PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت برای خرید لپتاپ معمولی با سی پی یو و گرافیک amd

dr.zhivago
2012/01/23, 10:24
میشه یه لپتاپ معمولی ( نه ضعیف ) با سی پی یو و کارن گرافیک amd معرفی کنید ؟ فقط فرکانسش 1.6 یا 1.8 نباشه.

farjam1990
2012/01/23, 10:36
میشه یه لپتاپ معمولی ( نه ضعیف ) با سی پی یو و کارن گرافیک amd معرفی کنید ؟ فقط فرکانسش 1.6 یا 1.8 نباشه.
شما حداکثر هزینه ای که میخواید بکنید رو هم اعلام کنین ا دوستان بهتر راهنمایی کنند

dr.zhivago
2012/01/23, 12:22
شما حداکثر هزینه ای که میخواید بکنید رو هم اعلام کنین ا دوستان بهتر راهنمایی کنند
دور و بر 1 تومن یه خورده بالاتر یا پایینتر

darklord
2012/01/23, 22:45
شما چه مارکی را مد نظر دارید . اگر ماییلید حتما cpu amd باشد برای لپ تاب دو انتخاب دارید cpu های سری fusion یا سری v***on که قویترین cpu سری اولی e450 هست که فرکانس آن1.65 است .

پس باید به سراغ amd a series بروید که به خاطر داشتن gpu قویتر درون پردازنده از اینل سندی بریج معرفی شده اند ولی از نظر قدرت cpu در مدلهای هم قیمت پایین تر از اینتل هستند .

پس تنها اگر خیال استفاده از کرافیک مجتمع پردازنده دارید (لپ تاپ شما کارت گرافیکی مجزا نداشته باشد ) amd را انتخاب کنیید .

در ضمن لپ تاپ هایی از پردازندهای amd a series استفاده میکنند در بازار بسیار کم است (من که مدلی ندیدم )

rajah
2012/01/23, 23:36
دوست عزیز لطفا نوت بوک مورد نظرتون بیشتر بنویسید:مثلا
اعم استفاده شما از این نوت بوک در چه زمینه ای خواهد بود؟
سایز مورد نظرشما؟
رم و هارد مناسب برای سیستم شما؟؟
درباره پردازنده و کارت گرافیک هم بیشتر توضیح بدید اینکه شما می فرمایید پردازنده amd با کارت گرافیک amd منظورتون پردازنده با گرافیک مجمتع هست؟؟؟؟
بنظر بنده شما می تونید از یه پردازنده دو هسته مناسب بلحاظ قیمت سندی بریدج مثل پردازنده b940 استفاده کنید که قدرت و کارایی مناسبی هم نسبت به قیمتش داره برای نمونه بنده می تونم نوت بوک اسوس مدل X54HY رو معرفی می کنم که کارت گرافیک 6470 هم داره با کنفیگ زیر:حدود قیمت با این گرانی بازار احتمالا 900 تا 950 شاید هم بیشتر

CPU: Intel Pentium Processor B940 (2M Cache, 2.0 GHz) / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 500 GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: ATI 6470 - 1GB / PORTS: LAN 1000 + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.7 Kg / DOS / USB

اگه می خواید بیشتر هزینه کنید می تونید به سراغ پردازنده i3 و بعد هم i5 و i7 برید که به نسبت کارایی بهتری داره ولی مسلما هزینه هم بالاتر میره

برای راهنمایی اگه از نوت بوکتون برای بازی و برنامه های گرافیکی استفاده نمی کنید می تونید به گرافیک مجنمع اینتل اکتفا کنید و یک نوت بوک با پردازنده i5 با همین رنج قیمت یک میلیون وصد هزار خریداری کنید مثلا نوت بوکی از شرکت msi :
CR640-i5

Intel® corei5-2410M 2.3 up to 2.9Ghz 3M 5GT/S ،،،،،،،4GB DDR3Max: 8GB،،،،،،،،،،،،،،،، 500 GB ،،،،،،،،،،،،،،،،،،Intel HD 3000،،،،،،،،،،،، LED15.6'' (1366x768) ،،،،،،،،،2.6 Kg

شما با توجه به قیمت روز بازار نت بوکتون رو انتخاب کنید و کاری به قیمت موجود در سایت ها نداشته باشید و برای اطلاع از قیمت واقعی تماس بگیرید
نوت بوک های بالا تقریبا الان در همین رنج قیمت هستند.
البته شما باید فاکتورهایی از قبیل برند کالا و گارانتی و خدمات پس از فروش رو هم مدنظر بگیرید در این صورت بهترین گزینه نوت بوک های msi با گارانتی ماتریس و یا گیگابایت با گارانتی آواژنگ هستند.البته بنده ماتریس رو خیلی قبول دارم.

نوت بوک های دل سری Inspiron هستند که از کیفیت ساخت و خدمات پس از فروش پایین تری برخوردارند و قیمت مناسب تری دارند مثل مدل زیر که قبل از گرانی حدود 1 میلیون قیمت داشت

DELL - Inspiron N5110 / i5

CPU: INTEL i5 - 2430M (2.4 Ghz) / CACHE: 3.0 MB / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 500 GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE 525 - 1GB / PORTS: LAN + WiFi + eSATA + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.8 Kg / DOS

به هر حال گزینه های دیگری با قیمت های بالاتر وجود دارند که با توجه به اینکه قیمت ها بصورت نجومی بالاتر رفته اند بنده دو مدل اول رو پیشنهاد کردم که تقریبا با پول شما همخوانی دارند.

نظر خود را اعلام کنید تا بتوانم راهنمای بهتری برای شما باشم

dr.zhivago
2012/01/24, 09:34
دوست عزیز بابت راهنماییت ممنون
اما میخوام سی پی یو حتما amd باشه و کارت گرافیک مجزا داشته باشه ، که اونم ati باشه .
رم 4 گیگ و صفحه نمایش 15 اینچ .
اما من میخوام زمانی که سر کارم هستم از لپ تاپ برای کار با مایا استفاده کنم ( نمیخوام رندر بگیرم ) .

rajah
2012/01/24, 10:41
نمی دونم چرا شما اصرار دارین پردازنده نوت بوکتون amd باشه؟؟؟
به هر حال الآن نوت بوک با پردازنده amd با فرکانش هسته 2 به بالا و کارت گرافیک مجزا بدجور پیدا بشه شاید هم پیدا نشه قبلا (6-7 ماه پیش)چند مدل hp داشت که راست کار شما بودند ولی حالا نمی دونم بتونی پیداشون کنی یانه چون کمیاب شدن بنده یه مدل با پردازنده 4 هسته و یه مدل با پردازنده 3 هسته به شما معرفی می کنم:

HP Pavilion DV6-6000

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

مشخصات کلی :

مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم
پردازنده: AMD Quad-Core P960 Phenom II 1.8 GHz - Cache 2 MB - BUS 1333 MHz

حافظه: 6 GB DDR3
هارد دیسک: 750 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 6650 DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - Finger Print - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7

HP Pavilion DV6-3105

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم
پردازنده: AMD Phenom II Triple Core N830 Athlon X2 2.1 GHz - Cache 2 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5650 DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7

نام ها ديگر : HP DV6 3105

به هر حال نظر بنده هنوز هم بر اینه که شما نیازی به پردازنده های قدیمی amd ندارید :شما باید معماری این پردازنده ها ،تکنولوژی ساخت ،حافظه کش و.... رو مد نظر بگیری و با تعصب روی یه پردازنده نداشته باشی
برای اینکه بهتون ثابت کنم با مدرک کارم رو پیش می برم همون پردازنده پنتیوم b940 که روی نوت بوک اسوس بهتون بنده معرفی کردم باورتون می شه از این پردازنده 4 هسته AMD Quad-Core P960 Phenom II خیلی قوی تره شما یه سری به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بزنید که از تخصصی ترین سایت بنچمارک گیری و تست نوت بوکه یه تصویر هم براتون میذارم این صفحه رده بندی پردازنده ها رو به شما بصورت نزولی نشون می ده:
تازه می تونید نوت بوک با پردازنده b950 هم بخرین که باز به نسبت بهتره.

با توجه به پولی که شما دارید نوت بوک X54HY می تونه برای شما گزینه مناسبی باشه :

CPU: Intel Pentium Processor B940 (2M Cache, 2.0 GHz) / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 500 GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: ATI 6470 - 1GB / PORTS: LAN 1000 + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.7 Kg / DOS / USB3

پردازنده مناسب،کارت گرافیک ati که مد نظرتون بوده ،4 گیگابایت رم و هارد 500 و صفحه نمایش 15.6 تازه usb3 رو هم اضافه کن حالا خودتون قضاوت کنید