PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در نصب چندین فن کیس به مادربرد

Diako
2020/04/09, 21:45
اقا سلامی دوباره و عرض خسته نباشید . بعد از اینکه راجب مشکل صدا دادن هاردم بحث شد
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
تصمیم گرفتم کیس Pars evo رو خریداری کنم که بعدا موقع نصب هارد جدید و گرافیک به مشکل نخورم . به همراه 6 تا فن کیس GF-120-HAF بگیرم که دو عدد جلوی کیس ، دو عدد بالا و دو تا دیگه روی درب کیس باشه . یدونه هم که فابریک خودش پشت کیس داره . حالا سوال من چیه ؟
1 - ایا انتخابم راجب قطعات خوبه ؟
2 - مادربرد من که B350M PRO-VD PLUS باشه تا جایی که من میدونم یدونه جای کانکتور فن کیس داره که اسمش هم sys-fan1 هست . از اونطرف هم میگن برای اینکه بتونی سرعت فن رو دستی تنظیم کنی باید به مادربرد وصل باشن نه به پاور ! من چجوری میتونم 7 تا فن رو به یک سوکت وصل کنم ؟ دنبال تبدیل هاشم گشتم ولی همشون نهایت تا 5 تا فن رو ساپورت میکردن

REZA
2020/04/09, 22:04
اقا سلامی دوباره و عرض خسته نباشید . بعد از اینکه راجب مشکل صدا دادن هاردم بحث شد
تصمیم گرفتم کیس Pars evo رو خریداری کنم که بعدا موقع نصب هارد جدید و گرافیک به مشکل نخورم . به همراه 6 تا فن کیس GF-120-HAF بگیرم که دو عدد جلوی کیس ، دو عدد بالا و دو تا دیگه روی درب کیس باشه . یدونه هم که فابریک خودش پشت کیس داره . حالا سوال من چیه ؟
1 - ایا انتخابم راجب قطعات خوبه ؟
2 - مادربرد من که B350M PRO-VD PLUS باشه تا جایی که من میدونم یدونه جای کانکتور فن کیس داره که اسمش هم sys-fan1 هست . از اونطرف هم میگن برای اینکه بتونی سرعت فن رو دستی تنظیم کنی باید به مادربرد وصل باشن نه به پاور ! من چجوری میتونم 7 تا فن رو به یک سوکت وصل کنم ؟ دنبال تبدیل هاشم گشتم ولی همشون نهایت تا 5 تا فن رو ساپورت میکردن

یه دونه از همونا که 5 تا فن رو ساپورت میکنه بگیر. البته این همه فن می دونی چه صدایی ایجاد می کنه؟
اگه همه رو میخوای وصل کنی، یه فن رو مستقیم به یکی از مولکسا وصل کن (همون فنی که پشت کیس هست). یکی هم به مادربرد و 5 تا هم به هاب.

Diako
2020/04/09, 22:31
یه دونه از همونا که 5 تا فن رو ساپورت میکنه بگیر. البته این همه فن می دونی چه صدایی ایجاد می کنه؟
اگه همه رو میخوای وصل کنی، یه فن رو مستقیم به یکی از مولکسا وصل کن (همون فنی که پشت کیس هست). یکی هم به مادربرد و 5 تا هم به هاب.
منظورتون از molex یعنی فن پشت کیس رو به پاور وصل کنم ؟ بعد اگه یکی هم به مادربرد بزنم که دیگه راهی نمیمونه برای استفاده از hub . البته شاید من دقیق ندونم hub چیه . یه توضیح میدید ؟ و اینکه این تبدیل هارو از کجاها میتونم بخرم ؟ فروشگاه های اینترنی که نداشتند

REZA
2020/04/10, 02:05
منظورتون از molex یعنی فن پشت کیس رو به پاور وصل کنم ؟ بعد اگه یکی هم به مادربرد بزنم که دیگه راهی نمیمونه برای استفاده از hub . البته شاید من دقیق ندونم hub چیه . یه توضیح میدید ؟ و اینکه این تبدیل هارو از کجاها میتونم بخرم ؟ فروشگاه های اینترنی که نداشتند

آره به پاور وصل کن.
منظورم کنترلر فن هست.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 9%86

REZA
2020/04/10, 02:09
آره به پاور وصل کن.
منظورم کنترلر فن هست.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 9%86

این از بالایی بهتر و به صرفه تر و توسط مادربرد کنترل میشه.

_abbas_glv
2020/04/10, 10:10
سلام,
نیاز نیست که همه ی جایگاه های فن کیس رو پر کنید.اون هم با این قیمت فضایی فن ها!!!!
دو عدد فن جلوی کیس نصب کنید برای ورود هوا.
یه فن هم بالای کیس برای خروج هوا.
یه فن هم پیش فرض نصب شده برای خروج هوا.
با همین ترتیب الان دمای هارد دیسک های سیستم خودم نهایتاً 42 درجه هستن.
در رابطه با فن ها هم اگه به خود پاور وصل کنید روی نهایت سرعت خودش کار میکنه و فرقش با کنترل توسط مادربرد اینه که اگه به مادربرد وصل کنید میتونید سرعت رو برای افزایش عمر فن ها کم کنید.
بهترین راه به نظر من خرید 3 فن + کنترلر فن دیپ کول مدل Rockman-PWM هست

Diako
2020/04/10, 18:18
این از بالایی بهتر و به صرفه تر و توسط مادربرد کنترل میشه.
تنها چیزی که خوب و بدردبخور بود همینه که میتونه تا 10 تا فن رو ساپورت کنه ! ولی خب هیچ فروشگاه معتبری برای فروش ندارتش ....
البته بجز این فروشگاه . ولی این رو نمیدونم معتبر هست یا نه . میشناسیدش ؟

Diako
2020/04/10, 18:24
سلام,
نیاز نیست که همه ی جایگاه های فن کیس رو پر کنید.اون هم با این قیمت فضایی فن ها!!!!
دو عدد فن جلوی کیس نصب کنید برای ورود هوا.
یه فن هم بالای کیس برای خروج هوا.
یه فن هم پیش فرض نصب شده برای خروج هوا.
با همین ترتیب الان دمای هارد دیسک های سیستم خودم نهایتاً 42 درجه هستن.
در رابطه با فن ها هم اگه به خود پاور وصل کنید روی نهایت سرعت خودش کار میکنه و فرقش با کنترل توسط مادربرد اینه که اگه به مادربرد وصل کنید میتونید سرعت رو برای افزایش عمر فن ها کم کنید.
بهترین راه به نظر من خرید 3 فن + کنترلر فن دیپ کول مدل Rockman-PWM هست
خب من الآن این هاب دیپ کول رو بخرم بعدا که بخوام فن اضافه کنم دیگه جوابگو نیست چون 2 تا فن رو جواب میده . 3 تا فن کمه به نظر من

REZA
2020/04/10, 20:53
تنها چیزی که خوب و بدردبخور بود همینه که میتونه تا 10 تا فن رو ساپورت کنه ! ولی خب هیچ فروشگاه معتبری برای فروش ندارتش ....
البته بجز این فروشگاه . ولی این رو نمیدونم معتبر هست یا نه . میشناسیدش ؟
معتبره