PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه ویروس *** و نیاز به راهنمایی(لطفا)

saranipedram
2012/01/27, 16:06
سلام و وقت بخیر.
ببخشید من تو هارد اسکترنال خودم یک ترابایت فایل دارم که خیلی ضروری هستند.امروز هارد دسکتاپ رو زدم به سیستم یکی از دوستام و اون سیستمش ویروس داشت.یه دفعه تمام فایل های هارد من به .exe تبدیل شدن.
فولدرها و فایل های متنی و ...
هر چی بود.
الان رو سیستم خودم ویروس کش میخواست تمام فایل ها رو پاک کنه که من کنسل کردم و هارد رو جدا کردم.لطفا راهنمایی کنید چه جوری به حالت قبل برگردم؟
ممنون

Beni7192
2012/01/27, 16:49
اون فایلهای exe رو ویروس ایجاد کرده و پوشهات رو hidden کرده. حالا از کنترل پنل Folder options رو باز کن روی view کیلیک کن گزینه show hidden رو انتخاب کن بعد تیک Hide protected operating.... رو بردار بعد ok روبزن حالا فایلات رو پیدا میکنی.

saranipedram
2012/01/27, 16:55
اون فایلهای exe رو ویروس ایجاد کرده و پوشهات رو hidden کرده. حالا از کنترل پنل Folder options رو باز کن روی view کیلیک کن گزینه show hidden رو انتخاب کن بعد تیک Hide protected operating.... رو بردار بعد ok روبزن حالا فایلات رو پیدا میکنی.
تمام فایل های من داخل یه پوشه به اسم
my PC
بود.حالا این پوشه تبدیل شده به
MY PC.exe
خوب من اصلا نمیتونم داخل این برم که بخوام فایل هام رو ببینم.

Beni7192
2012/01/27, 17:12
اگه پوشه هات از حالت hidden در نیومد به خاطر اینه که ویروس نمی زاره شما اول سیستمت رو safemode روشن کن بعد دوباره کارهای بالا رو تکرار کن فایلت بر میگرده برا پاک کردن ویروس هم برو C:\Users\your pc name بعد فایل MY PC.exe و فایلهای مشکوک دیگه رو پاک کن.

Arsn
2012/01/27, 17:14
تمام فایل های من داخل یه پوشه به اسم
my PC
بود.حالا این پوشه تبدیل شده به
MY PC.exe
خوب من اصلا نمیتونم داخل این برم که بخوام فایل هام رو ببینم.

اصلا صحبت های دوستمون را خوندید ؟

من هم قبلا این مسئله برام پیش اومده و چون اطلاعاتم خیلی ضروری نبود مموری را فرمت کردم !

دقیقا با همین نام MY PC یه فولدر واقعی وجود داره که الان Hidden است ، شما توی Folder option در تب View گزینه Hide protected operating system files را بدون تیک کنید و گزینه Hide extensions for non file types را هم بدون تیک کنید !

به داخل هارد اکسترنال برید و فولدر اصلی (اونی که exe ندارد) را جایی بک آپ بگیرید !

مطمنن ویروس به صورت اتوران به تمام سیستم شما هم نفوذ کرده و توصیه من نصب Kaspersky و نجات فایل های اصلی و سپس فرمت کامل هارد است !

saranipedram
2012/01/27, 17:42
5480
من هیچ فایلی که غیر .exe باشه ندارم به غیر از چند تا فایل .txt
همون کارهایی گفتید کردم.ولی تمام فایل هام هنوز به همون شکلن.

Beni7192
2012/01/27, 17:47
برادر من شما باید تو حالت safe mode این کار رو میکردی نه حلت معمولی چون ویروس نمیزاره تیک Hide protected operating system files رو برداری!!!!!!

Beni7192
2012/01/27, 17:52
شما برای رسیدن به فایل ها میتونی تو address bar ادرس پوشه رو واردکنی بعد inter رو بزنی یعنی مثلا اگه اسم هارد اکسترنال H بود بنویسی H:\MY PC

saranipedram
2012/01/27, 17:53
برادر من شما باید تو حالت safe mode این کار رو میکردی نه حلت معمولی چون ویروس نمیزاره تیک Hide protected operating system files رو برداری!!!!!!
من تیک رو برداشتم.ایرادی هم نگرفت.
فقط وقتی هارد اکسترنال رو وصل میکنم avg میشناسه و میخواد پاک میکنه که من کنسل میکنم و کابلش رو در میارم.چون نمیخوام فایل هام پاک بشه.

saranipedram
2012/01/27, 17:56
شما برای رسیدن به فایل ها میتونی تو address bar ادرس پوشه رو واردکنی بعد inter رو بزنی یعنی مثلا اگه اسم هارد اکسترنال H بود بنویسی H:\MY PC
بله از این راه میتونم وارد بشم و فایل هام هستن.
میخوام اگه راهی هست دوباره مثل قبل بشه.یعنی پوشه.

Beni7192
2012/01/27, 18:28
من تیک رو برداشتم.ایرادی هم نگرفت.
فقط وقتی هارد اکسترنال رو وصل میکنم avg میشناسه و میخواد پاک میکنه که من کنسل میکنم و کابلش رو در میارم.چون نمیخوام فایل هام پاک بشه.
avg فقط ویروس رو پاک میکنه مشکلی پیش نمیاد.

Beni7192
2012/01/27, 18:31
بله از این راه میتونم وارد بشم و فایل هام هستن.
میخوام اگه راهی هست دوباره مثل قبل بشه.یعنی پوشه.
اون لحظه ایرادی نمیگیره ولی دوباره وقتی Folder option رو بازکنی میبینی تیک داره برا همین گفتم از safe mode استفاده کن!!!

saranipedram
2012/01/27, 18:58
اون لحظه ایرادی نمیگیره ولی دوباره وقتی Folder option رو بازکنی میبینی تیک داره برا همین گفتم از safe mode استفاده کن!!!
نه تیک نداره.مشکلی پیش نیومد.
متاسفانه یه فایل رو زدم و avg کلا پاکش کرد.

Beni7192
2012/01/27, 19:42
از یه file explorer دیگه استفاده کن شاید مشکلت رفع شه!

rajah
2012/01/27, 22:48
دوست عزیز بنده هم نصب آنتی ویروس ببروزآوری شده کسپراسکای رو پیشنهاد می کنم
حتما این ویروس رو پاک می کنه

hamidparsafar
2012/01/28, 00:02
پسلام خدمت دوستمون ، اولا که اصلا اشکالی نداره که آنتی ویروس فایلهاتونو پاک کنه چون همشون سر جاشون هستن. ابتدا بذار آنتی ویروس تمام ویروس هارو پاک کنه ، بعد در run ، تایپ کنید : cmd
سپس این دستور رو وارد کنید تا تمام فایل هاتون از حالت super hidden خارج بشن ،
دستور : *.*\:attrib -h -r -s /s /d n
البته به جای n نام درایوتونو بذارین ، این کار تمام فایل هاتونو از حالت مخفی خارج می کنه ، البته میتونین این کارو قبل از ویروس یابی هم انجام بدین تا خیالتون راحت باشه از این بابت که فایل هاتون سر جاشه

حتما هم از آنتی ویروستو بروز کن و بعدش هاردتو اسکن کن.
موفق باشین

saranipedram
2012/01/28, 21:11
دوستان ممنون.ویروس ها پاک شدند و فایل هام سالم.ولی hidden هستند و جالب اینکه از حالت hidden هم خارج نمیشن و گزینش غیر فعاله

Yaser_Aramesh
2012/01/28, 22:01
دوستان ممنون.ویروس ها پاک شدند و فایل هام سالم.ولی hidden هستند و جالب اینکه از حالت hidden هم خارج نمیشن و گزینش غیر فعاله

راهی رو که hamidparsafar گفتند انجام دادین؟ راه فوق العاده ای و خیلی خوب عمل میکنه! اگر نشد من پیشنهاد میدم رو یه سیستم دیگه امتحان کنین! اگه نشون داد از تمام راه های ممکن روی اون سیستم امتحان کنین تا فایل ها رو از Hidden در بیارین.من یک بار هارد اکسترنال ام فایل هاش ویروسی شد و کلا Hidden شدن! راحت رو یه سیستم دیگه ویروس کشی کردم و با Safe mode فایل ها رو تو سیستم کپی کردم , بعد از Hidden در آوردم و دوباره کپی کردم تو هارد ام !

s@j@d
2012/01/28, 22:17
دوست گرامی تنها راه در آوردن فایل های شما از حالت مخفی اینه که وارد همان پوشه های مخفی بشی و تمام اطلاعات اون پوشه رو کپی بگیری و در یه فولدر جدید بذاری و بعد از کامل شدن عمل کپی فولدر قدمی که مخفی بود رو برای همیشه پاک کنی البته جای هیچ نگرانی هم نیست چون یک کپی از اطلاعات همان پوشه برداشتی .

دوست عزیز باید اول فایل های ویروسی رو کلین کنی نه پاک کنی . این طوری اگه ویروس به فیل های شما نشسته باشه از بین میره .

doom2009
2012/01/29, 10:47
دوست گرامی با اين فايل مي تونيد فايلها و فولدر هايي رو كه ويروسها به صورت سيستمي و مخفي در مي آرند به حال عادي برگردونيد.روش كار به اين صورت هست كه بعد از دانلود فايل اون رو داخل فولدري كه ميخواهيد فايلهاش درست بشن كپي و اجرا ميكنيد

این هم لینک برنامه :

دانلود (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)