PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیامدن تصویر به مانیتور بعد از حالت sleep!

fernas
2020/02/23, 12:30
سلام.نزدیک 3 ماهی هست من یک سیستم جدید خریدم با مشخصات:
پردازنده: intel i5 9400 f
گرافیک: asus rog strix rtx 2060 6g
مادربرد: asus tuf b360 pro gaming
رم: geil forza 2400 cl 17 16gig
پاور:گرین 1050
گاهی وقتا هنگامی که از حالت اسلیپ خارج میکنم سیستم رو تصویر به مانیتور نمیرسه اما دوتا از فن های گرافیک به سرعت میچرخن و صفحه کلید و ماوس هم از کار می افتن و تنها میتونم از طریق دکمه رستارت روی کیس از این حالت خارج بشم.گاهی این اتفاق بیشتر می افته گاهی دیرتر.راه های مختلفی رو هم تست کردم از قبیل غیر فعال کردن fast boot،یا همین دیروز بایوس رو اپدیت کردم و اخریبن درایور گرافیکم نصب کردم و ...
یک هفته ای میشه یه کارت گرافیک قدیمی دارم gtx650 اونو انداختم و بدون مشکل کار کرد اما دیروز بایوس رو اپدیت کردم و گرافیک جدید رو انداختم اما متاسفانه موقع نصب ویندوز که درصدی پر میشه و رستارت میشه در این هنگام سیستم بالا نیومد و ابتدا مادربرد بوق زده که همه چی اوکی هست اما پشتش یک بوق و سه تا بوق دیگه زد و چراغ vga روی مادربرد روشن موند و مجبور شدم رستارت کنم و ویندوز مراحلش طی بشه واین اتفاق قبلا هم توی نصب ویندوز افتاده بود.دیروز قابلیت مجازی سازی پردازنده رو فعال کردم از بایوس ، وقتی تنظیمات رو ذخیره کردم و خواستم ویندوز بالا بیاد دوباره همین بوق اومد اما اینبار بعد از بوق گرافیک، با یک مکث کوچیک سیستم بالا اومد.صدای بوق رو پایین فرستادم که بهتر بتونید تشحیص بدید .حتی یکی دوبار هم صفحه آبی مرگ نیز بالا اومد در طول این 3 ماه.الان تنها راهم اینه بفرستم گارانتی اما میخام قبلش مطمن بشم که اشکال از گرافیکه بعد چون شاید بفرستم و رو سیستم اونا به خوبی کار کنه!

صدای بوق:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. DB%B1%DB%B3%DB%B4%DB%B4%DB%B4%DB%B5.mp3

49756 49757

AH64-E
2020/02/23, 12:51
درود

در اولین گام، حافظه های اصلی یا همان RAM تعویض کنید با یک رم دیگه تست کنید ببینید مشکل همچنان هستش ای خیر.

fernas
2020/02/23, 13:11
یعنی ممکنه بخاطر رم باشه؟اونوقت چرا بایوس خطای گرافیک میده و بوق گرافیک رو میزنه؟

AH64-E
2020/02/23, 13:37
یعنی چی بوق گرافیک متوجه نمی شم ؟ شما می فرمایید از کارت گرافیک Noise میاد ؟

fernas
2020/02/23, 14:04
وقتی یه سخت افزار مشکل پیدا میکنه مادربرد یه بوقی میزنه منظورم همونه.اگه به پست اول دقت کنید من صدای بوقی که مادربرد زده رو ضبط کردم و فرستادم .اول یه بوق میزنه که همه چی درسته اما بعدش بوق خطای گرافیک رو میزنه.البته همیشه اینجوری نیستا ولی چند باری پیش اومده.

AH64-E
2020/02/23, 15:04
مشکل شما رم هستش . امتحان کنید و نتیجه اعلام بفرمایید.

fernas
2020/02/23, 16:18
راهی برای تست رم نیست؟مثل تست به کمک نرم افزار ؟چون راستش دسترسی به رم ندارم که عوض کنم.یا باید یه رم جدید بخرم برای تست کردن.

AH64-E
2020/02/23, 18:21
از دوستان جویا بشید یا ببرید خدمات کامپیوتری ها رم های متناسب با مادربرد شما نصب کنند تا عیب یافت شود.

fernas
2020/02/24, 10:08
سلام
داخل کنترل پنل ویندوز برو از System Administrator Tools
گزینه Memory Diagnostics Tool رافعال کن بعد سیستم را ریستارت کن رمهارو تست کنه . ببین مشکلت حل میشه
این مشکلم همیشه اتفاق نمی افته چند روز یبار پیش میاد.دیروزم من از طریق همین برنامه مموری رو تست کردم و تو اون صفحه آبی تست که خطایی ننوشت .تو قسمت event viewer هم دوتا عکس میزارم ببینید مربوط به خطا هست یا عادیه؟البته نمیدونم از قسمت درستی عکس گذاشتم یا نه.
49758
4975949760

AminOC
2020/02/24, 11:05
سلام.نزدیک 3 ماهی هست من یک سیستم جدید خریدم با مشخصات:
پردازنده: intel i5 9400 f
گرافیک: asus rog strix rtx 2060 6g
مادربرد: asus tuf b360 pro gaming
رم: geil forza 2400 cl 17 16gig
پاور:گرین 1050
گاهی وقتا هنگامی که از حالت اسلیپ خارج میکنم سیستم رو تصویر به مانیتور نمیرسه اما دوتا از فن های گرافیک به سرعت میچرخن و صفحه کلید و ماوس هم از کار می افتن و تنها میتونم از طریق دکمه رستارت روی کیس از این حالت خارج بشم.گاهی این اتفاق بیشتر می افته گاهی دیرتر.راه های مختلفی رو هم تست کردم از قبیل غیر فعال کردن fast boot،یا همین دیروز بایوس رو اپدیت کردم و اخریبن درایور گرافیکم نصب کردم و ...
یک هفته ای میشه یه کارت گرافیک قدیمی دارم gtx650 اونو انداختم و بدون مشکل کار کرد اما دیروز بایوس رو اپدیت کردم و گرافیک جدید رو انداختم اما متاسفانه موقع نصب ویندوز که درصدی پر میشه و رستارت میشه در این هنگام سیستم بالا نیومد و ابتدا مادربرد بوق زده که همه چی اوکی هست اما پشتش یک بوق و سه تا بوق دیگه زد و چراغ vga روی مادربرد روشن موند و مجبور شدم رستارت کنم و ویندوز مراحلش طی بشه واین اتفاق قبلا هم توی نصب ویندوز افتاده بود.دیروز قابلیت مجازی سازی پردازنده رو فعال کردم از بایوس ، وقتی تنظیمات رو ذخیره کردم و خواستم ویندوز بالا بیاد دوباره همین بوق اومد اما اینبار بعد از بوق گرافیک، با یک مکث کوچیک سیستم بالا اومد.صدای بوق رو پایین فرستادم که بهتر بتونید تشحیص بدید .حتی یکی دوبار هم صفحه آبی مرگ نیز بالا اومد در طول این 3 ماه.الان تنها راهم اینه بفرستم گارانتی اما میخام قبلش مطمن بشم که اشکال از گرافیکه بعد چون شاید بفرستم و رو سیستم اونا به خوبی کار کنه!
درود بر شما
دوست عزیز صدایی بوقی که گذاشتید مربوط به کارت گرافیک هست و احتمال داره که کارت گرافیک شما مشکل داشته باشه که البته نمیشه صد در صد گفت چون عوامل زیادی توی تصویر ندادن سیستم دخیله بنابراین توصیه میکنم سیستمتون رو به یک نفر متخصص معتمد نشون بدید تا همه قطعاتتون مورد تست و برسی قرار بگیره .

fernas
2020/02/24, 11:29
هر دفعه که این مشکل پیش میاد چجوری دوباره سیستم را راه اندازی میکنی ؟ همیشه با یک روش یا هربار باهم فرق میکنه ؟
هر موقع که این مشکل پیش میاد وقتایی که از سلیپ بیدار نمیشه ماوس و کیبرد از کار می افته فن گرافیکم محکم میچرخه فقط باید از کیس رستارت کنم.و موقعی هم که مثلا ویندوز نصب میکنم رستارت میشه و صدای بوق گرافیک میاد گاهی خود به خود بالا میاد و گاهی با دکمه رستارت بالا میاد.
البته میگم این اتفاقا چند روز یبار می افته و زمان مشخصی نداره.الان چند روزی هست که از اسلیپ راحت روشن میشه فقط موقع نصب ویندوز که چند روز پیس بود موقع رستارت شدن صدایی که تو پست اول گذاشتم شنیده شد.

fernas
2020/02/24, 11:31
درود بر شما
دوست عزیز صدایی بوقی که گذاشتید مربوط به کارت گرافیک هست و احتمال داره که کارت گرافیک شما مشکل داشته باشه که البته نمیشه صد در صد گفت چون عوامل زیادی توی تصویر ندادن سیستم دخیله بنابراین توصیه میکنم سیستمتون رو به یک نفر متخصص معتمد نشون بدید تا همه قطعاتتون مورد تست و برسی قرار بگیره .
سلام.راستش مشکل اینه که شهرستانم ادم متخصصی هم که خیلی خوب سررشته داشته باشه نیست .نمیتونمم سیستم رو ببرم چند روزی معطل باشه تو شهر دیگه و چون همه قطعات نو هستن و گارانتی دارن میخام اگه مطمن شدم از ایراد یه قطعه اونو ببرم گارانتی.با یک گرافیک قدیمی هم تست کردم مشکلی پیش نیومد طی 1 هفته اما اینو رو که زدم تو نصب ویندوز هم صدای بوق بایوس اومد.برا این میگم یا گرافیکه یا به قول دوستمون از رم هستش.

AminOC
2020/02/24, 11:50
سلام.راستش مشکل اینه که شهرستانم ادم متخصصی هم که خیلی خوب سررشته داشته باشه نیست .نمیتونمم سیستم رو ببرم چند روزی معطل باشه تو شهر دیگه و چون همه قطعات نو هستن و گارانتی دارن میخام اگه مطمن شدم از ایراد یه قطعه اونو ببرم گارانتی.با یک گرافیک قدیمی هم تست کردم مشکلی پیش نیومد طی 1 هفته اما اینو رو که زدم تو نصب ویندوز هم صدای بوق بایوس اومد.برا این میگم یا گرافیکه یا به قول دوستمون از رم هستش.
پس به نظرم مشکوک ترین قطعه سیستمتون کارت گرافیکتون هست که باید بره گارانتی .

fernas
2020/02/24, 12:28
سیستم شما مشکل سخت افزاری نباید داشته باشه - احتمال خرابی سخت افزاری صفره- مشکل سیستمت نرم افزاریه - احتمال اینکه سیستمت ویروسی باشه بیشتره-یک نسخه پایدار ویندوز ترجیحا 8 یا 8.1 نصب کن.
اگه سخت افزار نیس چرا بایوس خطای گرافیک نشون میده؟
یعنی ویندوز 8 از ویندوز 10 پایدارتره؟البته نسخه 1909 ویندوز 10 رو نصب کردم و همراه با اخرین اپدیت ها.
در مورد ویروس هم انقدر ویندوز پاک کردم و نصب کردم که فکر نکنم ویروسی باشه چون با انتی ویروس هم چک کردم هم کاسپرسکی هم 360 توتال هم اسکن کردم.

AH64-E
2020/02/24, 12:53
دوستان، کاربر گرامی سر در گم نکنید.

اولین قطعه ای که باید تست بشه رم های هستند چون توی BSOD دستور Memory Manegmant درج شده.

رم جدید تست کنید اگر نشد ، گزینه بعدی کارت گرافیک هستش که تست کنید.

fernas
2020/02/25, 22:54
اون قسمتی که با قرمز مشخص کردم منظورش چی هست؟
49761

ErfanDL
2020/02/25, 23:13
اون قسمتی که با قرمز مشخص کردم منظورش چی هست؟
49761کارت گرافیک شما در حالت UEFI بوت نمیشه.

Sent from my GALAXY A70 using Tapatalk

fernas
2020/02/25, 23:30
کارت گرافیک شما در حالت UEFI بوت نمیشه.

البته گرافیکم از uefi پشتیبانی میکنه ویندوزمم بصورت uefi نصب کردم .پس چطور ممکنه این خطا رو بده؟الان بایوسم رو اپ کردم ممکنه با اپدیت بایوس این خطا رفع بشه؟چون مال تقریبا یک ماه پیش بود این خطا.

ErfanDL
2020/02/25, 23:34
البته گرافیکم از uefi پشتیبانی میکنه ویندوزمم بصورت uefi نصب کردم .پس چطور ممکنه این خطا رو بده؟الان بایوسم رو اپ کردم ممکنه با اپدیت بایوس این خطا رفع بشه؟چون مال تقریبا یک ماه پیش بود این خطا.گزینه csm رو در بایوس فعال کنید درست میشه بایوس هم همیشه آپدیت کنید

fernas
2020/02/26, 10:17
گزینه csm رو در بایوس فعال کنید درست میشه بایوس هم همیشه آپدیت کنید

من بایوس رو همین چند روز پیش اپدیت کردم تنظیماتشم پیشفرضه دست نزدم بهش عکسشو میزارم ببینید درسته؟نیاز نیس که به چیزی دست بزنم؟
4976349764

fernas
2020/02/26, 20:19
امروز یه بازی انجام میدادم اما اوایل خوب بود ولی بعد هی از بازی کرش میشد و بدون هیچ خطایی بازی توقف میکرد و میپرید بیرون.از قسمت security and maintenance خطا رو نگاه کردم این تصاویر و گرفتم.اینا مربوط به گرافیک میشه ؟سخت افزاریه یا نرم افزاری؟
497664976749768

fernas
2020/03/04, 15:59
بعده 11 روز که بدون مشکل کار میکرد دوباره از اسلیپ روشن نشد.وقتی رستارت کردم ویندوز بالا اومد این خطا رو داد در قسمت اعلان ها
49773
بعد به قسمت maintenance رفتم و اسکن ر وزدم و خطا پیدا کرد.
4977449775
ولی خب چون قبلا هم اینجوری شده بود دیگه تعمیر رو نزدم چون ویندوز رستارت میشد و دیگه بالا نمیومد و باید ویندوز عوض می کردم
بعد sd رو چک کردم برای اون هم خطا نوشت که جزییات رو پایین اوردم.
49776497774977849779
این خطاها مربوط به هارد میشه یا گرافیک یا چی؟ولی بدون repair هم داره کار میکنه ایا باید ریپیر کنم یا مشکلی نیس؟

ErfanDL
2020/03/04, 20:47
بعده 11 روز که بدون مشکل کار میکرد دوباره از اسلیپ روشن نشد.وقتی رستارت کردم ویندوز بالا اومد این خطا رو داد در قسمت اعلان ها
49773
بعد به قسمت maintenance رفتم و اسکن ر وزدم و خطا پیدا کرد.
4977449775
ولی خب چون قبلا هم اینجوری شده بود دیگه تعمیر رو نزدم چون ویندوز رستارت میشد و دیگه بالا نمیومد و باید ویندوز عوض می کردم
بعد sd رو چک کردم برای اون هم خطا نوشت که جزییات رو پایین اوردم.
49776497774977849779
این خطاها مربوط به هارد میشه یا گرافیک یا چی؟ولی بدون repair هم داره کار میکنه ایا باید ریپیر کنم یا مشکلی نیس؟اگه از هارد استفاده میکنی احتمالا بد سکتور داره هاردت

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

fernas
2020/03/04, 21:55
اگه از هارد استفاده میکنی احتمالا بد سکتور داره هاردت

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
هم هارد دارم هم اس اس دی.ویندوز رو اس اس دی هستش.هارد رو که چک کردم مشکلی براش ننوشت اما برای اس اس دی این مشکل رو نوشت.ولی یه چیز عجیبی که هست من با انتی ویروس کسپراسکی که یه قسمتش clean and optimize هست از اونجا هم به microsoft windows troubleshooting رفتم و خطا هارو اسکن کردم و درست شد مشکل اس اس دی.یعنی الان که چک میکنم دیگه مشکلی نیست.همچین چیزی ممکنه که انتی ویروس تعمیرش کرده باشه؟

AH64-E
2020/03/05, 13:55
نرم افزار Hard Sential نصب کنید و از تب Overview یک عکس بزارید.

fernas
2020/03/05, 18:25
نرم افزار Hard Sential نصب کنید و از تب Overview یک عکس بزارید.
49780
دیروز من نرم افزار asus aura رو نصب کردم که نور کارت گرافیکم رو تنظیم کنم.قبل از اونم کار خاصی نکرده بودم.میتونه علت بروز این خطا بخاطر این نرم افزار باشه؟چون وقتی گذاشتم اسلیپ و روشن کردم دوباره تصویر به مانیتور نیومد در حالی که گرافیکم فناش می چرخید.بعدم همین خطاهایی مه تو عکس گذاشتم اومد.اما الان درست شده و وقتی چک میکنم هیچ خطایی نمیده.البته با کاسپراسکی قسمت clean رو که زدم خطا پیدا کرد و فکر کنم خودش تعمیر کرد.