PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال دو لینک اینترنت روی میکروتیک و شیرکردن بصورت جدا روی وایرلس

Morteza-DM
2020/02/17, 17:56
درود
سناریو مورد نظر
1- دو تا لینک اینترنت دارم که به اتر 1 و 2 میکروتیک متصل کردم ...
2- چون محدودیت هایی روی هر لینک وجود داره میخوام بصورت جدا در وایرلس شیر بشه .. مثلا یکی از لینک ها روی وایرلس اصلی میکروتیک باشه اون یکی هم روی virtual وایرلس که میسازم باشه ..
کانفیگ به چه صورتی هست ممنون راهنمایی بفرمایید .....؟

ErfanDL
2020/02/18, 13:36
درود
سناریو مورد نظر
1- دو تا لینک اینترنت دارم که به اتر 1 و 2 میکروتیک متصل کردم ...
2- چون محدودیت هایی روی هر لینک وجود داره میخوام بصورت جدا در وایرلس شیر بشه .. مثلا یکی از لینک ها روی وایرلس اصلی میکروتیک باشه اون یکی هم روی virtual وایرلس که میسازم باشه ..
کانفیگ به چه صورتی هست ممنون راهنمایی بفرمایید .....؟

/ip firewall mangle add action=mark-routing chain=prerouting new-routing-mark=routing_mark_office src-address=192.168.10.0/24
/ip firewall mangle add action=mark-routing chain=prerouting new-routing-mark=routing_mark_guests src-address=192.168.20.0/24

/ip route add gateway=pppoe_connection_office routing-mark=routing_mark_office
/ip route add gateway=pppoe_connection_guests routing-mark=routing_mark_guests

Morteza-DM
2020/02/20, 14:40
/ip firewall mangle add action=mark-routing chain=prerouting new-routing-mark=routing_mark_office src-address=192.168.10.0/24
/ip firewall mangle add action=mark-routing chain=prerouting new-routing-mark=routing_mark_guests src-address=192.168.20.0/24

/ip route add gateway=pppoe_connection_office routing-mark=routing_mark_office
/ip route add gateway=pppoe_connection_guests routing-mark=routing_mark_guests
با تشکر
فقط من میخوام یکی از اینا رو روی وایرلس اصلی همون مستر میکروتیک بندازم یکی دیگه هم روی وایرلس اکسس پوینت مجازی VIRTUAL که میخام بسازم روی میکروتیک بندازم .این امکان داره ؟

Morteza-DM
2020/02/22, 13:51
من اینو راه انداختم فقط یه موردی هست یه لینک دیگه اضافه کردم بصورت dhcp clinet ران شده روی میکروتیک... IP این لینک با یکی از لینکها یکی هست من دسترسی ندارم که آی پی ها رو تغییر بدم به نظرتون چکار میشه کرد ؟ آی پی دیفالت یکی از رادیوها رو میشه تغییر داد ؟