PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در بایوس

Ahmad-Sh
2020/04/04, 09:11
سلام
من توی سیستم مشکل دمای بالای سی پی یو در حالت عادی رو داشتم (50 تا 55 درجه)، بایوس را آپدیت کردم و از قسمت EZ Tuning مادر برد ایسوس به صورت اتوماتیک ولتاژهای سی پی یو را دوباره ست کردم که دما مقداری کاهش داشت ولی نه در حد مورد نظر.

مشکلی که الآن به اون برخوردم اینه که بعضی مواقع در هنگام روشن کردن، سیستم چند تا بوق میزنه و ال ای دی VGA روی مادر برد روشن میمونه که البته سیستم بالا میاد، تصویر میده و به صورت کامل کار میکنه و وقتی یبار ریست بشه دیگه این مشکل پیش نمیاد.

مشکل دیگه ای هم که مادر بورد داره اینه که فن های کیس به RGB Header مادر بورد متصل شدن گاهی اصلا روشن نمیشن، گاهی خاموش و روشن میشن و گاهی هم به درستی کار میکنن. البته فن ها وقتی از حالت MBSynce خارج بشن به درستی کار میکنن.

CPU: AMD ryzen 9 3900x (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
MB: Asus prime x570-pro (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
RAM: Kingston HyperX Predator RGB 4×16GB=64GB DDR4 3200MHz CL16 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
GPU: Gigabyte Aorus RTX 2070 Super 8GB GV-N207SAORUS-8GC (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
PSU: Green GP850B-OCPT Overclocking Evo Platinum (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
Case: Green Z5 Surena (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ErfanDL
2020/04/04, 09:23
سلام
من توی سیستم مشکل دمای بالای سی پی یو در حالت عادی رو داشتم (50 تا 55 درجه)، بایوس را آپدیت کردم و از قسمت EZ Tuning مادر برد ایسوس به صورت اتوماتیک ولتاژهای سی پی یو را دوباره ست کردم که دما مقداری کاهش داشت ولی نه در حد مورد نظر.

مشکلی که الآن به اون برخوردم اینه که بعضی مواقع در هنگام روشن کردن، سیستم چند تا بوق میزنه و ال ای دی VGA روی مادر برد روشن میمونه که البته سیستم بالا میاد، تصویر میده و به صورت کامل کار میکنه و وقتی یبار ریست بشه دیگه این مشکل پیش نمیاد.

مشکل دیگه ای هم که مادر بورد داره اینه که فن های کیس به RGB Header مادر بورد متصل شدن گاهی اصلا روشن نمیشن، گاهی خاموش و روشن میشن و گاهی هم به درستی کار میکنن. البته فن ها وقتی از حالت MBSynce خارج بشن به درستی کار میکنن.

CPU: AMD ryzen 9 3900x (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
MB: Asus prime x570-pro (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
RAM: Kingston HyperX Predator RGB 4×16GB=64GB DDR4 3200MHz CL16 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
GPU: Gigabyte Aorus RTX 2070 Super 8GB GV-N207SAORUS-8GC (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
PSU: Green GP850B-OCPT Overclocking Evo Platinum (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
Case: Green Z5 Surena (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
دوست عزیز دما ربطی به بایوس نداره ! مگر اینکه اورکلاک کرده باشید. از خمیر سیلیکون استاندار استفاده کنید. در مورد VGA هم clear cmos کنید احتمالا درست میشه. برای فن هم آخرین نسخه نرم افزار RGB رو از سایت asus دانلود و نصب کنید
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Ahmad-Sh
2020/04/04, 11:32
دوست عزیز دما ربطی به بایوس نداره ! مگر اینکه اورکلاک کرده باشید. از خمیر سیلیکون استاندار استفاده کنید. در مورد VGA هم clear cmos کنید احتمالا درست میشه. برای فن هم آخرین نسخه نرم افزار RGB رو از سایت asus دانلود و نصب کنید
ممنون بابت راهنماییتون
منظور از تغییر در بایوس برای بهبود دما تغییر ولتاژهای مربوط به سی پی یو در بایوسه که با کمتر شدن ولتاژ دما هم کاهش پیدا میکنه. خمیر سیلیکون مال خود سی پی یو بوده و سیستم هم به تازگی راه اندازی شده و البته با فن اورجینال داره کار میکنه که فکر کنم نیاز به واتر کولر داشته باشه.
نرم افزار مربوط به RGB هم از ابتدا روی سیستم نصب بوده و از طریق اون ال ای دی های مربوط به فن سی پی یو و رم های سیستم به درستی کنترل میشن و مشکل فقط با ال ای دی فن های کیس می باشد.
هنگام ریست cmos باید قطعات رو کامل از مادر بورد جدا کنم یا روی مادربورد باشن مشکلی براشون پیش نمیاد؟

ErfanDL
2020/04/04, 11:45
ممنون بابت راهنماییتون
منظور از تغییر در بایوس برای بهبود دما تغییر ولتاژهای مربوط به سی پی یو در بایوسه که با کمتر شدن ولتاژ دما هم کاهش پیدا میکنه. خمیر سیلیکون مال خود سی پی یو بوده و سیستم هم به تازگی راه اندازی شده و البته با فن اورجینال داره کار میکنه که فکر کنم نیاز به واتر کولر داشته باشه.
نرم افزار مربوط به RGB هم از ابتدا روی سیستم نصب بوده و از طریق اون ال ای دی های مربوط به فن سی پی یو و رم های سیستم به درستی کنترل میشن و مشکل فقط با ال ای دی فن های کیس می باشد.
هنگام ریست cmos باید قطعات رو کامل از مادر بورد جدا کنم یا روی مادربورد باشن مشکلی براشون پیش نمیاد؟
خب دوست عزیز خمیر همراه با فن استوک خیلی ضعیفه و نمیتونه پردازنده رو خنک کنه از خمیر Deepcool Z9 استفاده کنید و یک کولر هم تهیه کنید.
خیر برای cmos نیاز نیست قطعه ای رو جدا کنید.

Arthur
2020/04/04, 15:31

چطور ربطی نداره؟
خیلی از بورد به صورت دیفالت ولتاژ بیش از حد نیاز رو اعمال میکنن که باعث دمای بالا میشه.
کولر دیفالت رایزن کولر خوبیه. این دمای برای idle بالاست.

arminmoghim95
2020/04/05, 15:55
سلام وقتتون بخیر

Mostafa98
2020/04/05, 16:44
چطور ربطی نداره؟
خیلی از بورد به صورت دیفالت ولتاژ بیش از حد نیاز رو اعمال میکنن که باعث دمای بالا میشه.
دقیق تر اینه که خیلی از cpu ها با ولتاژ پایین تر از دیفالت هم کار میکنن.

Arthur
2020/04/06, 20:30
دقیق تر اینه که خیلی از cpu ها با ولتاژ پایین تر از دیفالت هم کار میکنن.

با احترام،
خیر، به نظرم "بعضی از مادربورد ها به صورت دیفالت ولتاژ بیش از حد نیاز برای سی پی یو اعمال میکنند" صحیح تره.

Ahmad-Sh
2020/04/11, 12:52
چطور ربطی نداره؟
مرجع خاصی برای بهترین ولتاژ های کاری این مدل سی پی یو هست که بتونم از روی اونجا تنظیم کنم و دما رو تست کنم؟
ویدئویی که گذاشتین ولتاژ مناسب برای اورکلاک رو میگه یا ولتاژ مناسب برای بهترین عملکرد؟

Arthur
2020/04/11, 13:04
مرجع خاصی برای بهترین ولتاژ های کاری این مدل سی پی یو هست که بتونم از روی اونجا تنظیم کنم و دما رو تست کنم؟
ویدئویی که گذاشتین ولتاژ مناسب برای اورکلاک رو میگه یا ولتاژ مناسب برای بهترین عملکرد؟

بهترین ولتاژ بستگی به سی پی یو شما داره.
بعضی سی پی یو ها لو ولتاژ هستند و با ولتاژ های پایین تر استیبل میشن و بعضی ها ولتاژ بالاتر نیاز دارند.بستگی به کیفیت ساخت سی پی یو داره.
مرجع خاصی نمیشناسم و فکر نمیکنم وجود داشته باشه.
باید با آزمون و خطا و تست پایداری گرفتن پایین ترین ولتاژی که سیستم پایدار میشه رو پیدا کنید.

_abbas_glv
2020/04/29, 13:04
سلام من یک مادربرد foxccon مدل p31a_s دارم سوکتlga775 که 10 سالی هست که با سی پی یوی E5700 در کنار 2 گیگ رم کار میکنه و گرافیک HD 6450، و همین چند روز پیش تصمیم گرفتم یک سی پی یوی قوی تر بندازم که q8400 رو گرفتم و تو مشخصات مادربرد هم هست که ساپورت میکنه ولی وقتی سی پی یوی جدید رو میندازم رو سیستم،سیستم بدون مشکل بالا میاد و مدل cpu توی بوت هم مدل cpu مشخصه و تک بوق سیستم هم میخوره ولی تو ویندوز که میره سیستم هنگ میکنه و موس و کیبورد کار نمیکنه لازم به ذکر هست که پاور رو تازه عوض کردم و یک پاور گرین 330 وات انداختم،فن سی پی یو رو هم به طور کامل عوض کردم و یک فن نو اصل اینتل انداختم خمیر سیلیکون هم زدم ولی با این حال سیستم هنگ میکنه، سیستم با cpu قبلی بدون مشکل کار میکنه ولی با cpu جدید هنگ میکنه و پیش یک تعمیر کار بردم گفت باید بایوس آپدیت بشه ولی سایت سازنده این مادربرد پشتیبانی نمیگیره تاریخ آخرین آپدیت بایوسش هم مال سال 2008 هست بنظر شما مشکل چیه دوستان بایوس باید آپدیت بشه یا خیر و اگر باید آپدیت بشه کسی هست کسی هست که آپدیت بایوس این مادربرد رو داشته باشه توی آرشیوی سایتی چیزیممنون میشم کمک کنید با تشکرسلام،اگه امکان داره با یه رم دیگه تست کنید،ببینید مشکلتون رفع میشه؟

ErfanDL
2020/04/29, 13:37
با یک رم 2 گیگ دیگه هم تست کردم ولی همچنان همین مشکل هست
راستی اینم بگم دوتا رم 2 گیگ(باس هر کدوم 800) کاملا مشابه هم خریدم مارک کینگستون که همه چیشون مثل هم هست حتی تامینگا ولی وقتی دوتا رم رو با هم میذارم(یعنی 4 گیگ در مجموع)قبل ورود به ویندوز صفحه آبی میاد49909

ویندوز رو عوض کن.

REZA
2020/04/29, 14:27
به نظرم مادربرد برا این پردازنده جواب نمیده، بعضی مادربردای قدیمی یه چیزی تو سایتشون می نویسن که حتی فلان پردازنده هم روش نصب میشه ولی در عمل اینطور نیس. نهایتا همون e8400 - 8500 روش امتحان کن ببین جواب میده؟

REZA
2020/04/29, 14:30
در مورد رم ها هم تک تک رو هر دو اسلات تست کن.. memtest 86 رو می تونی دانلود و با روفوس رایت و در زمان بوت ازش استفاده کنی برای تست رم ها.

REZA
2020/04/29, 15:11
E8400 رو روش تست نکردم و نرفتم به سمت خریدش چون از نظر کارایی E5700 و E8400 اختلاف خیلی جزئی دارن از نظر عملکرد کلی
بنظر شما بایوس آپدیت بشه مشکل حل میشه؟ چون یکی از آپدیت هایی که واسه این مادربرد دیدم سال 2009 بود و نوشته بود پشتیبانی از پردازنده های جدیدتر،ولی از اونجایی لینکش به سایت سازنده مادربرد وصل میشد نمیشد دانلود کرد

منظورم این بود که از e8500 بالتر احتمال جواب دان کمه.
لینکی که شما میگین رو بگذارین.

REZA
2020/04/29, 15:39
آره چن تا سایت بودن همین مشکلی که شما میگی رو داشتن.

ErfanDL
2020/04/29, 16:20
فایل بایوس: 49914

ErfanDL
2020/04/29, 16:29
واااایییی مرسییییی برا چه سالی هست این آپدیت؟

فقط میدونم آخرین نسخه هست.

ErfanDL
2020/04/29, 17:05
فکر کنم این اولین نسخه هست چون پسوند آخرش01 هستش 776f1p01
این سایتم میگه اولین نسخه هست
با قند شکن
همین سایت 2014 شو داره آخرین بروز رسانی ولی دانلود نمیشه

خدمت شما: 49915

ErfanDL
2020/04/29, 17:11
اینو ببینید دوستان این آپدیت برای سال 2014 هست که به رفع مشکل 4 گیگ رم و مشکل صفحه آبی اشاره میکنه ولی دانلود نمیشه با پسوند 776f1p07
با قندشکنتو پست بالا گذاشتم [emoji58]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

ErfanDL
2020/04/29, 17:14
احسنت بر شما ایول������������
از کجا گرفتین من ی هفته گشتم پیدا نکردم اینواز تو آرشیو بایوسی که داشتم پیدا کردم.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

ErfanDL
2020/05/01, 14:25
سیستم رو دادم به تعمیر کار که بایوس رو آپدیت کنه با فایلی که شما دادید گفت این آپدیت بهش نخورد نمیدونم حالا منظورش چی بود، ولی خودش ی آپدیت برا سال 2008 جدیدتر روش انداخته و مشکل صفحه آبی برای 4 گیگ رم حل شده و مطمئنن با آپدیت های بعدی یعنی 2009 به بعد مشکل cpu هم حل میشه
آقا عرفان و دوستان اگه آرشیو بایوس مادربرد Foxccon مدل p31A_s رو دارید(همه ورژنا) رو بفرستید ممنون.ورژن ها به شکل زیر هست:
776f1p01
776f1p02
776f1p03
776f1p04
776f1p05
776f1p06
776f1p07
776f1p08

خدمت شما کل نسخه ها: 49925

REZA
2020/05/01, 16:47
دوستان ی سوال کلی میخوام بپرسم و ربطی به مبحث قبلی نداره. اگر باتری پشتیبانی رو که خراب شده بخوایم تعویض کنیم آپدیت بایوسی که انجام دادیم میپره آیا؟

نه برادر

NAVID OC
2020/05/11, 00:23
شما باید از کولر و خمیر سیلیکون مناسب استفاده کنید ... همین .... نیاز به دستکاری بایوس نیست