PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صدای کلیک کردن لپتاب

Reza2069
2020/04/17, 00:58
سلام دوستان . تقریبا از وقتیکه لپتابمو گرفتم صدای کلیک میده خصوصا مواقعی که کمتر استفاده میکنم یا فیلم آموزشی نگاه میکنم صدای کلیک کردنو میشنوم. اما این صدا زمانی مداومتر میشه که هیچ فعالیتی با لپتاب ندارم و صرفا روشنه. مدل لپتابم ایسوس k550j هستش هاردم یه ترابایته با رم ۸
یا اینکه حین مطالعه پی ادی اف خاصی بازم صدا رو میشنوم. اما وقتی فایلی رو دانلود میکنم یا حین فعالیت یه نرم افزار صدای کلیک از بین میره . علت چیه؟

REZA
2020/04/17, 10:50
سلام دوستان . تقریبا از وقتیکه لپتابمو گرفتم صدای کلیک میده خصوصا مواقعی که کمتر استفاده میکنم یا فیلم آموزشی نگاه میکنم صدای کلیک کردنو میشنوم. اما این صدا زمانی مداومتر میشه که هیچ فعالیتی با لپتاب ندارم و صرفا روشنه. مدل لپتابم ایسوس k550j هستش هاردم یه ترابایته با رم ۸
یا اینکه حین مطالعه پی ادی اف خاصی بازم صدا رو میشنوم. اما وقتی فایلی رو دانلود میکنم یا حین فعالیت یه نرم افزار صدای کلیک از بین میره . علت چیه؟

نرم افزار hdd sentinel رو نصب و از صفحه اول و صفحه اسمارت عکس بگیر و بگذار.

Reza2069
2020/04/17, 11:44
اینم هردوعکس4987649877

فقط یه نکته بگم وقتی هم که میخام سیستمو خاموش کنم یا به حالت استندبای بزارم به محض زدن دکمه صدای یه بار کلیک رو دوباره میشنوم.
فقط مواقعی صدا نمیاد که از سیستم استفاده سنگین تر از حالتهای ذکر شده میکنم.

REZA
2020/04/17, 15:17
این یکی از سوالات و مشکلات شایع هست. منم یه هارد نو گرفتم و از همون اول همین صدای کلیک تو اوقات بیکاری هارد خصوصا شنیده میشه.
یه توضیح کامل برای این موضوع:

اون صدای کلیک که وقتی هارد متوقف میشه شنیده میشه، عملکرد پارک شدن سوزن هارد هست، برای این صورت میگیره که از هاردتون مراقبت کنه.
این تنظیم رو ممکنه سازنده لپتاپ کرده باشه تا از هارد مراقبت کنه.
اگر رو اعصاب میره، از داخل Power Option حالت Turn Off Hard Disk After رو بر روی 0 تنظیم کنید تا هد هارد پارک نشه. اگر همچنان صدا میومد، هارد رو با اس اس دی تعویض بفرمایید
سیستمتون سالمه. مشکلی نداره.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

REZA
2020/04/17, 15:20
اینم هردوعکس4987649877

فقط یه نکته بگم وقتی هم که میخام سیستمو خاموش کنم یا به حالت استندبای بزارم به محض زدن دکمه صدای یه بار کلیک رو دوباره میشنوم.
فقط مواقعی صدا نمیاد که از سیستم استفاده سنگین تر از حالتهای ذکر شده میکنم.

طبق عکس ها هاردتون هیچ مشکلی نداره.

Reza2069
2020/04/17, 16:29
همونو روی صفر قرار دادم ولی تغییری نکرد.