PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افت فریم و کاهش کارایی i9 9900k

sorousherj
2020/09/27, 19:57
به تازگی یه cpu i9 9900k گرفتم ولی از موقعی که گزاشتم رو سیستم , هم تو کارهای عادی کند شده هم تو بازی فریم پایین میده !!!!! وقتی دارم بازی نصب میکنم نمیشه یه مرورگر باز کنی بری تو سایت !!! و usage cpu هم پایین هست حدود 10 % اوکیه

-بایاس آپدیت هست
-ویندوز آپدیت هس
-درایور ها آپدیت هستن
-دما اوکی هست (تو بازی 60 درجه)

mb : asus z-370-h
power: 750 coller master
vga : saphire rx 580 8gb
ram : 16 gb
cpu : core i9 9900k
cpu cooler : MA610P COOLER MASTER

اینم تست یوزر بنچمارک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ARMIN
2020/09/27, 22:34
والا تست یوزر بنچ مارکت غیر طبیعیه. اولا گرافیکت امتیازش نصفه است.
دوما رمهات رو زده از دو برند مختلف هستند، یکی تیم گروپ یکی ای دیتا، بعدش زده 12 گیگابایت رم.

داستان رمها و گرافیک چیه؟

sorousherj
2020/09/27, 22:48
والا تست یوزر بنچ مارکت غیر طبیعیه. اولا گرافیکت امتیازش نصفه است.
دوما رمهات رو زده از دو برند مختلف هستند، یکی تیم گروپ یکی ای دیتا، بعدش زده 12 گیگابایت رم.

داستان رمها و گرافیک چیه؟

رم ها یه رم 8 گیگ adata هست و یه رم 4 گیگ تیم گروپ که کلا شده 12 گیگ (این کاملا طبیعیه )

گرافیک رو نمیدونم ! دوبار تست گرفتم

ARMIN
2020/09/28, 01:33
رم ها یه رم 8 گیگ adata هست و یه رم 4 گیگ تیم گروپ که کلا شده 12 گیگ (این کاملا طبیعیه )

گرافیک رو نمیدونم ! دوبار تست گرفتم

خوب این چه وضع رم گذاشتنه، سیستم شما به صورت 4 8 16 32 و 64 گیگ رم قبول می کنه. این موضوع در دفترچه مادربرد نوشته شده. 12 گیگ از کجا اومد؟ چرا اینطوری رم گذاشتین؟ باید دو تا رم 8 قرار بدین تا سیستم دو کاناله کار کنه. این از مسئله رمها.

بریم سراغ گرافیک، یه تست 3D Mark Time Spy ازش بگیرید، امتیاز CPU Score و Graphics Score رو جداگانه به همراه امتیاز کلی مرقوم بفرمایید تا مقایسه کنم.

sorousherj
2020/09/29, 07:00
خوب این چه وضع رم گذاشتنه، سیستم شما به صورت 4 8 16 32 و 64 گیگ رم قبول می کنه. این موضوع در دفترچه مادربرد نوشته شده. 12 گیگ از کجا اومد؟ چرا اینطوری رم گذاشتین؟ باید دو تا رم 8 قرار بدین تا سیستم دو کاناله کار کنه. این از مسئله رمها.

بریم سراغ گرافیک، یه تست 3D Mark Time Spy ازش بگیرید، امتیاز CPU Score و Graphics Score رو جداگانه به همراه امتیاز کلی مرقوم بفرمایید تا مقایسه کنم.

من یه تست 3d mark گرفتم و یه تست پردازنده cine bench و دما بعد تست

50169 50171

sorousherj
2020/09/29, 12:36
cpu من الان اوکی هست ؟ سالمه ؟ وضعيت چطوره ؟

NAVID OC
2020/09/29, 13:02

سلام
Cpu رو باید بفرستید شیراز براتون به صورت فابریک و با دستگاه دلید کنن
و بعد با یه خمیر سیلیکون خول کولر ببندید
مشکل دماتون حل میشه
دماتون افتضاحه

ARMIN
2020/09/29, 14:22

پردازنده اتون سالمه، مشکلی نداره، گرافیکتون هم سالمه،

فقط اون بحث رم اگر درست بشه امتیازهای بهتری میگیرید.

فقط کولر شما زورش به خنک کردن 9900K نمیرسه. باید یه واتر کولر 360 بخرید تا زورش به خنک کردن 9900K برسه.

ARMIN
2020/09/29, 14:23
سلام
Cpu رو باید بفرستید شیراز براتون به صورت فابریک و با دستگاه دلید کنن
و بعد با یه خمیر سیلیکون خول کولر ببندید
مشکل دماتون حل میشه
دماتون افتضاحه

آقا نوید، IHS پردازنده 9900K لحیم شده. دلید نمیشه، راهنمایی اشتباه نفرمایید. دماشون افتضاحه چون پردازنده 9900K داغه و کولر خوبی ندارند.

NAVID OC
2020/09/29, 16:49
آقا نوید، IHS پردازنده 9900K لحیم شده. دلید نمیشه، راهنمایی اشتباه نفرمایید. دماشون افتضاحه چون پردازنده 9900K داغه و کولر خوبی ندارند.

آرمین جان ،
با کمال احترام این پردازنده دلید میشه و حد اقل تو اوج فشار ۱۲ درجه کاهش دما پیدا می کند
و هر کولری هم بندازن نتیجه خوبی بدون دلید نمیگیرن

NAVID OC
2020/09/30, 01:00

50172

اینم نتایجش

ARMIN
2020/09/30, 02:55
آرمین جان ،
با کمال احترام این پردازنده دلید میشه و حد اقل تو اوج فشار ۱۲ درجه کاهش دما پیدا می کند
و هر کولری هم بندازن نتیجه خوبی بدون دلید نمیگیرن

با کمال احترام معادل ارزش یک عدد 9900K سفته امضا کن بفرست برای صاحب تاپیک که بعد از پیشنهاد شما وقتی پردازنده اش مرخص شد بگذاره اجرا یقه شما رو بگیره بابت راهنمایی که آخرش منجر به مرخص شدن پردازنده ایشون شده.

جهت اطلاع شما، بنده 5 مرتبه پردازنده دیلید کردم که 2 مرتبه اون منجر به آسیب دائمی به پردازنده شده. تو این وضعیت اقتصادی نوعی راهنماییی بفرمایید که حتی صدم درصدی منجر به بدبخت شدن صاحب کامپیوتر نشود، وگرنه مجبورم جلوی راهنمایی هایی که باعث ضرر و زیان کاربر میشه رو طور دیگه بگیرم.

شما میتوانید هر بلایی دلتون خواست سر قطعات خودتون بیارید، اما نمی توانید هر کاری رو تحت عنوان راهنمایی به دیگران پیشنهاد بدین. دلید کردن پردازنده های غیر لحیم شده هم کار بسیار مشکلی است، چه برسه به پردازنده های لحیم شده. خود سایت هایی که این کار رو کردن کاربران رو از این کار بر حذر داشتند.

NAVID OC
2020/09/30, 15:27
با کمال احترام معادل ارزش یک عدد 9900K سفته امضا کن بفرست برای صاحب تاپیک که بعد از پیشنهاد شما وقتی پردازنده اش مرخص شد بگذاره اجرا یقه شما رو بگیره بابت راهنمایی که آخرش منجر به مرخص شدن پردازنده ایشون شده.

جهت اطلاع شما، بنده 5 مرتبه پردازنده دیلید کردم که 2 مرتبه اون منجر به آسیب دائمی به پردازنده شده. تو این وضعیت اقتصادی نوعی راهنماییی بفرمایید که حتی صدم درصدی منجر به بدبخت شدن صاحب کامپیوتر نشود، وگرنه مجبورم جلوی راهنمایی هایی که باعث ضرر و زیان کاربر میشه رو طور دیگه بگیرم.

شما میتوانید هر بلایی دلتون خواست سر قطعات خودتون بیارید، اما نمی توانید هر کاری رو تحت عنوان راهنمایی به دیگران پیشنهاد بدین. دلید کردن پردازنده های غیر لحیم شده هم کار بسیار مشکلی است، چه برسه به پردازنده های لحیم شده. خود سایت هایی که این کار رو کردن کاربران رو از این کار بر حذر داشتند.

کسی رو می شناسم که دستگاه مخصوص داره و تضمین هم می کنه و اگر آسیب دید گردن خودشه
خودم که نمی خوام دلید کنم

ولی در کل حق با شماست
چشم رعایت می کنم

sorousherj
2020/09/30, 20:13
فكر ميكنم كل سيستمم با اين cpu گلوگاه كرده:emoji_smiley-58: و كلا سرعت اومده پايين تو بازي كه ميرم لوود cpu حد اكثر 12 درصد هست ولي رم و گرافيك به طرز وحشتناكي بالا ميرن , تو سايت خارجي بررسي گلوگاه تست گرفتم و نوشته بود 12 درصد گلوگاه دارم با اينكه با cpu قبليم 3% بود و طبيعي بود , انصافا پشيمونم i9 خريدم ميشه گفت يك خريد
بدون دقت و هيجاني بود

لينك تست گلوگاه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
50177

_abbas_glv
2020/09/30, 20:44
سلام،
میزان usage از SSD/هارد تون چه اندازه است؟
بازی رو روی SSD نصب می‌کنید یا هارد؟ هارد های سبز وسترن‌دیجیتال برای گیم مشکل زیاد دارن.

یه پیشنهاد دارم که اگه مایل بودید میتونید انجام بدید، رم 4GB رو بردارید و XMP رم 8GB رو فعال کنید و تست کنید ببینید تغییر محسوسی مشاهده می‌کنید.

sorousherj
2020/09/30, 21:03
همين الان وسط بازي horizon zero down كه قبلا با cpu i 3 خيلي عالي اجرا ميشد و الان افت فريد زياد و لگ دارم با i 9:emoji_smiley-24: بازي روي هارد هست , تنها شرايط جديدم تغيير cpu هست

50178

_abbas_glv
2020/09/30, 21:13
اگه امکان داره بازی ها رو روی SSD تست کنید، موارد زیادی بوده که یوزر های گیمینگ روی هارد های سبز مشکل داشتن.

sorousherj
2020/09/30, 21:16
اخه رو cpu قبليم اوكي بود حالا بازم يه تست ميزنم جاله هارد 0% هس :emoji_smiley-03:

sorousherj
2020/09/30, 23:21
تست كردم تغييري بوجود نيومد :emoji_smiley-22:

HAZ
2020/10/01, 11:04
تست كردم تغييري بوجود نيومد :emoji_smiley-22:
سلام!
من اگر بخوام سیستم بستن شما رو تعریف کنم میشه این: رفتی لامبورگینی خریدی روی اون یه موتور ژیان انداختی بعد انتظار داری مثل لامبورگینی باشه.
دوست عزیز تنها راه حل برای شما فروش این سی پی یو و خرید یه سی پی یو جدید متناسب با کارت گرافیکتون هست.
شما با i9 9900K رفتی گرافیک RX 580 بستی؟ مشخصه گلوگاه میکنه. با این سی پی یو یا باید 2070 یا 2080 میبستین.
من پیشنهادم اینه شما یه i5 8600K بندازین.
اینم لینک تست گلوگاه i5 8600K که مشکلی ندارن: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
و کاملا هم سازگاری دارن. فقط شما اون رم 4 گیگ هم بفروش یه رم 8 بگیر بنداز کنار اون 8 فقط همچیشون مثل هم باشه (فرکانس،تایمینگ،مقدار حافطه و...)
اگر انجام بدی مطمئنم سیستمت درست میشه و همه ی بازی ها رو با کیفیت عالی بدون لگ و افت فریم اجرا میکنی.