PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد ارتقا سیستم های خیلی خیلی قدیمی

AShkan737
2020/09/09, 11:46
سلام دوستان من یه کامپیوتر قدیمی دارم که یه زمانی فک کنم 25-20 سال پیش پدرم با dos باهاش کار می کردفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.بعدش تا 10 سال پیش ازش استفاده می شد که اون موقعم یه سیستم جدید خریدیم و به این کامپیوتر وفادار!! بی مهری شد و موند گوشه اتاق و خاک خورد!!خاک میگمافقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.بعدش یه روز از بیکاری گفتم بذار ببینم تو چه حالیه و میشه ارتقاش داد....خلاصه کل دل و روده اش رو ریختم بیرون!!! و مشخصات سخت افزاری ایش اینه:
مادربرد:ga-6vxc7-4x-p
رم:sdram 512 Mb 133HZ سه تا ماژول 128 mb
CPU pentium 3
کارت گرافیک:axtrom vga xt-vn5218ft که مستحضرید که از نوع agp هستش
به نظر خودم فقط از طرف رم میشه این کامپیوتر و احیا کرد که اونم معلومه که آکبندش پیدا نمیشه مجبورم دست دو بگیرم و همین دو تا سوال برام ایجاد می کنه:
ملاک درست خرید رم دست دو چیه؟
مادربر حداکثر تا 1.5gb رم میکشه و سه تا اسلات داره به نظرتون سه تا رم 512mb روی این کامپیوتر مشکلی ایجاد نمی کنه؟
متشکرم از راهنماییتون

REZA
2020/09/09, 14:22
مادربرد اگه از آخرین محصولات نسل ddr بود میشد یه کاریش کرد و استفاده های حداقلی داشت؛ ولی مادربرد شما خیلی قدیمیه و نه رم با فرکانس بالاتر جواب میده نه پردازنده مناسبتری میشه روش نصب کرد.
ملاک خرید رم رم دست دو هم اون لبه های طلایی سالم باشه و فرکانس و تایمینگش با رم فعلی تون مطابقت داشته باشه؛ رو سیستم جواب بده و چند ساعتی بدون مشکل کار کنه