PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد تنظیمات مودم

NARTA
2020/05/06, 09:22
درود...
دوستان من برای مغازه یه wifi عمومی راه اندازی کردم.یه سری تنظیمات عمومی مثل عوض کردن username و pasword و عوض کردن آدرس ip برای بالا بردن امنیت انجام دادم.حالا میخوام دو تا ssid تعریف کنم که یکیش برای خودم باشه و یکیش برای مشتریها.با این کار میتونم امنیت خودم و شبکه رو بالا ببرم یا باید کار دیگه ای انجام بدم؟؟

REZA
2020/05/06, 09:42
درود...
دوستان من برای مغازه یه wifi عمومی راه اندازی کردم.یه سری تنظیمات عمومی مثل عوض کردن username و pasword و عوض کردن آدرس ip برای بالا بردن امنیت انجام دادم.حالا میخوام دو تا ssid تعریف کنم که یکیش برای خودم باشه و یکیش برای مشتریها.با این کار میتونم امنیت خودم و شبکه رو بالا ببرم یا باید کار دیگه ای انجام بدم؟؟

اونی که برای خودت هست رو حالت عادی می تونی بگذاری و برای مشتری هم می تونه شبکه وایفای دیگه ای از نوع guest درست کنی و محدودیت برای اتصال همزمان بگذاری مثلا یک یا دونفر. اینجوری یک مقدار امنیتت میره بالاتر. برای چک کردن حجم این نرم افزار موبایلی isp خودتو میتونی نصب کنی و هر از گاهی چک کنی و از اون مهمتر شبکه میهمان رو پسوردشو زود به زود عوض کنی و هر زمان نیاز نبود میتونی این شبکه دوم رو خاموش کنی.
Wireless Network Watcher نرم افزار خوبیه که ببینی الان چه گوشی و وسایلی به مودمت وصل هستن.

NARTA
2020/05/06, 09:52
اونی که برای خودت هست رو حالت عادی می تونی بگذاری و برای مشتری هم می تونه شبکه وایفای دیگه ای از نوع guest درست کنی و محدودیت برای اتصال همزمان بگذاری مثلا یک یا دونفر. اینجوری یک مقدار امنیتت میره بالاتر. برای چک کردن حجم این نرم افزار موبایلی isp خودتو میتونی نصب کنی و هر از گاهی چک کنی و از اون مهمتر شبکه میهمان رو پسوردشو زود به زود عوض کنی و هر زمان نیاز نبود میتونی این شبکه دوم رو خاموش کنی.
Wireless Network Watcher نرم افزار خوبیه که ببینی الان چه گوشی و وسایلی به مودمت وصل هستن.
من میخوام هر دو ssid رو پنهان کنم که وقتی کسی میخواد وارد شه هم ssid رو داخل گوشیش بزنه هم پسورد رو.ولی شبکه guest این مودم که دارم قابلیت مخفی کردن نداره.و یه سوال دیگه تو قسمت تنظیمات wireless یه گزینه هست group key update period اون برای چیه.
یه سوال دیگه هم داشتم.یه جا خوندم که میشه مودم رو جوری تنظیم کرد که فقط بشه با کابل به صفحه تنظیمات دسترسی داشت.اما هر چی گشتم نتونستم پیدا کنم.مدل مودمم tp link 9970 هست.
ببخشید که سوالام زیادشد واقعا ممنونم ازتون:emoji_smiley-120::emoji_smiley-120:

NARTA
2020/05/06, 14:57
؟؟؟؟؟

ErfanDL
2020/05/06, 16:06
؟؟؟؟؟

شما باید روتر میکروتیک تهیه کنی. با این روترهای اسباب بازی نمیشه این کارها رو انجام داد.

NARTA
2020/05/06, 17:00
شما باید روتر میکروتیک تهیه کنی. با این روترهای اسباب بازی نمیشه این کارها رو انجام داد.

مدم هایی که شما گفتینو الان رفتم دیدم.امکانات معرکه ای داره ولی خیلی گرونن منم الان امکان خریدشو ندارم.
نمیشه فعلا همین اسباب بازی که دارمو تنظیم کنم امنیتش بره بالاتر تا بعد بتونم یه میکروتیک بگیرم.

REZA
2020/05/06, 17:54
مدم هایی که شما گفتینو الان رفتم دیدم.امکانات معرکه ای داره ولی خیلی گرونن منم الان امکان خریدشو ندارم.
نمیشه فعلا همین اسباب بازی که دارمو تنظیم کنم امنیتش بره بالاتر تا بعد بتونم یه میکروتیک بگیرم.

معمولا مودم ها بصورت پیش فرض فقط از طریق lan اجازه دسترسی به صفحه تنظیمات مودم رو میدن. حالت مخفی هم فرقی نداره. اون عبارت هم به معنی اینه که در حالت WAP هر فلان ثانیه رمز جدید صادر میشه، که کارت سخت میشه.

من پیشنهادم اینه که شبکه وای فای روتر مخصوص خودتون باشه. یه دانگل وای فای بخرین بزنین به لپتاب یا کامپیوتری که تو مغازه دارین. هر موقع برای مشتری لازم بود دانگل رو بزنین و فعال کنین و هر وقت لازم نبود یا از همون دسکتاپ غیر فعالش کنین یا دانگل رو خارج کنین.

روش های دیگه هم هست که نیاز به وارد کردن شماره موبایل هر مشتری هست و مشتری هم باید اپ مخصوصش رو رو گوشی نصب کنه، که خب منتفیه این روش .......

ErfanDL
2020/05/06, 17:57
نمیشه فعلا همین اسباب بازی که دارمو تنظیم کنم امنیتش بره بالاتر تا بعد بتونم یه میکروتیک بگیرم.شما wps رو غیر فعال کن.
گزینه enable client isolation هم فعال کن.
روی guest network نمیشه ssid رو با tplink مخفی کرد.
گزینه Group Key Update Period هم برای تغییر هش های پروتکل wpa استفاده میشه چیز خاصی نیست.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

NARTA
2020/05/06, 20:14
دوستان ممنونم ازتون خیلی محبت کردین

NAVID OC
2020/09/29, 12:37
سلام .
سرعت دریافتی مودم من ۲۱۰۰ کیلوبیته .
اما دریافتی گوشیم حین تست سرعت ، ۱۸۰۰ کیلوبیته . این اختلاف برای چیه؟
هیچ دستگاه دیگه ای هم به مودم وصل نیست .

فرستاده شده از SM-A505Fِ من با Tapatalk

سلام
مشخصات و مدل مادم
سیم کارت مورد استفاده
مشخصات گوشی