رو روشن کردم سیستم به حالت لوپ ریست رفت و مدام ریست میشد.
ماژول رو از روی مینبورد برداشتم حل شد اما دیگه تو هیچ حالتی با این ماژول جدید سیستم تصویر نمیده و چراغ vram دیباگ مادربورد قرمز میمونه و بوق مادربورد هم زده نمیشه.
سی پی یو i5 8400

سلام دوست عزیز!
لطفاً یه عکس از ماژولی که خریداری کردید بفرستید، ممکنه رم خریداری شده تقلبی باشه

Ramin.pe
2020/10/29, 20:11
سلام دوست عزیز!
لطفاً یه عکس از ماژولی که خریداری کردید بفرستید، ممکنه رم خریداری شده تقلبی باشه

ممنون از پاسختون عکس ماژول رو پیوست گذاشتم

Ramin.pe
2020/10/29, 20:14
ممنون از پاسختون عکس ماژول رو پیوست گذاشتم

عذر میخوام اینم عکس پشت ماژول50228

_abbas_glv
2020/10/29, 20:28
ماژولی که خریداری کردید اصله
رم ها رو در اسلات های همرنگ قرار بدید و نتیجه رو اعلام کنید

Ramin.pe
2020/10/29, 20:46
همه ی حالات رو تست کردم
با اضافه شدن این رم جدید تو هیچ حالتی سیستم بوت نمیشه
و فن سی پی یو هرچند ثانیه یک بار شوک میخوره(سیستم ریست نمیشه)

ErfanDL
2020/10/29, 23:27
همه ی حالات رو تست کردم
با اضافه شدن این رم جدید تو هیچ حالتی سیستم بوت نمیشه
و فن سی پی یو هرچند ثانیه یک بار شوک میخوره(سیستم ریست نمیشه)بایوس را ریست فکتوری کنید.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Ramin.pe
2020/10/29, 23:44
بایوس را ریست فکتوری کنید.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

منظورتون دیفالت کردن تنظیمات بایوس هستش یا درآوردن باتری؟
چون از طریق منوی بوت بایوس رو دیفالت کردم اما تاثیری نداشت

ARMIN
2020/10/30, 14:14
سلام و ادب خدمت همگی
سی پی یو i5 8400

دوست خوبم، رمهای Kingston HyperX Fury در بازار ایران تقریبا 99 درصد تقلبی هستند. اون رمی که شما اول همزمان با سیستم خودتون خریدین اصل بوده، به همین خاطر مشکلی نداشتین. من خودم هم همون اوایل یک جفت رم خریدم و مشکلی ندارم اما از اواخر سال 98 به این طرف با ورود هیت سینک های خالی HyperX Fury، هر رم بی کیفیت و no brand و بی نام و نشانی را با سینک HyperX Fury روش می چسبونند و میفروشند به ملت.

اینها رو نگاه کن، همه سینک های هایپر ایکس هست که تو امارات و چین و هند حتی تو سایت آمازون هم می توانید تهیه کنید و هر رم آشغالی رو تبدیل به رم Kingston Hyper X Fury کنید!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

بنابراین رم هایپر ایکس فیوری به هیچ کسی پیشنهاد نمیدم. رم شما هم مشکل داره، اون دفعه اولی هم که بر روی سیستم بستید و مشکلی نداشته دلیل نمیشه رم خراب نبوده. گاهی خرابی رم بلافاصله مشخص میشه گاهی در طول مدت زمان استفاده.

خود کینگ استون این ویدیو رو گذاشته برای تشخیص رمهای تقلبیش، که آرم قرمز رنگ HyperX توی نور نصف به نصف صدفی میشه، اما زیاد مسئله مهمی به نظرم نیست چون متقلبین این را هم به راحتی می توانند کپی کنند.

ثانیه 15 فایل ویدیو: 50229

Ramin.pe
2020/10/30, 18:06
دوست خوبم، رمهای Kingston HyperX Fury در بازار ایران تقریبا 99 درصد تقلبی هستند. اون رمی که شما اول همزمان با سیستم خودتون خریدین اصل بوده، به همین خاطر مشکلی نداشتین. من خودم هم همون اوایل یک جفت رم خریدم و مشکلی ندارم اما از اواخر سال 98 به این طرف با ورود هیت سینک های خالی HyperX Fury، هر رم بی کیفیت و no brand و بی نام و نشانی را با سینک HyperX Fury روش می چسبونند و میفروشند به ملت.

اینها رو نگاه کن، همه سینک های هایپر ایکس هست که تو امارات و چین و هند حتی تو سایت آمازون هم می توانید تهیه کنید و هر رم آشغالی رو تبدیل به رم Kingston Hyper X Fury کنید!

بنابراین رم هایپر ایکس فیوری به هیچ کسی پیشنهاد نمیدم. رم شما هم مشکل داره، اون دفعه اولی هم که بر روی سیستم بستید و مشکلی نداشته دلیل نمیشه رم خراب نبوده. گاهی خرابی رم بلافاصله مشخص میشه گاهی در طول مدت زمان استفاده.

خود کینگ استون این ویدیو رو گذاشته برای تشخیص رمهای تقلبیش، که آرم قرمز رنگ HyperX توی نور نصف به نصف صدفی میشه، اما زیاد مسئله مهمی به نظرم نیست چون متقلبین این را هم به راحتی می توانند کپی کنند.

ثانیه 15 فایل ویدیو: 50229

ممنونم
دقیقا تنها دلیلش همین میتونه باشه
و من نمیدونستم این برند اینطوری شده
حالا من موندمو ۲ تا ماژول رم فیک و خراب که باید با هزار دردسر سعی کنم پسشون بدم
و اگه نتونم ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ضرر خوردم:emoji_smiley-24:

Hamidreza falak
2021/06/02, 17:40
سلام من دوتا رم نو خریدم و هر کدوم رو به صورت تکی گذاشتم سر جاش ولی هیچکدوم نیوورد و رمها روی کیس دیگه اورد میتونم از رم ها عکس بگیرم رمها کینگستون هست اصلا کامپیوترم هیچ رمی رو قبول نمیکنه فقط همون رمی که روز اول روش بوده مشکل از چیه؟ مادربوردم ایسوسHM61M-Cهستش

iSteve
2021/06/03, 07:32
سلام من دوتا رم نو خریدم و هر کدوم رو به صورت تکی گذاشتم سر جاش ولی هیچکدوم نیوورد و رمها روی کیس دیگه اورد میتونم از رم ها عکس بگیرم رمها کینگستون هست اصلا کامپیوترم هیچ رمی رو قبول نمیکنه فقط همون رمی که روز اول روش بوده مشکل از چیه؟ مادربوردم ایسوسHM61M-Cهستش
سلام، احتمالاً چیپ رم ها اصلی نیست. رم هایی که اصلی نباشن روی بعضی مادربردها جواب میدن ولی بیشتر مادربردهای معتبر جواب نمیدن.
اگه روی اسلات های مختلف تست کردید و جواب نگرفتید پس باید تعویضشون کنید.

پی نوشت:
این مشکلات رو چینی ها به وجود آوردن. چند وقت پیش مستندی رو دیدم که نشون میداد کارگاه هایی توی چین میان ضایعات الکترونیکی رو خریداری میکنن. مردم فقیر چین هم میان این ضایعات ها رو جمع میکنن و به این کارگاه ها میفروشن، این کارگاه ها هم میان مثلا چیپ های حافظه، خازن ها، ترانزیستورها، چیپست ها و... رو از روی مادربرد و رم و گرافیک و دستگاه های پرینتر و... تک به تک جدا میکنن، بعد اینا رو بسته بندی میکنن و به قیمت خوب میفروشن. مثلا یک بسته خازن دست دوم! یا یک پک چیپ حافظه رم دست دوم!
بعد این قطعات دست دوم رو گاهی اوقات به عنوان قطعه نو میدن تو بازار که حتی تا کشورهای اروپایی و حتی به دست شرکت های بزرگی مثل اینتل هم این قطعات دست دوم میرسه که البته شرکت های معتبر راه هایی برای تشخیص قطعات دست دوم دارن و مدیرانش میگفتن ما اینها رو نمیخریم ولی به عنوان قطعات نو به دستمون میرسه! یه مقدار دیگه هم از این قطعات دست دوم میره زیر دست یه سری شرکت های تولید کننده چینی که با آگاهی از اینکه این قطعات دست دوم هستن ولی اونا رو سرهم میکنن و سوار یه برد میکنن و اینجوری میشه که یک رم یا مادربرد فیک میسازن. رم هایی که تولید میکنن ممکنه چیپ هاشون یکسان نباشه و خیلی از مادربردها نتونن ازشون پشتیبانی کنن. حالا یه سری از بزرگواران در فضای مجازی رو میبینیم که از پیشرفت چین خوشحالن و میگن خیلی خوبه چون لوازم خیلی ارزونی تولید میکنه! این عزیزان فکر میکنن بقیه شرکت های معتبر دنیا با همون کیفیت دارن تولید میکنن فقط پول برندشون رو میخورن!! باید تأسف خورد.
چکیده این مستند رو با اونهایی که ندیدنش به اشتراک گذاشتم. از موضوع تاپیک دور نشیم.

Hamidreza falak
2021/06/04, 22:37
سلام.
وقتتون به خیر.
از کجا میتونم رم ddr3 اصل رو تهیه کنم؟
چون صد درصد تقلبی هست اینطور که معلومه و چیزای تقلبی تو بازار زیاد شده.
اگر سایت خوبی رو میشناسید معرفی کنید ممنونم.
راستی این رم ۴ گیگ چند روز برای‌من کار داد و بعد از ۲ تا ۳ روز کرش میکرد و با ری استارت درست میشد بعد فروشنده تست کرد و گفت که رم مشکل داره و این مشکل از شرکت هست! این یعنی چی؟ یعنی تقلبی بودن، درسته؟
ممنونم از اینکه وقت میگذارید و پاسخگو هستید❤

ARMIN
2021/06/05, 16:58
سلام.
وقتتون به خیر.
از کجا میتونم رم ddr3 اصل رو تهیه کنم؟
چون صد درصد تقلبی هست اینطور که معلومه و چیزای تقلبی تو بازار زیاد شده.
اگر سایت خوبی رو میشناسید معرفی کنید ممنونم.
راستی این رم ۴ گیگ چند روز برای‌من کار داد و بعد از ۲ تا ۳ روز کرش میکرد و با ری استارت درست میشد بعد فروشنده تست کرد و گفت که رم مشکل داره و این مشکل از شرکت هست! این یعنی چی؟ یعنی تقلبی بودن، درسته؟
ممنونم از اینکه وقت میگذارید و پاسخگو هستید❤

............