PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای خرید لپ تاپ برای مهندسی و کد نویسی

Amirrastgo
2019/10/25, 14:44
سلام دوستان
میخوام یه لپ تاپ بخرم برای کارهای پایان نامم و انجام دادن پروژه های کد نویسیم(متلب،اباکوس،فرترن، انسیس) و از این قبیل
پیشنهادتون برای خرید لپ تاپ در رنج قیمت ۱۰ ملیون تومن چیه؟!
خودم بیشتر نظرم رو asus vivobook k550ik
مدل 1t+128ssd,16g,4g
هستش،ولی چون شناخت زیادی رو پردازندش که Amd fx 9830p هست ندارم ، دودلم یکم
ممنون میشم راهنماییم کنین

REZA
2019/10/25, 15:54
سلام دوستان
میخوام یه لپ تاپ بخرم برای کارهای پایان نامم و انجام دادن پروژه های کد نویسیم(متلب،اباکوس،فرترن، نسیس) و از این قبیل
مدل 1t+128ssd,16g,4g
پردازندش ضعیفه، البته برا کارهای شما مشکلی نیست.
شما به رم بیشتر اهمیت دادین و در مقایسه با بقیه لپتاب ها در این رنج لپتابی برداشتین که بیشترین رم رو داره. یه سبک سنگینی بکن، می تونی رم 8 ورداری و ssd 256 و گرافیک و پردازنده قوی تر؛ چن وقت دیگه هم یه رم 8 بگیر بنداز رو لپتابت.
این پیشنهاد بهتری هست، چون پایه سخت افزاری قوی تری لپتابتون خواهد داشت. افت قدرت و کارایی لپتاب رو در طول زمان هم در نظر بگیری باید یه لپتاب قوی تری برداری.
پیشنهاد من:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Amirrastgo
2019/10/25, 16:45
پردازندش ضعیفه، البته برا کارهای شما مشکلی نیست.
شما به رم بیشتر اهمیت دادین و در مقایسه با بقیه لپتاب ها در این رنج لپتابی برداشتین که بیشترین رم رو داره. یه سبک سنگینی بکن، می تونی رم 8 ورداری و ssd 256 و گرافیک و پردازنده قوی تر؛ چن وقت دیگه هم یه رم 8 بگیر بنداز رو لپتابت.
این پیشنهاد بهتری هست، چون پایه سخت افزاری قوی تری لپتابتون خواهد داشت. افت قدرت و کارایی لپتاب رو در طول زمان هم در نظر بگیری باید یه لپتاب قوی تری برداری.
پیشنهاد من:

پس یعنی پردازنده این لپ‌تاپی که معرفی مردین از اونی که من معرفی کردم بهتره؟!
لپ تاپ با پردازنده اینتل چی پیشنهاد میدین؟!

REZA
2019/10/25, 17:29
پس یعنی پردازنده این لپ‌تاپی که معرفی مردین از اونی که من معرفی کردم بهتره؟!
لپ تاپ با پردازنده اینتل چی پیشنهاد میدین؟!
بهتره مقدار زیادی چون L3 cashe اون 3 مگ هست ولی پردازنده لپتاب انتخابی شما اصلا این کش رو نداره و ...... .

همین amd خوبه با اینتل قطعات لپتاب k570zd همه سرجاشون باشن و فقط پردازنده تغییر بکنه و بهتر بشه میره بالای 11 تومن. البته همین پردازنده کمی از پردازنده های اینتل در این رنج نداره.
این لپتاب:
پردازنده i7 8550u داره (تازه ssd هم نداره)، که بخوایم یه مقایسه ساده داشته باشیم می بینیم در یه رده هستن:

REZA
2019/10/25, 17:35
البته برای ارتقا رم لپتابی که معرفی کردم و هر لپتاب دیگه ای قبل خرید یه جستجویی بکنید تو نت، یا در فروشگاهی برین تا داخل بایوسش مشخصات رم های نصب شده و باس اونها رو مشاهده کنید. احتمالا دو تا 4 گیگ روش هست و فقط دو تا اسلات رم داره و برای ارتقای رم یه کم زحمت داره براتون چون دو تا 4 گیگ رو باید بفروشین و جاشون دو تا 8 بخرین.

Amirrastgo
2019/10/25, 18:00
بهتره مقدار زیادی چون L3 cashe اون 3 مگ هست ولی پردازنده لپتاب انتخابی شما اصلا این کش رو نداره.

همین amd خوبه با اینتل قطعات لپتاب k570zd همه سرجاشون باشن و فقط پردازنده تغییر بکنه و بهتر بشه میره بالای 11 تومن. البته همین پردازنده کمی از پردازنده های اینتل در این رنج نداره.
این لپتاب:
پردازنده i7 8550u داره (تازه ssd هم نداره)، که بخوایم یه مقایسه ساده داشته باشیم می بینیم در یه رده هستن:

نمیشه یه رم ۸ گیگ اضافه کرد بهش؟!
چون فک کنم یه اسلات خالی داره

REZA
2019/10/25, 18:14
فک نمی کنم اسلات خالی داشته باشه تو سایت ایسوز نوشته:

8 GB, 2 x SO-DIMM socket , up to 16 GB SDRAM(On selected models), Dual-channel

که میشه دو اسلات رم کلا داره و تا 16 گیگ رمی که میشه ارتقا داد روی همین اسلاتها و همین ماژول ها رو باید ارتقا داد (تعویض کرد).

قبلا هم یک دو تا کلیپ از باز کردن لپتاب های سری k570 دیده بودم همشون دو اسلات رمشون پر بود یعنی دو تا 4 گیگ روش نصب بود.

Amirrastgo
2019/10/25, 20:50
فک نمی کنم اسلات خالی داشته باشه تو سایت ایسوز نوشته:

8 GB, 2 x SO-DIMM socket , up to 16 GB SDRAM(On selected models), Dual-channel

که میشه دو اسلات رم کلا داره و تا 16 گیگ رمی که میشه ارتقا داد روی همین اسلاتها و همین ماژول ها رو باید ارتقا داد (تعویض کرد).

قبلا هم یک دو تا کلیپ از باز کردن لپتاب های سری k570 دیده بودم همشون دو اسلات رمشون پر بود یعنی دو تا 4 گیگ روش نصب بود.

مرسی از راهنماییاتون تا به اینجا
نظر اخرتون رو میخوام مهندس جان
بنظرتون نسخه i7 رو بخرم یا ryzen 5
رفتم به بررسیسون نگاه کردم تفاوت انچنانی نداشتن ، زیاد از این اعداد و رقما سر در نمیارم ولی انگار تقریبا در یه سطحن
و اینکه اگر بخوام رمش رو ارتقا بدم باید دو تا رم ۸ گیگ ddr4 تک کاناله بخرم یا دو کاناله؟!
و اینکه رمای خودمو بفروشم و دو تا ۸ بگیرم چقدر برام هزینش در میاد؟!
و اصلا بنظرتون نیازی به ارتقای رم هست؟!
ببخشین سوالام زیاد شد
ممنون میشم پاسخ بدین⁦❤️⁩

REZA
2019/10/25, 21:44
مرسی از راهنماییاتون تا به اینجا
نظر اخرتون رو میخوام مهندس جان
بنظرتون نسخه i7 رو بخرم یا ryzen 5
رفتم به بررسیسون نگاه کردم تفاوت انچنانی نداشتن ، زیاد از این اعداد و رقما سر در نمیارم ولی انگار تقریبا در یه سطحن
و اینکه اگر بخوام رمش رو ارتقا بدم باید دو تا رم ۸ گیگ ddr4 تک کاناله بخرم یا دو کاناله؟!
و اینکه رمای خودمو بفروشم و دو تا ۸ بگیرم چقدر برام هزینش در میاد؟!
و اصلا بنظرتون نیازی به ارتقای رم هست؟!
ببخشین سوالام زیاد شد
ممنون میشم پاسخ بدین������⁦❤️⁩
ببین لپتاب با رم 12 یا 16 گرافیک حداقل gtx 1050 و پردازنده در حد همین پرداززنده های دو تا لپتابی که شما بین اونا موندین و حالا یه مقدار قوی تر و اینکه ssd هم داشته باشه، 13 به بالاس. همونی که پردازندش amd هست بگیرین حدود 1.5 ارزونتره و تازه ssd 256 از نوع m.2 داره،
رمهایی که روی لپتابتون نصبه باسش 2400 هست، اگر اونا دو کاناله بودن شما هم دو کاناله بخرین.
اگه شهرهای بزرگ هستین که فروشگاههای هستن که این قبیل کارها رو هم می کنن یعنی اینکه لپتاب رو از اونا می خرین بهشون میگی رمها رو براتون ارتقا بدن و همون ها رو به قیمت نو بر میدارن. الان دو تا 4 گیگ داری، به عبارتی هر دونه ای بین 250 تا 350 هست جفتشو با یه دونه رم 8 گیگ عوض کنی و چیزی سر ندی خوبه. می مونه یه رم 8 دیگه که بین 400 تا 600 تومن درمیاد. اولا اینکه هر دو رمی که می گیری دقیقا یکی باشن، یک برند و یک مدل و با باس و تایمینگ برابر؛ دوم اینکه زیر باس 2400 نگیری، سوم اینکه اگه تردیدی داشتی بین رم های مختلف، همینجا مطرح کن، چهارم اینکه جلو خودت بازش کنن.
اما جواب سوال آخر اینکه، برای نرم افزارهایی که ذکر کردین و استفاده روزمره هیچ نیازی به ارتقا نیست، ولی از اونجایی که دنیا داره رو به جلو حرکت می کنه و دیگه محدودیت رم مثل سابق برای تولید کننده ها و استفاده کننده ها وجود نداره، الان دیگه رم 8 گیگ مناسب یه سیستم یا لپتابی که امروز بخوای بگیری و چن سال پیش روتو جواب بده نیست. الان که تازه میخوای بخری تلاشت رو بکن ببین می تونی به همین شیوه پیدا کنی جایی رو که هیچ، نشد به کامپیوتر فروشی ها یه سری بزن و توافقی رم ها رو رد کن بره و دو تا 8 گیگ ازش بگیر. نتونستی یا وقت نشد هم فدای سرت بگذار برای بعدها هر موقع که نیاز شد.

البته حالا اگه حضوری خرید کردی تو بایوسش یه نگاهی بنداز شاید شانس شما سری جدید ها رم روش یه دونه 8 باشه.

Amirrastgo
2019/10/25, 22:30
ببین لپتاب با رم 12 یا 16 گرافیک حداقل gtx 1050 و پردازنده در حد همین پرداززنده های دو تا لپتابی که شما بین اونا موندین و حالا یه مقدار قوی تر و اینکه ssd هم داشته باشه، 13 به بالاس. همونی که پردازندش amd هست بگیرین حدود 1.5 ارزونتره و تازه ssd 256 از نوع m.2 داره،
رمهایی که روی لپتابتون نصبه باسش 2400 هست، اگر اونا دو کاناله بودن شما هم دو کاناله بخرین.
اگه شهرهای بزرگ هستین که فروشگاههای هستن که این قبیل کارها رو هم می کنن یعنی اینکه لپتاب رو از اونا می خرین بهشون میگی رمها رو براتون ارتقا بدن و همون ها رو به قیمت نو بر میدارن. الان دو تا 4 گیگ داری، به عبارتی هر دونه ای بین 250 تا 350 هست جفتشو با یه دونه رم 8 گیگ عوض کنی و چیزی سر ندی خوبه. می مونه یه رم 8 دیگه که بین 400 تا 600 تومن درمیاد. اولا اینکه هر دو رمی که می گیری دقیقا یکی باشن، یک برند و یک مدل و با باس و تایمینگ برابر؛ دوم اینکه زیر باس 2400 نگیری، سوم اینکه اگه تردیدی داشتی بین رم های مختلف، همینجا مطرح کن، چهارم اینکه جلو خودت بازش کنن.
اما جواب سوال آخر اینکه، برای نرم افزارهایی که ذکر کردین و استفاده روزمره هیچ نیازی به ارتقا نیست، ولی از اونجایی که دنیا داره رو به جلو حرکت می کنه و دیگه محدودیت رم مثل سابق برای تولید کننده ها و استفاده کننده ها وجود نداره، الان دیگه رم 8 گیگ مناسب یه سیستم یا لپتابی که امروز بخوای بگیری و چن سال پیش روتو جواب بده نیست. الان که تازه میخوای بخری تلاشت رو بکن ببین می تونی به همین شیوه پیدا کنی جایی رو که هیچ، نشد به کامپیوتر فروشی ها یه سری بزن و توافقی رم ها رو رد کن بره و دو تا 8 گیگ ازش بگیر. نتونستی یا نشد هم فدای سرت بگذار برای بعدها هر موقع که نیاز شد.

البته حالا اگه حضوری خرید کردی تو بایوسش یه نگاهی بنداز شاید شانس شما سری جدید ها رم روش یه دونه 8 باشه.

قربووووونت بخاطر راهنماییات
واقعا دمت گرم
خیلی کمکم کردی⁦❤️⁩

REZA
2019/10/25, 22:31
قربووووونت بخاطر راهنماییات
واقعا دمت گرم
خیلی کمکم کردی������⁦❤️⁩
خواهش می کنم، وظیفس ..........

navid-ghafari
2019/10/27, 20:32
سلام دوستان
میخوام یه لپ تاپ بخرم برای کارهای پایان نامم و انجام دادن پروژه های کد نویسیم(متلب،اباکوس،فرترن، نسیس) و از این قبیل
مدل 1t+128ssd,16g,4g

سلام دوست خوبم وقتت بخیر

نسبت به بودجه ای که میخوای هزینه کنی لپ تاپ هایی زیادی هست که میتونه نیازتو برطرف کنه. برای همین زود تصمیم نگیر و تا جایی که امکانش هست مقاله بخون چه فارسی و چه انگلیسی چون من خودم موقع خرید گوشی هیمن کارو کردم و بهم کمک کرد تا بهترین گزینرو انتخاب کنم. پیشنهاد من اینه که مقاله انگلیسی بخونی ولی اگه انگلیسیت ضعیفه لینک ترجمه فارسیش هم برات میزارم. این مقاله هایی که برات میفرستم مربوط به خرید لپ تاپ دانشجویی هست.
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

absecpak
2020/02/26, 10:32
Thanks for sharing, it is a great inspirational thread to will motivate many people to work on new things. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)